Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Μετά από 9 μήνες..

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Despoinaki23

# 41 στις 28/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Απλά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιστι με όσους έχω βγει να με πάιρνουν σε μέρη που δεν έχει κόσμο.. Να μην μου προτείνουν να πσμε για ένα καφέ σαν άνθρωποι, τι φοβούνται δηλαδή; αυτός που βγαίνω τώρα 4-5 ραντεβού βγήκαμε όλο και όλο και στο τελευταίο πήγε να βάλει χέρι και το πήγαινε προς τα εκεί και όταν εγώ του είπα ότι δεν μου βγαίνει μου είπε να είμαι πιο χαλαρή και να αφεθω.. Απο εκείνη την μέρα είμαι πιο άποτομη μαζί του στα μηνύματά και χθες που ρώτησε τι θα κάνω για να βρεθούμε και του είπα θα βγω με την φίλη μου και κάποια άλλη φορά θα βρεθώ με εκείνον θύμωσε λεγοντας μου ότι δεν ήταν πολύ ωραίο έτσι όπως το είπα και θα μπορούσα να πω πως θα βρεθούμε μέσα στην εβδομάδα.. Τώρα στελνει να του πω τι θέλω γιατί είμαι κάπως τις 2 τελευταίες μέρες.. Εγω τι απάντηση θα πρέπει να δώσω τώρα; μια ζωή άτυχη θα είμαι στα γκομενικα μου..

Heptamer

# 42 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035
'Aρεσαν+: 0%

Και τι ήθελες να σου βάλει δηλ; Πόδι;

Δε σε θέλει για κολλητή.

Οι καιροί τρέχουν. Κανένας νεαρός δεν είναι διατεθειμένος να περιμένει  πότε θα είσαι έτοιμη. Θα σου δώσει έναν εύλογο χρόνο και μετά θα την κάνει, δε θα σε παρακαλάει.

Αν δε σου αρέσει ο ανυπόμονος τρόπος του νεαρού, αν δε σου βγαίνει,  πάψε τις αποτομιές μαζί του και ληξτο ASAP!. Μπλόκαρε σοσιαλ, σβησε τηλέφωνα και ότι άλλο κάνετε σήμερα εσείς οι νεοι.Τι τον κρατάς ζεστό;  Δε μπορείς να ξεκοψεις;

Πες του πως  δεν ταιριάζετε και αστον να πάει αλλού - κι εσύ να βρεις κάποιον πιο υπομονετικό.

Όταν τα γκομενικα σου αρχίσεις σιγά σιγά  να τα χειρίζεσαι πιο ώριμα, θα πάψεις να είσαι και άτυχη - και να κλαίγεσαι κατά επανάληψιν  σε αγνώστους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Despoinaki23
Απλά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιστι με όσους έχω βγει να με πάιρνουν σε μέρη που δεν έχει κόσμο.. Να μην μου προτείνουν να πσμε για ένα καφέ σαν άνθρωποι, τι φοβούνται δηλαδή; αυτός που βγαίνω τώρα 4-5 ραντεβού βγήκαμε όλο και όλο και στο τελευταίο πήγε να βάλει χέρι και το πήγαινε προς τα εκεί και όταν εγώ του είπα ότι δεν μου βγαίνει μου είπε να είμαι πιο χαλαρή και να αφεθω.. Απο εκείνη την μέρα είμαι πιο άποτομη μαζί του στα μηνύματά και χθες που ρώτησε τι θα κάνω για να βρεθούμε και του είπα θα βγω με την φίλη μου και κάποια άλλη φορά θα βρεθώ με εκείνον θύμωσε λεγοντας μου ότι δεν ήταν πολύ ωραίο έτσι όπως το είπα και θα μπορούσα να πω πως θα βρεθούμε μέσα στην εβδομάδα.. Τώρα στελνει να του πω τι θέλω γιατί είμαι κάπως τις 2 τελευταίες μέρες.. Εγω τι απάντηση θα πρέπει να δώσω τώρα; μια ζωή άτυχη θα είμαι στα γκομενικα μου..

Αρέσει στο μέλος alisida
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Kristina_

# 43 στις 28/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Μα επειδη πηγαινεις βρε κοπελα!!!

να μαθεις να λες/ζητας αυτο που θες!!! Πχ στον τωρινο πες «θελω να παμε για καφε/ποτο/σινεμα/στην ταδε εκδηλωση ,,,.αν θες τοτε να συναντηθουμε εκει!!! Αλλιως καλη διασκεδαση,,,.αλλουυυ»

Απλο ειναι βρε κοριτσι

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Despoinaki23

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, alisida

Qwerty____55

# 44 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 615
Γεια σου Kristina...Συμφωνω μαζι σου...κι ας μην με συμπαθείς !!!Ομως αν το .. Despoinaki. , δεν ειναι σε θεση να επιλέξει τον σωστο παρτενέρ/ συνοδο / ατομο ..για να της προσφέρει καφε , ποτό ...κλπ. Τότε ας αναλογιστεί ,, τι είναι αυτο που κανει τους αντρες να την πηγαινουν , οπως λεει ..στα σκοτεινα και απομερα μερη , προκειμένου να της βαλουν χερι. !!!Επίσης συμφωνω μαζι σου , στο να παει .. αλλουουου ...Που αλλού ??? Μα και αλλού να παει ,, θα δούμε το ίδιο εργο !!!Despoinaki ... Δεν πρεπει να σε πιανει το παράπονο , που δεν σου προκύπτει μια σοβαρή σχέση ...Κανε σωστη επιλογη...Πρότεινε να συναντηθητε ... να μιλησετε και να πιείτε καφε , σε καποιο μαγαζι Cafe..Εκει πια δεν θα σου βαλει χερι , αλλα ουτε θα σου ζητήσει και να του κατσεις ...!!Υπάρχει και μια αλλη πρόταση απο τον Paolino ...Απο ότι διάβασα , σου κανει ανοιχτη προταση για σχέση ..Δικός μας συζητητής , ειναι.. !!!Δηλαδη άνθρωπος της εδω παρέας ...Βεβαια , το ότι ειναι και αρκετα χρόνια μεγαλύτερος σου . !!!Τι να σου πω ...Εσυ αποφασίζεις !!!Ομως καλυτερα να βρεις κάποιον , που να είναι κοντα στην δικη σου ηλικια ...Καλη επιτυχία σου ευχομαι...

Despoinaki23

# 45 στις 8/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βγήκα χθες ραντεβού για κοκτέιλ πρώτη φορά με έναν που μιλσω εδώ και έναμιση μήνα σχεδόν και έχουμε βγει σύνολο 5 φορές όλες σε ερημικα μέρη και παραλίες και χθες τιυ πρότεινα να πάμε να πιούμε κάτι.. Πηγαίνουμε όλα ωραία όλα καλά αυτος νόμιζε πως έχω κάτι και με έβρισκε λέει κάπως οξύθυμη και άποτομη ενώ εγω ένιωθα μια χαρά.. Ερχεται η ώρα να πληρώσουμε πάω να πιάσω εγώ και καλά την τσάντα μου αλλά ήμουν σίγουρη πως θα με κεράσει..λεω Εντάξει πρώτη έξοδος για κοκτέιλ σαν άντρας θα κεράσει.. Έλα όμως που ο κύριος πλήρωσε μόνο το μοχιτο του και πλήρωσα το δικό μου εγώ.. Δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια.. Ναι δεν είμαι της άποψης σε κάθε έξοδο να πληρώνει αυτός μόνο αλλά πρώτο ραντεβού έξω επιβάλλεται θεωρώ.. Τώρα αυτός το έκανε για θέμα τσιγκουνιάς ή δεν γούσταρε την φάση κοκτέιλ που του πρότεινα και ήρθε με το ζόρι επειδή προτιμούσε ερημίες πάλι.. Δεν τον έβλεπα και τόσο ενθουσιώδη για να πω την αλήθεια.. Γυρνάω σπίτι ούτε μήνυμα αν έφθασα ούτε καληνύχτα.. Το πρωί ούτε καλημέρα και στέλνει τώρα στις 6 ένα "τι κάνειιις??" τον βρίζεις ή δεν τον βρίζεις τώρα;

Heptamer

# 46 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035
Μπορεί να ήθελε να στη σπάσει που αντιστέκεσαι στο "ερημικό" του φλερτ.

Ανώριμα, ανόητα τσαλιμακια.

Δε βρίζεις. Απλά τον προσπερνας  και αρχίζεις  παιχνίδι με άλλον.

Redink

# 47 στις 9/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επιμένεις να ασχολείσαι με κάποιον που βλέπεις ότι ΔΕΝ ταιριάζετε. Ούτε να τον βρίσεις ούτε να το συνεχίσεις έχει νόημα. Είναι ώρα να το πάρεις απόφαση ότι δεν είναι αυτό που θες και να ψάξεις για τον επόμενο. Οκ, το προσπαθήσες. Βλέπεις όμως ότι δεν τραβάει. Επομένως ισχύουν όλα όσα σου έχουμε γράψει ήδη. Περιμένουμε να μας ενημερώσεις για τον επόμενο!

Despoinaki23

# 48 στις 18/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Από εκείνη την μέρα εγώ χαλάστηκα.. Και τις τελευταίες μέρες δεν του πολύ δίνω σημάσια δεν είμαι τόσο θερμή μαζί του.. Και μου στέλνει χθες που χάθηκα κλπ και αν έχει χαλάσει κάτι γιατί τις τελευταίες μέρες δεν με βλέπει τόσο "ζέστη" όσο στις αρχές.. Εγω τώρα τι μπορώ να απαντήσω;

Enikos

# 49 στις 19/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.764

Εσυ τωρα πες του . . . . . . . 

https://www.youtube.com/watch?v=IaHjGOdINg4&ab_channel=TyposTV

Και καθαρισες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Despoinaki23
Από εκείνη την μέρα εγώ χαλάστηκα.. Και τις τελευταίες μέρες δεν του πολύ δίνω σημάσια δεν είμαι τόσο θερμή μαζί του.. Και μου στέλνει χθες που χάθηκα κλπ και αν έχει χαλάσει κάτι γιατί τις τελευταίες μέρες δεν με βλέπει τόσο "ζέστη" όσο στις αρχές.. Εγω τώρα τι μπορώ να απαντήσω;

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Broken_Guy

# 50 στις 19/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Απάντηση προς #48

Να του απαντήσεις ότι δεν μπήκες στον κλίβανο ακόμα γι αυτό Δέσποινα!Τι να σου πούμε βρε κοπελιά; Αφού και όλα τα πιο πάνω που γράψαμε στον βρόντο πήγαν, λες και ακούς ή κάθεσαι να σκεφτείς αυτά που είπαμε; Έλα σε μερικά χρόνια πάλι μήπως και έχει πήξει λίγο το μυαλό να σου πούμε.Υ.Γ. Προσπαθώ να σας απαντώ με σοβαρότητα αλλά δεν βοηθάτε μερικοί/ες! Αν επιμένετε να κάνετε του κεφαλιού σας τι μας ρωτάτε εμάς ήθελα να ξερα;

Mindthegap-

# 51 στις 21/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Broken_Guy

Αν επιμένετε να κάνετε του κεφαλιού σας τι μας ρωτάτε εμάς ήθελα να ξερα;

Γιατι;;...ειχες την ελπιδα οτι θα κανουν αυτα που τους λεμε;..επειδη μας ρωτουν;;;

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost