Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δοκιμαστικος χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Skopel

# 1 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 25
'Aρεσαν+: 0%

Δοκιμαστικος χωρισμός

Ήμουν με το αγόρι μ 3 χρόνια και ,τον αγαπώ και είμαι πολύ ερωτευμένη μαζί τ.Και ο ίδιος από όσο λέει ! 2 εβδομάδες πριν και αφού όλα πήγαιναν καλά μεταξύ μας τον τελευταίο καιρό ,έτυχε να τσακωθούμε για κάτι ασήμαντο και εκεί είναι που μου πέταξε ότι χρειάζεται χρόνο ,γιατί έχει ξεχάσει πως είναι να είσαι μόνος ! Να αναφέρω πως εγώ είμαι 19 χρόνων και αυτός 20 άρα είμαστε μαζί από την εφηβική ηλικία !Προσπαθησα όσο περισσότερο μπορούσα να του δώσω τον χρόνο που ήθελε αλλά άλλαζε μόνιμα αποφάσεις ,τον ρώτησα εξαρχής αν έχει θέμα να μιλάμε και μου είπε πως θέλει να μιλάμε ,τον ρώτησα αν θέλει να μειώσουμε τις μέρες που βρισκόμαστε και μου απάντησε θα δούμε (μένουμε σε διαφορετικές περιοχές και δεν βρισκόμαστε κάθε μέρα ,αλλά 3-4 μέρες και αυτές όχι ολόκληρες γιατί δουλεύει και βλεπόμαστε μόνο το απόγευμα για λίγες ώρες .Ωστόσο συνέχισε να μου λέει να τον επισκέπτομαι κανονικά ! Από κοντά ήταν γλυκός ,όπως πάντα !! Όταν έφευγα μπορεί πάλι να γινόταν απότομος όπως ήταν όταν μου ανακοίνωσε πως δεν ξέρει αν θέλει να είναι μαζί μ ! Πέρασαν έτσι ακριβώς δυο βδομαδες ,εγώ επηρεάστηκα πολύ όμως και έκλαιγα όλη μέρα !!! Βρεθήκαμε την περασμένη Τετάρτη και είδα κάποια μήνυμα από τον κολλητό (που μου το παίζει και φίλος ) που ήταν κοροϊδευτικα απέναντι μ ,με το αγόρι μ να απαντάει διπλωματικά !Να αναφέρω πως δουλεύει στο ίδιο μαγαζί με τον κολλητό σ και τυχαίνει να αρέσει στον φίλο τ μια κοπέλα από εκείνη την περιοχή !Οποτε είναι ένα ακόμα μήνυμα που ρωτούσε το αγόρι μ αν είναι να κανονίσει μπάνιο με αυτήν και τις φίλες της ! Και ο δικός μ απάντησε ναι αλλά κάπου ήρεμα !!!οταν τα είδα με έπιασαν τα κλάματα ,αυτός εκείνη την στιγμή κοιμόταν ,σε εμένα είχε πει ότι ίσως πήγαινε για μια βουτιά με τον κολλητό τ μετά την δουλειά και τελικά δεν πήγαν !!!Ξταν ξύπνησε του είπα να πάμε μια χαλαρή βόλτα στην παραλία ! Όταν φτασαμε του άνοιξα κουβέντα πως μου είπαν ότι τον είδαν στην ίδια παρέα με αυτές τις κοπέλες και μου σχολίασαν πως δεν φάνηκε πολύ φιλικό και αν συμβαίνει κάτι τέτοιο θα ήθελα να το ξέρω ,δο αρνήθηκε κατηγορηματικά !!!και είπε πως δεν είχε να κρύψει τπτ απολύτως για αυτό και βγήκαν μεγάλη παρέα στο κεντρικό κατάστημα της περιοχής (εμένα με είχε ενημερώσει πως τε κορίτσια ήταν στην παρέα )του ζήτησα να μου αποδείξει πως λέει την αλήθεια περνώντας τηλέφωνο τον κολλητό τ χωρίς να του πει πως είμαι δίπλα και να τον ρωτήσει για την σχέση μας και τι παίζει με τα κορίτσια και εννοείται πως αρνήθηκε !Μετα από πίεση μου είπε πως θέλει να χωρίσουμε δοκιμαστικά για 1 1 εβδομάδα με 10 μερες γιατί νιώθει ότι δεν μπορεί να κάνει πλέον πραγματικά που έκανε γιατί σκέφτεται συνέχεια εμένα που με αφήνει πίσω και θέλει να δοκιμάσει τα όρια τ !ποσο αντέχει μακριά μου και τα σχετικά !μου ξεκαθάρισε πως δεν τρέχει απολύτως τίποτα με καμία κοπέλα γιατί έχει μόνο εμένα στο μυαλο τ και με αγαπαει ακόμα και είναι ερωτευμένος μαζί μου απλά έχει πιεστεί !Εφυγα το επόμενο πρωί και με φιλούσε με αγκάλιαζε ! Μου έλεγε θα μου λείψεις σε αγαπώ ! Και ξεκίνησε να μην θέλει να μου μιλάει ούτε λίγο ενώ είχε πει πως θα έχουμε κάποια επικοινωνία !ως που χθες το βράδυ τον ρώτησα αν σίγουρα δεν τρέχει κάτι με κάποια άλλη γιατί δεν αξίζει να περιμένω είναι άδικο στην αρχή μου έλεγε να μην μιλάμε και γιατί να απαντησει μέχρι που τον πήρα τηλέφωνο και του ζήτησα τον λόγο που δεν απαντάει, με έντονο εκνευρισμό που απάντησε πως μου το έχει ήδη ξεκαθαρίσει αυτό και αφού αυτό είπε αυτό ισχύει ! Ήταν πολυ απότομος ενώ γενικά είναι πολυ ήρεμος ,βέβαια ήταν μαζί με τον κολλητό του φυσικα που δεν χάνει ευκαιρία να ρίχνει λάδι στην φωτιά ,εχω στεναχωρηθεί παρα πολυ ! Δεν τρώω, δεν κοιμάμαι ,όλη μέρα κλαίω ,μέχρι και σε ψυχολόγο μίλησα ,ο ίδιος ακόμα λέει πως με αγαπαει και γενικά όσο καιρό είμαστε μαζί δεν μου έχει πει ποτέ ψέματα δεν ξέρω τι να πιστέψω ,μου ζήτησε χρόνο με σκεφτεί πλέον δεν μιλάμε καν αλλά ο ίδιος μου είπε ότι θα είναι πραγματικά όλη μέρα στην δουλειά !πως σκέφτεται έτσι ;;

1. Δεν είχαμε ποτέ προβλήματα και πιστεύω ότι αξίζει μια ευκαιρία η σχέση μας αν όντως δεν υπάρχει τρίτο πρόσωπο όπως λέει ο ίδιος ,που γενικά δεν έδωσε ποτέ κανενα δικαίωμα .

archagellos

# 2 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

και βεβαια παιζει κατι με τις αλλες μην εισαι αφελης .

Καλο θα ειναι να του δωσεις Απειρο χρονο να σκεφτει και εσυ να κοιταξεις να πας παρακατω στην ζωη σου .

Ασε τις κουβεντες και τα ξεκαθαρισματα και κλεισε την υποθεση οσο γινεται ποιο γρηγορα 

Εννοειτε οτι δεν θα τον ξανα δεχτεις ποτε πισω ...διοτι μετα απο λιγο παλι χρονο θα ζητησει να σκεφτει .

Τελος ολο .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, tzoulia59 και σε ακόμα 5 μέλη.

Kristina_

# 3 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Εγω διαβασα μεχρι εκει στην αρχη που σου ζητησε χωρο και χρονο και εσυ συνεχισες να τον συναντας 4-5 φορε τη βδομαδα και τον ρωτουσε, του τηλεφωνουσες, διαβαζες τα μηνυματα του με τον κολλητο του, του εκανες ζηλιες, γκρινια πιεση ,,,και εφτασε να σου ζητηση διαλειμα 10 ημερων,,,να παιξε8 με τα αλλα κοριτσια

Κοπελια 19 ετων διαγραφη και μην ξανασχοληθεις,,,μα καθολου λεμε!!!

(Ντροπη του αλλα και ντροπη σου! Να καθεσαι να ασχολησε με εναν που ουτε να χωρισει ευθεως δεν μπορει, αλλα σου ζητα διαλειμμα για να παιξει αλλου οσο του γουσταρει)

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Skopel

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Helenaki4

Kristina_

# 4 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Γι αυτο το τελευταιο να περιμενεις σχολιο απο τον ενικο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Skopel

Δεν είχαμε ποτέ προβλήματα και πιστεύω ότι αξίζει μια ευκαιρία η σχέση μας αν όντως δεν υπάρχει τρίτο πρόσωπο όπως λέει ο ίδιος ,που γενικά δεν έδωσε ποτέ κανενα δικαίωμα .

Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170

crhistos

# 5 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 176
Το χειρότερο είδος άντρα είναι αυτός που δεν έχει τα κακαλα να σε κοιτάξει στα μάτια και να σου πει την αλήθεια. Καλό είναι να αρχίζεις να ξεκοβεις. Δεν θα βγει κάτι καλό από όλο αυτό...
Αρέσει στα μέλη Xara_70, Helenaki4

Enikos

# 6 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Βρε εδω τον εχεις κανει τσακωτο να σαλιαριζει και θες να σου εξηγησει κιολας?...

Ειναι σαν να θες να σου λεει ψεματα, για να περασει λιγος χρονος ακομα...

Κοπελια...19 εισαι, οχι 109...

Δεν υπαρχει πιο ασφαλης τροπος, απο αυτον που τον αντιμετωπιζεις, για να σε εχει καβατζα...

Στειλτονε για σπιρτα...

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Xara_70 και σε ακόμα 2 μέλη.

apolitiii

# 7 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Έχει χαστουκακια η ζωή...δεν είναι στρωμένη με ροδοπέταλα... τότε θα ηταν ανούσια...

το θέμα δεν είναι ποσες φορές θα πέσουμε ... αλλά να σηκωθούμε γρήγορα ..να μήν χάνουμε χρόνο...
Ο τσακωμός που λες ηταν η αφορμή να σού ζητήσει χρονο...οι αιτίες είναι άλλες... μπορεί να βαρέθηκε αυτή 
την σχέση... και να αποφάσισε να πάει παρακατω...γι αυτό σου ζητάει χρόνο...
Σταμάτα να τον σκέφτεσαι καντον delete απ' τον σκληρό δίσκο του μυαλού σου...μην στεναχωριέσαι...μην 
κλαίς.. να τρως κανονικά και να μήν σ' ενδιαφέρει καθολου αυτός...και να θέλει να ξαναγυρίσει...μην τον 
δεχτείς... προχώρα την ζωή σου με αισιοδοξία και θάρρος...σου αξίζει κατι καλύτερο...

Broken_Guy

# 8 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252
Καλημέρα θεματοθέτρια
Είναι προφανές από τα γραφόμενα σου τουλάχιστον, πως του έφυγε ο έρωτας του παλικαριού και θέλει να πάει σε άλλα. Όταν ο άλλος θέλει να ναι μαζί σου δεν θα δεχτεί ούτε να μην μιλάτε, ούτε "δοκιμαστικούς χωρισμούς".
Συμβουλές από κει και πέρα. όπως είπε και ο archagellos, πας παρακάτω στη ζωή σου. Ναι, δεν θα είναι εύκολο, θα πονέσει πολύ για άγνωστο χρονικό διάστημα αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση. Κάτσε μόνη σου για όσο χρειαστεί, μην βιαστείς να κάνεις κάτι καινούργιο και πληρώσει ο επόμενος τα σπασμένα ο οποίος μπορεί και να αξίζει. Να λες ευτυχώς που έγινε τόσο νωρίς, έμαθες δυο πράγματα παραπάνω και δεν χαράμισες και άλλα χρόνια από τη ζωή σου με έναν άνθρωπο που έπαψε να αξίζει.
Και κάτι τελευταίο. Προβλήματα θα υπήρχαν στη σχέση σας γι αυτό φτάσατε και εδώ. Όλες οι σχέσεις έχουν προβλήματα, απλά εσύ μάλλον δεν τους έδωσες την πρέπουσα σημασία ή τα αγνόησες επειδή ήσουν κολλημένη μαζί του και είχες εξιδανικεύσει τη σχέση σας. Γι αυτό σου είπα κάτσε και σκέψου ή ακόμα συζήτησε τα με άλλες φίλες σου και θα δεις ότι δεν ήταν όλα τέλεια όπως νόμιζες. Αυτά τα λίγα. 
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, archagellos

Redink

# 9 στις 9/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δυστυχώς η συμπεριφορά του δείχνει ότι δεν είναι πλέον ερωτευμένος μαζί σου και ας υποστηρίζει το αντίθετο. Οι ερωτευμένοι άνθρωποι δεν διακινδυνεύουν να χάσουν το αντικείμενο του έρωτα τους με "ταιμ ουτ". Αυτοί που σε έχουν δεδομένη το κανουν. Βαρέθηκε και θέλει να δοκιμάσει κάτι νέο. Απλά φοβάται μήπως δεν βρει κάτι νέο/καλύτερο. Στις ηλικίες σας συμβαίνει συχνά. Δυστυχώς δεν σου έχω εύκολη απάντηση για το τι πρέπει να κάνεις αλλά θα σου εξηγήσω τι είναι αυτό που συμβαίνει όταν βλέπεις συμπεριφορές σαν τη δική του.Ο έρωτας κρατάει 6 μήνες με δύο χρόνια στις περισσότερες περιπτώσεις. Μετά θέλει ωριμότητα, δουλειά και αγάπη για να αντέξει μια σχέση στη φθορά και στις ηλικίες σας ειδικά πολύ δύσκολα επιτυγχάνεται αυτό. Σε όλες τις ηλικίες είναι δύσκολο. Αυτό που σου ξεφουρνισε δεν του προέκυψε ξαφνικά, ούτε βέβαια οφείλεται στον τσακωμό που είχατε για ασήμαντη αιτία. Ο τσακωμός ήταν απλά μια αφορμή για να σου ξεφουρνισει τα θλιβερά μαντάτα. Αυτό που σου ζήτησε είναι το προϊόν σκέψεων και συναισθημάτων του που είχαν ξεκινήσει μέσα του εδώ και μήνες πριν, χωρίς να το έχεις καταλάβει. Οι συμπεριφορές που βλέπεις είναι μόνο η άκρη του παγόβουνου. Μα θα πεις "λίγες μέρες πριν όλα πήγαιναν καλά". Πήγαιναν καλά γιατί έκανε μια τελευταία προσπάθεια να το σώσει πριν σου σκάσει τη βόμβα. Συνήθως οι χωρισμοί από μακροχρόνιες σχέσεις δεν γίνονται με ξεκάθαρο τρόπο. Αυτός που παίρνει την απόφαση να φύγει από μακροχρόνια σχέση έχει συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα και αμφιβολίες με αποτέλεσμα να πηγαινοέρχεται για όσο το έχει ανάγκη και του το επιτρέπει και το έτερον ήμισυ της σχέσης υπό διάλυση. Θέλει να φύγει αλλά το συναισθηματικό "δέσιμο" 3 χρόνων δεν "λύνεται" από τη μια μέρα στην άλλη. Και δυστυχώς αυτό που κάνουν πολλοί άνθρωποι είναι να προσπαθούν να το κάνουν σταδιακα για να μειώσουν τον πόνο του χωρισμού για τον εαυτό τους, χωρίς να νοιάζονται για τον πόνο που προξενεί αυτό το "μπρος πίσω" σε αυτόν που προσπαθούν να εγκαταλείψουν. Φαντάσου το ότι είσαι σα μία συνήθεια που προσπαθεί να κόψει σιγά σιγά για να μην του πέσει βαρύ το σύνδρομο στέρησης. Μπορεί να μην υπάρχει τρίτο πρόσωπο (ακόμα) αλλά αυτός ζύγισε τα πράγματα και απεφάνθη ότι η ζωή του μπορεί να είναι καλύτερη χωρίς εσένα και έχει βαλθεί να το δοκιμάσει. Δεν είχε την ωριμότητα να λύσει τα οποία προβλήματα είχε μέσα στη σχέση αλλά επέλεξε το δοκιμαστικό φευγιο. Και σε θεωρεί μάλιστα τόσο δεδομένη που σου ζήτησε να τον περιμένεις πιστή Πηνελόπη για την περίπτωση που δεν του βγει το φευγιο αυτό. Αν μη τι άλλο κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να σταματήσεις να τον κυνηγάς και αντί να τρέχεις από πίσω του να χρησιμοποιήσεις αυτό το χρόνο που σου ζήτησε για να αναλογιστείς πολύ σοβαρά α) τα σημάδια φθοράς που αγνοήσες β) πώς φτάσατε ως εδώ γ) κατά πόσο θες να είσαι με κάποιον που μετά από τρία χρόνια συνύπαρξης σε "ζύγισε", αποφάσισε ότι δεν του είσαι αρκετή και επέλεξε να σε υποβιβάσει σε μια εναλλακτική που μπορεί να έχει στο περίμενε. Δε φταίει ο φίλος του. Ο δικός σου κάνει τις επιλογές. Το καλύτερο για σένα θα ήταν να τον χωρίσεις αντί να περιμένεις να το κάνει αυτός. Αν όμως θέλεις να το προσπαθήσεις, σταμάτα τελείως να τον κυνηγάς. Όσο τον κυνηγάς, τόσο θα απομακρύνεται. Δώστου ακριβώς αυτό που σου ζήτησε - χρόνο ΧΩΡΙΣ εσένα, αλλά όχι επ' άπειρον - αποφάσισε πόσο χρόνο από τη ζωή σου είσαι διατεθειμένη να ξοδέψεις και αν μέχρι τότε δεν έχει φτιάξει η κατάσταση και σε σέρνει με την αναποφασιστικότητα του, χώρισε τον εσύ. Αυτό σημαίνει ούτε δακρυβρεχτα μηνύματα, ούτε τηλέφωνα, ούτε να παρακολουθείς τι κάνει, ούτε να του κάνεις τον ψυχολόγο ενώ προσπαθεί να δει αν θα μπορέσει να προχωρήσει χωρίς εσένα (και να σε χρησιμοποιήσει σα σκαλοπατακι μέχρι να βρει την επόμενη). Γενικά έχεις να ακούσεις πολλές κουλαμαρες από το στόμα του αν κάνεις την παρηγορητρα του στο "δράμα" που περνάει. Μην το κάνεις. Αυτά που σου λέει περί έρωτα μπορεί να τα εννοεί εκείνη τη στιγμή αλλά την επόμενη θα νιώθει αλλά και θα σου τ' αλλάζει. Όσο πράξεις και λόγια δεν συμφωνούν δυστυχώς ισχύει το κακό σενάριο και δεν είναι να παίρνεις τίποτα στα σοβαρά. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να του γίνεις ακόμα πιο δεδομένη και κατ' επέκταση βαρετή. Χρησιμοποίησε αυτό τον χρόνο για να πάρεις απόσταση από τα γεγονότα και να προσπαθήσεις να αναγνωρίσεις τις αιτίες που φτάσατε ως εδώ. Αν οι αιτίες είναι κάτι που δεν διορθώνεται, ακόμα και να επιστρέψει θα σου κάνει τα ίδια. Το καλύτερο για σένα είναι να τον χωρίσεις αλλά καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο. Καλά ξεμπερδεματα...

apolitiii

# 10 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 851

Άκου αυτο το τραγούδι...

https://youtu.be/0_jxMesZbo0 

Ναχα τα χρονια σου
Απο τον Σταματη Κοκοτα
Αρέσει στα μέλη Lolita68, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 11 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883
Μικρη μου οταν ακους «θελω χρονο» να φευγεις και μην κοιτας πισω . Κι απο τωρα που εισαι ακομα μικρουλα μαθε να μην κυνηγας αντρες.Ποτε.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Qwerty____55 και σε ακόμα 6 μέλη.

Enikos

# 12 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αστα να πανε...πω πωωω!!!...

Αρέσει στα μέλη archagellos, apolitiii

Redink

# 13 στις 9/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Υ.Γ. Ξαναδιαβάζοντας το θέμα σου προσεκτικότερα, από τη μεριά του έχετε ήδη χωρίσει. Δοκιμαστικός χωρισμός = χωρισμός. Δεν έχει καμία διαφορά. Απλά σου χρυσωσε το χάπι για να μετριάσει τις αντιδράσεις σου και κράτησε και μια χαραμάδα ανοιχτή για να σε έχει για καβατζα για τις δύσκολες μέρες. Ώρα να τον απομυθοποιήσεις και να τραβήξεις οριστικά Χ. Αν τον πάρεις πίσω, θα σου ξανακάνει τα ίδια και χειρότερα. Είναι δική σου ευθύνη να προστατεύσεις τον εαυτό σου από εδώ και μπρος. Αυτός πλέον θα κάνει ο,τι τον βολεύει ανεξάρτητα από το αν σε πληγώνει. Αυτός που θυμάσαι δεν υπάρχει πια. Άλλαξε. Οι άνθρωποι αλλάζουν και δυστυχώς δεν είναι πάντα προς το καλύτερο. Καλή ανάρρωση.

Enikos

# 14 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εγω θα περιμενω το Υ.Γ. δυο, τρια...για να παρω θεση...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Redink
Υ.Γ. Ξαναδιαβάζοντας το θέμα σου προσεκτικότερα, από τη μεριά του έχετε ήδη χωρίσει. Δοκιμαστικός χωρισμός = χωρισμός. Δεν έχει καμία διαφορά. Απλά σου χρυσωσε το χάπι για να μετριάσει τις αντιδράσεις σου και κράτησε και μια χαραμάδα ανοιχτή για να σε έχει για καβατζα για τις δύσκολες μέρες. Ώρα να τον απομυθοποιήσεις και να τραβήξεις οριστικά Χ. Αν τον πάρεις πίσω, θα σου ξανακάνει τα ίδια και χειρότερα. Είναι δική σου ευθύνη να προστατεύσεις τον εαυτό σου από εδώ και μπρος. Αυτός πλέον θα κάνει ο,τι τον βολεύει ανεξάρτητα από το αν σε πληγώνει. Αυτός που θυμάσαι δεν υπάρχει πια. Άλλαξε. Οι άνθρωποι αλλάζουν και δυστυχώς δεν είναι πάντα προς το καλύτερο. Καλή ανάρρωση.

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, apolitiii

Redink

# 15 στις 9/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Εγω θα περιμενω το Υ.Γ. δυο, τρια...για να παρω θεση...

Δεν θα χρειαστεί. Το περιστατικό έτυχε διαχείρισης lege artis 

Skopel

# 16 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Σύμφωνα με τα δικά του λόγια είχε δυο λόγους που δεν το είπε δυο εβδομάδες πριν ,ο ένας είναι γιατί φοβάται ότι θα με χάσει για πάντα και θα το μετανιώνει όλη του την ζωή !και ο άλλος γιατί νιώθει απαίσια να με στεναχωρεί .Μου έχει δώσει παρα πολύ αγαπη και ποτέ μα ποτέ δεν κοίταξε άλλη ,μου το έλεγαν μέχρι και οι φίλοι τ και των κοροϊδευαν.Για αυτό δεν ξέρω τι να πιστέψω είναι λάθος να τον κατηγορώ ενώ ποτέ δεν μου έδωσε το δικαίωμα να το κάνω ,μπορεί πραγματικά να θέλει χρόνο γιατί στο δικό τ μυαλό αυτός είναι ένας τρόπος ξεκούρασης ,υποστηρίζει πως και οι γονείς τ που είναι μαζί από τα 16 τους είχαν χωρίσει για ένα μικρό διάστημα και στο τέλος παντρεύτηκαν και είναι ακόμα κει σήμερα αγαπημένη !Το θεωρεί φυσιολογικό κάποιος να κάνει ένα διάλειμμα ! Από την άλλη όμως μου είπε πως δεν γίνεται να είμαστε τόσο κολλημένοι ο ένας στον άλλον γιατί είμαστε ακόμα μικροί .Όσο γιε το σχόλιο που λέει για την γκρίνια,την ζήλια και αυτά ,να αναφέρω πως εγώ ποτέ δεν τον ζήλευα !ουτε γκρίνιαζα ειδικά τον τελευταίο καιρό !ποσο μάλλον στο διάστημα των δυο εβδομάδων δεν έλεγα τπτ !και ατο τέλος γύρισε και μου είπε πως εχω αλλάξει και λέω σε όλα ναι !Του απάντησα πως το εκανα για να μην τον πιέσω ,αφού ήδη νιώθει πιεσμένος ,νιώθω όμως ότι δεν το προσπαθεί καν!Σημερα είχε χειρουργείο ο πατέρας τ και ενώ χθες δεν μιλήσαμε καν του έστειλα ότι εύχομαι να πάνε όλα καλάΚαι μου απάντησε ένα απλο ευχαριστώ πολύ λες και είμαστε ξένοι ,θα ήθελα να ήξερε δεν στεναχωριέται για εμένα !; Δεν στεναχωριέται που φέρεται έτσι ;Που πετάει έτσι απλά τρία χρόνια αγάπης ;Δεν ξέρω εν φοβάται μήπως σοβαρέψει το πράγμα μεταξύ μας ,αλλά ταυτόχρονα μου είπε πως ειναι σίγουρος πως εμείς θα καταλήξουμε μαζί και θα κάνουμε οικογένεια γιατί αυτό που εχουμε ειναι υπέροχο !Τοσο υπέροχο που θέλει με το διαλύσει !Εγω όμως θελω να το προσπαθήσω .

Skopel

# 17 στις 9/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση

Επίσης μου είπε πως δεν με θεώρησε ποτέ δεδομένη γιατί αν με θεωρούσε θα μπορούσε να με αφήσει στην αρχή του καλοκαιριού και μετά το καλοκαίρι να γυρίσει πάλι πίσω !Ουτε μου ζήτησε να τον περιμένω ,μου είπε πως αν δεν το αντέχω δεν μπορεί να με κρατήσει με το ζόρι και αυτό μπορεί να του στοιχήσει την ευτυχία για όλη του την ζωή απλά θέλει να δει πως είναι να μην είμαι στην ζωή τ και αν το αντέχει .

Enikos

# 18 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλο καλοκαιρι, καλες διακοπες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Redink

Δεν θα χρειαστεί. Το περιστατικό έτυχε διαχείρισης lege artis 

Enikos

# 19 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, προσπαθησε κοπελια...εμας τι μας ανακατευεις...

Μπουγιο να γινεται? Κουρνιαχτος?...

Μηπως να σε ψησουμε τωρα απο την αρχη οτι σου φερθηκε καλα (και οχι οπως τα περιγραφεις) για να παψεις να τρολαρεις?...

Μα ποσο ωραια περνουσατε και σου λεμε εμεις να τον τζασεις!!!...

Δεν αργει που θα μας τα χωσεις κιολα...ετσι καταλαβαινω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Skopel
Σύμφωνα με τα δικά του λόγια είχε δυο λόγους που δεν το είπε δυο εβδομάδες πριν ,ο ένας είναι γιατί φοβάται ότι θα με χάσει για πάντα και θα το μετανιώνει όλη του την ζωή !και ο άλλος γιατί νιώθει απαίσια να με στεναχωρεί .Μου έχει δώσει παρα πολύ αγαπη και ποτέ μα ποτέ δεν κοίταξε άλλη ,μου το έλεγαν μέχρι και οι φίλοι τ και των κοροϊδευαν.Για αυτό δεν ξέρω τι να πιστέψω είναι λάθος να τον κατηγορώ ενώ ποτέ δεν μου έδωσε το δικαίωμα να το κάνω ,μπορεί πραγματικά να θέλει χρόνο γιατί στο δικό τ μυαλό αυτός είναι ένας τρόπος ξεκούρασης ,υποστηρίζει πως και οι γονείς τ που είναι μαζί από τα 16 τους είχαν χωρίσει για ένα μικρό διάστημα και στο τέλος παντρεύτηκαν και είναι ακόμα κει σήμερα αγαπημένη !Το θεωρεί φυσιολογικό κάποιος να κάνει ένα διάλειμμα ! Από την άλλη όμως μου είπε πως δεν γίνεται να είμαστε τόσο κολλημένοι ο ένας στον άλλον γιατί είμαστε ακόμα μικροί .Όσο γιε το σχόλιο που λέει για την γκρίνια,την ζήλια και αυτά ,να αναφέρω πως εγώ ποτέ δεν τον ζήλευα !ουτε γκρίνιαζα ειδικά τον τελευταίο καιρό !ποσο μάλλον στο διάστημα των δυο εβδομάδων δεν έλεγα τπτ !και ατο τέλος γύρισε και μου είπε πως εχω αλλάξει και λέω σε όλα ναι !Του απάντησα πως το εκανα για να μην τον πιέσω ,αφού ήδη νιώθει πιεσμένος ,νιώθω όμως ότι δεν το προσπαθεί καν!Σημερα είχε χειρουργείο ο πατέρας τ και ενώ χθες δεν μιλήσαμε καν του έστειλα ότι εύχομαι να πάνε όλα καλάΚαι μου απάντησε ένα απλο ευχαριστώ πολύ λες και είμαστε ξένοι ,θα ήθελα να ήξερε δεν στεναχωριέται για εμένα !; Δεν στεναχωριέται που φέρεται έτσι ;Που πετάει έτσι απλά τρία χρόνια αγάπης ;Δεν ξέρω εν φοβάται μήπως σοβαρέψει το πράγμα μεταξύ μας ,αλλά ταυτόχρονα μου είπε πως ειναι σίγουρος πως εμείς θα καταλήξουμε μαζί και θα κάνουμε οικογένεια γιατί αυτό που εχουμε ειναι υπέροχο !Τοσο υπέροχο που θέλει με το διαλύσει !Εγω όμως θελω να το προσπαθήσω .

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Redink

# 20 στις 9/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετρια δυστυχώς τίποτε από αυτά που έγραψες δεν αλλάζουν αυτά που σου επισημάναμε. Ναι φυσικά και στεναχωριέται και νιώθει ενοχές. Και λογικά τα ένιωθε αυτά ακόμη πιο έντονα πριν βρει τη δύναμη να σου ανακοινώσει τα περί χωρισμού. Ναι φυσικά και φοβάται ότι μπορεί και να το μετανιώσει. Όχι, δεν ήταν μια απλή απόφαση γι'αυτον. Πιθανότατα του πήρε καιρό να την πάρει. Όμως παρόλα αυτά την πήρε. Παρόλη την αβεβαιότητα ενός μέλλοντος χωρίς εσένα, θέλει την ελευθερία του. Θέλει να δει τι άλλο υπάρχει γι' αυτόν εκεί έξω. Και αν βρει κάτι που θα του γυαλίσει μια χαρά θα το δοκιμάσει και θα πάει παρακάτω. Ο κοινός παρονομαστής σε όλα αυτά είναι τα δικά του συναισθήματα και θέλω όχι τα δικά σου. Επέλεξε την ελευθερία του ανεξαρτήτως κόστους. Και δυστυχώς για ένα χωρισμό δεν χρειάζεται η συναίνεση και των δύο. Φτάνει να το θέλει μόνο ο ένας. Αυτός σκέφτεται πλέον σαν μονάδα και η ψυχρή συμπεριφορά που εισπράττεις και θα εισπράξεις από εδώ και μπρος αντανακλά αυτό. (Με αναλαμπές λόγω ενόχων και αμφιβολιών που δεν πρέπει όμως να αφήνεις να σε μπερδέψουν). Θα βάζει πλέον τον εαυτό του πάνω από εσένα καθώς είναι πλέον ελεύθερος. Είναι το αποτέλεσμα μιας διεργασίας που ξεκίνησε πολύ πριν σου πει να χωρίσετε και είναι η συμπεριφορά προς μια πρώην. Του πήρε εβδομάδες ή μήνες για να φτάσει συναισθηματικά εκεί ενώ εσύ μόλις ξεκινάς. Είναι καιρός να αρχίσεις να σκέφτεσαι σα μονάδα και εσύ. Έχετε χωρίσει. Είναι ώρα να αναλογιστείς προσεκτικά τα όσα σου γράψαμε και να επιλέξεις την πορεία που είναι καλύτερη για σένα και μόνο, δεδομένων των συνθηκών.
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε