Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Τελείωσε πριν καν αρχίσει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Teo1094

# 1 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σε όλους!

Γνώρισα μια κοπέλα , η οποία πρόσφατα (1,5 μήνα) βγήκε από μια σχέση 2,5 ετών . Εμένα μου άρεσε πολύ αυτή ,(ένιωσα μετά απο καιρό το κλικ που λένε) όμως η ίδια με ενημερώσε ότι ήθελε τον χρόνο της για το οτιδήποτε. Να σημειωθεί πως βγαίναμε για 1 μήνα και κάτι. Παρόλα αυτά ,έκανε αυτή κίνηση για κάτι , γιατί εγώ σεβομουν το ότι θέλει χρόνο. Βγαίναμε κανονικά σαν να είμαστε μαζί ,μοιραζόμασταν πράγματα, υπήρχε μια ¨σπίθα¨ ανάμεσα μας, τουλάχιστον στα μάτια μου. Απλά δεν ήθελε να δώσει όνομα σε αυτό που έχουμε. Γενικά ήταν πολύ κοινωνική ,κάτι που δεν έχω συνηθίσει στις προηγούμενες μου σχέσεις ,αλλά το αποδέχτηκα πολύ εντάξει εννοείται, χωρίς γκρίνιες κλπ. Καθώς γνωριστήκαμε μέσα καλοκαιριού, που λογικά οι παρέες της ήταν διακοπές, δεν την είδα να έχει κ πολλές επαφές μαζί τους. Μέσα σε μία απο τις παρέες αυτές ήταν και ο πρώην , τον οποίο μου είχε πει ότι της είχε φέρει πολύ σκάρτα ( πήγαινε με άλλες κλπ) αλλά τον αγαπούσε ακόμα ΜΟΝΟ σε ανθρώπινο επίπεδο. Βέβαια την περίοδο που μου το είπε αυτο, δεν μιλιόντουσταν με αυτόν. Κανονίζετε λοιπόν έξοδος με την παρέα της. Μέθυσε άσχημα κ κοιμήθηκε σε αυτον, χωρίς να γίνει κάτι (από ότι μου είπε) απλά οτι ενιωσε σα να ξαναβρήκε το σπίτι της μετά απο μια κουβέντα που κάνανε. Βέβαια αυτή γνώριζε πως εκείνος εχει παράλληλη σχεση με 2 κοπέλες τη στιγμή εκείνη. . Εμένα με πείραξε το ότι έμεινε σε αυτόν , όπως είναι λογικό νομίζω, και αυτή μου έλεγε ότι έχω δίκιο και ας πάρω όσο χρόνο χρειαστεί για να είμαι οκ και ότι είμαι καλή ψυχη για να με αφήσει, κ εγώ της απάντησα πως αν θέλει να με κρατήσει σαν καλη ψυχή , μπορόυμε να μείνουμε φίλοι. Αυτή έπειτα μ ειπε πως θέλει να ναι μαζί μου,και δε με θέλει σα φίλο, απλά θέλει τον χρόνο της.

Ξαφνικά μετά από κάποιες ώρες,κ αφού κοιμήθηκε γιατί ήταν άυπνη ,άρχισε να μου λέει ότι την πιέζω γιατί δεν είχαμε κάτι (επείδη μάλλον έδειχνα ότι με πείραξε αυτό που έκανε) , και ότι αγαπάει αυτό τον άνθρωπο, οτι είναι ότι πιο σημαντικό έχει στη ζωή της, και ότι αυτό μπορεί να ξαναγίνει, ακόμα κ να κοιμηθούν στο ιδιο κρεβάτι σε κάποιο πάρτι κλπ, και εγώ δεν είμαι έτοιμος να κάνω σχέση μαζι της γιατί δε θα μπορώ να το διαχειριστώ όλο αυτο.Εντωμεταξύ καθημερινά μου έλεγε , σε θέλω, κανε υπομονή με εμενα γιατι θα μας βγει σε καλό γιατί εισαι υπέροχος άνθρωπος , είμαι ευγνώμων που σε γνώρισα ,΄δεν εχω νιώσει τόσο γεμάτη όσο με σένα τα τελευταία 2 χρονια,είσαι ένα όμορφο φως στη ζωή μου , κανείς δε με έκανε ποτέ να περάσω τόσο όμορφφα κ άλλες τέτοιες αηδίες. Δεν ήθελα να της πω ότι έκανε λάθος, γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα της δεν είχαμε κάτι που να τη δεσμεύει, απλά ήθελα να καταλάβει οτι είναι πολυ λογικο αυτό που με πείραξε κ ας μη κάνανε κάτι. Και δεν δεχόταν συζήτηση, γιατί ήταν χαρούμενη με αυτό που είχε γίνει,δε το μετάνιωσε λεπτό, και αν μιλούσε με εμένα για αυτό με γκρίνιες κκλπ, θα χαλούσα την ευτυχία της. Προσπάθησα πολύ να το παίξω κουλ , κ να της πω ο,τι δεν θα ξανατιδράσω ετσι, γιατι πραγματίκα μου αρεσε πολύ αυτή η κοπέλα, κ πίστευα πως αυτα τα λόγια του τύπου ΄΄ θα ξαναγίνει ο,τι εγινε, ήταν λόγια πάνω σε νέυρα και όχι κάτι που θα γινόταν όντως μελλοντικά .Μέχρι που μ είπε οτι νιώθει πως πιέζεται (ξανά), ότι της θυμίζω τον εαυτό της στην προηγούμενη της σχέση που ήταν τοξικη( προφάνως έτσι αντιδρούσε αυτή απο τα κέρατα που τις έβαζε ο άλλος) και οτι οταν γίνεται αυτό κάνει άσχημα πράγματα( του τύπου να φλερτάρει κλπ) κ εγώ εύλογα τη ρωτάω αν τα έκανε αυτά και με τον πρώην της , κ απάντησε , όχι γιατί με αυτον ημουν ερωτευμένη, με σένα δεν είμαι. Τέλος της τα έχωσα γιατί της είχα ανοιχτεί πολύ κ μ έδινε φρούδες ελπίδες (κάθε μέρα μου έλεγε να κάνω υποομονή γιατί είναι δύσκολος άνθρωπος) , αυτη μ είπε πως δεν έχει καμία υποχρέωση απέναντι μου, κ δεν έχω δικαίωμα να την κατρηγορώ. Κ της λέω πως ανθρώπινα τουλάχιστον, έχεις την υποχρέωση να είσαι εντάξει με κάποιον που ήταν εντάξει , κ να μη παίζεις με τα αισθήματα του άλλου ,κ έτσι όπως έχεις εσύ το δικαώμα να το κάνεις αυτο, έχω και εγώ το δικαίωμα να σε κρίνω για αυτο.

Εκτιμώ το ο,τι ήταν ειλκρινής μαζί μου, και πιστεύω πως αν την είχα γραμμένη κ δε με ένοιαζε τι κάνει και με ποιόν, όλο αυτό θα συνέχιζε. Αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς , εμένα με πείραξε ,γιατί την ήθελα πολυ την κοπέλα αυτή, και κατανοώ πως εξαρχής θα έπρεπε να της πω , τέλος κορίτσι μου, και να μην το υπερναλύσουμε τόσο. Καταλήξαμε να την κατηγορώ και να μου μιλάει ειρωνικά, λέγοντας μου βέβαια πως θα είναι εκεί αν τη χρειαστώ κάτι, κ εγώ λέγοντας της πως δε θέλω να την ξαναδώ μπροστά μου και ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που έγινε ο,τι έγινε! Μίλάω άσχημα όταν βλέπω συμπερίφορες να αλλάζουν μέσα σε 2 ώρες χώρις να ευθύνομαι σε κάτι (νομιίζω), και μία μηδενική εκτίμηση προς εμένα(ενώ κάποτε μ έλεγε σε θέλω στη ζωή μου μη φύγεις κλπ) . Φυσικά, εχω σβήσει ο,τι είχαμε (φωτο κλπ) ,και προσπαθώ να το ξεπεράσω τελείως, δεν ασχολούμαι, δεν στέλνω, αυτη όμως συνεχίζει λάικ κλπ. Το κακό είναι πως δε μου είπε ποτέ οτι θελει τον πρώην της , ισχυρίζεται πως δεν τον θέλει, απλά τον νοίαζεται πολυ κ ότι ανυπομονεί να τελειώσει με τη δουλειά της , να γυρίσει σε αυατόν κ την παρέα της που την αγαπάνε.

Νομίζω πως την βοήθησα σε ενα καλοκαίρι μοναξιάς, κ μόλις τα ξαναβρήκε με την παρέα της που την είχε παρεμμερήσει, ξαφνικά δεν υπάρχω...

Αν κ κάποτε μ είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου, είσαι πολύ καλός για μένα και συνήθως με τέτοιους ανθρώπους καταλήγω σκοτωμένη στο τέλος , γιατί με ελκύουν τα τοξικά πράγματα.

Θα ήθελα μια μέρα να της λείψω και εγώ, και να γίνει ένα θαύμα και κάποτε να είμαστε μαζί, γιατί πραγματικά, αν κ λίγος καιρός , περάσαμε πανέμορφφες μέρες. Και να της μείνουν οι 30 μέρες που περάσαμε πανέμορφα, κ όχι οι 2 τελευταίες που σκοτωθήκαμε.

Συγνώμη για το πρήξιμο, να είστε καλα!

Heptamer

# 2 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.035

Κράτα τις καλές στιγμές και προχώρα παρακάτω!

Μη μπλέκεις με γυναίκες που έχουν έστω και ελάχιστα κατάλοιπα προηγούμενων σχέσεων και παλινδρομούν. Μη γίνεσαι δεκανικι τους για να ξεπεράσουν πρώην.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 3 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

man ,

την απαντησε την εδωσες απο μονος σου ..."για να ξεπερασει τον πρωην ησουν " 

Αυτο ακριβως ...

Σε εκοψε χάπατο ...της αρεσε που σε εβλεπε ετσι ...και την βοηθησες απιστευτα να ανεβει ψυχολογικα 

Το μαθημα σου το πηρες ...και σε ενοχλησε ...Αυτο το μαθημα κοιτα να το θυμασε την επομενη φορα που θα συναντησεις καποια που θα ειναι στην ιδια φαση .

Η συγκεκριμένη οχι μονο επαιξε μαζι σου ...αλλα δεν την νοιαζεις και σαν ανθρωπος .

Εαν τυχον κανει την οποια κινηση προς το μερος σου ...μια ειναι η απαντηση σου

" Αντε μου στο διαολο και ακομα παραπερα " 

Ουτε το το σκεφτεις να ξαναδαπανισεις ενα δευτερολπετο απο την ζψη σου για αυτη .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Teo1094 και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 4 στις 22/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Επειδη η συγκεκριμένη ετσι οπως την περιγραφείς πιθανων,θα ξαναφανεί εσυ απλα θα πρέπει να μην απαντήσεις ή να μην στείλεις οτιδήποτε.

Θα μπορούσατε να ΄χατε κάτι καλό ακόμα και αν ήταν μονη για λίγο χρονικό διάστημα αλλά εκείνη φαινεται οτι ακόμα δεν ήταν σίγουρη για το τι θέλει.Ηθελε απο καπου να πιαστει,να ξεκινησει κατι μιας και δεν της ησουν αδιάφορος αλλά η πληγή του χωρισμού είναι ακόμα  ανοιχτή και βιάστηκε να πει μεγάλα λόγια χωρίς να σκεφτεί τι αντίκτυπο θα έχουν σε σένα.

Πέρασες κάποιες όμορφες μέρες και τέλος. Κράτα το ομορφο κομμάτι και κοίτα μπροστα.Ερχεται φθινόπωρο,βάλε καινούργιους στόχους και συνέχισε τη ζωή σου.

Να επιλέγεις ανθρώπους που σε κάνουν χαρούμενο.Εννοούν αυτά που λένε.Η διάθεση και τα λογια δεν αλλάζουν κάθε μέρα και στο δείχνουν με τις πράξεις τους οτι ειναι εκεί για σένα.Οταν κάτι δεν πάει καλά και όσο και αν προσπάθεις δεν αλλάζει τότε συν οτι υπάρχουν και άλλα από πισω όπως ένας φρέσκος πονεμένος χωρισμός τότε με βαριά καρδιά το αφήνεις γιατί αλλιώς θα σε φθειρει και σε σενα.Το ταιμινκ και οι συνθηκες δεν ηταν σωστες και για τους δυο σας.

Δεν απαντάς,δεν ασχολείσαι,αν γυρίσει και οι συνθηκες και τα συναισθηματα ειναι και για τους δυο ειλικρινη και τα θελω συμβαδίζουν τότε και αν και εφόσον κτλ και αν εσύ δεν εισαι ηδη αλλου το ξανασυζητάς.

Broken_Guy

# 5 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Μεγάλο το θέμα σου Τεο αλλά το διάβασα ολόκληρο.Προσωπική μου άποψη: Είναι ερωτευμένη με τον πρώην της ακόμα, με εσένα δεν θα είναι ποτέ των ποτών και σου έδινε φρούδες ελπίδες για να σε έχει από κοντά σαν καβάτζα ενώ αναμένει κάποια τυχόν επανασύνδεση με τον πρώην. Αν νιώθεις όντως ερωτευμένος μαζί της για μένα κανε της μια τελευταία κουβέντα από κοντά λέγοντας της όλα αυτά που νιώθεις για εκείνη και ζητά της να ξεκοψετε οριστικά και από τα σόσιαλ και στη ζωή φυσικά. Καλή τύχη.
Αρέσει στα μέλη archagellos, Teo1094

Enikos

# 6 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.764

Ενα...πως εγινε και σε καταλαβε για εθελοντη κερατα?...

Δυο...Το εργακι "κοιμηθηκα με τον πρωην, σα να κοιμομουν με το γκαζολινι μου", το εχεις δει και εσυ?...

Τρια...Πρεπει να εισαι πολυ μορφωμενο παιδι, για να ξερεις την φραση "φρουδες ελπιδες"...

Τεσσερο...αν μιλας οπως γραφεις, πηρες χαμπαρι οτι σε εβαλε στην λιστα με τα διασκεδαστικα ατομα της ζωης της?...

Πεμπτο...Εισαι γεννημενος να αδικεισαι, επειδη κανεις δεν εχει αποστηθισει την Ηλιαδα...

Εκσι...Δε μπιστευω νασαι το γνωστο και μη εξαιρετεο τρολ του εδω σταθμου, ε?...

Οχι οτι με χαλαει προσωπικα, αλλα εχεις χασει την εμπνευση σου πλεον και θα σε καταταξω στις δευτεραντζες...

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

konstandinos73

# 7 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 331
Ακου φιλε μου, θυμωνω με τετοιες συμπεριφορες...για να της λειψεις, οπως λες, θα πρεπει να μπορεις να το πετυχεις...Αυτο που μας περιγραφεις ομως ηταν ενα συνεχες "παρακαλι" μηπως σου πεταξει κανα "κοκαλλο" η περι ης ο λογος. Μαθετε βρε αξιοπρέπεια!! Οταν, με τις πραξεις της, σου δειχνει οτι εισαι "παρεργο" στη ζωη της, σηκω κ φυγε!! Τοσο απλα!! Τωρα, τι ζητας? Της εδωσες και κατι που επασχε: αυτοπεποίθηση.
Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Redink

# 8 στις 22/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η κοπέλα σου είπε κατάμουτρα ότι την ελκύουν τα τοξικά πράγματα και όχι οι άνθρωποι που της φέρονται καλά. Σε πέρασε και κάμποσα σκωτσέζικα ντους για να το εμπεδώσεις. Τι ακριβώς δεν καταλαβες;;; Όταν ένας άνθρωπος σου λέει τι παίζει με την πάρτη του, φρόντισε να τον πιστεύεις γιατί αλλιώς και θα κακοπερασεις στις σχέσεις σου και θα γκρινιάζεις μετά άδικα και από πάνω ότι "όλες είναι π...ανες". Θαύματα δεν γίνονται. Κοίτα να δουλέψεις την αυτοεκτίμηση σου γιατί το λουκ "γραμματόσημο" δεν έχει πέραση στο αντίθετο φύλο...

Teo1094

# 9 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από wish_
Επειδη η συγκεκριμένη ετσι οπως την περιγραφείς πιθανων,θα ξαναφανεί εσυ απλα θα πρέπει να μην απαντήσεις ή να μην στείλεις οτιδήποτε.

Θα μπορούσατε να ΄χατε κάτι καλό ακόμα και αν ήταν μονη για λίγο χρονικό διάστημα αλλά εκείνη φαινεται οτι ακόμα δεν ήταν σίγουρη για το τι θέλει.Ηθελε απο καπου να πιαστει,να ξεκινησει κατι μιας και δεν της ησουν αδιάφρος αλλά η πληγή του χωρισμού είναι ακόμα να ανοιχτή και βιάστηκε να πει μεγάλα λόγια χωρίς να σκεφτεί τι αντίκτυπο θα έχουν σε σένα.

Πέρασες κάποιες όμορφες μέρες και τέλος. Κράτα το ομορφο κομμάτι και κοίτα μπροστα.Ερχεται φθινόπωρο,βάλε καινούργιους στόχους και συνέχισε τη ζωή σου.

Να επιλέγεις ανθρώπους που σε κάνουν χαρούμενο.Εννοούν αυτά που λένε.Η διάθεση και τα λογια δεν αλλάζουν κάθε μέρα και στο δείχνουν με τις πράξεις τους οτι ειναι εκεί για σένα.Οταν κάτι δεν πάει καλά και όσο και αν προσπάθεις δεν αλλάζει τότε συν οτι υπάρχουν και άλλα από πισω όπως ένας φρέσκος πονεμένος χωρισμός τότε με βαριά καρδιά το αφήνεις γιατί αλλιώς θα σε φθειρει και σε σενα.Το ταιμινκ και οι συνθηκες δεν ηταν σωστες και για τους δυο σας.

Δεν απαντάς,δεν ασχολείσαι,αν γυρίσει και οι συνθηκες και τα συναισθηματα ειναι και για τους δυο ειλικρινη και τα θελω συμβαδίζουν τότε και αν και εφόσον κτλ και αν εσύ δεν εισαι ηδη αλλου το ξανασυζητάς.

Θα ήθελα πραγματικά μια μέρα να γίνει αυτό!

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

__mikeman

# 10 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

>>Αν κ κάποτε μ είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου, είσαι πολύ καλός για μένα και συνήθως με τέτοιους >>ανθρώπους καταλήγω σκοτωμένη στο τέλος , γιατί με ελκύουν τα τοξικά πράγματα.

Στο καλό και να...σου γράφει.

Τώρα εσύ τι ακριβώς θες? Να της "χτίζεις" αυτοπεποίθηση κάθε φορα που της την γκρεμίζει ο μαμιάς πρώην?? Πιστεύεις οτι αυτο θα σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα για σένα? Δεν εχεις απολύτως τίποτα παραπάνω να κερδίσεις απο όλη αυτήν την υπόθεση!

Kristina_

# 11 στις 22/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Τι να πω???

Οχι θα πω: Για να μπεις στη διαδικασια να γραψεις και κυριως να ζησεις ολα αυτα,,,δεν υπαρχει σωτηρια 

Θα ξαναματασυμφωνησω με τον ενικο,,,θυμίζεις υπερβολικα το αρρεν τρολ που μας γραφει συχνα κοντα τις εμμονικες του ιστοριες με παρομοια κοριτσια

Αρέσει στο μέλος Enikos

Helenaki4

# 12 στις 22/8/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.887

Φίλε θεματοθετα 

Το,πράγμα βρωμάει από μέσα (σου) . 

Νιώθεις παρακατιανός , πριν καν συναντήσεις την οποιαδήποτε. 

Είσαι επίσης τοξικομαγνητης.

Αν δεν αλλάξει η εικόνα που εχεις για τον εαυτό,σου , ορδές από γαλιαντρες, θηλυκά βαμπίρ και τοξικά ανθρωποειδή θα έρχονται κατα πάνω σου . 

Κι εσυ δε θα ξερεις γιατί οι γυναίκες ειναι τοσο @@@. 

Μέσα σου ειναι το θέμα .

Κι έρχεται από παλιά , πολυ παλιά . 

Είτε από την οικογένεια όταν ήσουν μικρός , είτε από τις πρώτες ερωτικες εμπειρίες , είτε κι απ? τα δυο .

Δες εκεί τι θα κανεις πριν ξαναπείς καλημέρα σε γυναίκα .

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Teo1094

# 13 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Αρχικά παιδιά δε παρακάλεσα κανένα. Τα συμβάντα που σας περιγράφω δεν διήρκησαν καιρό αλλά μόλις 2 μέρες. Και μάλιστα το μόνο που ζητούσα ήταν να καταλάβει γιατί πειράχτηκα και όχι να μου το παίζει θιγμένη και να βγει από πάνω. Δε ζήτησα επανασύνδεση ή να κάνω τα στραβά μάτια ες αεί. Όσο για το ότι την ελκύουν οι τοξικές σχέσεις που το είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου, άπειρες φορές μιλήσαμε και μου είπε ότι δεν θέλει πάλι κάτι τοξικό , και ότι η αντίδραση μου ότι κοιμήθηκε εκεί της θυμίζει την τοξικότητα στην παλιά της σχέση , για αυτό θέλει να φύγει. Δε γίνεται να πιστέψει κάποιος ότι υπάρχουν άνθρωποι που ζητάνε τοξικά πράγματα.

tzoulia59

# 14 στις 22/8/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.478

βρε Θεοδωρε .. 

η κυρια  ειναι κολλημενη  με τον πρωην ;;

και ;ψεματα σου ελεγε ..

με τον πρωην δεν προκειται να τα βρει ,

,γιατι ο αλλος το παει το γραμμα ... και να μην σου τυχει  στο δρομο σου ...τετοιος ,

,ποιος τοξικος της αρεσει .και πρασινα αλογα ..

ποιος επιθυμει για πολυ .εναν πορνο στην ζωη του;;

μικρης διαρκειας ειναι αυτοι.. να σου ανεβαζουν την λιμπιτο .

.και πεισμωνεις ...θαρεις  αξιζουν μια ;;για να τους  θελεις για πολυ .;;

ξεχνα την γιατι  δεν σε γουσταρει ..

γιατι αν σε γουσταρε και της εκανες την διαφορα ,θα το πηγαινε  μαζι σου ..

κι οσο κι αν σε ποναει 

ναι σε χρησιμοποιησε γιατι δεν ειχε παρεα και  για να μην την βγαλει μονη . . ..

κι οσο κι αν λες οτι σου αρεσε λιγη σημασια εχει ..

.σημασια εχει να της αρεσεις κι εσυ ...

κακως που ησουν επιμονος

αν επιανες τα μηνυματα επομη φορα δεν θα επρεπε να υπαρξει ...

αγνοησε τα λαικ λιγη σημασια εχουν κι αυτα ,,για να κραταει επαφες ,το κανει 

,και για να την σωσεις οταν πνιγεται ,...

καβαντζα την λενε ,,,κι οχι για σχεση αλλα για επιβεβαιωση ,

,κι εναν ωμο να κλαψει  ,,

στην θεση σου θα την μπλοκαρα απο παντου κι ουτε καλημερα ..

ασε ρε με τις  ευγενειες  ..

θα σου δωσω μια συμβουλη ...με τους καλους να εισαι καλος και με τα γουρουνια γουρουνι ..

μαντεψε τι ειναι αυτη ...

φυστην ,,στην ψυχρα ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Teo1094

Καλησπέρα σε όλους!

Γνώρισα μια κοπέλα , η οποία πρόσφατα (1,5 μήνα) βγήκε από μια σχέση 2,5 ετών . Εμένα μου άρεσε πολύ αυτή ,(ένιωσα μετά απο καιρό το κλικ που λένε) όμως η ίδια με ενημερώσε ότι ήθελε τον χρόνο της για το οτιδήποτε. Να σημειωθεί πως βγαίναμε για 1 μήνα και κάτι. Παρόλα αυτά ,έκανε αυτή κίνηση για κάτι , γιατί εγώ σεβομουν το ότι θέλει χρόνο. Βγαίναμε κανονικά σαν να είμαστε μαζί ,μοιραζόμασταν πράγματα, υπήρχε μια ¨σπίθα¨ ανάμεσα μας, τουλάχιστον στα μάτια μου. Απλά δεν ήθελε να δώσει όνομα σε αυτό που έχουμε. Γενικά ήταν πολύ κοινωνική ,κάτι που δεν έχω συνηθίσει στις προηγούμενες μου σχέσεις ,αλλά το αποδέχτηκα πολύ εντάξει εννοείται, χωρίς γκρίνιες κλπ. Καθώς γνωριστήκαμε μέσα καλοκαιριού, που λογικά οι παρέες της ήταν διακοπές, δεν την είδα να έχει κ πολλές επαφές μαζί τους. Μέσα σε μία απο τις παρέες αυτές ήταν και ο πρώην , τον οποίο μου είχε πει ότι της είχε φέρει πολύ σκάρτα ( πήγαινε με άλλες κλπ) αλλά τον αγαπούσε ακόμα ΜΟΝΟ σε ανθρώπινο επίπεδο. Βέβαια την περίοδο που μου το είπε αυτο, δεν μιλιόντουσταν με αυτόν. Κανονίζετε λοιπόν έξοδος με την παρέα της. Μέθυσε άσχημα κ κοιμήθηκε σε αυτον, χωρίς να γίνει κάτι (από ότι μου είπε) απλά οτι ενιωσε σα να ξαναβρήκε το σπίτι της μετά απο μια κουβέντα που κάνανε. Βέβαια αυτή γνώριζε πως εκείνος εχει παράλληλη σχεση με 2 κοπέλες τη στιγμή εκείνη. . Εμένα με πείραξε το ότι έμεινε σε αυτόν , όπως είναι λογικό νομίζω, και αυτή μου έλεγε ότι έχω δίκιο και ας πάρω όσο χρόνο χρειαστεί για να είμαι οκ και ότι είμαι καλή ψυχη για να με αφήσει, κ εγώ της απάντησα πως αν θέλει να με κρατήσει σαν καλη ψυχή , μπορόυμε να μείνουμε φίλοι. Αυτή έπειτα μ ειπε πως θέλει να ναι μαζί μου,και δε με θέλει σα φίλο, απλά θέλει τον χρόνο της.

Ξαφνικά μετά από κάποιες ώρες,κ αφού κοιμήθηκε γιατί ήταν άυπνη ,άρχισε να μου λέει ότι την πιέζω γιατί δεν είχαμε κάτι (επείδη μάλλον έδειχνα ότι με πείραξε αυτό που έκανε) , και ότι αγαπάει αυτό τον άνθρωπο, οτι είναι ότι πιο σημαντικό έχει στη ζωή της, και ότι αυτό μπορεί να ξαναγίνει, ακόμα κ να κοιμηθούν στο ιδιο κρεβάτι σε κάποιο πάρτι κλπ, και εγώ δεν είμαι έτοιμος να κάνω σχέση μαζι της γιατί δε θα μπορώ να το διαχειριστώ όλο αυτο.Εντωμεταξύ καθημερινά μου έλεγε , σε θέλω, κανε υπομονή με εμενα γιατι θα μας βγει σε καλό γιατί εισαι υπέροχος άνθρωπος , είμαι ευγνώμων που σε γνώρισα ,΄δεν εχω νιώσει τόσο γεμάτη όσο με σένα τα τελευταία 2 χρονια,είσαι ένα όμορφο φως στη ζωή μου , κανείς δε με έκανε ποτέ να περάσω τόσο όμορφφα κ άλλες τέτοιες αηδίες. Δεν ήθελα να της πω ότι έκανε λάθος, γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα της δεν είχαμε κάτι που να τη δεσμεύει, απλά ήθελα να καταλάβει οτι είναι πολυ λογικο αυτό που με πείραξε κ ας μη κάνανε κάτι. Και δεν δεχόταν συζήτηση, γιατί ήταν χαρούμενη με αυτό που είχε γίνει,δε το μετάνιωσε λεπτό, και αν μιλούσε με εμένα για αυτό με γκρίνιες κκλπ, θα χαλούσα την ευτυχία της. Προσπάθησα πολύ να το παίξω κουλ , κ να της πω ο,τι δεν θα ξανατιδράσω ετσι, γιατι πραγματίκα μου αρεσε πολύ αυτή η κοπέλα, κ πίστευα πως αυτα τα λόγια του τύπου ΄΄ θα ξαναγίνει ο,τι εγινε, ήταν λόγια πάνω σε νέυρα και όχι κάτι που θα γινόταν όντως μελλοντικά .Μέχρι που μ είπε οτι νιώθει πως πιέζεται (ξανά), ότι της θυμίζω τον εαυτό της στην προηγούμενη της σχέση που ήταν τοξικη( προφάνως έτσι αντιδρούσε αυτή απο τα κέρατα που τις έβαζε ο άλλος) και οτι οταν γίνεται αυτό κάνει άσχημα πράγματα( του τύπου να φλερτάρει κλπ) κ εγώ εύλογα τη ρωτάω αν τα έκανε αυτά και με τον πρώην της , κ απάντησε , όχι γιατί με αυτον ημουν ερωτευμένη, με σένα δεν είμαι. Τέλος της τα έχωσα γιατί της είχα ανοιχτεί πολύ κ μ έδινε φρούδες ελπίδες (κάθε μέρα μου έλεγε να κάνω υποομονή γιατί είναι δύσκολος άνθρωπος) , αυτη μ είπε πως δεν έχει καμία υποχρέωση απέναντι μου, κ δεν έχω δικαίωμα να την κατρηγορώ. Κ της λέω πως ανθρώπινα τουλάχιστον, έχεις την υποχρέωση να είσαι εντάξει με κάποιον που ήταν εντάξει , κ να μη παίζεις με τα αισθήματα του άλλου ,κ έτσι όπως έχεις εσύ το δικαώμα να το κάνεις αυτο, έχω και εγώ το δικαίωμα να σε κρίνω για αυτο.

Εκτιμώ το ο,τι ήταν ειλκρινής μαζί μου, και πιστεύω πως αν την είχα γραμμένη κ δε με ένοιαζε τι κάνει και με ποιόν, όλο αυτό θα συνέχιζε. Αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς , εμένα με πείραξε ,γιατί την ήθελα πολυ την κοπέλα αυτή, και κατανοώ πως εξαρχής θα έπρεπε να της πω , τέλος κορίτσι μου, και να μην το υπερναλύσουμε τόσο. Καταλήξαμε να την κατηγορώ και να μου μιλάει ειρωνικά, λέγοντας μου βέβαια πως θα είναι εκεί αν τη χρειαστώ κάτι, κ εγώ λέγοντας της πως δε θέλω να την ξαναδώ μπροστά μου και ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που έγινε ο,τι έγινε! Μίλάω άσχημα όταν βλέπω συμπερίφορες να αλλάζουν μέσα σε 2 ώρες χώρις να ευθύνομαι σε κάτι (νομιίζω), και μία μηδενική εκτίμηση προς εμένα(ενώ κάποτε μ έλεγε σε θέλω στη ζωή μου μη φύγεις κλπ) . Φυσικά, εχω σβήσει ο,τι είχαμε (φωτο κλπ) ,και προσπαθώ να το ξεπεράσω τελείως, δεν ασχολούμαι, δεν στέλνω, αυτη όμως συνεχίζει λάικ κλπ. Το κακό είναι πως δε μου είπε ποτέ οτι θελει τον πρώην της , ισχυρίζεται πως δεν τον θέλει, απλά τον νοίαζεται πολυ κ ότι ανυπομονεί να τελειώσει με τη δουλειά της , να γυρίσει σε αυατόν κ την παρέα της που την αγαπάνε.

Νομίζω πως την βοήθησα σε ενα καλοκαίρι μοναξιάς, κ μόλις τα ξαναβρήκε με την παρέα της που την είχε παρεμμερήσει, ξαφνικά δεν υπάρχω...

Αν κ κάποτε μ είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου, είσαι πολύ καλός για μένα και συνήθως με τέτοιους ανθρώπους καταλήγω σκοτωμένη στο τέλος , γιατί με ελκύουν τα τοξικά πράγματα.

Θα ήθελα μια μέρα να της λείψω και εγώ, και να γίνει ένα θαύμα και κάποτε να είμαστε μαζί, γιατί πραγματικά, αν κ λίγος καιρός , περάσαμε πανέμορφφες μέρες. Και να της μείνουν οι 30 μέρες που περάσαμε πανέμορφα, κ όχι οι 2 τελευταίες που σκοτωθήκαμε.

Συγνώμη για το πρήξιμο, να είστε καλα!

panagiotismp90

# 15 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Κανεις το πιο συχνο λαθος σ αυτες τις περιπτωσεις, την κοπελα δεν πρεπει να την πολεμησεις με τελεσιγραφα και εντασεις, πρεπει να την ελκυσεις σταδιακα προς το μερος σου με τις κινησεις σου. Ειναι δυσκολο το ξερω αλλα αν σ αρεσει η κοπελα πρεπει να το προσπαθησεις. εγω διεκρινα οτι η κοπελα διερχεται μια αποδραμουσα ατραπο που αν καταφερεις να ελεγξεις τα νευρα σου θα καταληξει σε σενα.

Αρέσει στο μέλος Teo1094

Enikos

# 16 στις 22/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλο και το "ες αει"...δινει τεμπο...

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

seychelles

# 17 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 647

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Teo1094
Αρχικά παιδιά δε παρακάλεσα κανένα. Τα συμβάντα που σας περιγράφω δεν διήρκησαν καιρό αλλά μόλις 2 μέρες. Και μάλιστα το μόνο που ζητούσα ήταν να καταλάβει γιατί πειράχτηκα και όχι να μου το παίζει θιγμένη και να βγει από πάνω. Δε ζήτησα επανασύνδεση ή να κάνω τα στραβά μάτια ες αεί. Όσο για το ότι την ελκύουν οι τοξικές σχέσεις που το είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου, άπειρες φορές μιλήσαμε και μου είπε ότι δεν θέλει πάλι κάτι τοξικό , και ότι η αντίδραση μου ότι κοιμήθηκε εκεί της θυμίζει την τοξικότητα στην παλιά της σχέση , για αυτό θέλει να φύγει. Δε γίνεται να πιστέψει κάποιος ότι υπάρχουν άνθρωποι που ζητάνε τοξικά πράγματα.

Υπάρχουν ανθρωποι που τους αρέσουν τα τοξικά πράγματα, για δικούς τους λόγους, και δε χρειάζεται να μπλέξεις μαζί τους, ασε τον τέτζερη να κυλίσει να βρει το τοξικό καπάκι που θέλει. Χάρη σου κάνει που φεύγει. 

Ζητάς από κάποια να σου αναγνωρίσει κάτι που σου φαίνεται δίκαιο, ίσως και αντικειμενικά ειναι, και αυτή δε το κάνει. Δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα σε κανέναν, ούτε κερδίζεις κάτι με το να συμφωνήσει, άστη.

Μπορεί εάν γίνει τέτοια επανσύνδεση που λες να μην είναι πανέμπορφα τα πράγματα. 

Όταν στο παρελθόν, πριν κάνω οικογένεια, είχα (σχετικά σύντομες) εμπειρίες με 1-2 τοξικά άτομα, ενώ τότε μπορεί να έλεγα μα αν είναι δυνατον να μην το ένα ή μην το άλλο - αυτή ήταν η κατάληξη πάντα είχαν προηγηθεί μερικές υπέροχες εβδομάδες ή μήνες. Όμως μετέπειτα έμαθα ότι είχαν περάσει κακοποιήσεις πχ από γονεις και τελικά έφυγαν αποροίες ή ο όποιος θυμός για τις συμπεριφορές τους.

Δεν γίνεται πάντα να καταλαβουμε τι γίνεται, ούτε χρειάζεται, έχεις αρκετή πληροφορία για το τι χρειάζεται να κάνεις εσύ από εκεί και πέρα τα δικά της προβλήματα είναι δικά της και δική της δουλειά να ζήσει με αυτά και να τα λύσει.

Αρέσει στο μέλος Teo1094

Teo1094

# 18 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από panagiotismp90

Κανεις το πιο συχνο λαθος σ αυτες τις περιπτωσεις, την κοπελα δεν πρεπει να την πολεμησεις με τελεσιγραφα και εντασεις, πρεπει να την ελκυσεις σταδιακα προς το μερος σου με τις κινησεις σου. Ειναι δυσκολο το ξερω αλλα αν σ αρεσει η κοπελα πρεπει να το προσπαθησεις. εγω διεκρινα οτι η κοπελα διερχεται μια αποδραμουσα ατραπο που αν καταφερεις να ελεγξεις τα νευρα σου θα καταληξει σε σενα.

Φίλε μου δε νομίζω ότι είναι εύκολο για έναν άνθρωπο που του αρέσει κάποιος ,να δεχθεί ότι κοιμήθηκε στο ίδιο σπίτι με τον πρώην και να σου λέει ότι αυτό μπορεί να ξαναγίνει ,ακόμα και να κοιμηθούν στο ίδιο κρεβάτι,επειδή έχουν κοινές παρέες.

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Enikos

# 19 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παναγιωτ!!!...

Τον εκανες σολες για πασουμια με αυτο το...

..."αποδραμουσα ατραπος"...

Τι εισαι εσυ βραδερφακι μου?...

Enikos

# 20 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αφου τα ξερεις ολα αυτα...απο εμας τι θελεις?...

Στοργη και απλαουζεσ?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Teo1094

Φίλε μου δε νομίζω ότι είναι εύκολο για έναν άνθρωπο που του αρέσει κάποιος ,να δεχθεί ότι κοιμήθηκε στο ίδιο σπίτι με τον πρώην και να σου λέει ότι αυτό μπορεί να ξαναγίνει ,ακόμα και να κοιμηθούν στο ίδιο κρεβάτι,επειδή έχουν κοινές παρέες.

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.