Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Υπερβολική προσκόλληση ή έλλειψη επικοινωνίας;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Kristina_

# 61 στην 1/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425
'Aρεσαν+: 0%

Πολλα τα ερωτηματα (μου), κανει και ζεστη και γενικα δε μαρεσει να γραφω πολλα,,,αλλα θα κανω 2-3 ερωτησεις

1) λες στο αποκαλυψε μετα απο πιεση και οτι πριν της ειχες εμπιστοσυνη?.μα αν της ειχες εμπιστοσυνη γιατι την πιεσες??? (Δεν της ειχες!) και καπου παρακατω λες οτι εκεινη σου ζητουσε να της εχεις εμπιστοσυνη,,..μα τι ειναι πια αυτη η εμπιστοσυνη??? Μια λεξη για να την πεταμε?

2) προσωπικα ειμαι πολυ ανεκτικη στα θεματα απιστιας,,,.αλλα να ειμαστε και ειλικρινεις!!! Πηγα με αλλον επειδη ημουν/ενοιωθα μονος/η ειναι δικαιολογια για κλωτσιες!!!.μα για πολλες κλωτσιες (αρα ειχα δικιο για τα «ασκοπα» μην/τηλ ?.σκοπο ειχαν να μην αφηνουν περιθωριο,,,.μοναξιας/απιστιας )

3) αυτα περι εγκυμοσυνης δεν τα πολυκαταλαβα?πηγε ελευθερα με αλλον και εμεινε εγκυος? Τελοσπαντων οπως και να χει μιλαμε για απολυτη ανευθυνοτητα

4) μια χαρα παιδι φαινεσαι αλλα κανεις ενα λαθος: θεωρεις «αποτυχια» τις σχεσεις που τελειωσαν και το παιρνεις και πολυ προσωπικα,,,σαν μεγιστη προσωπικη αποτυχια,,,.κατι που το κανουν συχνα αρκετοι ανθρωποι επειδη θεωρουν οτι σκοπος ζωης τους (και της ζωης γενικως) ειναι να βρουν συντροφο κλπ γενικα νομιζουν οτι αξια αποκτουμε μεσα απο τους αλλους και αλλα συναφη που σορρυ αλλα εγω τα βρισκω μεγαλες @@@ ανοησιες, που οκ «συγχωρουνται» αλλα μεχρι τα 30-35 το πολυ 

(αυτο θεωρω απαντα και στο ερωτημα στο #59 απο helenaki)

5) νομιζω οτι η κοπελα ηταν εξαιρετικα χαμηλου επιπεδου και δε σου ταιριαζε σιγουρα!!! απλα ξεχνα την και εκεινη και τη συμπεριφορα της,,,δεν αξιζει αλλη αναλυση. ΕΥχομαι συντομα να συναντησεις καλυτερες, πραγμα που δεν ειναι δυσκολο μετα τον,,,πατο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Broken_Guy

Καλημέρα και καλό μήνα Φρατζέσκα (και να ξέρεις την είδα και την προηούμενη σου απάντηση τις προάλλες και απάντησα αλλά μάλλον λόγω τεχνικού θέματος δεν εμφανίστηκε ποτέ). Θα προσπαθήσω να δώσω λίγο περισσότερη προιστορία για το συγκεκριμένο θέμα για να έχεις καλύτερη εικόνα. Εξαιτίας της δουλείας μου και για οικονομικούς λόγους κάποιους μήνες το χρόνο μπορεί να λείπω από τον τόπο μου, για διάστημα από 2 έως 6 μήνες. Όταν έγινε λοιπόν αυτό το περιστατικό, είχα φύγει για 3 μήνες και η πρώην μου έμεινε πίσω γιατί δούλευε με 8μηνη σύμβαση. Να μην τα πολυλογώ έκανε ότι έκανε με την δικαιολογία ότι "ένιωθε μόνη της τότε", λες και εγώ π.χ. εκεί που πήγα δεν ήμουν μόνος μεταξύ αγνώστων. Ένα το κρατούμενο. Δεύτερον, όταν μετά από αρκετή πίεση μου το είπε από το τηλεφώνο έπλασε μία φανταστική, ψεύτικη φυσικά ιστορία προφανώς φοβούμενη την αντίδραση μου, για να το πάρω πιο ήπια αλλά τελοσπάντων το προσπερνάμε αυτό. Τρίτον, να προσθέσω εδώ ότι γενικά φοβόταν αρκετά μην μείνει έγκυος την ακατάλληλη στιγμή που λένε και το αναφέρω αυτό γιατί ότι έκανε τότε με το τρίτο πρόσωπο το έκανε ελεύθερα,χωρίς προφυλάξεις. Όταν λοιπόν το έμαθα σίγουρα εκνευρίστηκα αλλά δεν ήθελα να κάνω κάτι βιαστικό που ίσως μετανιώσω στην πορεία έκατσα και τα ζύγισα και βρήκα τα εξης. Τα υπερ: 1) Έστω και μετά από πίεση μου το αποκάλυψε. 2) Δεν μου χε δώσει αρκετά δικαιώματα πιο πριν 3) Μέχρι εκείνο το σημείο είμασταν 4 χρόνια ήδη μαζί που δεν έιναι και μια ζωή αλλά για τα δεδομένα μου ήταν η μεγαλύτερη σχέση μου. Τα κατα: 1) Εξαιτίας του θέματος με την εγκυμοσύνη που προανέφερα, πίστευα ότι γι αυτο μου το αποκάλυψε και όχι γιατί ένιωσε άσχημα γι αυτό που έκανε. 2) Ότι εμπιστοσύνη της είχα μέχρι τότε χάθηκε σε μια στιγμή και επειδή με ξέρω, αμφέβαλλα αν θα μπορούσα να τημ ξαναεμπιστευθώ. Τελοσπάντων, επειδή πιστεύω πως όλοι δικαιούνται 2η ευκαιρία είπα να συνεχίσουμε μαζί αλλά όπως σωστά είπες και εσύ μέσα μου με έτρωγε και ιδιαίτερα όταν επέστρεψα με πείραξε που δεν το συζητήσαμε από κοντά ή έστω να ζητήσει ένα ειλικρινές συγνώμη...και κάποιεσ φορές που αποπειράθηκα να πάω την κουβέντα προς τα εκεί, να το συζητήσουμε μήπως και βρω μια εσωτερική ηρεμία επιτέλους είτε θα μούτρωνε είτε θα θύμωνε λέγοντας ότι θα πρεπε να της έχω εμπιστοσύνη. Κλείνω την απάντηση γιατί ήδη έγραψα πολλά θα πω Φρατζέσκα πως είμαι της άποψης πως κανείς δεν ωθεί κανέναν στην απιστία. Απιστία για μένα υπάρχει όταν δεν έχεις αληθινά ή δυνατά αισθήματα για τον άλλο ή είσαι μαζί του για άλλους λόγους που εξηπηρετούν τα συμφέροντα σου. Αυτά τα λίγα.  

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Broken_Guy

Mindthegap-

# 62 στην 1/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Broken_Guy

Καλημέρα Redink και καλό μήνα. Για να μην ξαναγράφω πολύ μεγάλο κείμενο θα σε παραπέμψω, αν δεν σου είναι κόπος φυσικά, στην απάντηση που έδωσα στην Φρατζέσκα πιο πριν για τους λόγους που απόφασισα να προσπαθήσω να το προσπεράσω. Όσο για το αν εγώ ήμουν πιστός θα πω ναι, ανέκαθεν ήμουν της νοοτροπίας "μην κάνεις οτι δεν θα ήθελες να σου κάνουν" αλλά και πέρα από αυτό θα πω και το άλλο και αν θες φυσικά το πιστεύεις (Οι περισσότερες γυναίκες που θα το ακούσουν δεν θα το πιστέψουν). Έφτασα τα 30 μου και ποτέ δεν το είχα με το φλερτάρισμα, πες το ντροπαλός, πες το φόβο απόρριψης δεν ξέρω, γενικά γι αυτό λέω ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα. Και με την πρώην μου δηλαδή και με όποια άλλη κοπέλα γνώρισα πιο πρίν ήταν από δική τους πρωτοβουλία και κίνηση (ντροπή μου ξερω, τι σόι άντρας είμαι εγώ κλπ). Τέλος, για την δυναμική θα έλεγα πως ναι προυπήρχε, η αλήθεια είναι πως πρόσεξα, σχεδόν από το πρώτο τρίμηνο αυτής της σχέσης, πως είμασταν πολύ ασύμβατοι σαν χαρακτήρες, πολλά διαφορετικά θέλω, διαφορετικοί τρόποι διασκέδασης αλλά από την άλλη, μέχρι να γνωρίσω την πρώην μου είχαν αποτύχει ήδη πιο πριν 3 πολύ μικρότερες σχέσεις και σκεπτόμενος ίσως και αυτά έλεγα ότι δεν μπορεί συνέχεια να φταίνε αυτές. Μήπως δεν προσπαθώ και εγώ αρκετά ώστε να πετύχει; Μήπως εγκαταλείπω πολύ εύκολα ή χωρίς σοβαρό λόγο; Αρκετά τα ερωτήματα αλλά με λίγο προσπάθεια πιστεύω θα βρω τις απαντήσεις κάποια στιγμή. Το καλό που βλεπω τουλάχιστον με μένα είναι πως το ότι δεν μιλάω πολύ στην πραγματική μου καθημερινή ζωή μου δίνει χρόνο να σκέπτομαι πράγματα και καταστάσεις που με απασχολούν.     

Πολυ θα ηθελα να μου πει καποιος    τι σημαινει...αποτυχια και επιτυχια στις σχεσεις...(ρητορικο το ερωτημα) 

Οι  επιτυχιες πως μετρουνται δηλαδη στις σχεσεις..;;;

Συμφωνα με τον αριθμο;;;...

γιατι ...;;; θα πρεπει να κολλησεις ενσιμα σε αυτες..;;;

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Broken_Guy

# 63 στην 1/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Φυσικό είναι να σου κάνει εντύπωση. Λοιπόν, αρχικά θα έλεγα ότι ο συλλογισμός μου ήταν πως, πέρα από το ότι το τέλειο δεν υπάρχει, αυτή η κοπέλα ήταν η πρώτη που έδειχνε πως ήθελε να περνάει χρόνο μαζί μου και γενικά να κάνουμε πράγματα μαζί, πράγμα αρκετά πρωτόγνωρο για μένα. Επίσης, είμαστε και οι 2 από οικογένειες παλαιότερων αρχών να το πω έτσι, που σημαίνει πως δεν υπήρχε π.χ. η δυνατότητα έστω μιας προσωρίνης συγκατοίκησης πρωτού γίνει το επόμενο βήμα οπότε ο αρραβώνας ήταν μονόδρομος για να ετπιτευχθεί αυτό. Επίσης, ναι μεν είμασταν ασύμβατοι χαρακτήρες αλλά σ αυτό το διάστημα είχαμε και τις καλές μας στιγμές, δεν θα πω οτι ήταν και όλα μαύρα. Και τέλος και εκεί ήταν ίσως το σηματικότερο πιστεύω λάθος μου, είναι πως είχα προσπαθήσει ήδη μια φορά να χωρίσουμε λόγω της ασυμβατότητας που έβλεπα. Αυτό ήταν το πρώτο 5μηνο της σχέσης. Δεν το πήρε καθόλου καλά. Ήρθε με βρήκε σπίτι μου αφού στο τηλέφωνο δεν της απαντούσα για 2 μέρες που μου έστελνε, έκλαιγε παρακαλούσε να τα ξαναβρούμε, προσπαθούσε να με πείσει πως ότι προβλήματα/διαφορές είχαμε μέχρι εκείνη τη στιγμή θα εξαφανιζόταν ως δια μαγείας αν τα ξαναβρήσκαμε (χωρίς να το πιστεύω εγώ φυσικά) και τελικά αφού είδε ότι αυτά δεν μου άλλαζαν γνώμη άρχισε να μ απειλεί πως θα κάνει κακό στον εαυτό της...ε κάπου εκεί ήταν που με έφερε τούμπα δυστυχώς γιατί, όντας πιο μικρός τότε (κοντά στα 25 μου), δεν το χειρήστηκα σωστά. Τώρα αν μου τύχαινε κάτι παρόμοιο π.χ. που έχω λίγο παραπάνω μυαλό, θα ενημέρωνα σίγουρα δικούς της ανθρώπους ή τους γονείς της να ξέρουν τι μου είπε και δεν θα υπέκυπτα σε τέτοιον εκβιασμό. 

Ελπίζω να σε κάλυψα όσο γινόταν Ελένη.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Helenaki4

Μου επιτρέπεις να ρωτήσω γιατί αρραβωνιάστηκες μια γυναίκα που ένιωσες απ?,την αρχη οτι έχει χαρακτήρα ασύμβατο με το δικό σου ? 

Εκεί έχει ζουμί κατα τη γνώμη μου . Απ? την αρχη τέθηκε σε ανισόρροπη βάση . 

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Broken_Guy

# 64 στην 1/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Θα γράψω ένα σχόλιο εδώ και για τις δυό σας μιας και θίγεται το θέμα "επιτυχία/αποτυχία" σχέσης. Αρχικά Χριστίνα να σου λύσω κάποιες απορίες. Η πίεση προήλθε από το γεγονός πως, αν και τότε που συνέβει αυτό βρισκόμουν πολύ μακριά της, μπορούσα να καταλάβω ύστερα από 4 χρόνια μαζί και επειδή όταν είμαι με έναν άνθρωπο αφοσιώνομαι αρκετά σε αυτόν και τον μαθαίνω μέσα και έξω, ακόμα και από το τηλέφωνο αν ήταν καλά ή οχι και τότε φαινόταν πως κάτι την απασχολούσε αλλά δεν μου το έλεγε. Για το θέμα της εγκυμοσύνης, δυστυχώς δεν μπορώ να αναφέρω ένα περιστατικό της ζωης της που έτυχε πριν γνωρίσει εμένα και μου το είχε πει, γιατί είναι αρκετά προσωπικό και από σεβασμό προς εκείνη και ας μην είναι εδώ μέσα τώρα.Θα πω τα υπόλοιπα όμως. Γενικά είμαι άτομο που θέλω να γίνονται όλα στην ώρα τους όσο είναι δυνατόν αυτό, όχι βιαστικά και αυθόρμητα. Για παράδειγμα, δεν πιστεύω ποτέ ιστορίες κάποιων ζευγαριών του τύπου "μας έτυχε το παιδί". Εγώ θα το πώ "Ήσασταν απρόσεχτοι". Έτσι λοιπόν, είχα ξεκαθαρίσει και στην πρώην μου, πως εκείνη την περίοδο δεν θα ήθελα ένα τέτοιο βήμα (Αν φυσικά "τύχαινε" που λένε και κάποιοι δεν σημαίνει ότι θα της έλεγα ρίξτο). Τέλοσπάντων, είτε λοιπόν λόγω αυτού είτε λόγω του ότι φυσικά εγώ θα την χώριζα αν έμενε έγκυος από άλλον γι αυτό πιστεύω μου αποκάλυψε την απιστία της, όχι γιατί το μετάνιωσε ή ήθελε να ναι ειλικρινής αλλά από φόβο.

Τέλος και για να απαντήσω και στην mind εδώ σχετικά με την "επιτυχία/αποτυχία" σχέσης. Από την ενηλικίωση μου και αφού πέρασα/τελείωσα τη σχολή που ήθελα, παρόλο που ήμουν από μικρός κλειστό άτομο, χωρίς καθόλου ερωτικές εμπειρίες (Η πρώτη μου ερωτική εμπειρία για να καταλάβεις ήταν στα 20 ήμουν) παρόλα αυτά είχα στο μυαλό μου να κάνω μια καλή/όμορφη σχέση, που να υπάρχει έρωτας και αγάπη, να περνάμε καλά μαζί και κάποια στιγμή αργότερα να καταλήξει σε γάμο και οικογένεια. Το παράδοξο βέβαια είναι πως μεγάλωσα σε μια δυσλειτουργικη οικογένεια και πιστεύω οι περισσότεροι στη θέση ΔΕΝ θα ήθελαν να κάνουν οικογένεια αλλά εγώ το έβλεπα ως "εγώ θα καταφέρω αυτά που δεν κατάφερε η οικογένεια μου". Οπότε ορίστε, αυτος ήταν ο ορισμός μου για μια "επιτυχημένη" σχέση. "Αποτυχία" για να δώσω και αυτόν τον ορισμό mind για μένα ήταν οι σχέσεις που "πέρασα και δεν ακούμπησα" συναισθηματικά από τη ζωή της άλλης. Αυτά τα λίγα    

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Kristina_

Πολλα τα ερωτηματα (μου), κανει και ζεστη και γενικα δε μαρεσει να γραφω πολλα,,,αλλα θα κανω 2-3 ερωτησεις

1) λες στο αποκαλυψε μετα απο πιεση και οτι πριν της ειχες εμπιστοσυνη?.μα αν της ειχες εμπιστοσυνη γιατι την πιεσες??? (Δεν της ειχες!) και καπου παρακατω λες οτι εκεινη σου ζητουσε να της εχεις εμπιστοσυνη,,..μα τι ειναι πια αυτη η εμπιστοσυνη??? Μια λεξη για να την πεταμε?

2) προσωπικα ειμαι πολυ ανεκτικη στα θεματα απιστιας,,,.αλλα να ειμαστε και ειλικρινεις!!! Πηγα με αλλον επειδη ημουν/ενοιωθα μονος/η ειναι δικαιολογια για κλωτσιες!!!.μα για πολλες κλωτσιες (αρα ειχα δικιο για τα «ασκοπα» μην/τηλ ?.σκοπο ειχαν να μην αφηνουν περιθωριο,,,.μοναξιας/απιστιας )

3) αυτα περι εγκυμοσυνης δεν τα πολυκαταλαβα?πηγε ελευθερα με αλλον και εμεινε εγκυος? Τελοσπαντων οπως και να χει μιλαμε για απολυτη ανευθυνοτητα

4) μια χαρα παιδι φαινεσαι αλλα κανεις ενα λαθος: θεωρεις «αποτυχια» τις σχεσεις που τελειωσαν και το παιρνεις και πολυ προσωπικα,,,σαν μεγιστη προσωπικη αποτυχια,,,.κατι που το κανουν συχνα αρκετοι ανθρωποι επειδη θεωρουν οτι σκοπος ζωης τους (και της ζωης γενικως) ειναι να βρουν συντροφο κλπ γενικα νομιζουν οτι αξια αποκτουμε μεσα απο τους αλλους και αλλα συναφη που σορρυ αλλα εγω τα βρισκω μεγαλες @@@ ανοησιες, που οκ «συγχωρουνται» αλλα μεχρι τα 30-35 το πολυ 

(αυτο θεωρω απαντα και στο ερωτημα στο #59 απο helenaki)

5) νομιζω οτι η κοπελα ηταν εξαιρετικα χαμηλου επιπεδου και δε σου ταιριαζε σιγουρα!!! απλα ξεχνα την και εκεινη και τη συμπεριφορα της,,,δεν αξιζει αλλη αναλυση. ΕΥχομαι συντομα να συναντησεις καλυτερες, πραγμα που δεν ειναι δυσκολο μετα τον,,,πατο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Mindthegap-

Πολυ θα ηθελα να μου πει καποιος    τι σημαινει...αποτυχια και επιτυχια στις σχεσεις...(ρητορικο το ερωτημα) 

Οι  επιτυχιες πως μετρουνται δηλαδη στις σχεσεις..;;;

Συμφωνα με τον αριθμο;;;...

γιατι ...;;; θα πρεπει να κολλησεις ενσιμα σε αυτες..;;;

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alexandriani1

Redink

# 65 στην 1/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Broken_Guy

Έφτασα τα 30 μου και ποτέ δεν το είχα με το φλερτάρισμα, πες το ντροπαλός, πες το φόβο απόρριψης δεν ξέρω, γενικά γι αυτό λέω ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα. Και με την πρώην μου δηλαδή και με όποια άλλη κοπέλα γνώρισα πιο πρίν ήταν από δική τους πρωτοβουλία και κίνηση (ντροπή μου ξερω, τι σόι άντρας είμαι εγώ κλπ). 

Δύο σχόλια.

1) Πρόσεχε τι ιστορίες λές στον εαυτό σου.  Αν ενδόμυχα θεωρείς ότι κάτι "κάτι δεν πάει καλά" με σένα, κατά τη γνώμη μου, πρέπει να δουλέψεις συνειδητά το κομμάτι της αυτοεκτίμησής σου ώστε να σταματήσεις να τραβάς γυναίκες που για τους χ,ψ λόγους έχουν αντίστοιχα θέματα αυτοεκτίμησης και δυσλειτουργικότητας ως προς τις σχέσεις.  Συνήθως τείνουμε να ελκύουμε (και να επιλέγουμε) άτομα ανάλογης με εμάς ψυχολογικής ωριμότητας.  Αυτό το "κάτι δεν πάει καλά με μένα" φαίνεται να σε οδηγεί να κάνεις εκπτώσεις εκεί που δεν πρέπει και να δέχεσαι συμπεριφορές που δεν θα έπρεπε.  Θέλει μεγάλη προσοχή το τι ιστορίες λες στον εαυτό σου για τον εαυτό σου, προκειμένου να μην παγιδεύεσαι σε αυτοεκπληρούμενες προφητείες και να μην ελκύεσαι από άτομα που ταιριάζουν με (και τελικά επιβεβαιώνουν) τους φόβους σου.

2) Όταν δεν παίρνεις πρωτοβουλία καταλήγεις να σε επιλέγουν/ να επιλέγουν οι άλλες για σένα και εκ των πραγμάτων σε επιλέγουν γυναίκες με μια συγκεκριμένη ψυχοσύνθεση/ γυναίκες που νιώθουν άνετα να έχουν το πάνω χέρι σε μια σχέση.  Αυτό όμως δεν αποτελεί καθόλου καλό συνδυασμό όταν δεν πατάς γερά στα πόδια σου σε θέματα αυτοεκτίμησης για τους λόγους που έγραψα στο πρώτο σχόλιό μου.  Μπορεί να φαντάζει πιο "εύκολο" το να μένεις παθητικός στο παιχνίδι των γνωριμιών αλλά μακροπρόθεσμα σου περιορίζει σημαντικά το εύρος των επιλογών και σε καθιστά πιο ευάλωτο σε άτομα που ψυχανεμίζονται τις ανασφάλειές σου.  

Francesca_

# 66 στην 1/7/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Redink

Ε όχι και "καημένη"  Το παρουσιάζεις λες και η τύπισσα ήταν κανα θύμα.  Από τη στιγμή που επέλεξε να διαλύσει με αυτό τον τρόπο την εμπιστοσύνη του αρραβωνιαστικού της αντί να βρει έναν υγιή τρόπο να εκφράσει/επιλύσει τα όποια παράπονά της, ήταν φυσικό και επόμενο να πάνε τα πράγματα κατά διαόλου.  Χωρίς εμπιστοσύνη δεν μπορεί να υπάρξει υγιής σχέση.  Παρεπιπτόντως, εσύ θεματοθέτη αυτά τα πέντε χρόνια της ήσουν πιστός;  Μου κάνει εντύπωση που προσπάθησες να φανείς τόσο large χωρίς να της έχεις κάνει κάτι παρόμοιο...    

Κατά τη γνώμη μου, το λάθος του θεματοθέτη ήταν ότι προσπάθησε καν να παραμείνει στη σχέση μετά το κέρατο.  Λίγοι άνθρωποι μπορούν να ξεπεράσουν πραγματικά τέτοιες καταστάσεις και να πάνε παρακάτω και σαφώς ΔΕΝ φταιει αυτός που δεν το καταφέρνει.  Από τη στιγμή που δεν υπήρχαν παιδιά, κατά τη γνώμη μου, καλύτερο θα ήταν να είχε αποχωρήσει με συνοπτικές διαδικασίες.  Και βεβαίως να κάτσει να αναλογιστεί (όπως φαίνεται να κάνει τώρα) πώς έφτασαν τα πράγματα ως εκεί και ποιο ήταν το δικό του μερίδιο σε αυτή την πορεία μέχρι εκεί, για να αποφύγει παρόμοια λάθη στην ΕΠΟΜΕΝΗ σχέση του.  Η εντύπωση που μου έδωσε από τα γραφόμενά του είναι ότι η δυναμική που περιέγραψε προϋπήρχε και δεν προέκυψε μόνο μετά το κέρατο, αλλά αυτό μπορεί να μας το διευκρινίσει μόνο αυτός.            

συμφωνω μαζι σου.. καιμενη την ειπα με την εννοια ανασφαλης... Χ10, ειδικα οταν μαθευτηκε ο,τι εκανε.. καθοταν σε καρφια, γιαλια... ενταξει, μονη της τα εβαλε.. κακως που δεν το τελειωσανε τοτε 

Paralia48

# 67 στις 2/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735

Σκεφτόμουν πάντως χθες ρε παιδιά, τελικά, αν η γυναίκα θέλει να ... στην κάνει την <<κουτσουκέλα>>, ακόμη και 100 μηνυματα να  στελνεις την ημέρα, ακόμα και να τη ΄δεσεις και να την έχεις <<υπερβολικά προσκολημένη>>, θα στην κανει!

Δηλαδή, τι ένοιωθε μόνη, και ήθελε διαρκή μηνυματα κλπ κλπ; Κανένα νόημα δεν έχουν όλα!

Καλά είπε η Κριστινα στο ποστ 61 στις παραγραφους 1, 2 αλλά και 5. Η κοπέλα προφανώς είχε τρομερές ανασφάλειες και πιθανότατα ήταν του επιπέδου που είπες Κριστινα. Και το λέω, γιατί ένας άνθρωπος με τοσες ανασφαλειες, τόσο χαμηλή αυτοεκτιμηση (να θελει όλη μερα να παίρνει φιντμπακ από το σύντροφο) και πάλι  να νοιωθει την αναγκη να βρει ξενο άντρα, με το που βρεθηκε μακρυά ο δικός της, ενώ κλαίγεται στη σκέψη του χωρισμού, ε, είναι αλλού.

Enikos

# 68 στις 2/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Ο αντρας, αν θελει, δεν μπορει, ε?...

Η εχει παγιωθει το μοτο και που να τρεχεις τωρα, να το αλλαξεις...

Ειναι και φοβεριστικο οσο ναναι και βολευει...

Κουνια που σας κουναγε...(οσες βεβαια ζειτε με αυτα τα μυαλα)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από Paralia48

Σκεφτόμουν πάντως χθες ρε παιδιά, τελικά, αν η γυναίκα θέλει να ... στην κάνει την <<κουτσουκέλα>>, ακόμη και 100 μηνυματα να  στελνεις την ημέρα, ακόμα και να τη ΄δεσεις και να την έχεις <<υπερβολικά προσκολημένη>>, θα στην κανει!

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer

Enikos

# 69 στις 2/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Τελικως θεματοθετη, γινεται δουλιτσα?...

ουπσ! Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Broken_Guy

# 70 στις 2/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Ναι φυσικά με κάλυψατε όλοι με ότι απορίες είχα φίλτατε Enike, θα εχω τροφή για σκέψη για αρκετό καιρό και σας ευχαριστώ όλους. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Enikos

Τελικως θεματοθετη, γινεται δουλιτσα?...

ουπσ! Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

MiltosRNLI1930

# 71 στις 2/7/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.267

Στο μουσειο Τσιτσανη εχεις παει ?

Αρέσει στο μέλος Enikos

Broken_Guy

# 72 στις 2/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Όχι Μίλτο, αναγνωρίζω φυσικά την αξία και το ταλέντο του ανθρώπου απ όσα έχω ακούσει τουλάχιστον, αλλά απο τη στιγμή που δεν είναι στα ακούσματα μου το είδος μουσικής του δεν πήγα ποτέ. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από MiltosRNLI1930

Στο μουσειο Τσιτσανη εχεις παει ?

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε