Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Με διέσυρε στη δουλειά μου και έχω τρελαθεί

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Paralia48

# 21 στις 11/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.731
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Kwstas853
Όχι δεν έχω κάποιο σωματικό ελάττωμα!!Ρε παιδιά πλάκα μου κανετε;;Δεν είναι σοβαρό να κυκλοφορούν γυμνές σου φοτο σε μια ολόκληρη εταιρία και δεν ξέρω εγώ ποιος άλλος το έχει δει...Ήδη έχουν περάσει 2 μήνες και τα γέλια και τα βλέμματα δεν σταματάνε.. Ίσα ίσα που νομίζω ότι φουντώνουν!!!Και δε μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι και να το υπεραναλυω!!Είναι ο χαρακτήρας μου έτσι που δεν μπορώ να αντέξω τέτοιες καταστάσεις..Γενικά κράταγα χαμηλούς τόνους και δεν ήμουν τόσο κοινωνικός.. Και αυτή το ηξερε αυτό και πάτησα στο αδύνατο μου σημείο...Αν ήμουν σε μια εταιρία με 5 άτομα πχ δε θα με ενοχλούσε τόσο.. αλλά τώρα έχει εκτεθεί η προσωπική μου ζωή σε τόσα άτομα..και μου το είχε πει κιόλας ότι αν δε θέλω να είμαι μαζί της να φύγω από αυτή την πόλη επειδή δε μπορεί να με βλέπει με άλλη!!!

Να σου πω, τι πιστεύω πως έχει κάνει; Έχει βρει κάποιον εξίσου  τσόκαρο μ αυτήν και δέχεται να την ακούει και συνεχίζει να λέει ψέματα! Ειδάλλως σε 2 μήνες θα είχαν ηρεμήσει τα πράματα. Απλά αυτή συνεχίζει να παραμυθιάζει κάποιον.

Με πέντε γυμνες φωτογραφίες, (αν υπάρχουν, ε; Και συ δεν είσαι βεβαιος), δε θα ασχολιόταν κανένας σοβαρός άνθρωπος. Αυτή μάλλον έχει πλασει ένα παραμύθι με ποικιλία βιτσιων και ποιος ξέρει, τι άλλες ιστορίες, ισως εν μέρει αληθινές (εσύ ξερεις) και πολύ ψεύτικες.

Σίγουρα έχει πει πως δεν. τα καταφερνες και πολλά πολλά ακόμα. Και ο πιο πανίβλακας συνάδελφός σου, που  μην ψάξεις ποιος είναι, τα ακούει ευχάριστα, είναι πιο ένοχος από μια πληγωμένη τρελλή γυναίκα και τα εξηγεί όλα στους άλλους.

Αν πέσεις στην παγίδα και τσιμπήσεις, αντιδράσεις, ψάξεις να βρεις ποιος είναι και τι του έχει πει, είναι χειρότερα. Το ξύνεις και ερεθίζεις τη φαντασία τους.

Αν πάλι φύγεις, είναι σα να παραδέχεσαι πως όλα αυτά είναι αλήθεια.

Ειλικρινά δεν υπάρχει άλλη λύση. Θα παίρνεις το ηθοποιίστικο, επαγγελματικό βλέμμα σου, θα κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις και θα εργάζεσαι κανονικά.

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Kwstas853

# 22 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 24
Paranome λες να με νοιάζει αν με δεις γυμνο;;Εκτός αν σου αρέσει να βλέπεις γυμνούς άντρες που εκεί θα αγχωθω λιγο.Αν έχεις όρεξη για πλάκα τραβά σε κάνα άλλο θέμα να την κάνεις...
Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Kwstas853

# 23 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Όχι δεν ήταν παράνομη...Απλά δεν ήθελε να αποδεχτεί ότι έχουμε τελειώσει και έφτασε σε σημείο να μου πει ότι θα κόψει τις φλέβες τις αν φύγω.. φυσικα έλεγε μπούρδες να με τρομάξει.Και όπως είπα και πριν βλεπομουν σπάνια μαζί της τους τελευταίο μήνες..Όμως όταν άρχισα να μιλάω με κάποια άλλη κοπέλα (στην ηλικία μου πλέον) ξεκοψα εντελώς μαζί της...Και έγινε όλο αυτό!!Γενικά ήταν μια τοξική κατάσταση που απλά δεν έβρισκα το κουράγιο να το λήξω πιο νωρίς..

agaph40

# 24 στις 11/7/2021
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 698
θα προτεινα να υποβαθμισεις στο μυαλο σου το ολο θεμα..γιατι αν καταλαβα καλα,βασανιζεσαι με υποθεσεις
περι φωτος.Ακομη και τις αντιδρασεις των συναδελφων σου,μαλλον εσυ τις μεγαλοποιεις.
Εσυ εχεις αποδειξεις οτι η "κυρια" σε διεκδικει ακομη ή οτι ειχατε την οποια μορφη σχεσης?
Αν εχεις,ευκολα μπορεις να γυρισεις το ολο θεμα,κατα της.
Αν οχι,αγνοησε και αυτην και τους συναδελφους.
Αν υποκυψεις στις απειλες της,αν φυγεις απο τη δουλεια σου..δηλωνεις και ενοχος και δειλος
Με λιγα λογια...αστην να χτυπιεται κι εσυ χαμογελα

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48

Broken_Guy

# 25 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Χωρίς να θέλω να σε τρομοκρατίσω Κώστα αλλά με το σκεπτικό σου και δεδομένου όπως λες ότι ζεις σε μικρή κοινωνία, ξερεις πως και αλλού να πήγαινες για δουλειά, αν όντως πρόκειται για ανισόρροπο άτομο που είπαν και οι άλλοι πιο πάνω, θα μπορούσε πολύ εύκολα να σου κάνει και εκεί τα ίδια ε; Οκ, κατανοώ ότι είσαι άτομο που τα παίρνει βαριά τέτοια περιστατικά αλλά πρέπει να ηρεμήσεις και να ενεργήσεις πιο ψύχραιμα.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Ariadni_0 και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 26 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.258

Αν ησουν

42 χρονων παππους συμφωνω απολυτα οτι εχεις προβλημα με τις γυμνες φωτο ,αλλα εσυ παιδι μου εχεις την ηλικια του Ταρζαν .

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, tzoulia59 και σε ακόμα 2 μέλη.

Kwstas853

# 27 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Helenaki δεν ήταν παράνομη η σχέση απλά ήμουν ειλικρινής μαζί της και της είπα ότι δεν πρέπει να ξανά βρεθούμε.Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν αυτό που είχαμε γιατί όπως είπα βλεπομασταν σπάνια τον τελευταίο καιρό αλλά όταν γνώρισα την κοπέλα που είμαι τώρα της είπα ότι πρέπει να το λήξουμε.. Και τότε έγιναν όλα!!Paralia νομίζω πως αυτό είναι ακατόρθωτο για εμένα...Αυτή δε θα σταματήσει να λέει για εμένα βλακειες και να διαδίδει φήμες!!

Kwstas853

# 28 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Νιώθω ότι είμαι σε ένα αδιέξοδο τώρα επειδή αν κάτσω σε αυτή την εταιρία δε θα είμαι ο εαυτός μου πλέον δε θα μπορώ να κανω σα να μη συμβαίνει τίποτα,ούτε θα έχω μυαλό να ασχοληθώ με την προσωπική μου ζωή και την καθημερινότητα!!Και το να φύγω από αυτή την πόλη και να αλλάξω σπίτι και εταιρεία μου φενεται επίσης βουνό...

Kristina_

# 29 στις 11/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Μηπως, λεω μηπως να κατσεις να σκεφτεις στα σοβαρα γιατι σε νοιαζει τοσο αν καποια 50χρονη διαδιδει φημες για σενα? Η αν δειχνει γυμνες φωτος σου ? Και γιατι ειναι τοσο μεγαλο προβλημα για σενα οτι επιασε και μιλησε στην κοπελα σου (αφου δεν προκειται για παραλληλη σχεση οκ}

Τι πραγμταικα φοβασαι? Τι σε κανει να αντιδρας ετσι? Μηπως αυτα που (νομιζεις οτι) λεει αριστερα και δεξια ειναι κατα βαση αληθινα? Οκ και να ναι,,,και να λεει λεπτομερειες για τη σεξουαλικη σας σχεση, και τι εγινε??! Εκτος των αλλων  οσοι τα ακουνε δε μπορουν να γνωριζουν αν ειναι αληθεια η ιστοριες με λυκους (εκτος βεβαια απ την κοπελα σου, αλλα εσυ κυριως κοπτεσαι για τους συναδελφους,,,οποτε οκ)

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Kwstas853
Helenaki δεν ήταν παράνομη η σχέση απλά ήμουν ειλικρινής μαζί της και της είπα ότι δεν πρέπει να ξανά βρεθούμε.Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν αυτό που είχαμε γιατί όπως είπα βλεπομασταν σπάνια τον τελευταίο καιρό αλλά όταν γνώρισα την κοπέλα που είμαι τώρα της είπα ότι πρέπει να το λήξουμε.. Και τότε έγιναν όλα!!Paralia νομίζω πως αυτό είναι ακατόρθωτο για εμένα...Αυτή δε θα σταματήσει να λέει για εμένα βλακειες και να διαδίδει φήμες!!

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Broken_Guy

Heptamer

# 30 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Kwstas853
 η γυναίκα ήταν 20 χρόνια μεγαλύτερη μου.Εγω είμαι 30.Τωρα το ως έμπλεξα μαζί της είναι μεγάλη ιστορία..

Για ξετυλιξε την να καταλάβουμε τα κίνητρα. 

Τι δουλειά είχες με μια γυναίκα τόσο μεγαλύτερη σου;

Πηγες για την εμπειρία;

Ήταν μπανικη και ερωτύλα και τρελάθηκαν τα λεντακια σου; 

Σου υποσχέθηκε ανταλλάγματα;

Κανεις δεν τρελαίνεται στα κουτουρού. Άρα κάτι προηγήθηκε που την ανάγκασε να αντιδράσει έτσι.

Μολόγα! 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48

Paralia48

# 31 στις 11/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.731

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Kwstas853
!Paralia νομίζω πως αυτό είναι ακατόρθωτο για εμένα...Αυτή δε θα σταματήσει να λέει για εμένα βλακειες και να διαδίδει φήμες!!

μερικές φορές νομίζουμε πως κάτι είναι ακατόρθωτο, αλλά τελικά είναι κατορθωτό.

Είναι ίσως πιο απλό. Θα σταματήσεις να φαντάζεσαι ιστορίες. Ό,τι δεν είδες και δεν άκουσες, δεν υπάρχει για σένα.

Στην ανάγκη, πάρε μια βδομάδα άδεια, όχι να φύγεις, πήγαινε κάπου να ηρεμήσεις και επέστρεψε ανανεωμένος.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Mathusalas

# 32 στις 11/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αμα γελανε αυτοι γελα και εσυ, για να μη τρελαθεις.   Εμ ετσι οπως τα εκανες δεν γυριζει ο χρονος πισω και ας εχεις το δικιο με το μερος σου. Ολα θελουν τροπο για να γινουν.

Enikos

# 33 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.764

Για να το αγνοησω ως θεμα, πρεπει να κατεβει...οσο ειναι δημοσιοποιημενο μπορω να σχολιαζω ξερω...

Ποτε δεν εχει συμβει να γελασω με κανεναν συναδελφο μου, γιατι απλα δεν ειναι 30 αρηδες που πανε με την θεια τους και μετα τους βγαζει ντουντουκα...

Αλλα και ετσι να ηταν, δεν θα γελουσα γιατι δεν ειναι για γελια...

Σιγουρα ομως θα αλλαζα λεβελ εκτιμησης για το ατομο που θα το διεσυρε καποια θεια Λολα, μονο και μονο επειδη θα εδειχνε ποιο κεφαλι του κανει κουμαντο...

Και συμφωνα με το νεο στοιχειο της υποθεσης, καλα εκανε και μαθευτηκε ολο αυτο, για να καταλαβει και η κοπελια σου με τι εχει να κανει...

Αν και εχω παρει τα μετρα μου, με θυμιατα και καραμουζες, αλλα λεμε τωρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Kwstas853
Paralia το θέμα είναι πως δεν είναι όλα τόσο απλά όσο τα λες.Enikos αν σε ενοχλώ μπορείς απλά να το αγνοήσεις το θέμα.Μαλλον είσαι από αυτούς που θα γέλαγαν αν μάθαινες κάτι τέτοιο για κάποιων συνάδελφο σου...Χωρίς να ξέρεις τις συνθήκες...Apoliti τρελάθηκα όταν έμαθα ότι ενόχλησε την κοπέλα μου και της είπε ότι έχουμε σχέση κιόλας ενώ μου είχε υποσχεθεί ότι θα φύγει και θα με αφήσει ήσυχο..Το ξέρω πως αντέδρασα λάθος.. Το θέμα είναι ότι μου έχει βγάλει το όνομα και ήταν κάτι που δεν ήθελα να μαθευτεί.Οι γυμνές φοτο πιθανολογώ ότι θα τις τράβηξε κρυφά για να με διασύρει επειδή το συνήθιζε γενικά να τραβάει στα κρυφά.. Απλά δεν περίμενα καθόλου να φτάσει σε αυτό το σημείο...Ήμουν αφελής που την πίστεψα...

Enikos

# 34 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και βαλαμε τη θεια να καθαρισει τον διασυρμο...

Και εμεις καναμε γαργαρες...

Λιγο τοχεις?...

Enikos

# 35 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μεγαλο διλημμα...τι διλημμα...τριλημμα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Kwstas853
Νιώθω ότι είμαι σε ένα αδιέξοδο τώρα επειδή αν κάτσω σε αυτή την εταιρία δε θα είμαι ο εαυτός μου πλέον δε θα μπορώ να κανω σα να μη συμβαίνει τίποτα,ούτε θα έχω μυαλό να ασχοληθώ με την προσωπική μου ζωή και την καθημερινότητα!!Και το να φύγω από αυτή την πόλη και να αλλάξω σπίτι και εταιρεία μου φενεται επίσης βουνό...

Kwstas853

# 36 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Heptamer η γυναίκα ήταν από πριν τρελή και τα είχα δει τα σημάδια απλά τα αγνοούσα!!!Και όπως είπα και πριν μου είχε πει ότι δε μπορεί να με βλέπει στην πόλη με άλλη γυναίκα και να φύγω από εκεί...Η αλήθεια είναι πως και εγώ λόγο διαφοράς ηλικίας την είχα κρατήσει κρυφή αυτή τη σχέση από τα περισσότερα άτομα εκτός από τους φίλους μου..Και της είχα πει να μη αναφέρει ότι βρισκόμαστε αν και μας είχαν δει μερικά ματιά.Μου είχε σταθεί σε μια περίοδο που ήμουν μόνος και έρημος,και αυτό της το αναγνωρίζω.. Απλά ήταν υπερβολικά ζηλιάρα,και με κούρασε.Για την ηλικία της είναι πολύ καλοδιατηριμενη και μέχρι ένα σημείο πέρναγα καλά.Δεν κρύβεται κάτι άλλο από πίσω απλά είχαμε και οι δύο την ανάγκη από παρέα.Και αν δεν είχε κάνει αυτό που έκανε θα της μίλαγα ακόμα (φιλικα πάντα)γιατί μου είχε σταθεί πολύ στο παρελθόν.Και επίσης αυτή η κατάσταση κράτησε 4 χρόνια...Στην αρχή σηζουσαμε,μετά όμως της είπα να φύγει και από τότε βλεπομασταν όλο και πιο αραιά!!Δεν ήθελα να με κρίνουν γιαυτό το κράταγα κρυφό.. και τώρα το έκανε βούκινο παντού...

alexandriani1

# 37 στις 11/7/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.086

Θυμίζει

λίγο Ολέθρια Σχέση, αν είχες δει την ταινία με την Γκλεν Γκλοουζ και τον Μάικλ Ντάγκλας. Θα σου πω ό,τι και οι προλαλήσαντες: απλά μην δίνεις σημασία. Άλλωστε, περισσότερο ξεφτίλα είναι για την ίδια η γνωστοποίηση της ιστορίας σας, παρά για σένα. 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kwstas853

# 38 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Είμαι σε άδεια αυτή τη στιγμή 2 εβδομάδες...αλλά δεν περνάει ώρα ούτε λεπτό που να στο σκέφτομαι και δε μπορώ να ηρεμήσω

Kwstas853

# 39 στις 11/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Kristina με ενόχλησε το ποσό υποκριτρια και ψεύτρα ήταν...που έκανε τα ακριβώς αντίθετα από αυτά που έλεγε!!Η κοπέλα μου κατάλαβε ότι ήταν τρελή η γυναίκα από τις ασυναρτησίες που έλεγε...Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί έχουν απομακρυνθεί από εμένα στη δουλειά και με κοιτάνε με μισό μάτι!!Ίσως επειδή την απείλησα,η δεν ξέρω εγώ τι άλλο μπορεί να είπε,Και έχει βαρύνει πολύ το κλίμα...Φοβάμαι μην έχει στείλει κάποια γυμνή μου φοτο πιο πολύ.. Όλα τα άλλα τα ξεπερνάω..Δεν είναι και το πιο ωραίο κυκλοφορούν τέτοιες φοτο σε μια ολόκληρη εταιρία και σίγουρα έχουν βγει και παραέξω

Redink

# 40 στις 11/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εμπεριστατωμένη απάντηση στο ερώτημα σου σου δόθηκε κατά τη γνώμη μου άμεσα με το σχόλιο #2 της Helenaki4. Συμφωνώ και επαυξάνω. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ παρά να αναρωτηθώ τι ακριβώς προηγήθηκε για να φτάσουν τα πράγματα εκεί που έφτασαν. Το ότι ήταν 20 χρόνια μεγαλύτερη προσωπικά δεν μου δίνει να καταλάβω κάτι για το "τι ακριβώς γίνεται". Τι ακριβώς εξηγεί αυτό; Πιστεύω ότι η αληθινή απάντηση κρύβεται στη "μεγάλη ιστορία" που προηγήθηκε και τον ΤΡΟΠΟ που τη χώρισες...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.