Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτεύσιμοι και μη άνθρωποι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Broken_Guy

# 61 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 159
'Aρεσαν+: 0%

χαχαχα καλά και αυτοί/ες που γράφουν τις "τραγωδίες" δεν νομίζω να περιμένουν τα λάικ μας .Από τις δεκάδες ιστορίες που διάβασα μέχρι στιγμής θα λεγα πως ένα 5% αυτών ζητά όντως μία λύση, ένα άλλο 5% τρολλάρει και το υπόλοιπο 90% επιζητά απλά την επιβεβαίωση (πχ. ότι έχει δίκιο που έπραξε ή σκέφτεται έτσι).

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Helenaki4

Ω ρε μάνα μου απαισιοδοξιααα

Τι λαικ να βάλω βρε Σπασμενε στις τραγωδίες ? 

Που ναι η Σπασμεναινα να σε πάρει στο κυνήγι με το τηγάνι 

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Broken_Guy

# 62 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Πέρασα και από εκεί, μάλλον αύριο θα το δείτε όμως

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Helenaki4

Φίλτατε νεαρέ , έλα στα Μουσικά , η Mind κάνει ωραίο προγραμμα με ...ερωτεύσιμα τραγούδια .

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Helenaki4

apolitiii

# 63 στις 24/7/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 595

Ναι υπάρχουν ερωτευσιμοι και μη άνθρωποι...θα πω τι με τράβηξε στον σύντροφό μου Που έχουμε 

14χρονια σχέση...το καθαρό του βλέμμα, τα μαύρα μάτια του με τις μεγάλες βλεφαρίδες, στα μάτια του 
καθρευτιζεται η ψυχή του... Όταν γελάει γελούν τα μάτια του... αυτά δεν τα είχα βρει σε άλλον...
η σωστή και ευγενική συμπεριφορά του κλπ.

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

argaard

# 64 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.234

1. Δεν νομίζω πως υπάρχουν κατηγορίες, έτσι και αλλιώς ο έρωτας θέλει δύο αλλιώς είναι απλά φαντασίωση, ναι υπάρχουν άνθρωποι πιο ελκυστικοί από άλλους (με βάση το πόσους ελκύουν) αλλά αυτό δεν καταλήγει πάντα σε αμοιβαίο έρωτα, σημασία έχει να γνωρίζει κάποιος τον εαυτό του και να έχει ρεαλιστικούς στόχους.

2. Δεν υπάρχει γενική αλήθεια σε αυτό, ακόμα για τη Μόνικα Μπελούτσι θεωρώ πως υπάρχουν άνθρωποι που δεν την θεωρούν ερωτεύσιμη. Έτσι κι αλλιώς και οι άνθρωποι ανάλογα με την ηλικία και την φάση που περνάνε αναζητούν άλλα πράγματα όταν ψάχνουν το αντικείμενο του πόθου τους.

3.  Ναι, δεν καταλήγουν σε σχέση μόνο οι κεραυνοβόλοι έρωτες, υπάρχουν και σχέσεις που ο έρωτας χτίζεται σταδιακά, υπάρχουν και σχέσεις που χτίζονται πάνω σε κοινά "θέλω" που δεν έχουν καμιά σχέση με έρωτα, και ίσως καταλήξουν σε κάτι χλιαρό (απο άποψη έρωτα), είτε απλά σε αγάπη.     
Αρέσει στα μέλη mairy10, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 65 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.272

Μιλας προσωπικα, ναι?...

Ενας ανθρωπος που δεν ειναι "ερωτευσιμος" απο εσενα...

Στερειται καθολικης "ερωτευσιμοτητας"?...

Δεν μπορει να τον ερωτευθει καποιος αλλος ανθρωπος?...

Παρεχτος και το θεμα, πραγματευεται τις μεγαλειοτητες μας και την καθολικη απηχηση που εχουν οι αποφασεις μας, σε ολο τον πληθυσμο...

Δε νομιζω...ε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από apolitiii

Ναι υπάρχουν ερωτευσιμοι και μη άνθρωποι...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, apolitiii

Enikos

# 66 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειπαμε και ξαναλεμε για να γινει κατανοητο, (αν και στο πιατο, υπαρχει δυσκολια...)...

Δεν υπαρχει οργανισμος στο συμπαν ολοκληρο, ο οποιος απο την φυση του να στερειται της μεθυστικοτητας του ερωτα...

Εχει φροντισει η φυση για αυτο...ειπαμε...

Για να διασφαλισει την εξελιξη...ειπαμε...

Με συγκεκριμενα συστατικα και διεργασιες...ειπαμε...

Οι οποιες δεν επιδεχονται αμφισβητησης...ειπαμε...

Δεν ειναι η παγκοσμια εξελικτικη λειτουργια στην μοιρα των αποφασεων μιας κοινοτητας η οποια δεν κατανοει τους μηχανισμους του εαυτου της...ειπαμε...

Μην παμε εντελως αδιαβαστοι...ειπαμε...

Μην φορτωνουμε τους νεους με ναιμεναλλατια, επειδη εμεις σε αυτες τις ηλικιες (φευ) ακομα νομιζουμε οτι ο καγκουρας που μας ξεκουφαινει δεν ειναι "ερωτευσιμος", επειδη συν τοις αλλοις ειναι και λαμογιο που εκοψε τον θερμοσιφωνα της γιαγιας να το καμει αεροτομη στο σαχο...

Ειναι "ερωτευσιμος" ο καγκουρας...οχι απο εμας...απο αλλους...

Οπως και εμεις...δεν ειμαστε "ερωτευσιμοι" απο τον καγκουρα επειδη απο εκμυστηρευσεις, καμποσοι καγκουρες μου ειπαν...

"Ασε τωρα, πολλη μουχλα"...

Ειπαμε...

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

alisida

# 67 στις 24/7/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.923

Αν είναι όλη τη ζωή τους έτσι και δεν έκαναν κάτι να το αλλαξουν,κανένα πρόβλημα ,σημαίνει ότι αρκούνται σε αυτό το ρόλο. Μένει μόνο αυτοί οι δύο να συναντηθουν για βίο ανθοσπαρτο  

Αστειεύομαι ,είναι πολυπλοκότερο το θέμα,

όταν βέβαια ανέφερα το δούναι και λαβείν,το συγκεκριμενοποιησα σε ο,τι αφορά την ψυχική επαφή που τη θεωρώ αρχή και τέλος του ερωτεύεσθαι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Broken_Guy

Στις περιπτώσεις που σε όλο το σχεσιακό παρελθόν του κάποιος είναι συνέχεια του δούναι και ο άλλος είναι μόνο του λαβείν τι γίνεται τότε; Πότε μπαίνει το όριο που λέει "τέρμα το δούναι,στέρεψα πρέπει να κρατήσω κάτι και για μένα";

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Helenaki4

apolitiii

# 68 στις 24/7/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 595

Μιλάω μόνο προσωπικά...η έννοια του ερωτευσιμοι ή μη είναι υποκειμενική...

Είπα τι με τράβηξε και ερωτεύτηκα τον σύντροφό μου...δεν είπα ότι άλλοι που δεν είναι ερωτευσιμοι για 

μένα... Είναι μη ερωτευσιμοι για όλες τις γυναίκες... Για κάποιες γυναίκες είναι ερωτευσιμοι οι άντρες με 

φέτες κοιλιακούς...για μένα είναι αυτοί με λίγη κοιλίτσα...

Περι ορέξεως...κολοκυθοτυροπιτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από Enikos

Μιλας προσωπικα, ναι?...

Ενας ανθρωπος που δεν ειναι "ερωτευσιμος" απο εσενα...

Στερειται καθολικης "ερωτευσιμοτητας"?...

Δεν μπορει να τον ερωτευθει καποιος αλλος ανθρωπος?...

Παρεχτος και το θεμα, πραγματευεται τις μεγαλειοτητες μας και την καθολικη απηχηση που εχουν οι αποφασεις μας, σε ολο τον πληθυσμο...

Δε νομιζω...ε?...

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Enikos

Qwerty____55

# 69 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 201
Την καλησπέρα μου σε όλη την παρεα...Αγαπητε Βαγγέλη ...Θα πω και εγω την γνωμη μου ...Αν και λιγο,πολυ εχεις δωσει μια απάντηση στο θεμα...Αρκει και μονο , να βάλουμε σε μια ταξη τον συλλογισμό σου..1. ΔΕΝ υπάρχουν ερωτευσιμοι ανθρωποι ,,, γενικως και αοριστως...ΑΛΛΑ υπαρχουν ερωτευσιμοι ανθρωποι , για συγκεκριμένους , λόγους...Η εκφραση .. Ερωτευσιμος ..δεν είναι , ταλεντο , ,η προσόν που πρεπει να εχει ο... συγκεκριμένος. ΑΛΛΑ ποια στοιχεία του ... ,, επιλέγουν να ερωτευτουν οι αλλοι ...!!!Όπως ακριβώς το είπες Βαγγέλη.Τα εξωτερικα του χαρακτηριστικά ,,, η εμφάνιση ,,,ο χαρακτήρας του ,,, η συμπεριφορά του ,,, οι πραξεις του ...και ακομα πιο πολλα .Αν λοιπον υπηρχε , τετοιος ανθρωπος , με ολα τα πιο πανω χαρακτηριστικά , ... Θα ηταν ..ο τελειος !!!Υπαρχει ομως ???Η δικη μου εμπειρια λεει ,, πως δεν υπαρχει ...Οποτε Βαγγελη μου .. Ας αφήσουμε τους αλλους να επιλεξουν , τι επιθυμουν να ερωτευτουν , απο τα οποια χαρακτηριστικά εμεις διαθετουμε / εχουμε ...πχ .. Καμία δεν θα σε ερωτευτει , αν η εμφάνιση σου , δεν της αρεσει .. και ούτε θα προχωρήσει να μαθει για τον χαρακτήρα σου και τους τρόπους σου ...κλπ Και φυσικα , ισχυει και το ανάποδο ..Αν δεν σου αρέσει η εμφάνιση της. , θα προχωρήσεις ???Τελικα οι κάποιοι/κάποιες μας ερωτευονται για κάποια από τα χαρακτηριστικά που διαθετουμε.Μολις ομως , ανακαλυψουν και καποια από τα χαρακτηριστικά μας , που δεν τους αρέσουν.ΤΟΤΕ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΑΣ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΕΥΣΙΜΟΣ ...
Αρέσει στα μέλη Lolita68, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 70 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τα νταλαβερια, εχουμε ονομασει ερωτα?...

Σορι κιολα...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Enikos

# 71 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Κολοκυθοτυροπιτα . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από apolitiii

Είπα τι με τράβηξε και ερωτεύτηκα τον σύντροφό μου...δεν είπα ότι άλλοι που δεν είναι ερωτευσιμοι για 

μένα... Είναι μη ερωτευσιμοι για όλες τις γυναίκες... Για κάποιες γυναίκες είναι ερωτευσιμοι οι άντρες με 

Αρέσει στο μέλος apolitiii

alexandriani1

# 72 στις 24/7/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 237

Συμφωνώ ασφαλώς ότι ο καθένας μας δύναται να είναι ερωτεύσιμος για κάποιον ή για κάποιους στην πορεία της ζωής του, ωστόσο πιστεύω ότι πράγματι υπάρχουν κάποιοι που υπερέχουν και θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν, πιο ερωτεύσιμοι. Έχει να κάνει με το πόσο εκπέμπουν γοητεία η οποία είναι πολυπαραγοντική. Αφορά μεν την εμφάνισή τους αλλά κυρίως την προσωπικότητά τους. Συνήθως είναι άτομα κοινωνικά, εξωστρεφή, με χιούμορ, δοτικότητα,  μη επικριτικοί και καλοπροαίρετοι. Θα πρόσθετα ότι συνήθως είναι και άτομα με ενδιαφέρον όσον αφορά το μυαλό τους, τις γνώσεις τους, τις ασχολίες τους. Τέτοια άτομα είναι πιο ελκυστικά από τον μέσο όρο των υπολοίπων και άρα πιο ερωτεύσιμα. 

Αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι απαραίτητα αυτά τα άτομα κάνουν πιο πετυχημένες σχέσεις από άλλους, καθώς η σχέση ως γνωστόν είναι τανγκό και χορεύεται με δύο.

Αρέσει στα μέλη Mathusalas, Lolita68 και σε ακόμα 2 μέλη.

26-29-31

# 73 στις 24/7/2021
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

Επειδη αν το πω λαικα θα το κοψει η λογοκρισια...

"Ενιοτε και ολιγον ερωτας σαρκικος κανει θαυματα...λυνει αποριες"

ΥΓ. Καλο καλοκαιρι ειπαμε?

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Broken_Guy

Broken_Guy

# 74 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Στα λόγια μου έρχεσαι φίλτατη Alis, ούτε εγώ μίλησα για υλικό πχ. δούναι και λαβείν

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από alisida

όταν βέβαια ανέφερα το δούναι και λαβείν,το συγκεκριμενοποιησα σε ο,τι αφορά την ψυχική επαφή που τη θεωρώ αρχή και τέλος του ερωτεύεσθαι 

Broken_Guy

# 75 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Το όλο θέμα καλοί μου συνομιλητές είναι υποκειμενικό και σκοπός του είναι να δούμε την υποκειμενική αντίληψη του καθενός εδώ επί αυτού.Καθολική και σωστή απάντηση φυσικά και δεν υπάρχει, όλοι το αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά και έχουμε την άποψη μας, αλλά ήταν ένα καλό θεωρώ ντιμπέιτ και ευχαριστώ όλες και όλους φυσικά για τη συμμετοχή σας Και όσα άλλα άτομα θέλουν φυσικά να προσθέσουν τη δική τους γνώμη εδώ θα είμαστε να την διαβάσουμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Enikos

Ειπαμε και ξαναλεμε για να γινει κατανοητο, (αν και στο πιατο, υπαρχει δυσκολια...)...

Δεν υπαρχει οργανισμος στο συμπαν ολοκληρο, ο οποιος απο την φυση του να στερειται της μεθυστικοτητας του ερωτα...

Εχει φροντισει η φυση για αυτο...ειπαμε...

Για να διασφαλισει την εξελιξη...ειπαμε...

Με συγκεκριμενα συστατικα και διεργασιες...ειπαμε...

Οι οποιες δεν επιδεχονται αμφισβητησης...ειπαμε...

Δεν ειναι η παγκοσμια εξελικτικη λειτουργια στην μοιρα των αποφασεων μιας κοινοτητας η οποια δεν κατανοει τους μηχανισμους του εαυτου της...ειπαμε...

Μην παμε εντελως αδιαβαστοι...ειπαμε...

Μην φορτωνουμε τους νεους με ναιμεναλλατια, επειδη εμεις σε αυτες τις ηλικιες (φευ) ακομα νομιζουμε οτι ο καγκουρας που μας ξεκουφαινει δεν ειναι "ερωτευσιμος", επειδη συν τοις αλλοις ειναι και λαμογιο που εκοψε τον θερμοσιφωνα της γιαγιας να το καμει αεροτομη στο σαχο...

Ειναι "ερωτευσιμος" ο καγκουρας...οχι απο εμας...απο αλλους...

Οπως και εμεις...δεν ειμαστε "ερωτευσιμοι" απο τον καγκουρα επειδη απο εκμυστηρευσεις, καμποσοι καγκουρες μου ειπαν...

"Ασε τωρα, πολλη μουχλα"...

Ειπαμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Qwerty___55
Την καλησπέρα μου σε όλη την παρεα...Αγαπητε Βαγγέλη ...Θα πω και εγω την γνωμη μου ...Αν και λιγο,πολυ εχεις δωσει μια απάντηση στο θεμα...Αρκει και μονο , να βάλουμε σε μια ταξη τον συλλογισμό σου..1. ΔΕΝ υπάρχουν ερωτευσιμοι ανθρωποι ,,, γενικως και αοριστως...ΑΛΛΑ υπαρχουν ερωτευσιμοι ανθρωποι , για συγκεκριμένους , λόγους...Η εκφραση .. Ερωτευσιμος ..δεν είναι , ταλεντο , ,η προσόν που πρεπει να εχει ο... συγκεκριμένος. ΑΛΛΑ ποια στοιχεία του ... ,, επιλέγουν να ερωτευτουν οι αλλοι ...!!!Όπως ακριβώς το είπες Βαγγέλη.Τα εξωτερικα του χαρακτηριστικά ,,, η εμφάνιση ,,,ο χαρακτήρας του ,,, η συμπεριφορά του ,,, οι πραξεις του ...και ακομα πιο πολλα .Αν λοιπον υπηρχε , τετοιος ανθρωπος , με ολα τα πιο πανω χαρακτηριστικά , ... Θα ηταν ..ο τελειος !!!Υπαρχει ομως ???Η δικη μου εμπειρια λεει ,, πως δεν υπαρχει ...Οποτε Βαγγελη μου .. Ας αφήσουμε τους αλλους να επιλεξουν , τι επιθυμουν να ερωτευτουν , απο τα οποια χαρακτηριστικά εμεις διαθετουμε / εχουμε ...πχ .. Καμία δεν θα σε ερωτευτει , αν η εμφάνιση σου , δεν της αρεσει .. και ούτε θα προχωρήσει να μαθει για τον χαρακτήρα σου και τους τρόπους σου ...κλπ Και φυσικα , ισχυει και το ανάποδο ..Αν δεν σου αρέσει η εμφάνιση της. , θα προχωρήσεις ???Τελικα οι κάποιοι/κάποιες μας ερωτευονται για κάποια από τα χαρακτηριστικά που διαθετουμε.Μολις ομως , ανακαλυψουν και καποια από τα χαρακτηριστικά μας , που δεν τους αρέσουν.ΤΟΤΕ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΑΣ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΤΕΥΣΙΜΟΣ ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από apolitiii

Enikos

# 76 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι υποκειμενικοτητα ο ερωτας?...

Δηλαδη, εχουμε γεννηθει απο μια υποκειμενικη, ελευθερης μεταφρασης, αοριστια?...

Η οποια εχει ενα ενδιαφερον ως δισεκατομμυρια διαφορετικες υποκειμενικες αποψεις για...ντιμπειτ...

Νομιζω...δεν ειμαι και σιγουρος...οτι υποκειμενικο ειναι το ποια μακαρονια προτιμαει ο καθενας...

(Πραγμα και αυτο, που αν το ψαξουμε προσεκτικα, εχει μια σαφη εξηγηση)...

Οχι ο ερωτας...

Δεν εχει αρχισει εδω και δεκαετιες η εξερευνηση του διαστηματος, στηριγμενη σε "αποψεις" ενος ενδιαφεροντος ντιμπειτ...

Δεν υπαρχουν τα ειδη επειδη επικρατησε καποια υποκειμενικη αποψη...ενωση αμινοξεων λογω ερωτος συνεβη...

Πριν εκατομμυρια χρονια αυτο...

Και εμεις ακομα...συζηταμε...

Αυτο εχει ενα ενδιαφερον και τα κινητρα του θεματος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Broken_Guy

Το όλο θέμα καλοί μου συνομιλητές είναι υποκειμενικό και σκοπός του είναι να δούμε την υποκειμενική αντίληψη του καθενός εδώ επί αυτού.Καθολική και σωστή απάντηση φυσικά και δεν υπάρχει, όλοι το αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά και έχουμε την άποψη μας, αλλά ήταν ένα καλό θεωρώ ντιμπέιτ και ευχαριστώ όλες και όλους φυσικά για τη συμμετοχή σας Και όσα άλλα άτομα θέλουν φυσικά να προσθέσουν τη δική τους γνώμη εδώ θα είμαστε να την διαβάσουμε

Broken_Guy

# 77 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Ο έρωτας καθαυτός σαν έννοια ίσως όχι, αλλά κάποιες πτυχές του, όπως για παράδειγμα πως τον αντιλαμβανόμαστε ή ποιοι άνθρωποι είναι ερωτικοί ή ερωτεύσιμοι που λέει και το θέμα ναι θα έλεγα, διαβάζοντας και τις απαντήσεις των υπολοίπων.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Enikos

Ειναι υποκειμενικοτητα ο ερωτας?...

Δηλαδη, εχουμε γεννηθει απο μια υποκειμενικη, ελευθερης μεταφρασης, αοριστια?...

Η οποια εχει ενα ενδιαφερον ως δισεκατομμυρια διαφορετικες υποκειμενικες αποψεις για...ντιμπειτ...

Νομιζω...δεν ειμαι και σιγουρος...οτι υποκειμενικο ειναι το ποια μακαρονια προτιμαει ο καθενας...

(Πραγμα και αυτο, που αν το ψαξουμε προσεκτικα, εχει μια σαφη εξηγηση)...

Οχι ο ερωτας...

Δεν εχει αρχισει εδω και δεκαετιες η εξερευνηση του διαστηματος, στηριγμενη σε "αποψεις" ενος ενδιαφεροντος ντιμπειτ...

Δεν υπαρχουν τα ειδη επειδη επικρατησε καποια υποκειμενικη αποψη...ενωση αμινοξεων λογω ερωτος συνεβη...

Πριν εκατομμυρια χρονια αυτο...

Και εμεις ακομα...συζηταμε...

Αυτο εχει ενα ενδιαφερον και τα κινητρα του θεματος...

Qwerty____55

# 78 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 201
Καλημέρα σε όλη την παρεα...Θα προσθέσω , ενα ακόμα στοιχείο ,για τον ...Ερωτευσιμο...Δεν είναι απαραίτητο να ερωτευτουμεαυτον που θεωρουμαι , Ερωτευσιμο μονο για τα καποια καλα , θετικά στοιχεία του χαρακτηρα του...ΑΛΛΆ και για κάποια αρνητικά...!!!Όπως, το να είναι σκληρός ,,, απότομος,, τσαμπουκας ,, οξύθυμος ,,και πολλα αλλα...Και ναι !!! ,,, αυτός ο άνθρωπος , μπορεί να θεωρηθεί ,, Ερωτευσιμος , απο μια μερίδα , εναν αριθμο ατόμων , που τους έλκυουν , αυτα τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά .. Και μια απαντηση στον Αγαπητό Enikos... ΑΛΛΆ με ερωτηση..Πιστεύεις λοιπον ότι αυτόν τον Ερωτευσιμο τύπο !!! , τον πλησιάζουμε , διχως να τον ερωτευτούμε ??? για τα οποια ομορφα , η , ασχημα στοιχεία του χαρακτηρα του ??? Η πιο κατω εκφραση , με τους αστερίσκους , ειναι δικη σου !!!Οπότε , εσυ ,,, μαλλον ,, πλησιάζεις Ερωτευσιμα άτομα , με μοναδικο σκοπό , να φτιάξετε ... Κολοκυθοτυροπιτα !!!***Τα Νταλαβερια , τα έχουμε ονομασειΕρωτα ?? ***
Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Enikos

# 79 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι αλλο δηλαδη ο ερωτας και αλλο ο "ερωτευσιμος"...

Ειναι θεμα εξηγησης των "πτυχων" το παραδεκτο η απαραδεκτο της σχεσης τους...

Ο "ερωτευσιμος" μπορει και να μην σχετιζεται με την εννοια που το χαρακτηριζει, που απο αυτην υφισταται και υπο τους κανονες της οποιας λειτουργει...

Συμφωνα με τις απαντησεις και των υπολοιπων λοιπον...

Εχουμε πλειοψηφια?...

Δια της βοης, να υποθεσω...

Καλα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από Broken_Guy

Ο έρωτας καθαυτός σαν έννοια ίσως όχι, αλλά κάποιες πτυχές του, όπως για παράδειγμα πως τον αντιλαμβανόμαστε ή ποιοι άνθρωποι είναι ερωτικοί ή ερωτεύσιμοι που λέει και το θέμα ναι θα έλεγα, διαβάζοντας και τις απαντήσεις των υπολοίπων.  

Enikos

# 80 στις 25/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Το "κολοκυθοτυροπιτα", ηταν ενας αστεισμος σε ενα κειμενο της Απολυτης...δεν ηταν θεση...

Οσο για περι νταλαβεριων, ναι...

Ο ερωτας δεν ασχολειται με το δουναι και λαβειν προμελετημενων κινησεων και σκεψεων...

Τα νταλαβερια ασχολουνται με αυτα...

Η φυση του ερωτα ειναι αποκλειστικα προσφορα...

Ολα τα αλλα ειναι εκ του πονηρου, της αγνοιας και των σκοπιμοτητων του ανθρωπου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Qwerty___55
Καλημέρα σε όλη την παρεα...Θα προσθέσω , ενα ακόμα στοιχείο ,για τον ...Ερωτευσιμο...Δεν είναι απαραίτητο να ερωτευτουμεαυτον που θεωρουμαι , Ερωτευσιμο μονο για τα καποια καλα , θετικά στοιχεία του χαρακτηρα του...ΑΛΛΆ και για κάποια αρνητικά...!!!Όπως, το να είναι σκληρός ,,, απότομος,, τσαμπουκας ,, οξύθυμος ,,και πολλα αλλα...Και ναι !!! ,,, αυτός ο άνθρωπος , μπορεί να θεωρηθεί ,, Ερωτευσιμος , απο μια μερίδα , εναν αριθμο ατόμων , που τους έλκυουν , αυτα τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά .. Και μια απαντηση στον Αγαπητό Enikos... ΑΛΛΆ με ερωτηση..Πιστεύεις λοιπον ότι αυτόν τον Ερωτευσιμο τύπο !!! , τον πλησιάζουμε , διχως να τον ερωτευτούμε ??? για τα οποια ομορφα , η , ασχημα στοιχεία του χαρακτηρα του ??? Η πιο κατω εκφραση , με τους αστερίσκους , ειναι δικη σου !!!Οπότε , εσυ ,,, μαλλον ,, πλησιάζεις Ερωτευσιμα άτομα , με μοναδικο σκοπό , να φτιάξετε ... Κολοκυθοτυροπιτα !!!***Τα Νταλαβερια , τα έχουμε ονομασειΕρωτα ?? ***

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε