Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανταλλαγή συντρόφων (swinging)

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

apolitiii

# 21 στις 12/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851
'Aρεσαν+: 0%

Καλως ορισες Qwerty... τρελό ερωτευσιμο αγορι...

Δεν ειναι απαραίτητο να είναι δυο ζευγάρια μπορεί το ενα ζευγάρι να επιλεξει δυο γυναικες ή δυο αντρες ή 

μια γυναικα...αναλογα με το τι έχουν συμφωνησει... Οι ερωτικες συνευρεσεις γινονται στο ιδιο δωματιο , σε 

διαφορετικα  ή σε κοινη θεα ανάλογα με τα συμφωνημενα...

Σόδομα και Γόμορρα...οπως θα έλεγε η Σαπφώ Νοταρά..

Μα σε βρίσκω πολυυυ προχωρημένο...να κάνεις τέτοια πρόταση στην σύντροφό σου...και τι εκανε έμεινε 

μαζί σου ή σου εφυγε???

Δεν εχω ανάλογη εμπειρία... Μέχρι τώρα μια χαρά την βρίσκω με τον σύντροφό μου...

Τι να σας συμβουλεψω...μεγαλα παιδιά εισαστε...

Ισως εσείς πρεπει να με συμβουλεψετε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Qwerty___55
Αγαπητή Apolitiii...Το swinging...στην Ελλάδα δεν είναι τόσο διαδεδομενο... οπως ακριβώς μας λες...Θα κανω μια ερώτηση...Πως συνηθίζεται στο United Kingdom ...??? ,,, Και τα δυο ζευγάρια , να βρίσκονται στον ιδιο χωρο ???Δλδ. Και οι τέσσερεις ...ολοι μαζι ??? Παντως εγω ,, πρότεινα στην νυν , συντροφο μου , την προηγμένη , αυτη διαδικασία και δεν συμφωνησε...Εσυ ,, ειχες κάποια ανάλογη εμπειρία ??? Και αν ..ναι..Δωσε συμβουλές ...

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

apolitiii

# 22 στις 12/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Όχι δεν ειναι απαραίτητο να έχεις σύντροφο...πανε και μοναχικοί άντρες ή γυναίκες (single)και τούς 

επιλέγουν ζευγάρια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Enikos

Στο σουινγκινγκ...ειναι προυποθεση να εχεις συντροφο, ε?...

Αλλιως ποιον να ανταλλαξεις και να συγχιστεις εκ παραδρομης, μονο και μονο στην σκεψη...

Τοχω πιασει το νοημα η ρωταω ακυρα?...

Ζευγαρια καμουν το εξτσειντζ, ετσι δεν ειναι?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 23 στις 12/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Ε τοτε, ανησυχω για μενα, μην κανω καμια τρελα και...

Παω να με αλλαξω με καναν αλλο...

Ρε τι μας βρηκεεε ε ε ε!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από apolitiii

Όχι δεν ειναι απαραίτητο να έχεις σύντροφο...πανε και μοναχικοί άντρες ή γυναίκες (single)και τούς 

επιλέγουν ζευγάρια...

Αρέσει στα μέλη zvh2015, apolitiii

Francesca_

# 24 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Enikos

Αρέσει στο μέλος Enikos

kinky1971

# 25 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 48
Εξαρτάται καθαρά από το ζευγάρι.αν είναι πραγματικά αγαπημένο και ανοιχτό μυαλό, θα κανει swinging.Αν δε θέλει να πειραματιστει, δε θα κάνει.Πάντως, έγκειται κυρίως στη γυναίκα το swinging. Εννοώ, ότι αν θέλει εκείνη, ο άντρας θα ακολουθήσει. Ενώ το αντίθετο δεν ισχύει.

apolitiii

# 26 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Βρε ανησυχε e-συναδελφε...

Μα αν δεν κανεις τώρα που μπορεις, τις τρέλες σου πότε θα τις κάνεις...οταν θα θέλεις και δεν θα μπορείς 

λογω ηλικίας??

Τώρα είναι η ευκαιρία που είσαι χήρος και μόνος , απ' ότι λες, που δεν έχεις γκρίνιες ζήλειες κλπ., που είσαι 

νιατο, ακόμα και να σε ανταλλάξεις μπορείς... αρκεί να το απολαύσεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Enikos

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Enikos

Αρέσει στο μέλος Enikos

apolitiii

# 27 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Γιατι ένα ζευγάρι πάει για ανταλλαγή συντρόφων αν το θέλει η γυναίκα και ο άντρας θ'ακολουθησει??

Αποκλείεται ο άντρας να μην ακολουθήσει? 

Άποψη μου είναι ότι πρεπει να θελουν και οι δυο να πάνε για ανταλλαγή συντρόφων...

Τώρα το ζευγαρι που πάει για swinging αν είναι πραγματικά αγαπημένο... αμφιβάλλω ...πως είναι δυνατόν να 

θέλεις να μοιραστείς τον/ την σύντροφό σου με άλλους ερωτικούς συντρόφους αν τον/την αγαπάς 

πραγματικα??

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από kinky1971
Εξαρτάται καθαρά από το ζευγάρι.αν είναι πραγματικά αγαπημένο και ανοιχτό μυαλό, θα κανει swinging.Αν δε θέλει να πειραματιστει, δε θα κάνει.Πάντως, έγκειται κυρίως στη γυναίκα το swinging. Εννοώ, ότι αν θέλει εκείνη, ο άντρας θα ακολουθήσει. Ενώ το αντίθετο δεν ισχύει.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos

Enikos

# 28 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Με θελω πολυυυ!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από apolitiii

ακόμα και να σε ανταλλάξεις μπορείς... αρκεί να το απολαύσεις...

Αρέσει στα μέλη zvh2015, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 29 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Enikos

Με θελω πολυυυ!!!...

Αρέσει στα μέλη Enikos, Francesca_

Enikos

# 30 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Φερτε μου μωρα να αγαπησω, να τα αλλαζω με αλλα μωρα να τα αγαπαω ολα και να τα αλλαζω...

Η φιλοσοφια του αγαπουλη, του αγκαλιτσα, του γουτσου, του λαδιαρη...

Βρηκαμε τωρα...when you love somebody set him free...αλλα δε λεει για σωμιεδες το ρητο!!!...

Ατυχησα γμτ...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Francesca_

# 31 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703

η Λιλή, μια γνωστη ενος φιλου μου, εκτος του ανδρα της, ''αλλαζε'' ταυτοχρονα και σε αλλους δυο γκ/νους.. 

οταν της ελεγε στην πλακα, πώς μπορει και το κανει, απαντουσε - ε, σιγα το πραμα! κρεας μπαινει, κρεας βγαινει  
ετσι και εδω.. οταν δεν σε ενδιαφερει και τοσο με ποιον π@διεσαι, αρκει να π@διεσαι (και το λεω ετσι, γιατι περι ακριβως πηδημ@ προκειται και τιποτε αλλο!) εισαι ικανος και να το κανεις και να συμφωνησεις μια χαρα να το κανει και ο αλλος/η αλλη.. 
ειναι ανθρωποι που ζουν για να ''τρωνε'', αρκει να εχει απολαυση το σωμα τους..  (Ενικε ) και μεχρι εκει.. για αλλο, αλλο ειδος, απο αλλα πραματα - δεν μπορουν να απολαυσουν! μονο που μπερδευουν ποιο πραγμα τους ειναι ανοικτο, για να θεωρουνται ανοικτομυαλοι και προχω.. 
ε, οταν ανακατεψουν και την αγαπη, τοτε γινεται και το ανεκδοτο 
Αρέσει στα μέλη apolitiii, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 32 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Για να είμαι ειλικρινής, θα ήθελα τουλάχιστο να δω, πώς γίνεται η φάση. Έχω περιέργεια, όπως και για άλλα πράματα δηλαδή.
Δηλαδή, θα πω ακριβώς τι θα δεχόμουν. Ναι θα δεχόμουν να πάω και να ...παίξω, να πιω ποτό, να δω.
Είμαι ομως 100% βεβαιη, πως αν ερχόταν η ώρα να ...προχωρήσω, θα κόλωνα και θα έφευγα τρέχοντας. Δηλαδή θα ήθελα, να πάμε όπως είπα, αλλά όταν θα διαλεγε έναν απ τους δυο μας άλλος σύντροφος, να λέγαμε και οι δυο, ευχαριστούμε, πρέπει να φύγουμε.

Δεν ξέρω πώς παίζεται αυτό και αν ζητάς διακοπή όποτε γουστάρεις.
Τι γίνεται σ αυτες τις περιπτωσεις;

Δυσκολα παιχνίδια, διότι όπως όλα τα ερωτικά παιχνίδια, μπορεί να εξελιχθεί διαφορετικά η ιστορία για καθέναν απ τους δυο συντρόφους και να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμενος.

Paralia48

# 33 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από apolitiii

επιλέγουν ζευγάρια...

όπα! Τριγωνάκι; ! Καλά οι Βρετανοί στην κυνκιά είναι πρωταθλητές μου φαίνεται

Enikos

# 34 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Θα ηθελα να δουλεψω στον διαστημικο σταθμο, αλλα...

Φοβαμαι μη μεινω εκει περα αμανατι...

Ασε που και να μην εμενα εκει, κανει πολυ ζεστη κατα την επανεισοδο στην ατμοσφαιρα...

Απαπαπα!!!...

Enikos

# 35 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι οι νεες μεταφρασεις Κυρια μου, που μπερδεβνε το γκοζμο...

Και γω ετσι την πατησα και εμεινα με το μακαρονι, μετα το...παρτυ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Francesca_

η Λιλή, μια γνωστη ενος φιλου μου, εκτος του ανδρα της, ''αλλαζε'' ταυτοχρονα και σε αλλους δυο γκ/νους.. 

οταν της ελεγε στην πλακα, πώς μπορει και το κανει, απαντουσε - ε, σιγα το πραμα! κρεας μπαινει, κρεας βγαινει  
ετσι και εδω.. οταν δεν σε ενδιαφερει και τοσο με ποιον π@διεσαι, αρκει να π@διεσαι (και το λεω ετσι, γιατι περι ακριβως πηδημ@ προκειται και τιποτε αλλο!) εισαι ικανος και να το κανεις και να συμφωνησεις μια χαρα να το κανει και ο αλλος/η αλλη.. 
ειναι ανθρωποι που ζουν για να ''τρωνε'', αρκει να εχει απολαυση το σωμα τους..  (Ενικε ) και μεχρι εκει.. για αλλο, αλλο ειδος, απο αλλα πραματα - δεν μπορουν να απολαυσουν! μονο που μπερδευουν ποιο πραγμα τους ειναι ανοικτο, για να θεωρουνται ανοικτομυαλοι και προχω.. 

Αρέσει στα μέλη Francesca_, apolitiii

apolitiii

# 36 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Και τα μωρά στο πιάτο τα θες ???

Ε βρες και σύ ενα ρητό να λέει για σωμιεδες... αυτό δε λέει γιατί γίνεται στα όρθια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Enikos

Φερτε μου μωρα να αγαπησω, να τα αλλαζω με αλλα μωρα να τα αγαπαω ολα και να τα αλλαζω...

Η φιλοσοφια του αγαπουλη, του αγκαλιτσα, του γουτσου, του λαδιαρη...

Βρηκαμε τωρα...when you love somebody set him free...αλλα δε λεει για σωμιεδες το ρητο!!!...

Ατυχησα γμτ...

Αρέσει στο μέλος Enikos

apolitiii

# 37 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Ναι είναι ζευγάρια που μέσα σε μια σχέση βλέπουν μονο το σεξ... λες και το ανοιχτό μυαλό τους εχει 

μετακομισει χαμηλά ανάμεσα στα πόδια τους...χωρίς να τους ενδιαφέρουν τα υπολοιπα...οταν βαρεθουν να 

τρώνε συνέχεια "φασολάδα"... ζητούν αλλαγή συντρόφων...για να "φάνε" καί 

κατι άλλο , αν το ζητήσει ο ένας της σχέσης και ο άλλος δεν ακολουθήσει και δεν διαλυθεί η σχέση το 

σίγουρο είναι ότι αρχίζει να έχει φαγουρες στο μέτωπο... αρχίζει να βγάζει κερατακια...εαν συμφωνήσουν 

και οι δύο τοτε αλλαζουν " φαγητό " και απολαμβάνουν και οι δύο... αυτό είναι το νόημα της ανταλλαγής 

συντροφων...

Παράθεση:

Παράθεση:

Enikos

# 38 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εκει στην ινγκλατερα, δεν εχει τιποτα κουφες?...

Πολυ θα με εξυπηρετουσες!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από apolitiii

apolitiii

# 39 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Τα μωρά είναι στον μπουφέ... μπορεί να σ' επιλέξουν δυο και τρία μαζί... τότε θα πεις τον Δεσπότη 

Παναγιώτη...δεν θα προλαβαίνεις να κλείνεις τρύπες...θα σε ξεθεοσουν...απο υπερκόπωση θα πας...

Αν είσαι και ερωτευσιμος ?? Θρίλερ θα καταντήσει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από apolitiii

Ε βρες και σύ ενα ρητό να λέει για σωμιεδες... αυτό δε λέει γιατί γίνεται στα όρθια...

Αρέσει στο μέλος Enikos

apolitiii

# 40 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Όχι δεν είμαι καθόλου περίεργη σε θέματα που είναι έξω απο την αισθητική μου και τίς αρχές μου επειδή 

ξερω οτι " η περιέργεια σκότωσε την γάτα."..

Για να μπεις σ"αυτά τα κλάμπ που δέχονται ζευγάρια για swinging... πρέπει το ζευγάρι να έχει εγγραφεί και να 

ειναι μέλος...για να γίνει μέλος πρέπει να υπάρχει πρόταση από άλλο ζευγάρι που είναι ήδη μέλος... εκεί 

μέσα δεν μπαίνει οποιοσδήποτε...δεν μπαίνουν ούτε μοναχικοί ούτε ζευγάρια που δεν είναι μελη...στην 

είσοδο υπάρχει face control... μάλλον για να αποφεύγουν σκηνές ζηλοτυπίας και διάφορα επεισόδια...αν γίνει 

επεισόδιο η αστυνομία τους κλείνει μετά...

Απ' ότι εχω ακούσει... εκεί μέσα υπάρχει ενα μπάρ και γύρω κάθονται τα ζευγαρια και οι single άντρες και

γυναίκες...ο καθενας κάνει την επιλογή του δείχνοντας το ενδιαφέρον του που μπορεί να ειναι ενα χαδι,

ενα γουτσου-γουτσου ενα φιλακι κλπ.μετα ή πηγαίνουν στα δωμάτια ή κάποιοι δεν προλαβαινουν να πάνε στα 

δωμάτια και αρχίζουν το σεξ σε κοινή θέα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Paralia48
Για να είμαι ειλικρινής, θα ήθελα τουλάχιστο να δω, πώς γίνεται η φάση. Έχω περιέργεια, όπως και για άλλα πράματα δηλαδή.
Δηλαδή, θα πω ακριβώς τι θα δεχόμουν. Ναι θα δεχόμουν να πάω και να ...παίξω, να πιω ποτό, να δω.
Είμαι ομως 100% βεβαιη, πως αν ερχόταν η ώρα να ...προχωρήσω, θα κόλωνα και θα έφευγα τρέχοντας. Δηλαδή θα ήθελα, να πάμε όπως είπα, αλλά όταν θα διαλεγε έναν απ τους δυο μας άλλος σύντροφος, να λέγαμε και οι δυο, ευχαριστούμε, πρέπει να φύγουμε.

Δεν ξέρω πώς παίζεται αυτό και αν ζητάς διακοπή όποτε γουστάρεις.
Τι γίνεται σ αυτες τις περιπτωσεις;

Δυσκολα παιχνίδια, διότι όπως όλα τα ερωτικά παιχνίδια, μπορεί να εξελιχθεί διαφορετικά η ιστορία για καθέναν απ τους δυο συντρόφους και να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμενος.

Αρέσει στο μέλος Paralia48
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε