Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δοκιμαστικος χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Enikos

# 81 στις 19/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243
'Aρεσαν+: 0%

Τον πήρε για να λήξει η ιστορία...

Ποια ιστορια, η ληγμενη?...

Φως φαναρι γιατι λακισε νυχτα ...

Πρεπει ναχε φρικαρει χοντρα ο ανθρωπος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Skopel
Δεν τον πήρε τηλέφωνο να του πει γυρνά !!!Τον πήρε για να λήξει η ιστορία γιατί σε εμένα δεν απαντούσε !!!

Helenaki4

# 82 στις 19/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Ξέρεις γλυκεια μου , ενας από τους λόγους για τους οποίους φτάνει κανεις στο ψυχιατρείο , ειναι γιατί ο κόσμος γύρω του εμφανίζεται εντελώς κόντρα σε αυτό πιυ θα ήθελε αφενός , και αφετέρου γιατί πιστεύει οτι ο ίδιος ειναι ανίκανος να αντιμετωπίσει αυτή τη δυσκολία .

Όταν η Μαμά καθαρίζει , μάντεψε : το κάνει γιατί σε θεωρεί ικανή να το αντιμετωπίσεις μόνη σου ?

Άρα ψυχιατρείο και Μαμά που καθαρίζει , εδώ πάνε πακέτο .

Ασφαλώς θα έχεις παρατηρήσει ανθρώπους οι οποίοι αντιμετώπισαν δεκαπλάσιες δυσκολίες στη ζωή τους ολομόναχοι . Και δεν πέρασαν ούτε έξω από ψυχιατρείο .

Γιατί δεν είχαν χρόνο ούτε να το κάνουν , ούτε καν να το σκεφτούν . 

Προτίμησαν να συγκεντρώσουν την εσωτερική τους δύναμη και να πάνε μπροστά .

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Skopel
Αναρωτιέμαι όσοι σχολιάζετε για την μητέρα μου ,αν το παιδί σας έφτανε έξω από το ψυχιατρείο εξαιτίας άγχους για να λάβει μια απάντηση τι θα κάνατε ; Είναι αστείο να σχολιάζετε όταν δεν έχετε περάσει ίδια κατάσταση !Οχι παρόμοια !! ΙΔΙΑ.

Helenaki4

# 83 στις 19/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Επίσης : το να πιστεύεις οτι κανεις δεν μπορεί να καταλάβει , διότι περνάς την πιο δύσκολη κατάσταση , ενώ όλοι οι υπόλοιποι (κάποιοι εξ ημων με τα διπλα σου χρόνια) , ζήσαμε σχέσεις ονειρικές στρωμένες με ροδοπέταλα και χρυσόσκονη , δε βοηθάει εσένα . 

Ενας άντρας σε άφησε . Είσαι υγιής , είσαι μικρή . Προχωρα.

Mindthegap-

# 84 στις 19/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Απορω...!!!  

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

apolitiii

# 85 στις 19/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 880

Εε και θέλεις από εναν ξεφτίλα...να έρθει να τον φτύσεις...αλλα τον αγαπάς...

Τι είναι αυτα?? Τι να μιλήσετε?? να σου πει τι?? Τα αυτονοητα??οτι βαρέθηκε την σχέση σας...οτι είναι μόνο

20 χρονών και είναι καιρός να αποκτήσει και άλλες εμπειρίες απο σχέσεις όπως ολα τα παιδιά της ηλικίας του? 

Αλλά οτι έβαλες και την μαμά να τον παρει τηλέφωνο... και αυτη τον πηρε... αντί η μαμά να σου μιλήσει και 

να συμβουλέψει εσενα...να σε ξεκολλήσει...του τηλεφώνησε??? τελικά και οι δύο είσαστε το ίδιο 

ανωριμες... κοίτα μάνα πάρε κόρη ...που λενε...

Σταμάτα να τον σκέφτεσαι...βαλε στόχους στη ζωή σου...να βγαίνεις με τις φιλες σου...να περνας Καλά 

...βγες απ' τη μιζέρια...δες τη φωτεινή πλευρά της ζωής... να αποκτήσεις και συ εμπειρίες...

Μεγαλωσα δύο κόρες... εκτός από μαμά ήμουν και φίλη τους...γνωριζα τα παιδιά που ειχαν σχέση... ποτέ 

δεν μιλουσα σ'αυτους...παντα συζητούσα και συμβουλευα τις κορες μου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Skopel

Τέλος Είχατε πραγματικά παρα πολύ δίκιο ,του έδωσα τον χρόνο που ήθελε και σήμερα ήρθα εγώ σε επικοινωνία μαζί του μέσω τηλεφώνου για να μπει ένα τέλος και μου έλεγε πως δεν μπορούμε να βρεθούμε γιατί δουλεύει όλη μέρα και θα με ενημερώσει αυτός ποτε μπορεί,εγώ σε έξαλλη κατάσταση του απάντησα να μου στείλει μήνυμα να το συζητήσουμε ,στην πορεία αποφάσισα να τον ξανά πάρω να του πω τέλος γιατί το αστείο παρατράβηξε !και δεν μου το σήκωσε καν !Τον πήρε η μητέρα μου τηλέφωνο γιατί αλλιώς δεν θα απαντούσε ποτε !!!Και δεν είχε τα κότσια ούτε στην μητέρα να της πει ότι θέλει να με παρατηρήσει ήταν επιθετικός απέναντι της ενώ τον είχε αγκαλιάσει σαν παιδί της και μόνο από σεβασμό δεν έπρεπε να μιλάει έτσι ,δεν ενδιαφέρθηκε στιγμή να ρωτήσει για την υγεία μου ενώ εγώ κατέληξα στο νοσοκομείο από το αγχος μου πόσες μέρες .Είναι ένας τιποτένιος δεν το περίμενα ποτε αυτό !Δεν ξέρω τι μεσολάβησε και άλλαξε εντελώς συμπεριφορά !!!Αλλα κάποια στιγμή θα μετανιώσει για τον τρόπο που φέρθηκε αλλά θα είναι αργά να ζητήσει συγνώμη ,τρέλα δειλός να με αντιμετωπίσει και να μου πει την αλήθεια ! Είπε ότι αν βρει χρόνο θα έρθει κάποια στιγμή να μιλήσουμε ,δεν του απαντησα καν αλλα μακάρι να έρθει γιατί θελω απλά να τον φτύσω και να του πω ποσό ξεφτίλας είναι τελικά !Δυστυχως δεν μπορώ να σταματήσω να τον αγαπώ και μου λειπει πολύ αλλά δεν αξίζει .

Redink

# 86 στις 19/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια είσαι ενήλικη. Το να βάζεις τη μαμά σου να καθαρίσει για πάρτη σου σε καθιστά το ίδιο ανώριμη με τον πρώην σου. Τα προσωπικά σου πρέπει πλέον να μάθεις να τα λύνεις μόνη σου χωρίς να επιβαρύνεις και να στεναχωρείς τους δικούς σου ανθρώπους. Αυτοί δε σου φταίνε σε τίποτε, αν και απέτυχαν να σου μάθουν ότι στη ζωή δε γίνεται πάντα αυτό που θέλουμε εμείς. Η κακομοίρα η μάνα σου δε χρωσταγε τίποτα να την τρέχεις έτσι στα νοσοκομεία για τόσο βλακωδη λόγο, ούτε να τη βάζεις στη δύσκολη θέση να παίρνει τηλέφωνο και να ζητά το λόγο για τα δικά σου προσωπικά. Ο πρώην σου σαφώς συμπεριφέρθηκε άνανδρα και γαϊδουρινα αλλά και εσύ αντέδρασες υστερικά και τέρμα ανώριμα. Δεν είχες καμία δουλειά να βάλεις τη μάνα σου να τον πάρει τηλέφωνο λες και είσαι ανήλικο.

Skopel

# 87 στις 19/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 25
Δεν έβαλα την μητέρα μου να τον πάρει τηλέφωνο με δίκη της πρωτοβουλία τον πήρε και εγώ της είπα εντάξει αρχικά !Δευτερον καταλαβαίνει αυτός από ωριμότητα ;Αυτός πήγε σήμερα και εξαφάνισε ότι φωτογραφία είχε μαζί μου στα σοσιαλ! Αυτός καταλαβαίνει μόνο αν του φερθείς όπως φέρεται !Δεν ήθελε να είναι σε σχέση άλλο ;Αλλά τι ήθελε να πηδάει από εδώ και από εκεί ; Αυτό δεν λέγετε ελευθερία !Αυτο λέγεται ξεφτίλα ! Αν ήθελε να βγει από τη σχέση αυτή να ήταν ξεκάθαρος από την πρώτη στιγμή.
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Redink

# 88 στις 20/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετρια, αν η μητέρα σου τον πήρε τηλέφωνο με δική της πρωτοβουλία αυτό ήταν μέγα λάθος της και κακώς της το επέτρεψες. Αυτός καλώς έβγαλε τις φωτογραφίες σας από τα σοσιαλ αφού έχετε πλέον χωρίσει. Η ανώριμη πλέον είσαι εσύ που κάθεσαι και κάνεις stalking στα σοσιαλ του πρώην σου αντί να τον σβήσεις και εσύ. Απ' όσα έγραψες, δεν σε απάτησε. Σε χώρισε και ναι, πλέον έχει κάθε δικαίωμα να πηδάει από εδώ και από εκεί. Απλά δεν σε χώρισε με τον με τον τρόπο που είχες εσύ στο μυαλό σου ότι έπρεπε να το κάνει και απ' ότι προκύπτει από αυτά που έγραψες, μάλλον το έκανε έτσι διότι φοβόταν (δικαίως) τις drama queen αντιδράσεις σου. Είναι μόνο 20 χρονών οπότε μέχρι ένα σημείο η ανωριμότητα και η δειλία του δικαιολογουνται από το νεαρό της ηλικίας του. Αν συναντήσεις στο μέλλον 30ηδες και 40ηδες να χωρίζουν με ένα ξερό sms ή να εξαφανίζονται, εκεί να δεις ξεφτίλα...Τι θα κάνεις τότε; Θα τρέχεις πάλι σε ψυχιάτρους ή θα δώσεις στη μαμά σου το τηλέφωνο τους για να τους κάνει "ντα"; Όπως και να σε είχε χωρίσει, το τελικό αποτέλεσμα θά ήταν το ίδιο. Και "σωστά" να σε είχε χωρίσει, πάλι με κάτι δεν θα ήσουν ευχαριστημένη διότι πολύ απλά ΔΕΝ υπάρχει ανώδυνος τρόπος να σε χωρίσουν όταν αυτό δεν είναι επιλογή σου. Τουλάχιστον τώρα μπορείς να πεις ξεκάθαρα ότι συμπεριφέρθηκε άνανδρα, επομένως δεν άξιζε. Φαντάζεσαι να σε είχε χωρίσει με το σωστό τρόπο και να μην είχες τίποτα να του προσάψεις; Εκεί να δεις ψυχοφαρμακα...

Skopel

# 89 στις 20/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Από όσο φαίνεται την καινούργια την είχε βρει ήδη πριν με χωρίσει .

Enikos

# 90 στις 20/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλα ξηγηθηκε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από Skopel

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Redink

# 91 στις 20/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν την είχε βρει ήδη, αυτός είναι ένας λόγος παραπάνω για να πάψεις να ασχολείσαι μαζί του και να κόψεις κάθε επικοινωνία. Όσο εξακολουθείς να ασχολείσαι με το τι κάνει, τόσο περισσότερο κακό κάνεις στον εαυτό σου.

panagiotismp90

# 92 στις 20/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από Skopel

η μαμα σου το μονο λαθος που εκανε ειναι οτι δεν τον ξεφτιλισε τον ξεφτιλισμενο, αλλα θα ειναι καλος ανθρωπος σαν εσενα φαινεται και δεν ηθελε να πεσει στο επιπεδο του, γι αυτο κ σενα σε μεγαλωσε με αρχες και αξιες. λοιπον θα του το κανουμε το χουνερι γτ μ εχει νευριαζουνε κατι ψευτομαγκες που τσαμπα φορανε παντελονια.

Enikos

# 93 στις 20/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Του τοκαμε η mama freak... το χουνερι...

Μη σκας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από panagiotismp90

η μαμα σου το μονο λαθος που εκανε ειναι οτι δεν τον ξεφτιλισε τον ξεφτιλισμενο, αλλα θα ειναι καλος ανθρωπος σαν εσενα φαινεται και δεν ηθελε να πεσει στο επιπεδο του, γι αυτο κ σενα σε μεγαλωσε με αρχες και αξιες. λοιπον θα του το κανουμε το χουνερι γτ μ εχει νευριαζουνε κατι ψευτομαγκες που τσαμπα φορανε παντελονια.

Skopel

# 94 στις 20/8/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Τα συναισθήματα όμως πως τα διώχνουμε όμως ;
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

apolitiii

# 95 στις 20/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Σιγά τα συναισθήματα...για εναν τιποτένιο...δεν ειναι λύση να πέφτεις στο επίπεδο του ...να γίνεσαι 

τιποτενια και σύ... ξεκόλλα μην γίνεσαι γραμματόσημο να σε φτύνει και να κολλάς περισσότερο... εγωισμό 

το  λένε αυτο...σβηστον απ' τον χάρτη του μυαλού σου... προχώρα την ζωή σου ...οπως κάνει αυτος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από Skopel

Enikos

# 96 στις 20/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τα φλιταρωμε με ddt...

(ελα, ανεβασε αλλο θεμα τωρα με αλλη ιντριγκα)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από Skopel

Redink

# 97 στις 20/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα συναισθήματα δεν διώχνονται αμέσως. Τρία χρόνια ήταν αυτά. Θα περάσεις μια περίοδο πένθους για τη σχέση που έχασες (άρνηση, θυμό, θλίψη κλπ) και τελικά σταδιακά με το πέρασμα του χρόνου θα αποδεχτείς ότι έτσι ήταν να γίνει και θα πας παρακάτω. Αρκεί να μην σκαλίζεις την πληγή επικοινωνοντας μαζί του και μαθαίνοντας τι κάνει, οπότε βγάλε τον από τα σοσιαλ και αποφυγε να μαθαίνεις νέα του. Βοηθούν η παρέα και κουβέντα με δικούς σου ανθρώπους (αρκεί να μη σου λένε νέα του), η ενασχόληση με γυμναστική, παλιά και νέα ενδιαφέροντα, νέες παρέες και κάθε είδους ανανέωση στην εμφάνιση σου, το χώρο σου και γενικά στη ζωή σου. Επίσης είναι ευκαιρία να διαβάσεις και πέντε πράγματα περί σχέσεων και πώς να πας παρακάτω όταν τελειώσουν π.χ. ρίξε μια ματιά στα άρθρα του σάιτ σχετικά με το χωρισμό και τις σχέσεις, και γενικά στο διαδίκτυο. Καλή ανάρρωση.

panagiotismp90

# 98 στις 20/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

απο που να τα διαβασει ρεντ? για δωσε βιβλιογραφια

apolitiii

# 99 στις 21/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Eχω μια ιδέα

Μετά την μαμά... βάλε τον παππού σου να τον πάρει τηλέφωνο... μπορεί να τον πείσει...να σε πάρει 

τηλέφωνο...να τον βρίσεις...να σου φύγουν τα συναισθήματα...
Ασε βρε πάρτο αλλιώς,  γιατί θα βρεις...

Enikos

# 100 στις 21/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ινστραξια, κολλυβα και αποστειρωση με μπεταντιν...

Του θανατου πραματα...

Αρέσει στο μέλος apolitiii
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε