Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτεύσιμοι και μη άνθρωποι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Kristina_

# 101 στις 28/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.896
'Aρεσαν+: 0%

Του λαμπρου ειναι τα σκυλια???

Παράθεση:
Σχόλιο # 98 από Enikos

Βρε τρισκαταρατε Λαμπρο...εσυ?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Qwerty____55

# 102 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 201
Καλημέρα αγαπητε Enikos..Ευχομαι να γνωρίζεις την έννοια της πιο κατω , με τους αστερισκους , δικης σου φράσης ... !!! Όταν χρησιμοποιεις την λεξη .. " χημεια ",, μηπως θα πρέπει να γνωριζεις , οτι χημεια του ανθρώπινου σώματος , ναι υπαρχει στον ερωτα , στο sex ..??Γενικα ,, η έννοια " χημεία " μεταξυ δυο ατομων , εμπεριεχει πολλα περισσότερα ..!!!Επισης , αν αναφερεσαι σε μενα , δεν με λενε ... Δημητροπουλο !!!Οσο για το αν κατανοώ την συζήτηση ,, θα σε ρωτησω ...Εσυ κατανοεις τις τοποθετήσεις σου για το συγκεκριμένο Θέμα ???***"Η χημεια του ανθρωπινου σωματος ΔΕΝ ειναι φιλοσοφια, Κυριε Δημητροπουλε...***Εισαι βεβαιος οτι κατανοεις την συζητηση?...***

Enikos

# 103 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.272

Παράθεση:
Σχόλιο # 101 από Kristina_

Του λαμπρου ειναι τα σκυλια???

Broken_Guy

# 104 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 159
Καμία παρεξήγηση Χριστίνα από εμένα, σέβομαι κάθε γνώμη και θεωρώ τον εαυτό μου άτομο με χιούμορ. Με ενοχλούν μόνο άτομα ξεροκεφαλα που νομίζουν ότι τα γνωρίζουν όλα και προσπαθούν να ακυρώσουν τους άλλους, επειδή δεν τους χωνευουν π.χ. αλλά και για αυτό ακόμα πιστεύω είμαι αρκετά μεγάλος πλέον για να ασχολούμαι σοβαρά
Αρέσει στο μέλος Kristina_

Francesca_

# 105 στις 28/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 651

ας πω και εγώ πώς το βλέπω το θέμα.. 

ένας άνθρωπος είναι ερωτεύσιμος - όταν το μυαλό μας, με όλα τα διαθέσιμα αισθητήρια και μηχανισμοί λειτουργίας του, μας επιτρέπει εκείνη την στιγμή ''να τον δούμε'' με μια διαφορετική απο το μεγαλύτερο σύνολο υπόλοιπων ανθρώπων - ''ματιά'' - 
έτσι ώστε να του επιτρέψουμε (υπο ιδανικές συνθήκες) να έχουμε και μια σωματική επαφή μαζί του. 
το μυαλό μας υπολογίζει αυτά μια χαρά - για τον καθένα που έχουμε κάποια επαφή μαζί του, είτε άμεση, είτε έμμεση..
γιατί - ψυχική επαφή μπορεί να έχουμε και με όποιον να' ναι άγνωστο για λίγη ώρα κάποια στιγμή, ανεξάρτητα φύλου, ηλικίας, ύψος, σωματικό βάρος, με έναν άνθρωπό που το σύνολο της κοινωνίας τον έχει ''έξω'' για τα στάνταρ της, με ένα παιδί ή παππού/γιαγιά ή ζητιάνο κ.λπ., 
ακόμη και έμμεσα με κάποιον - με ένα έργο τέχνης που έχει αφήσει και να μην ζει πια, ή με μια ερμηνεία ενός τραγουδιού και, και, και..., αλλά υπάρχει αυτό το ψυχικό άγγιγμα... 
είναι ερωτεύσιμοι όλοι αυτοί απο εμάς; 
το θέμα είναι - κατά πόσο είμαστε διαθέσιμοι/διατεθειμένοι να επιτρέψουμε/αφήσουμε έναν συγκεκριμένο άνθρωπο να μας αγγίζει σωματικά πρώτα, για να αρχίζει οποια διαδικασία εξέλιξης του έρωτα (και αν)... δλδ - να του αφιερώσουμε μετά χρόνο σε σκέψεις, ενδιαφέρον και άλλες επαφές/επικοινωνία
αυτός ο άνθρωπος είναι ερωτευσιμος - απο εμάς!
νομίζω, σ' αυτή την ''πόρτα'' μπαίνει το κλειδί πρώτα και την ανοίγει - για να μπορούν ν' ανοίξουν μετά οι άλλες..  
που μπορεί και να μην έχει άλλες ντε, αλλά το σημαντικό είναι αυτό - για να είναι κανείς ερωτευσιμος - 
αν μπορείς να '''πλαγιαζεις μαζί του στο κρεβάτι;'' 
αυτό αποφασίζει - για ο,τι μας αφορά προσωπικά και το ξέρουμε ήδη για τον καθένα γύρω μας, που όλοι τους - είναι ερωτευσιμοι, απο μια ορισμένη ηλικία και μετά... 
άλλο που δεν κάνει ο κάθε ένας για εμας σε κάποια δεδομένη στιγμή απο τη ζωή μας.
αυτά.. θα φιλοσοφούμε τώρα και τα πιο απλά πράγματα; 
Αρέσει στα μέλη Enikos, Broken_Guy

Enikos

# 106 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εδω δυο κουβεντες, για το τι περιεχει η χημεια που οδηγει τον ερωτα, ειπαμε και...

Βγηκανε οι καλπες...

Να πουμε κι αλλες, διαδικασιες περι της λειτουργιας του, λες?...

Για ποιον λογο...

Ναχουμε να λεμε μεχρι τον 15 Αυγουστο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 102 από Qwerty___55
Καλημέρα αγαπητε Enikos..Ευχομαι να γνωρίζεις την έννοια της πιο κατω , με τους αστερισκους , δικης σου φράσης ... !!! Όταν χρησιμοποιεις την λεξη .. " χημεια ",, μηπως θα πρέπει να γνωριζεις , οτι χημεια του ανθρώπινου σώματος , ναι υπαρχει στον ερωτα , στο sex ..??Γενικα ,, η έννοια " χημεία " μεταξυ δυο ατομων , εμπεριεχει πολλα περισσότερα ..!!!Επισης , αν αναφερεσαι σε μενα , δεν με λενε ... Δημητροπουλο !!!Οσο για το αν κατανοώ την συζήτηση ,, θα σε ρωτησω ...Εσυ κατανοεις τις τοποθετήσεις σου για το συγκεκριμένο Θέμα ???***"Η χημεια του ανθρωπινου σωματος ΔΕΝ ειναι φιλοσοφια, Κυριε Δημητροπουλε...***Εισαι βεβαιος οτι κατανοεις την συζητηση?...***

Enikos

# 107 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Θυματοποιεισαι τωρα θεματοθετη?...

Ειναι μερος της επιχειρηματολογιας σου και αυτο?...

Μετα τα πλειοψηφικα και μειοψηφικα..."επιχειρηματα", τωρα αισθανεσαι αδικημενος απο συνομιλητες σου?...

Κανεις δεν σε ξερει και κανεις δεν αισθανεται δεος απο την παρουσιαση του θεματος σου, ωστε να εχεις "μπει" στο ματι καποιων...(βλεπε εμπαθεια τη ελλειψει υποβαθρου)...

Ουτε εσυ ξερεις κανεναν απο αυτους τους οποιους χαρακτηριζεις ξεροκεφαλους, μονο και μονο διοτι ΕΣΥ δεν εχεις...διαβασει ακομα τα ουσιωδη, που αποτελουν η προσπαθησαν να αποτελεσουν το θεμα σου...

Οσο για τις συστασεις περι του τι εισαι η δεν εισαι εσυ...ποιο σκελος του θεματος σου αφορα?...

Μην ξεκινησουμε τωρα τα βιογραφικα...

Προς αγραν συμπαθειας και δημιουργιας εντυπωσεων, θα ειναι μονο...

Και εκτος του θεματος σου...

Κινητρα και επιχειρηματα νεαρε...απο τα κινητρα και την αποτελεσματικη αιτιο-λογηση τους στεκεται μια συζητηση και οχι απο προσχηματικους τιτλους...

Ο αντιλογος ειναι η πραξη που δημιουργει και βαζει σε ισχυ την Δημοκρατια, οχι ο σκετος λογος...

Αλιμονο ο καθε ενας που αντιλεγει, τεκμηριωμενα κιολας, να αποτελει εχθρο...

Και αν αποτελει...ε, τοτε καποιοι δεν σηκωνουν υγιεις διαδικασιες δια-λογου...

Αισθανονται οτι...τους κυνηγανε...συνηθες φαινομενο...

Το οποιο αφορα τους ιδιους και κανεναν αλλο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 104 από Broken_Guy
Καμία παρεξήγηση Χριστίνα από εμένα, σέβομαι κάθε γνώμη και θεωρώ τον εαυτό μου άτομο με χιούμορ. Με ενοχλούν μόνο άτομα ξεροκεφαλα που νομίζουν ότι τα γνωρίζουν όλα και προσπαθούν να ακυρώσουν τους άλλους, επειδή δεν τους χωνευουν π.χ. αλλά και για αυτό ακόμα πιστεύω είμαι αρκετά μεγάλος πλέον για να ασχολούμαι σοβαρά

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

Qwerty____55

# 108 στις 28/7/2021
author
Ερωτευσιμοι ανθρωποι και μη ..Πολυ ωραιο θεμα για συζητηση..Kristina , πιστευεις οτι εισαι ενα ερωτευσιμο ατομο ???Επίσης την ιδια ερωτηση θελω να κανω και στον Enikos , που εχει βαθια γνωση για το συγκεκριμενο θεμα , και εχει πάρει μέρος σε τετοιου είδους συζητήσεις !!!Επισης Kristina , οταν απευθύνεσαι σε μενα , δεν υπάρχει λόγος να ζητας συγνωμη σπο το παλικαρι που εβαλε το θεμα...Πεσ τον ,,, Βαγγελη , η Broken guy.Θεωρείς οτι εισαι η πιο παλια εδω ...!!! στην Online επικοινωνία ,... Ομως μην ανησυχείς , δεν πρόκειται να σου ξηλώσουμε ... τα γαλονια .. !!!Βαγγελη ,, εσυ τι λες ???Εισαι ερωτευσιμο ατομο , η οχι ??? Και αν εισαι , τοτε εξηγησε μας , για ποιους λογους είσαι Ερωτευσιμος !!!Σου κανω αυτη την ερωτηση , γιατί μιλησες για ,,, ξεροκέφαλους. , που γνωριζουν τα παντα και προσπαθουν να ακυρωσουν τους αλλους ...Υπονοώντας ποιον η ποιους ???Kristina , βοηθησε σε παρακαλώ την κατάσταση...Ποιους υπονοεί ???

Enikos

# 109 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, να το λεμε βρε Φραντζεσκα, οτι για τον σωμιε γινονται ολα αυτα τα καλουλικα, με τις διαβαθμισεις και να αφησουμε τα δηθεν ευαισθητουλικα και τις προβολες περι "σκεπτομενων" οντων...

Ειπαμε...γεννεσιουργος δυναμη...πως ολοκληρωνεται?...Στον σωμιε...Τι μας κανει να "επιλεγουμε"?...Ο μηχανισμος και οι δικλειδες του ερωτα...(συν το ενστικτο φυσικης η ψυχολογικης επιβιωσης), ο οποιος εχει και βιολογικες αλλα και πνευματικες ζευξεις κατα την διαδικασια...

Περιπλοκο, ε?... (Οχι για σενα...ξερω οτι γνωριζεις τις εννοιες)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 105 από Francesca_

ας πω και εγώ πώς το βλέπω το θέμα.. 

ένας άνθρωπος είναι ερωτεύσιμος - όταν το μυαλό μας, με όλα τα διαθέσιμα αισθητήρια και μηχανισμοί λειτουργίας του, μας επιτρέπει εκείνη την στιγμή ''να τον δούμε'' με μια διαφορετική απο το μεγαλύτερο σύνολο υπόλοιπων ανθρώπων - ''ματιά'' - 
έτσι ώστε να του επιτρέψουμε (υπο ιδανικές συνθήκες) να έχουμε και μια σωματική επαφή μαζί του. 
το μυαλό μας υπολογίζει αυτά μια χαρά - για τον καθένα που έχουμε κάποια επαφή μαζί του, είτε άμεση, είτε έμμεση..
γιατί - ψυχική επαφή μπορεί να έχουμε και με όποιον να' ναι άγνωστο για λίγη ώρα κάποια στιγμή, ανεξάρτητα φύλου, ηλικίας, ύψος, σωματικό βάρος, με έναν άνθρωπό που το σύνολο της κοινωνίας τον έχει ''έξω'' για τα στάνταρ της, με ένα παιδί ή παππού/γιαγιά ή ζητιάνο κ.λπ., 
ακόμη και έμμεσα με κάποιον - με ένα έργο τέχνης που έχει αφήσει και να μην ζει πια, ή με μια ερμηνεία ενός τραγουδιού και, και, και..., αλλά υπάρχει αυτό το ψυχικό άγγιγμα... 
είναι ερωτεύσιμοι όλοι αυτοί απο εμάς; 
το θέμα είναι - κατά πόσο είμαστε διαθέσιμοι/διατεθειμένοι να επιτρέψουμε/αφήσουμε έναν συγκεκριμένο άνθρωπο να μας αγγίζει σωματικά πρώτα, για να αρχίζει οποια διαδικασία εξέλιξης του έρωτα (και αν)... δλδ - να του αφιερώσουμε μετά χρόνο σε σκέψεις, ενδιαφέρον και άλλες επαφές/επικοινωνία
αυτός ο άνθρωπος είναι ερωτευσιμος - απο εμάς!
νομίζω, σ' αυτή την ''πόρτα'' μπαίνει το κλειδί πρώτα και την ανοίγει - για να μπορούν ν' ανοίξουν μετά οι άλλες..  
που μπορεί και να μην έχει άλλες ντε, αλλά το σημαντικό είναι αυτό - για να είναι κανείς ερωτευσιμος - 
αν μπορείς να '''πλαγιαζεις μαζί του στο κρεβάτι;'' 
αυτό αποφασίζει - για ο,τι μας αφορά προσωπικά και το ξέρουμε ήδη για τον καθένα γύρω μας, που όλοι τους - είναι ερωτευσιμοι, απο μια ορισμένη ηλικία και μετά... 
άλλο που δεν κάνει ο κάθε ένας για εμας σε κάποια δεδομένη στιγμή απο τη ζωή μας.
αυτά.. θα φιλοσοφούμε τώρα και τα πιο απλά πράγματα; 

Αρέσει στο μέλος Francesca_

Francesca_

# 110 στις 28/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 651

Παράθεση:
Σχόλιο # 104 από Broken_Guy

παιδι μου... και εσυ οταν δεν χωνευες πια την κοπελα σου, που - σιγουρα ηταν ερωτευσιμη για καιρο, για να ειμαστε και στο θεμα (αληθεια, ποσο ευκολα εξατμιζεται η ερωτευσιμοτητα ενος ανθρωπου ( ?! ) 

αρα.. 

τι εκανες; δεν ακυρωσες και εσυ;

θελω να πω πως αυτο που κριτικαρουμε στους αλλος, ειναι επειδη δεν βλεπουμε πως κανουμε και εμεις τα ιδια, με εναν ή αλλον τροπο... αλλου... 

αλλα, εχει αυτα η ζωη με τα στραβα της, με το πώς ''μεταφραζουμε'' καθε τι που μας συμβαινει.. 

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 111 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μια χαρα κατανοω το τι γραφω...

Και τι γραφουν οι αλλοι...

Ντοντ γουορι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 102 από Qwerty___55

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

Kristina_

# 112 στις 28/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία

Βρε κουερτυ αντε θα σου απαντησω, μη λες οτι «δε σε παιζουμε»  αλλα και συ μην ψαχνεσαι συνεχως για παρεξηγηση!!! τι ρωτας εμενα τι υπονοει ο βαγγελης? Ρωτα τον ιδιο, αν και αν ηθελε να μιλησει για καποιον συγκεκριμενο υποθετω θα το χε κανει,,,οποτε προσωπικα θεωρω οτι μιλαει γενικα

Ουτε ειμαι ουτε θεωρω  οτι ειμαι η ποιο παλια εδω μεσα?.αλλο ειπα?ξαναδες το

Τωρα οσον αφορα το αν εγω, ο ενικος, ο βαγγελης και ο καθενας μας θεωρει οτι ειναι η οχι ερωτευσιμο ατομο,,,δεν καταλαβαινω τι συμπερασμα θα βγαλεις απο μια απαντηση μας, με δεδομενο οτι δε μας γνωριζεις και ουτε καν φωτο μας δεν εχεις δει (μονο ο broken εχει μια στο προφιλ,,,αλλα ποιος ξερει ποιος ειναι ποιος)

Αλλα αντε θα σου δωσω μια απαντηση για να χεις να σχολιαζεις μετα   λοιπον, δε θελω να ειμαι πια ερωτευσιμη (και δεν ειμαι) ,,,βλεπεις εχω μια πορεια ζωης και εχω αποκτησει γνωσεις, εμπειριες καιι μια προσωπικοτητα που με κανει να αξιολογω τους διαθεσιμους ανδρες της γυρω μου για πολυ κατωτερους των περιστασεων και των προσωπικων μου στανταρντσγια διαφορους λογους (εμφανισης, εμπειριων, πορειας ζωης, σημερινου τροπου ζωης και ζητουμενων κλπ και γιατι οχι και νοητικα ασυμβατους) ,,,δλδ μια χαρα ανθρωποι ειναι απλα  με μενα δεν ταιριαζουν,,, εν ολιγοις «ερωτευσιμη» γινομαι οταν θεωρω οτι υπαχρει λογος 

Ξεκινα το κραξιμο τωρα   

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από Qwerty___55
Ερωτευσιμοι ανθρωποι και μη ..Πολυ ωραιο θεμα για συζητηση..Kristina , πιστευεις οτι εισαι ενα ερωτευσιμο ατομο ???Επίσης την ιδια ερωτηση θελω να κανω και στον Enikos , που εχει βαθια γνωση για το συγκεκριμενο θεμα , και εχει πάρει μέρος σε τετοιου είδους συζητήσεις !!!Επισης Kristina , οταν απευθύνεσαι σε μενα , δεν υπάρχει λόγος να ζητας συγνωμη σπο το παλικαρι που εβαλε το θεμα...Πεσ τον ,,, Βαγγελη , η Broken guy.Θεωρείς οτι εισαι η πιο παλια εδω ...!!! στην Online επικοινωνία ,... Ομως μην ανησυχείς , δεν πρόκειται να σου ξηλώσουμε ... τα γαλονια .. !!!Βαγγελη ,, εσυ τι λες ???Εισαι ερωτευσιμο ατομο , η οχι ??? Και αν εισαι , τοτε εξηγησε μας , για ποιους λογους είσαι Ερωτευσιμος !!!Σου κανω αυτη την ερωτηση , γιατί μιλησες για ,,, ξεροκέφαλους. , που γνωριζουν τα παντα και προσπαθουν να ακυρωσουν τους αλλους ...Υπονοώντας ποιον η ποιους ???Kristina , βοηθησε σε παρακαλώ την κατάσταση...Ποιους υπονοεί ???

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Broken_Guy

# 113 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Παρερμήνευσες Φρατζέσκα, αυτό δεν έχει να κάνει τόσο με ερωτικές σχέσεις αλλά γενικά με ανθρώπους που γνωρίζω είτε στη ζωή είτε ειδικότερα στο ίντερνετ που περνάω πολλές ώρες

Παράθεση:
Σχόλιο # 110 από Francesca_

παιδι μου... και εσυ οταν δεν χωνευες πια την κοπελα σου, που - σιγουρα ηταν ερωτευσιμη για καιρο, για να ειμαστε και στο θεμα (αληθεια, ποσο ευκολα εξατμιζεται η ερωτευσιμοτητα ενος ανθρωπου ( ?! ) 

αρα.. 

τι εκανες; δεν ακυρωσες και εσυ;

θελω να πω πως αυτο που κριτικαρουμε στους αλλος, ειναι επειδη δεν βλεπουμε πως κανουμε και εμεις τα ιδια, με εναν ή αλλον τροπο... αλλου... 

αλλα, εχει αυτα η ζωη με τα στραβα της, με το πώς ''μεταφραζουμε'' καθε τι που μας συμβαινει.. 

Broken_Guy

# 114 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Πιστεύω οποιοσδήποτε θα ένιωθε αδικημένος όταν βλέπει από το πρώτο του κιόλας θέμα για παράδειγμα, μιας και είμαστε και σε φόρουμ, να του "επιτίθενται" λίγο πολύ αποκαλώντας τον ψεύτη, χωρίς να τον ξέρουν και από χθες γι αυτό και δίσταζα να ανεβάσω άλλο θέμα και το έκανα μόνο με προτροπή άλλου μέλους.Το καλό είναι βέβαια πως κατάλαβα τώρα ότι αυτό είναι απλά μοτίβο και όχι υγιής διάλογος με άτομο που έχει αντίθετη άποψη.Καλό είναι να μαθευόμαστε σιγά σιγά ειδικά εμείς οι καινούργιοι με τους παλιούς.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από Enikos

Θυματοποιεισαι τωρα θεματοθετη?...

Ειναι μερος της επιχειρηματολογιας σου και αυτο?...

Μετα τα πλειοψηφικα και μειοψηφικα..."επιχειρηματα", τωρα αισθανεσαι αδικημενος απο συνομιλητες σου?...

Κανεις δεν σε ξερει και κανεις δεν αισθανεται δεος απο την παρουσιαση του θεματος σου, ωστε να εχεις "μπει" στο ματι καποιων...(βλεπε εμπαθεια τη ελλειψει υποβαθρου)...

Ουτε εσυ ξερεις κανεναν απο αυτους τους οποιους χαρακτηριζεις ξεροκεφαλους, μονο και μονο διοτι ΕΣΥ δεν εχεις...διαβασει ακομα τα ουσιωδη, που αποτελουν η προσπαθησαν να αποτελεσουν το θεμα σου...

Οσο για τις συστασεις περι του τι εισαι η δεν εισαι εσυ...ποιο σκελος του θεματος σου αφορα?...

Μην ξεκινησουμε τωρα τα βιογραφικα...

Προς αγραν συμπαθειας και δημιουργιας εντυπωσεων, θα ειναι μονο...

Και εκτος του θεματος σου...

Κινητρα και επιχειρηματα νεαρε...απο τα κινητρα και την αποτελεσματικη αιτιο-λογηση τους στεκεται μια συζητηση και οχι απο προσχηματικους τιτλους...

Ο αντιλογος ειναι η πραξη που δημιουργει και βαζει σε ισχυ την Δημοκρατια, οχι ο σκετος λογος...

Αλιμονο ο καθε ενας που αντιλεγει, τεκμηριωμενα κιολας, να αποτελει εχθρο...

Και αν αποτελει...ε, τοτε καποιοι δεν σηκωνουν υγιεις διαδικασιες δια-λογου...

Αισθανονται οτι...τους κυνηγανε...συνηθες φαινομενο...

Το οποιο αφορα τους ιδιους και κανεναν αλλο...

Broken_Guy

# 115 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
(Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να κάνω παράθεση Qwerty, ελπίζω να το δεις και έτσι)Απάντησα ήδη εγω για τον εαυτό μου στο αρχικό θέμα.

Enikos

# 116 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Φυσικα και ειμαι ερωτευσιμος...

Τι ερωτηση ειναι αυτη...

ΔΕΝ υπαρχει μη ερωτευσιμο ον Κυριε Προεδρε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από Qwerty___55

Αρέσει στα μέλη la-mer, Qwerty____55

Heptamer

# 117 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.397

Αρχίζω εγώ.

Αυτά που ζητάς - και υποτίθεται δε βρίσκεις - πρέπει να τα διαθέτεις εξίσου. Όχι απλά να ζητάς. 

Αυτοαξιολόγηση παίζει ή όχι; Κι αν παίζει, είναι αμερόληπτη ή όλως τυχαίως βγαίνουμε μονίμως υπεράνω / κερδισμένες;;

Με ελιτιστικες / απαξιωτικές / εγωπαθεις / ψηλομυτικές /  υπεροπτικες κρίσεις (ο ένας μου ξυνίζει, ο άλλος μου βρωμάει) ερωτευσιμος/η δε γίνεσαι. Σε αποφεύγουν (με πολύ φευγιό όμως).

Οι εμπειρίες ζωής, συνήθως μας προσγειώνουν, μας δομουν , μας κάνουν (υποτίθεται) περισσότερο ανθρώπινους. Δεν διογκώνουν το (wannabe royal) Εγώ μας.

Το καλάμι, δεν είναι φιλικό προς το σχεσιακό  περιβάλλον μεταφορικό μέσο. Ούτε καν στην ηλεκτρονική e -κδοχη του.

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από Kristina_

Αλλα αντε θα σου δωσω μια απαντηση για να χεις να σχολιαζεις μετα   λοιπον, δε θελω να ειμαι πια ερωτευσιμη (και δεν ειμαι) ,,,βλεπεις εχω μια πορεια ζωης και εχω αποκτησει γνωσεις, εμπειριες καιι μια προσωπικοτητα που με κανει να αξιολογω τους διαθεσιμους ανδρες της γυρω μου για πολυ κατωτερους των περιστασεων και των προσωπικων μου στανταρντσγια διαφορους λογους (εμφανισης, εμπειριων, πορειας ζωης, σημερινου τροπου ζωης και ζητουμενων κλπ και γιατι οχι και νοητικα ασυμβατους) ,,,δλδ μια χαρα ανθρωποι ειναι απλα  με μενα δεν ταιριαζουν,,, εν ολιγοις «ερωτευσιμη» γινομαι οταν θεωρω οτι υπαχρει λογος 

Ξεκινα το κραξιμο τωρα   

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Broken_Guy

Kristina_

# 118 στις 28/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία

Ωωωω στον κουερτυ απαντησα, επειδη ηθελε να μαθει και επειδη εχει πλακα οταν (με) κραζει !!! 

Αλλα εσυ (αυτοκλητος κριτης), ερμηνευεις κατα το δοκουν και αποσπασματικα το σχολιο μου και προσπαθεις να θεσεις υπο αμφισβήτηση την ικανοτητα μου να αξιολογισω σωστα το συμβατο η μη της εμφανισης (εδω βαζω και την ηλικια), τις εμπειριες, τις νοητικες ικανοτητες, τον τροπο ζωης και τα ζητουμενα του καθενα (αγνωστου σε σενα) που προσεγγιζει εμενα (την επισης αγνωστη σου),,,και βγαζεις και συμπερασμα??? Ε τι να πω ,,,αβυσσος 

Οχι, Θαα πω!!!:  αντρες,,,μην ακουσουν οτι μια γυναικα βρισκει καποιον η καποιους αλλους «λιγους», αμεσως να της την πουν,,,θεωρουν οτι οποιαδηποτε γυναικα θα πρεπει να βρισκει οποιοδηποτε ανδρα ακαταμαχητο!!!    Ποσο προβλεψιμοι πια,,, τετοιοι αντρες εναι και προβλεψιμοι και «λιγοι», ελαχιστοι μη σου πω  α και πολυ ερωτευσιμοι! Τοσο ερωτευσιμοι οσο το ,,,πορτοφολι τους

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από Heptamer

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Heptamer

# 119 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.397

Ερμήνευσα το ζουμί της τοποθέτησης σου. Όχι απόσπασμα.

Δημόσια γράφεις, άρα δεν ξέρεις από πού (αυτοκλητα) θα σου έρθει (με πολύ ερχομό όμως).

Κανείς δεν είναι ενάντια στην γυναικεία  επιλεκτικότητα. Ούτε πως πρέπει να βρίσκετε ακαταμάχητο τον οποιοδηποτε - κανένας άντρας δεν το περιμένει. Αλλά εσύ αξιολογησες ελαφρά τη καρδία και επιδερμικά συλλήβδην όλους τους άντρες γύρω σου ως ανεπαρκείς για σένα.

Τους γνώρισες όλους μα όλους και έβγαλες το αυτοθέσφατό σου;

Πολλές εδώ μέσα αναμασατε διαρκώς πως κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, πως δεν πρέπει να τσουβαλιαζουμε κλπ κλπ. Και από μια μερίδα "λίγων" επεκτεινες το "ασφαλές" συμπέρασμα στους πολλούς; Τι είδους δείγμα εξετασες; Ήταν ομοιογενές;

Το να ρίχνουμε εύκολα το φταίξιμο στους άλλους, επειδή αποτυγχάνουν να μας κάνουν, είναι εξόχως βολικό. Ευθυνοφοβο και εγωπαθες ούτως ή άλλως.

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από Kristina_

Ωωωω στον κουερτυ απαντησα, επειδη ηθελε να μαθει και επειδη εχει πλακα οταν (με) κραζει !!! 

Αλλα εσυ (αυτοκλητος κριτης), ερμηνευεις κατα το δοκουν και αποσπασματικα το σχολιο μου και προσπαθεις να θεσεις υπο αμφισβήτηση την ικανοτητα μου να αξιολογισω σωστα το συμβατο η μη της εμφανισης (εδω βαζω και την ηλικια), τις εμπειριες, τις νοητικες ικανοτητες, τον τροπο ζωης και τα ζητουμενα του καθενα (αγνωστου σε σενα) που προσεγγιζει εμενα (την επισης αγνωστη σου),,,και βγαζεις και συμπερασμα??? Ε τι να πω ,,,αβυσσος 

Οχι, Θαα πω!!!:  αντρες,,,μην ακουσουν οτι μια γυναικα βρισκει καποιον η καποιους αλλους «λιγους», αμεσως να της την πουν,,,θεωρουν οτι οποιαδηποτε γυναικα θα πρεπει να βρισκει οποιοδηποτε ανδρα ακαταμαχητο!!!    Ποσο προβλεψιμοι πια,,, τετοιοι αντρες εναι και προβλεψιμοι και «λιγοι», ελαχιστοι μη σου πω 

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Qwerty____55

# 120 στις 28/7/2021
author
Αγαπητε , Enikos ..Χαιρομαι που παραδεχεσε οτι εισαι , Ερωτευσιμος...Εξάλλου το ποσο , και για ποιους λογους ειναι Ερωτευσιμος , ο καθένας απο εμας , τοποθετηθηκα σε προηγούμενο μηνυμα μου ..Παντως , σε ευχαριστώ .. και ..Καλο βραδυ...
Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε