Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξερει τι θελει ή δεν θελει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«3456789101112

Heptamer

# 161 στις 10/9/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065
'Aρεσαν+: 0%

Patience is a Virtue. 

Not everybody's fine skill... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 160 από Mindthegap-

Απορω με την υπομονη σου παντως...

girl_aloud

# 162 στις 10/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 207
Εσυ μια χαρα νορμαλ εισαι. Ο αλλος εχει απωθημενα και συμπλεγματα που τα ξερναει πανω σου, γιατι δεν εβαλες τα ορια σου απο την αρχη. Εσυ δενεσαι οσο περναει ο καιρος, αυτος οχι. Εσυ θελεις να τον γνωρισεις καλυτερα, αυτος οχι. Εσυ θελεις να περνας περισσοτερο χρονο μαζι του, αυτος οχι.Πιστευεις ακομα οτι ταιριαζετε; Δεν το βλεπεις οτι η κακοδαιμονια του εχει πεσει πανω σου;Αστον να παει στο καλο (μην πω που αλλου) και στο μελλον κανε σοφοτερες επιλογες.
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, panagiotismp90 και σε ακόμα 1 μέλος.

jenny_fare

# 163 στις 11/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 67

Σε ευχαριστω πολυ

Το ξερω φαινεται αστειο ισως σε μεγαλυτερους ανθρωπους εδω μεσα αυτο αλλα εγω αληθεια πληγωνομαι και εχω πεσει παρα πολυ... δεν θελω να βγω να κανω τπτ δεν τρωω δεν εχω ορεξη για τπτ

με εχει ριξει πολυ

και ναι ξερω δεν θα ξαναπεσω, οτι και να κανει κ να ξαναεμφανιστει θα πρεπει να προχωρησω δεν μου κανει καλο αυτος ο ανθρωπος

σε ευχαριστω

Παράθεση:
Σχόλιο # 158 από Helenaki4

Τώρα αυτό ειναι ή για γέλια ή για κλάματα . 

Ρε συ , δεν πρεπει να μπερδεύεσαι επειδη κάποιος δεν έχει θάρρος να λέει τα πράγματα ξεκάθαρα , γιατί η πράξη μιλάει από μόνη της . Την πράξη διάβαζε , μην ακούς τώρα σαχλαμάρες .

Ποιος θα σου πει «γλυκεια μου , δεν είσαι για παραπάνω , αλλα μια και σε βλέπω τοσο βολική , δε θα μου κακόπεφτε να σε έτρωγα που και που» .

Θα βρεθούν και άντρες να μιλήσουν στα ίσα , είτε για ναι , είτε για όχι , υπάρχουν και τέτοιοι , σε διαβεβαιώ , αλλα τότε θα το ξερεις , θα ειναι ολοφάνερο . Και φυσικά η πράξη τους θα συμβαδίζει με όσα λένε 1000%.

Προσοχή λίγη θέλουν αυτές οι επαναπροσεγγισεις, ε? Ειναι πιθανό να ακούσεις μεγαλύτερα λόγια , μετάνοιες και δεν ξερω τι αλλο , για να μείνεις εκεί δευτερατζα που λέει κι ο Ενικός . 

Μια και το έκανες απόφαση , τα μπρος πίσω θα φέρουν το ίδιο αποτέλεσμα , αλλα με περισοοτερη ταλαιπωρία . 

Προσοχή κοπελια .

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

jenny_fare

# 164 στις 11/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Του ειχα πει ακριβως αυτο, πως μετα απο 7 μηνες εγω δενομαι σιγα σιγα και το θεωρω φυσιολογικο κ το οτι θελω να δω τους φιλους σου ειναι επειδη θελω να γνωρισω καλυτερα εσενα...

Κ μου ειπε το επικο : ναι αλλα εγω δεν θελω να δεθω, ειδα τι επαθα κ οταν δεθηκα, κομενα αυτα.

Τι εχω ακουσει...

Κ μαλιστα του ειπα γτ δεν λεμε οτι εχουμε μια μονο σεξουαλικη σχεση ή οχι σχεση τελοσπανων κ γτ με αποκαλεις κοπελα σου κτλ κτλ κ μου ελεγε εγω δεν το βλεπω μονο σεξουαλικα θελω συντροφικοτητα κ μονογαμικοτητα !!! 

ναι αλλα μονο οποτε μπορει "θα σε βλεπω οταν μπορω ΕΓΩ" -  μαλλον αυτα τα θελει μονο απο μενα χαχα

αυτα

ναι δεν ταιριαζουμε με τπτ εχεις δικιο 

σ ευχαριστω πολυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 162 από girl_aloud
Εσυ μια χαρα νορμαλ εισαι. Ο αλλος εχει απωθημενα και συμπλεγματα που τα ξερναει πανω σου, γιατι δεν εβαλες τα ορια σου απο την αρχη. Εσυ δενεσαι οσο περναει ο καιρος, αυτος οχι. Εσυ θελεις να τον γνωρισεις καλυτερα, αυτος οχι. Εσυ θελεις να περνας περισσοτερο χρονο μαζι του, αυτος οχι.Πιστευεις ακομα οτι ταιριαζετε; Δεν το βλεπεις οτι η κακοδαιμονια του εχει πεσει πανω σου;Αστον να παει στο καλο (μην πω που αλλου) και στο μελλον κανε σοφοτερες επιλογες.

jenny_fare

# 165 στις 11/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Μα ναι δεν υπαρχει κανονας προφανως

Αλλα κ ουτε ειμαι ανθρωπος που με τον αλλον θελω ολη μερα να ειμαι μαζι του κτλ κτλ

Εχω κ εγω χομπι κ φιλους κ δουλεια οικογενεια ολα

Απλα δεν μπορω κ να εχω μονο 1 φορα την εβδομαδα και κανενα ΣΚ

Το ΣΚ ειμαι πιο χαλαρη και οκ δεν ζητησα ΚΑΘΕ ΣΚ μαζι ...

Εκεινος οταν του λεω αυτα μου λεει "θες να μαστε ολη μερα μαζι κ αν δεν ειμαστε να μιλαμε τηλ" κ εγω ποτε δεν ζητησα κατι τετοιο κ δεν εδειξα κατι τετοιο κιολας- τηλ τον εχω παρει στους 7 μηνες το πολυ 5 με 6 φορες και ποτε δεν του εχω προτεινει να κανουμε κατι αν εχουμε βρεθει τις προηγουμενες μερες, αφου κ εγω κανω αλλα πραγματα...

δεν καταλαβαινω προς τι η τοση υπερβολη... δηλαδη θα μπορουσαμε να βρισκομαστε 2-3 φορες την εβδομαδα ή και ενα σκ στο μηνα πχ καπως ετσι και ολα καλα! μετα απο καιρο κιολας γτ στην αρχη δεν εθιγα καν το θεμα...

κ οκ ισως φταιει κ ο περιγυρος μας... ξερω υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι ανθρωποι στη γη :p απλα εμενα οι φιλοι μου που ειναι σε σχεση ή συγκατοικουν ή βλεπονται πολύ συχνά. Αλλά είμαστε κ μαζί παρεα, κανεις δεν χανει απο κατι... κ ισως εμενα αυτο μου φαινεται το οκ ενω οι δικοι του εχουν κοπελες που τις βλεπουν αραια πολυ και ποτε ολοι μαζι παρεα με γυναικες κτλ (ετσι λεει)

παντως γενικα δεν θελω να ειμαι μαζι του επειδη δεν εχω τι να κανω ή επειδη νιωθω μονη κτλ 

νιωθω μονη απο τοτε που ειμαι μαζι του (μετα το 4μηνο περιπου). Οταν δεν ημουν με κανενα πριν απο αυτον ημουν μια χαρα! γτ τωρα αναγκαζομαι κ αφηνω πραγματα πχ γτ ξερω οτι αν δεν τον δω στο ρεπο δεν θα εχω αλλη ευκαιρια, δεν εχω την ανεση να πω α ναι δεν πειραζει ας βρεθουμε αυριο...και στα ρεπο του οπως καταλαβαινετε εγω δεν ειμαι χαλαρη γτ δουλευω κ παλι δεν εχουμε ωρες

τεσπα ναι θελουμε αλλα πραγματα αλλα ειμαστε κ διαφορετικοι

Παράθεση:
Σχόλιο # 159 από Mindthegap-

Αν συμφωνουν και οι δυο...τιποτα δεν ειναι αφυσικο...

Δεν υπαρχει κανονας στο ποτε βλεπονται δυο ανθρωποι...
Στη δικια σου τη περιπτωση τα πραγματα ειναι πολυ απλα...
Δεν θελετε τα ιδια ...!!!
Κι αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει και λογος να ειστε μαζι...

Kristina_

# 166 στις 11/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.452

Βρε κοπελα, οχι μονο «φαινεται αστειο (τελεια-παυλα! Δλδ σε ΟΛΟΥΣ)» αλλα φαινεται και παθολογικο πια?.και η «σχεση» και η τοση αναλυση ,,,ξεκολλααα 

και αν δεν μπορεις μονη σου, παρε οτι και οση βοηθεια χρειαστει!

Παράθεση:
Σχόλιο # 163 από jenny_fare

Σε ευχαριστω πολυ

Το ξερω φαινεται αστειο ισως σε μεγαλυτερους ανθρωπους εδω μεσα αυτο αλλα εγω αληθεια πληγωνομαι και εχω πεσει παρα πολυ... δεν θελω να βγω να κανω τπτ δεν τρωω δεν εχω ορεξη για τπτ

με εχει ριξει πολυ

και ναι ξερω δεν θα ξαναπεσω, οτι και να κανει κ να ξαναεμφανιστει θα πρεπει να προχωρησω δεν μου κανει καλο αυτος ο ανθρωπος

σε ευχαριστω

Αρέσει στα μέλη Enikos, jenny_fare

seychelles

# 167 στις 11/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 670

Ρωτάς αν είσαι νορμάλ και γράφεις πως έχεις φίλους, οικογένεια, χόμπυ, δουλειά κλπ. Σα να απολογείσαι για κάτι. Δεν έχεις ανάγκη για καμμία επιβεβαίωση ή αποδοχή από κανένα αν είσαι νορμάλ.

Το έχεις, ψιλοκομένο κρεμμυδάκι τον έκανες τον κύριο δε-σας-θέλουμε-δα-και-τόσο-μανδάμ για να προστατεύτεις και να βρεις αυτά που έχεις εσύ ανάγκη, προχωρα γερά και όπου αρέσεις, καλή νέα αρχή.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, jenny_fare και σε ακόμα 3 μέλη.

Qwerty____55

# 168 στις 11/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 749
Αγαπητή Jenny...Σου εχει δωθεί η ευκαιρία ,,, να συζητάς το προβλημα σου ,, με αρκετά ατομα ...γυναικες και άντρες εδω στο forum ... Έχεις ακούσει , παρα πολλές συμβουλές , από όλους...Ομως νομίζω οτι δεν θα σταματήσεις να το αναλύεις ...ξανα και ξανά ...το ιδιο θεμα ...# Και αναρωτιεμαι ,, το γιατί ...!!!.. Προβληματιστικα πολυ ...!!!.Και νομιζω ότι βρήκα την απάντηση ...# Όλη αυτη η επικοινωνία ,, η κουβέντα ,, που κανεις ,εδω ,, προφανώς σου κάνει καλό ...διοτι λειτουργεί ,, σαν ενα μέσον... ψυχοθεραπείας ...!!! ..Έτσι λοιπον ... Είσαι ,, νοερά ..κοντα σε αυτόν που αγαπας , και θέλεις ... δίχως ομως στην πραγματικότητα ..να εισαι μαζι του ...!!!. Φιλικά ...Q...
Αρέσει στα μέλη jenny_fare, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 169 στις 11/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Να δεις που οπως εξελισσεται το ζητηματακι, μαλλον...

Δε βαζει γλωσσα μεσα, για να εξηγει η θεματοθετρια...

Ε και ποσο να αντεξει ο αλλος...

Λεει..."ασε να πιω καμια μπυρα με τα παιδια στο ησυχο, γιατι αυτη θα με τρελανει στο τελος"...

Αμα σου λεω!!!...

Πηρε αλλη τροπη η σκεψη μου, με επιασε το...

Φιλανθρωπικο μου...

Που να την εχεις να σου εξηγει το ιδιο πραμα ενενηντα τρεις μερες σερι?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 166 από Kristina_

Βρε κοπελα, οχι μονο «φαινεται αστειο (τελεια-παυλα! Δλδ σε ΟΛΟΥΣ)» αλλα φαινεται και παθολογικο πια?.και η «σχεση» και η τοση αναλυση ,,,ξεκολλααα 

και αν δεν μπορεις μονη σου, παρε οτι και οση βοηθεια χρειαστει!

Αρέσει στα μέλη jane1978, vidar70

Helenaki4

# 170 στις 11/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Δεν έχει να κάνει με την ηλικία , όσο με τη δουλειά που έχει κάνει καθένας για να στέκεται όρθιος μόνος του. 

Αναμενόμενο να σε έχει ρίξει πολυ , από όσα γράφεις , ο φόβος μη μείνεις μόνη σου σε εξωθούσε στην υπομονή .

Αγκάλιασε τον εαυτό σου , δέξου όλα αυτά τα άσχημα συναισθήματα , πες «μπράβο μου» .

Ξερε οτι θα περάσει , μόλις λιγο συνέλθεις , θα δεις οτι ήδη η αυτοεκτίμηση σου θα έχει ανεβει .

Παράθεση:
Σχόλιο # 163 από jenny_fare

Σε ευχαριστω πολυ

με εχει ριξει πολυ

σε ευχαριστω

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, jenny_fare και σε ακόμα 1 μέλος.

jane1978

# 171 στις 11/9/2021
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 772

1) Δεν σε σέβεται.

2) Σε συνδέει με Μπογκοτά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από jenny_fare

Επισης αλλο που κανει, πολλες φορες μιλαει για αλλες γυναικες ή κοιταει αλλες μπροστα μου και λεει τυπου "πωωω ενας κ@@" και μετα γελαει οτι κ καλα τα κανει για πλακα, στην αρχη του ειχα πει να μη το κανει γτ με ενοχλει κ το εκοψε αλλα μετα το ξαναρχισε και εγω απλα εκανα πως δεν ακουω κ τωρα το κανει πιο εντονα. Ακομα οταν ειμαστε μαζι που ειναι λιγες φορες μιλαει πολυ σε μνματα με τους φιλους του και εγω του λεω καμια φορα οτι πως γινεται να εισαι συνεχεια "σε συνδεση" με τους φιλους σ κ οταν ειμαστε εμεις χωρια να με ξεχνας για ωρες

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, jenny_fare και σε ακόμα 1 μέλος.

jane1978

# 172 στις 11/9/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από Enikos

Τοχω ξαναπει...τα τρολ, τα καταλαβαινω απο το οτι παντα, μα παντα υποστηριζουν το προβλημα, (και καλα), για το οποιο γραφουν στο φορουμ για να βοηθηθουν (και καλα)...

Και το κακο δεν ειναι που τρολαρουν στο φορουμ...εχει πλακα αυτο...

Το κακο ειναι οτι τρολαρουν τα ιδια τον εαυτο τους και υπαρχουν συνανθρωποι μας με πολυ ευαισθητο ΚΝΣ...

Οι οποιοι στην προσπαθεια τους να κατανοησουν ποιος παιζει τις κουμπαρες, με τα εμφανη...νεβριαζουνε καποια στιγμη...

Ε...και στο τελος γινεται του λουκετου...

Ασε μας κουκλιτσα μου, εξι Α4 ναιμεναλλατια...

Αρέσει στο μέλος Enikos

jenny_fare

# 173 στις 12/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Nαι τον εχω "πρηξει" κιολας

Προφανως μολις μιλησω και πω κατι που δεν του αρεσει λεει εχεις δικιο ναι κ την αλλη μερα με παιρνει κ με κραζει. Κ αυτο γινεται τωρα τελευταια κανα μηνα ... οκ ναι τον ζαλισα 1 μηνα που με εχει στο περιμενε αλλους 6 κ οποτε θυμαται μου μιλαει οποτε οχι...αν δεν θελει ή δεν ηθελε να εφευγε  οχι να λεει δε θελω να σε χασω, σ αγαπαω κ ολα θα γινουν @@@ του εδωσα πολλες ευκαιριες κ να εξηγηθει αλλα κ να κανει κατι "για εμας" αν ηθελε (κυριως να εξηγηθει)

σταματαω παιδια 

θα προχωρησω μπροστα

σας ευχαριστω

Παράθεση:
Σχόλιο # 169 από Enikos

Να δεις που οπως εξελισσεται το ζητηματακι, μαλλον...

Δε βαζει γλωσσα μεσα, για να εξηγει η θεματοθετρια...

Ε και ποσο να αντεξει ο αλλος...

Λεει..."ασε να πιω καμια μπυρα με τα παιδια στο ησυχο, γιατι αυτη θα με τρελανει στο τελος"...

Αμα σου λεω!!!...

Πηρε αλλη τροπη η σκεψη μου, με επιασε το...

Φιλανθρωπικο μου...

Που να την εχεις να σου εξηγει το ιδιο πραμα ενενηντα τρεις μερες σερι?...

Enikos

# 174 στις 12/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ψησε κανα μπριζολακι στα καρβουνα για σημερα...

Και μια χωριατικη...

Καμια μπυρα...

Και εισαι τζετ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 173 από jenny_fare

Nαι τον εχω "πρηξει" κιολας

Προφανως μολις μιλησω και πω κατι που δεν του αρεσει λεει εχεις δικιο ναι κ την αλλη μερα με παιρνει κ με κραζει. Κ αυτο γινεται τωρα τελευταια κανα μηνα ... οκ ναι τον ζαλισα 1 μηνα που με εχει στο περιμενε αλλους 6 κ οποτε θυμαται μου μιλαει οποτε οχι...αν δεν θελει ή δεν ηθελε να εφευγε  οχι να λεει δε θελω να σε χασω, σ αγαπαω κ ολα θα γινουν @@@ του εδωσα πολλες ευκαιριες κ να εξηγηθει αλλα κ να κανει κατι "για εμας" αν ηθελε (κυριως να εξηγηθει)

σταματαω παιδια 

θα προχωρησω μπροστα

σας ευχαριστω

Αρέσει στο μέλος jane1978

apolitiii

# 175 στις 12/9/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 880

Βρε κοριτσι... τσουρέκια του τα χεις κάνει... μόλις είδες ότι δεν θέλει συγκατοίκηση χωρίς δεύτερη 

σκέψη θα επρεπε να έχεις φύγει από αυτή τη "σχεση"... είσαι 36 χρονών χάνεις τον χρόνο σου άδικα...για ένα 
τίποτε με μπόλικο καθόλου... ξεκόλλα επιτέλους... προχώρα... μην αποκλειεις σαν και σενα να έχει κι 
άλλες στην αναμονή ή να παίζει κατι με τους φίλους του ..δεν σου αξίζει αυτό που ζεις...
Σου εύχομαι τα καλύτερα

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, TheRedKnight και σε ακόμα 2 μέλη.

jane1978

# 176 στις 12/9/2021
author
Αλλη χώρα

Πάντως εγώ την νιώθω την Τζένη...Μια από τις 3 μακροχρόνιες σχέσεις μου (πού είσαι βρε αχινέ ) συμπεριφερόταν παρόμοια,κοιτούσε μπροστά μου άλλες,τι κοιτούσε δηλαδή ξελαιμιαζόταν, έκανε μειωτικά σχόλια για την εμφάνισή μου,με έγραφε γενικώς ,ήταν μια κρύο μια ζέστη,κλπ κλπ κλπ...ώσπου να αντιληφθώ ότι επρόκειτο για ένα χειριστικό/τοξικό άτομο πέρασαν 2 χρονάκια...αλλά εντάξει κάποια στιγμή το έπιασα το υπονοούμενο και έκοψα ρόδα μυρωμένα...Θέλω να πω ότι δεν είναι εύκολο να καταλάβεις όταν είσαι ο άμεσα εμπλεκόμενος σε μια τέτοια σχέση...ό,τι και να λέμε/συμβουλεύουμε εμείς οι απέξω,αν δεν φάει η ίδια τα μουτράκια της δεεεν...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, TheRedKnight και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 177 στις 12/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εχει παθει μεγαλη ζημια η κοπελα...

Αλλα, θα σου...εξηγησει...

(σε ζηλευω)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 176 από jane1978

Πάντως εγώ την νιώθω την Τζένη...Μια από τις 3 μακροχρόνιες σχέσεις μου (πού είσαι βρε αχινέ ) συμπεριφερόταν παρόμοια,κοιτούσε μπροστά μου άλλες,τι κοιτούσε δηλαδή ξελαιμιαζόταν, έκανε μειωτικά σχόλια για την εμφάνισή μου,με έγραφε γενικώς ,ήταν μια κρύο μια ζέστη,κλπ κλπ κλπ...ώσπου να αντιληφθώ ότι επρόκειτο για ένα χειριστικό/τοξικό άτομο πέρασαν 2 χρονάκια...αλλά εντάξει κάποια στιγμή το έπιασα το υπονοούμενο και έκοψα ρόδα μυρωμένα...Θέλω να πω ότι δεν είναι εύκολο να καταλάβεις όταν είσαι ο άμεσα εμπλεκόμενος σε μια τέτοια σχέση...ό,τι και να λέμε/συμβουλεύουμε εμείς οι απέξω,αν δεν φάει η ίδια τα μουτράκια της δεεεν...

Αρέσει στο μέλος jane1978

jane1978

# 178 στις 12/9/2021
author
Αλλη χώρα

Λέω να την κάνω σιγά σιγά...

Παράθεση:
Σχόλιο # 177 από Enikos

Εχει παθει μεγαλη ζημια η κοπελα...

Αλλα, θα σου...εξηγησει...

(σε ζηλευω)...

Αρέσει στο μέλος Enikos

jenny_fare

# 179 στις 12/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Παιδια καποιοι με κοροιδευετε αλλα δε μπορω να το καταλαβω γτ το κανετε...

Ψεματα δεν λεω σε τπτ απο ολα αυτα αλλά δεν ειναι κ ευκολο να διαγραψεις απο το μυαλο σου ετσι απλα μια κατασταση αν δεν αποστασιοποιηθεις... οπως λεει κ η Jane πανω...
Γενικα δεν εχω κανει πολλες σχεσεις στη ζωη μου αλλα ηταν ολες σχεσεις...δεν μου εχει ξανατυχει αυτο κ δεν ξερω πως να το διαχειριστω. Εσας σας φαινεται αστειο αλλα εγω εχω παθει αγχος, στεναχωρια κ ολα αυτα τεσπα...Γιατι απλα δεν μου εχει ξανατυχει
Μου εχει τυχει να παει να ξεκινησει κατι αλλα να μη "βγαινει" απο τον 1ο μηνα ομως κ να μη προχωραει η κατασταση, μου εχει τυχει (προφανως) να χωρισω για διαφορους λογους οπως αποσταση ή βαρεθηκαμε ή τελειωσε η φαση αλλά να ειμαι με καποιον 7 μηνες κ να τραβολογιεται αυτο κ να νομιζω εγω οτι παει καλα να του το συζηταω κ να μου λεει ναι θελω να ειμαστε μαζι αλλα να μην ειμαστε στην ουσια δεν μου εχει ξανατυχειΓι αυτο κ τοσους μηνες (πλην τωρα) εδινα χρονο κ δεν ελεγα κατι γτ πιστευα οτι ελεγε (οτι ειναι πιεσμενος ο χρονος του, οτι θελει λιγο χρονο να δουμε πως θα παει κ να μη πεσουμε με τα μουτρα, οτι ετσι ειναι ο χαρακτηρας του κτλ κτλ) - δεν πιστευα ΜΕ ΤΠΤ οτι ελεγε ψεματα ή αδιαφορουσε κ οταν ειμασταν μαζι αγκαλιες κ ολα αυτα δεν μπορω να πιστεψω οτι καποιος μπορει να προσποιηθει!!!
Οποτε μην σας φαινεται περιεργο οτι δεν μπορω να ξεκολησω ευκολα... κ μη με κραζετε γτ τι νοημα εχει...Το οτι υπεραναλυω ειναι κ αυτο μια ψυχολογικη κατασταση δυσκολη που την δουλευω...
Δεν το κανω ουτε για να πεισω τον εαυτο μου οτι αξιζει, ουτε γτ δεν μπορω να δω την αληθεια ούτε για να σας βαλω να λογομαχειτε...απλα βρηκα ενα μεσο να εκφρασω τις σκεψεις μου και με βοηθατε (κατι σαν ψυχοθεραπεια που εγραψε πανω κ ο Qwerty) και ευχαριστω.
Προφανως οπως ολοι σς θα θελα μια σχεση με σεβασμο κ αλληλοεκτιμηση και να περναω καλα αλλά αυτή τη στιγμη δεν το εχω  (κ δεν ξερω αν θα το εχω ποτε) και ξερω πως τελειος δε ειναι κανεις προφανως... αλλα οκ κολλησα τωρα σε αυτη τη κατασταση κ προσπαθω να δω τι θα κανω...
Οι φιλοι μου ολοι μου λενε τα ιδια (επειδη δεν τον εχουν γνωρισει κιολας κ ολο μου λενε γτ δεν ερχεται ποτε κτλ ) αλλα επειδη με ξερουν και με αγαπανε ισως δεν ειναι αντικειμενικοι γι αυτο στραφηκα εδω...
Αυτο...
Αρέσει στα μέλη seychelles, Qwerty____55

jenny_fare

# 180 στις 12/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Επισης αν του τα χω κανει τσουρεκια ας μη μου ξαναμιλησει, εγω οποτε του λεω τερμα ή οποτε τσακωνομαστε δεν τον παιρνω ποτε τηλ ουτε στελνω μνμ 1η, ουτε συνεχιζω τις αναλυσεις κτλ . Αυτος με παιρνει κ μου ελειψες κ δε θελω να χωρισουμε κ θελω να μαστε μαζι κ δεν τα εννοω κτλ κτλ

Κ τωρα μου ειχε πει  να βρεθουμε να τα συζητησουμε απο κοντα, μα τι αλλο να πουμε απο κοντα??? αφου τον εχω πρηξει γτ θελει κ αλλο πρηξιμο απο κοντα? μαλακιες

Συγκατοικηση δεν θελω ουτε εγω ακομα, δεν μου εχει βγει ειδικα μαζι του. Δεν ξερω πως θα μου βγαινε με καποιον αλλον ... αλλα θελω πιο συχνη επαφη εστω λιγο ενδιαφερον! Δεν ειμαι ανθρωπος που ζηταει κ 24/24 ουτε ρομαντικη κ @@@ καθολου... απλα πραγματα θελω κ ξερω κ τι θελω πλεον κιολας!

Ειμαι ξεκαθαρη με ολους εξ αρχης (παντα ημουν) γτ δυστυχως ή ευτυχως δεν ειναι του στυλ μου να μπλεκω σε χαζοπεριπετειουλες...δεν το χω πως να το κανουμε...οποτε στη ζωη μου οκ δεν πιστευα οτι καποιος θα ναι τοσο "μπερδεμενος" κ το μια κρυο μια ζεστη δεν το εχω ξανανιωσει ποτε!

Τωρα ειπα τερμα κ δεν θα του ξαναπαντησω τπτ ποτε και ελπιζω να το κρατησω κ ελπιζω να αργησει κ να μου μιλησει να μπορεσω λιγο να σκεφτω πιο καθαρα γτ οσο περνανε οι μερες ολο κ πιο καθαρα μου βγαινει οτι δεν μου αξιζει αυτος ο ανθρωπος...ή οτι τεσπα οτι κ να ναι δεν κανουμε μαζι...

ευχαριστω

Παράθεση:
Σχόλιο # 175 από apolitiii

Βρε κοριτσι... τσουρέκια του τα χεις κάνει... μόλις είδες ότι δεν θέλει συγκατοίκηση χωρίς δεύτερη 

σκέψη θα επρεπε να έχεις φύγει από αυτή τη "σχεση"... είσαι 36 χρονών χάνεις τον χρόνο σου άδικα...για ένα 
τίποτε με μπόλικο καθόλου... ξεκόλλα επιτέλους... προχώρα... μην αποκλειεις σαν και σενα να έχει κι 
άλλες στην αναμονή ή να παίζει κατι με τους φίλους του ..δεν σου αξίζει αυτό που ζεις...
Σου εύχομαι τα καλύτερα

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«3456789101112
Δεν μπορείτε να απαντήσετε