Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Με διέσυρε στη δουλειά μου και έχω τρελαθεί

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

tzoulia59

# 41 στις 11/7/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.478
'Aρεσαν+: 0%

αλλος ενας απ αυτους που κανει την δουλιτσα του με μια μεγαλυτερη ...

και μετα μολις βολεψουν οι συνθηκες ,μην τον ειδατε τον παναγη ...

οσο για την εκδικηση ..ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο ..

εγω αν ημουν στην θεση της .μπορει να μην εκανα το ιδιο  ...αλλα θα εκανα χειροτερα ..

και οσο για την δημοσιοποιηση των γυμνων φωτογραφιων ,,στην ετιαρεια  ..

,μηπως  υπερβαλεις λιγο;;

οι αντρες δεν προσβαλονται απ αυτα ..αντιθετως καμαρωνουν 

εκτος κι αν σε αδικουσε η φωτογραφια ...

πιστευω οτι αλλο σε ποναει ,,η νεα γκομενα που εχει μαθει τ απλυτα ...

και πολυ χαμηλο επιπεδο της εταιρειας σου πες τους .χαιρετισματα ...

στην θεση της κοπελας σου  θα εφευγα τρεχοντας ..

οχι για το γυμνο 

αλλα για το ,μολις χορτασεις φευγεις ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Kwstas853
Helenaki δεν ήταν παράνομη η σχέση απλά ήμουν ειλικρινής μαζί της και της είπα ότι δεν πρέπει να ξανά βρεθούμε.Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν αυτό που είχαμε γιατί όπως είπα βλεπομασταν σπάνια τον τελευταίο καιρό αλλά όταν γνώρισα την κοπέλα που είμαι τώρα της είπα ότι πρέπει να το λήξουμε.. Και τότε έγιναν όλα!!Paralia νομίζω πως αυτό είναι ακατόρθωτο για εμένα...Αυτή δε θα σταματήσει να λέει για εμένα βλακειες και να διαδίδει φήμες!!

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Iraklis_pouaro

Redink

# 42 στις 11/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Επίσης, θεματοθετη λες ότι "βρισκόσασταν σπάνια τον τελευταίο καιρό" σαν αυτό να δικαιολογεί τη συμπεριφορά σου και να καθιστά τη δική της παράλογη. Έγραψες όμως "τον τελευταίο καιρό". Δηλαδή υπήρξε και ένας καιρός που βρισκόσασταν πιο συχνά; Συνολικά πόσο καιρό είχατε νταραβερι; Εμένα όλο αυτό μου ακούγεται σα να την είχες καβατζα για σεξ όσο σε βόλευε χωρίς επαρκές ξεκαθάρισμα από μέρους σου, μέχρι να εντοπισεις νεότερο και πιο αναβαθμισμένο μοντέλο, μόλις το εντοπισες πήγες να την κάνεις αθόρυβα με ελαφρά πηδηματακια αραιώνοντας την επικοινωνία σα να μην τρέχει τίποτα και για κακή σου τύχη η γυναίκα αυτή δεν άνηκε στους "υπεράνω" χαρακτήρες που δέχονται αδιαμαρτύρητα την αντικατάσταση τους περιοριζόμενοι στο να γλείφουν αθόρυβα τις πληγές τους (αυτούς που η Helenaki4 αποκαλεί ισορροπημένους). Άραγε εσύ της φέρθηκες μπεσαλιδικα και αυτή είναι τόσο τρελή όσο την παρουσιάζεις; Ή επειδή ήταν 20 χρόνια μεγαλύτερη θεωρησες ότι έπρεπε να δεχτεί την οποία συμπεριφορά σε βόλευε και να είναι και ευχαριστημένη; Γενικά δυσκολεύομαι να φανταστώ ότι δεν έχεις παραλείψει σημαντικές λεπτομέρειες για το ρόλο σου στο πώς φτάσατε ως εδώ... Όπως καταλαβαίνεις, έχω διαβάσει πολύ Αγκάθα Κρίστι στα νιάτα μου. Έπιασε καθόλου τόπο ή είμαι εκτός θέματος;

Kristina_

# 43 στις 11/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Σιγα βρε κωστα,,,τι κόλλημα ειναι και αυτο με τη φωτο? Τι θα πει «δεν ει αι ωραιο να κυκλοφορουν φωτος» ??? Εμενα αν μου εστελνε κανεις τη φωτο καποιου αλλου θα τον εβριζα και ουτε που θα κοιτουσα φυσικα,,, κυκλοφορει δεν κυκλοφορει κανε πως δεν υπαρχει!!!

Τι φοβερο εχει πια αυτη η φωτο?

(Παντως αυτα που λες παραπανω για την  σχεση σου με καποια που κρατησε 4 χρονια και συζουσατε κιολας,,,αλλα το εκρυβες και απο οτι φαινεται τη χρησιμοποιουσες οσο τη χρειαζοσουν, απλα δε σε τιμουν! Και δε φαινεται να το καταλαβαινεις καθουλου )

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Kwstas853
Kristina με ενόχλησε το ποσό υποκριτρια και ψεύτρα ήταν...που έκανε τα ακριβώς αντίθετα από αυτά που έλεγε!!Η κοπέλα μου κατάλαβε ότι ήταν τρελή η γυναίκα από τις ασυναρτησίες που έλεγε...Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί έχουν απομακρυνθεί από εμένα στη δουλειά και με κοιτάνε με μισό μάτι!!Ίσως επειδή την απείλησα,η δεν ξέρω εγώ τι άλλο μπορεί να είπε,Και έχει βαρύνει πολύ το κλίμα...Φοβάμαι μην έχει στείλει κάποια γυμνή μου φοτο πιο πολύ.. Όλα τα άλλα τα ξεπερνάω..Δεν είναι και το πιο ωραίο κυκλοφορούν τέτοιες φοτο σε μια ολόκληρη εταιρία και σίγουρα έχουν βγει και παραέξω

Heptamer

# 44 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035

C. S. I. unleashed! 

Τρέμετε λαμογια! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Redink
Επίσης, θεματοθετη λες ότι "βρισκόσασταν σπάνια τον τελευταίο καιρό" σαν αυτό να δικαιολογεί τη συμπεριφορά σου και να καθιστά τη δική της παράλογη. Έγραψες όμως "τον τελευταίο καιρό". Δηλαδή υπήρξε και ένας καιρός που βρισκόσασταν πιο συχνά; Συνολικά πόσο καιρό είχατε νταραβερι; Εμένα όλο αυτό μου ακούγεται σα να την είχες καβατζα για σεξ όσο σε βόλευε χωρίς επαρκές ξεκαθάρισμα από μέρους σου, μέχρι να εντοπισεις νεότερο και πιο αναβαθμισμένο μοντέλο, μόλις το εντοπισες πήγες να την κάνεις αθόρυβα με ελαφρά πηδηματακια αραιώνοντας την επικοινωνία σα να μην τρέχει τίποτα και για κακή σου τύχη η γυναίκα αυτή δεν άνηκε στους "υπεράνω" χαρακτήρες που δέχονται αδιαμαρτύρητα την αντικατάσταση τους περιοριζόμενοι στο να γλείφουν αθόρυβα τις πληγές τους (αυτούς που η Helenaki4 αποκαλεί ισορροπημένους). Άραγε εσύ της φέρθηκες μπεσαλιδικα και αυτή είναι τόσο τρελή όσο την παρουσιάζεις; Ή επειδή ήταν 20 χρόνια μεγαλύτερη θεωρησες ότι έπρεπε να δεχτεί την οποία συμπεριφορά σε βόλευε και να είναι και ευχαριστημένη; Γενικά δυσκολεύομαι να φανταστώ ότι δεν έχεις παραλείψει σημαντικές λεπτομέρειες για το ρόλο σου στο πώς φτάσατε ως εδώ... Όπως καταλαβαίνεις, έχω διαβάσει πολύ Αγκάθα Κρίστι στα νιάτα μου. Έπιασε καθόλου τόπο ή είμαι εκτός θέματος;

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Redink

# 45 στις 12/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μόλις διάβασα το #36. Δεν έπεσα έξω. Τέσσερα χρόνια + συγκατοίκηση + σε στήριξε όταν είχες ανάγκη και εσύ της φέρθηκες σα να ήταν ένα βρώμικο μυστικό. Από τη μια κακώς έπεσε στο επίπεδο σου, από την άλλη ίσως κάποιος έπρεπε να κάνει τη βρώμικη δουλειά του Κάρμα για να σου μάθει να σέβεσαι περισσότερο τις ανθρώπινες ψυχές με τις οποίες επιλέγεις να σχετιστείς ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ηλικίας και διάρκειας, πόσο μάλλον αν σε στήριξαν.

agaph40

# 46 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 698
αλλος ενας απ αυτους που κανει την δουλιτσα του με μια μεγαλυτερη ...
ενω η αθωα 50αρα δεν εκανε τη δουλιτσα της με τον πιτσιρικα

και μετα μολις βολεψουν οι συνθηκες ,μην τον ειδατε τον παναγη ..
σωστο!!! κανονικα θα επρεπε να της ταξει γαμο,αλλα αυτος ο τσογλανος την εστιψε και την πεταξε

σαν λεμονοκουπα
εγω αν ημουν στην θεση της .μπορει να μην εκανα το ιδιο ...αλλα θα εκανα χειροτερα ..
πολυ ενδιαφερον σημειο αυτο...να μας το αναλυσετε λιγο ,κυρια τζουλια
καταρχας αν θα πηγαινατε με 30χρονο και στη συνεχεια τι θα κανατε εσεις

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Kwstas853

# 47 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Απαντήσεις: 24
Δηλαδή για πιο λόγο και με τι προοπτικές θα πάει ένας 30 με μια πενηνταρα;;Να παντρεύομαι και να κάνουμε παιδια;;Ήταν καθαρά θέμα διασκεδάσεις και αν αυτή νόμιζε ότι θα κάτσω μαζί της μέχρι τα βαθιά γεράματα ήταν τρελή...Παρόλο που της είχα πει ότι αν δε σου αρέσει αυτό που κάνουμε πες το μου και δε θα σε ξαναενοχλήσω!!Και οι δύο κάναμε τη δουλειά μας θα έλεγα γιατί μοιραζόμασταν τα έξοδα του σπιτιού, και βοηθούσαμε ο ένας τον άλλο!!Και είναι δικαίωμα του καθενός να φεύγει από μια σχέση οπότε θέλει.. Ούτε έρωτες πούλησα ποτέ ούτε την εκμεταλευτηκα σε κάτι...Ίσως και γιαυτό να κόλλησε μαζί μου επειδή της φερομουν καλά!!Τώρα το αν είναι σωστό ή λάθος αυτό που έκανα,θα δυσκολευτώ να πιστέψω ότι μερικοί εδώ μέσα δεν έχουν κάνει χειρότερα!!Η κοπέλα μου ήξερε από την αρχή για αυτή τη γυναίκα και έχει κατανόηση ότι σε μια στιγμή αδυναμίας ο άνθρωπος μπορεί να κάνει λάθος επιλογές!!

Kwstas853

# 48 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Kristina Με τιμούν δε με τιμούν έτσι έγιναν...απλά ήξερα πως κάποιοι όπως εδώ πέρα θα κρίνουν αρνητικά γιαυτό δεν ήθελα να το πω προς τα έξω...Και την είχα βοηθήσει αρκετά για ένα διάστημα που δεν είχε δουλειά!!Δε νομίζω να τη χάλασε...

paranomos

# 49 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Kwstas853
Paranome λες να με νοιάζει αν με δεις γυμνο;;Εκτός αν σου αρέσει να βλέπεις γυμνούς άντρες που εκεί θα αγχωθω λιγο.Αν έχεις όρεξη για πλάκα τραβά σε κάνα άλλο θέμα να την κάνεις...

Μιλησα εγω για γυμνα;

zevraki

# 50 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 265
Καλησπέρα!Να μην έχεις άσχημες σκέψεις.Γενικά οι άνθρωποι τείνουν να σχολιάζουν τα νέα της ημέρας ή του μήνα ωε το hot ζήτημα για να ασχοληθούν,πόσο μάλλον σε έναν τόσο κλειστό κύκλο όπως το επαγγελματικό σου περιβάλλον.Να είσαι σίγουρος πως όλο αυτό θα ξεχαστεί.Μην δίνεις καμιά σημασία,αδιαφόρησε και πραγματικά θα δεις που σε λίγο καιρό όλα θα επανέλθουν στα προ τον διασυρμό.
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Paralia48

Enikos

# 51 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.764

Οταν εβαζες το θεμα σου, βασιστηκες δηλαδη στα χειροτερα που εχουν κανει οι αλλοι, για να σε κανακεψουν ως...δικο τους?...

Αλλα και να εχουν κανει χειροτερα...

Οι αλλοι ανεβασαν θεμα για τα πεπραγμενα τους?...

Συντονισοουουου!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Kwstas853
Δηλαδή για πιο λόγο και με τι προοπτικές θα πάει ένας 30 με μια πενηνταρα;;Να παντρεύομαι και να κάνουμε παιδια;;Ήταν καθαρά θέμα διασκεδάσεις και αν αυτή νόμιζε ότι θα κάτσω μαζί της μέχρι τα βαθιά γεράματα ήταν τρελή...Παρόλο που της είχα πει ότι αν δε σου αρέσει αυτό που κάνουμε πες το μου και δε θα σε ξαναενοχλήσω!!Και οι δύο κάναμε τη δουλειά μας θα έλεγα γιατί μοιραζόμασταν τα έξοδα του σπιτιού, και βοηθούσαμε ο ένας τον άλλο!!Και είναι δικαίωμα του καθενός να φεύγει από μια σχέση οπότε θέλει.. Ούτε έρωτες πούλησα ποτέ ούτε την εκμεταλευτηκα σε κάτι...Ίσως και γιαυτό να κόλλησε μαζί μου επειδή της φερομουν καλά!!Τώρα το αν είναι σωστό ή λάθος αυτό που έκανα,θα δυσκολευτώ να πιστέψω ότι μερικοί εδώ μέσα δεν έχουν κάνει χειρότερα!!Η κοπέλα μου ήξερε από την αρχή για αυτή τη γυναίκα και έχει κατανόηση ότι σε μια στιγμή αδυναμίας ο άνθρωπος μπορεί να κάνει λάθος επιλογές!!

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 52 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Διαβάζοντας πάντως την υπόλοιπη ιστορία και έχοντας παρόμοια εμπειρία πιο παλιά (στα 20 κάτι μου με κοπέλα κοντά στην τότε ηλικία μου όμως), δεν μπορώ να καταλάβω πως λες ότι δεν υπήρχε εκμετάλλευση και ήταν καθαρά θέμα διασκέδασης. Δηλαδή, όταν ξέρεις εξ αρχής πως δεν θα ζήσεις με τον άλλον μέχρι τα βαθιά γεράματα, όταν λες ότι στην ουσία ντρέπεσαι γι αυτή τη σχέση (αφού δεν θες να σε κρίνουν οι άλλοι λόγω της διαφοράς ηλικίας) και παρόλα αυτά φτάνετε να συζείτε, δεν βρίσκω άλλο λόγο που θα δικαιολογούσε τέτοια κίνηση. Τι να πω, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Kwstas853

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, apolitiii

Paralia48

# 53 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.731
Σίγουρα πολλά ήταν τα στραβά της σχέσης και απ τις δυο πλευρές. Όπως επίσης πιστεύω, πως και οι δυο την ήθελαν. Και η 50άρα δεν ήταν ανήλικο να μην καταλαβαίνει, τι συμβαίνει.

Τζούλια, δε θα μπορούσες να είσαι εσύ στη θέση της, γιατί εσυ δε θα δημιουργούσες σχέση με έναν 20 χρόνια νεωτερο.

Επίσης από τα γραφόμενα συμπεραίνω πως και για τους δυο (50άρα και Κώστας), δεν πρόκειται για ισορροπημένα άτομα. Αυτή αντέδρασε σαν υστερικιά Κατίνα και ο Κώστας απ την αρχή, πνίγεται σε μια κουταλιά νερό. Ολα αυτά που λέει <<θα τρελλαθώ>> , << δεν μπορώ να το κάνω>> και όλη του η καούρα για τους άσχετους συναδέλφους, είναι αλλοπρόσαλη.

Προσωπικά θεωρώ τον εαυτό μου ένα <<ανώριμο>> και <<ανισόρροπο>> άτομο, αλλά απ αυτές τις ιστορίες απέχω πολύ ακόμα.

Το ποιος έφταιγε και χάλασε η απ την αρχή καταδικασμένη σχέση, δε μας ενδιαφέρει εδώ, νομίζω. Το πρόβλημα είναι, πώς να ξεπεράσει ο Κώστας το διασειρμό στη δουλειά του.

Πάντως αυτά μπορεί να συμβούν σε χώρους εργασίας. Κανονικά θα έπρεπε να μη δίνουν σημασία οι συνάδελφοι σε κακόβουλα κουτσομπολιά, αλλά δυστυχώς το κατιναριό έχει και άλλους φίλαθλους.
Και μενα μού χει τύχει στα 30 χρόνια εργασίας να ακουστούν κουτσομπολιά για συναδέλφους, αλλά ποτέ δε δώσαμε συνέχεια. Όσα πέρασαν απ τ αυτί μου, γιατί δεν περνούν όλα απ όλους, τους πήρα απ τα μούτρα, όσους είχαν την τιμή να μ ενημερώσουν.

Κάποτε ήρθε στη δουλειά ο πρώην εραστής συναδέλφου, να τον εκθέσει. Δε γνωρίζαμε πως είναι ομοφυλόφιλος. Ευτυχώς τον πήρε μυρωδιά η διευθύντρια και τον έδιωξε και τον απείλησε πως αν ξανάρθει, θα ενημερώσει την αστυνομία. Κι άλλα τέτοια... για μια πως εκδιδόταν με χρήματα...   ούτε που θυμάμαι, ούτε που μέ νοιαζε.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

Kwstas853

# 54 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Broken guy και οι δύο ξέραμε τις συνθήκες και τις δεχόμασταν...Εσύ η ο καθένας εδώ μέσα αν ήταν με κάποια/κάποιον που δεν τον είχε αναφέρει σε πολλούς,θα καθοσασταν;;Από τη στιγμή που καθόταν και τα ανεχόταν σημαίνει ότι ήταν εντάξει με αυτό...Δεν καταλαβαίνω γιατί να κάτσεις σε μια σχέση που δεν είσαι ευχαριστημένος...Και επίσης όταν ξεκινάς μια σχέση ακόμα και με άτομο της ηλικίας σου είναι λίγο δύσκολο να πεις ότι θα κάτσετε μέχρι τα βαθιά γεράματα.Δε βάζεις όρια απλά το προχωράς και όπου πάει...Το να σκέφτεται μια γυναίκα που έχουμε τόσα χρόνια διαφορα ηλικίας ότι θα μείνουμε για πάντα μαζί δε μπορώ να την πάρω στα σοβαρά...και εγώ θα ήθελα να ήμουν με την Jenifer Lopez αλλά δε γίνεται να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή...Και οι περισσότερες σχέσεις βασίζονται στο οικονομικό,οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτετε από τα σύννεφα και στεναχωριέσται για την αθώα 50αρα,που δεν ξέρω κι εγώ με πόσους είχε πάει..Αν είχε λίγο αξιοπρέπεια θα με άφηνε και θα έφευγε...
Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Enikos

# 55 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.764

"και στεναχωριέσται για την αθώα 50αρα,που δεν ξέρω κι εγώ με πόσους είχε πάει"...

Τραγικα λιγος...

Τοσοδουλης...

Ασοβαρος...

Νομιστερακι...

Που αξιζει καθε διασυρμο...

Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 56 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Αρχικά Κώστα να πω πως δεν κοιτάω να επιρρίψω πουθενά, σε όσα θέματα απαντάω προσπαθώ να είμαι όσο πιο ουδέτερος γίνεται λέγοντας μόνο και καθαρά τη γνώμη μου.

Από κει και πέρα αυτό που ήθελα να πω πως δεν μου βγάζει νόημα στο προηγούμενο μου σχόλιο (ίσως και να μην το διατύπωσα καλά φυσικά και δεν έγινε κατανοητό) είναι πως εφόσον έβλεπες έτσι εσύ τουλάχιστον αυτή τη σχέση, γιατί να κάνεις ένα μεγάλο βήμα όπως αυτό της συγκατοίκησης; Γιατί δηλαδή δεν ήταν πχ ο καθένας σπιτάκι του και να βρίσκεστε μόνο για να περνάτε καλά όπως κάνουν τα περισσότερα ζευγάρια που έχουν τέτοιες σχέσεις.

Τέλος να πω ότι θα διαφωνίσω με 2 πράγματα που είπες και φυσικά είναι η άποψη μου αυτή, δεν λέω ότι είσαι λάθος. Πρώτον, το ότι ένας άνθρωπος ανέχεται κάποια πράγματα δεν σημαίνε ότι "είναι εντάξει μ αυτά". Μπορεί να τα ανέχεται γιατί πχ. έχει δυνατά αισθήματα για τον άλλον (έρωτας,αγάπη κλπ) καθώς και πολλοί άλλοι λόγοι που δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αναλύσω, πιστεύω το πιασες το νόημα. Και δεύτερον επίσης που λες ότι "οι περισσότερες σχέσεις βασίζονται στο οικονομικό". Ναι σίγουρα υπάρχουν και τέτοιες σχέσεις δεν αντιλέγω αλλά οι περισσότερες; Όχι εδω θα διαφωνίσω. Αν ήταν έτσι δηλαδή οι περισσότεροι άνθρωποι όπως λες, δεν θα μιλούσανε για αγάπη και αισθήματα αλλά για προίκες και περιουσίες και οι γάμοι θα γίνονταν στις τράπεζες ξέρω γω. Τέλοσπάντων, αυτή είναι η γνώμη μου και τα πιστεύω μου όπως είπα βέβαια που φυσικά μπορεί να είναι αντίθετα απ τα δικά σου, τίποτα το κακό σ αυτό και σεβαστό.   

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Kwstas853
Broken guy και οι δύο ξέραμε τις συνθήκες και τις δεχόμασταν...Εσύ η ο καθένας εδώ μέσα αν ήταν με κάποια/κάποιον που δεν τον είχε αναφέρει σε πολλούς,θα καθοσασταν;;Από τη στιγμή που καθόταν και τα ανεχόταν σημαίνει ότι ήταν εντάξει με αυτό...Δεν καταλαβαίνω γιατί να κάτσεις σε μια σχέση που δεν είσαι ευχαριστημένος...Και επίσης όταν ξεκινάς μια σχέση ακόμα και με άτομο της ηλικίας σου είναι λίγο δύσκολο να πεις ότι θα κάτσετε μέχρι τα βαθιά γεράματα.Δε βάζεις όρια απλά το προχωράς και όπου πάει...Το να σκέφτεται μια γυναίκα που έχουμε τόσα χρόνια διαφορα ηλικίας ότι θα μείνουμε για πάντα μαζί δε μπορώ να την πάρω στα σοβαρά...και εγώ θα ήθελα να ήμουν με την Jenifer Lopez αλλά δε γίνεται να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή...Και οι περισσότερες σχέσεις βασίζονται στο οικονομικό,οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτετε από τα σύννεφα και στεναχωριέσται για την αθώα 50αρα,που δεν ξέρω κι εγώ με πόσους είχε πάει..Αν είχε λίγο αξιοπρέπεια θα με άφηνε και θα έφευγε...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 57 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.731

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Kwstas853

Κωστάκη, τώρα τό καψες εντελώς. Προσπάθησα να σου βρω ελαφρυντικά, αλλά... δε σώζεται.

Εσύ η ο καθένας εδώ μέσα αν ήταν με κάποια/κάποιον που δεν τον είχε αναφέρει σε πολλούς,θα καθοσασταν; Αυτό σε πείραξε; Τι σημασία έχουν οι πολλοί; Εγώ θα καθόμουν!

Το να σκέφτεται μια γυναίκα που έχουμε τόσα χρόνια διαφορα ηλικίας ότι θα μείνουμε για πάντα μαζί δε μπορώ να την πάρω στα σοβαρά...

Δεν την έπαιρνες λοιπόν σοβαρά; Τότε γιατί έμενες; Και τον χειρότερο συγκατοικο τον παίρνουμε σοβαρά, βασικά όλους τους ανθρώπους.

οι περισσότερες σχέσεις βασίζονται στο οικονομικό

Ναι κάποτε που γίνονταν προξενειά με πλούσιους έτσι ήταν. Αλλά το ότι γινόταν ή γίνεται, σημαίνει πως είναι πεποίθησή μας; Έλεος!

αθώα 50αρα,που δεν ξέρω κι εγώ με πόσους είχε πάει..

Ουδέν σχόλιο.

Λοιπόν άλλαξα γνώμη Κώστα. Μάλλον καλά είναι ν  αλλάξεις δουλειά, πόλη, χώρα. Θα σου συνιστούσα να πας στη Σαουδική Αραβία. Εκεί θα βρεις μια πλούσια νύφη, θα την κλείσεις σπίτι, θα κάνεις ό,τι θες και αν πάει να σε διασύρει, δε θα την πάρει κανείς σοβαρά, διότι είναι γυναίκα

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Ariadni_0 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 58 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.474

Πιστεύουμε γενικώς ότι δεν είναι καλή ιδέα να βρίζεις προφορικώς ή γραπτώς την πρώην σχέση σου,ακόμα και αν ήταν μόνο pour passer le temps.

Άστο,θα ξεχαστεί,όμως η καλύτερη θεραπεία είναι πάντα η πρόληψη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kwstas853

Με διέσυρε στη δουλειά μου και έχω τρελαθεί

Καλησπέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ και ο λόγος που γράφτηκα είναι για να μοιραστώ ένα σοβαρό πρόβλημα μου που προέκυψε και κοντεύει να με τρελάνει..Μετά από έναν καυγά που είχα με την πρώην κοπέλα μου,και δυστυχώς έκανα το λάθος να την βρίσω και να την απειλησω γραπτός από το μεσσεντζερ αλλά και με ηχητικά μηνύματα που οριομουν,επειδή είχε πάθει εμμονή μάλλον μαζί μου,και δεν με άφηνε σε ησυχία,αυτή για να με εκδικηθεί πήγε και έδειξε τις συνομιλίες μας σε έναν συνάδελφο μου,και τώρα τα μηνύματα με τις βρισιές και τις απειλές κάνουν το γύρω της εταιρίας σε περίπου 40 άτομα.Με αποτέλεσμα να με κοιτάνε όλοι περίεργα και μερικοί να γελάνε κιόλας,και εγώ κοιμάμαι με ηρεμιστικά μόνο πλέον και με ένα τρομερό άγχος και αγωνία για το μέλλον.Ξεκινησα να μιλάω σε ψυχολόγο αλλά ακόμα είναι νωρίς για να δω αποτελέσματα...Πιστεύετε ότι πρέπει να φύγω από την εταιρία,η μήπως θα δείξουν κατανόηση και θα σταματήσουν αυτά τα βλέμματα τα οποία δεν αντέχω.Ευχαριστω και το ξέρω ότι μερικοί μπορεί να γελάσουν αλλά εγώ κάνω άσχημες σκέψεις...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1
I am Not a psychotherapist :)

Kwstas853

# 59 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Εντάξει ίσως να είμαι και εγώ λάθος κάπου δεν λέω..Γιαυτο σας αναφερω κιόλας τα γεγονότα όπως ακριβώς έγιναν χωρίς να τα βλέπω από τη μεριά μου.Αλλά δε μπορείτε να κρίνετε χωρίς να ξέρετε το παρελθόν κάποιου.Paralia δεν είπα ότι οι γυναίκες είναι κατωτερες από τους άντρες απλά έμαθα πολλά άσχημα για το παρελθόν της,όπως ότι ήταν ιερόδουλη και είχε φάει λεφτά από πολλούς άντρες.Και όμως εγώ αυτό το άτομο το βοήθησα χωρίς να προσπαθήσω να την κοροιδεψω ποτέ και ήμουν από την αρχή ειλικρινής μαζί της.Και της είχα πει ότι δε θέλω να σε πληγονω και καλύτερα να το σταματήσουμε όμως αυτή συνεχίζε να έρχεται από το σπίτι,να μου στέλνει μηνύματα κάθε μέρα, να με ενοχλεί έστω και για να βρεθούμε λίγες ώρες και να περάσουμε καλά!!Και επειδή δεν είχα τη δύναμη να το κόψω μαχαίρι αυτό ίσως επειδή είχα περασει κάποιες καλές στιγμές μαζί της ειδικά σε μια δύσκολη περίοδο υπεμενα όλη αυτή την ψυχοφθορα κατάσταση.

Kwstas853

# 60 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Επίσης της είχα ξεκαθαρίσει ότι δεν έχουμε κάποια σχέση και ότι αν θες να βλεπόμαστε μόνο για να περνάμε καλά!!Ήμουν σε όλα ειλικρινής δεν είπα ψέματα ούτε εκμεταλευτηκα κάτι.. Δε σας λέω ψέματα...Απλά αυτή μάλλον είχε πάθει εμμονή μαζί μου και νόμιζε ότι θα είμαστε για πάντα μαζί,και μου έλεγε ότι με αγαπουσε.Το ξέρω ότι ήταν λάθος μου που το άφησα να γίνει όλο αυτό και να φτάσουμε σε αυτό το σημείο όμως αν βλέπεις ότι ο άλλος δεν νιώθει για εσένα τα ίδια πράγματα η ότι δεν είσαι ευχαριστημένος από τον τρόπο που σε αντιμετωπίζει γιατί να μην φύγεις και να τα ανέχεσαι αυτά..Απλά προσπαθούσα να ξεκοψω μαζί της και δεν ήξερα ποιος ήταν ο κατάλληλος τρόπος για να το κάνω...Παντός πιστεύω ότι τον διασυρμό δε θα τον γλίτωνα επειδή τελικά είχε κακία μέσα της...Αποτι μου είχε πει με αυτούς που τραβιοταν παλιά ήταν κάτι τύποι τζογαδόροι,αλκοολικοί που την εκμεταλευονταν..Και είχε φτάσει να χρωστάει 8000 ευρό στον σπιτονυκοκοιρη της και λόγο το ότι είχε παιδί δε μπορούσε να την πετάξει έξω...Alisida δε νομιζω να ξεχαστεί επειδή όσο με βλέπει στη δουλειά θα συνεχίζει να διαδίδει φήμες και να με κάνει ρεζίλι.Επισης όταν πήγα στην αστυνομία έμαθα ότι είναι και σεσημασμενη.Η γυναίκα ήταν υπόκοσμος απλά εγώ σαν αφελής έμπλεξα μαζί της λόγο και δικιάς μου απόγνωσης...Έγιναν όλα σκατα και λάθος όμως αυτό που με νοιάζει είναι ότι ξεμπλεξα για πάντα μαζί της έστω κι έτσι...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.