Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Δεν ξερει τι θελει ή δεν θελει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

sissy108

# 21 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 546
'Aρεσαν+: 0%
Στα 36 σου... μου είναι αδύνατο να πιστέψω ότι θέλεις κάποιον ο οποίος σου συμπεριφερεται με αυτόν τον τρόπο.. τόσο μα τόσο πολύ... Στα 16 σου αντε το πολύ στα 26 βαριά βαριά κάπως θα το πίστευα.. Αλλά στα 36 όχι...η ωριμότητα της ηλικίας πια... οι προηγούμενες εμπειρίες δικές σου ή αλλων το απαγορεύουν...ο τρόπος γραφής σου το δείχνει αυτό να ξέρεις.. δεν φαινεσαι μαζόχα πια φαίνεται ότι είσαι ωριμη. ¶ρα πιστεύω ότι κάποιος άλλος λόγος παίζει εδώ και κάνεις τόσο πολύ υπομονή και δέχεσαι όλη αυτήν την περίεργη συμπεριφορά...ισως οικονομικός ίσως κοινωνικός δεν ξέρω.. Έχετε διαφορά στο κοινωνικό η στο οικονομικό σας επίπεδο? Αν θες να μας απαντήσεις θα βοηθούσε πολύ και θα εξηγούσε πολλά να ξέρεις στην συμπεριφορά και των δύο πλευρών.. Όπως και να έχει όμως το αποτέλεσμα να ξέρεις είναι το ίδιο.. Το παι νιδι όπως καταλαβαίνεις και εσύ δεν είναι αυτή την στιγμή στην μεριά σου.. Κανείς δεν μπορει να σου πει τι θα γίνει καθώς σε αυτές τις περιπτώσεις οι πιθανότητες είναι 50 50..Παντως αν όντως δεν είναι παντρεμένος η αν δεν έχει κάποιου άλλου είδους σταθερή σχέση η σχέση του κύκλου του με προοπτικές..γιατι εννοείται ότι παίζει και αυτό.. Το γεγονός ότι σου μιλάει ακόμα για την πρώην του έστω και αρνητικά δεν είναι υπέρ σου.!!

sissy108

# 22 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 546
Επίσης στην καλύτερη εκδοχή από όλες τις πιθανότητες που παίζουν στην περίπτωση σου... έχεις ακούσει για rebound σχεσεις? Στην καλύτερη είσαι αυτό! Το πιο πιθανό είναι όταν μπορέσει μέσω εσου και ξεπεράσει.. αν βέβαια ξεπεράσει την πρώην.. είναι να σε αφησει...πάντως πρόσεχε νομίζω ότι κάτι κρύβει αυτός..
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, panagiotismp90

jenny_fare

# 23 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 67

Σε ευχαριστω

Με εχει σγρη αυτο ειναι στανταρ και ισως επειδη ειχε πληγωθει γουσταρει τωρα που εγω τον θελω κτλ

Η κοπελα του η πρωην ναι μενει εκει κοντα καπου νομιζω αλλα δεν εχω ιδεα αν μιλανε καμια

Ουτε το ονομα της ξερω και δε ρωταω

Ξερω μονο οτι ηταν πολλα χρονια μαζι οτι εμεναν μαζι προς το τελος κ οτι την αγαπουσε πολυ αλλα εκεινη ηταν πιεστικη (με τα λεγομενα του βεβαια γτ απο οτι φαινεται πιεζεται ευκολα ο συγκεκριμενος). Βεβαια δεν εχει πει κατι κακο για εκεινη αλλα μου εχει πει οτι για πολυ καιρο η σχεση ηταν τελειωμενη αλλα δεν ηθελε εκεινος ν ατο παραδεχτει. Επισης ξερω οτι εκαναν μια ζωη πολυ "απλη" να το πω δηλαδη δεν πολυεβγαιναν δεν εκαναν πολλα πολλα κ γενικα η ζωη του ειναι ετσι σε αντιθεση με μενα που ειμαι πολυ κοινωνικη και βγαινω εχω φιλους κτλ

φαινεται οτι ειναι καπως κολλημενος οχι μαζι της απαραιτητα αλλα με το τι εγινε κ χαλασε η σχεση 

σε πολλους τσακωμους μας μου λεει "ειδα τι επαθα κ οταν τα εδωσα ολα σε μια γυναικα και δεθηκα", "αν δεν σε καλυπτω να βρεις αλλον δεν θα γινω αλλος ανθρωπος ποτε ξανα για να αρεσω" κκατι τετοια

παντως δεν νομιζω οτι μιλανε

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από panagiotismp90
Τζένη μου σε παραμελεί νομίζω, ισως γτ σε εχει και λιγάκι σίγουρη και δεδομένη-το συχνότερο λάθος στις σχέσεις-εδω που τα λέμε. Λοιπον ακου τι θα κάνεις, απο σήμερα δεν θα του στέλνεις εσυ καθόλου, τίποτα, δεν θα στέλνεις πρώτη, ας περάσουν πολλες ώρες ή και μέρες. Αν σε καλέσει αυτος απαντάς κανονικά. Αν σε ρωτήσει εχεις κατι κλπ απαντάς τίποτα. Η πρώην κοπέλα του μένει στην ιδια πόλη? Μεταξύ τους μιλάνε? εχουν μείνει φίλοι ή δεν εχουν καμμια επαφή?

jenny_fare

# 24 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Σε ευχαριστω 

Εχεις δικιο

Να ξεκαθαρισω για το 3 - περνουσα καλα ως τωρα κ εγω ημουν χαλαρη και πηγαινε σιγα σιγα.Μεχρι αυτο το σημειο ημουν οκ γτ ηταν νωρις, εβλεπα καποια σημαδια αλλα τα θεωρουσα λογικα με τη δουλεια κ τις βαρδιες κτλ... μετα ομως αρχισα να δενομαι (μετα απο κανα 3μηνο 4 μηνο). Οχι υπερβολικα αλλα το φυσιολογικο. Οποτε επιδιωκα να βρεθουμε παραπανω να κανουμε πραγματα και καναμε δεν μπορω να πω... κ εκεινος εκανε πισω (πχ εμενε 2 βραδια σερι σε μενα ενω οκ ηξερα οτι ειναι δυσκολο). Απλα καποια στιγμη αρχισε να κανει πιο πολλα πραγματα με τη παρεα του επειδη καλοκαιριασε ισως κτλ κ μου ελεγε δεν θελω να χανω τις βολτες τα εχω στερηθει κ τωρα δε θα τα ξαναστερηθω κτλ κτλ

(καλα κακο ειαι οτι κ οι φιλοι του ειναι καπως ετσι στην ιδια φαση)

τωρα για το 1 κριμα πραγματικα...σαν να λυπαμαι για τον εαυτο μου ετσι οπως το λες αν ειναι ετσι - δεν το εχω σκεφτει οχι

για το 2 το μονο που μου εχει ξεκαθαρισει ειναι οτι δεν θελει να ειναι σε κολλητιλικια κ δεν θελει να αλλαξει το τροπο ζωης του αυτη τη στιγμη (κολλητιλικια δηλαδη συγκατοικηση και καθε μερα μαζι κτλ). Αλλα μου χει πει οτι θελει να εχει σχεση και με αγαπαει κ οτι δεν με βλεπει μονο σεξουαλικα και οτι πιστευει οτι ολα θα γινουν σιγα σιγα απλα αυτος θελει τον χρονο του και δεν εμπιστευεται κανεναν ευκολα...εγω εχω φερει πολυ το θεμα ευγενικα οτι αν ειναι μονο για 1 φορα στο τοσο κ μεχρι εκει θελω να το ξερω γτ γουσταρω κ ειμαι πιστη κ παντα λεει κ αυτος οτι απλα ζοριζεται με προγραμμα αποσταση κτλ κ οτι αν μεναμε κοντα θα βλεπομασταν πιο συχνα κ οτι προφανως εχουμε σχεση κανονικη αλλα ριχνει σε μενα οτι εγω εχω φανταστει τη σχεση κ τη θελω οπως θελω κ δεν σεβομαι τη διαφορετικοτητα του... τωρα ομως εχω σεβαστει φουλ οτι λεει -δεν θελει τηλ δεν παιρνω τηλ δεν θελει αυτο δεν κανω ...απλα καμια φορα οντως παιζει μαζι μου γτ οταν χαλαρωνω αμεσω ειναι σε φαση γτ χαθηκες γτ εισαι ετσι τι επαθες με  γραφεις κτλ κτλ κ μολις εγω αφεθω παλι κ τον παρω κανα τηλ μου λεει μαλακιες οτι τον ελεγχω κ μετα με λεει ζηλιαρα κ οτι γκρινιαζω...

πφφφ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Broken_Guy
Αν και με κάλυψαν οι προλαλήσαντες, όπως είπες ξέρεις και εσύ τι θα σου απαντήσουμε θα αφήσω και εγώ την άποψη μου (Να ξεσκουριάσω κιόλας, μέρες έχω να γράψω).
Προσωπικά δεν μπορώ να σου πω αν πρέπει να χωρίσεις ή όχι. Μπορώ όμως να υποδείξω κάποια προφανή συμπεράσματα που βγαίνουν από τα γραφόμενα σου τουλάχιστον.
1) Συμβιβάζεσαι ή κοροϊδεύεις τον εαυτό σου (πες το όπως θες, το συμπέρασμα το ίδιο παραμένει) με τα λίγα που είναι διατεθειμένος να σου δώσει. Τώρα σου φτάνει αυτό. Αν όμως τελειώσει αργότερα αυτό, ξέρεις τότε που εσύ θα μαζεύεις τα κομμάτια σου και αυτός θα συνεχίσει απλά τη ζωούλα του έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις και πως θα συνεχίσεις;
2) Να θυμάσαι ότι έχεις να κάνεις με έναν άνθρωπο 38 ετών, όχι ένα παιδάκι που δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα. Έχει κάθε δικαίωμα να μη θέλει να αφεθεί ή να προχωρήσει μια σχέση του για τους χ,ψ λόγους, δεν έχει δικαίωμα όμως, ειδικά σε τέτοια ηλικία, να παίζει με τους άλλους. Αν θέλει να περάσει καλά μόνο μαζί σου για όσο τραβήξει οφείλει να στο ξεκαθαρίσει χθες.
3) Πέρα από τις γκρίνιες και τα λοιπά,λες σε ένα σημείο ότι "νιώθεις μόνη σου" και αργότερα λες ότι "όχι εντάξει, περνάω καλά μαζί του". Μήπως πρέπει να κάτσεις και εσύ λίγο να το κοιτάξεις αυτό, να βρεις δηλαδή τι θες και τι δεν θες από τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου; Γιατί με τέτοιες αντιφάσεις δείχνεις να βρίσκεσαι σε μια σύγχυση και μάλλον ούτε εσύ είσαι σίγουρη.
Αυτά τα λίγα.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Broken_Guy
Αν και με κάλυψαν οι προλαλήσαντες, όπως είπες ξέρεις και εσύ τι θα σου απαντήσουμε θα αφήσω και εγώ την άποψη μου (Να ξεσκουριάσω κιόλας, μέρες έχω να γράψω).
Προσωπικά δεν μπορώ να σου πω αν πρέπει να χωρίσεις ή όχι. Μπορώ όμως να υποδείξω κάποια προφανή συμπεράσματα που βγαίνουν από τα γραφόμενα σου τουλάχιστον.
1) Συμβιβάζεσαι ή κοροϊδεύεις τον εαυτό σου (πες το όπως θες, το συμπέρασμα το ίδιο παραμένει) με τα λίγα που είναι διατεθειμένος να σου δώσει. Τώρα σου φτάνει αυτό. Αν όμως τελειώσει αργότερα αυτό, ξέρεις τότε που εσύ θα μαζεύεις τα κομμάτια σου και αυτός θα συνεχίσει απλά τη ζωούλα του έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις και πως θα συνεχίσεις;
2) Να θυμάσαι ότι έχεις να κάνεις με έναν άνθρωπο 38 ετών, όχι ένα παιδάκι που δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα. Έχει κάθε δικαίωμα να μη θέλει να αφεθεί ή να προχωρήσει μια σχέση του για τους χ,ψ λόγους, δεν έχει δικαίωμα όμως, ειδικά σε τέτοια ηλικία, να παίζει με τους άλλους. Αν θέλει να περάσει καλά μόνο μαζί σου για όσο τραβήξει οφείλει να στο ξεκαθαρίσει χθες.
3) Πέρα από τις γκρίνιες και τα λοιπά,λες σε ένα σημείο ότι "νιώθεις μόνη σου" και αργότερα λες ότι "όχι εντάξει, περνάω καλά μαζί του". Μήπως πρέπει να κάτσεις και εσύ λίγο να το κοιτάξεις αυτό, να βρεις δηλαδή τι θες και τι δεν θες από τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου; Γιατί με τέτοιες αντιφάσεις δείχνεις να βρίσκεσαι σε μια σύγχυση και μάλλον ούτε εσύ είσαι σίγουρη.
Αυτά τα λίγα.  

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

seychelles

# 25 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Τα θέλω χρόνο κλπ είναι να έχει και την πίτα και το σκύλο. Τα που είχε πληγωθεί παλαιότερα γιατί είναι δική σου δουλειά? πως πάει, αλλος [email protected]#% και άλλος πληρώνει ?  ωραίο σύστημα.

Μου ακούγεται λίγο σα να θέλει χρόνο να περάσει σα single και παράλληλα να λέει άσε και jenny_fare εκεί να περιμένει και βλέπουμε μετά τι κάνουμε με αυτό, ενώ εσύ το αντιμετωπίζεις σα σχέση, που δεν είναι σωστό για εσένα. Και τα δύο μαζί δε γίνονται, αν θέλει να κάτσει λίγο μονος με φίλους κλπ καλύτερα να μην ταλαιπωρείσαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από jenny_fare

Επισης ρε παιδια εχουμε κανει συζητηση τοσες φορες τελευταια κ ολο λεει τα ιδια

Οτι με θελει , γουσταρει, οτι για καμια δεν θα εκανε κατι αλλο παραπανω, οτι θελει χρονο, εχει πληγωθει παλιοτερα, οτι ειχε χασει τους φιλους του και τωρα θελει να ναι μαζι τους, οτι δεν εχει να κανει με μενα δεν φταιω εγω, οτι δεν με θελει μονο σεξουαλικα (ενταξει κανουμε κ τοσα αλλα πραγματα), οτι δεν θελει να συζηταει για μελλον γτ παλιοτερα κ που το εκανε δεν βγηκε τπτ... δεν ξερω τι να πω...βεβαια να μου πειτε τι θα ελεγε...αλλα κ παλι θα μπορουσε να πει οτι δεν ειναι για πολλα πολλα ...
Και οταν τσακωνομαστε παντα με παιρνει ποσα τηλ για να μη συνεχιστει ή να με ηρεμησει αν δεν τον νοιαζει γτ επιμενει ...
χαχα μονη μου μιλαω :p 
σημαντικο ειναι οτι ειμαστε κ καπως διαφορετικοι στα βιωματα μας, εγω ειχα υγιεις σχεσεις πριν η αληθεια ειναι ενω εκεινος απο οτι φαινεται καπως πιο ζηλειες κτητικοτητες κτλ κ του φαινεται η σχεση κατι κακο...

jenny_fare

# 26 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Μπορει να ειναι μικροψυχος αλλα ισως ειναι κ επειδη εχει πληγωθει κ ειναι οι αμυνες του αυτες...

σε τσκαωμο του εχω πει οτι ειναι πολυ ψυχρος κ πως γινεται να ειναι ετσι κ να μη στεναχωριεται για τπτ κ ολο λεει ναι ειμαι ψυχρος γτ οταν δεν ημουν επαθα κ εμαθα... κ ολο λεει δεν ιαμι 20 χρονων να εωρτευομαι σαν κανα παιδαρελι εχω κ δουλειες...

ολο τετοια λεει 

αλλα δεν θεωρω οτι ειναι κακος

το οτι δεν ειναι σε φαση ναι οκ ... ισως αργοτερα να του βγει με καποια αλλη να ειναι κ πιο ετοιμος τι να πω...

το οτι σχολιαζει αλλες γυναικες ναι ειναι κακο πολυ κ οταν το ειπα η απαντηση του ηταν οτι πρωτη φορα σε σχεση του συμβαινει αυτο κ οτι ειμαι ζηλιαρα αλλες κοπελες του δεν ειχαν θεμα με τετοια ... καλα εκει τρελαθηκα λεω πηγαινε στις αλλες κοπελες... αυτο τωρα γτ το πε ιδεα δεν εχω ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Redink

Κάνεις λάθος ερώτησηΘεματοθετρια δεν έχει σημασία αν δεν ξέρει τι θέλει ή δεν θέλει. Σημασία έχει ότι ΔΕΝ αξίζει σαν άνθρωπος. Σημασία έχει ότι είναι παλιοχαρακτήρας. Διότι αν άξιζε σαν άνθρωπος δεν θα σου συμπεριφερόταν με τόση έλλειψη σεβασμού και συναισθηματική τσιγκουνιά. Δεν θα σχολίαζε την εμφάνιση άλλων γυναικών μπροστά σου, πόσο μάλλον όταν του ξεκαθαρισες ότι σ'ενοχλεί. Δεν θα ξεσπούσε έτσι πάνω σου τ'απωθημενα που του άφησε η προηγούμενη σχέση του. Ο άνθρωπος αυτός σε χρησιμοποιεί σαν συναισθηματικό σάκο του μποξ για να ξεσπά τ'απωθημενα του και αδιαφορεί για τα συναισθήματα σου. Τι ακριβώς σου αρέσει σε όλο αυτό; Και τι είδους σχέση νομίζεις ότι χτίζεις έτσι μαζί του; Πώς ακριβώς νομίζεις ότι του μαθαίνεις να σου συμπεριφέρεται με αυτή σου τη στάση; Το έχεις αναλογιστεί καθόλου αυτό;;;Εφόσον συμπεριφέρεσαι σα χαλάκι μάντεψε αυτός πού θα πατήσει...Υποτίθεται ότι στους πρώτους μήνες μιας σχέσης δείχνει κάνεις τον καλύτερο του εαυτό. Δηλαδή ο χειρότερος στην περίπτωση του ποιός είναι;;; Κοπελιά είσαι πλέον 36 χρονών. Δεν έχεις πλέον την πολυτέλεια να σπαταλάς το χρόνο σου σε καμένους και μικρόψυχους σαν τα μούτρα του. Ο τύπος σου έδειξε τι είναι. Και αντί να το βάλεις στα πόδια εσύ προσπαθείς να κερδίσεις την εύνοια κάποιου που η συμπεριφορά του είναι για πολλά φασκελα. Προσπαθείς να αποδείξεις ότι είσαι καλή σε κάποιον που σου συμπεριφέρεται με ασέβεια. Και πρόκειται για πληροφορημένη επιλογή από μέρους σου... Η πρώην του γλύτωσε. Εσύ;

seychelles

# 27 στις 6/9/2021
author
Βερμούδες

Σόρυ, το προσπάθησα, αλλά δε κρατιόμουνα 

https://www.youtube.com/watch?v=lngMLT_caIs
Αρέσει στο μέλος jenny_fare

jenny_fare

# 28 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου

απλα θελω να βρισκομαστε πιο συχνα απο αυτο ξεκιναω, ή να περναμε καποια ΣΚ μαζι.

δηλαδη ειναι "κατι συγκεκριμενο" να θελω εστω ενα ΣΚ το 2μνο? γτ ολο το καλοκαιρι ΣΚ περασαμε μαζι μονο 2 (ενα 3ημερο αγιου πνευματος οπου μου ειπε κιολας οτι οι φιλοι πηγαν 2ημερο κ δεν ηθελε να παει κ αλλο 1 που οι φιλοι του ολοι ελειπαν ολοι διακοπες).

ή ας πουμε ειναι "κατι συγκερκιμενο" να του στελνω καμια φορα (που εχω να τον δω πχ 10 μερες) "μου ελειψες βρε αντε να φαμε κανα γλυκακι απο τα χερακια σου" σε τετοια φαση οχι μελο και να μου λεει "ηρεμησε λιγο δεν καναμε 1 χρονο να βρεθουμε" ? 

Εγω νομιζω αυτα ειναι απολυτως φυσιολογικα σε μια απλη σχεση χαλαρη οπως λες... και πριν τα κανω δεν ειχα σκεφτει οτι θα τον πειραξουν ... μετα εβλεπα την αρνητικοτητα...δηλαδη εγω δεν του ειπα "πω ολα τα σκ εισαι με φιλους κ με γραφεις" ελεγα "αυτο το σκ θα κανουμε κατι?" κ ελεγε οχι θα μαι με τα παιδια ή οχι δεν μπορω σε πειραζει? κ περναγαν οι μηνες...στην αρχη δεν με πειραζε το εβλεπα ψιλολογικο αλλα οσο περνουσε ο καιρος ελεγα γτ να μη κανουμε κατι σκ κ εκει αρχισα να το σχολιαζω

γτ οταν ερχεται εδω στα ρεπο εγω μπορει να δουλευω οποτε δεν εχουμε ολη τη μερα μπροστα μας!

επισης του ειχα προτειναι καλοκαρι να παμε καπου ενα 2ημερο σε φαση "θα κανουμε τπτ στην αδεια θες? κανα 2ημερακι" κ μονο που δεν με εβρισε ... ενταξει τι "συγκεκριμενο" δηλαδη ψαχνω που δεν θα το κανει κανεις?  χαχαχαχα

δεν ψαχνω τον πριγκηπα του παραμυθιου ουτε εχω αναγκη καποιον! ουτε νομιζω ειμαι απαιτητικη

δηλ θες να μου πεις οτι κανεις δε παει σε 7μηνη σχεση σκ μια βολτα? η ενα σινεμα?

θενκς

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Kristina_

Επτα μηνες εισαστε μαζι,,,μονο,,,θα μπορουσε να ειναι μοα χαλαρη σχεση και να εξελισσοταν με το  καιρο σε κατι πιο σταθερο ΟΜΩΣ με ο,α αυτα που απασχολουν εσενα και κάθησες κΙ μας τα εγγραψες,,,οχι  δεν θα παει καλα,,,εσυ εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου και θες σωνει και ντε να κανει ο αλλος αυτο που περιμενεις,,,δεν θα το κανει!!! Ουτε αυτος ουτε και κανεις αλλος δλδ

Ψαξε βρες καποιον που απ τη  αρχη να θελει να δωσει οτι περιμενεις εσυ

Βεβαια εγω θα σου ελεγα οτι καλυτερα θα ταν να χαλαρωσεις γενικα, αλλα καταλαβαινω οτι αυτο ειναι καπως δυσκολοτερο,,,οποτε βρες εναν οπως τον θες 

Redink

# 29 στις 6/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια εθελοτυφλεις. Όλοι αυτοί οι περιορισμοί που σου βάζει το φωνάζουν ότι αυτός δεν είναι για πολλά πολλά. Πας γυρεύοντας να φας τα μούτρα σου.

TheRedKnight

# 30 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 655

@jenny

για μένα η περίπτωση σου είναι Ο ορισμός του ΤΥΝ 
(Τhank You Next)
διάβασε ξανά τι έχεις γράψει για τον τύπο
7 μήνες??? ήμαρτον...

jenny_fare

# 31 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Ευχαριστω

Ναι δικιο εχεις, εγω δεν εχω ορια με κανουν γενικα οτι θελουν κι φιλοι κ ολοι 

τεσπα αλλο θεμα αυτο 

αλλα πως ανακοστολογεις? γενικα δουλευω με τον εαυτο μου προσπαθω, κ τελευταια εχω αρχισει κ ασχολουμαι με μενα πολυ πιο πολυ, κανω το προγραμμα μου και δεν περιμενω εκεινον αν κατσει εκατσε αν θελει να το κυνηγησει εκεινος για το ποτε θα βρεθουμε οκ, δεν λεω δηλαδη πλεον παντα ναι (αλλα δεν το κανω επιτηδες εχω βαλει οντως προγραμμα γυμναστικη χομπι κτλ οποτε το τηρω) κ ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα

αλλα κ παλι βλεπω μια βελτιωση στη σχεση μας καπως μικρη ομως... 

εσυ μαλλον εννοεις γενικα να ανακοστολογησω και το προσπαθω πιστευω, απλα δεν θελω να ειμαι πιστη σε μια σχεση που το βλεπω μονο εγω ως σχεση... γτ εγω οντως προσπαθω

<3

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Helenaki4

Κοιτάς εκείνον. Τι κάνει ? Τι σκέφτεται ? Τι θέλει από μένα ? Με θέλει ? Πως θα το πάει ? 

Κι εχεις χάσει τον εαυτό σου . Οι δικές σου γραμμές που βρίσκονται ? 

Εχεις όρια ? Όταν κάποιος σε πατάει , κάθεσαι γιατί «είσαι ερωτευμένη» ?

Τι ερωτεύεσαι ? Τον τύπο που σε πατάει ? 

Στον έρωτα συμβαίνει το εξής «μαγικό» . 

Εκεί που κοστολογεις τη μετοχή σου , εκεί ακριβώς ο άλλος θα μυριστεί την τιμή της και θα έρθει να την αγοράσει ακριβώς στην αξία της . 

Αν θέλεις άλλη αντιμετώπιση , ανακοστολόγησε.

seychelles

# 32 στις 6/9/2021
author
Βερμούδες

Μου αρέσει πως το πας να της το πεις, δε το είχα σκευτεί ποτέ έτσι  αλλά ναι, σωστό είναι, αυτή διαπραγματεύεται τη μετοχή της, δεν έχει κανένα λόγο να παρέχει στην αγορά ρευστότητα σε τιμές που δε της κάνουν. Πάρτην εκτος αγοράς και ξαναβγάλτη όταν θες εσύ, do it like private equity !

Theory of everything θα βγει από αυτό το θρεντ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Helenaki4

Εκεί που κοστολογεις τη μετοχή σου , εκεί ακριβώς ο άλλος θα μυριστεί την τιμή της και θα έρθει να την αγοράσει ακριβώς στην αξία της . 

Αν θέλεις άλλη αντιμετώπιση , ανακοστολόγησε.

Kristina_

# 33 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Θελεις κατι συγκεκριμενο, πολυ συγκεκριμενο σε επιπεδο σχεσης!!! Και μην κολλας στην υπεραναλυση

Αυτος δε θα σου δωσει αυτο το συγκεκριμενο (ΝΑΙ) μοτιβο σχεσης που θες,,,αδικα καθεσαι και πιεζεις και πιεζεσαι,,,γενικα ειναι βλακεια να ζηταμε απο αλλους το εξυπνο ειναι να ψαξεις να βρεις εκεινον που απο μονος του θα μπορει και κυριως θα θελει να σου δωσει οσα θες

Χανεις χρονο και με τις αναλυσεις και με το να ψαχνεις μια εσχατη δικαιολογια για να παραμεινεις σε αυτη τη σχεση,,,γενικως χανεις χρονο και δεν εισαι 20 ,,,δεν εχεις πολυ χρονο στη διαθεση σου για να βρεις αυτα (τα συγκεκριμενα ) που εσυ θελεις,,,νεξτττ

(Καλα αν ημουν εγω στη θεση του,,,στον αρη θα χα φτασει,,,πως να το κανουμε βρε κοριτσι ειναι και ξενερωτικο και κυριως ψυχοπαθολογικο να κολλας και να θες να αλλαξεις τον αλλον ,,,να γινει οπως θες εσυ,,,ασε που ειναι και κοντρα στη λογικη)

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από jenny_fare

απλα θελω να βρισκομαστε πιο συχνα απο αυτο ξεκιναω, ή να περναμε καποια ΣΚ μαζι.

δηλαδη ειναι "κατι συγκεκριμενο" να θελω εστω ενα ΣΚ το 2μνο? γτ ολο το καλοκαιρι ΣΚ περασαμε μαζι μονο 2 (ενα 3ημερο αγιου πνευματος οπου μου ειπε κιολας οτι οι φιλοι πηγαν 2ημερο κ δεν ηθελε να παει κ αλλο 1 που οι φιλοι του ολοι ελειπαν ολοι διακοπες).

ή ας πουμε ειναι "κατι συγκερκιμενο" να του στελνω καμια φορα (που εχω να τον δω πχ 10 μερες) "μου ελειψες βρε αντε να φαμε κανα γλυκακι απο τα χερακια σου" σε τετοια φαση οχι μελο και να μου λεει "ηρεμησε λιγο δεν καναμε 1 χρονο να βρεθουμε" ? 

Εγω νομιζω αυτα ειναι απολυτως φυσιολογικα σε μια απλη σχεση χαλαρη οπως λες... και πριν τα κανω δεν ειχα σκεφτει οτι θα τον πειραξουν ... μετα εβλεπα την αρνητικοτητα...δηλαδη εγω δεν του ειπα "πω ολα τα σκ εισαι με φιλους κ με γραφεις" ελεγα "αυτο το σκ θα κανουμε κατι?" κ ελεγε οχι θα μαι με τα παιδια ή οχι δεν μπορω σε πειραζει? κ περναγαν οι μηνες...στην αρχη δεν με πειραζε το εβλεπα ψιλολογικο αλλα οσο περνουσε ο καιρος ελεγα γτ να μη κανουμε κατι σκ κ εκει αρχισα να το σχολιαζω

γτ οταν ερχεται εδω στα ρεπο εγω μπορει να δουλευω οποτε δεν εχουμε ολη τη μερα μπροστα μας!

επισης του ειχα προτειναι καλοκαρι να παμε καπου ενα 2ημερο σε φαση "θα κανουμε τπτ στην αδεια θες? κανα 2ημερακι" κ μονο που δεν με εβρισε ... ενταξει τι "συγκεκριμενο" δηλαδη ψαχνω που δεν θα το κανει κανεις?  χαχαχαχα

δεν ψαχνω τον πριγκηπα του παραμυθιου ουτε εχω αναγκη καποιον! ουτε νομιζω ειμαι απαιτητικη

δηλ θες να μου πεις οτι κανεις δε παει σε 7μηνη σχεση σκ μια βολτα? η ενα σινεμα?

θενκς

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, girl_aloud

Kristina_

# 34 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Μα ειναι ΝΤΡΟΠΗ να καθεσαι να κανεις με εναν ανθρωπο μια τετοια συζητηση,,,ντροπη δικη σου κυριως! Τις πορτες γιατι τις εχουμε

Γκριντζ  για να χρησιμοποιησω και τη νεα λεξη που εμαθα εδω χθες

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από jenny_fare

Μπορει να ειναι μικροψυχος αλλα ισως ειναι κ επειδη εχει πληγωθει κ ειναι οι αμυνες του αυτες...

σε τσκαωμο του εχω πει οτι ειναι πολυ ψυχρος κ πως γινεται να ειναι ετσι κ να μη στεναχωριεται για τπτ κ ολο λεει ναι ειμαι ψυχρος γτ οταν δεν ημουν επαθα κ εμαθα... κ ολο λεει δεν ιαμι 20 χρονων να εωρτευομαι σαν κανα παιδαρελι εχω κ δουλειες...

ολο τετοια λεει 

αλλα δεν θεωρω οτι ειναι κακος

το οτι δεν ειναι σε φαση ναι οκ ... ισως αργοτερα να του βγει με καποια αλλη να ειναι κ πιο ετοιμος τι να πω...

το οτι σχολιαζει αλλες γυναικες ναι ειναι κακο πολυ κ οταν το ειπα η απαντηση του ηταν οτι πρωτη φορα σε σχεση του συμβαινει αυτο κ οτι ειμαι ζηλιαρα αλλες κοπελες του δεν ειχαν θεμα με τετοια ... καλα εκει τρελαθηκα λεω πηγαινε στις αλλες κοπελες... αυτο τωρα γτ το πε ιδεα δεν εχω ...

Αρέσει στα μέλη Lolita68, seychelles

Paralia48

# 35 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.731
Λοιπόν, βλέπω πως τον θες, ό,τι και να σου λέμε και αυτό δεν αλλάζει έτσι εύκολα.

Θα συμφωνήσω με τα ποστ 15 και 20. Με το 15 πως πιστεύω πως είναι παντρεμενος, τουλάχιστο έτσι δείχνει η συμπεριφορά του. Με το 20 συμφωνώ πολυ περισσότερο, όσον αφορά να θέσεις τη δική σου γραμμή πλεύσης.

Ωραία, αυτός βολεύεται ως τώρα έτσι. Τώρα και εφόσον παραμένεις σ αυτή τη σχέση, θα την οδηγήσεις εσύ,  εκεί που θες εσύ! πάρε το τιμόνι, όχι με ταμπέλα, αυτό δε θα το δεχτεί, αλλά κανονίζοντας το πρόγραμμα, το ρυθμό της σχέσης κλπ.

Δηλαδή: Θα έρθω να σε πάρω από το σπίτι σου. Θα έρθω να σε πάρω απ τη δουλειά. Σήμερα έχω ρεπό, θέλω να πάμε για παγωτό. Γιορτάζω γενέθλια, φέρε κάποιους φίλους και έλα (ενταξει λόγω κοβιντ δεν μπορείτε και πολλοί, αλλά να πάτε κάπου έξω πχ μπορείτε),. Αύριο έχω ρεπό, έλα να διανυκτερευσεις σπίτι μου. 
Και οτιδήποτε επιθυμία συγκεκριμένη έχεις, να την εκφράζεις, δίχως ενδοιασμούς.

Μη ρωτάς <<μπορείς σήμερα;>>, αλλά <<θα ήθελα να κάνουμε αυτό>>. Δε θα τα δέχεται όλα, να το ξέρεις, αλλά και τα μισά να δεχτεί, τουλάχιστο θα βεβαιωθείς πως δεν είναι παντρεμενος και κάτι κάνει για σένα.
Ξεκίνα και πες μας, πώς πάει η κατάσταση.

Θα την φέρουμε στα μέτρα σου, μη στενοχωριέσαι, ειδάλλως θα φύγει μόνος και δε θα έχεις και τύψεις, πάλι μη στενοχωριέσαι

Kristina_

# 36 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε παραλι! Αμα του τα πει αυτα απλα θα τη «φτυσει» καταμουτρα,,,οκ ισως ειναι η λυση για να ξεκολλήσει η φιλη μας

Ααααμετα την τελευταια παραγραφο σου, θα σε λεω παραλιαμπ κατα το panagiotismp

Εγω καθολου δεν πιστευω οτι ειναι παντρεμενος! Αν ηταν σιγα να μην καθοταν να της κρυβοταν επτα μηνες,,,να κρυβεται και να κανει κολπακια για μια σχεση που δεν πολυγουσταρει και τον πρηζει κιολας??? Μα ποτεεε!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Paralia48

Δηλαδή: Θα έρθω να σε πάρω από το σπίτι σου. Θα έρθω να σε πάρω απ τη δουλειά. Σήμερα έχω ρεπό, θέλω να πάμε για παγωτό. Γιορτάζω γενέθλια, φέρε κάποιους φίλους και έλα (ενταξει λόγω κοβιντ δεν μπορείτε και πολλοί, αλλά να πάτε κάπου έξω πχ μπορείτε),. Αύριο έχω ρεπό, έλα να διανυκτερευσεις σπίτι μου. 
Και οτιδήποτε επιθυμία συγκεκριμένη έχεις, να την εκφράζεις, δίχως ενδοιασμούς.

Μη ρωτάς <<μπορείς σήμερα;>>, αλλά <<θα ήθελα να κάνουμε αυτό>>. Δε θα τα δέχεται όλα, να το ξέρεις, αλλά και τα μισά να δεχτεί, τουλάχιστο θα βεβαιωθείς πως δεν είναι παντρεμενος και κάτι κάνει για σένα.
Ξεκίνα και πες μας, πώς πάει η κατάσταση.

Θα την φέρουμε στα μέτρα σου, μη στενοχωριέσαι, ειδάλλως θα φύγει μόνος και δε θα έχεις και τύψεις, πάλι μη στενοχωριέσαι

seychelles

# 37 στις 6/9/2021
author
Βερμούδες
Τώρα πραγματικά, θες να κάθεσαι να του κάνεις τη δωρεάν ψυχολόγο να ξεπεράσει μπαγκάζια απ την προηγούμενη σχέση; Δίκη του δουλειά είναι να το κάνει αυτό. Αν θες κάτι άλλο από αυτό που σου δίνει, βρες αυτό που θες εσύ Σε αλλο πρόσωπο μπορεί να φερθεί αλλιώς, αδιάφορο αυτό για σένα. Συνήθως ( οι άλλοι , οι άλλοι ! Εμείς πάντα τύπος και υπογραμμός λέμε ) σε όσους θελουμε τους φερόμαστε καλά, σε όσους δε θελουμε όχι τόσο καλά, σε όσους μισοθελουμε αρχίζουν τα ναι μεν αλλά/κι άλλο χρόνο/είναι ο έρμης ανάδρομος. Ακούγεται για κατηγορία φταίει ο Ερμής πουΆναι ανάδρομος
Αρέσει στα μέλη Lolita68, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 38 στις 6/9/2021
author
Βερμούδες

Απέκτησες κλασική παιδεία βλέπω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Kristina_

Γκριντζ  για να χρησιμοποιησω και τη νεα λεξη που εμαθα εδω χθες

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Qwerty____55

# 39 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 615

Αγαπητή jenny...

Πρέπει να ομολογήσεις οτι , σου σρεσει , η ταλαιπωρία ...!!!

Τι δεν εχεις καταλαβει , απο ολα οσα σου λέει ...???

Έχει τους φιλους του...

Έχει τις φίλες του...παρεα με τις φίλες των φίλων του ...

Εσυ δεν εχεις πρόσβαση στις παρέες του ...

Δίνει προτεραιότητα ... σε ολους τους αλλους ,,, εκτος απο σενα ...

Είσαι , ...η τελευταία τρύπα της φλογέρας ...

Του έχεις γινει ... τσιμπούρι... βδέλλα...

Δεν εχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου...

Δεν εισαι σε θεση να βρεις , καποιον αλλον , να κανεις σχεση ...

Ίσως , και να είναι ο μοναδικός , που καποτε , σε πλησίασε ...μιας και κάποιοι αλλοι , δεν το είχαν κανει μέχρι τοτε ...

Ξεροσταλιασες να περιμένεις ...μπας και ασχοληθεί , εστω και για λιγο μαζί σου ...

Ομως δεν μας ειπες ...τι ακριβώς , βρήκες στον εν λογω τύπο ...που εχεις κολλήσει ...τοσο ,

μα τόσο πολυ !!!

Μια πρόταση ::

Συνέχισε να τον παρακαλάς !!!

Συνέχισε να τρέχεις , απο πίσω του ...

Γράψε στα παλια σου τα παπούτσια ...ολες τις συμβουλές , που σου εδωσαν ολοι εδω στο forum ...

και πρώτα απο ολους σε ...μενα !!!

και πεσ τους ...

Μου αρέσει... μου αρεσει...μου αρέσει... Η ταλαιπωρία ...!!!

Φιλικά ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από jenny_fare

θενκς

Αρέσει στα μέλη Lolita68, seychelles και σε ακόμα 2 μέλη.

jenny_fare

# 40 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Οικονομικα δεν ξερω καλα για εκεινον , εγω εχω καλυτερη δουλεια κ μισθο καθως και γενικα δεν εχω θεμα (οχι οτι ειμαι πλουσια προφανως αλλα εχω μια δουλεια ενα σταθερο μισθο κ ενα ωραιο σπιτι αυτα)

Εκεινος μαλλον απο οσο εχω καταλαβει οι δικοι του εχουν χρηματα απλα  δεν ασχολειται να βρει μια καλη δουλεια γτ δε θελει να εχει ευθυνες! χωρις να ειμαι σγρη σε αυτα που λεω, οτι εχω πιασει...

κοινωνικα δεν ξερω τι εννοεις - εκεινος εχει τις παρεες του ειναι καπως στανταρ και ειναι αντροπαρεες, ασχολουνται με αθλητισμο/αθλητικα κυριως 

εγω ειμαι πιο κοινωνικη εχω παρεες απο τη δουλεια, παλιους συμφοιτητες και γενικα μιξ κτλ

καποια στιγμη πιστεψα οτι μπορει να εχει κατι αλλο αλλα μου φαινεται οτι δε γινεται, αρχικα αν ειχε εκει κατι δε θα φοβοταν να κυκλοφορησουμε ή να με δουν στη δουλεια; επισης στα ρεπο που ειμαστε μαζι; δεν ξερω δεν νομιαζω οτι παιζει κατι τετοιο...εκτος αν περιμενει επανασυνδεση με τη πρωην ... τι να πω

οσο για μενα δεν παιζει κατι εγω δεν εχω κατι να παρω, οχι με τη κακη εννοια. απλα ετσι ειμαι κολλαω ευκολα. ημουν σε μεγαλη σχεση χρονια και εχω ξεσυνηθισει ισως.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από sissy108
Στα 36 σου... μου είναι αδύνατο να πιστέψω ότι θέλεις κάποιον ο οποίος σου συμπεριφερεται με αυτόν τον τρόπο.. τόσο μα τόσο πολύ... Στα 16 σου αντε το πολύ στα 26 βαριά βαριά κάπως θα το πίστευα.. Αλλά στα 36 όχι...η ωριμότητα της ηλικίας πια... οι προηγούμενες εμπειρίες δικές σου ή αλλων το απαγορεύουν...ο τρόπος γραφής σου το δείχνει αυτό να ξέρεις.. δεν φαινεσαι μαζόχα πια φαίνεται ότι είσαι ωριμη. ¶ρα πιστεύω ότι κάποιος άλλος λόγος παίζει εδώ και κάνεις τόσο πολύ υπομονή και δέχεσαι όλη αυτήν την περίεργη συμπεριφορά...ισως οικονομικός ίσως κοινωνικός δεν ξέρω.. Έχετε διαφορά στο κοινωνικό η στο οικονομικό σας επίπεδο? Αν θες να μας απαντήσεις θα βοηθούσε πολύ και θα εξηγούσε πολλά να ξέρεις στην συμπεριφορά και των δύο πλευρών.. Όπως και να έχει όμως το αποτέλεσμα να ξέρεις είναι το ίδιο.. Το παι νιδι όπως καταλαβαίνεις και εσύ δεν είναι αυτή την στιγμή στην μεριά σου.. Κανείς δεν μπορει να σου πει τι θα γίνει καθώς σε αυτές τις περιπτώσεις οι πιθανότητες είναι 50 50..Παντως αν όντως δεν είναι παντρεμένος η αν δεν έχει κάποιου άλλου είδους σταθερή σχέση η σχέση του κύκλου του με προοπτικές..γιατι εννοείται ότι παίζει και αυτό.. Το γεγονός ότι σου μιλάει ακόμα για την πρώην του έστω και αρνητικά δεν είναι υπέρ σου.!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.