Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Τι κάνουμε τώρα...???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

alexandriani1

# 21 στις 13/8/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.087
'Aρεσαν+: 0%

Αλλά για ν' απαντήσουμε κιόλας

Στο ερώτημα που θέτει ο τίτλος του θέματός σου, έχεις τις εξής επιλογές:

1. Κάνεις την πάπια (δεν τόμαθα ποτέ). Επιλογή που συνιστάται εάν εσύ είσαι πολύ καψούρα και θες να παλαίψεις γι' αυτό το πέρσον. Φροντίζεις απλά να γίνεσαι όλο και καλύτερη, σύμφωνα με τα γούστα του.2. Φεύγεις αθόρυβα, χωρίς να του πεις τον λόγο: Επιλογή που συνιστάται εάν έχεις ξενερώσει εντελώς και γουστάρεις και να βγεις κι από πάνω, καθώς θα είναι εκείνος που θα ψάχνεται γιατί τον παράτησες "μα τι της έκανα ο δόλιος;"3. Αποχώρηση drama queen: Επιλογή που συνιστάται εάν ξενέρωσες μεν μαζί του αλλά θες και να τον γεμίσεις τύψεις: Του λες όλα όσα ανακάλυψες, πως δεν το περίμενες από αυτόν να κάνει κάτι τέτοιο σ' εσένα που τον τιμάς, τον αγαπάς, πίνεις νερό στ' όνομά του, εσύ να φταις κι εγώ συγνώμη να ζητάω κι ό,τι άλλο θυμηθείς από ρεπερτόριο Άντζελας Δημητρίου μέχρι ταινίες της ΚΛΑΚ Φίλμς.4. Αποχώρηση ή μη αποχώρηση δεν έχει σημασία, αρκεί εκείνος να τιμωρηθεί γι' αυτό: Σ' αυτή την περίπτωση συνεννοείσαι με την φίλη φίλης ή φτιάχνεις εσύ άλλο ψεύτικο προφίλ καρακουκλάρας και προκαλείς φλερτ μαζί του. Στο τέλος του κλείνεις και ραντεβού κάπου που δεν θα εμφανιστείς ποτέ, ή που στη θέση σου θα εμφανιστεί έμπιστος φίλος σου μουστακαλής και θα του πει "πώς αλλιώς να σε προσέγγιζα κούκλε;" και τέτοια. Σατανικό 5. Παραμονή στη σχέση αλλά επί ίσοις όροις: Τον κρατάς γιατί θες μια καβάντζα, αλλά αρχίζεις κι εσύ τα φλερτ δεξιά κι αριστερά. Αν βρεις καλύτερο, τον σουτάρεις. Αν πάλι όχι, τον κρατάς για να μην είσαι μοναχιά σου.6. Face to face: (τελευταία και κατά τη γνώμη μου προτιμητέα): Του κάνεις μια απευθείας κουβέντα με όλη σου την ειλικρίνεια, και ζητάς να σου πει κι αυτός με ειλικρίνεια εάν ήταν οι ρόλοι ανάποδα και ανακάλυπτε εκείνος κάτι για σένα, πώς θα το χειριζόταν. Αν δεν δεχτεί να είναι ειλικρινής, διαολόστειλέ τον, με ειλικρίνεια πάντα. Αν δεχτεί, ενέργησε με τον τρόπο που σου υποδεικνύει , δηλαδή κάνε ό,τι ισχυρίζεται πως θα έκανε κι αυτός.Διάλεξε Μαράκι μου.
Αρέσει στα μέλη indians1, half_elf και σε ακόμα 3 μέλη.

panagiotismp90

# 22 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Ενταξει ρε Μαρακι, δηλωσε ελευθερος, παρακατω εχει σημασια τι εγινε, θα βγουνε ραντεβου? Μιλανε συχνα? γτ μπορει να το πε κι ετσι, να ριξει αδεια να πιασει γεματα, ετσι γινεται στο ιντερεντ.

Heptamer

# 23 στις 13/8/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035

Αυτά τα πισώπλατα , πονηρά , κατινιστικα τσεκαρισματα του άλλου, είναι εξόχως  αναξιοπρεπή.

Αν τον άλλο δεν τον εμπιστεύεσαι ευθύς εξαρχης, δεν υπάρχει λόγος και για τέτοιες πρακτικές. Πολλώ δε μάλλον όταν είναι κανείς 40-, άρα και λογικά υπεράνω τέτοιων λογικών.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_maria1983

Τι κάνουμε τώρα...???

Μετά από 5 μήνες σχέσης ...

Τον φλερτάρει άγνωστη σε αυτόν κοπέλα σε μέσω κοινωνικής δικτύωσης...Και δηλώνει ελεύθερος...?Τι κάνεις Τώρα?Το λες η όχι???Του το συζητάς?ΗΤου το τρίβεις στα μούτρα και τον χωρίζεις...Η τον χωρίζεις με συνοπτικές διαδικασίες χωρίς πολλές πολλές  εξηγήσεις...Πολύ μου έχει στοιχήσει όλη αυτή η ιστορία...Μα ελεύθερος???!!!

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Mathusalas

# 24 στις 14/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγω ενα ξερω. Ειχαμε ενα Αρχαγγελο και απαντουσε...τα ιδια και τα ιδια. Τωρα εχουμε τον broken που ειναι απειρως καλυτερος. Ευγε νεε μου

tzoulia59

# 25 στις 14/8/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.479

παντα με εκνευριζαν οι αποψεις του τυπου ,,

//δεν ψαχνεις  γιατι θα βρεις //τι κουλο ..
//προσωπικα δεδομενα .//
//δεν ψαχνεις τηλεφωνο // .γιατι ειναι κατινια ..
//δεν διαβαζεις  μειλ  και μηνυματα .// ...γιατι ειναι κατινια .
δεν εχω κανει πολλες σχεσεις αλλα ...
αυτες που εχω κανει ...
δεν υπηρχε περιπτωση να ειμαι με αντρα σε σχεση ,και να ανεχτω να μου κραταει μυστικα ...

αν ειχα εναν  τυπο που μου ελεγε στοπ ..//εδω  προσωπικα δεδομενα //   
και δεν υπηρχε διαφανεια και ειλικρινεια στην σχεση μας ...
και που  προφανως ηθελε να καλυπτει τις βρωμιες του ..
θα τον ειχα στειλει στα τσακιδια ,,,
επειδη μου εχει τυχει και οντως τον εχω στειλει στα τσακιδια ...ασχετα αν ο συγκεκριμενος πιστευω οτι μπλοφαρε ...
ακομη και αυτη η χαμηλου επιπεδου και φθηνη επικοινωνια της κουτοπονηριας ...μου γυρισε το ματι ..
πηρε αυτο που του αξιζε ...αυτος ..
και αλλες 100 φορες να μου τυχαινε ..το ιδιο θα εκανα ...
δεν ειναι δυνατον να εισαι μ εναν ανθρωπο ,,τον ανθρωπο σου ..
(γιατι αν δεν ειναι ο ανθρωπος σου τοτε  γιατι να εισαι σε σχεση μαζι του ..??)
και να σου κρυβει μυστικα και προσωπικα δεδομενα ...'
ξεκαθαριζω την θεση μου ...του λεω ευθεως οτι εψαξα και βρηκα κι ανακαλυψα το τι κανει .

(ας μου ενεπνεε εμπιστοσυνη ,,,για να μην ψαχνω ) .

τον στολιζω ,με τα σχετικα καντηλια ...
και του λεω αντε τωρα γεια ...
και να μην σε ξαναδω μπροστα μου ..μ.λ.κα ,,,

Αρέσει στα μέλη indians1, panagiotismp90

Broken_Guy

# 26 στις 14/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Να σαι καλά Math αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω τον εαυτό μου με το ιερό τέρας που λέγεται archangelos. Πολλά διαολοσταλτήρια του ήταν  επικά, δεν φτάνοντε τολμώ να πω

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Mathusalas

Εγω ενα ξερω. Ειχαμε ενα Αρχαγγελο και απαντουσε...τα ιδια και τα ιδια. Τωρα εχουμε τον broken που ειναι απειρως καλυτερος. Ευγε νεε μου

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 27 στις 14/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.768

Aν η γιαγια μου ειχε ρολεμαν κι ετσι...

Φαντασια μου πλανεφτρααα...

Εισαι η πιο μεγαλη ψεφτρααα...

Μετα ορχηστρας...

Helenaki4

# 28 στις 14/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.887

Το «πίστευε και μη ερεύνα» κάποτε με εξόργιζε, ήμουν αναλυτική μεχρι αηδίας.

Έπρεπε να περάσω κάποια ηλικία με όσες εμπειρίες αυτό συνεπάγεται για ν αρχίσω να το ασπάζομαι . 

Και ναι , το ασπάζομαι πλέον για ένα λόγο . 

Γιατί μέσω της «πίστης» , μέσω του τρόπου με τον οποίο βλέπω κάτι , αυτό διαμορφώνεται για να φτάσει να δείχνει οπως το πιστεύω εγω οτι ειναι . 

Μονο όταν το δοκίμασα συνειδητά , κατάλαβα τι εννοεί το ρητό .

Και φυσικά , αυτό έχει άμεση εφαρμογή και στις σχέσεις . Πόσες φορές έχουμε δει τον ίδιο άνθρωπο να ειναι αλλιώς με έναν σύντροφο και αλλιώς με κάποιον αλλο . 

Για μένα δεν υπάρχουν «μπερμπαντηδες» και «γυριστρουλες» πια . 

Η αρχη μιας σχέσης ειναι μια εκκίνηση με όλα τα σενάρια ανοιχτά . Οπως τη δω , έτσι ειναι θέμα χρόνου να φανεί μπροστά μου . 

Τώρα ξύνω πληγές στη θεματοθετρια , ξερω .

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από alexandriani1

Γι' αυτό ακριβώς παλιά λέγανε: πίστευε και μη ερεύνα. Κάτι ξέρανε Πέρα από την πλάκα όμως, να ξέρεις τα εξής: Πολλοί άνδρες σε όλες τις ηλικίες (δυστυχώς και σε κάποιες που κανονικά δεν τους επιτρέπεται) γοητεύονται από το παιχνίδι της επιβεβαίωσης μέσα από τα ΜΚΔ. Είναι βλέπεις κατ' ουσίαν ακίνδυνο και άνευ ιδιαίτερου κόστους, πέρα από τον χρόνο τους. Συνηθίζουν να φλερτάρουν στο διαδίκτυο, τους εξιτάρει το παιχνίδι του κρυφτού και όλο αυτό τους ανεβάζει γενικά την λίμπιντο. Από την εμπειρία μου θα σου έλεγα ότι στατιστικά, συνήθως είναι μονογαμικοί στην μη εικονική ζωή τους, δηλαδή στην πραγματικότητα. Το ίδιο θα σου έλεγα ότι ισχύει και για όσους κάνουν cyber sex σ' εκείνες τις σελίδες με τα ανώνυμα chat (ξέρεις τώρα, εκείνοι οι τύποι με τα ti foras tora κλπ). 

Heptamer

# 29 στις 14/8/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Helenaki4

Το «πίστευε και μη ερεύνα» κάποτε με εξόργιζε, ήμουν αναλυτική μεχρι αηδίας.

Στη συγκεκριμένη ρήση, έχει σημασία το κόμμα ως  σημείο στίξης. Ποια βερσιόν σε καλύπτει αγαπητή συνδυκτια;

Διότι, αλλο το 

"Πίστευε και μη, ερεύνα"

(Είτε πιστεύεις είτε όχι , να ερευνάς)

Και άλλο το εκκλησιαστικό

"Πίστευε, και μη ερεύνα"

(Να πιστεύεις δίχως να ερευνάς)

Βέβαια, πριν το "και" δεν μπαίνει κόμμα, οπότε το διφορούμενο του ερμηνευτικού πράγματος είναι προφανές.

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Helenaki4

# 30 στις 14/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.887

Ναι , και αυτή η ανάγνωση έχει γίνει . 

Μου θυμίζει την περιβόητη άνω τέλεια στο ποίημα του Σεφερη που δεν έλαβε υπόψη ο Θεοδωράκης και ηχογραφήθηκε ξανά .

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Heptamer

Στη συγκεκριμένη ρήση, έχει σημασία το κόμμα ως  σημείο στίξης. Ποια βερσιόν σε καλύπτει αγαπητή συνδυκτια;

Διότι, αλλο το 

"Πίστευε και μη, ερεύνα"

(Είτε πιστεύεις είτε όχι , να ερευνάς)

Και άλλο το εκκλησιαστικό

"Πίστευε, και μη ερεύνα"

(Να πιστεύεις δίχως να ερευνάς)

Βέβαια, πριν το "και" δεν μπαίνει κόμμα, οπότε το διφορούμενο του ερμηνευτικού πράγματος είναι προφανές.

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Heptamer

# 31 στις 14/8/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Helenaki4

Μου θυμίζει την περιβόητη άνω τέλεια στο ποίημα του Σεφερη που δεν έλαβε υπόψη ο Θεοδωράκης και ηχογραφήθηκε ξανά .

Απαράδεκτος!

Δεν τον...πιστεύω το Θεοδωράκη πως υπέπεσε σε τέτοιο ασυγχώρητο λαθος.

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Oxaman

# 32 στις 14/8/2021
author
Γυναίκα / 77 / Χήρα
Χιλή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 271
Το όλοι είναι αθώοι μέχρι της αποδείξεως του αντιθέτου δεν το ξέρουμε?..χαχαχαχαΠιστεύω ότι κανείς δεν ξεκινά χωρίς να νιώθει εμπιστοσύνη για τον άλλο.Όταν ομως σου χτυπήσει το καμπανάκι θα το αγνοήσεις η θα περιμένεις να γίνει καμπαναριό?Καλύτερα είναι να κάνεις τον μ@@@λακα?( Μας έφαγε η κοσμιότητα) χαχαχαχαΑπό την στιγμή που αρχίζεις να έχεις αμφιβολία ποτέ δεν θα τον εμπιστευτείς... γι'αυτό τα κουβαδάκια του και σ άλλη παραλία.

Enikos

# 33 στις 15/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.768

Σε κακουργοδικειο γραφεις?...

Μην χασεις την δικη...τοσα εξοδα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Oxaman
Το όλοι είναι αθώοι μέχρι της αποδείξεως του αντιθέτου δεν το ξέρουμε?..χαχαχαχα

alexandriani1

# 34 στις 16/8/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.087

"Γιατί μέσω της «πίστης» , μέσω του τρόπου με τον οποίο βλέπω κάτι , αυτό διαμορφώνεται για να φτάσει να δείχνει οπως το πιστεύω εγω οτι ειναι . "Αυτό Ελενακι θυμίζει ωστόσο λίγο το έτσι είναι αν έτσι νομίζετε

Hellboy_

# 35 στις 19/8/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170

Λοιπον ακου να δεις ...κανεις ψευτικο προφιλ στελνεις αιτημα ξεκινατε να μιλατε...κανονιζεις ραντεβου και εμφανιζεσαι εσυ...οτι καλυτερο!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.