Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελειωσε?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

MiltosRNLI1930

# 21 στις 24/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253
'Aρεσαν+: 0%

Eνω

αυτοι πινουν τις μπυρες τους στην ψαροταβερνα του Ξυπολητου στη Λουτσα κατσε και σκεψου γιατι κραταει μουτρα οπως το λες Μανταμιτσα μου .

Αρέσει στα μέλη Sourygia, seychelles και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 22 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Δλδ εσυ εχεις γνωρισει ΟΛΑ τα ζευγαρια και ξερεις καλα τι κανει και τι δεν κανει το καθενα???

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από mariaa82
@archagellos δεν συμφωνω με αυτο, δεν υπαρχει ζευγαρι που να μην εχει μαλωσει εστω μια φορα! δεν εννοω σοβαρους καβγαδες, βαρβατους χωρισμους και αλλες συνηθεις σοβαρες αιτιες

Αρέσει στα μέλη Enikos, MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 23 στις 24/9/2021
author

Δεν καταλαβα

https://www.youtube.com/watch?v=-u41ZdUlZRo

ποτε , γιατι περιμενουν στην προβλητα με το σακιδιο στην πλατη και την παγωμενη μπουγατσα στο χερι να επιβιβαστουν στο πλοιο για τη Μυκονο ! Ενω στη Λουτσα εχει τα φτηνωτερα δωματια και 12 ευρω το κουρεμα στον Παναγιωτη τον κουρεα .
Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos

NATASSA196

# 24 στις 24/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Προσεξε το αυτο με τα μουτρα,αν δεν το αντεχεις,τελειωσε το εσυ.γιατι δεν προκειται να αλλαξει,ειναι το τυπακι του...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από mariaa82
@hellboy_ δεν τον κρατησα μουτρα 1 μηνα, μια μερα ηταν μονο που ειχα νευριασει και μετα δεν με μιλουσε αλλο για 3 μερες, μετα απο μια εβδομαδα παλι την ειχα αναφερει και νευριασε και δεν μιλαει τωρα παλι[email protected]_guy δεν νομιζω να εχει καμια σχεση η ηλικια@archagellos εχουμε μια νορμαλ σχεση και δεν μαλωνουμε συχνα, φυσιολογικα, δεν γινεται στα 2 χρονια να μην εχει μαλωσει ενα ζευγαρι, απλως εχει το χαρακτηρα να κραταει μουτρα οταν κατι δεν του αρεσει και να μην μιλαει@ panagiotismp90 στο μηνυμα τον ειπα οτι δεν εχει δικιο που κραταει μουτρα γιατι και αυτος στη θεση μου θα ειχε θυμωσει και οταν οριμασει να μιλησει.. ειχε απαντηση σε αυτο το μηνυμα και ελεγε οτι δεν τον εμπιστεομαι κτλ προχθες που ξαναεστειλα, εστειλα μια αστεια εικονα ασχετη να γελασει και δεν απαντησε, μετα δεν εστειλα τιποτα αλλο[email protected] χαχαχα η σχεση αν τελειωσε

apolitiii

# 25 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Καλά σε κάνει και δεν απαντάει στα μηνύματά σου...αφου τον κρατάς μούτρα ...

Να μάθεις οτι αν τον αγαπάς πρέπει να τον έχεις εμπιστοσύνη...και οχι για ψιλου πηδημα να τον κάνεις
 σκηνες ζηλοτυπίας...του τα έκανες τσουρέκια...δεν το καταλαβαίνεις??...με την συμπεριφορά σου τον 
σπρώχνεις στην αγκαλιά της άλλης της αχωνευτης ... από αντίδραση...
Λες ότι όλα τα ζευγάρια καυγαδίζουν...αν αγαπιούνται τα ζευγάρια δεν μαλώνουν... συζητούν...με την 
συζητηση βρίσκουν λύσεις στα προβλήματα...

Αρέσει στα μέλη Enikos, mariaa82

jenny_fare

# 26 στις 24/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 67

Λοιπόν θα σου πω πως δεν τελείωσε! σγρα κ δεν θα τελειώσει εύκολα αν δεν το κάνεις εσύ. 

Ο άνθρωπος αυτός θα γυρναει πάντα σε σένα όσες μέρες κ αν κάνετε να μιλήσετε. Ισως απο συνηθεις, ισως επειδη σε αγαπαει οντως (αυτο εσυ το ξερεις νομιζω). Η ανασφαλεια που νιωθεις εσυ ομως αυτες τις μερες που δεν μιλατε ειναι τρελα αγχωτικη, ειναι παρανοικη , την εχω ζησει προσφατα με ταχυκαρδιες κτλ (δεν ξερω αν φτανεις σε αυτο το σημειο εσυ). Καθε φορ αθα βιωνεις εναν μικρο χωρισμο, ποσο να ζησεις με αυτο;;; Σε καταλαβαινω πραγματικα τρελα δυσκολο...
Επείδή (αν δεις το θέμα μου) πέρασα και εγώ από μία ότι να ναι κατάσταση θα σου πω απο την δικη μου εμπειρια οτι οι σχεσεις που εχουν τοσο εγωισμο δεν ευδοκιμουν ευκολα! Βεβαια προφανως με τον καιρο κ με δουλεια κ με επιμονη εγω εχω την ελπιδα οτι ολα θα αλλαξουν κ παντα εχω εμπιστοσυνη στους ανθρωπους (κ ας τρωω μουτρα) Πχ τη δικη μου περιπτωση ολοι λενε "ειχε αλλη" εγω λεω δεν ειχε απλα ειναι ψιλοαρρωστος ψιλοπληγωμενος δεν μου φερθηκε καλα αλλα οκ αστον να παει ... Στην δικη σου περιπτωση καπως το ιδιο θα λεγα αν ημουν στη θεση σου, θα λεγα ας κανω υπομονη να δω πως θα παει ας κανω μια προσεγγιση κ αν δεν καλυτερα να μεινω μονη μου! 
Θα σου προτεινα με μια πολυ ηρεμη κ ειλικρινη συζητηση να του μιλησεις, να του πεις οτι δεν σου αρεσει να χανεται, οτι νιωθεις ανασφαλεια, οτι νιωθεις οτι δεν σε καταλαβαινει... να του πεις οτι προτιμας να το συζητατε ή εστω να πηγαινετε μια βόλτα από το να χανεστε...Για μενα δεν ειναι ωραιο να μη το λυνετε κ να κανετε πισω , ειναι σαν να βαζεττ το προβλημα κατω απο το χαλακι.. Πραγματικα ζητα του με οσο πιο ομορφο τροπο μπορεις να αλλαξετε τακτικη, δειξε εσυ τον δρομο. Μη του ξανακρατησεις μουτρα... ποτε οτι κ να κανει... να το συζητας ή εστω να προσπαθεις. Ακομα κ αιτια χωρισμου να ειναι να το πεις ευθεως κ να φυγεις!  Κ να του πεις σε μια ηρεμη στιγμη σας οτι θες να ωριμασει η σχεση σας και να νιωσεις οτι ειναι διπλα σου κ μαλιστα να πεις συγνωμη αν κ εσυ  κρατουσες μουτρα, να προσπαθησεις να μη ξανασυμβει να αλλαξετεε τακτικη...Θεωρω αν θες οτως αυτη τη σχεδση αυτο ειναι που χρειαζεται...ταπεινη μου αποψη σαμπως κ εγω τα κανω καλα χαχα
Τωρα θα πω κ το αλλο, εδω μεσα ειναι πολλοι αυστηροι καποιοι, κ το καταλαβαινω. 

Εμενα αυτό με βοήθησε γιατί κάποιοι χλευασμοί με έκαναν να καταλάβω οτι κατι δεν παει καλα... κ το εκοψα μαχαιρι αυτο που ειχα (οχι μονο απο τις συμβουλες εδω προφανως αλλα δεν το αξιζα, ομως μετρησαν, με ταρακουνησαν). 
Θα σου πω τι ενοιωσα, ενοιωσα οτι αν εχω την αναγκη να γραψω σε ενα φορουμ παρα να μιλησω σε αυτον τι κανω μαζι του;Μηπως να το σκεφτεις;;; Απο την αλλη οι σχεσεις ειναι δυσκολες μην ειμαστε κ τοοοσο αυστηροι...δηλαδη οκ δεν γινεται να εχεις σχεση χωρις τσακωμους, χωρις τπτ, αυτα που γινονται εξω αστα... απιστιες κτλ ...δηλαδη σκεφτομαι πλεον οτι ποια σχεση ειναι καλη? Που λενε ολοι φυγε,ξεκολα κτλ ... δεν ειναι ευκολο... 
Απλα κ παλι πρεπει να δεις τι θες εσυ!!!Δηλαδη κριμα ειναι να χανεις χρονο με σχεση που δεν σε γεμιζει, αν κ ξερω πως η ανασφαλεια χτυπαει κοκκινο, θα σκεφτεσα αν χωρισω θα αν βρω κατι να με γεμιζει ποτε κ λες κατσε εδω που ξερω... τα νιωθω κ εγω κ ειμαι σε φαση που περναω χαλια χαλια αστα ... "πενθω" εναν ανθρωπο που με ειχε 7 μηνες γραμμενη αλλα οκ θα σηκωθω ξανα κ πλεον ειμαι σγρη ειναι καλυτερο μονος απο το να εγκλωβιζεσαι... αλλα στην προκειμενη εσυ ξερεις καλυτερα κ ζυγιζεις! 
Απλα μην δικαιολογεις καταστασεις, οταν φτανουμε να δικαιολογουμε κατι δεν παει καλα...Δυστυχως... Αν κανεις ψυχοθεραπεια ειμαι σιγουρη θα σε βοηθησει πολυ!
Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, mariaa82

mariaa82

# 27 στις 25/9/2021
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 5
@jenny_fare ειναι ακριβως ετσι οπως το λες! το να μην σε μιλαει ο ανθρωπος που αγαπας για μερες ειναι σαν πενθος! εγω δεν μπορω ουτε να φαω ουτε να κοιμηθω, σαν να εχουμε χωρισει νιωθω και μετα τσουπ εμφανιζεται παλι, σαν να μη συνβαινει τιποτα! Οπως και τωρα παλι, με εστειλε πριν λιγο μυνημα και με μιλησε σαν να μη συμβαινει τιποτα! μου ελεγε εντελος ασχετα! Καταλαβαινω οτι μετα απο εναν καβγα η μια διαφωνια θελει ο αντρας την ησυχια του, εστω και για μερες, αλλα να το πει πριν εξαφανιστει! Να πει πχ θελω να μεινω για λιγο μονος μου, θα σε στειλω μυνημα οταν θα εχω ηρεμισει.. αλλα να εξαφανιζεται χωρις καμια κουβεντα και να μην ξερεις τι θα γινει απο δω και περα ειναι πολυ ασχημο αυτο.. αλλα τον αγαπω και δεν θα τα ανεχομουνα αυτα αν δεν αξιζε, το μονο του ελαττωμα ειναι αυτο που εξαφανιζεται.. θα προσπαθησω να τον μιλησω να τον πω αυτα που με ειπες και σ’ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και την συμβουλη!
Αρέσει στο μέλος jenny_fare

Enikos

# 28 στις 25/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Βγαζεις και κεκακια, καφε και κονιακ?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από mariaa82

το να μην σε μιλαει ο ανθρωπος που αγαπας για μερες ειναι σαν πενθος!

Αρέσει στα μέλη Sourygia, apolitiii

MiltosRNLI1930

# 29 στις 25/9/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Enikos

Βγαζεις και κεκακια, καφε και κονιακ?...

Περιμενω την Madame Paralie οταν επιστρεψει απο την Ανταρκτικη να σχολιασει το πενθος 

Αρέσει στο μέλος Enikos

jenny_fare

# 30 στις 25/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Nα σαι καλα

Πες του οπως τα νιωθεις εσυ, το θεμα ειναι να μιλησετε ειλικρινα κ το τι νιωθετε οχι μονο κατηγοριες κτλ

Προς απαντηση για το πενθος:

Το "πενθος" προφανως ειναι μεταφορικο οπως και στην ψυχολογια γενικα αναφερεται οτι ο χωρισμος εμπεριεχει μεγαλο ψυχικο πονο ειδικα για πιο ευάλωτες ομάδες ανθρώπων. Χωρις να συγκρινουμε προφανως το πραγματικό πένθος με το τι νιώθουμε ύστερα από έναν χωρισμό.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από mariaa82
@jenny_fare ειναι ακριβως ετσι οπως το λες! το να μην σε μιλαει ο ανθρωπος που αγαπας για μερες ειναι σαν πενθος! εγω δεν μπορω ουτε να φαω ουτε να κοιμηθω, σαν να εχουμε χωρισει νιωθω και μετα τσουπ εμφανιζεται παλι, σαν να μη συνβαινει τιποτα! Οπως και τωρα παλι, με εστειλε πριν λιγο μυνημα και με μιλησε σαν να μη συμβαινει τιποτα! μου ελεγε εντελος ασχετα! Καταλαβαινω οτι μετα απο εναν καβγα η μια διαφωνια θελει ο αντρας την ησυχια του, εστω και για μερες, αλλα να το πει πριν εξαφανιστει! Να πει πχ θελω να μεινω για λιγο μονος μου, θα σε στειλω μυνημα οταν θα εχω ηρεμισει.. αλλα να εξαφανιζεται χωρις καμια κουβεντα και να μην ξερεις τι θα γινει απο δω και περα ειναι πολυ ασχημο αυτο.. αλλα τον αγαπω και δεν θα τα ανεχομουνα αυτα αν δεν αξιζε, το μονο του ελαττωμα ειναι αυτο που εξαφανιζεται.. θα προσπαθησω να τον μιλησω να τον πω αυτα που με ειπες και σ’ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και την συμβουλη!

Αρέσει στο μέλος mariaa82

Enikos

# 31 στις 25/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...τεθλιμμενοι, σε βαθμο κακουργηματος?...

Τι νεα ηθη ειναι αυτα που μας προκυψανε απο τους μονογαμικους-ες, του ..."εναν-μια τη φορα"?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από jenny_fare

Nα σαι καλα

Πες του οπως τα νιωθεις εσυ, το θεμα ειναι να μιλησετε ειλικρινα κ το τι νιωθετε οχι μονο κατηγοριες κτλ

Προς απαντηση για το πενθος:

Το "πενθος" προφανως ειναι μεταφορικο οπως και στην ψυχολογια γενικα αναφερεται οτι ο χωρισμος εμπεριεχει μεγαλο ψυχικο πονο ειδικα για πιο ευάλωτες ομάδες ανθρώπων. Χωρις να συγκρινουμε προφανως το πραγματικό πένθος με το τι νιώθουμε ύστερα από έναν χωρισμό.

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Sourygia

# 32 στις 26/9/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Απαντήσεις: 96
Πήγε στην άλλη με της καρδούλες
Αρέσει στο μέλος seychelles

jenny_fare

# 33 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Δεν καταλαβαινω τι εννοειτε?

Ποια νεα ηθη?Ποιος ειναι ενας/μια τη φορα? κ τι σημαινει αυτο?Κ γτ κραζετε συνεχεια σε ΚΑΘΕ θεμα???
 αυτο μου το εχει πει ψυχολογος 
επισης τι σημαινει ενας/μια τη φορα?μιλατε για μενα? εχω κανει 4 σχεσεις στη ζωη μου εκ των οποιων η μια 10 χρονια. λιγες εμπειριες στη ζωη μου γενικοτερα κ προφανως μονογαμικη, οποτε δεν καταλαβαινω γτ με κραζετε?
κ γενικοτερα δεν καταλαβαινω γτ κραζετε τον οποιοδηποτε και τον λετε τρολ?δηλ ολες οι σχεσεις ειναι τοσο τελειες πλεον που αυτα εδω σας φαινονται ψεματα?η αν εστελνε εδω μια κοπελα οτι την κακοποιει ο συντροφος (λεκτικα) θα κοροιδευατε και θα λεγατε "τρολ, αποκλειεται" " φυγε να γλυτωσεις" κτλ κτλκ μετα αν μαθενατε οτι την σκοτωνε , θα μιλουσατε?
πραγματικα δεν καταλαβαινω...δεν πειραξα κανεναν ουτε εθιξα.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, mariaa82

Enikos

# 34 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αυτο ειναι το προβλημα Δεσποινις...

Οσο για τα τρολ...ε, κατι ξερω και εγω για δαυτα στον χωρο...

Μην συγχιζεστε αδικως...

Το κραζειν εστι φιλοσοφειν!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από jenny_fare

πραγματικα δεν καταλαβαινω...

seychelles

# 35 στις 28/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Το 'χεις συνήθεια να απολογείσαι εσύ  αμέσως αριθμό σχέσεων, δηλώσεις μονογαμίας.

Τι θα άλλαζε αν είχε 10 σχέσεις και στις 3 είχες ρίξει κέρατο ? ή 2 και ήταν μονογαμικές ? Θα γκρεμιζόταν κανάς φούρνος?

Σε νοιάζει τι συμπεράσματα μπορεί βγάζουν άλλοι από τη ζωή που έχεις κάνει?

Παράθεση:

Ποια νεα ηθη?Ποιος ειναι ενας/μια τη φορα? κ τι σημαινει αυτο?Κ γτ κραζετε συνεχεια σε ΚΑΘΕ θεμα???
επισης τι σημαινει ενας/μια τη φορα?μιλατε για μενα? εχω κανει 4 σχεσεις στη ζωη μου εκ των οποιων η μια 10 χρονια. λιγες εμπειριες στη ζωη μου γενικοτερα κ προφανως μονογαμικη, οποτε δεν καταλαβαινω γτ με κραζετε?
κ γενικοτερα δεν καταλαβαινω γτ κραζετε τον οποιοδηποτε και τον λετε τρολ?δηλ ολες οι σχεσεις ειναι τοσο τελειες πλεον που αυτα εδω σας φαινονται ψεματα?η αν εστελνε εδω μια κοπελα οτι την κακοποιει ο συντροφος (λεκτικα) θα κοροιδευατε και θα λεγατε "τρολ, αποκλειεται" " φυγε να γλυτωσεις" κτλ κτλκ μετα αν μαθενατε οτι την σκοτωνε , θα μιλουσατε?

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 36 στις 28/9/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Γιατι θεωρεις την καθε αποψη που δε σε «χαιδευει» κραξιμο??? Ειδικα οταν προκειται για αποψεις αγνωστων?

Και ναι τρολ λεμε και οσους βαζουν ενα θεμα και μετα του απαντουν με τα αλλα τους προφιλ και οσους βαζουν ενα θεμα και παραμενουν αμετακινητοι στη θεση τους και δεν συζητουν τπτ,,,εμ ποιος ο λογος να το βαλουν

Και αν καποιος βαλει ενα θεμα και του πουμε την αποψη μας και μετα του συμβει κατι τραγικο,,,ε ο καθενας μας τελικα εχει το βαρος των επιλογων του ,,, τι να κανουν διαδικτυακα, 5-6 αγνωστοι σε εναν επισης αγνωστο που βαζει ενα θεμα και λεει 5-6 πραγματα (που στην καλυτερη ειναιπαραποιημενη αληθεια??? ειμαστε θαυματοποιοι και μπορουμε να τον σωσουμε??? Σιγα μην ειμαστε και θεοι 

(Εγω τεινω οτι υπαρχει μονο ενα τρολ εδω, κοριτσι,25-30, που συνεχως πασχιζει για μια σχεση, χωρις ο αλλος να ενδιαφερετε ,,,ΕΝΑ)

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη seychelles, Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost