Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι ψάχνουμε;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Enikos

# 61 στις 2/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742
'Aρεσαν+: 0%

Αλεπου!!!...Ολα τα "κατανοεις"!!!...

Ξερεις να ξεμπλοκαιρνεις?...

Κατα το..."ξερεις να ξεματιαζεις"?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από seychelles

Τι έγινε, μπλοκάρε και σήμερα το σύστημα ? είναι μέρες πλέον, να το κοιτάξεις  

Qwerty____55

# 62 στις 2/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 610

Σου υπέγραψαν ... το έγγραφο με την σχετικη ... ανακήρυξη.  για την 2η του Σεπτέμβρη .  ??? , η  απλα κάνατε , μια συμφωνία .. Κυρίων ... και κατόπιν , δεν αναγνωρίζουν τίποτα . ???

Το λεω αυτό , γιατί μαλλον , δλδ , θελω να περασω κατι...μεσα σε πολλα λουλούδια ...!!!

Μείνε ήσυχος , σν την δω... θα της το πω...

Δεν χρειαζεται να μπει εδω... προκειμένου να της το πω...και νσ παρει δυναμη , για να γραψει...

Ηδη ,,, γραφει.. !!!

Θα ερθει ...φορτωμενη . !!!

Της κραταω ... μια θεση στο parking.. !!!

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από seychelles

Τους διάβασα το κείμενο, αργά. Συγκινήθηκαν, δάκρυσαν, κατάλαβαν, εγιναν και οι άνθρωποι στο τελωνείο πλέον πολυδιάστατοι. Από σήμερα, η 2η του Σεπτεμβρη ανακηρύσσεται μέρα ανθέων και τα λουλούδια δε θα εκτελωνίζονται !

Έχω ένα λουλούδι για κάθε μέρα μακριά από τη Τζούλια, να της τα πνεις αυτά άμα μπει εδώ όσο θα οδηγώ, για να βρει και αυτή τη δύναμη να γράψει κι άλλα.

Αρέσει στο μέλος seychelles

seychelles

# 63 στις 2/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Βρε μπας και θες Τζούλια και δε το παραδέχεσαι ούτε στον ευατό σου, δίπλα δίπλα να βάλεις μερικά κείμενα στις ίδιες συχνότητες συντονισμένα βγαίνουν τα δύο συστήματα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Enikos

Αλεπου!!!...Ολα τα "κατανοεις"!!!...

Ξερεις να ξεμπλοκαιρνεις?...

Κατα το..."ξερεις να ξεματιαζεις"?...

seychelles

# 64 στις 2/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 647

Συμφωνία κυρίων με τους τελωνειακούς, σα τη διακύρηξη της ανεξαρτησίας πριν γίνει σύνταγμα, όσοι το έχουν διαβάσει αργά είναι πλέον μυημένοι, καταλαβαίνουν και ξέρουν πλέον για ποιο σκοπό υπάρχουν. Αν ότι θες να περάσεις θα άρεσε στη Τζούλια είμαι βέβαιος θα βοηθήσουν.

Για το επόμενο κείμενο ζω ! κράτα γερά τη θέση πάρκινγκ και ότι άλλο θέλει, αρκεί να γράφει, να ανοίγουν τα μάτια μας και να παίρνουμε δύναμη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Qwerty___55

Σου υπέγραψαν ... το έγγραφο με την σχετικη ... ανακήρυξη.  για την 2η του Σεπτέμβρη .  ??? , η  απλα κάνατε , μια συμφωνία .. Κυρίων ... και κατόπιν , δεν αναγνωρίζουν τίποτα . ???

Το λεω αυτό , γιατί μαλλον , δλδ , θελω να περασω κατι...μεσα σε πολλα λουλούδια ...!!!

Μείνε ήσυχος , σν την δω... θα της το πω...

Δεν χρειαζεται να μπει εδω... προκειμένου να της το πω...και νσ παρει δυναμη , για να γραψει...

Ηδη ,,, γραφει.. !!!

Θα ερθει ...φορτωμενη . !!!

Της κραταω ... μια θεση στο parking.. !!!

Με εκτίμηση ...Q...

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

Enikos

# 65 στις 2/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εσυ γνωριζεις καλυτερα...τι να πω κι εγω?...

Οτι αγωγη μου συστησεις, θα την ακολουθησω εβλαβικα!...

Γιεπ! . . . . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από seychelles

Βρε μπας και θες Τζούλια και δε το παραδέχεσαι ούτε στον ευατό σου, δίπλα δίπλα να βάλεις μερικά κείμενα στις ίδιες συχνότητες συντονισμένα βγαίνουν τα δύο συστήματα. 

Qwerty____55

# 66 στις 2/9/2021
author

Κανονίστε ...να σφαχτητε ...στην... ποδιά , της tzoulias. !!!

Αυτα , τα καμωματα σας , θα βλέπει τωρα  η tzoulia ,...και θα μπει στο δίλημμα ...ποιον απο τους δυο σας  να επιλέξει ...!!!

Λες να επιλέξει , ...τον νεωτερο ... με τα ανθη ???  η , τον ...ελαφρως μεγαλυτερο , με τις σοφιστικέ.. αποψεις ...???

Αν ομως δεν επιλέξει , κάποιον απο τους δυο σας ...Κρατηστε την ,  εκει !!!

Ερχομαι...!!!

Βαζω και εγω , υποψηφιότητα...!!!

Εκείνη ...κοιμαται...και η τυχη της δουλεύει ...!!!

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από seychelles

Αρέσει στα μέλη Enikos, seychelles

Enikos

# 67 στις 2/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, οχι και "καμωματα μας" Κε συναδελφε...

Εδω, ο εξωτικος προορισμος, την αναφερει συνεχεια...ποιος ξερει γιατι...

Εγω αμυνομαι του πατριου εδαφους, με σθενος και κροτου-λαμψης, αλλα...

Μπααα!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Qwerty___55

Κανονίστε ...να σφαχτητε ...στην... ποδιά , της tzoulias. !!!

Αυτα , τα καμωματα σας , θα βλέπει τωρα  η tzoulia ,...και θα μπει στο δίλημμα ...ποιον απο τους δυο σας  να επιλέξει ...!!!

Λες να επιλέξει , ...τον νεωτερο ... με τα ανθη ???  η , τον ...ελαφρως μεγαλυτερο , με τις σοφιστικέ.. αποψεις ...???

Αν ομως δεν επιλέξει , κάποιον απο τους δυο σας ...Κρατηστε την ,  εκει !!!

Ερχομαι...!!!

Βαζω και εγω , υποψηφιότητα...!!!

Εκείνη ...κοιμαται...και η τυχη της δουλεύει ...!!!

...Q...

Qwerty____55

# 68 στις 2/9/2021
author
Καλησπέρα ...Νομιζω οτι πολύ ασχολήθηκα με την ...tzoulia ...Την παραδίδω σε εσάς ...Έχω αφήσει , ενα κορίτσι να με...περιμενει !!! Αυτή η tzoulia ...μας ξεμιαλισε...!!!Περιμενετε...μην φυγετε...ισως επιστρεψω ...Πηγαινω στην...Nansia...Θα με περιμενει η θα εχει φύγει ...κιαυτή ...???Τελικα...ουτε μια τσιπουριτσα ...δεν πιασαμε ...στο αγκιστρι ...!!!Καλο βραδυ...καλο ξημερωμα... !!!
Αρέσει στο μέλος apolitiii

Pavlos3838

# 69 στις 3/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλα τα λες

Η πικρή αλήθεια είναι οτι τα πράγματα είναι οπως τα λες και ας διαφωνούν πολλοι.Και αυτο επειδή το κανουν χωρίς να εχουν συναισθηση

Kristina_

# 70 στις 3/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Ωπα καλαρ!!! Καλως μας ηρθε και νεος «σιγουρος» ,,,απο που μας προεκυψε φθινοπωριατικα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Pavlos3838

Καλα τα λεςΗ πικρή αλήθεια είναι οτι τα πράγματα είναι οπως τα λες και ας διαφωνούν πολλοι.Και αυτο επειδή το κανουν χωρίς να εχουν συναισθηση

Enikos

# 71 στις 3/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οσοι "διαφωνουν", απλα δεν...διαφωνουν...

Λενε την αποψη τους!!!...

Μικρη λεπτομερεια...

Εστω κι ετσι...η ενσυναισθηση, που ακριβως κολλαει?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Pavlos3838

Καλα τα λεςΗ πικρή αλήθεια είναι οτι τα πράγματα είναι οπως τα λες και ας διαφωνούν πολλοι.Και αυτο επειδή το κανουν χωρίς να εχουν συναισθηση

Αρέσει στο μέλος seychelles

vanarabit

# 72 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 903

#

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nansia33

Τι ψάχνουμε;

Αλήθεια τι ψάχνουμε εδώ στα τυφλά; Με τι εικόνες στο μυαλό και με ποιες ψευδαισθήσεις; Μπαίνοντας σε σελίδες γνωριμιών περιμένουμε το θαύμα που δεν έγινε στα τόσα χρόνια; Είμαστε ρεαλιστές ή ονειρευόμαστε τον άνθρωπο όπως η φαντασία μας τον έφτιαξε. Ναι νομίζω αυτό ψάχνουμε οι περισσότεροι. Είναι και οι κάποιοι που ψάχνουν το πρόσκαιρο και το χειροπιαστό. Άλλη μια περιπέτεια. Αυτά είναι τα νεαρούλια και οι μεσόκοποι που ψάχνουν την ανανέωση. Προσωπικά νοιάζομαι γι αυτούς τους ρομαντικούς ονειροπόλους που ψάχνουν το ιδανικό και μόλις αντιληφθούν το πραγματικό το βάζουν και πάλι στα πόδια. Γιατί το ιδανικό?.μμμ δεν υπάρχει. Μάλλον φτιάχνεται με υπομονή και ουσιαστική προσπάθεια. Με σωστή επικοινωνία και αμοιβαία κατανόηση. Το έχουμε δοκιμάσει;  Οι περισσότεροι μάλλον όχι. Προτιμούμε αυτό που θα έρθει εξ ουρανών. Θα μας αγαπά, θα μας θαυμάζει, θα είμαστε οι μοναδικοί. Περιμένουμε αυτόν ή αυτήν με τις σωστές αναλογίες, το κατάλληλο ύψος και την ομορφιά του δικού μας γούστου. Κι ας είμαστε εμείς με τις φουσκωμένες κοιλιές και τις όχι ιδανικές αναλογίες. Ας είμαστε αδιόρθωτοι και με ελαττώματα. Αλήθεια τι ψάχνουμε;

vanarabit

# 73 στις 17/1/2022
author
Γυναίκα / 75 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Απαντήσεις: 903

#

ΌΝΤΩΣ !!!
Μου άρεσε η τοποθέτηση σου κύριε "Ενικέ" !
Και σίγουρα είναι το πιο ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ που αξίζει να συζητηθεί και αναλυθεί 
και που τυχαία "έπεσα" απόψε επάνω του ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

Δεν ξερω απο ποτε οριστηκε συγκεκριμενο μερος για να αναζητα ο καθενας, οτι αναζητα...

Οι δικες μας αποτυχιες, αφορουν ανθρωπους, πρακτικες, διαφορες επιπεδων, χασματα νοοτροπιων και ενα σωρο αλλα θεματα ασυμβατοτητας...

Το μερος στο οποιο θα αναζητησει καποιος, οτι αυτος θελει να αναζητησει, πως μπορει να επηρεασει αποτελεσματα ...

Μετα...

Πολυ κατασταλτικη αυτη η γενικευση, για τον τροπο που αντιμετωπιζουν ολοι η οι περισσοτεροι τις γνωριμιες τους και με τι γνωμονα το κανουν...

Τα ιδια επιχειρηματα  επικαλουνται και οι αλλοι, για τους αλλους, προκειμενου να φτιαχτει αυτη η τελματωδης κατασταση στο ζητημα "γνωριμιες"...

Δεν ξερω αν εχω καταλαβει σωστα αλλα, τα προσωπικα μας βιωματα δεν ειναι ο γενικος κανονας...

Οσο για το τι ψαχνω εγω εδω, αν υποτεθει οτι μεσα στην γενικοτητα μου απευθυνεται η ερωτηση, δεν ειναι ολα ερωτας και σεξ...

Ειναι μια κοινωνικη συναναστροφη και αυτος ο τροπος επικοινωνιας, κατα τον οποιο μπορει να απολαμβανεις η να δυσανασχετεις με θεσεις, αποψεις, τροπους, συμπεριφορες...

Ειναι η τριβη μεταξυ των ανθρωπων, αυτη η οποια βοηθαει να δοκιμαζουμε την κριτικη σκεψη μας σε σχεση με τις δικες μας αρχες...

Ειναι μια ανθρωπινη δραστηριοτητα σχολειο και αυτη...

Η νομιζουμε οτι επειδη μεγαλωσαμε ηλικιακα, κατεχουμε τα παντα σε σημειο που να βγαζουμε τον εαυτο μας εξω απο τα κακως κειμενα?...

Καλο σαν θεμα συζητησης το θεμα σου θεματοθετρια, αλλα...

Σε προσωπικο επιπεδο, δειχνει οτι δεν δουλεψαμε σωστα τοοοσα χρονια με τις εννοιες και τις εμπειριες μας...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost