Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι κάνω ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Lia_kont

# 1 στις 8/8/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Τι κάνω ;

Καλησπέρα , 

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το γεγονός ότι ήμουν σε μια περίπλοκη σχέση και πριν καιρό που ζήτησε χώρο κ χρόνο . Το σεβάστηκα κ ζήτησα κάποια στιγμή να κάνουμε μια κουβέντα . Από τότε καμία επικοινωνία και είμαι σε μπέρδεμα ...

apolitiii

# 2 στις 8/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Πες μας περισσότερα...

Ποσο καιρό ήσουν σ' αυτη την σχέση και γιατι ήταν περίπλοκη? ?
Ποιος ζητησε χώρο και χρόνο και γιατί?
Τι να σου πούμε αν δεν μας λες τίποτα??
Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Enikos

# 3 στις 8/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Ηθελε χωρο και χρονο?...

Με τι ταχυτητα θα κινηθει μεσα σε αυτους?...

Ειπε η απλα εγινε λουης με ταχυτητα φωτος?...

Το δυο, το δυο...

Ενεκα και της "περιπλοκης σχεσης"...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 4 στις 8/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Ζητας τη γνωμη για το γεγονος οτι? « ησουν σε μια περιπλοκη σχεση?.»???

Που να ξερουμε εμεις γιατι ησουν στην περίπλοκη σχεση, αφου δε μας λες τπτ,,,δοκιμασε να απαντησεις απο που ζητα η apoliti και μετα βλεπουμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lia_kont

Τι κάνω ;

Καλησπέρα , 

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το γεγονός ότι ήμουν σε μια περίπλοκη σχέση και πριν καιρό που ζήτησε χώρο κ χρόνο . Το σεβάστηκα κ ζήτησα κάποια στιγμή να κάνουμε μια κουβέντα . Από τότε καμία επικοινωνία και είμαι σε μπέρδεμα ...

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Lia_kont

# 5 στις 8/8/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
@apolitiii Μου ζήτησε ότι θέλει χρόνο . Το δέχτηκα και απλά ζήτησα να βρεθουμε κάποια στιγμή να τα πούμε από κοντά και μου είπε θα μου στείλει . Γνωριστήκαμε το 18 με τα πήγαινε έλα . Διακόψαμε για ένα χρόνο και με βρεθήκαμε τον περασμένο χειμώνα πάλι. Δεν έχει σημασία ο χρόνος. Εγώ στάθηκα ότι δεν επικοινώνησε να μαζί μου να κάνουμε μια ώριμη κουβέντα σαν ενήλικες . Για αυτό το σκέφτομαι τώρα .

crhistos

# 6 στις 8/8/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 176
Δεν το βλέπει πλέον τόσο ζεστά όσο εσύ. Και όταν ειδικά άντρας λέει ότι θέλει χρόνο, τότε ξεκάθαρα θέλει να χωρίσετε. Προσωπική μου άποψη είναι να μην κάτσεις να σπαζοκεφαλιασεις περισσότερο. Πήγαινε παρακάτω.
Αρέσει στα μέλη Xara_70, tzoulia59 και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 7 στις 8/8/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

θελεις χωρο και χρονο = Εχω κατι αλλο υποψη μου κια μεχρι να δω εαν με ενδιαφερει ποιο πολυ απο εσενα ή εαν θα κατσει η φαση ..."θελω χωρο αι χρονο "

Οποτε οταν καποιος ζηταει κατι τετοιο ...του δινεις απαυθειας το Απειρο ...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Xara_70, Francesca_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 8 στις 8/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τα "πηγαινε ελα"...ποια ειναι?...

Δεν κανουμε δουλιτσα ετσι!!!...

Εχει και χαλασμενο κλιματιστικο η αιθουσα!!!...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Broken_Guy

# 9 στις 8/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252

Από τα λίγα συμφραζόμενα που βγαίνουν με τα περί περίπλοκης σχέσης, απόστασης και τις διακοπές, το δικό μου συμπέρασμα τουλάχιστον είναι πως σ έχει για κάτι περιστασιακό, να το πω κομψά. Γιατί εξαφανίστηκε τότε θα μου πεις. Γιατί πιθανός παίζει κάτι καινούργιο εκεί που είναι, αν μιλάει και με σένα παράλληλα θα του κάνεις χαλάστρα. Γιατί δεν σου το είπε θα μου πεις. Για να σε έχει καβάτζα φυσικά. Θα εμφανιστεί ξανά μην αγχώνεσαι, όταν φυσικά τελειώσει το καινούργιο και συναρπαστικό. Αυτά τα λίγα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Lia_kont
@apolitiii Μου ζήτησε ότι θέλει χρόνο . Το δέχτηκα και απλά ζήτησα να βρεθουμε κάποια στιγμή να τα πούμε από κοντά και μου είπε θα μου στείλει . Γνωριστήκαμε το 18 με τα πήγαινε έλα . Διακόψαμε για ένα χρόνο και με βρεθήκαμε τον περασμένο χειμώνα πάλι. Δεν έχει σημασία ο χρόνος. Εγώ στάθηκα ότι δεν επικοινώνησε να μαζί μου να κάνουμε μια ώριμη κουβέντα σαν ενήλικες . Για αυτό το σκέφτομαι τώρα .

Αρέσει στα μέλη Xara_70, Francesca_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Mathusalas

# 10 στις 8/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ο χωρος και ο χρονος ειναι , 'αντε γεια σου' . Τι δεν καταλαβες?

Lia_kont

# 11 στις 8/8/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ναι δεν διαφωνώ . Προφανώς δεν το βλέπει ζεστά . Το θέμα μου είναι ότι θα ήθελα να γίνει μια κουβέντα από κοντά ...
Αρέσει στο μέλος crhistos

crhistos

# 12 στις 8/8/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 176
Αφού βλέπεις ότι σε αποφεύγει. Δυστυχώς είναι φυγόπονος. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να σε ενοχλεί η στάση του αλλά δυστυχώς έτσι είναι αυτός. Εσύ είχες όλη τη καλή διάθεση να το τελειώσετε ανθρώπινα. Αυτό να λες στον εαυτό σου. Εσύ ήσουν σωστή.
Αρέσει στα μέλη Xara_70, Lia_kont

Enikos

# 13 στις 8/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Το οποιο ποιος θα στο εξασφαλισει, απο μια συζητηση, σε ενα...φορουμ?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Lia_kont

Το θέμα μου είναι ότι θα ήθελα να γίνει μια κουβέντα από κοντά ...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Redink

# 14 στις 8/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αυτό που είπε ο archagellos. 100%.Το ότι εσύ έχεις την ανάγκη να κάνεις μια τελευταία κουβέντα μαζί του δυστυχώς δε σημαίνει ότι ο άλλος θα σου κάνει τη χάρη. Ορισμένοι άνθρωποι δεν έχουν το θάρρος/ψυχική δύναμη/ ηθική ακεραιότητα για κάτι τέτοιο. Εξ' ου και συναντά κανείς συμπεριφορές όπως η εξαφάνιση, χωρισμοί με sms, χωρισμοί από το τηλέφωνο και βέβαια συμπεριφορές όπως αυτή του δικού σου. Κατά τη γνώμη μου, ο τύπος αυτός δεν πρόκειται να σου δώσει ποτέ το συναισθηματικό "κλείσιμο" που θέλεις. Είτε γιατί είναι λιποψυχος και τα κάνει πάνω του στην ιδέα να κάνει μια δυνητικά "δύσκολη"/ φορτισμένη συναισθηματικά κουβέντα, είτε (και) γιατί θέλει να κρατήσει την πόρτα ανοιχτή για να μπαινοβγαίνει στη ζωή σου οπότε του καπνίσει. Αν σε υπολόγιζε πραγματικά δε θα είχε τέτοια συμπεριφορά. Είναι δική σου ευθύνη απέναντι στον εαυτό σου να κλείνεις κατάμουτρα την πόρτα σε τέτοιους ανθρώπους από τη μεριά σου μόνη σου και να μην τους αφήνεις να σου σπαταλούν το χρόνο. Η συμπεριφορά του σου έχει δώσει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι. Αν ήταν ικανός για "μια ώριμη κουβέντα σαν ενήλικες" δεν θα σε έβαζε στον πάγο με υπεκφυγές και εξαφανίσεις. Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μην περιμένεις από τέτοιους ανθρώπους "ώριμες κουβέντες" και βέβαια να μην τους δίνεις τη δυνατότητα να μπαινοβγαίνουν στη ζωή σου. Η συμπεριφορά του δείχνει ότι είναι λίγος για ώριμες συζητήσεις και επίσης θέλει να διατηρεί πολλαπλές καβατζες. Τόσο απλά. Κλειστό μέσα σου μόνη σου και μην ξαναασχοληθεις μαζί του.

apolitiii

# 15 στις 8/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 851

Βρε κοριτσι το να εμφανίζεται και να εξαφανιζεται για ενα χρόνο και φτου κι απ' την αρχή δεν ειναι 

σχεση...σχεση χωρις επικοινωνία δεν υπάρχει...μην περιμένεις να γίνει κουβέντα , δειχτου κόκκινη κάρτα 
και προχωρα παρακάτω...μην τον δεχτείς αν ξαναγυρισει...δεν είναι για κουβέντα...για φτυσιμο ειναι...
Αρέσει στα μέλη Xara_70, Lia_kont και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 16 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Το καταλαβαίνεις και μόνη σου, πως η υπόθεση είναι χαμενη. Αλλά καταλαβαίνω, πως δεν γίνεται, να πάτήσεις το κουμπί και να τον ξεχάσεις. Θέλεις μια κουβεντα, έστω και έτσι για να <<υπογραφεί το συμβολαιο λήξης>>. Το δικαιούσαι.

Λοιπόν, αν πραγματικά το θες πολύ και σε βασανίζει η σιωπή, πάρε εσύ ένα τηλέφωνο και πες: <<ο χρόνος που ζήτησες τελείωσε. Θά θελα να μου πεις εδώ και τώρα, αν θες να συνεχίσουμε ή όχι, χωρίς μα... μου...>> Και περίμενε να δεις τι θα σου απαντησει. Αν ζητησει έξτρα παράταση, μη δεχτείς. Πες πως τελείωσε η παράταση, τωρα ξεκινούν πέναλντυ. Να πει, ναι ή όχι. Αν το λιβανίζει, πες του εσύ <<άσε, αποφασίζω εγώ. Δε σε θέλω πια>>. Μη δεχτείς άλλες παρατασεις.

Το να βρεθείτε  από κοντά, δε θα έχει νόημα, μην το ψάχνεις, αν η κουβεντα δεν καταλήξει ούτε σε ναι, ούτε σε όχι. Αν είναι ξεκάθαρος στο όχι, μπορείς να του ζητήσεις αν θέλει να τα πείτε και από κοντά, αλλά δεν τον κόβω, πώς θα το θέλει και δε θα έχει νόημα δηλαδή.
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Lia_kont

tzoulia59

# 17 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.478
υπαρχουν  σημερα ανθρωποι που δημιουργουν σταθερες φυσιολογικες σχεσεις .απ αυτες που ξεραμε???

υπαρχουν αντρες που αποζητουν σταθερα μια κοπελα στην ζωη τους; 
(γιατι  για τις γυναικες  .. ξερουμε .. )

γιατι εγω ξερω οτι την εποχη των σοσιαλ  οι σχεσεις των ζευγαριων ειναι μιας χρησεως ...

και γιατι πιστευω οτι οι γυναικες για αλλη μια φορα ,αγονται και φερονται ως χαζες ,,χωρις αξιοπρεπεια ???
και θα μου πεις τι να κανουν;;να τις φαει το ραφι;;.
και για πες μας βρε κοπελια ,,,οταν λες οτι ειχες περιπλοκη σχεση μ αυτον ,,,τι ακριβως ενοεις ..;;
πηγαινες ερχοσουν ...μετα δεν βλεποσασταν ...μετα ενα χρονο παλι ξαναβλεποσασταν ... ..και μια μερα σου ειπε θελω να μεινω μονος 
και αυτο που  σου στοιχιζει τωρα ,,,ειναι οτι δεν φερεται ως ενηλικας να βρεθειτε να σου εξηγηθει ,...
και αν βρεθειτε και σου εξηγηθει ... τι θα γινει ;δηλαδη;;
εμ δεχτηκες να εισαι σε περιπλοκη σχεση ενω δεν πηγαινε ,,,εμ ζητας και τα ρεστα ...
δεν ενδιαφεροταν ,,και δεν ενδιαφερεται ...
..32 εισαι ,,,γιατι χανεις κι αλλο τον χρονο σου μ εναν ο οποιος δεν σε ηθελε???
οι αντρες προτιμουν για ολες  ...τις χρησεις τις νεες ,,,
ρωτα και κατι ηλικιωμενους 60 ρηδες  εδω ,,
που δεν βλεπουν ποσο ερωτισμο βγαζουν οι ιδιοι στα 60 ,,,για να  αρεσουν στις    νεοτερες ..

(.παιζει να μην αρεσουν καν  ουτε σ εμας που ειμαστε 60 ...)
αλλα  ωστοσο ..εκεινοι προτιμουν τις 32 αρες ,,..
θα ηθελες 60 ρη;;
αυτος ειναι διαθεσιμος ,,
σε λιγα χρονια ουτε κι αυτος .. ..
ο κυριος   απο καπου θα σκασει μυτη για επιβεβαιωση ,,
μην σηκωσεις τηλεφωνο ,
και τραβα παρακατω και στα γρηγορα ..μην σου μεινει ο 60 ρης ,,
σε φιλω ..

Αρέσει στο μέλος Lia_kont

panagiotismp90

# 18 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Λια μου τι θα ηθελες να του πεις σε περιπτωση που γινοταν αυτη η κουβεντα? για πες μου γιατι κι εγω την εχω πει την ατακα αυτη να ζητησω χωροχρονο δηλαδη.

alexandriani1

# 19 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.075

Bρε λία μου,

Τριανταδυό χρονώ κοπέλα, δεν έμαθες ακόμα ότι τα "θέλω να μείνω λίγο μόνος μου"  ή "θέλω χρόνο θέλω χώρο", συνήθως έχουν ονοματεπώνυμο; πχ Μαρία Παπαδοπούλου, Ελένη Τρεχαγυρεβε, Χριστίνα Πωςτηνείπαμε;

Άλλο πρόσωπο είναι πάντα κορίτσι μου κι επειδή αρκετοί δυστυχώς είναι πολύ χέστες για να το παραδεχτούνε και πολύ φυγόπονοι για να σε αντιμετωπίσουνε face to face να στο πούνε, χρησιμοποιούν αυτά τα ...κλασικά εικονογραφημένα τύπου -θέλωναμεινωμονοςθελωχρονοθελωχωροδενξερωτιθελω-. Συνήθως δε, το κάνουν και με sms, messenger ή viber. Ούτε καν τηλέφωνο. Τι ψάχνεις να βρεις...
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Francesca_

Lia_kont

# 20 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Παναγιώτη θα ήθελα να κάνω μια συζήτηση σχετικά με κάποια αναπάντητα ερωτήματα. Απλά δεν καταλαβαίνω πλέον γιατί αντιδράνε έτσι οι άνθρωποι .Οπως το ληξαμε την πρώτη φορά και δεν ενόχλησα ξανά και βρήκε το θάρρος να με ενοχλήσει κ να επιμένει . Τώρα κάπως δικαίουμε μια κουβέντα. Ήξερα και ξέρω που είχα μπλέξει .Κ όλοι σωστά τα λέτε . Το θέμα είναι δικαίουμε ένα τέλος σωστό .
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε