Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έρωτας χωρίς ανταπόκριση

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Gogo31

# 1 στις 23/8/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Έρωτας χωρίς ανταπόκριση

Καλησπέρα,

Εδώ και 6 μήνες γνώρισα κάποιον που με έκανε να νιώσω ερωτευμένη! Είχαμε καθημερινή επικοινωνία, αυτός από άλλη πόλη, μετά από 3 μήνες επικοινωνίας θελήσαμε να βρεθούμε όμως κάτι συνέβη και δεν έγινε..
Άρχισε να μειώνει την επικοινωνία και να μου λέει ότι σχέση απο απόσταση δεν θέλει και ότι το έχει ξανακάνει και δεν θα δουλέψει.. εγώ όμως είχα αρχίσει να νιώθω πολλά.. είμαι σίγουρα ερωτευμένη και πλέον κατάλαβα ότι είναι χωρίς ανταπόκριση... με πονάει πολύ, κάθε μέρα σκεφτομαι τρόπους για να τον κάνω να με θελει όπως έλεγε τουλάχιστο  στην αρχή..
Τον θέλω τόσο που είμαι διατεθημενη να παω να μείνω στην πόλη του.. σκεφτομαι οτι όταν θες κάποιον πολύ πρέπει να προσπαθείς για όλα..  όμως πια βλέπω ότι δεν υπάρχει τρόπος να τον πείσω.. όπως μου είπε: "κοιτα ψηλα και θα βρεις αυτο που ψαχνεις, μην συμβιβαζεσαι! Δεν ηταν γραφτο μας αλλα ειμαι σιγουρος θα βρεις οτι το καλυτερο για σενα αρκει να μην συμβιβαζεσαι με κανεναν και για κανεναν "Ξεκάθαρα δεν νιώθει όπως νιωθω.. 
Αυτό που θέλω είναι να μου πείτε αν κάποιος έχει νιώσει έτσι τι έκανε για να το ξεπεράσει.. είμαι στην φάση της θλίψης και έχει κολλήσει το μυαλό εκεί.. Θέλω και πρέπει να ξεκολλήσω! Πως να το κάνω, έχετε να μου προτείνετε κάτι;;

Enikos

# 2 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Οχι, δεν εισαι "σιγουρα ερωτευμενη"...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι, εχεις εξιδανικευσει κατι το οποιο...δεν γνωριζεις...

Και αυτο λεγεται...προχειροτητα...

Και πολλα αλλα, τα οποια δεν θα μου επιτραπει να ντα πω...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Ariadni_0 και σε ακόμα 4 μέλη.

Heptamer

# 3 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Gogo31

.. Θέλω και πρέπει να ξεκολλήσω! Πως να το κάνω, έχετε να μου προτείνετε κάτι;;

Βρες καποιον στην πόλη σου.

Ή κάποιον άλλο, σε άλλη πόλη.

Τόσες υπάρχουν.

Αρέσει στα μέλη archagellos, la-mer

Broken_Guy

# 4 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Ενθουσιασμός μπορεί να είναι, έρωτας δεν είναι ξεκαθάρισε το αυτό μέσα σου.6 μήνες όπως λες το μόνο που σου χει προσφέρει είναι λόγια τα οποία ίσως να μην μπορούσε να υποστηρίξει και από κοντά. Είσαι άνθρωπος που ερωτεύεσαι λόγια και όχι πράξεις μήπως;Και τέλος, καλά κάνει και σου είπε ότι δεν θέλει σχέση από απόσταση. Χάσιμο χρόνου είναι και ούτε πραγματική σχέση είναι εδώ που τα λέμε. Γνώρισε κάποιον εκεί κοντά σου και θα ξεχαστεί αυτό το συμβάν πολύ γρήγορα, μη σε απασχολεί.
Αρέσει στα μέλη dimitris-197, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

wish_

# 5 στις 23/8/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι λες μωρε που θα πας να μεινεις και στην πολη του?

Για έλα στα συγκαλά σου. Εμ δεν σε θελει εμ θ άλλαξεις και πόλη.

Σκέψου καλά αν όντως σου εδωσε ελπίδες οτι σε θέλει ή πιαστηκες απο την καθημερινη επικοινωνια που ειχατε και άρχισες να νιώθεις οτι έρχεσαι κοντά του επειδή το ειχες αναγκη,τον γνωρισες απο το διαδικτυο μηπως?

Μεγάλη κοπέλα εισαι.Ασε τα χαζα του και κοίτα οχι ψηλά αλλά μπροστά.Δεν ξεκινησες ποτε κάτι μαζί του,οπότε τι ειχες,τι έχασες?!

Στο μυαλό σου είναι όλα.Αντε παρε καμιά φίλη και πήγαινε να ξεσκάσεις,Πηγαινε για μπανιο και πέρνα ξένοιαστα.Ο χρόνοςθα σε κάνει να ξεχάσεις οτι και αν νιωθεις,οποτε γεμισε τις ωρες σου με διάφορες δραστηριοτητες.

archagellos

# 6 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπτη ,

το να δηλωνεις με καποιον ερωτευμενη να σκεφτεσαι να μετακομισεις στην πολη του ...για καποιον που δεν εχει δει ποτε ...μονο απελπισμενη θα μπορουσα να σκεφτω οτι εισαι .

Ο τυπος καλα σου λεει...δεν θα λειτουργησει το θεμα .
Πως να ξεκολλησεις ? 

Ξεκινας και ασχολησε με εσενα ...και πανω απο ολα ξεκινα να γραφεις 

Οτι σκεφτεσαι οπως το σκεφτεσαι καθε μερα ...γραφε σελιδες με οτι νιωθεις πως το νιωθεις ...οτι σου ερχεται ...ασυνδετες σκεψεις ...απο το ενα θεμα στο αλλο ...οτι ακριβως σου περναει απο το μυαλο ...αυτα που γραφεις καθε μερα ...μη τα διαβαζεις 

Μετα απο 2 εβδομαδες ξεκινα να διαβαζεις αυτα που εγραψες την πρωτη μερα ...αλλα να συνεχισεις να γραφεις 

Σε καποιο σημειο θα ξεκινησεις και θα καταλαβαινεις οτι αυτα που εγραφες τις πρωτες μερες ...δεν ησουν εσυ ...αλλα σιγουρα καποια αλλη ...

Με αυτο τον τροπο θα αρχισεις να ηρεμεις ...

Και μη ξεχνας ...να σχοληθεις με εσενα ...διαβασμα ( οχι ερωτικα βιβλια ) Ταινιες ( μονο κωμωδίες )

Παλεψετο ...διοτι παλη θελει και τελικα θα βγεις απο το ολο θεμα 

Αρκει να το θελεις .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Sourygia, Gogo31 και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 7 στις 23/8/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.075
Βασικά εσύ είχες ανάγκη να νοιώσεις ερωτευμένη και να βρεθεί κάτι που θα ανατρέψει θετικά τη ζωή σου. Έχεις κολλήσει με μια φαντασιακή ιδεατή κατάσταση και όχι με τον συγκεκριμένο τύπο. Θα μπορούσε να είναι ο καθένας στη θέση του. Μην φορτώνεις λοιπόν κάποιον με τις δικες σου ανάγκες. Αναγνώρισε τις και προχώρα στο να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο να τις πραγματοποιήσειςμ
Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Gogo31 και σε ακόμα 2 μέλη.

panagiotismp90

# 8 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

πες του σε βλεπω φιλικα, δεν θελω σχεση και να ερθει να πατε για καφε. αν πει το ναι, θα σου πω τι να κανεις. μηπως του χεις πει ομως τι νιωθεις?

JIMTHEBLASTER1975

# 9 στις 23/8/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
Κλασσικά φαινόμενα...Θα ήθελα να ξέρω την χιλιομετρική απόσταση,γιατί και εγώ είμαι υπέρ των σχέσεων αυτων.Ομως δες τον πρώτα βρείτε τα,κάντε σχέδιο το πώς θα βρισκοσαστε στο μέλλον,και μετά τα λέμε...

Gogo31

# 10 στις 23/8/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Έχετε δίκιο.. Ίσως να θέλω πραγματικά να ερωτευτώ και να συνέβη με τη ιδέα του πως θα ήταν μαζί του, γιατί στην πραγματικότητα δεν ξέρω αν θα ήταν έτσι..Αυτό με το γράψιμο είναι λίγο δύσκολο πιστεύω.. Θέλω όμως να το προσπαθήσω! Βαζω δραστηριότητες ειναι η αλήθεια αλλά το μυαλό ξεφεύγει για λίγο.. είναι πολύ χαζό όλο αυτό το ξέρω.. δεν μπορώ να καταλάβω πως εφτασα ως εδώ, έχω γύρω μου ανθρώπους που θα μπορούσα να βγω, να διασκεδάσω αλλά εγώ κόλλησα εκεί.. τραγικό.. όντως θέλει χρόνο αλλά πραγματικά μου φαίνεται πολύ περίεργο που νιώθω έτσι για κάποιον που δεν είδα από κοντά..
Αρέσει στο μέλος JIMTHEBLASTER1975

seychelles

# 11 στις 24/8/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Κοίτα πιο πολύ τι κάνει, όχι μόνο τι λέει περί απόστασης κλπ, μειώνει επικοινωνία και κρατάει αποστάσεις.Τα κοιτά ψηλά κλπ ωραία ακούγονται αλλά είναι και τζάμπα να τα πει κανείς, το να κάνεις μετακόμιση στην πόλη του είναι μια τεράστια δέσμευση χωρίς καμία απολύτως ανταπόκριση, το ανάποδο μάλλον.Δε φαίνεται να κυλάει ομαλά και ότι θέλει υπερβολική κούραση από τόσο νωρίς μάλλον δεν αξίζει τον κόπο. Λες είσαι ερωτευμένη αλλά πόσο τον ξέρεις, σου άρεσαν αυτά που σου έλεγε αλλά ανταποκρίνονται σε κάτι ? Άμα τον άλλο δεν τον ξέρεις, καμμιά φορά βλέπεις ότι θες να δεις και έτσι είναι και εύκολο να σε εκμεταλλευτούνε σε μια ευάλωτη κατάσταση. πχ με ένα νάρκισσο να βγεις λίγους μήνες (χωρίς να είμαι σε θέση να κρίνω για το συγκεκριμένο, χάριν ακραίου παραδείγματος το αναφέρω) θα σου πει ότι θες να ακούσεις, θα καλύψει όλες σου τις ανασφάλειές τον πρώτο καιρό, θα νιώθεις υπέροχα και θα απορείς που κρυβόταν τέτοιο το κελεπούρι τόσο καιρό. Μετά βέβαια ακολουθεί κρύο ντους. Αν τον άλλο δε το ξέρεις καλά, μη κάνεις δεσμεύσεις όπως αλλαγή πόλης που είναι σε πλήρη αναντιστοιχία με τη δική του συμπεριφορά. Έξι μήνες είναι θα περάσει, βγες με δικούς σου ανθρώπους, φίλους, οικογένεια, κάνε πράγματα που σου αρέσουν και σιγά σιγά θα περάσει. Σε κάθε περίπτωση και λίγος εγωϊσμός δε βλάπτει, γιατί να κάθεσαι να ασχολείσαι άμα ο άλλος πουλάει παπά και μετά φεύγει, μην υποτιμάς τον εαυτό σου.

Αρέσει στο μέλος Gogo31

Gogo31

# 12 στις 24/8/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Παναγιώτη του το είπα και δεν ήθελε γιατί ήξερε ότι δεν θα ήταν απλά ένας καφές.. εγώ πάλι αυτό το εννοούσα τότε! Ότι ήθελα να βγούμε για καφέ να τα πούμε από κοντά και τίποτα παραπάνω! Μου είχε πει ότι δεν έχει νόημα να βρεθούμε γιατί θα είναι πιο δύσκολο μετά μιας και δεν θα είμαστε κοντά.. Θέλω να πω ακομη ότι και αυτός μου ειχε πει ότι με θέλει πολύ και ότι με σκέφτεται πολύ οπότε εννοείται έχω πει πως νιωθω και εγώ.. αλλά μετά έβαλε την λογική και είπε ότι δεν υπάρχει μέλλον γιαυτο και το τελείωσε..παρατήρησα ότι στα σοσιαλ με έχει βάλει σε σιγαση μιας και δεν βλέπει τίποτα από όσα βάζω και μόλις είδα ότι με έσβησε από το ινσταγκραμ.. με λίγα λόγια φτύσιμο κανονικό! Και εγώ αντι να θυμωσω και να βάλω τον εγωισμό μου μπροστα, στενοχωριεμαι... δεν πάω καθόλου καλά.. δηλαδή τόσο πολύ στενοχωριεμαι που αυτό που σκέφτομαι είναι να τον ακολουθήσω ξανά παρά να τον γράψω και εγώ και να μην ασχοληθώ... τι κόλλημα έχω φάει δεν μπορώ να καταλάβω... φταίει που με φτύνει;
Αρέσει στα μέλη seychelles, panagiotismp90

Sourygia

# 13 στις 24/8/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Απαντήσεις: 96

Έχω κι εγώ μια φίλη που δηλώνει ερωτευμένη χωρίς να τον έχει δει. Το κακό μ αυτή  είναι ότι είναι 65 κι αυτός 50

panagiotismp90

# 14 στις 24/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Γωγω μου μηπως εχει καποια αλλη το παιδι? τι βλεπεις εκει στα φβ?

Enikos

# 15 στις 24/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Πιπινιαρα, ε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Sourygia

Έχω κι εγώ μια φίλη που δηλώνει ερωτευμένη χωρίς να τον έχει δει. Το κακό μ αυτή  είναι ότι είναι 65 κι αυτός 50

Qwerty____55

# 16 στις 24/8/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 610
Αγαπητή Gogo ...Είμαι σίγουρος οτι εισαι ερωτευμενη ...και μαλιστα ... Πολυ ερωτευμένη !!!...Και βεβαια , σε αυτο συντελεί ..και η απόσταση ...!!! Γιατί αν ...τον ειχες κοντα σου ,, ισως και να μην ήσουν και τοσο ερωτευμένη... Μάλλον απογοητευμένη ... Φρικαρισμενη ...και ..ολα τα ...εις ...μενη...!!!Ο πόνος σου είναι μεγάλος ,,, και σε καταλαβαινω ...!!!.. Μην στεναχωριεσαι ...Θα βρουμε τρόπους ..για να σε θέλει ...!!!Αν και εδω που τα λεμε ... Έχω κατι , κατα νου...,, Άκου ...Θα πας εκει στην πόλη του ,, και θα επιδιώξεις να τον συναντήσεις...Θα του κανεις έκπληξη ..!!!...Εεεε...Το πολυ να τον δεις να εχει βγει μια βολτα με την ...γυναικα του...ισως και με τα παιδιά του ,, για παγωτό ...!!! Αντε ισως παλι ...να τον δεις να φιλιεται ...με το κοριτσι του ...!!!Μέχρις εδω ...σου έδωσα λύση ,, για το ...δυσκολο κομμάτι ...και πιστευω να σε βοήθησα ...Το εύκολο κομμάτι ..Το αφηνω σε σενα ...!!!.. Αναρωτιέμαι ...μετα από αυτο το ... σενάριο ...θα μεινεις στην πόλη του , η , θα επιστρέψεις στην δικη σου ...???Εγώ θα εμενα ...!!!Με εκτίμηση ...Q...##---είμαι σίγουρα ερωτευμένη και πλέον κατάλαβα ότι είναι χωρίς ανταπόκριση... με πονάει πολύ, κάθε μέρα σκεφτομαι τρόπους για να τον κάνω να με θελει όπως έλεγε τουλάχιστο στην αρχή..##
Αρέσει στο μέλος Enikos

Gogo31

# 17 στις 24/8/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Παναγιώτη δεν ασχολείται με fb και δεν βάζει τέτοια... μια φωτο είδα στο ινστα που είχε κάνει tag μια κοπέλα σε ένα ηλιοβασίλεμα!!! Υποθέτω γιαυτο με έσβησε από εκεί!! Πριν χαθεί η επικοινωνία αυτό που μου είχε πει είναι ότι θέλει να αφοσιωθεί στην δουλειά του γιατί θα χρειαστει να ταξιδέψει πολύ μιας και έχει θέση υπεύθυνου και όσο επιτρέπεται απο τον covid.. και εκτός από την απόσταση δεν θα μπορεί να μου διαθέτει όσο χρόνο θέλει... φοβάμαι ότι ήταν δικαιολογία.. Qwerty___55 είχα σκεφτεί να πάω και να δω αν θα ερχόταν να με βρει αλλα δεν θελω να πέσω και άλλο χαμηλά.. ήδη έχω χάσει τον εγωισμό μου..άσε που το πιο πιθανό είναι να μην έρθει και να ξεκινά κάτι με κάποια! seychelles έχεις δίκιο.. νιωθω ότι έχω ξεφτιλιστει...και μου την σπάει που πολλές φορές έχω στείλει μήνυμα και δεν το έχει δει καν... πόσο πολύ παίζει να με δούλεψε και του είναι τόσο εύκολο απλά να με αγνοεί; και είμαι άνθρωπος που δεν μπορώ, όταν ρωτάω η περιμένω απάντηση από κάποιον θέλω να απαντήσει.. νιωθω απογοητευμενη από τον εαυτό μου που αφεθηκα έτσι, μου έχει σπάσει τα νεύρα και με στεναχωρεί παραλληλα το ότι με αγνοεί... ειλικρινά δεν ξέρω πως έχω φτάσει σε αυτό το σημείο.. ελπίζω πραγματικά να συνέλθω γρήγορα γιατί δεν μου κάνει καλό.. τόσα συμβαίνουν γύρω μας και δεν πρέπει να έχω ακόμη μια πιεση στο κεφάλι μου...
Αρέσει στα μέλη seychelles, panagiotismp90

Hellboy_

# 18 στις 25/8/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

Δεν πειραζει κοριτσαρες ριξτε και σεις λιγακι τον εγωισμο σας...παρακαλεστε,συρθειτε λιγο στα πατωματα ετσι ειναι η καψουμε τι να κανουμε!!

panagiotismp90

# 19 στις 25/8/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Γωγω μου πως ειχατε γνωριστει με το παιδι?

Qwerty____55

# 20 στις 25/8/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 610
Δεν σε δουλεύει ...!!! .. Βγάλε το απο το μυαλο σου ...Σου μιλάει .. Ειληκρινα ...!!!.. Πρέπει να σου απαντήσει.. ???Την απαντηση ,,,ηδη ... σου την εχει δωσει...Εσυ πρεπει να το καταλάβεις ...Με εκτίμηση ...Q... πόσο πολύ παίζει να με δούλεψε και του είναι τόσο εύκολο απλά να με αγνοεί; και είμαι άνθρωπος που δεν μπορώ, όταν ρωτάω η περιμένω απάντηση από κάποιον θέλω να απαντήσει.. νιωθω απογοητευμενη από τον εαυτό μου που αφεθηκα έτσι, μου έχει σπάσει τα νεύρα και με στεναχωρεί παραλληλα το ότι με αγνοεί... ειλικρινά δεν ξέρω πως έχω φτάσει σε αυτό το σημείο.. ελπίζω πραγματικά να συνέλθω γρήγορα γιατί δεν μου κάνει καλό.. τόσα συμβαίνουν γύρω μας και δεν πρέπει να έχω ακόμη μια πιεση στο κεφάλι μου...
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε