Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Έρωτας χωρίς ανταπόκριση

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Qwerty____55

# 101 στις 31/8/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 615
'Aρεσαν+: 0%
Καλημέρα Panagiotis μου ...Που είσαι Βρε παλικάρι μου...???Σε χάσαμε ...!!!... Τρέχεις πισω απο την ... Gogo ...ακομα. ???Σε ρωτησα κάποτε ...και ειπες οτι εισαι δεσμευμένος... !!!,η , κανω λαθος .???Αν ...αυτο ...το διάβασε η Gogo ...τοτε αδικα περιμένεις. ...αδικα προσδοκας ...!!!...Η κοπελιά σου ...δλδ .. ο δεσμός σου ...Πρέπει να ειναι ευτυχισμένη .. !!!... Αφού ..τοσο πολύ ενδιαφέρεσαι και νοιάζεσαι για την Gogo... Πόσο μάλλον για...την κοπελιά σου ...!!!Μπράβο Panagioti... μου... !!!Φιλικά...Q...

seychelles

# 102 στις 31/8/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Παράθεση:
Σχόλιο # 98 από JIMTHEBLASTER1975

Nαι ειναι αληθεια οτι εχω επιδιωξει και αυτο δηλαδη τα λιγο πανω λιγο κατω 20 χρονια διαφορα για τον απλουστατο λογο οτι ειναι πιο ευκολο να ταιριαξουν με τα κριτηρια που θετω.Το εχω ξαναπει αυτο και σε αλλο νημα.

Δική σου δουλειά είναι αυτό, απλά τότε δεν είναι η ηλικία καθεαυτό, αλλά πιο πολύ η διαφορά ηλικίας.

Το βλέπεις, καλή τύχη να βρεις ότι ψάχνεις, δεν τελείωσε και ο κόσμος με 1-2 κακές εμπειρίες, και ο Lincoln πολλές δυσκολίες και αποτυχίες είχε στη σταδιορδομία του αλλά στο τέλος έγινε πρόεδρος των ΗΠΑ. Αν τελικά στο μέλλον προκύψει ότι αποκλείεις κόσμο σε βαθμό που αυτό σου δημιουργεί παραπάνω δυσκολίες από ότι αξίζει, τότε μπορείς να επανεξετάσεις αν σε κάποια από τα κριτήρια σου τα θετικά που ψάχνεις αντισταθμίζουν τα αρνητικά/παραδυσκολεύουν το να βρεις ταίρι.

Αρέσει στο μέλος JIMTHEBLASTER1975

Kristina_

# 103 στις 31/8/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Βρε κιου μη με μαλλωνεις και ειμαι στεναχωρημενη αυτες τις μερες 

Ενα αστειακι ειπα να κανω,,,αμαννν

Παράθεση:
Σχόλιο # 99 από Qwerty___55 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 104 στις 31/8/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.764

Οχι, ο εκπροσωπος του εαυτου μου ειμαι, μπορω επισης να εκφερω γνωμη για κανα δυο τρεις αλλους ανθρωπους απο τον εδω χωρο...

Περι γενικευσεων ο λογος λοιπον...

"Πάντως για να μην κρυβομαστε πισω απ' το δάχτυλο μας αυτό που είπε ο Διογενης το εφαρμοζουν οι περισσοτεροι άντρες οταν θέλουν να πηδησουν γι' αυτό υπαρχουν οι οικοι "αντοχης""...

"Πάντως με ξεπερναει οτι οι περισσοτεροι άντρες θέλουν να έχουν δίπλα τους μία όμορφη και χαριτωμένη γυναίκα νεωτερη απ' αυτους, μοντέλο ... ενώ οι ίδιοι δεν βλέπουν τις κοιλιες τους, δεν εχουν αυτογνωσια"...

Στα μπολντ λοιπον και υπογραμμισμενες, ειναι δειγματοληπτικα δυο γενικευσαρες ωραιες, οι οποιες...

Δεν αφηνουν καμια αμφιβολια για το ποιος γενικευει ...

Οτι εγραψα στην παραθεση μου, φυσικα και ηταν σε χιουμοριστικο υφος...πραγμα το οποιο να υποθεσω, δεν εγινε αντιληπτο?...

Θελω να στην πω?...Σου την λες μια χαρα και μονη σου, δεν ειχα καμια προθεση να σε βοηθησω...

bmw . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 100 από apolitiii

Μααα πού την είδες την γενικευση βρε e-συναδελφε???

Είσαι εκπροσωπος των αντρων εδώ μέσα???

Μάλλον γουσταρες να μου την πεις εε!!!

Omg

Αρέσει στο μέλος vidar70

Mindthegap-

# 105 στις 2/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από JIMTHEBLASTER1975
Τελικά με αυτά που λέμε εδώ πέρα θα πρέπει να μετονομαστεί το νήμα 'η μάχη των δύο φύλων στο θέμα του φλερτ'.

Εγω δεν βλεπω καμια μαχη...

Αν και φιλοτιμες...οι προσπαθειες απεβησαν ακαρπες...

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Pavlos3838

# 106 στις 2/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μην παρακαλας

Μην παρακαλας για αγαπη.Το καλύτερο είναι να βρεις καποιον άλλο και αυτον θα το ξεπεράσεις στο λεπτο.Είμαι βέβαιος

seychelles

# 107 στις 3/9/2021
author
Βερμούδες

Τζιμ, γιατί το πας με checklist το όλο θέμα, και όχι κατά περίπτωση, θέλω να πω αν η άλλη σου αρέσει, σου αρέσει, αν είχες γράψει 10 κουτάκια πιο παλιά, τι αλλάζει αν τελικά έκανε tick 9/10 κουτάκια ή 4/10 κουτάκια ?

JIMTHEBLASTER1975

# 108 στις 3/9/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129

Nομιζω εχω ριξει πολυ νερο στο κρασι μου,και το κανω οπως λες.Αλλιως θα αναλωθώ μονο σε κοπελες απο το εξωτερικο,αφου στην Ελλαδα αυτες που ψαχνω ειναι ''πιασμενες'' και στο νησι μου αστα καλυτερα,ειδος προς εξαφανιση,μη σου πω δεν υπηρξαν και ποτε.Οποτε ειμαι ανοιχτος σχεδον σε ολα,,, 

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από seychelles

Τζιμ, γιατί το πας με checklist το όλο θέμα, και όχι κατά περίπτωση, θέλω να πω αν η άλλη σου αρέσει, σου αρέσει, αν είχες γράψει 10 κουτάκια πιο παλιά, τι αλλάζει αν τελικά έκανε tick 9/10 κουτάκια ή 4/10 κουτάκια ?

seychelles

# 109 στις 3/9/2021
author
Βερμούδες
Μη το βλέπεις σα νερό στο κρασί, άμα δε σου κάνει κάποια πάλι δε το συνεχίζεις, όσο ψηλά θες εσύ τη βάζεις τη μπάρα και έτσι. Απλά πιο καλά για σενα να πας κατευθείαν για το ζητούμενο παρά με ένα checklist που ίσως σε βοηθήσει να βρεις κάτι που σου αρέσει ( ίσως και να μη βοηθήσει όμως )

jenny_fare

# 110 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 67

Παρομοιο μου εχει συμβει και τελικα ο τυπος ειχε κοπελα κανονικα (οχι οτι υπαρχει ακανονιστα απλα ηθελα ν ατο τονισω). Πλεον δεν με νοιαζει καν, δεν ειχα ασχοληθει ιδιατερα και τοτε ομως το ξεπερασα γρηγορα γτ οκ να μεν μιλουσαμε καθε μερα αλλα δεν ειχαμε βρεθει τελικα αρα οκ! 

Δεν συνεχισα τοτε ουτε ξανασυζητησα κατι μαζι του με το που καταλαβα οτι εχει κοπελα, τον ρωτησα ομως ευθεως και μου ειπε κ αυτος ευθεως ναι εχω συγνωμη. Οποτε μετα δεν ξανασχοληθηκα...

Οποτε σκεφτομαι μηπως συμβαινει το ιδιο κ στη δικη σου περιπτωση για να υπαρχει τοσο αρνηση!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Gogo31

Έρωτας χωρίς ανταπόκριση

Καλησπέρα,

Εδώ και 6 μήνες γνώρισα κάποιον που με έκανε να νιώσω ερωτευμένη! Είχαμε καθημερινή επικοινωνία, αυτός από άλλη πόλη, μετά από 3 μήνες επικοινωνίας θελήσαμε να βρεθούμε όμως κάτι συνέβη και δεν έγινε..
Άρχισε να μειώνει την επικοινωνία και να μου λέει ότι σχέση απο απόσταση δεν θέλει και ότι το έχει ξανακάνει και δεν θα δουλέψει.. εγώ όμως είχα αρχίσει να νιώθω πολλά.. είμαι σίγουρα ερωτευμένη και πλέον κατάλαβα ότι είναι χωρίς ανταπόκριση... με πονάει πολύ, κάθε μέρα σκεφτομαι τρόπους για να τον κάνω να με θελει όπως έλεγε τουλάχιστο  στην αρχή..
Τον θέλω τόσο που είμαι διατεθημενη να παω να μείνω στην πόλη του.. σκεφτομαι οτι όταν θες κάποιον πολύ πρέπει να προσπαθείς για όλα..  όμως πια βλέπω ότι δεν υπάρχει τρόπος να τον πείσω.. όπως μου είπε: "κοιτα ψηλα και θα βρεις αυτο που ψαχνεις, μην συμβιβαζεσαι! Δεν ηταν γραφτο μας αλλα ειμαι σιγουρος θα βρεις οτι το καλυτερο για σενα αρκει να μην συμβιβαζεσαι με κανεναν και για κανεναν "Ξεκάθαρα δεν νιώθει όπως νιωθω.. 
Αυτό που θέλω είναι να μου πείτε αν κάποιος έχει νιώσει έτσι τι έκανε για να το ξεπεράσει.. είμαι στην φάση της θλίψης και έχει κολλήσει το μυαλό εκεί.. Θέλω και πρέπει να ξεκολλήσω! Πως να το κάνω, έχετε να μου προτείνετε κάτι;;

Αρέσει στα μέλη Gogo31, panagiotismp90

Gogo31

# 111 στις 9/9/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 8
Παναγιώτη ναι μου απάντησε.. ότι δεν ξέρει τι έγινε με το ινσταγκραμ, του είπαν και άλλοι ότι σβήστηκαν και δεν ασχολείται γενικά!! Δεν ξαναμιλησαμε από τότε και δεν πρόκειται να ξαναστείλω.. έχεις δίκιο παυλο δεν θα παρακαλέσω και δεν θα ασχοληθώ άλλο.. Jenny τουλάχιστον βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη που περνάω κάτι τέτοιο.. δεν ξέρω αν έχει κοπέλα, από αυτά που μου είπε τον πιστεύω ότι δεν έχει.. τουλάχιστον δεν είχε μέχρι όταν μιλούσαμε!! Ακόμα τον σκεφτομαι αλλά θα μου φύγει!! Χρόνο θέλει!
Αρέσει στο μέλος jenny_fare

panagiotismp90

# 112 στις 13/9/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Τι νεα εχουμε Γωγω μου? ποσες μέρες εχεις να μιλξησεις?

Αρέσει στα μέλη seychelles, giorgos170

Gogo31

# 113 στις 16/9/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Δεν έχουμε ξαναμιλήσει και ούτε πρόκειται.. έχω μετάνιωσε πολύ, που όταν ειχα την ευκαιρία να πάω στην πόλη του να τον γνωρίσω δεν πήγα γιατί έκανε αυτός πίσω.. τουλάχιστον αν το έκανα τώρα θα ήξερα αν πραγματικά όσα νιωθω ειναι αληθινά η απλά τα έχω δημιουργήσει εγώ με το μυαλό μου.. ξέρω ότι όσα είναι στο παρελθόν δεν αλλάζουν.. αλλά ακόμα, μετά από 2 μιση μήνες που το λέγαμε να βρεθούμε, το μετανιώνω και ξενερώνω με εμένα που δεν το προσπάθησα!! Ελπίζω να φύγει και αυτό από μέσα μου σύντομα, και να μπορέσω να σταματήσω να σκέφτομαι πως θα ήταν τα πράγματα αν... Τουλάχιστον πια ξέρω ότι όταν θέλω κάτι πολύ θα το κάνω ώστε να μην λέω μετά γιατί δεν το έκανα..
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

KostasAnagn

# 114 στις 2/10/2021
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 2

Δύσκολο το ξέρω, αλλά πρέπει να το ξεπεράσεις!
την επόμενη φορά κάνεις το βήμα και τα δίνεις όλα για όλα, αν αισθάνεσαι κάτι πρέπει να το λές ή να το κάνεις. Μην το δένεις κ κόμπο όμως ότι αν είχες κάνει την κίνηση θα είχε αλλάξει κάτι..

Αρέσει στο μέλος Gogo31

MiltosRNLI1930

# 115 στις 2/10/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.258

O ερωτας απο αποσταση ειναι η υπερτατη ρομαντικη σχεση .Ξεφευγεις απο την καθημερινοτητα .Αλλα οταν ελθει η ωρα του ΚΤΕΛ βλαστημας την ωρα που επιβιβαστηκες .28 στασεις σε κολλητους ταβερνιαρηδες να φαει ο οδηγος τη μακαροναδα του με ολιγη σαλτσα απο λεμονατο αρνακι .

Αρέσει στο μέλος Enikos

Gogo31

# 116 στις 11/10/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Έχω να σας πω ότι μου έστειλε αυτός σήμερα μετά από 1 μισή σχεδόν μήνα.. δεν είπαμε πολλά απλά το τι κάνουμε.. πλέον έχω σκεφτεί πολλα, από το ότι είχε κοπέλα γιαυτό και δεν ήθελε μέχρι ότι με κοροιδευε απλά... τώρα δηλαδή εγώ πως πρέπει να φερθω; εχω την εντύπωση ότι θα πει πάλι να βρεθούμε.. τι πιστεύετε ότι θα ήταν σωστό να κάνω για εμένα κυριως; Υ.γ. όλο αυτό το διάστημα εννοείται τον σκεφτόμουν αλλά ποτέ δεν έκανα κίνηση να μιλήσουμε..

TheRedKnight

# 117 στις 11/10/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 116 από Gogo31
Έχω να σας πω ότι μου έστειλε αυτός σήμερα μετά από 1 μισή σχεδόν μήνα.. δεν είπαμε πολλά απλά το τι κάνουμε.. πλέον έχω σκεφτεί πολλα, από το ότι είχε κοπέλα γιαυτό και δεν ήθελε μέχρι ότι με κοροιδευε απλά... τώρα δηλαδή εγώ πως πρέπει να φερθω; εχω την εντύπωση ότι θα πει πάλι να βρεθούμε.. τι πιστεύετε ότι θα ήταν σωστό να κάνω για εμένα κυριως; Υ.γ. όλο αυτό το διάστημα εννοείται τον σκεφτόμουν αλλά ποτέ δεν έκανα κίνηση να μιλήσουμε..

Τον συνδέεις με Κά'ι'ρο και τον αφήνεις να λέει ότι θέλει, από την μαγειρίτσα που έφαγε πέρισυ το Πάσχα στη μαμά του μέχρι τις κάλτσες με τάρανδους που του πήρε δώρο στην γιορτή του η δικιά του...εσύ ΜΟΝΟ μπροστά , ΔΕΝ κοιτάς πίσω...

Αρέσει στα μέλη Gogo31, girl_aloud

girl_aloud

# 118 στις 11/10/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 180
Στειλτον εκει που ειναι η θεση του. Στα σκουπιδια...!
Αρέσει στο μέλος TheRedKnight

giorgos170

# 119 στις 12/10/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.560
γράφεις   το   δεύτερο   διδακτορικό   σου ...:., ,? ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.