Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτεύσιμοι και μη άνθρωποι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Enikos

# 121 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.272
'Aρεσαν+: 0%

Τωρα το εκανες καλυτερο...

Εβαλες και επιθεση και φανταστικους χαρακτηρισμους...

Ναι ομως, καλο ειναι να μαθαινομαστε...

Για να ξερουμε τη ελλειψει επιχειρηματων, τι κατηγοριες θα αντιμετωπιζουμε απο τα νεα μελη ...

Το οτι ανεβασες ενα τετοιο θεμα, κατοπιν προτροπης, δειχνει και την σοβαροτητα της αναρτησης του θεματος...

Δεν το λεω σε ολο το θεμα?...

Κινητρα...γινομαι ευχαριστος = κινητρο...

Ο ευχαριστος ομως να ξερεις, δεν ειναι απαραιτητα και ικανος συνομιλητης...

Οταν λες "το πρωτο μου θεμα", σημαινει οτι πρεπει να συμφωνουμε με τον θεματοθετη για να φανουμε και εμεις ευχαριστοι?...Να αλλαξουμε και τους κανονες της φυσικης, της βιολογιας και αλλων επιστημων, για να χαρακτηριστουμε ...φιλοξενοι?...

Αν ειναι ετσι, να σε πληροφορησω οτι θα τα βρεις σκουρα απο διαφορους συνομιλητες εδω...

Δεν χαριζονται χαριν της...φιλοξενιας και του νταντεματος που μπορει να θελει καποιος...

Ουτε θα μασησουν τα λογια τους...

Αντιθετως, θα συμφωνησουν και θα δωσουν ευνασματα για περαιτερω αναπτυξη ενος διαλογου, οταν ο συνομιλητης τους γνωριζει για ποιο πραγμα συζηταει...και δεν εχει εμπλακει σε μια κουβεντα για να εντυπωσιασει ενα "αλλο μελος"...

Εχε τα υπ' οψιν σου αυτα πριν σε προτρεψουν παλι να ανεβασεις ενα θεμα...πιασαρικο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από Broken_Guy

Πιστεύω οποιοσδήποτε θα ένιωθε αδικημένος όταν βλέπει από το πρώτο του κιόλας θέμα για παράδειγμα, μιας και είμαστε και σε φόρουμ, να του "επιτίθενται" λίγο πολύ αποκαλώντας τον ψεύτη, χωρίς να τον ξέρουν και από χθες γι αυτό και δίσταζα να ανεβάσω άλλο θέμα και το έκανα μόνο με προτροπή άλλου μέλους.Το καλό είναι βέβαια πως κατάλαβα τώρα ότι αυτό είναι απλά μοτίβο και όχι υγιής διάλογος με άτομο που έχει αντίθετη άποψη.Καλό είναι να μαθευόμαστε σιγά σιγά ειδικά εμείς οι καινούργιοι με τους παλιούς.  

Qwerty____55

# 122 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 201
Βαγγελη καλησπέρα...Και εγω σε κινητό γραφω και μου ειναι πολυ δυσκολο...Το πιο κάτω κειμενο , ειναι το πρωταρχικο , , δικο σου ..Ομως εχω μια απορια ...Περιπου στην 8η σειρα του κειμενου σου , γραφεις οτι...) Που δεν τους εχουν ερωτευθει ποτε , όσο και αν προσπαθησαν...Δηλαδη ,, Βαγγελη , προσπαθησαν κάποιες γυναικες να σε ερωτευθουν , αλλα εσυ δεν ανταποκριθηκες στην ... επιθυμία τους , στην προσπάθεια τους. ???Και πιστεψες ότι είσαι άτομο ,,,μη ερωτευσιμο ???Σε παρακαλω προσπάθησε να μου το εξηγήσεις ...***"*** Η δική μου τοποθέτηση είναι πως 1)Ναι, υπάρχουν αυτές οι δύο κατηγορίες ανθρώπων,έχω γνωρίσει δηλαδή ανθρώπους που τους ερωτεύονται εύκολα(ανεξαρτήτως αν κρατάνε αυτές οι σχέσεις τους ή όχι) και από την άλλη ανθρώπους (συμπεριλαμβάνοντας και τον εαυτό μου εδώ) που δεν τους έχουν ερωτευθει , οσες φορές και αν προσπαθησαν .. ***
Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Francesca_

# 123 στις 28/7/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 651

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από Broken_Guy

Παρερμήνευσες Φρατζέσκα, αυτό δεν έχει να κάνει τόσο με ερωτικές σχέσεις αλλά γενικά με ανθρώπους που γνωρίζω είτε στη ζωή είτε ειδικότερα στο ίντερνετ που περνάω πολλές ώρες

α, και εγω δεν ειμαι εμβολιασμενη κατα των ''λαθος μεταφρασεων''  

αλλα ο γραπτος λογος να ξερεις, μια που περνας πολλες ωρες στο ιντερνετ, παντα υστερει απο μια ζωντανη συζητηση. 

τον ''μεταφραζουμε'', χωρις να υπαρχει λογος πολλες φορες λαθος, πολλες φορες χωρις να μας αφορα  και γι' αυτο γινονται και οι  παρεξηγησεις 

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Francesca_

# 124 στις 28/7/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από Heptamer

Αρχίζω εγώ.

Αυτά που ζητάς - και υποτίθεται δε βρίσκεις - πρέπει να τα διαθέτεις εξίσου. Όχι απλά να ζητάς. 

Αυτοαξιολόγηση παίζει ή όχι; Κι αν παίζει, είναι αμερόληπτη ή όλως τυχαίως βγαίνουμε μονίμως υπεράνω / κερδισμένες;;

Με ελιτιστικες / απαξιωτικές / εγωπαθεις / ψηλομυτικές /  υπεροπτικες κρίσεις (ο ένας μου ξυνίζει, ο άλλος μου βρωμάει) ερωτευσιμος/η δε γίνεσαι. Σε αποφεύγουν (με πολύ φευγιό όμως).

Οι εμπειρίες ζωής, συνήθως μας προσγειώνουν, μας δομουν , μας κάνουν (υποτίθεται) περισσότερο ανθρώπινους. Δεν διογκώνουν το (wannabe royal) Εγώ μας.

Το καλάμι, δεν είναι φιλικό προς το σχεσιακό  περιβάλλον μεταφορικό μέσο. Ούτε καν στην ηλεκτρονική e -κδοχη του.

τα σπιτια ειναι μικρα, βλεποντας τα απο τα αεροπλανα ή τα αεροπλανα, βλεποντας τα απο τα σπιτια; 

Broken_Guy

# 125 στις 28/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 159

Κλασική γυναίκα, να έχει πάντα τον τελευταίο λόγο (Αστειεύομαι φυσικά, σαν μικρός είμαι λίγο πειραχτήρι!)

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από Kristina_

Οχι, Θαα πω!!!

Προσωπικά δεν αντιλέγω πως υπάρχουν και αυτοί αλλά πιστεύω αποτελούν μειοψηφία Χριστίνα. Και αυτοί που γνωρίζω εγώ τουλάχιστον είναι ή μπακούρια ή έχουν καταλήξει με τις χειρότερες των γυναικών (κάρμα ίσως που λένε.

Παράθεση:

αντρες,,,μην ακουσουν οτι μια γυναικα βρισκει καποιον η καποιους αλλους «λιγους», αμεσως να της την πουν,,,θεωρουν οτι οποιαδηποτε γυναικα θα πρεπει να βρισκει οποιοδηποτε ανδρα ακαταμαχητο!!! 

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Francesca_

# 126 στις 28/7/2021
author

Παράθεση:

Ωωωω στον κουερτυ απαντησα, επειδη ηθελε να μαθει και επειδη εχει πλακα οταν (με) κραζει !!! 

Αλλα εσυ (αυτοκλητος κριτης), ερμηνευεις κατα το δοκουν και αποσπασματικα το σχολιο μου και προσπαθεις να θεσεις υπο αμφισβήτηση την ικανοτητα μου να αξιολογισω σωστα το συμβατο η μη της εμφανισης (εδω βαζω και την ηλικια), τις εμπειριες, τις νοητικες ικανοτητες, τον τροπο ζωης και τα ζητουμενα του καθενα (αγνωστου σε σενα) που προσεγγιζει εμενα (την επισης αγνωστη σου),,,και βγαζεις και συμπερασμα??? Ε τι να πω ,,,αβυσσος 

Οχι, Θαα πω!!!:  αντρες,,,μην ακουσουν οτι μια γυναικα βρισκει καποιον η καποιους αλλους «λιγους», αμεσως να της την πουν,,,θεωρουν οτι οποιαδηποτε γυναικα θα πρεπει να βρισκει οποιοδηποτε ανδρα ακαταμαχητο!!!    Ποσο προβλεψιμοι πια,,, τετοιοι αντρες εναι και προβλεψιμοι και «λιγοι», ελαχιστοι μη σου πω  α και πολυ ερωτευσιμοι! Τοσο ερωτευσιμοι οσο το ,,,πορτοφολι τους

και εγω θα πω βρε Κριστινα... οσοι εκφραζεστε με τους ορους ''ανωτεροτητα και κατωτεροτητα'', εχετε μεγαλο προβλημα.. μην πω και στην νοητικη ικανοτητα... 

αυτο ενοχλει και εμενα, που ειμαι γυναικα 

Αρέσει στα μέλη Enikos, Kristina_

Heptamer

# 127 στις 29/7/2021
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.397

Η απόσταση μεταξύ των, ίδια είναι.

Απλά το σημείο αναφοράς αλλάζει.

Διαφορετικό σημείο αναφοράς := διαφορετική οπτική.

Παράθεση:
Σχόλιο # 124 από Francesca_

τα σπιτια ειναι μικρα, βλεποντας τα απο τα αεροπλανα ή τα αεροπλανα, βλεποντας τα απο τα σπιτια; 

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Kristina_

# 128 στις 29/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Απαντήσεις: 1.896

Φραντζεσκα το «κατωτερος των περιστασεων», «στο υψος των περιστασεων» κλπ  ειναι εκφρασεις, που απο οτι καταλαβαινω δε γνωριζεις ,,, προφανως δεν ετυχε να την ακουσεις   (Εχω και μια ηλικια ,,,ισως δε λεγεται πλεον συχνα,,,)

Γενικα παντως αποφευγω να εκφραστω με τετοιους ορους, αν και υπαρχουν περιπτωσεις που η ιεραρχιση ειναι απαραιτητη πχ υψος, κιλα, σχολειο, δουλεια, οροφος κτιριου κλπ κλπ 

Ναι το ξερω οτι ενοχλει καποιους η οποια νυξη σε ιεραρχιση,  αλλα δεν ειναι κακο που ενοχλει,,,επικοινωνουμε καλυτερα ετσι,,,βλεπουμε με ποιον εχουμε να κανουμε αμφοτεροι (και εκεινος που ιεραρχει κατι δειχνει για την προσωπικοτητα του (πχ οτι δεν «χαιδευει αυτια» και λεει αυτο που θελει να πει και ας δυσαρεστησει καποιους ,,,αλλα και ο αλλος που το παιρνει ,,,κατακαρδα κατι δειχνει επισης πχ οτι εχει μια αμφιβολια για τη θεση του στην οποια ιεραρχια δλδ οτι εχει καταταξει τον εαυτο του καπου αλλα θα ηθελε να ηταν παραπανω και αυτη η «ελλειψη» του τον κανει να νοιωθει πολυ ασχημα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 126 από Francesca_

και εγω θα πω βρε Κριστινα... οσοι εκφραζεστε με τους ορους ''ανωτεροτητα και κατωτεροτητα'', εχετε μεγαλο προβλημα.. μην πω και στην νοητικη ικανοτητα... 

αυτο ενοχλει και εμενα, που ειμαι γυναικα 

Θυμηθηκα τωρα τη γνωστη μου που μαλλωσε με τον οφθαλμιατρο επειδη της ειπε οτι εχει πρεσβυωπια ?.(εμ αισθανοταν οτι μεγαλωνει και το εξελεβε σαν να της ειπε οτι γερναει)?.ηθελε να της πει οτι στα 45 της αποκτησε ξαφνικα υπερμετρωπια   Ε ειχε διαφορετικη επιστημονικη αποψη με τον ειδικο και τον εβρισε και μετα τα εβαλε μετα και με μενα που μου ελεγε το συμβαν και τολμησα να ξεστωμισω οτι «μπορει η υπεριμετρωπια και η πρεσβυωπια να διορθωνονται με τον ιδιο τροπο, αλλα ειναι διαφορετικης προελευσης παθησης)?.αυτα συμβαινουν οταν δεν δε ομαστε την πραγματικοτητα 

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Broken_Guy

# 129 στις 29/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Όχι Qwerty, αυτό το έγραψα από την δική μου πλευρά, μιλώντας για δικές μου προσπάθειες στο παρελθόν (όπως ανέφερε πολύ σωστά και η Francesca κάποια πράγματα είναι λίγο δύσκολο να διατυπωθούν γραπτώς). Τέλοσπάντων, δεν είμαι και απόλυτος σε αυτή μου την πεποίθηση, μπορεί να κάνω και λάθος φυσικά ούτε είμαι άνθρωπος που θέλω να κατηγορώ συνέχεια όλους τους άλλους, πάντως έτσι το αντιλήφθηκα εγώ τότε για πολλούς και διάφορους λόγους. Απλά για να στο εξηγήσω καλύτερα, πως το βλέπω εγώ τουλάχιστον, όταν βλέπεις ότι σε διάστημα μιας δεκαετίας πχ. "μπλέκεις" με 3-4 ανθρώπους που σε όλες τις περιπτώσεις η έκβαση της σχέσης είναι πάνω κάτω η ίδια πιστεύω καταλήγεις στο συμπέρασμα πως "μήπως κάτι κάνω λάθος εγώ;" ή "μήπως κάτι μου λείπει εμένα;". Αυτές είναι μερικές σκέψεις μου για να σε βάλω στο συλλογισμό μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 122 από Qwerty___55
Βαγγελη καλησπέρα...Και εγω σε κινητό γραφω και μου ειναι πολυ δυσκολο...Το πιο κάτω κειμενο , ειναι το πρωταρχικο , , δικο σου ..Ομως εχω μια απορια ...Περιπου στην 8η σειρα του κειμενου σου , γραφεις οτι...) Που δεν τους εχουν ερωτευθει ποτε , όσο και αν προσπαθησαν...Δηλαδη ,, Βαγγελη , προσπαθησαν κάποιες γυναικες να σε ερωτευθουν , αλλα εσυ δεν ανταποκριθηκες στην ... επιθυμία τους , στην προσπάθεια τους. ???Και πιστεψες ότι είσαι άτομο ,,,μη ερωτευσιμο ???Σε παρακαλω προσπάθησε να μου το εξηγήσεις ...***"*** Η δική μου τοποθέτηση είναι πως 1)Ναι, υπάρχουν αυτές οι δύο κατηγορίες ανθρώπων,έχω γνωρίσει δηλαδή ανθρώπους που τους ερωτεύονται εύκολα(ανεξαρτήτως αν κρατάνε αυτές οι σχέσεις τους ή όχι) και από την άλλη ανθρώπους (συμπεριλαμβάνοντας και τον εαυτό μου εδώ) που δεν τους έχουν ερωτευθει , οσες φορές και αν προσπαθησαν .. ***

Qwerty____55

# 130 στις 29/7/2021
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 201
Kristina καλησπέρα...Σε ευχαριστώ για την απάντηση που μου εδωσες σχετικα με το αν...εισαι ερωτευσιμη η οχι..Οκ ... Δεν είσαι,,, ησουν ...και καταλαβα και τους λόγους ..Δεν ειχα πρόθεση να κραξω , εσενα , η , κάποιον αλλον απο την παρέα ...Εξαλλου και ο Enikos απαντησε ότι είναι ερωτευσιμος και μπράβο του ,,, αλλά και ο Βαγγελης , ο οποιος ...δεν θεωρεί τον εαυτό του ερωτευσιμο ...Και ίσως να θέλετε να με ρωτησετε , αν και εγω ειμαι ερωτευσιμος ...Θα σας απαντησω οτι ειμαι αρκετα ερωτευσιμος ,,, αρκεί η οποια / καποια γυναικα , σε πρωτη φαση , να αποδεχθεί την εμφάνιση μου ,, και οταν με πλησιασει και γνωρίσει , το στυλ μου , τον χαρακτηρα μου , την δυναμικότητα μου , την δοτικοτητα μου , τον σεβασμό και την φροντιδα μου ... Τοτε μενει να ,, απολαυσει τον,, Qwerty !!!Καλό βράδυ.
Αρέσει στα μέλη Kristina_, Broken_Guy

Broken_Guy

# 131 στις 29/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Συμφωνώ 1000% Φρατζέσκα αλλά κάποιες φορές δεν υπάρχει καμία παρερμηνεία πίστεψε με. Απλά κάποια άτομα, για να χρησιμοποιήσω και τα λόγια σου, ειδικά στο ίντερνετ γιατί από κοντά φυσικά και θα κώλωναν, τη βρίσκουν με το να το παίζουν "ανώτεροι", ξέρεις...υπό την προστασία μιας οθόνης, αυτό το δήθεν ξερόλας, δήθεν μάγκας κλπ κλπ...όλα στην ανθρώπινη φύση είναι όμως και φυσικά θα τα ανεχτούμε σε μια Δημοκρατική κοινωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 123 από Francesca_

α, και εγω δεν ειμαι εμβολιασμενη κατα των ''λαθος μεταφρασεων''  

αλλα ο γραπτος λογος να ξερεις, μια που περνας πολλες ωρες στο ιντερνετ, παντα υστερει απο μια ζωντανη συζητηση. 

τον ''μεταφραζουμε'', χωρις να υπαρχει λογος πολλες φορες λαθος, πολλες φορες χωρις να μας αφορα  και γι' αυτο γινονται και οι  παρεξηγησεις 

Francesca_

# 132 στις 29/7/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 128 από Kristina_

Φραντζεσκα το «κατωτερος των περιστασεων», «στο υψος των περιστασεων» κλπ  ειναι εκφρασεις, που απο οτι καταλαβαινω δε γνωριζεις ,,, προφανως δεν ετυχε να την ακουσεις   (Εχω και μια ηλικια ,,,ισως δε λεγεται πλεον συχνα,,,)

Γενικα παντως αποφευγω να εκφραστω με τετοιους ορους, αν και υπαρχουν περιπτωσεις που η ιεραρχιση ειναι απαραιτητη πχ υψος, κιλα, σχολειο, δουλεια, οροφος κτιριου κλπ κλπ 

Ναι το ξερω οτι ενοχλει καποιους η οποια νυξη σε ιεραρχιση,  αλλα δεν ειναι κακο που ενοχλει,,,επικοινωνουμε καλυτερα ετσι,,,βλεπουμε με ποιον εχουμε να κανουμε αμφοτεροι (και εκεινος που ιεραρχει κατι δειχνει για την προσωπικοτητα του (πχ οτι δεν «χαιδευει αυτια» και λεει αυτο που θελει να πει και ας δυσαρεστησει καποιους ,,,αλλα και ο αλλος που το παιρνει ,,,κατακαρδα κατι δειχνει επισης πχ οτι εχει μια αμφιβολια για τη θεση του στην οποια ιεραρχια δλδ οτι εχει καταταξει τον εαυτο του καπου αλλα θα ηθελε να ηταν παραπανω και αυτη η «ελλειψη» του τον κανει να νοιωθει πολυ ασχημα)

Θυμηθηκα τωρα τη γνωστη μου που μαλλωσε με τον οφθαλμιατρο επειδη της ειπε οτι εχει πρεσβυωπια ?.(εμ αισθανοταν οτι μεγαλωνει και το εξελεβε σαν να της ειπε οτι γερναει)?.ηθελε να της πει οτι στα 45 της αποκτησε ξαφνικα υπερμετρωπια   Ε ειχε διαφορετικη επιστημονικη αποψη με τον ειδικο και τον εβρισε και μετα τα εβαλε μετα και με μενα που μου ελεγε το συμβαν και τολμησα να ξεστωμισω οτι «μπορει η υπεριμετρωπια και η πρεσβυωπια να διορθωνονται με τον ιδιο τροπο, αλλα ειναι διαφορετικης προελευσης παθησης)?.αυτα συμβαινουν οταν δεν δε ομαστε την πραγματικοτητα 

α, ναι;  

προφανως και ο χεπτ δεν τυχαινει να την εχει ακουσει και να την γνωριζει  

και οι δυο φανηκαμε κατωτεροι την περισταση (ποστ) σου με νοη(μα)τικες ανικανοτητες, μαλλον 

Francesca_

# 133 στις 29/7/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 127 από Heptamer

Η απόσταση μεταξύ των, ίδια είναι.

Απλά το σημείο αναφοράς αλλάζει.

Διαφορετικό σημείο αναφοράς := διαφορετική οπτική.

με αλλα λογια - οσο πιο κατωτερους θεωρεις τους αλλους, τοσο μικρος εισαι και εσυ 

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Enikos

# 134 στις 29/7/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.272

Το επιχειρημα των επιχειρηματων για τον ερωτα . . . . .

Να νααα...και οι δηλωσεις ανδρισμου, παυλα τεστοστερονης...

Μυικης η ισως και πνευματικης...

"Παλευεις ρε συ?"...

"Μπα, εχουμε Δημιοκρατια"...

Φρ . . . . . . .

(μαζεψου παιδακι μου, προτρεπομενο-ανατρεπομενο, μη χτυπησεις...ποτε δεν ξερεις ποιον σωζει-προστατευει μια οθονη)...

. . . . . . . . . . . .

Francesca_

# 135 στις 29/7/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 131 από Broken_Guy

Συμφωνώ 1000% Φρατζέσκα αλλά κάποιες φορές δεν υπάρχει καμία παρερμηνεία πίστεψε με. Απλά κάποια άτομα, για να χρησιμοποιήσω και τα λόγια σου, ειδικά στο ίντερνετ γιατί από κοντά φυσικά και θα κώλωναν, τη βρίσκουν με το να το παίζουν "ανώτεροι", ξέρεις...υπό την προστασία μιας οθόνης, αυτό το δήθεν ξερόλας, δήθεν μάγκας κλπ κλπ...όλα στην ανθρώπινη φύση είναι όμως και φυσικά θα τα ανεχτούμε σε μια Δημοκρατική κοινωνία

οχι - πως θα κωλωναν απο κοντα.. 

αλλα απο κοντα εχεις δινατοτητα γριγορα να διευκρινισεις κατι που ισως παρερμινευσες.. 

αλλαξε συχνοτιτες περι ''δηθεν ξερολα'' και πως προστατευομαστε απο την οθονη.. 

εχεις μονο να κερδισεις απο αυτο 

Αρέσει στα μέλη Enikos, Broken_Guy

26-29-31

# 136 στις 29/7/2021
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

Το χιουμορ ξεχασες απο το βιογραφικο σου!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από Qwerty___55
.Θα σας απαντησω οτι ειμαι αρκετα ερωτευσιμος ,,, αρκεί η οποια / καποια γυναικα , σε πρωτη φαση , να αποδεχθεί την εμφάνιση μου ,, και οταν με πλησιασει και γνωρίσει , το στυλ μου , τον χαρακτηρα μου , την δυναμικότητα μου , την δοτικοτητα μου , τον σεβασμό και την φροντιδα μου ... Τοτε μενει να ,, απολαυσει τον,, Qwerty !!!Καλό βράδυ.

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

Kristina_

# 137 στις 29/7/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Απαντήσεις: 1.896

Καλημερα Q

Παντως αυτο το «να αποδεχθει την εμφανιση μου» δεν ειναι λιγο,,,ειναι ενα τεραστιο βημα

Αυτο που λεμε «εμφανιση» ειναι ολο αυτο που βλεπουμε,,,δεν ειναι μονο η αρμονια των χαρακτηριστικων δλδ η ομορφια (αυτο ειναι το λιγοτερο),,,ειναι το βλεμμα, το χαμογελο (η η ελλειψη του), ειναι ο τροπος που κινειται και αλληλεπιδρα ο αλλος στο περιβαλλον, ο τροπος που μιλαει,,,ηρεμα, αγχωμενα, σταθερα η διστακτικα κλπ ,,,ειναι παρα πολλα?και αν καποιος/καποια εχει αποδεχθει την «εμφανιση» σου ως  εν δυναμει συντροφου εεε τοτε τον/την  εχεις κερδισει σε μεγαλο ποσοστο,,,και 80% θα ελεγα

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από Qwerty___55
Kristina καλησπέρα...Σε ευχαριστώ για την απάντηση που μου εδωσες σχετικα με το αν...εισαι ερωτευσιμη η οχι..Οκ ... Δεν είσαι,,, ησουν ...και καταλαβα και τους λόγους ..Δεν ειχα πρόθεση να κραξω , εσενα , η , κάποιον αλλον απο την παρέα ...Εξαλλου και ο Enikos απαντησε ότι είναι ερωτευσιμος και μπράβο του ,,, αλλά και ο Βαγγελης , ο οποιος ...δεν θεωρεί τον εαυτό του ερωτευσιμο ...Και ίσως να θέλετε να με ρωτησετε , αν και εγω ειμαι ερωτευσιμος ...Θα σας απαντησω οτι ειμαι αρκετα ερωτευσιμος ,,, αρκεί η οποια / καποια γυναικα , σε πρωτη φαση , να αποδεχθεί την εμφάνιση μου ,, και οταν με πλησιασει και γνωρίσει , το στυλ μου , τον χαρακτηρα μου , την δυναμικότητα μου , την δοτικοτητα μου , τον σεβασμό και την φροντιδα μου ... Τοτε μενει να ,, απολαυσει τον,, Qwerty !!!Καλό βράδυ.

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

Broken_Guy

# 138 στις 29/7/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Καλημέρα Φρατζέσκα. Κάτσε λίγο. Δηλαδή εσύ πιστεύεις πως ένας άγνωστος στο ίντερνετ, χωρίς διαπιστευτήρια γι αυτά που λέει, είναι σωστό να προσπαθεί να σου επιβάλλει τα λεγόμενα του ως κανόνα; Δεν είναι δήθεν αυτό; Για εμένα τουλάχιστον, άλλο το "εκφράζω την άποψη μου στους άλλους" άλλο το "επιβάλλω την άποψη μου σαν μοναδική σωστή απάντηση" και το αιτιολογώ λέγοντας πως η πλειοψηφία μιλάει, όχι από ακαδημαϊκή εμπειρία, όχι από προσωπική εμπειρία, αλλά από πληροφόρηση και κατά συνέπεια παραπληροφόρηση που έλαβε στο διαδίκτυο. Παρόλα αυτά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός Φρατζέσκα. Αν εσύ, για παράδειγμα, θες να δέχεσαι τα λεγόμενα του καθένα στο ίντερνετ ως κανόνα δικαίωμα σου, όπως και δικαίωμα μου φυσικά και εμένα να τα αμφισβητώ.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 135 από Francesca_

οχι - πως θα κωλωναν απο κοντα.. 

αλλα απο κοντα εχεις δινατοτητα γριγορα να διευκρινισεις κατι που ισως παρερμινευσες.. 

αλλαξε συχνοτιτες περι ''δηθεν ξερολα'' και πως προστατευομαστε απο την οθονη.. 

εχεις μονο να κερδισεις απο αυτο 

alexandriani1

# 139 στις 29/7/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 237

και τη μετριοφροσύνη ξέχασε βρε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 136 από 26-29-31

Το χιουμορ ξεχασες απο το βιογραφικο σου!!

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, 26-29-31

Francesca_

# 140 στις 29/7/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από Broken_Guy

Καλημέρα Φρατζέσκα. Κάτσε λίγο. Δηλαδή εσύ πιστεύεις πως ένας άγνωστος στο ίντερνετ, χωρίς διαπιστευτήρια γι αυτά που λέει, είναι σωστό να προσπαθεί να σου επιβάλλει τα λεγόμενα του ως κανόνα; Δεν είναι δήθεν αυτό; Για εμένα τουλάχιστον, άλλο το "εκφράζω την άποψη μου στους άλλους" άλλο το "επιβάλλω την άποψη μου σαν μοναδική σωστή απάντηση" και το αιτιολογώ λέγοντας πως η πλειοψηφία μιλάει, όχι από ακαδημαϊκή εμπειρία, όχι από προσωπική εμπειρία, αλλά από πληροφόρηση και κατά συνέπεια παραπληροφόρηση που έλαβε στο διαδίκτυο. Παρόλα αυτά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός Φρατζέσκα. Αν εσύ, για παράδειγμα, θες να δέχεσαι τα λεγόμενα του καθένα στο ίντερνετ ως κανόνα δικαίωμα σου, όπως και δικαίωμα μου φυσικά και εμένα να τα αμφισβητώ.  

εμ, το ιδιο αμφισβητουν και οι αλλοι... δεν ειναι μονο δικο σου αυτο το δικαιωμα 

να μην μας επιρεαζει προσωπικα ειναι το θεμα, οταν δεν εχουμε δινατοτητα να διευκρινισουμε καποια λογια που μας φαινεται πως μας αφορουν.. 

γιατι και να πας γραπτως να ''λυσεις'' μια παρερμηνεια ή παρεξηγηση, γινεται χειροτερα

Αρέσει στα μέλη Enikos, Broken_Guy
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε