Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απόσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Ioanna233

# 1 στις 5/7/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αρτας / Αγναντα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Απόσταση

Καλησπέρα.

Πριν κανένα δίμηνο αρχίσαμε να βγαίνουμε με ένα παιδί και ενώ κυλούσε πολύ νορμάλ αρχικα, κάναμε διάφορα πράγματα μαζί, ήταν ιδιαίτερα προστατευτικος και έδειχνε ενδιαφέρον, μια μέρα μου ανακοίνωσε στην ψυχρά και τελευταία στιγμή (ενώ εκείνος το γνώριζε από νωρίτερα και είχε προτιμήσει να μη πει κατι) ότι θα λειπει για ένα διάστημα (κάποιους μήνες) λόγω κάποιας δουλειάς και πως όταν επέστρεφε θα ήθελε να το συνεχιζαμε. Εγώ μιας και είμαι από τα άτομα που ?κολλανε?αρκετά εύκολα, είχα αρχίσει ήδη πριν μου μιλήσει γι αυτή την απόφαση του να έρχομαι πιο κοντά του. Σκέφτομαι όμως αν για ένα άτομο που σε αφήνει τόσο εύκολα αξίζει πραγματικά να συνεχίσεις κάτι μετά η αν απλα για να με αφήνει ετσι εύκολα, δεν αξίζει να συνεχίσεις κάτι. Το διάστημα που λείπει δεν έχουμε καμια επαφή (πχ μηνύματα, τηλέφωνο), δηλαδή εντελώς στον πάγο. Τι θα κάνατε εσεις; 

Heptamer

# 2 στις 5/7/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.033

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ioanna233

Τι θα κάνατε εσεις; 

Θα του ευχομουν μπον βουαγιάζ.

Ε οχι και να κατεβασεις ρολά για καποιον του ...διμήνου!

Αρέσει στα μέλη archagellos, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

agaph40

# 3 στις 5/7/2021
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 698

γιατι δεν εχετε καμμια επικοινωνια οσο λειπει??για εξερευνηση στον αρη ,πηγε και δεν εχει σημα το κινητο?

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida

Ioanna233

# 4 στις 5/7/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αρτας / Αγναντα
Αφού επεστρεφε εννοω ποια θα ήταν η αντιμετώπιση σας;

Broken_Guy

# 5 στις 5/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Καλησπέρα. Έχοντας υπάρξει σε παρόμοια θέση (Φεύγοντας δηλαδή για καιρό λόγω δουλειάς) αυτό που είπες εδώ, δεν το κάνει κανείς που ενδιαφέρεται για σένα, παρά μόνο αν σε έχει για καβάτζα. Οπότε χαιρετάς όπως είπε και ο Heptamer και καλές δουλειές εύχεσαι στο παλικάρι. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ioanna233

Απόσταση

Το διάστημα που λείπει δεν έχουμε καμια επαφή (πχ μηνύματα, τηλέφωνο), δηλαδή εντελώς στον πάγο.

Αρέσει στα μέλη archagellos, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 6 στις 5/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Από μακρυά και αγαπημένοι φυσικά ή καθαρά φιλική παρέα αν τον θεωρείς καλό φίλο. Δεν βλέπω άλλη επιλογή προσωπικά. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Ioanna233
Αφού επεστρεφε εννοω ποια θα ήταν η αντιμετώπιση σας;

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Ioanna233

apolitiii

# 7 στις 5/7/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 851

Θα του έλεγα:

Ώρα καλή στην πρύμνη σου  

Και αέρα στα πανιά σου...

Τι να τον κάνεις όταν φεύγει χωρίς επικοινωνία...αν ενδιαφερόταν θα εύρισκε τρόπο να επικοινωνήσει μαζί σου... αλλά φαίνεται ότι δεν... επομένως των στέλνεις στο καλό...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ioanna233

Απόσταση

Καλησπέρα.

Πριν κανένα δίμηνο αρχίσαμε να βγαίνουμε με ένα παιδί και ενώ κυλούσε πολύ νορμάλ αρχικα, κάναμε διάφορα πράγματα μαζί, ήταν ιδιαίτερα προστατευτικος και έδειχνε ενδιαφέρον, μια μέρα μου ανακοίνωσε στην ψυχρά και τελευταία στιγμή (ενώ εκείνος το γνώριζε από νωρίτερα και είχε προτιμήσει να μη πει κατι) ότι θα λειπει για ένα διάστημα (κάποιους μήνες) λόγω κάποιας δουλειάς και πως όταν επέστρεφε θα ήθελε να το συνεχιζαμε. Εγώ μιας και είμαι από τα άτομα που ?κολλανε?αρκετά εύκολα, είχα αρχίσει ήδη πριν μου μιλήσει γι αυτή την απόφαση του να έρχομαι πιο κοντά του. Σκέφτομαι όμως αν για ένα άτομο που σε αφήνει τόσο εύκολα αξίζει πραγματικά να συνεχίσεις κάτι μετά η αν απλα για να με αφήνει ετσι εύκολα, δεν αξίζει να συνεχίσεις κάτι. Το διάστημα που λείπει δεν έχουμε καμια επαφή (πχ μηνύματα, τηλέφωνο), δηλαδή εντελώς στον πάγο. Τι θα κάνατε εσεις; 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Ioanna233

Ioanna233

# 8 στις 5/7/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αρτας / Αγναντα
Όσο λείπει και καλα αποφάσισε να σταματήσουμε γενικα ότι είχαμε για να μην υπάρξει απόσταση και είναι δύσκολο και για τους δύο. Αν ήταν κάποιος που γενικά έδειχνε αδιάφορος απλα θα έλεγα ότι δεν άξιζε και θα προχωρούσαΤωρα όμως δε ξέρω κατά πόσο αξίζει η όχι να κάθομαι να περιμένω όταν γυρίσει
Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Broken_Guy

# 9 στις 5/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Κάτσε να στο μεταφράσω καλύτερα αυτό "Να σταματήσουμε ότι έχουμε για να μαι πιό ελεύθερος να κάνω κάτι εκεί που πάω, να μη νιώσω άσχημα και να χω και σένα πάνω απ το κεφάλι μου".

Υ.Γ. Πολύ το σκέφτεσαι πάντως ακόμη και μάλλον δεν θα λάβεις σοβαρά υπόψην ότι και να ακούσεις εδώ οπότε το αφήνω εδώ εγώ. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Ioanna233
Όσο λείπει και καλα αποφάσισε να σταματήσουμε γενικα ότι είχαμε για να μην υπάρξει απόσταση και είναι δύσκολο και για τους δύο.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Redink

# 10 στις 5/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Φάουλ νο 1: Το γνώριζε ότι θα φύγει και δεν στο είπε παρά μόνο την τελευταία στιγμή. Κοινώς, θεωρεί θεμιτό να αποκρύπτει πληροφορίες που δεν τον βολεύουν από ανθρώπους που τους αφορούν άμεσα (εσένα στη προκειμένη περίπτωση).Φάουλ νο 2: Επέλεξε να σε βάλει στον πάγο για όσο θα λείπει λες και είσαι καμιά ηλεκτρονική συσκευή που μπορεί να βάζει σε pause όποτε του καπνίσει. Ο τύπος δεν είναι για σχέση. Στην καλύτερη περίπτωση έχει σοβαρότατο θέμα με την επικοινωνία, στη χειρότερη σε βλέπει σαν καβατζα για να μη χρησιμοποιήσω καμία πιο άκομψη έκφραση...Και τα δύο σενάρια είναι άκρως προβληματικά. Δεν αξίζει να ξαναασχοληθεις μαζί του και γενικά αποφυγε άτομα που σου κρύβουν πληροφορίες που σε αφορούν στερώντας σου το δικαίωμα μιας πληροφορημένης επιλογής.

Alezandra

# 11 στις 6/7/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 815
Μη νομίζετε πως όσοι φεύγουν για δουλειά για τη σεζόν έχουν το χρόνο να διασκεδάζουν.Πολλες φορές δεν έχουμε χρόνο ούτε να σκεφτούμε τα παιδιά που αφήνουμε πίσω πόσο μάλλον τη σχέση μας.Αν δυσκολεύεστε με την σχέση από απόσταση να μην δίνετε υποσχέσεις πώς θα περιμένετε,καταλάβατε ?
Αρέσει στο μέλος Kwstaskwstas_29

Helenaki4

# 12 στις 6/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Γεια σου κοπελια 

Γιατί δηλώνεις άτομο που κολλάει εύκολα ? Τι θέλεις να πεις μ αυτό ?

Εχεις πιο χαμηλά τον πήχυ στα κριτήρια επιλογής ας πούμε ?

Δε σου αρέσει να μένεις μόνη ?

Εξυπακούεται οτι ο κύριος σε άδειασε , τα είπαν εκτενώς οι συνομιλητές . 

Την αιτία ψάχνουμε .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ioanna233

Εγώ μιας και είμαι από τα άτομα που ?κολλανε?αρκετά εύκολα, είχα αρχίσει ήδη πριν μου μιλήσει γι αυτή την απόφαση του να έρχομαι πιο κοντά του. 

Αρέσει στα μέλη archagellos, Broken_Guy

Ioanna233

# 13 στις 6/7/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αρτας / Αγναντα
Εκεινος αποφάσισε πως όσο λείπει δε θέλει τίποτα εξ αποστάσεως και το ξαμα πιάνουμε μετά.Τυπικά τωρα και οι δύο είμαστε ελεύθεροι το θέμα είναι το μετά αν αξίζει να γυρίσω η να τον στείλω στον δρόμο του.

Helenaki4

# 14 στις 6/7/2021
author

Δεν υπάρχει μετά γλυκεια μου . Σε έστειλε . Ακόμα κι όταν γυρίσει δεν θα σου ζητήσει συνεχεια .

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Ioanna233
Εκεινος αποφάσισε πως όσο λείπει δε θέλει τίποτα εξ αποστάσεως και το ξαμα πιάνουμε μετά.Τυπικά τωρα και οι δύο είμαστε ελεύθεροι το θέμα είναι το μετά αν αξίζει να γυρίσω η να τον στείλω στον δρόμο του.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Broken_Guy

archagellos

# 15 στις 6/7/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Ioanna233
Όσο λείπει και καλα αποφάσισε να σταματήσουμε γενικα ότι είχαμε για να μην υπάρξει απόσταση και είναι δύσκολο και για τους δύο. Αν ήταν κάποιος που γενικά έδειχνε αδιάφορος απλα θα έλεγα ότι δεν άξιζε και θα προχωρούσαΤωρα όμως δε ξέρω κατά πόσο αξίζει η όχι να κάθομαι να περιμένω όταν γυρίσει

βρε στειλτον στο Διαολο που καθεσαι και το σκεφτεσαι κιολας 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 16 στις 6/7/2021
author

Αγαπητέ Αρχαγγελε , είστε ανεπανάληπτος .

Θα εισηγηθώ στην Αλις να οργανώσουμε φαν κλαμπ ! 

Λίγα λόγια και σταράτα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από archagellos

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos

giorgos170

# 17 στις 6/7/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.558
https://www.youtube.com/watch?v=iaOe3hAdAtU
Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ...,:::...,,

alisida

# 18 στις 7/7/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από archagellos

Keep Walking 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Helenaki4

Αγαπητέ Αρχαγγελε , είστε ανεπανάληπτος .

Θα εισηγηθώ στην Αλις να οργανώσουμε φαν κλαμπ ! 

Λίγα λόγια και σταράτα .

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

forget_it

# 19 στις 8/7/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281
Αφού φύγει,συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά σα να μην υπάρχει.Αν γυρίσει βλέπεις τι θα κάνεις.(Ίσως είσαι ήδη παντρεμένη με παιδιά,αυτό το σκέφτηκες ?)

zevraki

# 20 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 265
Έλα καλή μου...εάν ήταν τόσο ενθουσιασμένος,όσο εσύ δεν θα πάγωνε τίποτα...απλά είναι σαν να σου λέει πως άμα στο διάβα του δεν βρεθεί κάτι άλλο,ας την έχω back up...Άντεεε γειααα χαραντάαααν πες του!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε