Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξερει τι θελει ή δεν θελει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

jenny_fare

# 81 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 67
'Aρεσαν+: 0%

Αυτος ισχυριζεται οτι δεν ειναι περιεργο αυτο κ οτι ειναι λογικο σαν αντρας να κοιταει ολοι το κανουν κ οτι εγω ειμαι υπερβολικη που με ενοχλει (οπου πλεον δεν ασχολουμαι απο το ενα μπαινει απο το αλλο βγαινει).

κ μαλιστα μου πε οτι οι πρωην του δε του ελεγαν τπτ ηταν πιο κουλ

γενικα δεν ξερω μηπως τα κανει καμια φορα να με κανει να μην εχω αυτοπεποιθηση? γτ κ αλλες φορες για πλακιτσα με ψιλομειωνει αλλα δεν ασχολουμαι με αυτα γελαω...

τωρα εδω τα σκεφτομαι που μου λετε αυτα... αλλα κ γτ να το κανει αυτο?

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Helenaki4

Α χαχαχουχα

Αν ήθελε άλλες , θα μιλούσε με άλλες και δε θα ήξερες τίποτα .

Το γεγονός οτι μιλάει για άλλες ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ , πηγαίνει αποκλειστικά σε εσένα και ειναι αδιάσειστη απόδειξη παντελούς έλλειψης σεβασμού . 

Κάτι σαν «κάνω οτι θελω κι ούτε προσχήματα κρατώ , δεν το αξίζεις» .

Ρε κοπελια , δε βρέχει . Φύγε τρέχοντας .

seychelles

# 82 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 670
Enikos, η θεματοθετρια δεν λέει ότι είναι ( ούτε ακούγεται ) ερωτευμένη, άρα το αφήνουμε έξω αυτό.

la-mer

# 83 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 18 / Παντρεμένος
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.576

σκεφτεί, παιδί μου!

τα αγγλικά σου μέσα!

cringe!

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από seychelles

Μου αρέσει πως το πας να της το πεις, δε το είχα σκευτεί ποτέ έτσι  , do it like private equity !

Theory of everything θα βγει από αυτό το θρεντ 

Αρέσει στα μέλη jane1978, Enikos

non-negotiable1

# 84 στις 6/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μυαλο δεν θα βαλει αυτο το κεφαλι...

Https://www.Youtube.Com/watch?V=36DTuMWP-bs

girl_aloud

# 85 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 207
Κοπελα μου συνεχισε την ψυχοθεραπεια και τοτε θα καταλαβεις τι πραγματικα συμβαινει με εσενα κι αυτον. Τωρα εχεις κολλησει στο οτι τον θελεις και δεν βλεπεις τιποτα μπροστα σου. Δεν βλεπεις αυτα που καταλαβαμε ολοι εδω μεσα... σε χρησιμοποιει για να βγαλει τα απωθημενα του, δεν σε σεβεται, εννοειται δεν ειναι ερωτευμενος μαζι σου (γιατι αν ηταν, δεν θα σου φεροταν οπως σου φερεται!). Εσυ εισαι σαν το πουλι που του πετουν ψιχουλα και ξαναγυρναει και καθεται υπομονετικα και περιμενει να του πεταξουν κι αλλα λιγα...Αν ηθελε να σε γνωρισει πραγματικα, θα φροντιζε να περασει ουσιαστικο χρονο μαζι σου... οχι να κανει τη δουλιτσα του (ξερεις τι εννοω) και να σε παραταει.Πουθενα σε ολα σου τα κειμενα δεν φαινεται οτι αυτος ο ανθρωπος σε εχει προτεραιοτητα. Το οτι σε παρακαλαει οταν τον γραφεις δειχνει απλα οτι δεν θελει να χασει το σιγουρακι του... την επιβεβαιωση του οτι μετραει σαν αντρας, επειτα απο την "κακια" πρωην του.Δεν μπορεις να κανεις καποιον να σε θελει με το ζορι, ουτε ειναι δουλεια σου να γιατρεψεις τον πληγωμενο του εγωισμο εις βαρος του εαυτου σου.
Αρέσει στα μέλη seychelles, Broken_Guy

Enikos

# 86 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Ναι, δεν βλεπω πουθενα την υπευθυνη δηλωση, εχεις δικαιο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από seychelles
Enikos, η θεματοθετρια δεν λέει ότι είναι ( ούτε ακούγεται ) ερωτευμένη, άρα το αφήνουμε έξω αυτό.

Αρέσει στα μέλη la-mer, seychelles

Enikos

# 87 στις 6/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πως καμετε ετσι Κυρια μου?...

Ετσι ειναι οι Εγγλεζοι εβγενεις!!!...

Μουλτιλινγκουαλες...

Αμεσως!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από la-mer

σκεφτεί, παιδί μου!

τα αγγλικά σου μέσα!

cringe!

Αρέσει στα μέλη la-mer, giorgos170

seychelles

# 88 στις 6/9/2021
author
Βερμούδες

Αστυνομία γραμματικής ! Γράφω ελληνικά μετά από πολλά χρόνια, σχεδόν 20 χρόνια εκτός Ελλάδας, οπότε λαθάκια θα γίνουν, τι να κάνουμε, μητρική ξεμητρική.

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από la-mer

σκεφτεί, παιδί μου!

τα αγγλικά σου μέσα!

cringe!

seychelles

# 89 στις 6/9/2021
author
Βερμούδες

Ναι βρε jenny_fare , συμβαίνει καμμιά φορά να κοιτάμε, τι να κάνουμε δε χάνουμε και την όρασή μας όταν μπαίνουμε σε σχέση. Απλά δε περιμένουμε να μας πούνε και μπράβο μετά και να μας υπερασπίζονται που το κάναμε.

Το γιατί το κάνει αυτός τι σε ενδιαφέρει; Εγωϊσμό έστω λίγο δεν έχεις, πλέον δέχεσαι και δικαιολογείς κι από πάνω να μη σε σέβονται καθόλου εντελώς απροκάλυπτα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από jenny_fare

Αυτος ισχυριζεται οτι δεν ειναι περιεργο αυτο κ οτι ειναι λογικο σαν αντρας να κοιταει ολοι το κανουν κ οτι εγω ειμαι υπερβολικη που με ενοχλει (οπου πλεον δεν ασχολουμαι απο το ενα μπαινει απο το αλλο βγαινει).

γενικα δεν ξερω μηπως τα κανει καμια φορα να με κανει να μην εχω αυτοπεποιθηση? γτ κ αλλες φορες για πλακιτσα με ψιλομειωνει αλλα δεν ασχολουμαι με αυτα γελαω...

Αρέσει στα μέλη jane1978, Broken_Guy

Helenaki4

# 90 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Αν κάποιος σε προσβάλει λεκτικά και σου πει «Μα δεν το λέω για να σε προσβάλω» , αλήθεια , που θα πέσει το φίλτρο σου ? Στην «πρόθεση» του ή στην κρίση σου ? 

Κοπελια μου , δεν ακούς τον εαυτό σου , ούτε τον σέβεσαι . Οτιδήποτε σε κάνει να νιώθεις άσχημα μέσα στη σχέση , ειναι ένδειξη οτι δε σου πρεπει . 

Όσο σε βλέπει οτι πατιεσαι και κάθεσαι , θα γινεται ακόμα πιο ωμός , μεχρι που θα σε χωρίσει. 

Ούτε εκείνος θέλει δίπλα του γυναίκα με τοσο χαμηλή αυτοεκτίμηση .

Δεν ξέρει τί θέλει = Δε θέλει .

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη jane1978, jenny_fare και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 91 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Με λίγα λόγια , τώρα που το σκέφτομαι συνοπτικά , κονομησες χειριστικο παλληκαρακι που σου πριονίζει ωραία ωραία την αυτοπεποίθηση , καλλιεργεί επίσης ενοχές για να νιώθει οτι αλωνίζει με το (σιχαμερό) πάνω χέρι .

Ενας αυτός που ποιος ξέρει τι ανασφάλειες κουβαλάει για να κάνει καψόνια .

Κι άλλη μια εσυ που δεν είσαι μικρή και πατάς με το ένα πόδι. Το αλλο πόδι περιμένει προσοχή και ενδιαφέρον για να πατήσει , αλλιώς τρεκλίζει .

Μήπως αντί να γράφεις γι αυτόν , να μας πεις από που έρχεσαι και γιατί νιώθεις τοσο για πέταμα ?

Οι χειριστικοι ανασφαλείς άντρες , ψάχνουν γυναίκες με χαμηλή αυτοεκτίμηση να τους ανέχονται .

Ο φίλος μας έπεσε διάνα . 

(Ξερω , τον ερωτευτηκες , κι αν φύγεις από κει δε θα βρεθεί εύκολα άλλος γιατί δεν υπάρχουν αντρες κι όλοι λιγο πολυ έτσι ειναι ...αχχχ).

Αρέσει στα μέλη jane1978, seychelles και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 92 στις 7/9/2021
author
Βερμούδες

Με μπέρδεψες, αμερικάνος είπες είμαι τελικά ή εγγλέζος ? για να ξέρω και που ζητάω διαβατήριο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από Enikos

Πως καμετε ετσι Κυρια μου?...

Ετσι ειναι οι Εγγλεζοι εβγενεις!!!...

Μουλτιλινγκουαλες...

Αμεσως!...

Qwerty____55

# 93 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 749

Επετρεψε μου , να συμφωνησω μαζι σου ...

Η ψυχοθεραπεία...δεν γινεται για 

επι μέρους θεματα ... μεμονωμένες υποθέσεις  και γεγονοτα ...

Κάνεις φυχαθεραπεια... γενικά ..

Τα αποτελεσματα της ψυχοθεραπείας . συνήθως , και μαλιστα  σε μεγαλο ποσοστό , δεν εμφανίζονται ...δεν βγαίνουν γρήγορα ...

Θέλουν τον χρονο τους !!!

Το ατομο , βρίσκεται σε σύγχυση , και αδυνατεί να συγχρονησει , τις σκέψεις του , τις επιθυμίες του ,  τις πράξεις του ...

Επίσης , υποβιβάζεται , η εξυπνάδα , η λογική ...και η κρίση ...

Ίσως ,  και να μην  ειναι κατάλληλη  , αυτη , η στιγμή , για να κατανοήσεις , 

το συγκεκριμένο θεμα  , που σε απασχολεί...

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από jenny_fare

καλε γενικα κανω ψυχοθεραπεια οχι για εκεινον!!! εννοειται αυτο!

Αρέσει στα μέλη seychelles, jenny_fare

Redink

# 94 στις 7/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

κ αλλες φορες για πλακιτσα με ψιλομειωνει 

... αλλα κ γτ να το κανει αυτο?

Σε συγκρίνει με τις πρώην του και σε βγάζει λειψή.  Σε μειώνει δήθεν στ' αστεία.  Αυτά αποτελούν τοξικές συμπεριφορές.

Ο τύπος είναι τοξικός και κομπλεξικός και αντλεί ικανοποίηση από το να σε μειώνει.  Είναι ένα συναισθηματικό βαμπίρ.  Η συμπεριφορά του φθείρει την αυτοεκτίμηση και την αυτοπεποίθησή σου και εσύ το παίζεις άνετη.  Η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου είναι ΕΣΥ γιατί θεωρείς τη συμπεριφορά αυτή αποδεχτή;;;  Από πού πηγάζει όλος αυτός ο μαζοχισμός;  Θα περίμενε κανείς μια γυναίκα στην ηλικία σου να τον είχε σουτάρει με συνοπτικές διαδικασίες.  Ο/Η ψυχολόγος σου τι λέει επ' αυτού;        

jenny_fare

# 95 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 67

Λοιπον ναι δεν εχω αυτοπεποιθηση 

Αυτο προερχεται απο πολλα που εχω περασει - μεγαλη κουβεντα
Επισης ναι τον εχω ερωτευτει, στη αρχη ομως δεν ηταν ετσι ηταν πολυ καλυτερος και γι αυτο εγω αφεθηκα και τωρα φτασαμε εδω, προσπαθουσε ενδιαφεροταν με επαιρνε τηλ μου μιλουσε βρισκομασταν πιο συχνα...μολις αφεθηκα μετα ψιλοαλλαξε...
Δεν ξερω αν ειναι χειριστικος...ισως και να ειναι... γιατι κανει κ λεει πολλα που μου κανουν εντυπωση...Οπως πχ προσπαθει να μου βρει καποια "ψεγαδια" ακυρα ή μου λεει "σιγα που θες να αλλαξεις κ δουλεια χαλαρωσε λιγο" ή μου λεει "καλα ενταξει εχεις σπουδασει αυτο κ το αλλο αλλα οκ δεν εχεις κανει κ κατι τρελο" ... γενικα ολο λεει οτι οι αλλες ειναι καλυτερες απο μενα κ οτι οι πρωην του ποτε δεν του εκαναν θεματα που κανω εγω .. επισης μου λεει οτι οι φιλοι του του λενε οτι ειμαι υπερβολικη κ δεν εχει καμια σχεση αν θα τους γνωρισω η όχι...κ με βγαζει τρελη ... μου λεει δεν εισαι ευχαριστη οταν γκρινιαζεις οποτε εγω δεν θελω να σε βλεπω συχνα γι αυτο τον λογο...επισης τις προαλλες που ειμασταν βολτα μου ειπε "ενταξει μπορω κ χωρις εσενα δεν θα πεθανω αν δεν σεδω 2-3 μερες πως κανεις ετσι" κ του λεω τοτε τι κανουμε εδω? κ μου λεει δηλαδη θες να τρεχω απο πισω σου κ να σου λεω ολη την ωρα μου λειπεις κτλ ωραια ρε τι εισαι 17? κατι τετοια μου ελεγε...κ του ελεγα μετα εδω κανεις 6-7 μερες να με δεις οχι 2-3 κ ελεγε ενταξει τι να κανουμε...κ του ελεγα παλι πως γινεται ολα τα ΣΚ να εισαι μονο με φιλους κ οχι μαζι μου... κ τσαντιστηκε γτ λεει δεν εχει δικαιωμα κανεις να του πει "πως γινεται"...
αυτα εχουν συμβει τελευταια παντως κανα μηνα ... πριν ηταν πολυ γλυκος κ ολα θα γινουν κτλ κτλ 
εχω θυμωσει με μενα τωρα απο την αλλη θελω πολυ να βρω τη δυναμη να το κοψω τελειως αλλα γμτ δυσκολευομαι ... ξερω εχετε δικιο απλα ολο κατι μεσα μου τον δικαιολογει ...δεν ξερω δεν ειμαι καλα μαλλον...

panagiotismp90

# 96 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

τζενη μου τωρα ποτε θα βρεθειτε? ποτε θα πας?

Paralia48

# 97 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.761

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Redink
@ #35: Και αν τη φέρει στα μέτρα αυτά, να πάρει στο τέλος και μια ανθοδέσμη και να πάει να ζητήσει το χέρι του από τους γονείς του Αυτή την δυναμική λοιπόν δεν την κατάλαβα ποτέ. Τι ακριβώς σέβεται μια τέτοια γυναίκα μετά από έναν τέτοιο άνδρα, που χρειάζεται να τον χειρίζεται σαν πεντάχρονο για να μοιραστούν πέντε πράγματα;

Ναι, το ξέρω πως έχω αντιθετο σχέδιο δράσης από το συνηθισμένο.

Μα αυτή ήταν πάντα η αρχή μου και δε νοιώθω πως έχασα κάτι ακολουθώντας τις αρχές <<κάνω ό,τι νοιώθω και παλεύω γιαυτό>>.

Ξέρω πως στη ζωή τίποτα δε χαρίζεται: Ούτε στο επάγγελμα, ούτε στις ανθρώπινες σχεσεις. Αυτό που νοιώθεις πως το θες πολύ, πρέπει να το διεκδικήσεις.

Κανένας άντρας δε θα ξεκινήσει να σου δίνει την πλήρη αφοσίωση, το μέγιστο έρωτα. Και αν κάποιος σε αρχίσει με λόγια χοντρά, είναι μάλλον ύποπτο.

Επομένως εγώ παραμένω στην άποψη που είπα στο 35, πως αν θέλει μια διαφορετική σχέση απ αυτή που έχει, θα πρέπει να την κερδίσει, όχι με παρακαλητά, αλλά με συγκεκριμένες απαιτήσεις. <<Θα ήθελα να γίνει έτσι, θα ήθελα να γίνει αλλοιώς, αυτό θα μου έδινε μεγάλη χαρά, θέλω να περνώ το ΣΚ μαζί σου, έλα να κάνουμε αυτό, δε σου επιτρέπω να με μειώνεις κλπ κλπ κλπ>>. Μπορεί να πάει και με ανθοδέσμη, αν έρθει η κατάλληλη στιγμή, δεν υπάρχουν κλισέ στον έρωτα, μπορεί και όχι.

Απλά να ξέρει, πως αυτή η διαδικασία είναι κουραστική. Καλύτερα και απλούστερα θα ήταν να τον χώριζε και να έβρισκε άλλον στα μέτρα της. Αλλά το λέω, δεδομένου πως είναι τρελλά ερωτευμένη και έχει διάθεση να παλέψει για την αγάπη της.

Αν όχι, συμφωνώ μαζί σας.

Αρέσει στα μέλη jenny_fare, seychelles

Kristina_

# 98 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.452

Καλημερα παραλια

Βρε αυτα τα «σχεδια δρασης» φοριουνται οταν εισαι 18-25 και δεν εχεις διαμορφωμενο χαρακτηρα-αποψεις-θελω κλπ και ομοιως δεν εχει και το εν δυναμει «ετερον ημισυ» οποτε ειναι πιθανον να υπαρξουν και αναθεωρησεις? μετα τα 25 αντε ας πω τα 30 ειναι απλα χαμενος κοπος! Ασε που αν για χψζ λογους «πετυχει» αυτο το «σχεδιο» μετα τα 25 τοτε να δεις προβληματα που θα εμφανιστουν στην πορεια (πχ τυπου ορεσιβιου ,,,αυτος θυμηθηκα τωρα)
Αρέσει στο μέλος seychelles

seychelles

# 99 στις 7/9/2021
author
Βερμούδες
Q, «ναι μεν αλλά» αν τώρα την είχε στα ώπα ώπα ο μπραντ πιτ, σιγά μη καθόταν να τρέχει σε συνεδρίες. Το να της χαλάει την ψυχολογία/αυξάνει την πίεση έχει και αυτό το ρόλο του.

Enikos

# 100 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αμερικανος ειμαι εγω...

Εσυ εισαι Εγγλεζος εβγενης λεμε!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από seychelles

Με μπέρδεψες, αμερικάνος είπες είμαι τελικά ή εγγλέζος ? για να ξέρω και που ζητάω διαβατήριο 

Αρέσει στα μέλη la-mer, seychelles
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε