Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Δεν ξερει τι θελει ή δεν θελει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

jenny_fare

# 41 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 67
'Aρεσαν+: 0%

Θενκς

Αυτο πιστευω ειναι, οπως το λες και οντως εγω ισως εκει νιωθω αδικημενηγτ οκ εγω φερομαι ωραια τι φταιω αν παλιοτερα εκεινος ειχε στερηθει...?

<3 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από seychelles

Τα θέλω χρόνο κλπ είναι να έχει και την πίτα και το σκύλο. Τα που είχε πληγωθεί παλαιότερα γιατί είναι δική σου δουλειά? πως πάει, αλλος [email protected]#% και άλλος πληρώνει ?  ωραίο σύστημα.

Μου ακούγεται λίγο σα να θέλει χρόνο να περάσει σα single και παράλληλα να λέει άσε και jenny_fare εκεί να περιμένει και βλέπουμε μετά τι κάνουμε με αυτό, ενώ εσύ το αντιμετωπίζεις σα σχέση, που δεν είναι σωστό για εσένα. Και τα δύο μαζί δε γίνονται, αν θέλει να κάτσει λίγο μονος με φίλους κλπ καλύτερα να μην ταλαιπωρείσαι.

Αρέσει στο μέλος seychelles

Redink

# 42 στις 6/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
@ #35: Και αν τη φέρει στα μέτρα αυτά, να πάρει στο τέλος και μια ανθοδέσμη και να πάει να ζητήσει το χέρι του από τους γονείς του Αυτή την δυναμική λοιπόν δεν την κατάλαβα ποτέ. Τι ακριβώς σέβεται μια τέτοια γυναίκα μετά από έναν τέτοιο άνδρα, που χρειάζεται να τον χειρίζεται σαν πεντάχρονο για να μοιραστούν πέντε πράγματα;

jenny_fare

# 43 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Σε ευχαριστω 

Θα το προσπαθησω

Γενικα εχω κανει τετοιες κινησεις και δεν εχει πει οχι! Οντως εχω παει να τον παρω απο το σπιτι του και να τον αφησω! Κ καποιες φορες πηγα προς τα εκει για καφε/γλυκο κτλ ψιλοτελευταια στιγμη και ναι ειπε. 

Δηλαδη με τπτ δεν ειναι παντρεμενος θα ηταν πολυ τρελο αυτο...πιο πολυ σκεφτομαι οτι ισως σκεφτεται επανασυνδεση ή δεν εχει ξεπερασει τελειως την πρωην οποτε δεν θελει εκεινη να το μαθει ισως... οχι οτι δεν κυκλοφορουμε εκει απλα ισως ξερει τους φιλους του τι να πω...

επισης πιστευω και αυτο που ειπωθηκε πανω , θελει να περναει  ετσι τωρα σαν single γτ ισως ειχε πιεστει με διαφορες ευθυνες παλια κτλ κ δεν θελει να ξαναμπει στο ιδιο μοτιβο αλλα οκ ας κατσει μονος του γτ ελεγε θελει να εχουμε σχεση κτλ τοτε ή ας βρει μια κοπελα να θελει τα ιδια αφου εμενα βλεπει τι θελω...κ οποτε παω να απομακρυνθω ολο προσπαθει να μη το χασουμε...

ευχαριστω <3

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Paralia48
Λοιπόν, βλέπω πως τον θες, ό,τι και να σου λέμε και αυτό δεν αλλάζει έτσι εύκολα.

Θα συμφωνήσω με τα ποστ 15 και 20. Με το 15 πως πιστεύω πως είναι παντρεμενος, τουλάχιστο έτσι δείχνει η συμπεριφορά του. Με το 20 συμφωνώ πολυ περισσότερο, όσον αφορά να θέσεις τη δική σου γραμμή πλεύσης.

Ωραία, αυτός βολεύεται ως τώρα έτσι. Τώρα και εφόσον παραμένεις σ αυτή τη σχέση, θα την οδηγήσεις εσύ,  εκεί που θες εσύ! πάρε το τιμόνι, όχι με ταμπέλα, αυτό δε θα το δεχτεί, αλλά κανονίζοντας το πρόγραμμα, το ρυθμό της σχέσης κλπ.

Δηλαδή: Θα έρθω να σε πάρω από το σπίτι σου. Θα έρθω να σε πάρω απ τη δουλειά. Σήμερα έχω ρεπό, θέλω να πάμε για παγωτό. Γιορτάζω γενέθλια, φέρε κάποιους φίλους και έλα (ενταξει λόγω κοβιντ δεν μπορείτε και πολλοί, αλλά να πάτε κάπου έξω πχ μπορείτε),. Αύριο έχω ρεπό, έλα να διανυκτερευσεις σπίτι μου. 
Και οτιδήποτε επιθυμία συγκεκριμένη έχεις, να την εκφράζεις, δίχως ενδοιασμούς.

Μη ρωτάς <<μπορείς σήμερα;>>, αλλά <<θα ήθελα να κάνουμε αυτό>>. Δε θα τα δέχεται όλα, να το ξέρεις, αλλά και τα μισά να δεχτεί, τουλάχιστο θα βεβαιωθείς πως δεν είναι παντρεμενος και κάτι κάνει για σένα.
Ξεκίνα και πες μας, πώς πάει η κατάσταση.

Θα την φέρουμε στα μέτρα σου, μη στενοχωριέσαι, ειδάλλως θα φύγει μόνος και δε θα έχεις και τύψεις, πάλι μη στενοχωριέσαι

jenny_fare

# 44 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Δεν θελω να τον αλλαξω, θελω απλα να βρισκομαστε παραπανω. Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα χαρακτηρα να μη βρισκεται μαζι μου τα ΣΚ. Προφανως με προηγουμενες μια χαρα ηταν και με επομενες μια χαρα θ ατο κανει.

Το οτι δεν θελει τωρα μαζι μου ναι κατι δεινχνει αλλα εκεινος κανει σαν τρελος αν εγω χαλαρωνω επισης

θελει κ την πιτα ολοκληρη κ τον σκυλο χορτατο

αλλα οκ καταλαβαινω πως το λες...αλλα αν εισαι μεσα στον χορο δεν ειναι ευκολο ... εγω δεν μπορω ευκολα να ξεκολησω προσπαθω μεσα μου να βρω τη δυναμη , εσυ μπορει να εφευγες ευκολα εγω γενικα δεν φευγω ευκολα. πρεπει να ξενερωσω τελειως τελειως

ευχαριστω

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Kristina_

Θελεις κατι συγκεκριμενο, πολυ συγκεκριμενο σε επιπεδο σχεσης!!! Και μην κολλας στην υπεραναλυση

Αυτος δε θα σου δωσει αυτο το συγκεκριμενο (ΝΑΙ) μοτιβο σχεσης που θες,,,αδικα καθεσαι και πιεζεις και πιεζεσαι,,,γενικα ειναι βλακεια να ζηταμε απο αλλους το εξυπνο ειναι να ψαξεις να βρεις εκεινον που απο μονος του θα μπορει και κυριως θα θελει να σου δωσει οσα θες

Χανεις χρονο και με τις αναλυσεις και με το να ψαχνεις μια εσχατη δικαιολογια για να παραμεινεις σε αυτη τη σχεση,,,γενικως χανεις χρονο και δεν εισαι 20 ,,,δεν εχεις πολυ χρονο στη διαθεση σου για να βρεις αυτα (τα συγκεκριμενα ) που εσυ θελεις,,,νεξτττ

(Καλα αν ημουν εγω στη θεση του,,,στον αρη θα χα φτασει,,,πως να το κανουμε βρε κοριτσι ειναι και ξενερωτικο και κυριως ψυχοπαθολογικο να κολλας και να θες να αλλαξεις τον αλλον ,,,να γινει οπως θες εσυ,,,ασε που ειναι και κοντρα στη λογικη)

jenny_fare

# 45 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Δεν τον παρακαλω ουτε δεν ειμαι σε θεση να βρω καποιον αλλον

Υπαρχουν καποιοι που ενδιαφερονται για μενα αυτη τη στιγμη

Απλα εχω μπει σε αυτο και προσπαθω να το κανω να δουλεψει γτ πιστευω επιλεγεις καποιον κ προσπαθεις δεν πας στον επομενο αμεσως.Κ επειδη μου αρεσει κιολας. 

Δεν μου αρεσει η ταλαιπωρια καθολου, θελω κ εγω να εχω εναν ανθρωπο να ειμαστε μαζι και το αξιζω.

Τσιμπουρι δεν εχω γινει σε καμια περιπτωση, δεν τον ενοχλω ποτε δεν του στελνω πλεον πρωτη ουτε τον παιρνω τηλ. Ουτε προτεινω πλεον πολλα πολλα. Τον εχω αφησει να κανει αυτος οτι θελει να δω αν θα κανει κιολας. Στην τελικη αν ειχα γινει τσιμπουρι ας μου ελεγε τελος. Οχι εγω σε θελω/κανω/ρανω, δεν θελω να σε χασω κ παπα$#% τετοιες.

θενκς 

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Qwerty___55

Αγαπητή jenny...

Πρέπει να ομολογήσεις οτι , σου σρεσει , η ταλαιπωρία ...!!!

Τι δεν εχεις καταλαβει , απο ολα οσα σου λέει ...???

Έχει τους φιλους του...

Έχει τις φίλες του...παρεα με τις φίλες των φίλων του ...

Εσυ δεν εχεις πρόσβαση στις παρέες του ...

Δίνει προτεραιότητα ... σε ολους τους αλλους ,,, εκτος απο σενα ...

Είσαι , ...η τελευταία τρύπα της φλογέρας ...

Του έχεις γινει ... τσιμπούρι... βδέλλα...

Δεν εχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου...

Δεν εισαι σε θεση να βρεις , καποιον αλλον , να κανεις σχεση ...

Ίσως , και να είναι ο μοναδικός , που καποτε , σε πλησίασε ...μιας και κάποιοι αλλοι , δεν το είχαν κανει μέχρι τοτε ...

Ξεροσταλιασες να περιμένεις ...μπας και ασχοληθεί , εστω και για λιγο μαζί σου ...

Ομως δεν μας ειπες ...τι ακριβώς , βρήκες στον εν λογω τύπο ...που εχεις κολλήσει ...τοσο ,

μα τόσο πολυ !!!

Μια πρόταση ::

Συνέχισε να τον παρακαλάς !!!

Συνέχισε να τρέχεις , απο πίσω του ...

Γράψε στα παλια σου τα παπούτσια ...ολες τις συμβουλές , που σου εδωσαν ολοι εδω στο forum ...

και πρώτα απο ολους σε ...μενα !!!

και πεσ τους ...

Μου αρέσει... μου αρεσει...μου αρέσει... Η ταλαιπωρία ...!!!

Φιλικά ...Q...

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Enikos

# 46 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.767

A, ρε πολυποθητη single life...

Ποσους πελατες μας εφερες στο φορουμ, να...

Γραφουν ιδεες μερα νυχτα...

Μακη!!!...Θα σε στρωσει ο Προκρουστης βρε!!!...

Εντεκα γιεπσ...

Αρέσει στα μέλη jane1978, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

jenny_fare

# 47 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

ναι οκ βεβαια εγω δεν το κανω αυτο μπορει να ειμαι χαζη μπορει ν αζω στο 1920 δεν ξερω :p

εγω ειμαι παντα ξεκαθαρη απο την αρχη κ γενικα δεν εχω ξεκινησει ποτε κατι αν δεν θελω ή αν δεν ειμαι ετοιμη αλλα οκ ισως κ να ετυχε στη ζωη μου δεν ξερω 

αυτο που λες παντως σκεφτομαι και πεφτει η αυτοπεποιθηση μου. οτι ας πουμε νιωθω πως τι αλλο πια θελει για να θελει ... που δεν ειναι σωστη σκεψη γτ δεν φταιω εγω αλλα οκ το δουλευω. 

Γτ οκ κ μια χαρα ειμαι κ του φερομαι κ ωραια. κ ειναι κ πολυ δυσκολος ανθρωπος κ φαινεται οτι δεν ανοιγεται ευκολα και πριν απο μενα ξερω οτι προσπαθησε εβγαινε ραντεβου κτλ εκανε πραγματα αλλα δεν κρατουσαν (τωρα τι λεει σας λεω αλλα ψιλοφαινονται κιολας αυτα). οποτε σκεφτομαι δηλαδη τι αλλο θελει πια για να θελει να φερθει λιγο πιο καλα ρε παιδια... ελεος

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από seychelles
Τώρα πραγματικά, θες να κάθεσαι να του κάνεις τη δωρεάν ψυχολόγο να ξεπεράσει μπαγκάζια απ την προηγούμενη σχέση; Δίκη του δουλειά είναι να το κάνει αυτό. Αν θες κάτι άλλο από αυτό που σου δίνει, βρες αυτό που θες εσύ Σε αλλο πρόσωπο μπορεί να φερθεί αλλιώς, αδιάφορο αυτό για σένα. Συνήθως ( οι άλλοι , οι άλλοι ! Εμείς πάντα τύπος και υπογραμμός λέμε ) σε όσους θελουμε τους φερόμαστε καλά, σε όσους δε θελουμε όχι τόσο καλά, σε όσους μισοθελουμε αρχίζουν τα ναι μεν αλλά/κι άλλο χρόνο/είναι ο έρμης ανάδρομος. Ακούγεται για κατηγορία φταίει ο Ερμής πουΆναι ανάδρομος

Enikos

# 48 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.767

Μην βωμολοχειτε Δις, εδω χαμου ειμαστε σοβαροι αθρωποι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από jenny_fare

Απλα εχω μπει σε αυτο και προσπαθω να το κανω να δουλεψει γτ πιστευω επιλεγεις καποιον κ προσπαθεις δεν πας στον επομενο αμεσως.Κ επειδη μου αρεσει κιολας. 

Δεν μου αρεσει η ταλαιπωρια καθολου, θελω κ εγω να εχω εναν ανθρωπο να ειμαστε μαζι και το αξιζω.

Τσιμπουρι δεν εχω γινει σε καμια περιπτωση, δεν τον ενοχλω ποτε δεν του στελνω πλεον πρωτη ουτε τον παιρνω τηλ. Ουτε προτεινω πλεον πολλα πολλα. Τον εχω αφησει να κανει αυτος οτι θελει να δω αν θα κανει κιολας. Στην τελικη αν ειχα γινει τσιμπουρι ας μου ελεγε τελος. Οχι εγω σε θελω/κανω/ρανω, δεν θελω να σε χασω κ παπα$#% τετοιες.

θενκς 

Αρέσει στα μέλη jane1978, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Qwerty____55

# 49 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 615

Δεν εχω σκοπό να σου γεμίσω το κεφαλι!!!

Λες : Τον θέλω ...τον θέλω...τον θελω...!!!

Η αλήθεια είναι ότι...δεν σε θέλει !!!

Χωνεψε το.. !!!

Επίσης σου αρεσει ...να μιλάς ...χωρις να ακούς. !!!

Όσο και να επιμείνεις , να τρέχεις απο πισω του και να τον παρακαλας  ...δεν θα σε προσέξει... !!!

Έχεις φάει την απόρριψη ...το φτύσιμο , , της χρονιάς ...!!!

Κολησε το χαριτωμενο , το μυαλουδακι σου ...!!!

Όλοι Όλοι εδω , στο forum , ... χάνουν τον καιρο τους , να σε συμβουλευουν...Το ίδιο και εγω ...!!!

Στου , κουφού την πόρτα ...οσο θέλεις βροντα .. !!!

Μην ξεχάσεις να μου στείλεις και ...

Προσκλητήριο γάμου...!!! Όταν με το καλό καλό ... γίνει ...το ευτυχές γεγονός !!! με τον . συγκεκριμένο ...!!!

Ενας άντρας ... σου πέφτει...εστω ας είναι και αυτος .. !!!

Φιλικά ...Q .. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από jenny_fare

θενκς 

Αρέσει στα μέλη Lolita68, apolitiii

girl_aloud

# 50 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 180
Θα σου μιλησω ωμα, οπως θα μιλαγα σε μια φιλη μου. Ο τυπος δεν εχει ξεπερασει την πρωην του, ειναι φως φαναρι αυτο. Αυτο που εχετε δεν ειναι σχεση... ειναι ενα ευχαριστο διαλειμμα απο την καθημερινοτητα και των δυο. Αυτος θελει την ελευθερια του για τους δικους του λογους κι εσυ αρκεισαι σε κατι ψιχουλα που σου πεταει για να νομιζεις οτι "περνατε καλα οταν ειστε μαζι". Πιστευεις οτι αξιζει να εισαι το "θυμα" του; αν ναι, συνεχισε να ταλαιπωρεισαι και να στενοχωριεσαι γιατι δεν βγαινουμε, γιατι δεν κανουμε, γιατι δεν ρανουμε... αυτος δεν προκειται να αλλαξει και στο ξεκαθαρισε κιολας, οτι τοσα μπορει να προσφερει. It takes two to tango... στην προκειμενη περιπτωση, εσυ χορευεις μονη σου στους ρυθμους που σου επιβαλλει εκεινος. Δεν ειναι σχεση αυτο που περιγραφεις. Σταματα να τον "πνιγεις". Αν θελει, θα ζητησει απο μονος του πιο πολλα. Οσο τον πιεζεις, τοσο πιο πολυ τον διωχνεις.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Qwerty____55 και σε ακόμα 2 μέλη.

jenny_fare

# 51 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

ενταξει 

δε νομιζω οτι μιλαω χωρις να ακουω εχω απαντησει σε ολους σχεδον και εχω πει οτι απλα δεν μπορω ευκολα να τον χωρισω γτ τον θελω - δεν ειναι οτι δεν ακουω

δεν χρειαζεται να με συμβουλευετε αν θεωρειτε οτι ειμαι "κουφη"

τωρα αν αυτο ειναι το φτυσιμο της χρονιας οκ! κ αν αυτος μου ελαχε παλι οκ. μαλλον γι αυτα ειμαι κ τπτ περισσοτερο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Qwerty___55

Δεν εχω σκοπό να σου γεμίσω το κεφαλι!!!

Λες : Τον θέλω ...τον θέλω...τον θελω...!!!

Η αλήθεια είναι ότι...δεν σε θέλει !!!

Χωνεψε το.. !!!

Επίσης σου αρεσει ...να μιλάς ...χωρις να ακούς. !!!

Όσο και να επιμείνεις , να τρέχεις απο πισω του και να τον παρακαλας  ...δεν θα σε προσέξει... !!!

Έχεις φάει την απόρριψη ...το φτύσιμο , , της χρονιάς ...!!!

Κολησε το χαριτωμενο , το μυαλουδακι σου ...!!!

Όλοι Όλοι εδω , στο forum , ... χάνουν τον καιρο τους , να σε συμβουλευουν...Το ίδιο και εγω ...!!!

Στου , κουφού την πόρτα ...οσο θέλεις βροντα .. !!!

Μην ξεχάσεις να μου στείλεις και ...

Προσκλητήριο γάμου...!!! Όταν με το καλό καλό ... γίνει ...το ευτυχές γεγονός !!! με τον . συγκεκριμένο ...!!!

Ενας άντρας ... σου πέφτει...εστω ας είναι και αυτος .. !!!

Φιλικά ...Q .. 

Broken_Guy

# 52 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Διαβάζοντας και την απάντηση που μου έδωσες και τις απαντήσεις που έδωσες στα υπόλοιπα παιδιά φαίνεται η τάση σου να δικαιολογείς τη συμπεριφορά και τις πράξεις του, κάνεις ότι περνά από το χέρι σου για να μείνεις μαζί του ή να ξεκλέψεις λίγο παραπάνω χρόνο μαζί του.Μιλάει ο έρωτας ή το κόλλημα που έχεις μαζί του γι αυτό και σωστά δεν σου είπα αν πρέπει να τον χωρίσεις ή όχι. Τα έχω περάσει και εγώ εκείνη τη μία φορά που ερωτεύτηκα πριν 10 κάτι χρόνια και σε καταλαβαίνω απόλυτα όπως και στεναχωριέμαι για σένα όμως γιατί ξέρω, κατά πάσα πιθανότητα, τι κατάληξη θα έχει όλο αυτό...(εξού και ο λόγος που σου είπα αν έχεις σκεφτεί πως θα συνεχίσεις μετά). Θα σου πω μόνο τα εξής και ελπίζω να τα σκεφτείς έστω και λίγο.Μην έχεις την εντύπωση πως, επειδή "ηρέμησες" εσύ και κοιτάς να ικανοποιήσεις τα θέλω του, ότι πάει και καλύτερα η σχέση σας και ας φαίνεται έτσι. Είναι η ηρεμία πριν την καταιγίδα που λένε. Θα καταπιέζονται μέσα σου τα πραγματικά σου αισθήματα, τα θέλω σου, οι στερήσεις σου και η υπομονή σου μέχρι να μην πάει άλλο και να κάνεις το μπαμ (ίσως αυτό θα είναι και το εισιτήριο σου για την έξοδο από αυτή τη σχέση, με εμένα έτσι έγινε τουλάχιστον), Και τέλος, να προσέχεις αυτό που υπογράμμισα και τόνισα στην απάντηση σου. Ο τύπος φαίνεται να έχει χαρακτηριστικά χειριστικού ανθρώπου, μην τα μπερδεύεις με αισθήματα.

Τέλοσπαντων, αρκετά ζάλισα πρωί πρωί. Καλή τύχη εύχομαι και ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να μας πεις σε κάποιο άλλο θέμα πως πήγε αυτή η σχέση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από jenny_fare

καμια φορα οντως παιζει μαζι μου γτ οταν χαλαρωνω αμεσω ειναι σε φαση γτ χαθηκες γτ εισαι ετσι τι επαθες με  γραφεις κτλ κτλ κ μολις εγω αφεθω παλι κ τον παρω κανα τηλ μου λεει μαλακιες οτι τον ελεγχω κ μετα με λεει ζηλιαρα κ οτι γκρινιαζω...

Αρέσει στα μέλη jane1978, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 53 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Κιουυυ  μπραβοοο τελεια εμφανιση κειμενου λεμε! Και απο περιεχομενο μια χαρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Qwerty___55

Αγαπητή jenny...

Πρέπει να ομολογήσεις οτι , σου σρεσει , η ταλαιπωρία ...!!!

Τι δεν εχεις καταλαβει , απο ολα οσα σου λέει ...???

Έχει τους φιλους του...

Έχει τις φίλες του...παρεα με τις φίλες των φίλων του ...

Εσυ δεν εχεις πρόσβαση στις παρέες του ...

Δίνει προτεραιότητα ... σε ολους τους αλλους ,,, εκτος απο σενα ...

Είσαι , ...η τελευταία τρύπα της φλογέρας ...

Του έχεις γινει ... τσιμπούρι... βδέλλα...

Δεν εχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου...

Δεν εισαι σε θεση να βρεις , καποιον αλλον , να κανεις σχεση ...

Ίσως , και να είναι ο μοναδικός , που καποτε , σε πλησίασε ...μιας και κάποιοι αλλοι , δεν το είχαν κανει μέχρι τοτε ...

Ξεροσταλιασες να περιμένεις ...μπας και ασχοληθεί , εστω και για λιγο μαζί σου ...

Ομως δεν μας ειπες ...τι ακριβώς , βρήκες στον εν λογω τύπο ...που εχεις κολλήσει ...τοσο ,

μα τόσο πολυ !!!

Μια πρόταση ::

Συνέχισε να τον παρακαλάς !!!

Συνέχισε να τρέχεις , απο πίσω του ...

Γράψε στα παλια σου τα παπούτσια ...ολες τις συμβουλές , που σου εδωσαν ολοι εδω στο forum ...

και πρώτα απο ολους σε ...μενα !!!

και πεσ τους ...

Μου αρέσει... μου αρεσει...μου αρέσει... Η ταλαιπωρία ...!!!

Φιλικά ...Q...

Kristina_

# 54 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Ναι βρε κοριτσι το καταλαβαινω/καταλαβαινουμε οτι δεν ειναι ευκολο να ξεκολλησεις (και μεις τα χουμε περασει αυτα ουυυ) αλλα στα λεμε κιολας για να βλεπεις προς τα που πρεπει να το πας

Γιατι οκ αν του κανεις τη γλυκουλα μπορει μετα απο πολλες θυσιες δικες σου να περνατε λιγακι καλυτερα, αλλα στο τελος δε θα σου βγει σε κατι καλο και απλα θα χει χασει (πολυτιμο) χρονο, αφου δειχνεις κοριτσι που ψαχνει σοβαρη σχεση και πιθανοτατα μετα θες να ακολουθησει γαμος οικογενεια κλπ και ειναι και 35+ οποτε και ο χρονος δεν ειναι συμμαχος σου πια 

Και αν γυρισει ο κοσμος αναποδα και καπου καταληξεις με αυτον, μη νομιζεις οτι θα εισαι ευχαριστημενη!!! Χειροτερα προβληματα θα εχεις

(Ασε με εμενα,,,εγω καθολου ευκολα δεν εφευγα οταν ερωτευομουν αλλα εγω δεν εψαχνα ποτε τη «σοβαρη» σχεση/γαμο/παιδια κλπ)

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από jenny_fare

Δεν θελω να τον αλλαξω, θελω απλα να βρισκομαστε παραπανω. Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα χαρακτηρα να μη βρισκεται μαζι μου τα ΣΚ. Προφανως με προηγουμενες μια χαρα ηταν και με επομενες μια χαρα θ ατο κανει.

Το οτι δεν θελει τωρα μαζι μου ναι κατι δεινχνει αλλα εκεινος κανει σαν τρελος αν εγω χαλαρωνω επισης

θελει κ την πιτα ολοκληρη κ τον σκυλο χορτατο

αλλα οκ καταλαβαινω πως το λες...αλλα αν εισαι μεσα στον χορο δεν ειναι ευκολο ... εγω δεν μπορω ευκολα να ξεκολησω προσπαθω μεσα μου να βρω τη δυναμη , εσυ μπορει να εφευγες ευκολα εγω γενικα δεν φευγω ευκολα. πρεπει να ξενερωσω τελειως τελειως

ευχαριστω

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, jenny_fare

jenny_fare

# 55 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

σε ευχαριστω πολυ! <3 

θα τα σκεφτω ολα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Broken_Guy

Διαβάζοντας και την απάντηση που μου έδωσες και τις απαντήσεις που έδωσες στα υπόλοιπα παιδιά φαίνεται η τάση σου να δικαιολογείς τη συμπεριφορά και τις πράξεις του, κάνεις ότι περνά από το χέρι σου για να μείνεις μαζί του ή να ξεκλέψεις λίγο παραπάνω χρόνο μαζί του.Μιλάει ο έρωτας ή το κόλλημα που έχεις μαζί του γι αυτό και σωστά δεν σου είπα αν πρέπει να τον χωρίσεις ή όχι. Τα έχω περάσει και εγώ εκείνη τη μία φορά που ερωτεύτηκα πριν 10 κάτι χρόνια και σε καταλαβαίνω απόλυτα όπως και στεναχωριέμαι για σένα όμως γιατί ξέρω, κατά πάσα πιθανότητα, τι κατάληξη θα έχει όλο αυτό...(εξού και ο λόγος που σου είπα αν έχεις σκεφτεί πως θα συνεχίσεις μετά). Θα σου πω μόνο τα εξής και ελπίζω να τα σκεφτείς έστω και λίγο.Μην έχεις την εντύπωση πως, επειδή "ηρέμησες" εσύ και κοιτάς να ικανοποιήσεις τα θέλω του, ότι πάει και καλύτερα η σχέση σας και ας φαίνεται έτσι. Είναι η ηρεμία πριν την καταιγίδα που λένε. Θα καταπιέζονται μέσα σου τα πραγματικά σου αισθήματα, τα θέλω σου, οι στερήσεις σου και η υπομονή σου μέχρι να μην πάει άλλο και να κάνεις το μπαμ (ίσως αυτό θα είναι και το εισιτήριο σου για την έξοδο από αυτή τη σχέση, με εμένα έτσι έγινε τουλάχιστον), Και τέλος, να προσέχεις αυτό που υπογράμμισα και τόνισα στην απάντηση σου. Ο τύπος φαίνεται να έχει χαρακτηριστικά χειριστικού ανθρώπου, μην τα μπερδεύεις με αισθήματα.

Τέλοσπαντων, αρκετά ζάλισα πρωί πρωί. Καλή τύχη εύχομαι και ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να μας πεις σε κάποιο άλλο θέμα πως πήγε αυτή η σχέση.

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Redink

# 56 στις 6/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από jenny_fare

κ αν αυτος μου ελαχε παλι οκ. μαλλον γι αυτα ειμαι κ τπτ περισσοτερο.

Αναλογίσου τι λες στον εαυτό σου...  Αν εσύ η ίδια δεν σε έχεις για "τπτ περισσότερο" τότε ΔΕΝ πρόκειται να πάρεις τπτ περισσότερο.  Είναι πολύ σημαντικό να δουλέψεις το θέμα της χαμηλής αυτοεκτίμησής σου.  Εικάζω ότι ο τύπος αυτός σε τραβάει τόσο πολύ διότι επιβεβαιώνει αυτά που ενδόμυχα πιστεύεις και αισθάνεσαι για τον εαυτό σου.  Αυτή είναι μια συναισθηματική παγίδα από την οποία θα πρέπει να προσπαθήσεις να απεμπλακείς αλλιώς κινδυνεύεις να κακοπεράσεις εμμένοντας σε τύπους που θα σου ρίχνουν την αυτοπεποίθηση στα πατώματα, όπως τώρα.  Ψάξε να δεις γιατί αισθάνεσαι ότι αξίζει τόσο λίγο και πώς μπορείς να το διορθώσεις... Υπάρχουν πλέον πολλά εργαλεία (π.χ. βιβλία, ψυχολογική συμβουλευτική κ.α.) εκεί έξω που μπορεί να βοηθήσουν.  Πρέπει όμως να το θέλεις και εσύ.       

jenny_fare

# 57 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

καλα ναι δικιο εχεις

ευχαριστω

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Kristina_

Ναι βρε κοριτσι το καταλαβαινω/καταλαβαινουμε οτι δεν ειναι ευκολο να ξεκολλησεις (και μεις τα χουμε περασει αυτα ουυυ) αλλα στα λεμε κιολας για να βλεπεις προς τα που πρεπει να το πας

Γιατι οκ αν του κανεις τη γλυκουλα μπορει μετα απο πολλες θυσιες δικες σου να περνατε λιγακι καλυτερα, αλλα στο τελος δε θα σου βγει σε κατι καλο και απλα θα χει χασει (πολυτιμο) χρονο, αφου δειχνεις κοριτσι που ψαχνει σοβαρη σχεση και πιθανοτατα μετα θες να ακολουθησει γαμος οικογενεια κλπ και ειναι και 35+ οποτε και ο χρονος δεν ειναι συμμαχος σου πια 

Και αν γυρισει ο κοσμος αναποδα και καπου καταληξεις με αυτον, μη νομιζεις οτι θα εισαι ευχαριστημενη!!! Χειροτερα προβληματα θα εχεις

(Ασε με εμενα,,,εγω καθολου ευκολα δεν εφευγα οταν ερωτευομουν αλλα εγω δεν εψαχνα ποτε τη «σοβαρη» σχεση/γαμο/παιδια κλπ)

jenny_fare

# 58 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Κανω ηδη ψυχοθεραπεια και το προσπαθω πολυ!

Κ διαβαζω...

Κ οντως ειχα θεματα κ παλιοτερα πολυ περισσοτερα με την αυτοεκτιμηση μου κτλ οπως τα λες

Απλα η συγκεκριμενη σχεση μου ριχνει ακομα περισσοτερο την αυτοπεποιθηση, επειδη νιωθω οτι, οτι και να κανω εκεινος δεν με θελει και οτι ας πουμε τι αλλο παραπανω θα ηθελε πια απο μια γυναικα... αν εγω ετυχε να  τον βρω στη χειροτερη του φαση ... αλλα τεσπα ναι ξερω δεν ειναι σωστη σκεψη αυτη θ ατο βρω

σε ευχαριστω

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από Redink

Αναλογίσου τι λες στον εαυτό σου...  Αν εσύ η ίδια δεν σε έχεις για "τπτ περισσότερο" τότε ΔΕΝ πρόκειται να πάρεις τπτ περισσότερο.  Είναι πολύ σημαντικό να δουλέψεις το θέμα της χαμηλής αυτοεκτίμησής σου.  Εικάζω ότι ο τύπος αυτός σε τραβάει τόσο πολύ διότι επιβεβαιώνει αυτά που ενδόμυχα πιστεύεις και αισθάνεσαι για τον εαυτό σου.  Αυτή είναι μια συναισθηματική παγίδα από την οποία θα πρέπει να προσπαθήσεις να απεμπλακείς αλλιώς κινδυνεύεις να κακοπεράσεις εμμένοντας σε τύπους που θα σου ρίχνουν την αυτοπεποίθηση στα πατώματα, όπως τώρα.  Ψάξε να δεις γιατί αισθάνεσαι ότι αξίζει τόσο λίγο και πώς μπορείς να το διορθώσεις... Υπάρχουν πλέον πολλά εργαλεία (π.χ. βιβλία, ψυχολογική συμβουλευτική κ.α.) εκεί έξω που μπορεί να βοηθήσουν.  Πρέπει όμως να το θέλεις και εσύ.       

panagiotismp90

# 59 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Tζένη μου θα το γυρίσεις το θέμα μην αγχώνεσαι, για την ώρα θέλω να κάνεις αυτο που σου ειπα, μη του στέλνεις εσυ πρώτη καθόλου, ξεκίνα απο σήμερα να δουμε πως θα πάει. Πρεπει να καταλάβει οτι σε χάνει για να ταρακουνηθεί και οτι εχεις ανάγκη για μεγαλύτερη επικοινωνία. Θα το καταλάβει ομως θα το δεις. Γιατι και η παραμέληση εχει τα όριά της. Στο φβ είσαστε φίλοι?

jenny_fare

# 60 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

nai mακαρι αλλα οκ!

instagram ειμαστε  και εκει μιλαμε αρκετα και στο τηλ

Instagram ομως κ εκει δεν κανει τπτ δεν ανεβαζει πολλα 

fb δεν εχει - γενικα δεν ειναι πολυ της τεχνολογιας ουτε τους τραπεζικους δεν εχει μονο με χρηματα κυκλοφορει! κ εκει δηλαδη φαινεται σαν να εχει περιεργο προφιλ αλλα εχουμε καποιους κοινους γνωστους κ παλιοτερα ειχα ρωτησει κ ειχα μαθει απλα οτι ειναι καλο παιδι!

δεν ξερω α θα γυρισει θα κανω αυτο που λες απλα δεν ξερω πως να κρατηθω οταν θα βρισκομαστε - εννοω να ειμαι μες στην τρελη χαρα... 

σε ευχαριστω <3 

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από panagiotismp90

Tζένη μου θα το γυρίσεις το θέμα μην αγχώνεσαι, για την ώρα θέλω να κάνεις αυτο που σου ειπα, μη του στέλνεις εσυ πρώτη καθόλου, ξεκίνα απο σήμερα να δουμε πως θα πάει. Πρεπει να καταλάβει οτι σε χάνει για να ταρακουνηθεί και οτι εχεις ανάγκη για μεγαλύτερη επικοινωνία. Θα το καταλάβει ομως θα το δεις. Γιατι και η παραμέληση εχει τα όριά της. Στο φβ είσαστε φίλοι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.