Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελειωσε?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mariaa82

# 1 στις 23/9/2021
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Τελειωσε?

Γεια σας παιδια! 

Λοιπον, με τον συντροφο μου(34) ειμαστε μαζι 2 χρονια. Βασικα τα παμε καλα, αν εξαιρεσουμε οτι, οταν ξενερωνει μαζι μου η μετα απο καβγα, εξαφανιζεται απο προσωπου γης και ουτε μηνυμα και ουτε απανταει και στα δικα μου μηνυματα! Πριν 2 εβδομαδες τον κρατησα μουτρα, γιατι με νευριασε μια φιλη της ξαδερφης του, γιατι ειχε δεχτει το αιτημα φιλιας της. 3 μερες κρατησε αυτο (να μην μιλαμε), οσπου ειχε κανει αυτος μετα την πρωτη κινηση να με μιλησει και ολα καλα.. μετα απο μια εβδομαδα βλεπω likes με καρδουλες απο αυτην, ειναι φανερο οτι τον γουσταρει και το παραδεχεται και ο ιδιος αλλα οταν κρατησα παλι μουτρα εξαιτιας της θιχτηκε απο πανω, γιατι λεει δεν τον εμπιστεομαι! Εγω ομως τον εμπιστευομαι δεν ειναι εκει το θεμα, εμενα με πειραξε που της δινει αερα, που δεχετε το αιτημα φιλιας και γενικος που την μιλαει απο την στιγμη που ξερει οτι τον γουσταρει! Τελος παντων, αυτο εγινε πριν 5 μερες, απο τοτε δεν μιλαει αλλο, ουτε μηνυμα ουτε τιποτα. Προχθες τον στελνω μηνυμα, και απαντησε θυμωμενα, οτι δεν τον εμπιστευομαι κτλ, χθες παλι προσπαθησα να κανω μια κινηση, και δεν απανταει καν αλλο στα μηνυματα μου. Και δεν ξερω αν το κανει τωρα επιτηδες αυτο για να με τιμωρησει η αν ξενερωσε για τα καλα και η σιωπη του ειναι το τελος της σχεσεις μας!  Και δεν ξερω πως να φερθω τωρα Να τον ξαναστειλω μηνυμα η να τον αφησω στην ησυχια του και να περιμενω μπας και στειλει αυτος οταν ηρεμισει? Να ηρεμισει απο τι ομως? Γιατι τον κρατησα μουτρα? Ειναι αυτος λογος για να μην μιλαει αλλο η για να χωρισει? Εχω στεναχωρεθει πολυ με την σταση του..

Heptamer

# 2 στις 23/9/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.033

Nα μην τον στειλεις τιποτα. Αστονε να δεις ποσο καιρο θα κανει να σε στειλει αυτος.

Αν εξακολουθησει να κανει την παπια, τον στελνεις μηνυμα ή καλυτερα τον παιρνεις τηλεφωνο και τον ξeχezεις για την ανωριμη / παιδιάστικη / χειριστική σταση του να μη σε μιλάει, γαϊδούρι αντρας. 

Αν θελει να χωρισετε (και να τα φτιαξει με τη φιλη της ξαδερφης του) να σε το πει ντομπρα και να παψει να κρυβεται σα γυναικούλα. Ετσι να τον πεις.

Το θεμα ειναι γιατι καυγαδιζετε συνεχώς. Μηπως τον κανεις συνεχως ζήλειες και αγανακτεί ο άνθρωπος?

Αρέσει στα μέλη cara-mela, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

archagellos

# 3 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

γραφεις οτι εχετε καβγαδες ...μουτρα και αυτο μαλλον κραταει καιρο . 

Νορμαλ σχεση ειχατε ποτε ?

καλο ειναι να παρει ο  καθενας τον δρομο του .

Διοτι εαν δεν γινει τωρα ...θα γινει σε καποια στιγμη 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Broken_Guy

# 4 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον!

29 χρονών εσύ και ασχολείσαι με τα likes και τις καρδούλες...34 αυτός και κρατάει μουτράκια σαν μπέμπης που του πήραν το γλυφιτζούρι...Τρολλοθέμα πρέπει να είναι, δεν μπορεί να συμβαίνουν αυτά σε τέτοιες ηλικίες...γι αυτό κλείνω ευχόμενος καλά στέφανα να έχετε κοπελιά!
Αρέσει στα μέλη cara-mela, archagellos και σε ακόμα 5 μέλη.

mariaa82

# 5 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ευχαριστω για την απαντηση! Οχι δεν καυγαδιζουμε συνεχως, δλδ αλλες φορες ειναι για ασχετους λογους, οπως μαλωνει ενα ζευγαρι.. και δεν ειμαι ατομο που να ζηλευει, τον εμπιστευομαι, αλλα με αυτην εδω τα εχω παρει πολυ ασχημα, γιατι εχει πολυ μεγαλο θρασσος, ειναι χαρακτηρας που θελει να αρεσει στους αντρες και προκλητικη! ξερω οτι δεν θα με απατουσε, και ουτε θα εκανε τιποτα με αυτην.. τον εχω ζαλιζει με αυτην ενταξει ναι, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει τωρα για αυτο τον λογο να πεισμωσει και να μουτρωσει τοσο πολυ ωστε να εξαφανιστει και να μη στελνει κανενα μηνυμα και καθομαι και κλαιω και περιμενω και αυτος τιποτα, δεν μιλαει!

Hellboy_

# 6 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

Ρε μανιτσα μου αν απο τις 30 μερες του μηνα τις 29 του κρατας μουτρα τι θελεις να κανει?

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

panagiotismp90

# 7 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

τι του ελεγες στο μηνυμα που του εστειλες μαρακι μου?

Αρέσει στο μέλος seychelles

Enikos

# 8 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742

Το ποιο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mariaa82

Τελειωσε?

Αρέσει στα μέλη archagellos, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 9 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Αγαπητή θεματοθετρια 

Δείξτε λιγο οίκτο στον αναγνώστη . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από mariaa82

και δεν ειμαι ατομο που να ζηλευει, τον εμπιστευομαι, αλλα με αυτην εδω τα εχω παρει πολυ ασχημα, γιατι εχει πολυ μεγαλο θρασσος, 

τον εχω ζαλιζει με αυτην ενταξει ναι,

Αρέσει στα μέλη cara-mela, Silektis και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 10 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Περίληψη

Δύο έφηβοι κάνουν πείσματα ο ένας στον άλλο.Να τα συνεχίσουν μεταξύ τους ή με άλλους ?
Αρέσει στα μέλη Briar789, Broken_Guy και σε ακόμα 2 μέλη.

archagellos

# 11 στις 24/9/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από mariaa82
Ευχαριστω για την απαντηση! Οχι δεν καυγαδιζουμε συνεχως, δλδ αλλες φορες ειναι για ασχετους λογους, οπως μαλωνει ενα ζευγαρι.. και δεν ειμαι ατομο που να ζηλευει, τον εμπιστευομαι, αλλα με αυτην εδω τα εχω παρει πολυ ασχημα, γιατι εχει πολυ μεγαλο θρασσος, ειναι χαρακτηρας που θελει να αρεσει στους αντρες και προκλητικη! ξερω οτι δεν θα με απατουσε, και ουτε θα εκανε τιποτα με αυτην.. τον εχω ζαλιζει με αυτην ενταξει ναι, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει τωρα για αυτο τον λογο να πεισμωσει και να μουτρωσει τοσο πολυ ωστε να εξαφανιστει και να μη στελνει κανενα μηνυμα και καθομαι και κλαιω και περιμενω και αυτος τιποτα, δεν μιλαει!

Αγαπητη ,

λαβε υποψη σου οτι 

Ενα ζευγαρι δεν μαλωνει για ασχετους λογους ...ουσιαστικα ενα ζευγαρι το οποιο θελει να ειναι μαζι και να εχουν  σχεση ...δεν μαλωνει 

Το καθε μερος καταθετει την αποψη του για καποιο θεμα ...δεν μαλωνει ομως 

Το να καυγαδιζει ενα ζευγαρι ...για ασχετους ή για σχετικους λογους υποδηλωνει οτι δεν ειναι ζευγαρι 

και πανω απο ολα θα πρεπει να τα βρουν πρωτα με τον εαυτο τους και μετα να μπουν σε σχεση 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Heptamer και σε ακόμα 2 μέλη.

girl_aloud

# 12 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 179
Μπεμπεκια ειστε και παιζετε... grow up!
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 13 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742

Σε βλεπω στη γυαΛΛα μου να ετοιμαζεις αποσκεβες...

Ριξε μια ματια μην εχει ληξει το διαβατηριο και...

Καμε καμποσο συναΛΛαγμα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από mariaa82

Αρέσει στα μέλη giorgos170, archagellos

seychelles

# 14 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 647

Οι άνθρωποι μιλάνε μεταξύ τους τι να κάνουμε, το ότι αυτή τον γουστάρει δεν είναι λόγος να μη της μιλάει. 

Ότι έχεις γράψει είναι για το τι κάνει εκείνη. Αυτός, με βάση ότι γράφεις, δεν φαίνεται να έχει κάνει απολύτως τίποτα που να σε μειώνει, να σε προσβάλει όσον αφορά το κομμάτι της επικοινωνία του με εκείνη την κοπέλα.
 Τώρα με τρεις μέρες silent treatment από τον ένα ή τον άλλο δεν ακούγεται και πολύ ευχάριστη η σχέση, οπότε τι κάθεστε μαζί, σπάτε ο ένας τα νεύρα του άλλου.
 Του τα χεις πει όσα ήθελες να πεις, τα άκουσε, φτάνει, δε χρειάζεται ξανά άλλο μύνημα να τα ξαναπείς να τα ξαναδιαβάσει να ξαναοτιδήποτε.
 Πάντως ναι, το συνεχές πρήξιμο μια χαρά λόγος είναι να χωρίσει κανείς, πόσα ντεπόν να πάρει πια κανείς σε ένα απόγευμα. Αν θέλετε να επικοινωνείτε αλλιώς μπορείς πάντα να ξεκινήσεις εσύ ζητώντας συγνώμη και αν αλλάξει και αυτός το πως επικοινωνεί ίσως μετά τα πάτε καλύτερα μεταξύ σας.
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, archagellos

mariaa82

# 15 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
@hellboy_ δεν τον κρατησα μουτρα 1 μηνα, μια μερα ηταν μονο που ειχα νευριασει και μετα δεν με μιλουσε αλλο για 3 μερες, μετα απο μια εβδομαδα παλι την ειχα αναφερει και νευριασε και δεν μιλαει τωρα παλι[email protected]_guy δεν νομιζω να εχει καμια σχεση η ηλικια@archagellos εχουμε μια νορμαλ σχεση και δεν μαλωνουμε συχνα, φυσιολογικα, δεν γινεται στα 2 χρονια να μην εχει μαλωσει ενα ζευγαρι, απλως εχει το χαρακτηρα να κραταει μουτρα οταν κατι δεν του αρεσει και να μην μιλαει@ panagiotismp90 στο μηνυμα τον ειπα οτι δεν εχει δικιο που κραταει μουτρα γιατι και αυτος στη θεση μου θα ειχε θυμωσει και οταν οριμασει να μιλησει.. ειχε απαντηση σε αυτο το μηνυμα και ελεγε οτι δεν τον εμπιστεομαι κτλ προχθες που ξαναεστειλα, εστειλα μια αστεια εικονα ασχετη να γελασει και δεν απαντησε, μετα δεν εστειλα τιποτα αλλο[email protected] χαχαχα η σχεση αν τελειωσε

seychelles

# 16 στις 24/9/2021
author
Βερμούδες

Καλά κάνει, τον έχεις ζαλίσει τον άνθρωπο, άστον να ηρεμήσει και μιλάτε μετά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από mariaa82
καθομαι και κλαιω και περιμενω και αυτος τιποτα, δεν μιλαει!

seychelles

# 17 στις 24/9/2021
author
Βερμούδες

Με άλλους τι θα αλλάξει, το ποιός είναι που παίρει τα ντεπόν το απόγευμα ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

Περίληψη Δύο έφηβοι κάνουν πείσματα ο ένας στον άλλο.Να τα συνεχίσουν μεταξύ τους ή με άλλους ?

Αρέσει στα μέλη cara-mela, Kristina_

mariaa82

# 18 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
@archagellos δεν συμφωνω με αυτο, δεν υπαρχει ζευγαρι που να μην εχει μαλωσει εστω μια φορα! δεν εννοω σοβαρους καβγαδες, βαρβατους χωρισμους και αλλες συνηθεις σοβαρες αιτιες

seychelles

# 19 στις 24/9/2021
author
Βερμούδες

Ο άνθρωπος θέλει μερικές μέρες ντεπόν να του φύγει ο πονοκέφαλος από όλο αυτό. Αν παρά τα 3ημερα που δε μιλάτε κλπ, τον θες πίσω (δικό σου θέμα) και θες να στείλεις κάτι, το μόνο που το μαζεύει είναι κάτι σαν αυτό για να αποκαταστήσεις επικοινωνία,

" Δε θέλω εντάσεις μεταξύ μας.Ένοιωσα άβολα που σε διεκδικούσε ανοιχτά και ανησυχησα για εμάς. Το παράκανα και δε θα ξαναγίνει, μη του δώσεις παραπάνω σημασία από όσο πρέπει.

"
 Αν απαντήσει, έχεις πετύχει μακρινό απόγονο του Βούδα και να λες και ευχαριστώ μετά από τόσο ζάλισμα που του έκανες χωρίς αυτός να έχει κάνει απολύτως τίποτα.
 Άμα μιλήσετε μην αρχίσεις τα πως θα έπρεπε να νοιώσει, τι θα έπρεπε να σκέφτεται και γενικά άστον τον κατάλογο με τις οδηγίες, βάλτον στην άκρη.

Σα μωρά παιδιά κάνετε και οι δύο, εσύ πιο από αυτόν κιόλας.

Αρέσει στο μέλος mariaa82

archagellos

# 20 στις 24/9/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από mariaa82
@archagellos δεν συμφωνω με αυτο, δεν υπαρχει ζευγαρι που να μην εχει μαλωσει εστω μια φορα! δεν εννοω σοβαρους καβγαδες, βαρβατους χωρισμους και αλλες συνηθεις σοβαρες αιτιες

Αγαπητη ,

πολυ καλα κανεις δεν συμφωνεις 

Αλλα οταν σε καποια στιγμη της ζωης σου βρεις εναν συντροφο που δεν θα εχεις καυγαδες ή οτι δηποτε αλλο ...θα καταλαβεις τι εννοώ .

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, seychelles
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε