Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με διέσυρε στη δουλειά μου και έχω τρελαθεί

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Enikos

# 61 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243
'Aρεσαν+: 0%

Πολυλογας...μπλα μπλας...πως το λετε εσεις...

Ο...νεος στο φορουμ...

Kristina_

# 62 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.452

Ειχα καποτε ενα φιλο/συναδελφο στην ηλικια μου τοτε δλδ 30-35,,,ειχε μια μακροχρονια σχεση με μια συνομηλικη μας  και καποια στιγμη χωρισαν (απο οτι καταλαβαμε σε εκεινον αρεσε καποια αλλη, αλλα το αισθημα δεν φαινεται να ταν αμοιβαιο-καλα καλα δεν της το ειπε,,,η αιτια του χωρισμου εμεινε -για μενα τουλαχιστον- ασαφης,,,δλδ κατι υποψιαζομαι αλλα δεν ειναι της παρουσης ),,,

Οταν χωρισε λοιπον, η πρωην σχεση του εκανε διαφορα (οχι τιποτε δραματικο, απλα κλαιγοταν δεξια/αριστερα σε φιλους και καποια στιγμη της εκαναν καποιοι ασχετοι με μας μια γνωριμια γαμου αλλα ο υποψηφιος ετυχε να ειναι παιδικος φιλος του συναδελφου και εκανε πισω, οποτε εκεινη επαιρνε τηλ τον πρωην της και τον επρηζε να πει στον κολλητο του οτι δεν εχει προβλημα και να προχωρησει ο γαμος 

,,,αβυσσος λεμε).

Ο φιλος/συναδελφος, μας την εθαβε συνεχως,,,μεταξυ αλλων μας ελεγε οτι αυτος δεν ηθελε να την παντρευτει και της το ειχε πει απ την αρχη και απορουσε για ποιο λογο εκεινη συνεχιζε στα 4-5 χρονια που ηταν μαζι να θρεφει ελπιδες! Τοτε εγω, θυμαμαι, του ελεγα οτι δε μετρα μονο το τι λες αλλα και το τι πραττεις και αφου εκεινη δηλωνε συνεχως και προς πασα κατευθυνση οτι ηθελε να κανουν οικογενεια και αυτος παρεμενε στη σχεση, τοτε καλα εκανε η κοπελα και ειχε ελπιδες!!!

Εχει ενδιαφερον η εξελιξη,,,.περασε σκαρτος ενας χρονος, ο φιλος αλλαξε θεση εργασιας, αλλα εμεις συνεχισαμε τη φιλια μας (2-3ατομα), ειδικα εγω ημουν η κολλητη του (τηλεφωνα, φαγητο καθε μερα μετα τη δουλεια, εξοδο με παρεα κλπ),,,καποια στιγμη εξαφανιζεται απο μενα ,,,μετα απο δυο βδομαδες μου λενε οι αλλοι φιλοι μας οτι τους εστειλε προσκληση γαμου,,,παντρευτηκε την πρωην ευσπευσμενα ,,,και ντρεποταν να μου το πει τοσο που μου την ειχε θαψει,,, σιγα σιγα χαθηκε απο ολη την παρεα (αλλαξε και δουλεια)
Εχω και αλλα 1-2 παρομοια περιστατικα χωρισμων (αυτο ειναι σιγουρα κορυφαιο), οποτε σε αυτες τις περιπτωσεις κραταω και μικρο καλαθι πια,,,

Τη θυμηθηκα αυτη την ιστορια, διαβαζοντας το οσα ειπωθηκαν εδω,,,δεν ειναι και ντιπ ασχετη ε?

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, Helenaki4

Kwstas853

# 63 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Απαντήσεις: 24
Κριστινα καλά αυτά που λες αλλά εσύ μιλάς τώρα για άνθρωπος κοντινης ηλικίας.. Το ξέρω ότι ήταν λάθος όλη αυτή η κατάσταση αλλά τα προσωπικά δεν εχουμ σχέση με τα επαγγελματικά...Αυτή θέλει να μου καταστρέψει τη ζωή επειδή και η δικιά της είναι κατεστημένη...

Kristina_

# 64 στις 12/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι αμα μια σχεση δε μας καλυπτει στα βασικα τουλαχιστον, καλο ειναι να μη μενουμε (πχ 4χρονια ,,,ουτε βεβαια και να συζουμε) επειδη μας βολευει,,,και να νομιζουμε οτι επειδη λεμε στον αλλο «απλα να περναμε καλα» να νομιζουμε οτι ειναι ολα μελι-γαλα,,,μέτα θα τρεχουμε και δε φτανουμε,,,οπως εσυ καλη ωρα 

Επισης θελω να πω,,,μη σε δουμε μια στιγμη να τα ξαναφτιαχνεις μαζι της,,,μετα απο ολα αυτα 

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Kwstas853

# 65 στις 12/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Όχι δεν υπάρχει περίπτωση αυτό που λες κριστινα..Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε...

Mathusalas

# 66 στις 12/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ε οκ χανει το δικιο του αλλα που να ξεσπασει το παλληκαρι? Μη σου παιρνει τον αερα, εσυ εισαι ο Ανδρας Κωστακη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από alisida

Πιστεύουμε γενικώς ότι δεν είναι καλή ιδέα να βρίζεις προφορικώς ή γραπτώς την πρώην σχέση σου,ακόμα και αν ήταν μόνο pour passer le temps.

Άστο,θα ξεχαστεί,όμως η καλύτερη θεραπεία είναι πάντα η πρόληψη.

MiltosRNLI1930

# 67 στις 13/7/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.348

Mε την αγωνια

και με τον ιδρωτα να τρεχει στο προσωπο καθησα να αναπνευσω στον καναπε με τα χαλασμενα ελατηρια ανοιξα το Sxeseis και παρατηρησα οτι το Θεμα ελαβε τετοια εκταση μεγαλυτερη απο τον αγωνα Ιταλια -Αγγλια .

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

Alezandra

# 68 στις 13/7/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 829
Ναι κύριε Μίλτο κι εμένα μου πήρε αρκετή ώρα να το διαβάσω.Λοιπόν αγαπητέ κύριε του θέματος,έχετε φτιάξει στο μυαλό σας ένα πολύπλοκο σενάριο για τις σχέσεις με τις γυναίκες.Ενώ είναι απλό και εύκολο να μην ντρέπεστε για τις επιλογές σας και να τις παρουσιάζετε στο περιβάλλον σας.Μετά το χωρισμό να μην ντρέπεστε πάλι για όσα κάνατε με την προϋπόθεση αυτά που κάνετε να μη σας ζοριζουν.Στην προσπάθεια να καλύψετε όσα νομίζετε λάθος,επιχειρήσατε να κλείσετε στόματα δια της βίας και αυτό έφερε το αντίθετο αποτέλεσμα.Η κάθαρση θα έρθει όταν καταλάβετε πως ο γέγονε γέγονε και επιτέλους της επιστρέψετε αυτα που της χρωστάτε.Καταλάβατε ?
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kwstas853

# 69 στις 13/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Δε της χρωσταγα τίποτα alezandra απλά ήταν μια κομπλεξικια 50αρα που ζήλευε ακόμα και την κόρη της και δε μπορούσε να καταλάβει ότι δε θα μείνουμε για πάντα μαζί.. Το τη κάνει ο καθένας στην πρωσοπικη του ζωή είναι δικαίωμα του να το λέει όπου θέλει...Και επίσης αν δε σου αρέσει κάτι φεύγεις όλα τα άλλα είναι ιστορίες εγώ αυτής της άποψης είμαι...

Kristina_

# 70 στις 13/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε κωστα, αυτο δεν εκανε και εκεινη? Το ειπε οπου ηθελε αφου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Kwstas853
Δε της χρωσταγα τίποτα alezandra απλά ήταν μια κομπλεξικια 50αρα που ζήλευε ακόμα και την κόρη της και δε μπορούσε να καταλάβει ότι δε θα μείνουμε για πάντα μαζί.. Το τη κάνει ο καθένας στην πρωσοπικη του ζωή είναι δικαίωμα του να το λέει όπου θέλει...Και επίσης αν δε σου αρέσει κάτι φεύγεις όλα τα άλλα είναι ιστορίες εγώ αυτής της άποψης είμαι...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 71 στις 13/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν πιανει η επιτηδες ανορθογραφια...

Αλλο, βρες αλλο...

Νεε στο φορουμ...

Και προσεχε με τα ηρεμιστικα!!!...

Δεν παιζουμε με αφτα...

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Kwstas853

# 72 στις 13/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Και γιατί δε το έλεγε τόσο καιρο;;Επειδή βολευοταν και αυτή...Και όταν ξεβολευτηκε αποφάσισε να βγάλει το κόμπλεξ της,και να το παίξει θύμα...Δείχνοντας τις βρισιές που της είπα πάνω στα νεύρα μου και να φανεί αυτή η καλή.. Και δεν ξέρω εγώ τη άλλο έδειξε.. Τέλος πάντων σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες που είπατε ειτε αρνητικές είτε θετικές και για το χρόνο σας!!

Redink

# 73 στις 13/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Kwstas853
Και επίσης αν δε σου αρέσει κάτι φεύγεις όλα τα άλλα είναι ιστορίες εγώ αυτής της άποψης είμαι...

Αυτό το τελευταίο να το θυμάσαι ότι το πες και μάλιστα με περίσσεια υπεροψία. Ιδίως εσύ που τρέμεις τόσο για το "τι θα πει ο κόσμος". Η ζωή σε ακούει και αν κρίνω από το πώς έχω δει ότι τείνει να λειτουργεί, κάποτε θα σε βάλει στη θέση να θέλεις ανέλπιδα κάποια που θα σε έχει για πέταμα, όπως εσύ αυτή τη γυναίκα, ή θα σε βάλει σε κάποια άλλη κατάσταση που δεν θα σου αρέσει αλλά δεν θα έχεις τα κότσια να φύγεις και τότε θα καταλάβεις στο πετσί σου αυτό που τώρα τόσο επιδεικτικά αρνείσαι να κατανοήσεις.   

Δε φαίνεται να αντιλαμβάνεσαι ότι αν εσύ είχες καλύτερες αξίες και αγωγή, δεν θα είχες βρεθεί σε αυτή τη θέση. Ό,τι αν είναι αυτή, δεν θα βρισκόσουν τώρα εδώ αν εσύ α) είχες το θάρρος να υποστηρίζεις τις επιλογές σου (αντί να κρύβεσαι μην τυχόν και πει τίποτε η γειτονιά), είτε αυτές οι επιλογές είναι για μια μέρα είτε για μια ολόκληρη ζωή, είτε είναι 25 χρονών είτε 65 χρονών, είτε είναι του κατηχητικού είτε του λιμανιού - διότι η γνώμη της γειτονιάς φοβίζει μόνο αυτούς που δεν έχουν ηθικό ανάστημα και κουβαλούν τα ίδια μικρά μυαλά β) είχες μάθει να παραμένεις κύριος απέναντι στις γυναίκες που επέλεξες να σχετιστείς ανεξαρτήτως του βιογραφικού και της ηλικίας της και ανεξαρτήτως αν πλέον δεν είστε μαζί και γ) είχες μάθει ότι τα βρισίδια και οι απειλές δεν λύνουν ποτέ κανένα πρόβλημα. 

Αν ακόμα και μετά από αυτό το πάθημα εξακολουθείς να πιστεύεις ότι "πάνω στα νεύρα σου" είναι θεμιτό να βρίζεις και κάνεις το νταή όπου πιστεύεις ότι σε παίρνει, αυτό δεν ακούγεται καθόλου ευοίωνο για τις γυναίκες που θα βρεθούν στο δρόμο σου... Ελπίζω να μάθεις όλα τα μαθήματα που εμπεριέχονται στη δοκιμασία που περνάς και να μη μείνεις μόνο στο οφθαλμοφανές "scripta manent".

Heptamer

# 74 στις 13/7/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Είναι C.S.I και τα λέει τσεκουράτα!

Kwstas853

# 75 στις 13/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Redink το να φεύγεις από κάπου που δε σε θέλουν είναι θέμα αξιοπρέπειας που μάλλον ούτε εσύ έχεις,αλλά εγώ αυτό έκανα και αυτό θα κάνω πάντα στη ζωή μου.Και όπως έχω ξανά πει το τι κάνει ο καθένας στην προσωπική του ζωή είναι δικαίωμα του να το λέει όπου θέλει.Και μόνο που είπες ότι την εκμεταλευτηκα,δείχνει ότι βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα, χωρίς ίχνος λογικής απλά και μόνο επειδή έχεις μάλλον ίδια ηλικία με αυτην,και πιθανόν να είσαι και εσύ σε απόγνωση που αυτό δεν είναι κακό αλλά είναι για λιπιση..Οπότε κάτσε να τα πεις με τον Eniko γιατί αποτι φενεται έχετε το ίδιο μυαλό.Και σου ξανά λέω δε με ενόχλησε που είπε ότι ήμουν μαζί της αλλά το ότι έδειξε προσωπικά δεδομένα, το οποίο ειναι και παράνομο.Το αν έχω καλή αγωγή η όχι ευτυχώς το ξέρουν άλλοι άνθρωποι που με γνωρίζουν πολύ καλύτερα από εσένα.Η γυναίκα με ενοχλούσε και έλεγε ότι θα κόψει τις φλέβες της..Αν αυτό εσύ το θεωρείς λογικό τότε είσαι και παρανοϊκή!!
Αρέσει στο μέλος TranquilChaos

TranquilChaos

# 76 στις 13/7/2021
author
Γυναίκα gay / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Το ποσό εύκολα μπορούμε να κρίνουμε καταστασεις και ανθρώπους με ξεπερνάει! Κωστα ότι και να σου λένε θα πρέπει ο ίδιος να βρεις μέσα σου το τι θα σε κάνει να νιώσεις καλά! Επίσης γιατι να κρίνουμε έναν άνθρωπο που ήταν ειλικρινής και είχε κάποιου είδους "συμφωνια" γιατί να μην κρίνουμε αυτόν που κάθεται αν δεν τον βολεύει η συνθήκη? Υπάρχει πολύ κακια και μίσος! Να χερεσαι που κατάφερες και ξεμπλέξες ακόμα και κατά αυτό τον τρόπο! Το λάθος σου ήταν πως ενώ κατάλαβες ότι δεν ήταν στα λογικά της έμεινες επειδη την λυπόσουν και φοβόσουν να μην πάθει τίποτα! Αυτοί που λένε ότι θα κάνουν κακό στον εαυτό τους είναι οι πιο τοξικοι και θέλουν να σε χειραγωγουν! Το ότι πας σε ψυχολόγο είναι πολύ καλό σημάδι γιατί συνειδητοποιήσες ότι υπάρχει πρόβλημα! Γιατί είναι εύκολο να σου πούμε να είσαι χαλαρός και να μην σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι αλλά είναι αλλιώς να το ζεις! Δυστυχώς το μυαλό μας πολλές φορές μας βάζει παγίδες εκεί που δεν υπάρχουν! Θα πρέπει να καταφέρεις να μην σε νοιάζει το τι θα πει ο καθένας! Αλλά θέλει δουλειά με το μεσα σου! Να έχεις δίπλα σου ανθρώπους να σε στηρίζουν επίσης πολύ σημαντικό!
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Helenaki4

# 77 στις 13/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Θεματοθέτη να με συγχωρείς , αλλά εδώ δείχνει ότι επικρίνεις κάποιον άλλο για κάτι που κι εσύ ο ίδιος έκανες.

Φεύγεις εσύ από κάπου που δε σε θέλουν ?

Ή έφυγες μόλις χόρτασες αυτή που δεν ήθελες , ενώ ήσουν μαζί της καθαρά από έλλειψη?

Όταν συναίνεσες στη σχέση σας την ήθελες? Ή ήταν αποκούμπι που θα σε βοηθούσε πρόσκαιρα να ανακουφίσεις τις συναισθηματικές σου ελλείψεις?

Έφυγες όταν ένιωσες δυνατός , και όχι από αξιοπρέπεια.

Οι τοξικοί φίλε μου δεν πάνε όπου κι όπου. Πάνε εκεί που μυρίζονται έλλειψη, άστάθεια, ανάγκη.

Δε σε τιμά να υποτιμάς έτσι την επιλογή σου και επιμένω , αυτή η γυναίκα είναι καθρέφτης σου. Καλό θα ήταν ψάξεις γιατί της άνοιξες την πόρτα απ'την αρχή.

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Kwstas853
Redink το να φεύγεις από κάπου που δε σε θέλουν είναι θέμα αξιοπρέπειας που μάλλον ούτε εσύ έχεις,αλλά εγώ αυτό έκανα και αυτό θα κάνω πάντα στη ζωή μου.Και όπως έχω ξανά πει το τι κάνει ο καθένας στην προσωπική του ζωή είναι δικαίωμα του να το λέει όπου θέλει.Και μόνο που είπες ότι την εκμεταλευτηκα,δείχνει ότι βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα, χωρίς ίχνος λογικής απλά και μόνο επειδή έχεις μάλλον ίδια ηλικία με αυτην,και πιθανόν να είσαι και εσύ σε απόγνωση που αυτό δεν είναι κακό αλλά είναι για λιπιση..Οπότε κάτσε να τα πεις με τον Eniko γιατί αποτι φενεται έχετε το ίδιο μυαλό.Και σου ξανά λέω δε με ενόχλησε που είπε ότι ήμουν μαζί της αλλά το ότι έδειξε προσωπικά δεδομένα, το οποίο ειναι και παράνομο.Το αν έχω καλή αγωγή η όχι ευτυχώς το ξέρουν άλλοι άνθρωποι που με γνωρίζουν πολύ καλύτερα από εσένα.Η γυναίκα με ενοχλούσε και έλεγε ότι θα κόψει τις φλέβες της..Αν αυτό εσύ το θεωρείς λογικό τότε είσαι και παρανοϊκή!!

Αρέσει στα μέλη alisida, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 78 στις 13/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Και μια ερωτησούλα , αν μου επιτρέπεις εσύ και οι συνομιλητές.

Όταν προτείνεις "να περνάμε καλά χωρίς σχέσεις και φίλους να γνωρίζουν"κλπ αυτό που η Αλις διατυπώνει υπέροχα pour passer le temps.

Και η άλλη κάθεται...

Δεν ανησυχείς?

Δεν καταλαβαίνεις ότι η γυναίκα που δέχεται κάτι τέτοιο βλέπει την πάρτη της για τα σκουπίδια?

Οι συνειρμοί δε σε οδηγούν στη συνέχεια???

Αυτός που νιώθει για πέταμα , είναι συνήθως ικανός για τα χειρότερα , αφού δεν έχει αυτοσεβασμό για να βάλει φρένο.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 79 στις 13/7/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Ποτε προλαβαινεις και στενοχωριεσαι ρειιι?...

Ολη μερα και ολη νυχτα απαντας Ιλιαδες, στο φορουμ!!!...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, vidar70

Kristina_

# 80 στις 13/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε κωστα σορρυ τωρα,,,αλλα νομιζεις οτι εμεις οι 50κατι και κατι παραπανω καθομαστε ολη μερα και κλαιγε για την ηλικια μας???

Πρωτον: εμεις καταφεραμε (με ολες τις δυσκολιες η τις ευκολιες μας) και φτασαμε 50κατι

Δευτερον: τα χρονια μας ειναι τροπαια δεν ντρεπομαστε για αυτα, κουραστηκαμε-κοπιασαμε για να τα αποκτησουμε λεμε 

Εχεις πολλα να μαθεις μεχρι να μας φτασεις ηλικιακα,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Kwstas853

Αρέσει στο μέλος Helenaki4
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε