Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Ερωτικό θέμα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Maria_24454832

# 1 στην 1/8/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Ερωτικό θέμα

Καλησπέρα !!! Εδώ και ενα μισή χρόνο διατηρώ μια σχέση. Να συμπληρώσω ότι κ γω είμαι γκρινιαρα ζηλεύω και γενικά μπορεί να κάνω έτσι για ανούσιους λόγους. 

Αυτός 

επειδή είναι μηχανικός αυτοκινήτων έχει τρεχαματα . . Προσπαθώ να τον κατανοήσω αλλά μερικές φορές έχω αμφιβολίες

. ( Όχι ότι με απατάει , δεν υπήρξε απιστία ) απλά εντάξει θέλει κ αυτός να βγει να ξεσκασει όπως κ γω με τους δικούς μου φίλους. Προσπαθεί για τη σχέση μας . Αλλά εξακολουθώ να βλέπω σαν πρόβλημα ότι δεν βρισκόμαστε πολύ και το κάνω θέμα. ?. Δεν νιώθω ότι με κοροδευει η ότι μπορεί να μου λέει ψέματα γτ όντως πηγαίνει στις δουλειές του τα βλέπω. 

Όμως με νευριάζει όταν αντί να βγει μαζί μου βγαίνει με τα παιδιά και εγώ μένω μέσα πάλι .  Κ νιώθω ότι τον πιέζω. Λίγο.  Τώρα τελευταία έχουμε απομακρυνθεί λίγο φταίω κ γω.  Όμως .  . Γιατί με τη στάση μου έγινε όλη αυτή η κατάσταση.  

Μου ζήτησε λίγο χρόνο για να τα διορθώσει όλα αυτά.   και κατανόηση επειδή δεν είναι καλά . Το καλό είναι πως μου ζήτησε συγνώμη και αναγνώρισε το λάθος του.  Όπως κ γω φυσικά. 

πιστεύετε αξίζειι τον κόπο ;  

Helenaki4

# 2 στην 1/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.887

Που να ξέρουμε εμείς βρε θεματοθετρια αν αξίζει τον κόπο ? 

Εμείς κοιμόμαστε μαζί του ? 
Εσυ δεν ξερεις να αξίζει τον κόπο ? 
Οι άντρες αλήθεια , αξίζουν τον κόπο όταν μας κοιτούν στα μάτια και δε βγαίνουν με τους φίλους τους ? 
Ή όταν εμείς νιώθουμε οτι τους εχουμε διαλέξει για συγκεκριμένους λόγους ? 
Ειναι καλό να μας φέρεται όμορφα ο άλλος . 
Δεν μπορεί όμως αυτό να ειναι το μονο κριτήριο . 
Αυτή η ερώτηση μου έκανε σαν να θες να πάρεις αμάξι μεταχειρισμένο ,  κοιταξες τα χιλιόμετρα και ρωτάς τώρα το μηχανικό . 

Αρέσει στο μέλος archagellos

Helenaki4

# 3 στην 1/8/2021
author

Αλήθεια , αν όντως αφιερώνει λιγο χρόνο σ εσάς , εξέφρασες την ένστασή σου ? Υποθέτω πως ναι .

Από τη δεύτερη και κάτω , πιστεύεις πως πρεπει να το ξαναπείς ? Υποθέτω πως όχι .

Αν όντως δεν εισακούστηκες ,αντί να κάθεσαι να ριζωνεις στο σπίτι περιμένοντας να γυρίσει για να ξαναγκρινιαξεις (πραγματικά αυτό δεν αντέχεται) , δοκίμασες να πάρεις αποστάσεις ? 

Ας πούμε , να επικεντρωθείς περισσότερο σε δικές σου ασχολίες και να δώσεις χρόνο εκεί για να αποσπάσεις το ενδιαφέρον σου από τη γκρίνια , έστω προσωρινα μεχρι να φανεί πώς θα το χειριστεί κι εκείνος ? 

Προς Θεού δε μιλώ για «εκδίκηση» και «να τον ταρακουνησω να βγω με άλλους» κλπ .

Μιλώ για απόσταση , χώρο και χρόνο , εφόσον μίλησες και η αξιοπρεπεια επιβάλλει να μην επαναληφθείς.

Αρέσει στα μέλη archagellos, alexandriani1

Enikos

# 4 στην 1/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.764

Α! Θα τα διορθωσει κιολας!!!...

Γιατι? Μη και σε χασει και ποιος θα του βγαζει το λαδι?...

Βρισκετε και κανετε ρειιι!!!...

Και μολις διορθωθει, θα τον πεις φλουφλη κι απο δω πηγαν κι αλλοι...

Την πισσα φερτε, τα πουπουλα τα εχω ετοιμα στο ρετσινι...

Αρέσει στα μέλη vidar70, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 5 στην 1/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252
Καλησπέρα Μαρία.Από τα γραφόμενα σου φαίνεται πως δεν ικανοποίησε εύκολα, ψάχνεις τα πολλά και θα χάσεις και τα λίγα που λένε. Κόψε αυτή τη συμπεριφορά αλλιώς θα φύγει το παλικάρι να το ξέρεις. Εκτός βέβαια αν για παράδειγμα βρίσκεστε μια φορά τις 2 εβδομάδες, εκεί ίσως να υπάρχει και αδιαφορία από πλευράς του, αν θες δώσε λίγες λεπτομέρειες παραπάνω. Είπες επισης πως δεν είναι καλά. Ξέρεις το λόγο; Και αν ναι προσπάθησες να τον βοηθήσεις ή να τον στηρίξεις ή μόνο γκρίνια γιατί δεν βγαίνετε;
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1

agrotis53

# 6 στις 2/8/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Ανούσια σχέση χωρίς κανένα μέλλων. ..ανομοιοι χαρακτήρες που απλά προσπαθούν να επιβληθούν ο ένας στον άλλον...καταστροφική οποιαδήποτε συνέχεια. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_24454832

Ερωτικό θέμα

Καλησπέρα !!! Εδώ και ενα μισή χρόνο διατηρώ μια σχέση. Να συμπληρώσω ότι κ γω είμαι γκρινιαρα ζηλεύω και γενικά μπορεί να κάνω έτσι για ανούσιους λόγους. 

Αυτός 

επειδή είναι μηχανικός αυτοκινήτων έχει τρεχαματα . . Προσπαθώ να τον κατανοήσω αλλά μερικές φορές έχω αμφιβολίες

. ( Όχι ότι με απατάει , δεν υπήρξε απιστία ) απλά εντάξει θέλει κ αυτός να βγει να ξεσκασει όπως κ γω με τους δικούς μου φίλους. Προσπαθεί για τη σχέση μας . Αλλά εξακολουθώ να βλέπω σαν πρόβλημα ότι δεν βρισκόμαστε πολύ και το κάνω θέμα. ?. Δεν νιώθω ότι με κοροδευει η ότι μπορεί να μου λέει ψέματα γτ όντως πηγαίνει στις δουλειές του τα βλέπω. 

Όμως με νευριάζει όταν αντί να βγει μαζί μου βγαίνει με τα παιδιά και εγώ μένω μέσα πάλι .  Κ νιώθω ότι τον πιέζω. Λίγο.  Τώρα τελευταία έχουμε απομακρυνθεί λίγο φταίω κ γω.  Όμως .  . Γιατί με τη στάση μου έγινε όλη αυτή η κατάσταση.  

Μου ζήτησε λίγο χρόνο για να τα διορθώσει όλα αυτά.   και κατανόηση επειδή δεν είναι καλά . Το καλό είναι πως μου ζήτησε συγνώμη και αναγνώρισε το λάθος του.  Όπως κ γω φυσικά. 

Αρέσει στο μέλος archagellos

Sagittarius1312

# 7 στις 2/8/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13

Βρες χομπυ,  απο το να καθεσαι να περιμενεις καποιον που  επιλεγει να ειναι με τους φιλους του, παρα μαζι σου. Βρες ανθρωπους ,που θα ειστε συμβατοι στα θελω σας κ ετσι δεν θα χρειαζεται να γκρινιαζεις γιατι  ο αλλος δεν σε καλυπτει .Χτισε αυτοπεποιθηση - αυτοεκτιμηση. Αστον να παει στο καλο...δεν χρειαζεται να αμφισβητεις το πως σε κανει να νιωθεις. Μαθε να μη συμβιβαζεσαι με λιγοτερα. Καλη τυχη!

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1

panagiotismp90

# 8 στις 2/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

για ξεκινα να βγαινεις κ συ με τις φιλες σου να γυρνας ξημερωματα να ντυνεσαι με αρωματα κλπ και θα σου πω εγω μετα...λοιπον σε εχει δεδομενη, γι αυτο βγαινει ολο με τους φιλους του και δεν σε εκτιμαει, χιλια τα χιλια αυτο που σου λεω στο λεω σαν αντρας.

apolitiii

# 9 στις 2/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 852

Αν αλλάξεις συμπεριφορά και δεν του βγαζεις το λάδι ...ίσως να αξίζει τον κοπο...αν και αυτό το ξέρεις 

καλύτερα εσύ...
Πάντως η ζήλια σου δείχνει δική σου ανασφάλεια και ελλειψη σεβασμου και εμπιστοσυνης προς τον 
σύντροφο σου...
Αφού αναγνωριζεσαι ότι θέλει και αυτος να ξεσκαει με τους φίλους του...γιατί του γκρινιαζεις??
Ίσως έχει βαρεθει την γκρινια σου και προτιμαει να βγαινει με τους φίλους του...
Η συμπεριφορά σου τον απομακρυνει...αν συνεχισεις έτσι βλέπω το επόμενο θέμα σου να είναι "με παρατησε"...
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Broken_Guy

alexandriani1

# 10 στις 2/8/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.086

Για να φτάνεις

Να παραδέχεσαι η ίδια ότι είσαι γκρινιάρα, φαντάζομαι ότι θα έχεις γίνει ανυπόφορη.

Να ξέρεις ότι κανείς μας ποτέ δεν "συμμορφώνεται προς τα υποδείξεις" επειδή ο άλλος γκρινιάζει. Απλά μας ζαλίζει τα ...καρύδια! Ξέρεις, υπάρχει πάντα ένας ασφαλής τρόπος εκτίμησης των συνεπειών της συμπεριφοράς μας. Η αλλαγή ρόλων. Δηλαδή, προσπαθείς με πάσα ειλικρίνεια να βγεις από τον ρόλο σου και να σκεφτείς τα πράγματα ωσάν να ήσουν ο άλλος, ο απέναντι. Λες στον εαυτό σου: "Πώς θα αντιδρούσα εγώ εάν ο άλλος μου έλεγε, μου έκανε κλπ αυτό ή εκείνο;". Σκέψου λοιπόν πώς θα σου φαινόταν εσένα μια συνεχής γκρίνια για οποιοδήποτε λόγο.Τώρα, ως προς το αντικείμενο της γκρίνιας σου: Σκέφτηκες ποτέ ότι ο άλλος άνθρωπος μπορεί να θέλει μία σχέση χωρίς πολλά "αυτοκολλητηλίκια"; Ότι θέλει μια σχέση να λειτουργήσει συμπληρωματικά στη ζωή του και στα όσα κάνει, όχι να αντικαταστήσει όσα κάνει στη ζωή του. Μόνη σου λες πως δεν παίζει θέμα απιστίας. Γιατί χρεώνεις τον ανθρωπάκο με δικά σου θέματα; Εάν εσύ πχ χρειάζεσαι μια σχέση που να είστε το μεγαλύτερο ΄μέρος του χρόνου σας μαζί, δεν σου φταίει εκείνος. Ψάξε να βρεις κανέναν άλλο, με εξαρτητική προσωπικότητα
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Broken_Guy

Kristina_

# 11 στις 2/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Βρε κοριτσι δυο σχολια εχω

Πρωτον: γιατι ζηλευεις??? Εχεις καποια ανασφαλεια? Ποια? Αυτες ειναι ερωτησεις που θα πρεπει να απαντησεις στον ευατο σου και μετα να προσπαθησεις να καλυψεις την ελλειψη σου που σε κανει να αισθανεσαι ετσι απεναντι στον αλλο

Δευτερον: αμα ο αλλος χρειαζεται να «,,,προσπαθησει για τη σχεση σας?.» στα 27 ,,,αστο καλυτερα

Παράθεση:

Ερωτικό θέμα

Αυτός 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 12 στις 2/8/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

απο τα  γραφωμενα σου καταλαβαινω οτι  ...μαλλον κανενας δεν θα ηθελε να βγαινει μαζι σου 

...και βεβαια θα

προτιμουσε τους φιλου του .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Maria_24454832

# 13 στις 2/8/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 7
Η αλήθεια είναι πως και γω μερικές φορές τα θέλω όλα δικά μου. Εντάξει δε μπορεί το παιδί να τα παρατήσει όλα και να ασχολείται 24 ώρες το 24 Ώρο μαζί μου. Μένουμε σε διαφορετικά σπίτια δεν συγκατοικουμε.Βγαίνουμε όταν τελειώνει τις δουλειές του. Δε πιστεύω ότι με έχει δεδομένη γιατί ζητάει συγνώμη και γενικά αναγνωρίζει τα λαθη του. Εγώ πρέπει να κάνω δουλειά με τον εαυτό μου διότι ζηλεύω αρκετά ?. Οι άντρες από τη φύση τους είναι πειραχτηρια ! Πάντα θα μας πειράζουν. Για πλάκα. Φυσικά.

Mathusalas

# 14 στις 2/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μαρια νομιζω οτι σε απαταει οταν βγαινει με τους φιλους του. Διωξτον, να ησυχασει ο ανθρωπος.

erxomaitora

# 15 στις 2/8/2021
author
Ανδρας / 68 / Σε διάσταση
Ν. Ευβοίας / Δροσιά
Απαντήσεις: 141

tsoy!

...

Παράθεση:

Ερωτικό θέμα

Αυτός 

konstandinos73

# 16 στις 2/8/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 331
Διαβαζω οτι εχεις βαλει σαν τιτλο στο θεμα σου "Ερωτικο θεμα"...Μηπως θα ταιριαζε καλυτερα ως τιτλος "Ξενερωτικο θεμα"?. Λεω, μηπως...
Αρέσει στα μέλη Alezandra, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 17 στις 2/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αυτο το "με εχει-δεν με εχει δεδομενη"...

Ξερεις ποσο κοσμο εχει ανεβασει σε περιοπτες θεσεις πανω στο ραφι?...

Και τον εχει κανει δεδομενο για τις ραφιερες?...

Ουουουου!!!...

Enikos

# 18 στις 3/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και εκεινη θελει και βγαινει με τους δικους της φιλους...

Αν παρατηρησεις πιο...προσεκτικα...τοχει γραψει...

Ποιος να μην συμβιβαστει με λιγοτερα...μονο η θεματοθετρια?...

(μια και αυτο ειναι το κριτηριο, το οτι δεν δηλωνουν ασκητες...και οι δυο...)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Sagittarius1312

Βρες χομπυ,  απο το να καθεσαι να περιμενεις καποιον που  επιλεγει να ειναι με τους φιλους του, παρα μαζι σου. Βρες ανθρωπους ,που θα ειστε συμβατοι στα θελω σας κ ετσι δεν θα χρειαζεται να γκρινιαζεις γιατι  ο αλλος δεν σε καλυπτει .Χτισε αυτοπεποιθηση - αυτοεκτιμηση. Αστον να παει στο καλο...δεν χρειαζεται να αμφισβητεις το πως σε κανει να νιωθεις. Μαθε να μη συμβιβαζεσαι με λιγοτερα. Καλη τυχη!

Helenaki4

# 19 στις 3/8/2021
author

Βρε κοπελια , τι μπακαλιάρος παλι ήταν αυτός .

Γινεται να κανεις χωριό αν δεν ειναι δεδομένος ο ενας για τον άλλον ?

Δηλαδή , αν δεν είμαι δεδομένη στο σύντροφο μου , τον εχω στην πρίζα για να μη με απατήσει ?

Έτσι τα κατάφερες ?

Το οτι είσαι εσυ δεν έφτασε ? 

Οι άντρες αυτό , οι άντρες εκείνο ...ξεχνα τα αυτά . Το μονο κοινό που έχουν οι άντρες μεταξύ τους , δεν κάνει να στο γράψω γιατί θα μπω στην προέγκριση .

Όλες οι σχέσεις μας βασίζονται στο γεγονός οτι είμαστε δεδομένοι ο ενας για τον άλλον . Κι αυτό λέγεται με μια λέξη «εμπιστοσύνη» . Αν αυτή κοιτάς να την πριονισεις για να εισπράττεις «ενδιαφέρον» μέσω του φόβου , θα διώξεις οτιδήποτε υγιές γύρω σου .

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Maria_24454832
Η αλήθεια είναι πως και γω μερικές φορές τα θέλω όλα δικά μου. Εντάξει δε μπορεί το παιδί να τα παρατήσει όλα και να ασχολείται 24 ώρες το 24 Ώρο μαζί μου. Μένουμε σε διαφορετικά σπίτια δεν συγκατοικουμε.Βγαίνουμε όταν τελειώνει τις δουλειές του. Δε πιστεύω ότι με έχει δεδομένη γιατί ζητάει συγνώμη και γενικά αναγνωρίζει τα λαθη του. Εγώ πρέπει να κάνω δουλειά με τον εαυτό μου διότι ζηλεύω αρκετά ?. Οι άντρες από τη φύση τους είναι πειραχτηρια ! Πάντα θα μας πειράζουν. Για πλάκα. Φυσικά.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, konstandinos73 και σε ακόμα 2 μέλη.

panagiotismp90

# 20 στις 3/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Maria_24454832

κοπελα μου μην τον ακους, ετσι σου λεει, ολα θα φτιαξουν κ εδω θα ειμαστε δεν θα γινει τιποτα. μακαρι αλλα δεν το βλεπω, εγω σου ξαναλεω παντως σ εχει σιγουρη.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.