Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Μετά από 9 μήνες..

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

alisida

# 21 στις 22/7/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.476
'Aρεσαν+: 0%

Αλεξάνδρα :

Ασε κορίτσι μου το χρόνο να κάνει τη δουλειά του και θα βρεθεί ο κατάλληλος.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 22 στις 22/7/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.476

Όχι θα κάτσω να σκάσω ...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

Broken_Guy

# 23 στις 22/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Ότι θα πρεπε να δίνουμε και διπολικές απαντήσεις τώρα δεν το περίμενα να πω την αλήθεια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από alisida

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Alina40

# 24 στις 23/7/2021
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Έχεις τόοοοσο δίκιο σε αυτά που λες!!!

Θα χαρακτήριζα πολλές από τις σχέσεις των ανθρώπων ως "θεατρικές παραστάσεις" όπου οι πρωταγωνιστές υποδύονται ρόλους. Το πρόσωπο που θα ήθελα εγώ να είμαι, αυτό που θα ήθελε ο άλλος να είμαι κλπ. Προσαρμοζόμαστε, συνηθίζουμε, καταλήγουμε να το πιστέψουμε κιόλας κάποιες στιγμές... Κ όταν η "παράσταση" φτάνει στο τέλος της δεν ξέρουμε πια ποιος είμαστε στ' αλήθεια, παραπατάμε και κοιτάζουμε πίσω για να μπορέσουμε να αυτοπροσδιοριστούμε...

Despoinaki23 δώσε χρόνο στον εαυτό σου. Δεν είναι απαραίτητο να μπεις σε κάποια σχέση! Είσαι αυθύπαρκτη, δώσε υπόσταση στον εαυτό σου! Όταν πάψεις να φοβάσαι ενδόμυχα να είσαι αυτή που νιώθεις να είσαι, θα περπατάς στον κόσμο τούτο με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, θα εντοπίσεις πιο εύκολα αυτό που πραγματικά ψάχνεις και δε θα σε απογοητεύει όταν δεν το βρίσκεις στο πρόσωπο του άλφα και του βήτα.

Συμπερασματικά, δε μας νοιάζει τι θέλουν οι άλλοι, μας νοιάζει τι θέλουμε εμείς...εστιάσου!

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Helenaki4

Δε μας λείπει ποτε αυτός , αλλα η εικόνα του εαυτού που είχαμε όταν ήμασταν μαζί του (παραλλασσω ελαφρώς κι αν διαφωνείς με διορθώνεις).

Όταν η εικόνα που κρατώ για μένα ειναι ακλόνητη ανεξαρτήτως έξω κόσμου , τότε ο έξω κόσμος προσαρμόζεται σε αυτήν .

Όταν περιμένω απ? το αλλο φύλο επικύρωση για να ανεβεί η μετοχή μου, βράσε όρυζα ...

Όταν βγαίνει συμπέρασμα από δυο τρεις εμπειρίες , οι εμπειρίες φεύγουν και μένει το συμπέρασμα να μας κυνηγά , επιβεβαιώνοντας και τις μελλοντικές εμπειρίες . 

Αυτοεκπληρούμενη προφητεία : το φοβόμουν κι έγινε , άρα σωστά το φοβόμουν. ΛΑΘΟΣ !!! Έγινε επειδη το φοβόμουν. Αν δεν το φοβόμουν , θα είχα τοποθετηθεί αλλιώς και δεν θα είχε γίνει . 

Το τελευταίο μου πηρε δεκαετίες να καταλάβω στην πράξη οτι ισχύει αντίστροφα . 

Δύσκολο κονσεπτ , αν όμως γίνει κατανοητό , τότε πραγματικά κάθεσαι στο,τιμόνι . 

Αρέσει στα μέλη apolitiii, Qwerty____55 και σε ακόμα 2 μέλη.

Despoinaki23

# 25 στις 23/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Από τον προηγούμενο μήνα μιλούσα με έναν μέχρι και τώρα.. Είχαμε βρεθεί μόνο 5 φορές λόγω του ότι δουλεύουμε..στην αρχές και από τα μηνύματα δεν το πήγε στο πονηρό, πρώτο ραντεβού πήγαμε περπατήσαμε μόνο για να γνωριστούμε.. Είχε πει την επόμενη θα με έβγαζε για κοκτέιλ.. Ο κύριος από το 1ο ραντεβου και μετά και όσες φορές βρίσκομασταν έψαχνε ερημικα μέρη και παραλίες χωρίς πολύ κόσμο για να πάμε.. Απο το 4ο ραντεβού μας μου έλεγε πως τον ανάβω και έβλεπα ότι ήθελε κάτι παραπάνω δεν του έκατσα. Βρισκόμαστε χθες νωρίτερα πάλι δεν πρότεινε να πάμε για έναν καφέ δεν βγήκε καν από το αμάξι να περπατήσουμε λες και δεν ήθελε να μας δουν..προτεινα εγώ ένα άλλο μέρος με πιο ωραία θέα πήγαμε κάτσαμε και εκεί που συζητουσαμε αντί να μου προτείνει στο ρεπό να πάμε έναν καφέ, ένα ποτό πρότεινε να πάω στο σπίτι του που θα λείπουν οι δικοί του για κρασάκι επειδή του είχα πει πως προτιμώ πιο ρομαντικές και ήσυχες καταστάσεις.. Εκεί πιυ καθόμασταν πετούσε σπόντες προς το πονηρό μεχδι πιυ τον ρώτησα σε τι φάση είναι και τι θέλει από εμένα.. Ακριβή απάντηση δεν πήρα να πω την αλήθεια.. Του είπα απλά πως εγώ ψάχνω κάτι πιο ουσιαστικό και όχι μόνο σεξ και τέλος.. Ο τύπος με αφήνει χθες μου είπε να του στείλω εγώ όταν φθάσω δεν του έστειλα γιστι δεν μου άρεσε ο τρόπος του χθες και δεν ξαναστείλε ούτε αυτός.. Ξενέρωσε που δεν του έκατσα χθες ή ένιωσε ότι τον πίεσα επειδή θέλω κάτι πιο σοβαρο από μια ξεπέτα; δεν ξέρω πραγματικά.. Με όποιον μιλσω όλα κυλούν ομαλά με το που τους λέω ότι ψάχνω κάτι πιο ουσιαστικό την κάνουν..

Hellboy_

# 26 στις 23/7/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170

Τον εχεις ξενερωσει αυτο εχει γινει...και σου λεει δεν εχω να χασω κατι ασ την παω πουθενα ερημικα μπας και παιχτει καμια φασουλα να της βαλω και λιγο χερι ..και μετα καληνυχτα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Alexandra233
Με τον πρώην ήμουν 4 χρόνια σχεδόν είχα δεθεί πολύ μαζί του παρότι τους τσακωμούς που είχαμε το τελευταίο διάστημα.. Φίλες έχω δύο υποτίθεται πιο κοντά μου αλλά και οι δύο μένουν τώρα με τους δικούς τους, δουλεύουν κιόλας, δουλεύω και εγώ οπότε δεν έχουμε τόσο χρόνο να βρισκόμαστε και να βγαίνουμε με αποτέλεσμα να είμαι σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι και έχει χαλάσει η διάθεση μου..μιλάω περίπου εδώ και 1-2 μήνες με ένα παιδί έχουμε βγει όλο και όλο 4 φορές λόγω ότι δουλεύω και δουλεύει αλλά δεν ξέρω τι γίνεται μαυτον..ενώ την πρώτη φορά που βρεθήκαμε έλεγε την επόμενη θα πάμε για ποτό κλπ, δεν πήγαμε ποτέ και μέχρι στιγμής ψάχνει παραλίες ή βόλτες στο αμάξι.. Θέλω να κάνω κάτι σοβαρό με κάποιον αλλά έχω ακόμη κάποιους φόβους από την προηγούμενη μου σχέση στην οποία πληγώθηκα πολύ και δεν ξερω πως να το χειριστώ.. Δεν εκδηλώνωμσι εύκολα ούτε είμαι πολύ με τα "γούτσου γούτσου, καρδούλες, μωράκι μου κλπ" θέλω να γίνω πιο ενδιαφέρον, να κολλήσει κάπως ο άλλος μαζί μου, να το δει πιο σοβαρά αλλά δεν ξέρω πως..

Helenaki4

# 27 στις 23/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.887

Είσαι σε θέση άμυνας .

Μέσα σου εχεις προεξοφλήσει οτι οποίος σε πλησιάζει θέλει μονο σεξ .

Δεν ειναι κακό να θέλει σεξ . Ερμηνεύεις όμως οτι όταν σου μιλάει λιγο πιο πιπεράτα , δεν θέλει σχέση . 

Παίζεις άμυνα από τα αποδυτήρια . 

Ακόμα κι αν είχε το παλληκαρι πιο ανοιχτό ορίζοντα , όταν είδε οτι χρειάζεσαι διαβεβαιώσεις , ενοχλήθηκε . 

Επίσης ενας άντρας όταν μιλάς για σχέση τοσο νωρίς , καταλαβαίνει οτι είσαι ανασφαλής κι οτι δε σε νοιάζει αν τον ξερεις , απλά θέλεις σχέση . 

Καταλαβαίνεις τη διαφορα ?

Μια γυναίκα που δε φοβάται , σκέφτεται με βάση ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΚΕΙΝΗ και όχι τι θέλει ο άλλος . 

Πρεπει να σταθείς στα πόδια σου χωρίς σχέση . Μετά θα κανεις υγιή σχέση . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Despoinaki23
Από τον προηγούμενο μήνα μιλούσα με έναν μέχρι και τώρα.. Είχαμε βρεθεί μόνο 5 φορές λόγω του ότι δουλεύουμε..στην αρχές και από τα μηνύματα δεν το πήγε στο πονηρό, πρώτο ραντεβού πήγαμε περπατήσαμε μόνο για να γνωριστούμε.. Είχε πει την επόμενη θα με έβγαζε για κοκτέιλ.. Ο κύριος από το 1ο ραντεβου και μετά και όσες φορές βρίσκομασταν έψαχνε ερημικα μέρη και παραλίες χωρίς πολύ κόσμο για να πάμε.. Απο το 4ο ραντεβού μας μου έλεγε πως τον ανάβω και έβλεπα ότι ήθελε κάτι παραπάνω δεν του έκατσα. Βρισκόμαστε χθες νωρίτερα πάλι δεν πρότεινε να πάμε για έναν καφέ δεν βγήκε καν από το αμάξι να περπατήσουμε λες και δεν ήθελε να μας δουν..προτεινα εγώ ένα άλλο μέρος με πιο ωραία θέα πήγαμε κάτσαμε και εκεί που συζητουσαμε αντί να μου προτείνει στο ρεπό να πάμε έναν καφέ, ένα ποτό πρότεινε να πάω στο σπίτι του που θα λείπουν οι δικοί του για κρασάκι επειδή του είχα πει πως προτιμώ πιο ρομαντικές και ήσυχες καταστάσεις.. Εκεί πιυ καθόμασταν πετούσε σπόντες προς το πονηρό μεχδι πιυ τον ρώτησα σε τι φάση είναι και τι θέλει από εμένα.. Ακριβή απάντηση δεν πήρα να πω την αλήθεια.. Του είπα απλά πως εγώ ψάχνω κάτι πιο ουσιαστικό και όχι μόνο σεξ και τέλος.. Ο τύπος με αφήνει χθες μου είπε να του στείλω εγώ όταν φθάσω δεν του έστειλα γιστι δεν μου άρεσε ο τρόπος του χθες και δεν ξαναστείλε ούτε αυτός.. Ξενέρωσε που δεν του έκατσα χθες ή ένιωσε ότι τον πίεσα επειδή θέλω κάτι πιο σοβαρο από μια ξεπέτα; δεν ξέρω πραγματικά.. Με όποιον μιλσω όλα κυλούν ομαλά με το που τους λέω ότι ψάχνω κάτι πιο ουσιαστικό την κάνουν..

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Despoinaki23

# 28 στις 24/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν είχε στείλει χθες από το πρωί, βγαίνω το βράδυ ανεβάζω ότι είμαι έξω και στέλνει "που ήσουν όλη μέρα εσύ βρε" εε δεν του απάντησα καν.. Δηλαδή πως να το χειριστώ όλο αυτό; εγώ απλά δεν ήθελα να δώσω την εντύπωση πως από το 4ο-5ο ραντεβού θα του κάτσω ή ότι είμσι καμία που ψάχνει μόνο την ξεπέτα.. Γιαυτό του ξεκαθαρίσα πως ψάχνω κάτι πιο ουσιαστικό, του είπα πως δεν εννοώ για σχέση γιατί αυτό το βλέπεις στην πορεία αλλά όχι μόνο σεξ και τέλος και ο άλλος να μιλάει με άλλες 10 μετά.. Δηλαδή τι να έλεγα; "ψάχνω κάτι χαλαρο, κάτι πολύ ελεύθερο και να προχωρούσα με τον άλλον από τόσο νωρίς; αυτός καλά καλά για έναν καφέ έξω δεν με έχει βγάλει ή να σκεφτεί κάτι διαφορετικό πέρα από ερημικα μέρη.. Του έλεγα ότι πλέον τα ζυγίζω περισσότερο τα πραγματα πρώτου κάνω κάτι που μπορεί να μετανιώσω μετά και μου έλεγε ότι η υπεραναληση σκοτώνει και να αφεθω, να αφήσω ελεύθερο τον εαυτό μου και πότε θεωρώ ότι πρέπει να γίνει αυτό.. Δεν ξέρω πως το βλέπει ο τύπος.. Δεν είπα πως είναι κάτι κακό μέσα στη σχέση είναι και αυτό αλλά όχι μόνο αυτό.. Να μην σε θέλει μόνο γιαυτό, να πετάει ατάκες πονηρές λες και δεν σε σέβεται.. Δηλαδή τι έπρεπε να του καθόμουν στο 4ο ραντεβού έτσι εύκολα και μετά τέλος; η μόνη πρόταση που έκανε να πάμε ήταν για Σκ σπίτι του που θα λείπουν όλοι και για ένα καφέ να κάτσουμε σαν άνθρωποι ούτε λόγος.. Πως πρέπει να το χειριστώ εγώ λοιπόν;

paolino85

# 29 στις 24/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Alexandra" εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου  τόσο καιρό λέγοντας σου να κάνουμε σχέση να ησυχάσεις μια για πάντα και να ειμαστε μαζί να βγαίνουμε για ποτό κάθε μερα (ακου δν σε βγαζει για ποτό καθόλου) και εσυ εξακολουθείς να εισαι κολλημένη με αυτόν τον πρώην τον λεγόμενο...η με τούς άλλους πρωην ξεκολλα επι τέλους με όλους αυτούς ρε "Δέσποινα"..ελεος πιά με σένα τι ερχεσαι και ανεβαζεις τα ίδια και τα ίδια εδώ.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Despoinaki23

Μετά από 9 μήνες..

Πέρασαν 9 μήνες από τότε που χωρίσα, γνώρισα και βγήκα με αρκετά άτομα αλλά με κανέναν δεν ενιωσα αυτό το "κάτι" με κανέναν δεν κράτησε και οι περισσότεροι δεν το εβλεπαν σοβαρά ούτε ήθελαν δεσμεύσεις.. Τις τελευταίες μέρες και εκεί που νόμιζα ότι τον είχα ξεχάσει κάπως εμφανίστηκε πάλι ο πρώην μου στα όνειρα μου, τον βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και αρχίζω πάλι να σκεφτομαι όλες τις στιγμές μας και νιώθω πως μου λείπει.. Βέβαια δεν ξέρω αν μου λείπει αυτος ή αυτά που ζούσαμε και τα όνειρα που κάναμε και επειδη σε κανέναν μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι καλύτερο.. Ολοι σχεδόν ήθελαν να πηγαίνουμε σε ερημικα μέρη ή παραλίες κάνεις δεν με έβγαλε για ένα ποτό για ένα καφέ και δεν ξέρω τον λόγο.. Πέρασαν τόσοι μήνες και δεν έχω βρει ακόμη κάτι σταθερό,κάποιον να νιώσω πάλι έντονα συναισθηματα...φταιει η κούραση από την δουλειά και ότι δεν δίνω τόσο χρόνο στον άλλον να βγούμε; φταίει ότι δεν είμαι ακόμη καλά μέσα μου με τον εαυτό μου ή φοβάμαι να εκδηλωθω; δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω..

paolino85

# 30 στις 24/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αλεξάνδρα  ..το τυρι κουμπάρε εσυ   συνεχίζεις ακάθεκτη.."Δεσποινακι " είπαμε μη λέμε τα ίδια θα κάνουμε ωραία σχεσούλα ομορφη θα ειμαστε αγαπημένοι και ξεχνα όλους αυτούς τούς πρωην που ειναι απαράδεκτοι τελειως και δεν σε βγαζουν για ποτό καθόλου..ντροπή τους θα έπρεπε να σε εχουν στα οπα όπα...οπως θα σε εχω εγώ. Θα βρείς την υγείά σου σού λέω..

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Despoinaki23

Heptamer

# 31 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035

Αλεξάνδρα / Δέσποινα,

γιατί πρέπει και καλά να υποστηρίξεις την εικόνα του "καλού, μόνο για σχέση, όχι για ξεπετες" κοριτσιού; Για ηθικό πλεονέκτημα; Για να σε παίρνουν και καλά σοβαρά τα αγόρια; Να μην κακοχαρακτηριστείς; Χρειάζεσαι ταμπέλα σχέσης για να αισθανθείς / νιώσεις ασφάλεια;

Τι κακό έχουν οι ξεπετες (στην ηλικία σου);Έχεις άπλετο χρόνο να κάνεις σοβαρές σχέσεις, να δεσμευτείς, να γίνεις η "σοβαρή" του "σοβαρού". Στην ηλικία σου, οι "σοβαρές" σχέσεις είναι εκ των πραγμάτων κοντοληκτες, γιατί τα ενδιαφέροντα αλλαζουν. Προς το παρόν χαλάρωσε και απόλαυσε τα νιάτα σου, δίχως προαπαιτούμενα, ανούσια εμπόδια, αυτοτρικλοποδιασματα.

Αφεσου στις εμπειρίες που θα σε σμιλεψουν και όχι στα φράγματα του μυαλού σου.

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Despoinaki23

# 32 στις 24/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ωραία και πείτε μου ξαναβρισκομσστε εγώ του είχα ξεκαθαρίσει πως ψάχνω κάτι πιο ουσιαστικό αυτός ήθελε στο ρεπό να με πάρει σπίτι του και φσινεται ότι το πάει προς τα εκεί.. Το θεωρείτε νορμάλ από τόσο νωρίς όλο και όλο 5 φορές έχουμε βγει.. Κ αν εγώ πάω μαζί του και μετά τέλος; τώρα τι να του τα αλλάξω να του πω θέλω κάτι χαλάρο τελικά; θα λεει δεν ξέρει τι θέλει αυτή.. Πως κολλάνε οι άνδρες τι θέλουν;

alexandriani1

# 33 στις 24/7/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.087

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από alisida

Helenaki4

# 34 στις 24/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.887

Κουράστηκα να διαβάζω σενάρια ...

Προς τα εκεί το πάει ...

Κι αν εγω πάω μαζί του και μετά τέλος ...

Θα λέει δεν ξέρει τι θέλει αυτή ...

Διάβασε τί γράφεις και μετά πες μου αν φταίνε οι άντρες .

Εχεις λυσσάξει να μάθεις πώς κολλάνε οι άντρες . 

Θα γινόσουν η οποιαδήποτε αρκεί να κολλήσουν όλοι οι άντρες . 

Οι άντρες κολλάνε όταν γνωρίζουν κάποια που ειναι κολλημένη με τον εαυτό της .

Μαρμίτα με νυχοπόδαρα καμήλας , αυγά νυχτερίδας και βρασμένο μανδραγόρα δεν παίζει .

Επικεντρώσου στον εαυτό σου , νιώσε ολόκληρη .

Εσυ θα ήθελες δίπλα σου κάποιον που ανησυχεί μόνιμα ποια ειναι η πρόθεσή σου ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Despoinaki23
Ωραία και πείτε μου ξαναβρισκομσστε εγώ του είχα ξεκαθαρίσει πως ψάχνω κάτι πιο ουσιαστικό αυτός ήθελε στο ρεπό να με πάρει σπίτι του και φσινεται ότι το πάει προς τα εκεί.. Το θεωρείτε νορμάλ από τόσο νωρίς όλο και όλο 5 φορές έχουμε βγει.. Κ αν εγώ πάω μαζί του και μετά τέλος; τώρα τι να του τα αλλάξω να του πω θέλω κάτι χαλάρο τελικά; θα λεει δεν ξέρει τι θέλει αυτή.. Πως κολλάνε οι άνδρες τι θέλουν;

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Heptamer

# 35 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035

Δεν υπάρχει σήμερα κανόνας / αριθμός ραντεβού στο πότε  θα κάτσεις σε ένα αγόρι.  Αν το νιώθεις, πνιγεις την αλεπού και στο πρώτο ραντεβού.

Το κάνεις μόνο αν το θες, αν σου βγαίνει και όχι υπό την ταμπέλα της σοβαρής σχέσης. Δίνεσαι επειδή το θες και δεν το εξαρτάς από ανταλλάγματα. Σημασία έχει εσύ τι θες και όχι τι (πονηρά) σχέδια έχει το αγόρι. Σημασία έχει να το κάνεις δίχως ενοχές και δίχως προσδοκίες -  κανένα αγόρι δε μπορεί να σου υποσχεθεί ότι θα μείνει μαζί σου, ακόμη κι αν έχει όλη τη διάθεση -, ώστε να μπορείς να το εγγραψεις ως απροβληματιστη εμπειρία.

Κανένας δε σου εγγυάται ότι αν του κάτσεις του νεαρού, δε θα σε αφήσει για την επόμενη, ούτε βέβαια και για το αντίθετο. Το να αντιστέκεσαι δε σε βγάζει απαραίτητα  κερδισμενη:  τα  νεαρά αγόρια ξενερώνουν γρήγορα πολύ απλά πανε σε άλλη, προθυμοτερη, δεν πολιορκούν για πολύ. Δε θα πέσεις και στα πατώματα αν γίνει μπουχός, γιατί θα έχεις λειτουργήσει συνειδητοποιημένα και απενοχοποιημενα. Θα εμφανιστει σίγουρα και αυτός που θα θέλει τα ίδια με σένα. Αλλά θα έρθει αβίαστα και όχι εκβιαστικά.

Δεν είσαι υποχρεωμένη να εξηγηθείς / απολογηθεις για τη στάση σου στο νεαρό.. Αν σου αρέσει, απλα χαλάρωσε και πέρασε καλά μαζί του, ταϊσε το σώμα σου και μη σκέφτεσαι ότι πάει να σε εκμεταλλευτει. Αν ξενερώσει με την άρνηση σου, απλά θα σε προσπεράσει κι εσύ θα έχεις μείνει με την απορία.

Τεχνικες για να κολλήσουν άντρες μαζί σου δε χρειάζεσαι. Θα κολλήσουν οι κατάλληλοι από μόνοι τους - οι υπόλοιποι απλά θα προσπεράσουν. 

Και κάνε κτήμα σου αυτό που σου γράφει στο τέλος το helenaki4 πιο πίσω: Κόλλα μόνο με τον εαυτό σου!.

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Broken_Guy
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Broken_Guy

# 36 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252

Βρε Δέσποινα ή Αλεξάνδρα ή όπως σε λένε τέλοσπάντων, και μετά πας παρακάτω τότε.Ήμαρτον νέα κοπέλα, λες και σώθηκαν οι άντρες από προσώπου γης ή λες και πρέπει να παντρευτείς απ τα 23 σου κάνεις. Οκ δικαίωμα σου να μην γίνεις εξώλης και προώλης που λένε, αλλά εσύ φτάνεις και στο άλλο άκρο δηλαδή.

Παράθεση:
Κ αν εγώ πάω μαζί του και μετά τέλος;

Mindthegap-

# 37 στις 25/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Eυτυχως που τρολαρει το Δεσποινακι...Αλεξανδρα...Αφροξυλανθη...οτι...

γιατι θα χα πιασει τα αχ παναιαμ παλι...
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Broken_Guy

Mindthegap-

# 38 στις 25/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Α...Και μαριαννα...!!!

Τελεια...
Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Redink

# 39 στις 26/7/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Despoinaki23
αυτός καλά καλά για έναν καφέ έξω δεν με έχει βγάλει ή να σκεφτεί κάτι διαφορετικό πέρα από ερημικα μέρη.. 

μου έλεγε ότι η υπεραναληση σκοτώνει και να αφεθω, να αφήσω ελεύθερο τον εαυτό μου και πότε θεωρώ ότι πρέπει να γίνει αυτό.. 

να πετάει ατάκες πονηρές λες και δεν σε σέβεται.. 

η μόνη πρόταση που έκανε να πάμε ήταν για Σκ σπίτι του που θα λείπουν όλοι και για ένα καφέ να κάτσουμε σαν άνθρωποι ούτε λόγος.. 

Πως πρέπει να το χειριστώ εγώ λοιπόν;

Κατά τη γνώμη μου η λύση είναι να επικεντρωθείς στο τι θέλεις εσύ όπως πολύ σωστά σου υπέδειξε η Helenaki4.  Βλέπεις κάποιες συμπεριφορές που δεν σου κάνουν.  Αν κάτι δεν το θέλεις τότε μην συνεχίζεις να το κάνεις δηλ. αν βλέπεις ότι επιμένει να σου συμπεριφέρεται με τρόπο που εσένα δεν σου κάνει και δεν σου αρέσει, σταμάτα να ασχολείσαι μαζί του και βάλε πλώρη για τον επόμενο.  Τόσο απλό.  Δεν είναι κακό να αφεθείς σε κάτι που θέλεις.  Αλλά κατ'εμέ είναι μέγιστη βλακεία να αφεθείς σε κάτι που δεν θέλεις και με το οποίο δεν νιώθεις καλά.    

Alezandra

# 40 στις 27/7/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 815

Εγώ πιστεύω ότι πολλά κορίτσια σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο και ακόμα και αν δεν υπάρχει η Δέσποινα/Αλεξάνδρα, υπάρχουν σίγουρα ψυχουλες που βασανίζονται με τέτοιες σκέψεις.

Όμως το ζυμάρι για να φουσκώσει,χρειάζεται εκτός από μαγιά και ζάχαρη και όσοι νομίζουν ότι αυτό θα τους παχύνει,χάνουν το αποτέλεσμα και το ψωμί ξεφουσκώνει πριν ψηθεί,καταλάβατε ?
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.