Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δοκιμαστικος χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

panagiotismp90

# 41 στις 11/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Skopel
Αυτή η κατάσταση με έχει διαλύσει ,σκέφτομαι να τον πάρω τηλέφωνο την Παρασκευή το πρωί και να του πω να βρεθούμε Παρασκευή απόγευμα γιατί δεν υπάρχει λόγος να χρονοτριβουμε άλλο ,η απόφαση του δεν θα αλλάξει στις 2 μέρες παραπάνω !Και εννοείται πως εχω υποψίες πλέον πως υπάρχει άλλη κοπέλα και με έχει φάει το αγχος .Τι πιστεύεται ;

τι θα ηθελες να του πεις στην συναντηση αυτη?

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Enikos

# 42 στις 11/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Ειμαστε στην φαση που το πασχον περιστατικο...

Υποστηριζει το προβλημα του...

Και αρνειται να παρει τα φαρμακα του, για να ξεσηκωσει τα νεβριλικια των θεραποντων ισα με το ταβανι, για να...

Σπασει πλακα...

Skopel

# 43 στις 12/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 25
Είμαι ένας άνθρωπος πολύ ειλικρινής και μου αρέσει να κάνουν το ίδιο και οι άλλοι μαζί μου .Νιώθω ότι μέσα μ δεν μπορώ να προχωρήσω αν δεν γνωρίζω την αλήθεια και από την δίκη τ πλευρά ,θεωρώ ότι μια εξήγηση πως φτασαμε σε αυτό το σημείο την αξίζω ,να ξέρω αν δεν εκανα κάτι εγώ λάθος ή αν εκανα κάτι ! Το μόνο που θελω ειναι να ειναι ειλικρινής μαζί μου και να λήξει όλο αυτό με σεβασμό και όχι με το μα εξαφανίζεται και να μην τον νοιάζει τίποτα πέρα από τοκ εαυτό του .
Αρέσει στα μέλη Lia_kont, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 44 στις 12/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Κοπελια μου , σε αυτές τις περιπτώσεις η ειλικρίνεια ειναι δίκοπο μαχαίρι .

Αν είχες ερωτευτεί άλλον και ήθελες εσυ να αφήσεις τον προηγούμενο ας πούμε , θα έλεγες ποτε «ξερεις αγάπη μου θελω να χωρίσουμε γιατί βρήκα έναν αντρουκλα και τον καψουρευτηκα σφόδρα» ?
Όχι φυσικά . 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη αλήθεια από αυτήν που ήδη έχει εκτυλιχθεί μπροστά σου . 
Διάβαζε τις πράξεις του αλλου . Κι όχι τα φούμαρα που ενδεχομένως θα σε ξανασερβίρει .
Και όχι , τα διαλείμματα δεν ειναι στο προγραμμα .
Δεν θέλει να ειναι μαζί σου . Και οτι κι αν κανεις τώρα , δεν θ αλλάξει στάση .
Μπορείς να το δεχτείς και να φύγεις , μπορείς να μείνεις εκεί και να εκλιπαρείς για μια συνάντηση , μια κουβέντα , λίγη προσοχή και να παίρνεις όλο και περισσότερη απόρριψη . 
Διάλεξε 
Αρέσει στα μέλη axaraktiristos, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 45 στις 12/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Χε χε 

Κάποτε , τον καιρό της Πλειστοκαίνου , ήμουν 19 και είχα σχέση μ ένα φοιτητή Βιολογίας , βαμμένο ΚΝιτη . 

Στην αρχη όλα καλά . Στην πορεία , άρχισε να αναπτύσσει θεωρίες περι κοινοκτημοσυνης ερωτικών συντρόφων (άκουσον άκουσον) . 

Με λίγα λόγια έλεγε οτι ειναι δικαίωμα του μέσα στη σχέση να έχει περιστασιακές συντρόφους , οπως δίδαξε ο Μαρξ . Κι αν εγω δεν ήθελα , ας μην το έκανα , αλλα εκείνος το ήθελε πολυ και δεν έχανε ευκαιρία να φλερτάρει μπροστά μου . 

Ένα ολόκληρο χειμώνα έκλαιγα, περιττό να πω . 

Όταν άρχισε να ζεσταίνει ο καιρός έλαβα μια πρόταση να δουλέψω για καλοκαίρι σε άλλη πόλη . 

Ασχολήθηκα με τη δουλειά μου , ήρθα σ επαφή με τη θάλασσα και τη φύση , και σιγά σιγά άρχισα να ελαφραινω και να φλερτάρω .

Δεν του άρεσε που έφυγα και ζήτησε να έρθει να με βρει . 

Του λέω «άσε βρε πουλάκι μου να χαρώ κι εγω τη θεωρία του Μαρξ και τα ξαναλέμε από χειμώνα».

Φυσικά και δε γυρισα ποτε πίσω , και για τα επόμενα δυο χρόνια έπαιρνε τηλ κι έκλαιγε . Και «έκανα λάθος» και «τώρα θα ειναι αλλιώς» και όλα αυτά τα γελοία. 

Σχεδόν 30 χρόνια μετά , με παίρνει τηλ σε γενέθλια γιορτές , μου λέει για τη ζωή του , για τα παιδιά του , ζητάει πάντα να μαθαίνει τι κάνω κι έχουμε κρατήσει μια σχέση εκτίμησης κι ας ζει σε άλλη χώρα .

Που θελω να καταλήξω .

Επικεντρώσου στον εαυτό σου και μην πας να πέσεις αμέσως στον επόμενο . Τις πληγές σου μονο εσυ μπορείς να τις επουλώσεις. Ασχολησου με τη δουλειά σου τις σπουδές σου , τα χόμπι σου τη δημιουργικότητα σου .

Κάποτε θα ξερεις τι θέλεις και θα μάθεις να διαλέγεις για να γλιτώνεις χρόνο και δάκρυα .

Αρέσει στα μέλη axaraktiristos, maraki_lar_1980

Lia_kont

# 46 στις 12/8/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
@skopel Είμαι σε παρόμοια φάση ... μην το ψάχνεις για ειλικρινια και σεβασμό ... ο άνθρωπος κοιτάει τον εαυτό του πλέον και δεν το νοιάζει . Όσο εμεις να θελουμε μια αξιοπρεπής συζήτηση .Εγώ δίνω χρόνο στον εαυτό μου και ξέρω πως όλα περνάνε .
Αρέσει στο μέλος Skopel

Enikos

# 47 στις 12/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ετσι...να δωσωμε τα φωτα μας και στη γειτονια...να σιαξωμε και τους διπλανοι πασχονται...

Heptamer

# 48 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Δε διαλέγουμε εμείς πως θα μας χωρίσουν.

Ελέγχουμε μόνο το πώς χωρίζουμε εμείς.

Η καλύτερη στάση ζωής είναι να περιμένεις πάντα το απροσδόκητο (και στους χωρισμούς).

Κάποιες αλήθειες, θα μένουν για πάντα κρυμμένες. Ίσως είναι και καλύτερα έτσι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Skopel
Είμαι ένας άνθρωπος πολύ ειλικρινής και μου αρέσει να κάνουν το ίδιο και οι άλλοι μαζί μου .Νιώθω ότι μέσα μ δεν μπορώ να προχωρήσω αν δεν γνωρίζω την αλήθεια και από την δίκη τ πλευρά ,θεωρώ ότι μια εξήγηση πως φτασαμε σε αυτό το σημείο την αξίζω ,να ξέρω αν δεν εκανα κάτι εγώ λάθος ή αν εκανα κάτι ! Το μόνο που θελω ειναι να ειναι ειλικρινής μαζί μου και να λήξει όλο αυτό με σεβασμό και όχι με το μα εξαφανίζεται και να μην τον νοιάζει τίποτα πέρα από τοκ εαυτό του .

Skopel

# 49 στις 16/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση

Τέλος

Είχατε πραγματικά παρα πολύ δίκιο ,του έδωσα τον χρόνο που ήθελε και σήμερα ήρθα εγώ σε επικοινωνία μαζί του μέσω τηλεφώνου για να μπει ένα τέλος και μου έλεγε πως δεν μπορούμε να βρεθούμε γιατί δουλεύει όλη μέρα και θα με ενημερώσει αυτός ποτε μπορεί,εγώ σε έξαλλη κατάσταση του απάντησα να μου στείλει μήνυμα να το συζητήσουμε ,στην πορεία αποφάσισα να τον ξανά πάρω να του πω τέλος γιατί το αστείο παρατράβηξε !και δεν μου το σήκωσε καν !Τον πήρε η μητέρα μου τηλέφωνο γιατί αλλιώς δεν θα απαντούσε ποτε !!!Και δεν είχε τα κότσια ούτε στην μητέρα να της πει ότι θέλει να με παρατηρήσει ήταν επιθετικός απέναντι της ενώ τον είχε αγκαλιάσει σαν παιδί της και μόνο από σεβασμό δεν έπρεπε να μιλάει έτσι ,δεν ενδιαφέρθηκε στιγμή να ρωτήσει για την υγεία μου ενώ εγώ κατέληξα στο νοσοκομείο από το αγχος μου πόσες μέρες .Είναι ένας τιποτένιος δεν το περίμενα ποτε αυτό !Δεν ξέρω τι μεσολάβησε και άλλαξε εντελώς συμπεριφορά !!!Αλλα κάποια στιγμή θα μετανιώσει για τον τρόπο που φέρθηκε αλλά θα είναι αργά να ζητήσει συγνώμη ,τρέλα δειλός να με αντιμετωπίσει και να μου πει την αλήθεια ! Είπε ότι αν βρει χρόνο θα έρθει κάποια στιγμή να μιλήσουμε ,δεν του απαντησα καν αλλα μακάρι να έρθει γιατί θελω απλά να τον φτύσω και να του πω ποσό ξεφτίλας είναι τελικά !Δυστυχως δεν μπορώ να σταματήσω να τον αγαπώ και μου λειπει πολύ αλλά δεν αξίζει .

panagiotismp90

# 50 στις 17/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

στο νοσοκομειο τι σου ειπανε σκοπελ μου?

Broken_Guy

# 51 στις 17/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Θα δείξει

Θα δείξει θεματοθέτρια κατά πόσο είναι τέλος γιατί από τα γραφόμενα σου εδώ δεν φαίνεται αλλά τελοσπάντων, θα δώσω για δεύτερη φορά στο θέμα σου κάποιες κατευθύνσεις και επισημάνσεις και αν θες τις λαμβάνεις υπόψιν.

1) Αν θέλεις το "σωστό" τέλος, το παντελονάτο να το πω έτσι, στη σχέση σας δεν του ζητάς να στα πει απ τα μηνύματα και τα τηλέφωνα.Από κοντά μόνο, να του είναι πιο δύσκολο να σου πουλήσει φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες.

2) Λάθος σου να μπλέξεις τη μητέρα σου σε αυτό. Του έδωσες πάτημα τώρα να λέει ότι έμπλεξα με ένα μικρό κοριτσάκι που χρειάζεται τη μαμά του για τα βγάλει πέρα. Μεταξύ σας μόνο τα λύνετε αυτά.

3)Από εκεί και πέρα, ούτε κάθεσαι να παρακαλάς να εμφανιστεί μπροστά σου ούτε να μετανιώσει για τίποτα. Με αυτό το σκεπτικό σε βλέπω να είσαι στο περίμενε για μήνες, μη πω και χρόνια και θα περνάνε από μπροστά σου μερικά απ τα καλύτερα σου χρόνια χωρίς να μπορείς να προχωρήσεις, θα γίνεις θεατής της ίδιας σου της ζωής με δυο λόγια, περιμένοντας έναν άνθρωπο που το πιο πιθανό είναι να έχει ήδη προχωρήσει τη ζωούλα του και να μη θυμάται ούτε το όνομα σου του χρόνου π.χ.

4) Άφησε πίσω σου το άγχος και τα νοσοκομεία μικρή κοπέλα και κοίτα να διασκεδάσεις και να περνάς καλά όσο μπορείς. Βγες με παρέες σου, βρες δραστηριότητες που θα σ ενδιέφεραν να ασχοληθείς και μη κάθεσαι και σκας για το τι κάνει ο πρώην και ούτε μη τρέξεις βουρ να βρεις τον επόμενο. Βγάλε από μέσα σου ότι σε στεναχωρεί τώρα, είτε σε φίλες σου είτε στους γονείς σου να νιώσεις καλύτερα και η ζωή συνεχίζεται.

5) Τέλος, μπορεί να σου φαίνονται μια κουβέντα αυτά που είπα πιο πάνω και λογικό, αυτή πρέπει να ήταν η πρώτη σου μεγάλη ερωτική απογοήτευση, αλλά με θέληση και χρόνο θα περάσει και τότε θα βρεθεί και το καινούργιο. Αν κάθεσαι εσύ τώρα κάθε μέρα ψάχνοντας τα σόσιαλ μίντια του για νέα του ή πας στα στέκια που συχνάζει και σκέφτεσαι πόσο σου λείπει ή τον αγαπάς ή αν είναι με άλλη, το χασες το παιχνίδι να ξέρεις. Στο μυαλό μας είναι όλα και οι επιλογές μας είναι αυτές που μετράνε στην τελική γι αυτό επέλεξε: α) Θες να είσαι το 19χρονο κορίτσι που χαραμίζει τα καλύτερα του χρόνια "θρηνώντας" μια αποτυχημένη, άνευ ουσίας σχέση ή β) το 19χρονο κορίτσι που έχει όλη τη ζωή μπροστά του να περάσει καλά, να γνωρίσει νέους ανθρώπους που θα αγαπήσει και θα το αγαπήσουν και δεν θα το καθορίζει μια κακή σχέση; Επιλογή σου και μόνο είναι αυτό να το θυμάσαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Skopel

Τέλος Είχατε πραγματικά παρα πολύ δίκιο ,του έδωσα τον χρόνο που ήθελε και σήμερα ήρθα εγώ σε επικοινωνία μαζί του μέσω τηλεφώνου για να μπει ένα τέλος και μου έλεγε πως δεν μπορούμε να βρεθούμε γιατί δουλεύει όλη μέρα και θα με ενημερώσει αυτός ποτε μπορεί,εγώ σε έξαλλη κατάσταση του απάντησα να μου στείλει μήνυμα να το συζητήσουμε ,στην πορεία αποφάσισα να τον ξανά πάρω να του πω τέλος γιατί το αστείο παρατράβηξε !και δεν μου το σήκωσε καν !Τον πήρε η μητέρα μου τηλέφωνο γιατί αλλιώς δεν θα απαντούσε ποτε !!!Και δεν είχε τα κότσια ούτε στην μητέρα να της πει ότι θέλει να με παρατηρήσει ήταν επιθετικός απέναντι της ενώ τον είχε αγκαλιάσει σαν παιδί της και μόνο από σεβασμό δεν έπρεπε να μιλάει έτσι ,δεν ενδιαφέρθηκε στιγμή να ρωτήσει για την υγεία μου ενώ εγώ κατέληξα στο νοσοκομείο από το αγχος μου πόσες μέρες .Είναι ένας τιποτένιος δεν το περίμενα ποτε αυτό !Δεν ξέρω τι μεσολάβησε και άλλαξε εντελώς συμπεριφορά !!!Αλλα κάποια στιγμή θα μετανιώσει για τον τρόπο που φέρθηκε αλλά θα είναι αργά να ζητήσει συγνώμη ,τρέλα δειλός να με αντιμετωπίσει και να μου πει την αλήθεια ! Είπε ότι αν βρει χρόνο θα έρθει κάποια στιγμή να μιλήσουμε ,δεν του απαντησα καν αλλα μακάρι να έρθει γιατί θελω απλά να τον φτύσω και να του πω ποσό ξεφτίλας είναι τελικά !Δυστυχως δεν μπορώ να σταματήσω να τον αγαπώ και μου λειπει πολύ αλλά δεν αξίζει .

Αρέσει στα μέλη Skopel, Heptamer και σε ακόμα 2 μέλη.

Skopel

# 52 στις 17/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Δεν θα ήθελα να ξανά είμαι ποτέ μαζί του γιατί ακριβώς αυτό που είπατε φαίνεται πως προχώρησε ήδη στην ζωή του μέσα σε λιγότερο από εβδομάδα !Πληγωθηκα παρα πολύ και πραγματικά θα ήθελα να λήξει από κοντά αυτό αλλά με αποφεύγει ισχυρίζοντας πως δουλεύει πολύ και βλέπω στο messenger ότι είναι ενεργός μέχρι τις 6 τα ξημερώματα !Ηταν πολύ απλο να πει εξαρχής πως δεν θέλει και να μην μου δίνει ψεύτικες ελπίδες ! Απογοήτευση αυτό νιώθω για αυτόν !Δυστυχως ναι τον αγαπώ ακόμα αλλά θα το δουλέψω μέσα μου και θα περάσει ! Απλά θα ήθελα πολύ να του πω κάποια πράγματα αλλά από όσο φαίνεται φοβάται πως θα αντιδράσω μπροστά του .! Παναγιώτη μου στο νοσοκομείο μου έδωσαν αντικαταθλιπτικά και ζαναξ μήπως μπορέσω να κοιμηθώ αλλά δεν με βοήθησαν καθόλου .
Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, maraki_lar_1980

Enikos

# 53 στις 17/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αχ Παναγιωτη της, αχ Σκοπελ του...

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Redink

# 54 στις 17/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια γιατί θες να κατέβεις στο επίπεδο του; Φτύνουν και βρίζουν οι άνθρωποι που δεν έχουν αξιοπρέπεια και τρόπους. Τους δειλούς πρέπει απλά να τους αφήνεις πίσω σου. Όχι να κατεβαίνεις στο επίπεδο τους κάνοντας υστερίες. Δεν έχει κανένα νόημα να συναντηθείτε αν είναι για κάτι τέτοιο. Όσο δεν είσαι ψύχραιμη, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να συναντηθείτε.Σβήσε τον και μπλόκαρε τον από το messenger και από όλα τα social media σου γιατί αν είναι να κάθεσαι ν' ασχολείσαι τι ώρα μπαίνει, τι ώρα βγαίνει, τι ποσταρει, πού κάνει check in και like κλπ, δε θα ξεκολλήσεις ποτέ. Γενικά σε αυτή τη φάση πρέπει να σταματήσεις να μαθαίνεις νέα του από το ίντερνετ και από κοινούς γνωστούς γιατί σου κάνουν πολύ κακό πλέον. Και κοίτα να ωριμάσεις. Το ότι έμπλεξες τη μάνα σου στα προσωπικά σου λες και είσαι ανήλικο δείχνει ότι δεν έχεις αναπτύξει υγιή όρια και ψυχικές άμυνες. Το ίδιο δείχνουν και οι υστερίες που τράβηξες. Η ζωή γενικά περιέχει απογοητεύσεις για όλους ανεξαιρέτως, και μάλιστα παρά πολύ χειρότερες από αυτή που περνάς. Πού να είχε πεθάνει και κάνεις, χτύπα ξύλο. Αν είναι να καταλήγεις στο νοσοκομείο με ψυχοφαρμακα τόσο εύκολα, δε σε βλέπω καλά. Ούτε φταίει ο πρώην σου γι' αυτό το τελευταίο. Φταίει το ότι δεν έχεις μάθει να διαχειρίζεσαι τις απογοητεύσεις της ζωής με ωριμότητα. Ενδεχομένως ένας ψυχολόγος να σε βοηθούσε να μάθεις να διαχειρίζεσαι με πιο αποτελεσματικό τρόπο τις καταστάσεις που σε δυσκολεύουν. Σε αυτή τη φάση είσαι στο στάδιο του θυμού, που αποτελεί φυσιολογικό στάδιο μιας απώλειας. Φρόντισε να ξεθυμανεις πριν καταλήξεις να κάνεις πράγματα που θα μετανιώσεις. Ναι, είναι ξεφτίλας. Όμως με τα ξεκατινιασματα κινδυνεύεις να τον δικαιώσεις και από πάνω. Σε αυτή τη φάση η καλύτερη αντίδραση είναι να μην ξαναεπικοινωνησεις μαζί του και όχι να του κάνεις υστερίες. Δε θέλει να μιλήσετε; Μην του ξαναμιλήσεις τότε. Η αδιαφορία είναι η καλύτερη αντίδραση σε μια τέτοια περίπτωση και όχι συμπεριφορές που σε κατεβάζουν στο επίπεδο του. Επικεντωσου στη δική σου ζωή και στο να πας παρακάτω σα να μην υπάρχει πλέον.

Skopel

# 55 στις 17/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Με πνιγεί η αδικία

Enikos

# 56 στις 17/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

. . . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Skopel
Με πνιγεί η αδικία

panagiotismp90

# 57 στις 17/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

εγω πιστευω πρεπει να του κανεις ενα χουνερι. δεν ειναι αντρας αυτος παντελονατος.

Αρέσει στο μέλος Skopel

Kristina_

# 58 στις 18/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Βρε κοριτσι 19 ετων:

- ολοι ειλικρινεις ισχυριζονται οτι ειναι και ισως να το πιστευουν κιολας

- δε γινεται να υποχρεωσεις τους αλλους να γινουν οπως θεωρεις οτι εισαι εσυ, η οπως νομιζεις ειναι σωστο/βολικο/ηθικο κλπ  ουτε βεβαια μπορεις να απαιτεις το σεβασμο καποιου

- την αληθεια παιζει να μην την μαθεις ποτε, πιθανοτατα δεν υπαρχει μια «αληθεια» η/και  πιθανον ουτε αυτος την ξερει

ΤΟ μονο που σου απομενει ειναι να αποδεχθεις σιγα σιγα (οσο γρηγοροτερα τοσο καλυτερο)  οτι ο ανθρωπος ηθελε να  χωρισε και προχωρα οπως ειναι δικαιωμα του καθενος

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Skopel

Skopel

# 59 στις 18/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Δεν ξέρω πραγματικά αν αξίζει να ασχοληθώ άλλο μαζί του ,πήγαν χαμένα τρία χρόνια αλλα σίγουρα κάποια στιγμή θα τα βρει όλα μπροστά του ,εγώ τι θα μπορούσα να του κάνω ;

Redink

# 60 στις 18/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια τίποτα να μην του κάνεις. Εκτός αν θέλεις να αποκτήσεις φήμη αδύναμης, υστερικής και psycho. Δεν πήγε τίποτα χαμένο. Το τέλος δεν ακυρώνει το ότι πέρασες όμορφες στιγμές μαζί του στο παρελθόν, ούτε τα όσα έμαθες μέσα από αυτή τη σχέση και το τέλος της. Χαμένος είναι μόνο ο χρόνος που αναλώνει κανείς κολλημένος στο παρελθόν οπότε κοίτα τώρα να τον αφήσεις πίσω σου και να προχωρήσεις τη ζωή σου όσο το δυνατόν συντομότερα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε