Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Δεν ξερει τι θελει ή δεν θελει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

jenny_fare

# 1 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 67
'Aρεσαν+: 0%

Παιδια γεια.

Εχω και εγω ενα θεμα κλασικα με εναν ανθρωπο οπου ειμαστε μαζι περιπου 7 μηνες

Εκεινος ειναι 38 και εχουμε βγει κ οι 2 απο μεγαλες σχεσεις, πριν απο καιρο ομως (συμφωνα με αυτα που λεει βεβαια).

Το προβλημα εχει ως εξης. 

Εκεινος δεν εχει ποτε χρονο για μενα, συνεχεια θελει να ειναι με τους φιλους του και τα ΣΚ τα περναει σχεδον παντα μαζι τους. Καποια ειμαστε μαζι αλλα ειναι ελαχιστα.

Επισης δεν γνωριζω καθολου τον περιγυρο του δεν ξερω καν τι κανουν και γενικοτερα υπαρχει μια μυστικοπαθεια.Επισης εχει πολλα θεματα γενικοτερα, μου λεει οτι δεν θελει να μιλαμε συχνα στο κινητο οτι δεν μπορει να ασχολειται συνεχεια μαζι μου και οτι δεν σημαινει κατι αν δεν μιλησουμε για 5 6 ωρες πχ καθολου (σε μνματα).

Οταν ειχαμε ξεκινησει να βγαινουμε και προχωρησε καπως παραπανω εμενα μου ειχε φανει ειλικρινης ανθρωπος και γι αυτο και το συνεχισα, τον εμπιστευτηκα και οντως λογω αποστασης (μενουμε ψιλομακρια) αλλα και δουλειας (βαρδιες κτλ) ειναι δυσκολο να εχουμε κοινο χρονο!Περναμε μαζι παντα τα ρεπο που εχει εξ αρχης.

Οταν αρχισα ομως να του λεω παραπανω οτι θελω να βρισκομαστε ολο μου ελεγε οτι δεν μπορει παραπανω κ τοσο ειναι τωρα κτλ...Επισης αν του πω πολλες φορες να βγουμε ή να βρεθουμε δεν λεει οχι απλα δεν πολυπροτεινει εκεινος. Οχι ποτε αλλα οχι συχνα.

Απο ενα διαστημα και μετα αρχισα να πιστευω οτι υπαρχει καποια αλλη αλλα νομιζω πως δεν ισχυει ... δηλαδη δεν μπορω να ειμαι κ σιγουρη αλλα πχ εχουμε μιλησει στο τηλ ξαφνικα δεν εχει εξαφανιστει ποτε και να μην απαντησει ή να μου εχει ακυρωσει ας πουμε να βρεθουμε κτλ...

Τωρα η φαση που ειμαι εγω ειναι οτι εχω κανει πισω σε παρα πολλα πραγματα για να ειμαστε μαζι επειδη τον εχω ερωτευτει αλλα και επειδη οσο περναμε χρονο μαζι ειναι ωραια αλλα τσακωνομαστε πολλες φορες οταν βρισκομαστε (λογομαχουμε βασικα οχι τσακωμο) γιατι παντα γκρινιαζω οτι θελω να βρισκομαστε συχνοτερα και να κανουμε καποια πραγματα κ εκεινος ολο λεει δεν μπορω κ με λεει γκρινιαρα.

Οποτε του λεω οτι θελω να ειμαστε πιο συχνα μαζι , οχι καθε μερα προφανως ή να κοιμομαστε λιγο συχνοτερα μαζι ή εστω να εχουμε καποια ΣΚ μαζι που εγω δεν δουλευω ολο λεει θα βρισκομαστε οταν μπορω κ ηδη αφηνω πραγματα κ τους φιλους μου για να σε βλεπω σε καθε ρεπο.Δεν θελει να πηγαινει διακοπες ή εκδρομες , δεν θελει να γνωριζουμε φιλους κτλ ουτε να μιλαμε πολυ. Επισης δεν θελει να κανουμε σχεδια για το μελλον κ αν τολμησω κ πω κατι ολο μου λεει οτι αυτα ειαι παραλογα! 

Επισης μου λεει συνεχεια "εγω δεν καταλαβαινω γτ να γνωρισεις τους φιλους μου δεν το συνηθιζουμε στην παρεα αυτο και μου φαινεται παραλογο" Πως γινεται να φαινεται παραλογο αυτο ρε παιδια, εγω ειμαι απαιτητικη?

Καθε φορα που τ λεω (ευγενικοτατα) να το δουμε λιγο πιο καλα να οργανωθουμε πως να βρισκομαστε πιο συχνα ολο λεει πιεζεται και οτι μετα την σχεση του (που πιεστηκε κ ηταν πολλα χρονια κ καλα κ πληγωθηκε) για καμια γυναικα ξανα δε θα παρατησει τπτ, οτι ελεγχο δεν ανεχεται και οτι δεν εχω δικαιωμα να τον ρωταω που ειναι κ τι κανει ποτε. Οτι αυτα τα εκανε παλια κ ορκιστηκε δεν θα τα ξανακανει με τπτ κ οτι κολλητη σχεση θα κανει μονο αν παντρευτει ποτε...

Επισης να τονισω οτι μαζι οταν ειμαστε ειναι τρυφερος, οτι εχει αλλαξει γενικα και εχει κανει προσπαθεια προφανως κατα καιρους δεν ειναι δηλαδ οτι δεν κανει κ τπτ. Καποιες φορες αλλαξε τα σχεδια του για να ειμαστε μαζι ή πηγαμε καποιες βολτες παραπανω, μου παιρνει δωρα, οταν τσακωνομαστε προσπαθει να κατευνασει το θεμα κτλ κτλ, μου μιλαει πιο συχνα στο κινητο απο οτι στην αρχη, μου μαγειρευει μου λεει οτι εχει αρχισει να δενεται μαζι μου κτλ κτλ 

Το θεμα μου εμενα ειναι οτι δεν πιστευω οτι δεν με θελει πλεον απλα θεωρω οτι ειναι ετσι ο χαρακτηρας του... κ προσπαθω να το δεχτω κ εχω κανει πισω πολυ αλλα νιωθω πολυ μονη μου ρε παιδια... δηλαδη θελω κ εγω ενα ΣΚ να ειμαστε μαζι να κανουμε μια βολτα ενα καφε ... δεν ειπα καθε ΣΚ αλλα εστω λιγο παραπανω. 

Βρισκομαστε σχεδον 1 ή 2 φορες την εβδομαδα και ολες τις αλλες μερες καποιες μερες μιλαμε πολυ καποιες αλλες λιγο. Κ κυριως μνματα...Οταν του τα λεω λεει οτι ειμαι παραλογη οτι ετσι ειναι οι σχεσεις και οτι τον κανω να νιωθει ασχημα γτ δεν ικανοποιουμαι! Αλλα ειναι φυσιολογικο 8 μηνες να μην εχω δει ποτε κανεναν απο τους φιλους του ή να μη θελει να παμε πουθενα εκδρομη εστω μονημερη? Η ας πουμε να μη μιλμε σχεδον ποτε στο τηλ?

Ειχαμε χωρισει 1 μηνα περιπου και μετα μου ελεγε οτι θελει να ειμαστε μαζι και οτι θελει να ειμαστε σε σχεση απλα να μην τον πιεζω κ οτι θα κανει τα παντα για να μη με στεναχωρει κ τα ξαναβρηκαμε αλλα εγω δεν νιωθω καλα απο ολο αυτο.Καποιες φορες ειμαι καλα αλλα καποιες αλλες στεναχωριεμαι ...

Επισης αλλο που κανει, πολλες φορες μιλαει για αλλες γυναικες ή κοιταει αλλες μπροστα μου και λεει τυπου "πωωω ενας κ@@" και μετα γελαει οτι κ καλα τα κανει για πλακα, στην αρχη του ειχα πει να μη το κανει γτ με ενοχλει κ το εκοψε αλλα μετα το ξαναρχισε και εγω απλα εκανα πως δεν ακουω κ τωρα το κανει πιο εντονα. Ακομα οταν ειμαστε μαζι που ειναι λιγες φορες μιλαει πολυ σε μνματα με τους φιλους του και εγω του λεω καμια φορα οτι πως γινεται να εισαι συνεχεια "σε συνδεση" με τους φιλους σ κ οταν ειμαστε εμεις χωρια να με ξεχνας για ωρες κ με λεει υπερβολικη κ οτι δεν τον αφηνω να μιλησει κ παντα το γυρναει στο αλλο ακρο... ενω εγω ποτε δεν ειπα μη μιλας με φιλους. 

Οποτε του λεω κατι πχ "θελω να βρισκομαστε λιγο παραπαω" μου λεει "αρχισες παλι κ θα μου ζητας να πηγαινουμε μαζι σε γαμους κ εκδηλωσεις και θα με περιορισεις κτλ κτλ" κ μετα θα θες συγκατοικησεις και σπιτια κτλ κτλ (αυτα τωρα με μια κουβεντα ξεκιναει κατεβατο)... 

εγω εν τω μεταξυ δεν εχω σκεφτει συγκατοικηση ουτε καθε μερα κολλητιλικια απλα να ειμαστε πιο συχνα μαζι να κανουμε μερικα πραγματα... ειναι σαν να αντιδραει και με το που πω κατι "τρελαινεται" λες κ ειμαι η πρωην του.

ξερω θα μου πειτε να χωρισω αλλα δεν ξερω τι να κανω δεν μπορω ευκολα να το διακοψω ... μ αρεσει κ τον θελω... αλλα δεν μπορω αλλο κ να μη θελει να με βλεπει , εχει πεσει η αυτοπεπεοιθηση μου , πλεον εχω σταματησει να γκρινιαζω και κανω τα παντα για να περναει καλα οταν ειμαστε μαζι μπας κ θελει παραπανω, προσπαθω να τον κανω να χαιρεται να με θελει πιο πολυ να καταλαβει οτι ειμαι καλη κτλ αλλα τελικα καταληγω να αλλαζω τελειως εγω τον εαυτο μου για να ειναι εκεινος καλα κ δεν αλλαζει τπτ ... νιωθω οτι δεν ειμαι αρκετη οτι δεν ειμαι ομορφη οτι θα βρει αλλη οτι με εχει καβαντζα ... νιωθω απορριψη ... 

εν τω μεταξυ εχω κοψει οτι τον ενοχλουσε τα πανταπχ δεν του στελνω πλεον γκυκολογα γτ δεν ηθελε, δεν τον παιρνω τηλ τον αφηνω να με παρει οταν θελει αυτος, δεν του πολυλεω να ερθει εδω για υπνο γτ ξερω οτι θα ερθει σε καθε ρεπο κ περιμενω πως κ πως... δεν του λεω πλεον να βγουμε με φιλους αφου δε θελει ... δηλ κανω οτι θελει αλλα αυτος συνεχιζει...να μη θελει κατι παραπανω

βεβαια κ εκεινος εχει γινει πιο τρυφερος, εχει αρχισει κ με παιρνει τηλ πιο συχνα, μου μιλαει πιο συχνα ... οσο περναει ο καρος πραγματα που ελεγε δεν ηθελε τα κανει τελικα... αλλ αμε πολυ αργους ρυθμους...

οσες φορες του χω πει ισως δεν εχει νοημα μου λεει δεν θελω να χωρισουμε εγω περναω τελεια κ δεν θελω να σε χασω κ μπλα μπλα μπλα, αν τσακωθουμε με παιρνει 100 τηλεφωνα να τα βρουμε κ γενικα δνε ξερω...

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα με πηρε η φορα<3

archagellos

# 2 στις 5/9/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

παρμυθιαζεσαι απο μονη σου ...μεσα στο ιδιο σου το παραμυθι . 

Εισαι τοσο πολυ απελπισμενη ...που δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι ΔΕΝ βρεχει καλη μου .

Ο τυπος ...μια χαρα ειναι ...αυτο θελει αυτο κανει .ΕΣΥ τι κανεις για εσενα ? ...

ΤΙΠΟΤΑ...καθεσαι και παραπονιεσαι 

Ξερεις κατι ? Αυτο που περιγραφεις ...δεν λεγεται σχεση .

Κοιτα να βρεις καποιον ανθρωπο που να σε σεβεται .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Irene_Greece, Briar789 και σε ακόμα 8 μέλη.

jenny_fare

# 3 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Ευχαριστω για την απαντηση

Αλλα δε θεωρω οτι ειμαι απελπισμενη, καλα περναω κ χωρις εκεινον τις μερες που δεν ειμαστε μαζι , δεν ειναι οτι κλαιγομαι και δε κανω πραγματα (χομπι - με φιλους - δουλεια κτλ). Στις αρχες δεν μπορουσα να το καταλαβω κ με στεναχωρουσε αλλα απο τη 2η φορα κ μετα χαλαρωσα κ εγω...

Απλα τον γουσταρω κ δεν μου ειναι ευκολο να τον αφησω...

Κ δεν πιστευω οτι δε με θελει... κ τον εμπιστευομαι η αληθεια ειναι αλλα εγω γενικα εμπιστευομαι τους ανθρωπους κ δινω αρκετες ευκαιριες μεχρι να "κουραστω"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Αγαπητη ,

παρμυθιαζεσαι απο μονη σου ...μεσα στο ιδιο σου το παραμυθι . 

Εισαι τοσο πολυ απελπισμενη ...που δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι ΔΕΝ βρεχει καλη μου .

Ο τυπος ...μια χαρα ειναι ...αυτο θελει αυτο κανει .ΕΣΥ τι κανεις για εσενα ? ...

ΤΙΠΟΤΑ...καθεσαι και παραπονιεσαι 

Ξερεις κατι ? Αυτο που περιγραφεις ...δεν λεγεται σχεση .

Κοιτα να βρεις καποιον ανθρωπο που να σε σεβεται .

Keep Walking

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Enikos

# 4 στις 5/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.767

Μονο αυτο διαβασα, αλλα καταλαβα απο τον Αρχαγγελο οτι εχωμε να κανωμε με περιπτωση..."τον αγαπω, τον αγαπω, τον αγαπω"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από jenny_fare

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα με πηρε η φορα<3

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos

seychelles

# 5 στις 5/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 647
Δεν ακούγεσαι να τα περνάς όμορφα. Γιατί είσαι μαζί του, σου αρέσει κάτι σε αυτά που έγραψες ;
Αρέσει στα μέλη Ariadni_0, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

jenny_fare

# 6 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Οταν ειμαστε μαζι περναμε πολυ ωραια ή τουλαχιστον ως τωρα περνουσαμε πολυ ομορφα!

Απλα τον τελευταιο μηνα εχει καταντησει λιγο κουραστικο το να περιμενω εγω για κατι παραπανω κ να μην ερχεται ...κ αρχιζει κ φθινει αυτο το "ομορφα" 

ευχαριστω

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από seychelles
Δεν ακούγεσαι να τα περνάς όμορφα. Γιατί είσαι μαζί του, σου αρέσει κάτι σε αυτά που έγραψες ;

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

jenny_fare

# 7 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

χαχαχα

να σαι καλα!

<3  

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Μονο αυτο διαβασα, αλλα καταλαβα απο τον Αρχαγγελο οτι εχωμε να κανωμε με περιπτωση..."τον αγαπω, τον αγαπω, τον αγαπω"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Αρέσει στο μέλος Enikos

seychelles

# 8 στις 5/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 647

Θα το πω και εδώ και ας με εγκαλέσουν σε τάξη, he’s just not that into you. Σε κάθε περίπτωση τι σου δίνει το βλέπεις, αν δε σου αρέσει ξέρεις εσύ τι πρέπει να κανείς.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Helenaki4

Sourygia

# 9 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Απαντήσεις: 96

Κοπελιά δεν γίνεται να κάνουμε ότι θέλει ο άλλος κι εμείς να πλανταζουμε. Παρτο αλλιώς για θα κλαις και θα τρέχεις ξοπισω του

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

non-negotiable1

# 10 στις 5/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Νομίζω  ότι αυτό δεν λέγεται σχέση. αγγαρία το βλέπω από μέρους του.. σιγουρα αυτός ξέρει τι θέλει εσυ δεν ξέρεις 

Redink

# 11 στις 5/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάνεις λάθος ερώτηση

Θεματοθετρια δεν έχει σημασία αν δεν ξέρει τι θέλει ή δεν θέλει. Σημασία έχει ότι ΔΕΝ αξίζει σαν άνθρωπος. Σημασία έχει ότι είναι παλιοχαρακτήρας. Διότι αν άξιζε σαν άνθρωπος δεν θα σου συμπεριφερόταν με τόση έλλειψη σεβασμού και συναισθηματική τσιγκουνιά. Δεν θα σχολίαζε την εμφάνιση άλλων γυναικών μπροστά σου, πόσο μάλλον όταν του ξεκαθαρισες ότι σ'ενοχλεί. Δεν θα ξεσπούσε έτσι πάνω σου τ'απωθημενα που του άφησε η προηγούμενη σχέση του. Ο άνθρωπος αυτός σε χρησιμοποιεί σαν συναισθηματικό σάκο του μποξ για να ξεσπά τ'απωθημενα του και αδιαφορεί για τα συναισθήματα σου. Τι ακριβώς σου αρέσει σε όλο αυτό; Και τι είδους σχέση νομίζεις ότι χτίζεις έτσι μαζί του; Πώς ακριβώς νομίζεις ότι του μαθαίνεις να σου συμπεριφέρεται με αυτή σου τη στάση; Το έχεις αναλογιστεί καθόλου αυτό;;;Εφόσον συμπεριφέρεσαι σα χαλάκι μάντεψε αυτός πού θα πατήσει...Υποτίθεται ότι στους πρώτους μήνες μιας σχέσης δείχνει κάνεις τον καλύτερο του εαυτό. Δηλαδή ο χειρότερος στην περίπτωση του ποιός είναι;;; Κοπελιά είσαι πλέον 36 χρονών. Δεν έχεις πλέον την πολυτέλεια να σπαταλάς το χρόνο σου σε καμένους και μικρόψυχους σαν τα μούτρα του. Ο τύπος σου έδειξε τι είναι. Και αντί να το βάλεις στα πόδια εσύ προσπαθείς να κερδίσεις την εύνοια κάποιου που η συμπεριφορά του είναι για πολλά φασκελα. Προσπαθείς να αποδείξεις ότι είσαι καλή σε κάποιον που σου συμπεριφέρεται με ασέβεια. Και πρόκειται για πληροφορημένη επιλογή από μέρους σου... Η πρώην του γλύτωσε. Εσύ;

jenny_fare

# 12 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Eνταξει το καταλαβαινω κ τα καταλαβαινω ολα αυτα που λετε

Αλλα γτ καθεται μαζι μου; Κ γτ αφου ειχαμε διακοψει για 1 μηνα ηθελε να ειμαστε παλι μαζι κτλ?Δεν μπορω να πιστεψω οτι ας πουμε δεν μπορει να βρει καποια αλλη ή οτι ειναι μαζι μου απο συνηθεια (τι συνηθεια δηλαδη 7  8 μηνες γνωριζομαστε) γτ οκ κ τωρα τελευταια που οντως καπως τον εχω ζαλισει θα μπορουσε ν αμου πει αντε γεια...Ξερω τωρα ψαχνω λογους να τον διακιολογησω απλα νιωθω οτι οταν ειμαστε μαζι γουσταρει (κ δεν εννοω σεξουαλικα μονο, εννοω και εξω και οταν παμε για φαγητο ή οτιδηποτε).Ειναι τρυφερος, καλος προσπαθει κανει κοπλιμεντα ...Βεβαια προτεραιοτητα δεν με εχει ... απο οσο φαινεται Επισης ειναι πολυ δυσκολος ανθρωπος...
Δεν ξερω μαλλον δικιο εχετε...Δεν παιζει να αλλαξει κατι ... 

Enikos

# 13 στις 5/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.767

Οχι...να ντο λες...σου δινει αλλον αγερα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από seychelles

Θα το πω και εδώ και ας με εγκαλέσουν σε τάξη, he’s just not that into you. 

Αρέσει στα μέλη vidar70, seychelles

jenny_fare

# 14 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Επισης ρε παιδια εχουμε κανει συζητηση τοσες φορες τελευταια κ ολο λεει τα ιδια

Οτι με θελει , γουσταρει, οτι για καμια δεν θα εκανε κατι αλλο παραπανω, οτι θελει χρονο, εχει πληγωθει παλιοτερα, οτι ειχε χασει τους φιλους του και τωρα θελει να ναι μαζι τους, οτι δεν εχει να κανει με μενα δεν φταιω εγω, οτι δεν με θελει μονο σεξουαλικα (ενταξει κανουμε κ τοσα αλλα πραγματα), οτι δεν θελει να συζηταει για μελλον γτ παλιοτερα κ που το εκανε δεν βγηκε τπτ... δεν ξερω τι να πω...βεβαια να μου πειτε τι θα ελεγε...αλλα κ παλι θα μπορουσε να πει οτι δεν ειναι για πολλα πολλα ...
Και οταν τσακωνομαστε παντα με παιρνει ποσα τηλ για να μη συνεχιστει ή να με ηρεμησει αν δεν τον νοιαζει γτ επιμενει ...
χαχα μονη μου μιλαω :p 
σημαντικο ειναι οτι ειμαστε κ καπως διαφορετικοι στα βιωματα μας, εγω ειχα υγιεις σχεσεις πριν η αληθεια ειναι ενω εκεινος απο οτι φαινεται καπως πιο ζηλειες κτητικοτητες κτλ κ του φαινεται η σχεση κατι κακο...

Mariatopsef

# 15 στις 5/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχεις πάει ποτέ σπίτι του ,τον καλείς στο κινητό ή στο σταθερό  του, όταν βρίσκεται στο σπίτι του ???εάν αυτά τα δύο πράγματα δεν έχουν συμβεί μέσα σε όλους αυτούς τους μήνες που ΘΕΩΡΕΙΣ οτι είσαστε μαζί,,, Νομίζεις ότι είσαστε  σε σχέση ,,,με υπογραφή  στο δηλώνω ότι ο τύπος είναι παντρεμένος και κάπου απουσιάζει η γυναίκα του αυτό το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και σε λίγο καιρό θα σου την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια ,,,αυτό που έχετε μόνο σχέση δεν θεωρείται και κρίμα που περνάς τον καιρό σου μαζί του και δεν ψάχνεις  για κάτι καλύτερο,,Φυγε τρεχοντας,,,

panagiotismp90

# 16 στις 5/9/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833
Τζένη μου σε παραμελεί νομίζω, ισως γτ σε εχει και λιγάκι σίγουρη και δεδομένη-το συχνότερο λάθος στις σχέσεις-εδω που τα λέμε. Λοιπον ακου τι θα κάνεις, απο σήμερα δεν θα του στέλνεις εσυ καθόλου, τίποτα, δεν θα στέλνεις πρώτη, ας περάσουν πολλες ώρες ή και μέρες. Αν σε καλέσει αυτος απαντάς κανονικά. Αν σε ρωτήσει εχεις κατι κλπ απαντάς τίποτα. Η πρώην κοπέλα του μένει στην ιδια πόλη? Μεταξύ τους μιλάνε? εχουν μείνει φίλοι ή δεν εχουν καμμια επαφή?
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Broken_Guy

# 17 στις 5/9/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Αν και με κάλυψαν οι προλαλήσαντες, όπως είπες ξέρεις και εσύ τι θα σου απαντήσουμε θα αφήσω και εγώ την άποψη μου (Να ξεσκουριάσω κιόλας, μέρες έχω να γράψω).
Προσωπικά δεν μπορώ να σου πω αν πρέπει να χωρίσεις ή όχι. Μπορώ όμως να υποδείξω κάποια προφανή συμπεράσματα που βγαίνουν από τα γραφόμενα σου τουλάχιστον.
1) Συμβιβάζεσαι ή κοροϊδεύεις τον εαυτό σου (πες το όπως θες, το συμπέρασμα το ίδιο παραμένει) με τα λίγα που είναι διατεθειμένος να σου δώσει. Τώρα σου φτάνει αυτό. Αν όμως τελειώσει αργότερα αυτό, ξέρεις τότε που εσύ θα μαζεύεις τα κομμάτια σου και αυτός θα συνεχίσει απλά τη ζωούλα του έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις και πως θα συνεχίσεις;
2) Να θυμάσαι ότι έχεις να κάνεις με έναν άνθρωπο 38 ετών, όχι ένα παιδάκι που δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα. Έχει κάθε δικαίωμα να μη θέλει να αφεθεί ή να προχωρήσει μια σχέση του για τους χ,ψ λόγους, δεν έχει δικαίωμα όμως, ειδικά σε τέτοια ηλικία, να παίζει με τους άλλους. Αν θέλει να περάσει καλά μόνο μαζί σου για όσο τραβήξει οφείλει να στο ξεκαθαρίσει χθες.
3) Πέρα από τις γκρίνιες και τα λοιπά,λες σε ένα σημείο ότι "νιώθεις μόνη σου" και αργότερα λες ότι "όχι εντάξει, περνάω καλά μαζί του". Μήπως πρέπει να κάτσεις και εσύ λίγο να το κοιτάξεις αυτό, να βρεις δηλαδή τι θες και τι δεν θες από τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου; Γιατί με τέτοιες αντιφάσεις δείχνεις να βρίσκεσαι σε μια σύγχυση και μάλλον ούτε εσύ είσαι σίγουρη.
Αυτά τα λίγα.  

Αρέσει στα μέλη jane1978, cara-mela και σε ακόμα 5 μέλη.

jenny_fare

# 18 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Mενει με τους γονεις του πλεον (απο τοτε που χωρισε γτ πριν συγκατοικουσε με την πρωην)

Ναι στο τηλ κινητο τον εχω καλεσει και ξαφνικα κ παντα απανταει

Πολλες φορες κοιμαται σε εναν φιλο του αλλα κ απο εκει εχουμε μιλησει

Γενικα δεν θελω να μπω σε αυτο το τριπακι, μου περασε απο το μυαλο αλλα δεν θελω να το υπεραναλυσω γτ αυτο και σωστο δεν ειναι αλλα και δεν εχει νοημα. Κυκλοφορουμε κανονικα εξω και στην περιοχη του και γενικα! Και στη δουλεια του με εχουν δει επισης!

Δεν ειναι παντρεμενος με τπτ αλλα πιστευω ουτε αλλη υπαρχει 

Τι να θελει να το παιζει φρι ισως αλλα δεν θεωρω οτι υπαρχει κατι αλλο...δηλαδη πρεπει να ναι πολυ καραγκιοζης γτ μου λεει πολλα (πχ που παει τι εκανε , τι εκαναν με τα παιδια που πηγαν κτλ)

θενκς

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Mariatopsef

Έχεις πάει ποτέ σπίτι του ,τον καλείς στο κινητό ή στο σταθερό  του, όταν βρίσκεται στο σπίτι του ???εάν αυτά τα δύο πράγματα δεν έχουν συμβεί μέσα σε όλους αυτούς τους μήνες που ΘΕΩΡΕΙΣ οτι είσαστε μαζί,,, Νομίζεις ότι είσαστε  σε σχέση ,,,με υπογραφή  στο δηλώνω ότι ο τύπος είναι παντρεμένος και κάπου απουσιάζει η γυναίκα του αυτό το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και σε λίγο καιρό θα σου την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια ,,,αυτό που έχετε μόνο σχέση δεν θεωρείται και κρίμα που περνάς τον καιρό σου μαζί του και δεν ψάχνεις  για κάτι καλύτερο,,Φυγε τρεχοντας,,,

Kristina_

# 19 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Επτα μηνες εισαστε μαζι,,,μονο,,,και εισαστε και καπως απο αποσταση,,,λοιπον θα μπορουσε να ειναι μοα χαλαρη σχεση και να εξελισσοταν με το  καιρο σε κατι πιο σταθερο ΟΜΩΣ με ολα αυτα που απασχολουν εσενα και κάθησες και μας τα εγγραψες,,,οχι  δεν θα παει καλα,,,εσυ εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου και θες σωνει και ντε να κανει ο αλλος αυτο που περιμενεις,,,δεν θα το κανει!!! Ουτε αυτος ουτε και κανεις αλλος δλδ

Ψαξε βρες καποιον που απ τη  αρχη να θελει να δωσει οτι περιμενεις εσυ

Βεβαια εγω θα σου ελεγα οτι καλυτερα θα ταν να χαλαρωσεις γενικα, αλλα καταλαβαινω οτι αυτο ειναι καπως δυσκολοτερο,,,οποτε βρες εναν οπως τον θες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από jenny_fare

Οταν ειμαστε μαζι περναμε πολυ ωραια ή τουλαχιστον ως τωρα περνουσαμε πολυ ομορφα!

Απλα τον τελευταιο μηνα εχει καταντησει λιγο κουραστικο το να περιμενω εγω για κατι παραπανω κ να μην ερχεται ...κ αρχιζει κ φθινει αυτο το "ομορφα" 

ευχαριστω

Αρέσει στα μέλη Alezandra, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 20 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.887

Κοιτάς εκείνον. Τι κάνει ? Τι σκέφτεται ? Τι θέλει από μένα ? Με θέλει ? Πως θα το πάει ? 

Κι εχεις χάσει τον εαυτό σου . Οι δικές σου γραμμές που βρίσκονται ? 

Εχεις όρια ? Όταν κάποιος σε πατάει , κάθεσαι γιατί «είσαι ερωτευμένη» ?

Τι ερωτεύεσαι ? Τον τύπο που σε πατάει ? 

Στον έρωτα συμβαίνει το εξής «μαγικό» . 

Εκεί που κοστολογεις τη μετοχή σου , εκεί ακριβώς ο άλλος θα μυριστεί την τιμή της και θα έρθει να την αγοράσει ακριβώς στην αξία της . 

Αν θέλεις άλλη αντιμετώπιση , ανακοστολόγησε.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Lolita68 και σε ακόμα 6 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.