Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξερει τι θελει ή δεν θελει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

jenny_fare

# 101 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 67
'Aρεσαν+: 0%

Πολλα θεματακια εχω εγω αλλα τα δουλευουμε με τον ψυχολογο...

Η αληθεια ειναι οτι δεν βλεπω τοσο τοξικοτητα σε οτι κανει αν και τωρα που διαβαζω ολα αυτα εχω μπει σε υποψιες... καταλαβαινω οτι ειναι μεγαλη η μυστικοπαθεια και γενικα πολυ κουλο το να μη θελει να βρισκομαστε πιο συχνα ενω ισχυριζεται οτι ειμαι η σχεση του κτλ κτλ...

Δεν καταλαβαινω ομως γτ να το κανει αυτο?

Κ αν υπαρχει κ κατι αλλο γτ να επιμενει κ σε μενα και αφου βλεπει οτι μπορει να τον ζαλιζω κτλ κτλ τι εχει να κερδισει?

Κ καμια φορα σκεφτομαι μηπως εγω ειμαι υπερβολικη και ζηταω πολλα κ αυτος ειναι κομπλε και δεν λεει σε τπτ ψεματα κ ετσι ειναι οταν "ξεκινας" μια σχεση...δηλ αν χαλαρωσω ισως παει καλα... μετα οταν ομως χανεται ωρες ή ας πουμε ερχεται ΣΚ κ ολο μου λεει εχει κατι αλλο να κανει στεναχωριεμαι και λεω πως ειναι δυνατον? κ λεω οσο νορμαλ να ναι αυτο στην αρχη για να μη πεσεις με τα μουτρα, να εχεις τη δουλεια σου τους φιλους οικογενεια κτλ μετα απο 7 μηνες προτιμας να εισαι ολα τα σκ με φιλους σου παρα με τη σχεση σου ή εστω καπως μερικα απο αυτα?

δηλαδη η κατασταση δεν ειναι τοσο χαλια οσο φαινεται (η εγω εχω τυφλωθει τι να πω)

οταν ειμαστε μαζι ειναι καλος κανει πραγματα μου φερνει διαφορα, οταν εχουμε καιρο να βρεθουμε μου λεει παμε να κανουμε οτι θες το ενα το αλλο, αγκαλιες γενικα τα παντα ... τι να πω...

μαλλον πρεπει να το διακοψω γτ με γεμιζει ανασφαλεια καθε μερα που περναει ολο κ πιο πολυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από Redink

Σε συγκρίνει με τις πρώην του και σε βγάζει λειψή.  Σε μειώνει δήθεν στ' αστεία.  Αυτά αποτελούν τοξικές συμπεριφορές.

Ο τύπος είναι τοξικός και κομπλεξικός και αντλεί ικανοποίηση από το να σε μειώνει.  Είναι ένα συναισθηματικό βαμπίρ.  Η συμπεριφορά του φθείρει την αυτοεκτίμηση και την αυτοπεποίθησή σου και εσύ το παίζεις άνετη.  Η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου είναι ΕΣΥ γιατί θεωρείς τη συμπεριφορά αυτή αποδεχτή;;;  Από πού πηγάζει όλος αυτός ο μαζοχισμός;  Θα περίμενε κανείς μια γυναίκα στην ηλικία σου να τον είχε σουτάρει με συνοπτικές διαδικασίες.  Ο/Η ψυχολόγος σου τι λέει επ' αυτού;        

Qwerty____55

# 102 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 749

Αγαπητή μου καλημέρα...

Νομίζω οτι ο εξυπναδα σου .. άρχισε να λειτουργεί ...αφου παραδέχεσαι οτι οτι δεν έχεις.. αυτοπεποιθεση.. !!!

Ναι τον ειχες  ερωτευθεί , στην αρχή..

ομως παραμένεις ερωτευμενη ακομα και τώρα .!!!

Σου λεει οτι ::

οι αλλες είναι καλύτερες...

Ότι εισαι... υπερβολική ...

Ένταξυ, μπορω και χωρις εσενα...κλπ

Σε βγάζει τρελή...

Και εσυ λες :::

ξερω εχετε δικιο απλα ολο κατι μεσα μου τον δικαιολογει ...

δεν ξερω δεν ειμαι καλα μαλλον...

Τι να σου πουμε και εμείς ..???

Να συμφωνήσουμε μαζι σου.???

μαλλον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από jenny_fare

Λοιπον ναι δεν εχω αυτοπεποιθηση 

Αυτο προερχεται απο πολλα που εχω περασει - μεγαλη κουβεντα
Επισης ναι τον εχω ερωτευτει, στη αρχη ομως δεν ηταν ετσι ηταν πολυ καλυτερος και γι αυτο εγω αφεθηκα και τωρα φτασαμε εδω, προσπαθουσε ενδιαφεροταν με επαιρνε τηλ μου μιλουσε βρισκομασταν πιο συχνα...μολις αφεθηκα μετα ψιλοαλλαξε...
Δεν ξερω αν ειναι χειριστικος...ισως και να ειναι... γιατι κανει κ λεει πολλα που μου κανουν εντυπωση...Οπως πχ προσπαθει να μου βρει καποια "ψεγαδια" ακυρα ή μου λεει "σιγα που θες να αλλαξεις κ δουλεια χαλαρωσε λιγο" ή μου λεει "καλα ενταξει εχεις σπουδασει αυτο κ το αλλο αλλα οκ δεν εχεις κανει κ κατι τρελο" ... γενικα ολο λεει οτι οι αλλες ειναι καλυτερες απο μενα κ οτι οι πρωην του ποτε δεν του εκαναν θεματα που κανω εγω .. επισης μου λεει οτι οι φιλοι του του λενε οτι ειμαι υπερβολικη κ δεν εχει καμια σχεση αν θα τους γνωρισω η όχι...κ με βγαζει τρελη ... μου λεει δεν εισαι ευχαριστη οταν γκρινιαζεις οποτε εγω δεν θελω να σε βλεπω συχνα γι αυτο τον λογο...επισης τις προαλλες που ειμασταν βολτα μου ειπε "ενταξει μπορω κ χωρις εσενα δεν θα πεθανω αν δεν σεδω 2-3 μερες πως κανεις ετσι" κ του λεω τοτε τι κανουμε εδω? κ μου λεει δηλαδη θες να τρεχω απο πισω σου κ να σου λεω ολη την ωρα μου λειπεις κτλ ωραια ρε τι εισαι 17? κατι τετοια μου ελεγε...κ του ελεγα μετα εδω κανεις 6-7 μερες να με δεις οχι 2-3 κ ελεγε ενταξει τι να κανουμε...κ του ελεγα παλι πως γινεται ολα τα ΣΚ να εισαι μονο με φιλους κ οχι μαζι μου... κ τσαντιστηκε γτ λεει δεν εχει δικαιωμα κανεις να του πει "πως γινεται"...
αυτα εχουν συμβει τελευταια παντως κανα μηνα ... πριν ηταν πολυ γλυκος κ ολα θα γινουν κτλ κτλ 
εχω θυμωσει με μενα τωρα απο την αλλη θελω πολυ να βρω τη δυναμη να το κοψω τελειως αλλα γμτ δυσκολευομαι ... ξερω εχετε δικιο απλα ολο κατι μεσα μου τον δικαιολογει ...δεν ξερω δεν ειμαι καλα μαλλον...

Αρέσει στα μέλη jane1978, jenny_fare και σε ακόμα 1 μέλος.

Alezandra

# 103 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 829
Καλό μου κορίτσι,διάβασα μόνο τις δικές σου απαντήσεις και όχι όσα σου έγραψαν οι άλλοι,γι αυτό ίσως επαναλαμβάνω κάποια πράγματα.Εσύ δεν θέλεις αυτόν αλλά θέλεις να περάσει το δικό σου.Θέλεις δηλαδή να σε θέλει για σχέση ενώ αυτός θέλει μόνο την παρέα σου και μάλιστα εναλλακτική παρέα διότι η πρώτη του επιλογή είναι οι φίλοι του.Άκουσε να δεις,δε λέω ότι δε συμβαίνουν θαύματα αλλά σε τόσο καιρό κάτι θα είχε αλλάξει.Περνάτε καλά μαζί γιατί θέλει αυτός να περνάτε καλά δεν έχει λόγο να σου κάνει σκηνές και φασαρίες διότι πολύ απλά δεν τον ενδιαφέρεις ως άτομο.Είμαι σίγουρη πως αν αλλάξει η κατάσταση θα τον βαρεθείς και θα φύγεις γιατί ο σκοπός σου δεν είναι να κάνεις μαζί του κάτι σοβαρό,μόνο να επιβληθείς με τη δική σου άποψη.Η δική του επιθυμία έχει εκφραστεί απόλυτα κατανοητά και μπράβο του που δεν σε κοροϊδεύει με μεγάλα λόγια.Κατάλαβες ??

seychelles

# 104 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 670

Α παίζει έρωτας, καλά τα έλεγε ο σύντροφος πιο πάνω.

Δεδομένης της όλης συμπεριφοράς.. Γιατί αφήνεις τον οποιονδήποτε να σου αποδομεί την προσωπικότητα; Πραγματικά πιστεύεις ότι μακροπρόθεσμα θα σταματήσει αυτό;

Αν βάλεις όρια πιστεύεις δε θα αρχίσει passive aggressive μαλ...ιες και δε θα μαλώνετε λόγω των ορίων που έβαλες? Όταν πάει να σπάει τα όρια πιστεύεις δε θα λέει φταις εσύ και πως όλοι (οι φίλοι του) το λένε?

Αφού το βλέπεις τι γίνεται και μόνη σου και μετά μπαίνεις στη διαδικασία να μην εμπιστεύεσαι πλέον τι σκέφτεσαι. Αν στα έλεγε μια φίλη σου αυτά, τι θα της έλεγες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από jenny_fare

Λοιπον ναι δεν εχω αυτοπεποιθηση 

Αυτο προερχεται απο πολλα που εχω περασει - μεγαλη κουβεντα
Επισης ναι τον εχω ερωτευτει, στη αρχη ομως δεν ηταν ετσι ηταν πολυ καλυτερος και γι αυτο εγω αφεθηκα και τωρα φτασαμε εδω, προσπαθουσε ενδιαφεροταν με επαιρνε τηλ μου μιλουσε βρισκομασταν πιο συχνα...μολις αφεθηκα μετα ψιλοαλλαξε...
Δεν ξερω αν ειναι χειριστικος...ισως και να ειναι... γιατι κανει κ λεει πολλα που μου κανουν εντυπωση...Οπως πχ προσπαθει να μου βρει καποια "ψεγαδια" ακυρα ή μου λεει "σιγα που θες να αλλαξεις κ δουλεια χαλαρωσε λιγο" ή μου λεει "καλα ενταξει εχεις σπουδασει αυτο κ το αλλο αλλα οκ δεν εχεις κανει κ κατι τρελο" ... γενικα ολο λεει οτι οι αλλες ειναι καλυτερες απο μενα κ οτι οι πρωην του ποτε δεν του εκαναν θεματα που κανω εγω .. επισης μου λεει οτι οι φιλοι του του λενε οτι ειμαι υπερβολικη κ δεν εχει καμια σχεση αν θα τους γνωρισω η όχι...κ με βγαζει τρελη ... μου λεει δεν εισαι ευχαριστη οταν γκρινιαζεις οποτε εγω δεν θελω να σε βλεπω συχνα γι αυτο τον λογο...επισης τις προαλλες που ειμασταν βολτα μου ειπε "ενταξει μπορω κ χωρις εσενα δεν θα πεθανω αν δεν σεδω 2-3 μερες πως κανεις ετσι" κ του λεω τοτε τι κανουμε εδω? κ μου λεει δηλαδη θες να τρεχω απο πισω σου κ να σου λεω ολη την ωρα μου λειπεις κτλ ωραια ρε τι εισαι 17? κατι τετοια μου ελεγε...κ του ελεγα μετα εδω κανεις 6-7 μερες να με δεις οχι 2-3 κ ελεγε ενταξει τι να κανουμε...κ του ελεγα παλι πως γινεται ολα τα ΣΚ να εισαι μονο με φιλους κ οχι μαζι μου... κ τσαντιστηκε γτ λεει δεν εχει δικαιωμα κανεις να του πει "πως γινεται"...
αυτα εχουν συμβει τελευταια παντως κανα μηνα ... πριν ηταν πολυ γλυκος κ ολα θα γινουν κτλ κτλ 
εχω θυμωσει με μενα τωρα απο την αλλη θελω πολυ να βρω τη δυναμη να το κοψω τελειως αλλα γμτ δυσκολευομαι ... ξερω εχετε δικιο απλα ολο κατι μεσα μου τον δικαιολογει ...δεν ξερω δεν ειμαι καλα μαλλον...

Αρέσει στο μέλος jane1978

Qwerty____55

# 105 στις 7/9/2021
author
Αγαπητή jenny...Εύχομαι να τακτοποιήσεις το μικρο και προσωρινό σου ... προβλημα ... Αυτό που εχω να κανω αυτη την στιγμή ...ειναι , να σε ευχαριστήσω για το like . σου...διοτι τιμά όχι μονο εμενα ..αλλα πιο πολυ εσενα ...που εκτίμησες τις τοποθετησεις μου ...Ένα ...ειληκρινες , εγκαρδιο χαμογελο .. σου ανήκει ...!!!Σε ευχαριστώ ..Φιλικά ...Q...
Αρέσει στο μέλος jenny_fare

jenny_fare

# 106 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Μα πως βγαινει το συμπερασμα οτι θελω να επιβληθω???

Κανω συνεχεια οτι θελει (σχεδον συνεχεια) και εχω κανει πισω για να του δωσω χωρο

Επισης ναι μαλλον δεν με κοροιδευει αλλα μου λεει οτι με αγαπαει και οταν του λεω μα τι αγαπας και πως αγαπας καποιον οταν δεν δινεις καθολου χρονο? Μου λεει οτι ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ιδιοι... επισης ολο μου λεει οτι θελει να ειμαστε μαζι κ να εχουμε αποκλειστικοτητα κ να μη κανουμε τπτ βλακειες (αυτο απο την αρχη) κ οτι ειναι ερωτευμενος μαζι μου και οταν χωρισαμε λιγο του ελειψε πολυ ολα του ελειψαν (οχι μονο σεξουαλικα) και οτι δεν εχουμε χρονο λογω αποστασης. 

Δηλαδη οταν λεει ολα αυτα ας πουμε και μετα ερχεται ΣΚ ή οποιαδηποτε μερα κ δεν εμφανιζεται δενιναι λιγο κοροιδια? Τι "σ αγαπαω" κ @@@ ?

Μια φορα του ειπα οτι δεν ειμαι καλα (για ασχετο λογο) κ με πηρε με το ζορι 5 λεπτα ν αμου μιλησει και την επομενη μερα ουτε ρωτησε αν ειμαι οκ. Οταν εκεινος δεν ειναι καλα μου στελνει μνματα σε ακυρες ωρες δεν ειμαι καλα εχω αγχος κτλ κ εγω καθομαι και τον βοηθαω ομως! κ επιβαλομαι εγω??? κ αυτα εγιναν τωρα τελευταια ξαναλεω...

Επισης γτ να τον βαρεθω? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 103 από Alezandra
Καλό μου κορίτσι,διάβασα μόνο τις δικές σου απαντήσεις και όχι όσα σου έγραψαν οι άλλοι,γι αυτό ίσως επαναλαμβάνω κάποια πράγματα.Εσύ δεν θέλεις αυτόν αλλά θέλεις να περάσει το δικό σου.Θέλεις δηλαδή να σε θέλει για σχέση ενώ αυτός θέλει μόνο την παρέα σου και μάλιστα εναλλακτική παρέα διότι η πρώτη του επιλογή είναι οι φίλοι του.Άκουσε να δεις,δε λέω ότι δε συμβαίνουν θαύματα αλλά σε τόσο καιρό κάτι θα είχε αλλάξει.Περνάτε καλά μαζί γιατί θέλει αυτός να περνάτε καλά δεν έχει λόγο να σου κάνει σκηνές και φασαρίες διότι πολύ απλά δεν τον ενδιαφέρεις ως άτομο.Είμαι σίγουρη πως αν αλλάξει η κατάσταση θα τον βαρεθείς και θα φύγεις γιατί ο σκοπός σου δεν είναι να κάνεις μαζί του κάτι σοβαρό,μόνο να επιβληθείς με τη δική σου άποψη.Η δική του επιθυμία έχει εκφραστεί απόλυτα κατανοητά και μπράβο του που δεν σε κοροϊδεύει με μεγάλα λόγια.Κατάλαβες ??

Αρέσει στο μέλος Paralia48

jenny_fare

# 107 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Σγρα μου ριχνει την αυτοπεποιθηση αλλα κανω ψυχοθεραπεια και απο πιο παλια!

Παράθεση:
Σχόλιο # 99 από seychelles
Q, «ναι μεν αλλά» αν τώρα την είχε στα ώπα ώπα ο μπραντ πιτ, σιγά μη καθόταν να τρέχει σε συνεδρίες. Το να της χαλάει την ψυχολογία/αυξάνει την πίεση έχει και αυτό το ρόλο του.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, seychelles

Enikos

# 108 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Συγκεντρωσουουουου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 104 από seychelles

Αρέσει στα μέλη jane1978, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

jenny_fare

# 109 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Απλα αυτα συμβαινουν κυριως τελευταια - οποτε σκεφτηκα οτι ισως περναει καποια φαση 

Γενικα δεν ειναι ανθρωπος που αφηνει ευκολα τις συνηθειες του και δεν ξερω και γτ ειναι ετσι ψυχρος, ισως εχει κ 1002 προβληματα οικογενειακα δουλεια... δεν τα λεει γενικα

Απλα με στεναχωρει τωρα η ολη κατασταση κ οτι μου λετε

Παράθεση:
Σχόλιο # 104 από seychelles

Δεδομένης της όλης συμπεριφοράς.. Γιατί αφήνεις τον οποιονδήποτε να σου αποδομεί την προσωπικότητα; Πραγματικά πιστεύεις ότι μακροπρόθεσμα θα σταματήσει αυτό;

Αν βάλεις όρια πιστεύεις δε θα αρχίσει passive aggressive μαλ...ιες και δε θα μαλώνετε λόγω των ορίων που έβαλες? Όταν πάει να σπάει τα όρια πιστεύεις δε θα λέει φταις εσύ και πως όλοι (οι φίλοι του) το λένε?

Αφού το βλέπεις τι γίνεται και μόνη σου και μετά μπαίνεις στη διαδικασία να μην εμπιστεύεσαι πλέον τι σκέφτεσαι. Αν στα έλεγε μια φίλη σου αυτά, τι θα της έλεγες?

jenny_fare

# 110 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Γενικα εχω στεναχωρηθει λιγο με την ολη φαση

Πιστευα οτι θα παει καλα αυτο, τον τελευταιο μηνα περιπου εχουν βγει ολα αυτα και μαλιστα σε μια φαση που τα ειχαμε ξαναβρει κ ηταν πιο κουλ.Δεν εχω τη δυναμη ακομα να του πω τερμα αλλα δεν μπορω να κανω κ πολλα κολπαΔηλαδη "χαλαρωνω" για 1 εβδομαδα πανε ολα καλα, εκεινος ισως μου δειχνει παραπανω ενδιαφερον που με βλεπει χαλαρη αλλα μετα ερχεται μια μερα που παλι ξεσπαω γτ μου λεει διαφορα κ δεν μπορω να κρατηθω κ το χαλαω...κ αυτος απομακρυνεται ... Αλλα πραγματικα δεν πιστευω το οτι περασε τοσος καιρος ετσι και ισως θα μπορουσε να περασει κ αλλο τοσο ... κ εκεινος θα καθεται κ θα μου φερεται ετσι λες κ δεν συμβαινει τπτ...Κ ισως τι ν απω να ειμαι υπερευαισθητη αλλα πολλες φορες οταν του λεω γτ μου φερεσαι ασχημα μου λεει πας καλα ποτε φερθηκα εγω ασχημα? ουτε συγνωμη ουτε τπτ..ε ναι οκ με αυτα αρχιζει κ μου φευγει κ ο ερωτας κ οτι ενιωθα πλεον...απλα θα ξενερωσω τελειως καποια στιγμη 

Kristina_

# 111 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.452

Μα τα διαβαζεις αυτα που γραφεις καλε? Στη μια προταση αμφισβητεις αυτο που σου ειπαμε,,,και στην επομενη μας επιβεβαιωνεις!!! Πιο χειριστικη πεθαινεις

Κοριτσι σταματα την ψυχοθεραπεια η μαλλον αλλαξε ειδικο

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από jenny_fare

Μα πως βγαινει το συμπερασμα οτι θελω να επιβληθω???

Κανω συνεχεια οτι θελει (σχεδον συνεχεια) και εχω κανει πισω για να του δωσω χωρο

Αρέσει στα μέλη jane1978, Enikos

Helenaki4

# 112 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Κοπελια μου , βρισκεσαι σε μια κακοποιητικη σχεση .

Με βαση οσα γραφεις σημερα , μπαινει μια χαρα αυτος ο τιτλος . Και επιβεβαιωνεται ο κανονας που θελει το «θυμα» (προσεξε τα εισαγωγικα) να μην εχει ιδεα τί περναει .

Κατα πασα πιθανοτητα , αυτα τα θεωρεις φυσιολογικα γιατι τα ειδες να συμβαινουν απο νωρις . Αμφισβητω ευθεως το γεγονος οτι στην αρχη ηταν ολα μελι γαλα .

Ειμαι σιγουρη οτι υπηρχαν ενδειξεις , αλλα δεν τις αξιολογησες , κογω ελλειψης οριων .
Ο ψυχαναλυτης απλα θα καθρεφτισει ποια εισαι αυτη τη στιγμη . Δεν προκειται με κανενα ραβδι να κανει τον αντρα να αλλαξει συμπεριφορα . 

Συμπερασμα : αν θελεις να βελτιωσεις τον εαυτο σου , χωρισε τον κακοποιητικο κουτσαβακο asap, μεινε μονη , μαθε τι σου συμβαινει και επανεξετασε .

Τοτε θα δεις οτι θα βρεθει αντρας που θα ματσαρει πολυ περισσοτερο στη νεα εκδοχη σου (aka αν μη τι αλλο θα σε σεβεται) .

Λυνεται , αλλα θελει κοτσια και δουλεια .

Οσο παραμενεις ετσι , οι αντρες θα αλλαζουν και η ιστορια υα ειναι η ιδια .

Αρέσει στα μέλη jane1978, Broken_Guy και σε ακόμα 2 μέλη.

jenny_fare

# 113 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

χειριστικη σε τι?

παλι δεν καταλαβαινω τι εννοειτε?

πως τον χειριζομαι δηλαδη? εγω απλα του δινω χωρο επειδη μου ειπε οτι δεν θελει πιεσεις κτλ και το εχει καταλαβει κιολας κ μια φορα (στις καλες οταν ειμασταν) μου ελεγε οτι καταλαβαινει οτι ειναι δυσκολος ανθρωπος και οτι εκτιμαει το οτι σεβομαι τα ορια του.

εγω δεν θελω να επιβληθω σε κανεναν! απλα να κανουμε πραγματα του ζητουσα ή προτεινα ή προσπαθουσα...που το παραξενο οταν εχεις μια σχεση?

δεν παιρνεις τον αλλον ενα τηλ να του πεις "θες να παμε εκει?" ή "σημερα θα ανεβω προς τα εκει παιζει να εχεις κανα κενο να πιουμε κανα καφε?" αυτο ας πουμε σε τι θα επιβληθω???

το θεμα εδω δεν ειναι αν θα γινει "το δικο μου" ή "το δικο του" αλλα αν εχει νοημα να προχωρησει η σχεση και αν μπορουμε να βρουμε ενα κοινο παρονομαστη! και γιατι να θελω να επιβληθω ??? ειναι δυνατον? ουτε να με κυνηγαει θελω... κανεις δεν θελω να με κυνηγαει

εναν ανθρωπο να ειμαστε μαζι θελω χωρις υπερβολες και ουτε εκεινος ουτε εγω να πεσουμε με τα μουτρα και να παρατησουμε δουλειες- φιλους-χομπι-οικογενεια!

αλλα οχι και να βρισκομαστε 1 φορα την εβδομαδα κ να μη με αφηνει να τον παιρνω τηλ ή να μη θελει να γνωρισω κ κανεναν απο τον περιγυρο του γτ αυτο μου δημιουργει ανασφαλεια... ειναι θεμα αυτο αν θελω να επιβληθω?σε τι? δηλαδη σε ολες τις σχεσεις δεν ψιλογνωριζεις καποια πραγματα με τον καιρο ποσο μαλλον μετα απο 7-8 μηνες...εκεινος επειδη ερχεται σπιτι μου εχει γνωρισει φιλες μου απο κοντα καθως κ ξερει κ τιδουλεια κανουν που μενουν ολα. καποιες φορες με εχει παει κιολας στο σπιτιτους ...δεν κρυβομαι απο πουθενα. του στελνω χαζοφωτογραφιουλες οταν ειμαστε καπου σε καποιο ωραιο μερος ή παραλια να δει κτλ 

δεν καταλαβαινω ρε παιδια που το κακο σε ολα αυτα... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 111 από Kristina_

Μα τα διαβαζεις αυτα που γραφεις καλε? Στη μια προταση αμφισβητεις αυτο που σου ειπαμε,,,και στην επομενη μας επιβεβαιωνεις!!! Πιο χειριστικη πεθαινεις

Κοριτσι σταματα την ψυχοθεραπεια η μαλλον αλλαξε ειδικο

Enikos

# 114 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τοχω ξαναπει...τα τρολ, τα καταλαβαινω απο το οτι παντα, μα παντα υποστηριζουν το προβλημα, (και καλα), για το οποιο γραφουν στο φορουμ για να βοηθηθουν (και καλα)...

Και το κακο δεν ειναι που τρολαρουν στο φορουμ...εχει πλακα αυτο...

Το κακο ειναι οτι τρολαρουν τα ιδια τον εαυτο τους και υπαρχουν συνανθρωποι μας με πολυ ευαισθητο ΚΝΣ...

Οι οποιοι στην προσπαθεια τους να κατανοησουν ποιος παιζει τις κουμπαρες, με τα εμφανη...νεβριαζουνε καποια στιγμη...

Ε...και στο τελος γινεται του λουκετου...

Ασε μας κουκλιτσα μου, εξι Α4 ναιμεναλλατια...

Αρέσει στα μέλη jane1978, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

Qwerty____55

# 115 στις 7/9/2021
author
Αγαπητή Jenny...Θα σου πω κατι ...με ολη την ελικρινειαπου με διακρίνει ...Εισαι μια γυναίκα , που άξια μπορείς να αγαπηθεις .. !!! Πίστεψε με ...Ομως ... Απομακρυνσου απο το συγκεκριμενο ατομο . ... Δεν θα πω , αν έχεις η δεν εχεις ελπίδες ,... Αλλά δεν αξίζει αυτος , τύπος για σενα...Υπάρχουν αντρες γυρω σου ... που μπορείς να τους ερωτευτεις , να κάνεις , μια υγιή σχεση ...και εκείνοι θα σε ερωτευθούν ...Θα νοιώσεις πολυ καλυτερα ...και αυτο που ζεις , αυτο που περνας τωρα , θα ανοίκει στο παρελθον , σαν ενας κακός εφιάλτης ...Δώσε αυτο το μοναδικό , όμορφο δικό σου πάθος , σε κάποιον που να το αξίζει ...!!! .Σε παρακαλω , για μια φορά ακόμα , μην κάνεις την ψυχη σου , κουρέλι και την πετάς στα πόδια του...Ήδη , σου την έχει ποδοπατήσει , .. και θα συνεχίσει να το κανει ...Σου μίλησα , αυστηρά , αρκετες φορές , ..., Κάποιες άλλες , σου εξήγησα , ...,με την ελπιδα ότι θα καταλάβεις , οτι είσαι σε λαθος δρόμο ,,, με λαθος άνθρωπο ... Τώρα ..σε ικετεύω ... Μην κάνεις αλλο κακό στον εαυτό σου ...Μην κανεις αλλο κακο , στην . Jenny ... Ηρέμησε... ηρέμησε... ηρέμησε...Διαβασε με πολυ προσοχή , ολα οσα , σου εχουν πει εδω , οι φιλοι ... Διάβασε και ολα τα κείμενα τα δικα μου Και ας αναρωτηθείς... Γιατί σου τα εγραψα αραγε ...ολα αυτα...???Δεν ξέρω τι θα πρεπει να σου ευχηθω ...Μονο εσυ μπορείς να αποφασίσεις...Συγνώμη , αν σε πίκρανα πολυ ...Q...Είμαι στην διαθεση σου , για οτιδήποτε , θέλεις να με ρωτήσεις ...
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, jenny_fare

Kristina_

# 116 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε κοπελα δεν ειναι δυνατον να μην καταλαβαινεις!!! Εδω και 6 σελιδες μας λες ποσο πολυ προσπαθεις και κανεις διαφορα, πας με τα νερα του κλπκλπ προκειμενου να καταφερεις το επιθυμητο για σενα!!! Ε αυτο ειναι ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ!!!

Δε γινεται να μην καταλαβαινεις τοσο πολυ (φαινεται οτι εχεις ενα γνωστικο επιπεδο κανεις και ψυχοθεραπεια,,,ε θα στο χουν πει!!! Εκτος και αν κανεις ψυχοθεραπεια με τη συμβουλο της καρολαινΛ!!! Η μονη εξηγηση ειναι οτι μας τρολλλαρεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από jenny_fare

χειριστικη σε τι?

παλι δεν καταλαβαινω τι εννοειτε?

πως τον χειριζομαι δηλαδη? εγω απλα του δινω χωρο επειδη μου ειπε οτι δεν θελει πιεσεις κτλ και το εχει καταλαβει κιολας κ μια φορα (στις καλες οταν ειμασταν) μου ελεγε οτι καταλαβαινει οτι ειναι δυσκολος ανθρωπος και οτι εκτιμαει το οτι σεβομαι τα ορια του.

εγω δεν θελω να επιβληθω σε κανεναν! απλα να κανουμε πραγματα του ζητουσα ή προτεινα ή προσπαθουσα...που το παραξενο οταν εχεις μια σχεση?

δεν παιρνεις τον αλλον ενα τηλ να του πεις "θες να παμε εκει?" ή "σημερα θα ανεβω προς τα εκει παιζει να εχεις κανα κενο να πιουμε κανα καφε?" αυτο ας πουμε σε τι θα επιβληθω???

το θεμα εδω δεν ειναι αν θα γινει "το δικο μου" ή "το δικο του" αλλα αν εχει νοημα να προχωρησει η σχεση και αν μπορουμε να βρουμε ενα κοινο παρονομαστη! και γιατι να θελω να επιβληθω ??? ειναι δυνατον? ουτε να με κυνηγαει θελω... κανεις δεν θελω να με κυνηγαει

εναν ανθρωπο να ειμαστε μαζι θελω χωρις υπερβολες και ουτε εκεινος ουτε εγω να πεσουμε με τα μουτρα και να παρατησουμε δουλειες- φιλους-χομπι-οικογενεια!

αλλα οχι και να βρισκομαστε 1 φορα την εβδομαδα κ να μη με αφηνει να τον παιρνω τηλ ή να μη θελει να γνωρισω κ κανεναν απο τον περιγυρο του γτ αυτο μου δημιουργει ανασφαλεια... ειναι θεμα αυτο αν θελω να επιβληθω?σε τι? δηλαδη σε ολες τις σχεσεις δεν ψιλογνωριζεις καποια πραγματα με τον καιρο ποσο μαλλον μετα απο 7-8 μηνες...εκεινος επειδη ερχεται σπιτι μου εχει γνωρισει φιλες μου απο κοντα καθως κ ξερει κ τιδουλεια κανουν που μενουν ολα. καποιες φορες με εχει παει κιολας στο σπιτιτους ...δεν κρυβομαι απο πουθενα. του στελνω χαζοφωτογραφιουλες οταν ειμαστε καπου σε καποιο ωραιο μερος ή παραλια να δει κτλ 

δεν καταλαβαινω ρε παιδια που το κακο σε ολα αυτα... 

Αρέσει στα μέλη jane1978, Enikos

Kristina_

# 117 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Καλα οτι ειναι τρολ ειναι σιγουρο πια,,,αλλα για να καθεται να γραφει ολα αυτα, ε δεν μπορει, τα εχει βιωσει η τα βιωνει

Εκτος και αν ειναι κανενας αντρας ω θεος να τον κανει που βαριεται πολυ μα πολυ λεμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από Enikos

Τοχω ξαναπει...τα τρολ, τα καταλαβαινω απο το οτι παντα, μα παντα υποστηριζουν το προβλημα, (και καλα), για το οποιο γραφουν στο φορουμ για να βοηθηθουν (και καλα)...

Και το κακο δεν ειναι που τρολαρουν στο φορουμ...εχει πλακα αυτο...

Το κακο ειναι οτι τρολαρουν τα ιδια τον εαυτο τους και υπαρχουν συνανθρωποι μας με πολυ ευαισθητο ΚΝΣ...

Οι οποιοι στην προσπαθεια τους να κατανοησουν ποιος παιζει τις κουμπαρες, με τα εμφανη...νεβριαζουνε καποια στιγμη...

Ε...και στο τελος γινεται του λουκετου...

Ασε μας κουκλιτσα μου, εξι Α4 ναιμεναλλατια...

Αρέσει στα μέλη seychelles, Enikos

jenny_fare

# 118 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

ρε παιδια εγω τρολ ?

γτ να ειμαι τρολ?αυτα τα σκεφτομαι και τα υπεραναλυω εδω και 1 μηνα και δεν μπορω να κοιμηθω κ μου λετε οτι κανω πλακα?
κ παλι δεν καταλαβαινω τι χειριζομαι?δηλαδη σε μια σχεση δεν κανεις παντα προσπαθεια να παει καλα?ποιο επιθυμητο για μενα??? για να παει καλα η σχεση τα κανω αυτα ... γτ μου ειπε ΕΠΙ ΛΕΞΗ "θελω το χωρο μου και τον χρονο μου ολα θα γινουν απλα μη με πιεζεις εγω σ αγαπαω δεν θελω να χαλασει αυτο"οποτε αυτο κανω ...προφανως το επιθυμητο ειναι να ειμαι μαζι του αυτο δεν κανουμε ολοι στις σχεσεις μας ???φιλικες ερωτικες οικογενειακες κτλ?κανουμε υποχωρησεις για να πανε καλα τι να πω εγω δεν βλεπω καπου τον χειρισμοτου φερομαι τελεια δεν εχω πει ποτε χαζομαρες ουτε τον κανω να ζηλευει ουτε κανω ανωριμοτητες ειμαι κανονικη στοργικη τρυφερη ευχαριστη βρισκω ωραια μερη να παμε (κ εκεινος) δεν καταλαβαινω τους χειρισμους μου...πρεπει να ειμαι τοσο κακια που με περιγραφετε τρολ κ χειριστικη σε λιγο θα βγει οτι εχει κ δικιο ... μου μιλαει αποτομα 1 μηνα τωρα καθε μερα κ τον χειριζομαι εγω???

Enikos

# 119 στις 7/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ολα πιθανολογουνται, βεβαιως βεβαιως...

Το μονο που δεν πιθανολογειται, τοσες σελιδες πια, ειναι το οτι εχουμε φτασει σε ενα σημειο, να τρολαρει η θεματοθετρια και εμεις να προσπαθαμε να την πεισουμε οτι...υποφερει και δεν το ξερει...

Μιλαμε για πολυ καλες ντοματες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από Kristina_

Καλα οτι ειναι τρολ ειναι σιγουρο πια,,,αλλα για να καθεται να γραφει ολα αυτα, ε δεν μπορει, τα εχει βιωσει η τα βιωνει

Εκτος και αν ειναι κανενας αντρας ω θεος να τον κανει που βαριεται πολυ μα πολυ λεμε

Αρέσει στο μέλος jane1978

girl_aloud

# 120 στις 7/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 207
Jenny ματαια προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου (κι εμας μαζι) οτι σε αγαπσει ή οτι ειναι ερωτευμενος. Δεν ισχυει με την καμμια αυτο!Σε προσβαλλει, σε μειωνει, σε συγκρινει με τις πρωην του, σχολιαζει αλλες γυναικες μπροστα σου, προτιμα να περναει χρονο με τους φιλους του κι οχι με εσενα και πιστευεις ακομα οτι σε αγαπαει;Αν αυτο ειναι αγαπη για σενα, κανεις λαθος! Μονο αγαπη δεν δειχνει η συμπεριφορα του! Κι οταν εξαφανιζεσαι, δεν σε ψαχνει επειδη σε αγαπαει, στο εγραψα και σε αλλο μηνυμα αυτο... Σε ψαχνει γιατι ξερει οτι σε εχει δεδομενη και δεν θελει να χασει την επιβεβαιωση που του δινεις! Αν δεν ησουν εσυ, θα βρισκοταν μια αλλη κακομοιρα στη θεση σου, να τραβαει αυτα που τραβας... αυτος μονο τον εαυτουλη του αγαπαει και μην αυταπατασαι οτι θα ξυπνησεις μια μερα και θα αλλαξει η συμπεριφορα του. Ισα ισα, οσο βλεπει οτι τον παιρνει, τοσο χειροτερα θα σου φερεται.
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, jenny_fare
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε