Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δοκιμαστικος χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Redink

# 21 στις 9/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Enikos

Καλο καλοκαιρι, καλες διακοπες...

Επίσης...

Enikos

# 22 στις 9/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741
'Aρεσαν+: 0%

Μεγσι βοκου, αν και το λεω ετσι επειδη συνηθιζεται...

Καθε μερα ευχομαστε καλες διακοπες, αλλα εδω ειμαστε...

Ακολουθω και εγω τις τασεις...

Μη με πουνε αρχαιο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Redink

Επίσης...

Kristina_

# 23 στις 10/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Scopel επειδη εισαι μικρο κοριτσι και απο οτι φαινεται δεν ξερεις ακομη, «ζηλεια, γκρινια, πιεση» ειναι ολα αυτα που σου εχω επισημανει παρακατω απο το  πρωτο σου ποστ.

Πως να το κανουμε οταν ο αλλος σου λεει οτι θελει χωρο και χρονο, εννοει να του αδειασεις τη γωνια δλδ να φυγεις απο το οπτικο του πεδιο και να μην εμφανιζεσαι καθε τρεις και λιγο για επισκεψη (ετσι του αφηνεις το «χωρο»)  και να μην τον ξαναπαρεις τηλεφωνο (ετσι αφησεις χρονο)?..και θα επιστρεψει μονος του αν ποτε το θελησει για τους χψζ λογους του (αν δεν του,,,κατσουν οι αλλες)

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Skopel

Όταν φτασαμε του άνοιξα κουβέντα πως μου είπαν ότι τον είδαν στην ίδια παρέα με αυτές τις κοπέλες και μου σχολίασαν πως δεν φάνηκε πολύ φιλικό και αν συμβαίνει κάτι τέτοιο θα ήθελα να το ξέρω ,δο αρνήθηκε κατηγορηματικά !!!και είπε πως δεν είχε να κρύψει τπτ απολύτως για αυτό και βγήκαν μεγάλη παρέα στο κεντρικό κατάστημα της περιοχής (εμένα με είχε ενημερώσει πως τε κορίτσια ήταν στην παρέα )του ζήτησα να μου αποδείξει πως λέει την αλήθεια περνώντας τηλέφωνο τον κολλητό τ χωρίς να του πει πως είμαι δίπλα και να τον ρωτήσει για την σχέση μας και τι παίζει με τα κορίτσια και εννοείται πως αρνήθηκε !

Μετα από πίεση μου είπε πως θέλει να χωρίσουμε δοκιμαστικά για 1 1 εβδομάδα με 10 μερες γιατί νιώθει ότι δεν μπορεί να κάνει πλέον πραγματικά που έκανε γιατί σκέφτεται συνέχεια εμένα που με αφήνει πίσω και θέλει να δοκιμάσει τα όρια τ !ποσο αντέχει μακριά μου και τα σχετικά !μου ξεκαθάρισε πως δεν τρέχει απολύτως τίποτα με καμία κοπέλα γιατί έχει μόνο εμένα στο μυαλο τ και με αγαπαει ακόμα και είναι ερωτευμένος μαζί μου απλά έχει πιεστεί !Εφυγα το επόμενο πρωί και με φιλούσε με αγκάλιαζε ! Μου έλεγε θα μου λείψεις σε αγαπώ ! Και ξεκίνησε να μην θέλει να μου μιλάει ούτε λίγο ενώ είχε πει πως θα έχουμε κάποια επικοινωνία !ως που χθες το βράδυ τον ρώτησα αν σίγουρα δεν τρέχει κάτι με κάποια άλλη γιατί δεν αξίζει να περιμένω είναι άδικο στην αρχή μου έλεγε να μην μιλάμε και γιατί να απαντησει μέχρι που τον πήρα τηλέφωνο και του ζήτησα τον λόγο που δεν απαντάει, με έντονο εκνευρισμό που απάντησε πως μου το έχει ήδη ξεκαθαρίσει αυτό και αφού αυτό είπε αυτό ισχύει ! Ήταν πολυ απότομος ενώ γενικά είναι πολυ ήρεμος ,βέβαια ήταν μαζί με τον κολλητό του φυσικα που δεν χάνει ευκαιρία να ρίχνει λάδι στην φωτιά ,εχω στεναχωρηθεί παρα πολυ !  

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

giorgos170

# 24 στις 10/8/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.557
τώρα,  πρέπει  να  ρυθμίσουμε  τα  ρολόγια  μας   ταυτόχρονα ...:,,

Αρέσει στο μέλος Enikos

maraki_lar_1980

# 25 στις 10/8/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.473

Αγαπητή skopel...

Διαβάζοντας το θέμα σου,τα σχόλια των άλλων μελών που πολύ σωστά κ εκ βαθεων αναλυτικά σε συμβούλεψαν, και διαβάζοντας κ το τελευταίο σου σχολιο,έρχομαι να σταθω στα εξής θεματα:

1. Καταλαβαίνω ότι-παρολο που κυριως η redink σε ταρακούνησε ενδεχομενως λιγάκι με τα όσα σου επεσήμανε στα ποστ της στα οποία συμφωνώ-,ωστοσο βλέπω οτι θες από κάπου να πιαστείς κ κάθεσαι κ πιστεύεις όσα σου λέει το πρώην αγόρι σου,γιατί πονάει να δεχτείς κάποια πράγματα που εμείς βλέπουμε...κυρίως το ότι δε θέλει προς το παρόν να συζητήσετε τετ α τετ και το ότι, όταν κάποιος είναι ερωτευμένος μαζί σου κ δεν παίζει αλλου το ματάκι του,δε το ρισκάρει να σε χάσει ζητώντας δοκιμαστικό χωρισμό κ διαλλειμα κ τρίχες κατσαρες!!!

2.Επίσης,το ότι θέλει να ζήσει κι άλλες (ερωτικές?) εμπειρίες πέρα από σένα,σου το είπε.

Το θέμα είναι εσύ θα τον περιμενεις να χορτάσει με την ελπίδα να ξαναγυρίσει σε εσένα κ να είστε όπως παλια?κ πόσο είσαι διατεθειμένη να περιμένεις?

Κατ'εμε,αν έτσι θέλεις να πράξεις, δώσε του ένα άλφα μικρό χρόνικο περιθώριο,αν μετά το πέρας αυτού δεν έρθει να σε βρει κ να σου πει ξεκάθαρα πως θέλει να ειστε,τότε θα πρέπει εσύ να φύγεις οριστικά από κοντά του,δε θα τον περιμένεις εφ'ορου ζωής και αυτό πρέπει να το ξέρει.

Αυτά είχα να σου πω...εύχομαι καλή τύχη,όποια στάση κι αν τηρήσεις απέναντι του κ σε ότι κι αν κάνεις στη ζωη σου!

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Helenaki4
Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

panagiotismp90

# 26 στις 10/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

σκοπελ μου ακουσε με τι θα κανεις κ θα τον εχεις για παντα δικο σου ξανα. Καταρχας στο ινσταγκραμ ειστε φιλοι?

Αρέσει στο μέλος Skopel

alexandriani1

# 27 στις 10/8/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.075

Καλή μου δεκαεννιάχρονη Skopel,

Εγω δεν θα σου πω ούτε ότι είναι άνανδρος, ούτε ότι είναι ψεύτης, ούτε τίποτα. Τα περιστατικά που περιγράφεις, προσωπικά λόγω ηλικίας τα βρίσκω πολύ παιδικά και γενικώς συμβαίνουν (μου είπε, του είπα, ο κολλητός, οι φίλες κλπ κλπ). 

Δεν νομίζω ότι λέει ψέματα το παλικάρι στο ότι έχει συναισθήματα και σε αγαπάει, δεν νομίζω ότι έχει μπλέξει με άλλη. Αυτό που νομίζω είναι ότι απλά συνειδητοποίησε πρώτος το προφανές: Δεν μπορεί καλό μου κορίτσι να κάνεις μια σχέση στα 16 και να την κρατήσεις μια ζωή, ή δέκα - είκοσι χρόνια. Θα μου πεις, δεν έχει συμβεί; Ασφαλώς και έχει συμβεί πολλές φορές. Ωστοσο, στην συντριπτική πλειοψηφία πρόκειται για ανθρώπους που κουβαλάνε τεράστια ελλείμματα στη ζωή τους τα οποία και κάποια στιγμή βγαίνουν στην επιφάνεια μέσω συμπεριφορών. Οι εξαιρέσεις απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.Ξέρω ότι πονάς και είναι φυσικό. Κάθε χωρισμός είναι ένας μικρός ή μεγάλος θάνατος. Μην νοιώθεις άσχημα γι αυτό, δεν θα σου πω εύκολα κι ανέξοδα "πήγαινε παρακάτω". Βίωσε το πένθος, αλλά στο χρόνο και στην ποσότητα που του αναλογεί. Δηλαδή προσπάθησε απλά να μην βουλιάξεις μέσα σ' αυτό. Κρατήσου από άλλα στοιχεία της ζωής σου: φιλίες, χόμπυ, δραστηριότητες, πιθανά οργάνωση διακοπών τελευταίας στιγμής, οτιδήποτε. Και μην προσπαθείς να κρατήσεις τίποτα με το ζόρι, Όσο κι αν τώρα σου φαίνεται αδύνατο, θάρθει μια στιγμή που θα συνειδητοποιήσεις ότι καλώς ήρθαν έτσι τα πράγματα. Keep going που λέει κι ο φίλος μας συχνά.
Αρέσει στο μέλος Lolita68

Redink

# 28 στις 10/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Enikos

Μεγσι βοκου, αν και το λεω ετσι επειδη συνηθιζεται...

Καθε μερα ευχομαστε καλες διακοπες, αλλα εδω ειμαστε...

Ακολουθω και εγω τις τασεις...

Μη με πουνε αρχαιο...

Naturallement...Δεν ξέρω όμως αν θα μπορέσεις να το αποφύγεις τόσο εύκολα... Με 24.588 απαντήσεις, σε σχέση με εμάς τους υπόλοιπους φαντάζεις αρχαιότερος και από τη μούμια του Τουταγχαμών 

Enikos

# 29 στις 10/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και μου εχουν κοψει και καμια δεκαρια χιλιαδαι, λογω...ασυμβατοτητος...

Αλλα με σωνει και το οτι καθε τοσο δεν αλλαζω νικ για να χανω τα ενσημα η για...

Να δειχνω φρεsh...

Καλες διακοπες, καλο καλοκαιρι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Redink

Naturallement...Δεν ξέρω όμως αν θα μπορέσεις να το αποφύγεις τόσο εύκολα... Με 24.588 απαντήσεις, σε σχέση με εμάς τους υπόλοιπους φαντάζεις αρχαιότερος και από τη μούμια του Τουταγχαμών 

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Skopel

# 30 στις 10/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 25
Νιώθω πολύ μπερδεμένη ,από την μια στεναχωριέμαι και θελω να είμαι μαζί του απο την άλλη δείχνει άλλη συμπεριφορά και οι μέρες περνάνε πολύ βασανίστηκα .
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Skopel

# 31 στις 10/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Παντού τον εχω φίλο .

Enikos

# 32 στις 10/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

. . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Skopel
Παντού τον εχω φίλο .

tzoulia59

# 33 στις 10/8/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.478

μην απαντας σ αυτον τον Παναγιωτη ...

λοιπον μικρη μου φιλεναδα ,,αν ειχα τα μυαλα του σημερα  ,,62 ειμαι ..τους αντρες στα 19 θα τους χορευα στο ταψι ...

καλα και τοτε το  εκανα  ..αλλα ειχα κι εγω ,,την αχιλλειο πτερνα μου .και τα τρωτα μου σημεια ,,,.καποιοι με χορευαν  . ,,

για να μην σε κουραζω ,,μην κλαις και μην οδυρεσαι ,,η ζωη ειναι ορθανοιχτη και σε περιμενει ..

ξερεις ποσα αγορακια συνομηλικα εχει εκει εξω που σε περιμενουν μ ανοιχτες τις αγκαλες;;

ζησε και μην χαλιεσαι για εναν ο οποιος την ειδε αλλιως ,,

ξερω οτι σου ειναι δυσκολο αλλα βρες τροπους να ορθωσεις τοιχος και να μην ασχοληθεις ξανα μαζι του ...

ο κυριος θελει να μαζεψει εμπειριες  ,,γνωρισε κι αλλες  και του αρεσε ... ...αυτη ειναι η αληθεια ..

και  το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να  αποδεχτεις .οτι ..προτιμαει να μην ειναι μαζι σου ..

και μην κολλας σ αυτα τα βαρυγδουπα .που σου ελεγε ,,,.οτι θα παντρευτειτε και θα ειστε για παντα μαζι οπως οι γονεις του απο τα 16 ...

κατι επρεπε να σου πει.. και επισης ,,εχουμε αλλη εποχη ...δεν γινονται καν γαμοι .

και ναι οι αντρες λενε πολλα και παχια λογια χωρις να τα ενοουν ..να ξερεις ...

η μπορει να τα ενοουν την στιγμη που τα λενε αλλα μετα ,,τους περναει .. .

,,εχουν πιο ισχυρο το αισθημα της πρακτικης λογικης .υπολογιστικης ..απο εμας τις γυναικες οι αντρες 

εμεις οταν αγαπαμε κολλαμε μεχρι  αηδιας .

ε θα περασει ,,μολις βρεις τον επομενο ,.,θα σου εχει περασει ...

κι αν δεν βρεις αυτον που θα σε κανει να τον ξεχασεις... τραβα στον επομενο .

κι αν δεν συμβει ουτε και μ αυτον στον επομενο .,,

ξεκινα και μην δινεις χρονο ,,γιατι δεν θα περασει ,αν μενεις μονη κλαιγοντας ,,,και θα γινεσαι ολο και πιο ευαλωτη ,,,

κι αρχισε να βγαινεις με τις φιλες σου τις παρεες σου .

κι ως τον αλλο μηνα να εχεις βρει αλλον ..

κι οταν θα εμφανισθει αυτος ,,γιατι ολοι το ιδιο κανουν ...επιστρεφουν στον τοπο του εγκληματος ...

μολις ξεμενουν ,,η για  επιβεβαιωση ...οταν εχουν παρατησει το  θυμα ...

θα του πεις //συγνωμη αργησες ,,βρηκα αλλον //

και στειλτον στις εμπειριες του ..

τετοια εποχη του χρονου ουτε που θα τον θυμασαι ..

αρκει να μπει αλλος στην ζωη σου ...,κανονας ..καντο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Skopel
Παντού τον εχω φίλο .

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, maraki_lar_1980

panagiotismp90

# 34 στις 10/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Skopel
Παντού τον εχω φίλο .

Ωραια, δεν θα τον σβησεις απο πουθενα στα σοσιαλ. Η τελευταια φορα που μιλησατε ειτε απο κοντα ειτε ηλεκτρονικα πριν ποσο καιρο ηταν? κ θα σου πω τι θα κανεις.

Skopel

# 35 στις 11/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Μιλήσαμε Κυριακή ξημερώματα τελευταία φορά ,γύρω στις 2 τα ξημερώματα .

Skopel

# 36 στις 11/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Αυτή η κατάσταση με έχει διαλύσει ,σκέφτομαι να τον πάρω τηλέφωνο την Παρασκευή το πρωί και να του πω να βρεθούμε Παρασκευή απόγευμα γιατί δεν υπάρχει λόγος να χρονοτριβουμε άλλο ,η απόφαση του δεν θα αλλάξει στις 2 μέρες παραπάνω !Και εννοείται πως εχω υποψίες πλέον πως υπάρχει άλλη κοπέλα και με έχει φάει το αγχος .Τι πιστεύεται ;

Enikos

# 37 στις 11/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εις εναν Θεον, πατερα παντοκρατορα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Skopel

Τι πιστεύεται ;

Helenaki4

# 38 στις 11/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Αρχίζεις να αυτοϋποτιμάσαι. Για να μην πω οτι αρχίζεις να αυτοξεφτιλίζεσαι. Μικρή ξεμικρη εχεις υποχρέωση απέναντι στον εαυτό σου να τον κρατάς όρθιο . 

Αν αρχίσεις και παίρνεις τηλέφωνα και πιέζεις να βρεθείτε , ξεφεύγει το πράγμα . 

Μα στ αλήθεια , θέλεις να ξανακουσεις τι ? Οτι θέλει να φύγει ?

Στειλτον στο διαολο (credits: Αρχάγγελος)

Δεν είχε ούτε τ@@@ να σου πει στα ίσα τι γινεται .

Κάτσε σπίτι και κοπάνα το κεφάλι σου , παρε τηλ τη μάνα σου την κολλητή σου για παρέα .

ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Skopel
Αυτή η κατάσταση με έχει διαλύσει ,σκέφτομαι να τον πάρω τηλέφωνο την Παρασκευή το πρωί και να του πω να βρεθούμε Παρασκευή απόγευμα γιατί δεν υπάρχει λόγος να χρονοτριβουμε άλλο ,η απόφαση του δεν θα αλλάξει στις 2 μέρες παραπάνω !Και εννοείται πως εχω υποψίες πλέον πως υπάρχει άλλη κοπέλα και με έχει φάει το αγχος .Τι πιστεύεται ;

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, TheRedKnight και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 39 στις 11/8/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 1.075

Όσο κι αν σε τρώει κορίτσι μου, θα στο πει μόνο όταν και εάν εκείνος θέλει, είτε είναι Παρασκευή, είτε Κυριακή είτε Σάββατο. Το θέμα είναι ότι αυτές οι καταστάσεις είναι έτσι κι αλλιώς φθορά. Αν και όπως σου έγραψα και παραπάνω είναι πολύ πιθανό να μην είναι θέμα άλλης κοπέλας, απλά να έχει "στουμπώσει" με μια σχέση τριών χρόνων σε τόσο μικρή ηλικία. Ωστόσο, ακόμα κι αν εσύ θες να τα ξαναβρείτε, δεν θα το πετύχεις πιέζοντάς τον. Θα σου ξαναπώ βέβαια πως ακόμα και αν  τα ξαναβρείτε, μάλλον έχει έτσι κι αλλιώς αρχίσει το ξήλωμα του πουλόβερ. Κι όσο κι αν αυτή τη στιγμή σου ακούγεται εξωπραγματικό ή και σκληρό, εγώ θα στο πω: Καλύτερα έτσι. Μην υπονομεύεις τη ζωή και τα νιάτα σου βαλτώνοντας κάπου. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Skopel

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, maraki_lar_1980

Redink

# 40 στις 11/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετρια εξαρτάται από το τι θέλεις. Θέλεις να λες ότι το προσπαθησες μέχρι τέλους ή δεν σ' ενδιαφέρει από τη στιγμή που έτσι και αλλιώς πάει για οριστικό φούντο το πράγμα; Αν θες το πρώτο και μιλάμε για 2 μέρες που είναι μέσα στις μέρες που σου είχε ζητήσει, δώστες του για να μην αναρρωτιέσαι μετά μήπως δεν έκανες όλα όσα μπορούσες. Αν όχι, δηλ. αν πήρες την απόφαση να τον χωρίσεις εσύ οριστικά για τους λόγους που σου επισημάναμε ότι αυτό θα ήταν καλύτερο για σένα, τότε κάντο την Παρασκευή να ησυχάσεις. Όσο για τα σοσιαλ, προσπάθησε να μην παρακολουθείς τους λογαριασμούς του. Είναι ο,τι χειρότερο μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου. Γενικά να θυμάσαι ότι σε έναν χωρισμό, όταν παρακολουθείς το τι κάνει ο πρώην στο διαδίκτυο, το αποτέλεσμα είναι να βασανίζεις τον εαυτό σου φτιάχνοντας διάφορα σενάρια που θα σαμποτάρουν την ανάρρωση σου και θα σε κρατήσουν κολλημένη για περισσότερο χρόνο. Γι' αυτό Block και delete είναι το καλύτερο δώρο προς τον εαυτό σου μετά από χωρισμό.
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε