Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχει κοπέλα, αλλά τον ερωτεύτηκα!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Aiwniaerwtevmenh

# 1 στις 8/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Λοιποοον..Μιλουσαμε σε μια κοινή συνομιλία στο messenger!Ενα βράδυ,μου εστειλε προσωπικο μηνυμα...μιλουσαμε χαλαρα στην αρχη,ηξερα πως έχει σχεση...μετα μιλουσαμε ωρες ατελείωτες,μηνυματα ολη μερα..τον ερωτεύτηκα..μ εξέφρασε τον ερωτα του κ κολλησα ακομα περισσότερο...κανονιζαμε να βρεθουμε τον Αύγουστο,λογο επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν γινοταν νωρίτερα..αλλα μια ελεγα  ναι θα βρεθουμε,μια ελεγα οχι..τον ηθελα πολυ αλλα ειχε κ σχεση..δεν ηθελα να ημουν εγω η αιτια να διαλυθεί η σχεση του..υπηρχε ομως απίστευτη χημεια μεταξύ μας και δεν μπορουσα να το σταματησω!

Μου ελεγε τα προβλήματα που εχει με την κοπέλα του κ πως δεν αντέχει άλλο..Εχουν να κανουν ερωτα 1.5 χρονο και καθε φορα που προσπαθουν,αυτη ποναει και σταματάνε..το εχουν ψάξει με γιατρούς κ δεν βρίσκουν τιποτα!ειναι 8 χρονια μαζί και τα 3 τελευταία αυτή του μιλάει αποτομα,τον μειώνει, δεν τον αγκαλιαζει,δεν τον χαϊδεύει και δεν τον αγγίζει γενικα...ειναι λες και ειναι συγκάτοικοι απλοί..Πολλες φορες την αγκαλιαζει αυτος και αυτη εχει τα χερια κατω χωρις να κανει κινηση να τον αγκαλιασει κ οταν αυτος θυμωνει αυτη του λεει οτι το κανει για πλακα...ε δεν ειναι αστειο,ειδικα οταν αυτη το κανει συνεχεια!τις προάλλες την επιασε να μιλησουν για το μελλον τους και για το οτι αυτος θελει παιδι,ενω αυτη δεν θελει γιατι τον θεωρεί ανευθυνο και κατεληξε αυτη να του λεει "ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΠΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ Ή ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΤΑΪΣΕΙΣ "..Αυτο που του ειπε ειναι μεγαλη χοντραδα..εδω ενα φυτο εχεις κ του ριχνεις λιγο νερο,ειναι δυνατον να μην προσεξει το παιδί του?με λιγα λογια αυτη δεν θελει παιδια γενικα και το ριχνει πανω του λες κ φταίει αυτός...γενικα τον ενοχοποιεί μεσα στην σχεση τους για πολλα πραγματα που δεν ευθύνεται αυτος..του ειπε επίσης "ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΘΕΛΩ" αυτος επαθε σοκ οπως και εγω..τι σημαινει κουκλα μ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΘΕΛΩ??αν δεν τον θες αστον ελευθερο..οχι για να τον εχω εγω...αλλα μην του τρως τα χρονια της ζωης του αν δεν τον θες...απορώ πολυ κ με αυτον...μ ειχε πει οτι ξερει οτι δεν θα τραβηξει αλλο με την κοπελα του κ ολο αυτο θα σπασει κ θα χωρισουν..ομως 3 χρονια τωρα τι κανει με μια γυναικα που ειναι φως φαναρι οτι δεν τον θελει αλλο???απλα μενουν μαζι για το οικονομικο κομματι και λόγο συνήθειας...τελος παντων,πριν λιγες μερες ειδε η κοπελα του τα μηνυματα μας..αυτος με πηρε τηλέφωνο και μου ειπε "ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ" ...εκει γκρεμίστηκαν ολα για εμενα...Γιατι ειπες μεγαλα λογια αφου δεν τα εννοούσες??εμενα βρηκες να βασανισεις βρε Μ.λα..??απο τοτε με περνει που κ που κανενα τηλέφωνο να δει πως ειμαι κ τι κάνω...μου λεει οτι οσα ειπε ειναι αληθινα και οτι τα ενιωθε...γίνετε να αγαπας εναν ανθρωπο να θες να εισαι μαζι του,να ειστε μαζι ηδη 8 χρονια κ να ερωτευτείς και μια αλλη?αυτη η αλλη ειμαι εγω..θεωρω πως δεν γίνεται!!!φταιω εγω τωρα αμα παω να τον βρω?αλλα να του πω τι?να χωρισει για να ειναι μαζι μου?δεν θελω...αν ειναι να χωρισει,θα πρεπει να χωρισει επειδή αυτος δεν περναει καλα!Επίσης να σημειωσω οτι δεν λεει ψέμματα για την σχεση του,οτι εχουν 1.5 χρονο να κανουν ερωτα..το εχω επιβεβαιωμένο απο την αδερφη του..Επίσης εγω ειμαι 27,αυτος 33 και η κοπελα του 37..μένουμε σε αλλες πόλεις με απόσταση 2 ωρών..Να παω να τον βρώ και οτι ειναι να γινει ας γινει?Τον θέλω..
Αρέσει στο μέλος Fani1968

archagellos

# 2 στις 8/7/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527
'Aρεσαν+: 0%

αγαπητη ,

πιστευω οτι και σου γραφουμε εδω ...την αποψη μας ή οτι αλλο...θα πανε χαμενα ...

Ο τυπος ειναι ...τελιωμενος ...εχει μια που του βγαζει οπως λεει την ψυχη αλλα αυτος ...καθεται εκει να τον προσβαλουν και να τον φτυνουν ...

Και εσυ ...γουσταρεις καποιον που ...θα συναντηθειτε τον Αυγουστο και τον εχεις ερωτευθει απο το ...messenger ...

Δεν υπαρχει σωτηρια ...( 6 Αυγουστου του Σωτηρος να βρεθειτε καλυτερα )

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη seychelles, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 8/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Άντρα που κάθεται και σου λέει τι «τραβαει» από τη γυναίκα του , τον βρίσκεις ...γοητευτικό ???

Άντρας που ενώ ειναι σε σχέση , ξημεροβραδιάζεται στα μηνύματα με γκομενιτσες ειναι ερωτεύσιμος???

«Τέτοιοι πού σαστε , τέτοιους υπουργούς σαν εμένα θέλετε» ...

Υπάρχει και φιλότιμο 

Αρέσει στα μέλη mairy10, Mindthegap- και σε ακόμα 5 μέλη.

Aiwniaerwtevmenh

# 4 στις 8/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατι ειναι αδύνατον να ερωτευτείς κάποιον απο μακρυά?οταν αυτο που ερωτεύεσαι σε καποιον ειναι η εμφανιση,ο τροπος και το μυαλο?μιλουσαμε ώρες ατελείωτες,ακομα και με βιντεοκλήσεις μιλουσαμε αρκετα...δεν μπορει να υπαρξει σύνδεση δυο ανθρώπων απο απόσταση?

Helenaki4

# 5 στις 8/7/2021
author

Εσυ βρε κορίτσι μου με ποιο δικό του κομματι συνδέθηκες?

Με αυτό που σου κλαίγεται σαν οχταχρονο για τα βάσανα που περνάει από τη «μέγαιρα?» 

Ή μ?εκεινο το κομματι που ζητάει μια δευτερατζα να θυμάται που και που οτι ειναι και κόκκορας ?

Σκέφτηκες ποτε οτι επελεγης ΚΑΙ με χιλιομετρικά κριτήρια ?

Μίλησε μας για σένα , σοβαρολογώ . Κάποιος λόγος υπάρχει που κατέληξες εσυ σε αυτήν την κατάσταση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Aiwniaerwtevmenh
Γιατι ειναι αδύνατον να ερωτευτείς κάποιον απο μακρυά?οταν αυτο που ερωτεύεσαι σε καποιον ειναι η εμφανιση,ο τροπος και το μυαλο?μιλουσαμε ώρες ατελείωτες,ακομα και με βιντεοκλήσεις μιλουσαμε αρκετα...δεν μπορει να υπαρξει σύνδεση δυο ανθρώπων απο απόσταση?

Αρέσει στα μέλη mairy10, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 6 στις 8/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Παλι εγω εχω αποριες γμτ: 

Η αδερφη του μενει στο ιδιο σπιτι?

Ειναι μαζι τους 24/7/365?

Κοιμουνται και οι τρεις στο ιδιο κρεββατι?

Εσυ τη γνωριζεις πραγματικα την αδερφη του? Η σου μιλησε καποιος με γυναικεια φωνη στο τηλεφωνο?

27 χρονων? Εισαι σε θεση να ζεις μονη σου πχ να αυτοεξυπηρετησε? 

Παντα το «θαυμαζα» αυτο,,,να χεις τοσο αναπτυγμενο το γλωσσικο ενστικτο που να μπορεις να εκφραζεσαι σχεδον ολοσωστα και να λες και να σκεφτεσαι και να κανεις @@@αςπουμεανοησιες 

Εχω κι αλλες αποριες αλλα βαριεμαι τωρα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Aiwniaerwtevmenh

?..Επίσης να σημειωσω οτι δεν λεει ψέμματα για την σχεση του,οτι εχουν 1.5 χρονο να κανουν ερωτα..το εχω επιβεβαιωμένο απο την αδερφη του..

Aiwniaerwtevmenh

# 7 στις 8/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξερεις το να ερωτευτείς κάποιον δεν ειναι επιλογή σου Helenaki4...απλα συμβαίνει...το αν θ ηθελα να ειμαι μαζι του σε σχεση ομως ειναι μια επιλογή..επιλογή την οποια δεν θα εκανα...δεν θα μπορουσα να κανω σχεση μαζι του,διοιτι δεν θα του ειχα εμπιστοσύνη σε τιποτα!δεν θα μπορουσα να ειμαι με εναν αντρα που δεν περνει την ζωη στα χερια του...ομως τον ερωτευτηκα..αυτο δεν αλλάζει..

Enikos

# 8 στις 8/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Ναι μεν αναμεσα σε ενα ζευγαρι...

ΚΑΙ κριτικη αποπανου...

Εσενα πως σε λες που ανακατευτηκες με εναν παντρεμενο...

Αυτο, ξεχασες να μας το πεις...

Καλα το οτι ολα αυτα ειναι σε επικοινωνια με το μακαρονι και ερωτευτηκατε κιολας...

Ας μην το πω, γιατι παλι στο μεταγωγων με βλεπω...

Broken_Guy

# 9 στις 8/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Καλησπέρα θεματοθέτρια.

Αρχικά απόρησα γιατί κάνεις την "δικηγόρο" του στο μεγαλύτερο μέρος του κειμένου σου αλλά προφανώς είναι για να καταλάβουμε πόσο δεν ταιριάζουν αυτοί οι 2.Οκ δεκτό.Λες ότι δεν θα ήθελες να είσαι η αιτία που θα χαλάσει η σχέση του. Κατά την άποψη μου δεν θα είσαι έτσι και αλλιώς καθώς εκείνος επέτρεψε σε σένα, το τρίτο άτομο να μπεις ανάμεσα τους οπότε μη νιώθεις άσχημα γι αυτό. Τώρα για αυτόν τον τύπο που λες και σύμφωνα με όσα έχεις γράψει τουλάχιστον δεν πρόκειται για άντρα 33 χρονών αλλά για παιδάκι που τον σπίτωσε η 37χρονη και τον συντηρεί (τώρα βέβαια γιατί τον συντηρεί αφού ούτε σεξ θέλει ούτε παιδιά θέλει μαζι του μόνο αυτή το ξέρει, ή τον θέλει μόνο για την συντροφικότητα, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς). Τέλος, όπως ανέφερα και πιο πάνω, ο τύπος είναι χαμένος χρόνος, προτιμά να είναι με έναν άνθρωπο που δεν περνάει καλά, που δεν μπορεί να ακολουθήσει τα όνειρα του (Να κάνει παιδιά π.χ.) προκειμένου να μην χαλάσει τη βόλεψη του και πάει να δουλέψει π.χ. και δει πως είναι να έχεις υποχρεώσεις. Τι να κάνεις εσύ ρωτάς τώρα? Φύγε όσο πιο μακρυά του μπορείς και ο "έρωτας" που λες θα σου περάσει σύντομα. 
Αρέσει στα μέλη alisida, maraki_lar_1980

Broken_Guy

# 10 στις 8/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Να έχεις μια καλή, ευχάριστη επικοινωνία με έναν άνθρωπο ναι, είναι δυνατόν, να ερωτευθείς είναι αδύνατον. Θα πρεπε να ξέρεις μέχρι τώρα πως σε τέτοιες κοινωνικές πλατφόρμες οι άνθρωποι προσπαθούμε να δείξουμε τον καλύτερο εαυτό μας στους άλλους, τις καλύτερες φωτογραφίες μας, τον καλύτερο εαυτό μας γενικά, πράγματα που φυσικά πολύ πιθανόν να μην ισχύουν και το καταλαβαίνεις αυτό όταν τον γνωρίζεις τον άλλον από κοντά και αρχίσεις να περνάς χρόνο μαζί του. Και πέρα απ αυτό και πάντα κατά την άποψη μου, ο έρωτας επιβάλλει σωματική επαφή ώστε να μπορεί να τον νιώσει όλο το κορμί σου από πάνω μέχρι κάτω που λένε και αυτό δεν επιτυγχάνεται ούτε από το Facebook ούτε από το τηλέφωνο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Aiwniaerwtevmenh

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

agaph40

# 11 στις 8/7/2021
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 698
Ο τυπος σε δουλευει...τοσο απλο,τοσο ξεκαθαρο
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

paranomos

# 12 στις 8/7/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kristina_

Παλι εγω εχω αποριες γμτ: 

Η αδερφη του μενει στο ιδιο σπιτι?

Ειναι μαζι τους 24/7/365?

Κοιμουνται και οι τρεις στο ιδιο κρεββατι?

Εσυ τη γνωριζεις πραγματικα την αδερφη του? Η σου μιλησε καποιος με γυναικεια φωνη στο τηλεφωνο?

27 χρονων? Εισαι σε θεση να ζεις μονη σου πχ να αυτοεξυπηρετησε? 

Παντα το «θαυμαζα» αυτο,,,να χεις τοσο αναπτυγμενο το γλωσσικο ενστικτο που να μπορεις να εκφραζεσαι σχεδον ολοσωστα και να λες και να σκεφτεσαι και να κανεις @@@αςπουμεανοησιες 

Εχω κι αλλες αποριες αλλα βαριεμαι τωρα 

Αιωνια απορημενη βρε κρις

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Hellboy_

# 13 στις 8/7/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

Και εσυ γιατι τα πιστεψες τα μεγαλα λογια εφοσον ηξερες η κατασταση ποια ηταν απο την αρχη?

πως τρωτε τον παπα ετσι ευκολα ορισμενες γυναικες παντως...

Επισης την αδερφη του που την ξερεις και σου επιβεβαιωσε oτι 1.5 χρονο κοκο γιοκ?

Αυτος δεν προκειται να χωρισει για καλο δικο σου προχωρα παρακατω ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Aiwniaerwtevmenh

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ" ...εκει γκρεμίστηκαν ολα για εμενα...Γιατι ειπες μεγαλα λογια αφου δεν τα εννοούσες??εμενα βρηκες να βασανισεις βρε Μ.λα..??

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Helenaki4

# 14 στις 8/7/2021
author

Φυσικά και ειναι επιλογή σου κούκλα μου . Εσυ τον ερωτευτηκες , άρα εσυ το επέλεξες .

Ακόμα και ασυνείδητα , αν παρατηρήσεις τον εαυτό σου , ποιους ερωτευτηκες ως τώρα , θα βρεις τρομακτικές ομοιότητες ως προς το,πώς σε έκαναν να νιώθεις . Και αυτό ειναι επιλογή σου . 

Στην ουσία ερωτευόμαστε αυτόν που μας κάνει να νιώθουμε οπως (νομίζουμε οτι) είμαστε . 

Εκ του αποτελέσματος , μπορω να πω οτι έρχεσαι από συναισθηματικές ελλείψεις . Νιώθεις ισως μόνη και αδύναμη . Αν έβλεπες μπροστά σου άντρες ελεύθερους έτοιμους να σε φλερτάρουν , όχι πες μου , θα καθόσουν να ξεροσταλιάζεις στα μηνύματα με ένα φάντασμα ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Aiwniaerwtevmenh
Ξερεις το να ερωτευτείς κάποιον δεν ειναι επιλογή σου Helenaki4...απλα συμβαίνει...το αν θ ηθελα να ειμαι μαζι του σε σχεση ομως ειναι μια επιλογή..επιλογή την οποια δεν θα εκανα...δεν θα μπορουσα να κανω σχεση μαζι του,διοιτι δεν θα του ειχα εμπιστοσύνη σε τιποτα!δεν θα μπορουσα να ειμαι με εναν αντρα που δεν περνει την ζωη στα χερια του...ομως τον ερωτευτηκα..αυτο δεν αλλάζει..

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Kristina_

# 15 στις 8/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Εμ τι να μαι? Αιωνιως ερωτευμενη??? απαπαπαπα

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από paranomos

Αιωνια απορημενη βρε κρις

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Helenaki4

Redink

# 16 στις 9/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όσο διάβαζα τα γραφόμενα της θεματοθετριας ένιωθα να χαμηλώνει το IQ μου. Εκεί δε που άρχισε να διηγείται τα λόγια της άλλης σε πρώτο πρόσωπο, με αποτελείωσε! Απαιτώ βαρέα και ανθυγιεινα από τη Διεύθυνση :ΡΘεματοθετρια καλά να πάθεις για μάθεις να μην μπλέκεσαι στις σχέσεις άλλων γυναικών. Αυτό το "μην κάνεις αυτό που δε θα ήθελες να σου κάνουν" γιατί σου φαντάζει τόσο ακατανόητο; Ακόμα και αν τον κερδίσεις (μεγάλο κελεπουρι δεν το συζητάμε!) μάντεψε πώς θα τον χάσεις όταν σε βαρεθεί. Ή νομίζεις ότι σ' εσένα θα φερθεί πιο μπεσαλιδικα;;; Τα "προσεχώς" βλέπεις για την ταινία που καίγεσαι τόσο να πρωταγωνιστήσεις. Αλλά προς θεού, μην τον αφήσεις τον μπούλη. Από τη σαπουνόπερα που μας έγραψες ακούγεστε ότι αξίζετε ο ένας τον άλλον ταμάλα. Το γεγονός ότι η άλλη τον θεωρεί ανεύθυνο μετά από 8 χρόνια δοκιμών, σε σημείο που φοβάται να κάνει μαζί του παιδί, μη σε προβληματίζει καθόλου. Με σένα σίγουρα θα είναι διαφορετικός. Το μόνο μείον σε αυτό το σενάριο είναι ότι θα θέλετε να πολλαπλασιαστείτε και πόσους φωστήρες ν' αντέξει πια αυτή η χώρα;Αυτό το "ερωτεύτηκα και δεν ήταν επιλογή μου" ως άλλοθι για τη συμμετοχή στο κέρατο μιας άλλης γυναίκας δεν παύει να φαντάζει φτηνό και γελοίο όσο και αν κοπτεσαι και προσπαθείς να το εξωραϊσεις. Μην τυχόν όμως και τον αφήσεις ε; Μεγάλο κελεπουρι είπαμε. Τίμιος, φερεγγυος, αξιόπιστος, μπεσαλης, άνθρωπος για σπίτι. Ο τύπος σου έχει δείξει ακριβώς ποιος είναι και τι είναι ικανός να κάνει μέσα σε μια σχέση. Ο, τι (θα) κάνεις μαζί του είναι πλέον πληροφορημένες επιλογές. Αν νομίζεις ότι εσένα θα σου συμπεριφερθεί καλύτερα κατά τη γνώμη μου πλανάσαι πλάνην οικτρά.

Enikos

# 17 στις 9/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Ε, οχι και μπουλης...εδω μιλαμε για τον ρεγουλατορο του στρατευματος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Redink
Όσο διάβαζα τα γραφόμενα της θεματοθετριας ένιωθα να χαμηλώνει το IQ μου. Εκεί δε που άρχισε να διηγείται τα λόγια της άλλης σε πρώτο πρόσωπο, με αποτελείωσε! Απαιτώ βαρέα και ανθυγιεινα από τη Διεύθυνση :ΡΘεματοθετρια καλά να πάθεις για μάθεις να μην μπλέκεσαι στις σχέσεις άλλων γυναικών. Αυτό το "μην κάνεις αυτό που δε θα ήθελες να σου κάνουν" γιατί σου φαντάζει τόσο ακατανόητο; Ακόμα και αν τον κερδίσεις (μεγάλο κελεπουρι δεν το συζητάμε!) μάντεψε πώς θα τον χάσεις όταν σε βαρεθεί. Ή νομίζεις ότι σ' εσένα θα φερθεί πιο μπεσαλιδικα;;; Τα "προσεχώς" βλέπεις για την ταινία που καίγεσαι τόσο να πρωταγωνιστήσεις. Αλλά προς θεού, μην τον αφήσεις τον μπούλη. Από τη σαπουνόπερα που μας έγραψες ακούγεστε ότι αξίζετε ο ένας τον άλλον ταμάλα. Το γεγονός ότι η άλλη τον θεωρεί ανεύθυνο μετά από 8 χρόνια δοκιμών, σε σημείο που φοβάται να κάνει μαζί του παιδί, μη σε προβληματίζει καθόλου. Με σένα σίγουρα θα είναι διαφορετικός. Το μόνο μείον σε αυτό το σενάριο είναι ότι θα θέλετε να πολλαπλασιαστείτε και πόσους φωστήρες ν' αντέξει πια αυτή η χώρα;Αυτό το "ερωτεύτηκα και δεν ήταν επιλογή μου" ως άλλοθι για τη συμμετοχή στο κέρατο μιας άλλης γυναίκας δεν παύει να φαντάζει φτηνό και γελοίο όσο και αν κοπτεσαι και προσπαθείς να το εξωραϊσεις. Μην τυχόν όμως και τον αφήσεις ε; Μεγάλο κελεπουρι είπαμε. Τίμιος, φερεγγυος, αξιόπιστος, μπεσαλης, άνθρωπος για σπίτι. Ο τύπος σου έχει δείξει ακριβώς ποιος είναι και τι είναι ικανός να κάνει μέσα σε μια σχέση. Ο, τι (θα) κάνεις μαζί του είναι πλέον πληροφορημένες επιλογές. Αν νομίζεις ότι εσένα θα σου συμπεριφερθεί καλύτερα κατά τη γνώμη μου πλανάσαι πλάνην οικτρά.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, archagellos

alisida

# 18 στις 9/7/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Από τις λεπτομέρειες που γνωρίζεις για τη σ-χεσει του,

συμπαιραινω ότι όσο καιρό μιλάτε,η επικοινωνία σας περιέχει μόνο κουτσομπολιά για την κοπέλα του

και πιθανολογω ότι πολύ λίγο ή και καθόλου δεν έχει έχεις έχετε ασχοληθεί με το να ανακαλύψετε ο ένας την ψυχή του άλλου.

Για να μη σε πυροβολήσω κι εγώ,(στα είπαν πιο πάνω),οκ,να δεχτώ ότι ερωτεύτηκες δια αλληλογραφίας.

Τι και ποιον όμως ακριβώς ερωτεύτηκες.

Δεν μας περιέγραψες δικά του χαρακτηριστικά που σε συγκίνησαν.

Διαβάσαμε μια αναλυτική περιγραφή της ζωής του με την άλλη γυναίκα.

Εκείνος πού ακριβώς υπάρχει σαν άτομο,σαν πιθανός μελλοντικός σου σύντροφος?

Τι ακριβώς σου αρέσει από εκείνον,

εκτός από το ότι ψάχνεται να αγκιστρωθει κάπου (στην προκειμένη περίπτωση σε εσένα) 

για να βρει το κουράγιο να τερματίσει την κατάσταση στην οποία ζει.(σχέση δεν θα την πω,δεν υφίσταται,δεν παίζει με τίποτα όμως)

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Broken_Guy και σε ακόμα 2 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Mathusalas

# 19 στις 9/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καποιοι ανδρες ειναι πολυ ερωτευσιμοι απο αλλους και ετσι την πατουν τα κοριτσια. Μερικες φορες το απαγορευμενο (οταν δεν τον εχεις εσυ) ειναι πολυ πιο αφροδισιακο. Ας κερδισει η καλυτερη (φανταζομαι μαλλιοτραβηγματα σε λασπωμενο ριγκ)

alisida

# 20 στις 9/7/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Εμένα πάντως μου φαίνεται ντεκ@λε το να ανήκει σε άλλη,είτε ψυχικά είτε τυποσχεσιακα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Mathusalas

Μερικες φορες το απαγορευμενο (οταν δεν τον εχεις εσυ) ειναι πολυ πιο αφροδισιακο. 

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Helenaki4
I am Not a psychotherapist :)
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε