Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση από απόσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Liontarina98

# 1 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Σχεση από απόσταση

Πριν λίγους μήνες γνώρισα στην δουλεια μου από το αφεντικό μου τον ανιψιό του . Ήταν πολύ ευγενικός, γλυκός,όμορφος μου κεντρισε κατευθείαν το ενδιαφέρον.  Αρχίσαμε να μιλάμε ο ίδιος έκανε πρώτος κίνηση μέσω Facebook και μου πρότεινε να βγούμε για φαγητό.  Μένει Κοζάνη και έπρεπε να πάρει το κτελ και να κάνει 3 ώρες διαδρομή για να έρθει σε εμένα και να βρεθούμε. Ήξερα την αποσταση , ήξερα ότι ήταν ένα πολύ καλό παιδί φενοταν πολύ ντροπαλός,  συνεσταλμένος  , και μετρημένος. Ήρθε βγήκαμε πήγαμε για φαγητό έφυγε ξαναήρθε έπειτα πήγα εγώ στην Κοζάνη και μου ζήτησε να ήμαστε μαζί να δημιουργήσουμε μια σχέση. Μου μίλησε για την αποσταση μου είπε για της σκέψεις του μου είπε πως θα είναι προσωρινό γιατί θα ήθελε να έρθει να μείνει εδώ που μένω εγώ και να συγκατοικησουμε. Μου μίλησε για τα όνειρα του τα σχέδια του για το μέλλον ξέρω ότι είναι μεγαλωμένος με αρχές διότι ο πατέρας του ειναι ιερέας και έχει άλλο τρόπο σκέψεις. Γνώρισα τους γονείς του με φιλοξένησαν σπίτι τους γνώρισα τα αδέρφια του και στην συνέχεια γνώρισε τους γονείς μου και συγκεκριμένα είπαμε στους γονείς μου πως εμείς το βλέπουμε σοβαρά για το μέλλον. Για εμένα ήταν πολύ βιαστικό αλλά το αγόρι μου ήθελα να τους το πούμε.  Το αγόρι μου πιστεύει πως έχω αμφιβολίες για εμάς και πολλές φορές μαλώνουμε γι'αυτό.  Η αλήθεια είναι πως είμαι συγκρατημένη δε θέλω να λέω μεγάλα λόγια και να πέσω από τα σύννεφα.  Έχω καταλάβει πόσο ώριμος είναι βλέπω τον τρόπο σκέψεις του θέλει να μεταφέρει την δουλειά του εδώ που μένω να νοικιάσουμε σπίτι και να μείνουμε μαζί εννοείται πως χερομαι που βλέπω ότι ενδιαφέρεται τόσο πολύ να αφήσει το μέρος του τους φίλους του και να έρθει σε εμένα χωρίς τους γονείς του κοντά χωρίς τα αδέρφια του πάρα μονάχα εμένα και την οικογένεια μου .  Χερομαι πραγματικά αλλά κάνω πίσω και πολλές φορές λέω ας το και στην συνέχεια βλέπουμε που θα βγει το αγόρι μου όμως στεναχωριέται που με βλέπει συγκρατημένη πιστεύει πως εγώ δεν κάνω κοινά σχέδια για τους δύο μας κάτι που δεν ισχύει κάνω όνειρα αλλά με μέτρο .

alisida

# 2 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Εκείνος λέει,εκείνος θέλει,εκείνος προτείνει σχεδιάζει ...

Εσύ πού βρίσκεσαι σε όλα αυτά ?

Είσαι εκείνη που απλά δέχεται και αποδέχεται ο,τι εκείνος τοποθετεί προς δρομολογιση μέσα στο μυαλουδακι σου,χωρίς καμία επεξεργασία ?

Διχως τις "επίσημες προτάσεις αποκατάστασης" , πώς θα τον έβλεπες σαν παρέα και σαν σύντροφο ?

Αρέσει στα μέλη Liontarina98, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 3 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.033

Βιαζεται να αποκατασταθει / κουκουλωθεί ο νεαρος...σε βρηκε, του κανεις, το προωθεί σε συνοπτικες διαδικασιες. Δε σε υπολογίζει.

Μαλλον οφειλεται στην (θρησκευτικη) ανατροφη που πηρε.

Ειναι υγιες να εχεις επιφυλαξεις. Τα πραγματα εξελισσονται γρηγορα, διχως να προλαβαινεις να προσαρμοστείς. Και διχως να εχεις λόγο.

Μην αφηνεις να σε παρασυρει σε μονοπατια που δεν ξερεις, μην επιτρεψεις να σε καθοδηγησουν οι μονομερεις αποφασεις του - εχεις επισης λογο στο μεταξύ σας - και μην ενδώσεις σε κατι που πραγματικα δε θες. Κανε το σαφες.

Εισαι πολυ μικρη για να καταληξεις χαρωπη νοικοκυρουλα, οπως μαλλον φαντασιωνεται ο νεαρος. Εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου να ζησεις και να συγκατοικησεις.

Βαλε του φρένο ή πατα γκαζι και φυγε μακριά του.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

alexandriani1

# 4 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.080

Ιερέας μπαμπάς και με το που σε γνώρισε αρχίσατε τις συναντήσεις μετά πατρός τε και μητρός τε και απάντων όλων;

Το παλικάρι είναι σίγουρα προβληματικό.Βέβαια δεν ξέρουμε κι εσύ τι μέρος του λόγου είσαι σχετικά με αυτά τα θέματα. Μπορεί παρά τη μικρή φωνή της λογικής που απ' ότι κατάλαβα ακούγεται πού και πού στο κεφαλάκι σου, να σου αρέσει όλο αυτό το παραμύθι. Οπότε κανένα πρόβλημα. Σας βλέπω σε λίγο καιρό από τώρα παντρεμένους και πολύτεκνους. Αν γουστάρετε κι οι δυο μια χαρά όλα.Προσωπικά στα 24 μου, εφιάλτης θα μου ακουγόταν να θεωρώ σοβαρή μια σχέση που ξεκίνησε μόλις χθες και να επισκέπτομαι πεθερικά κλπ. Φαντάσου πως όταν έφτασα να σκεφτώ ότι η σχέση που είχα (που μέτραγε περί τα 6 χρόνια) είναι σοβαρή και με προοπτική γάμου, γνώρισα τον φίλο μου στους γονείς μου 4 μέρες πριν τον αρραβωνιαστώ.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 5 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742

Παπαδοπαιδι μορτικο, με φβ και ολα τα αντιχριστα χουγια, ψαχνει γυναικα να γηροκομησει τους ατζεντηδες του Θεου πουχει στο σπιτι...

Και αυτο να ασχολειται με τα λικες και τις καρδουλες στα μηδια...

Κοπελιτσα γαλουχημενη απο τη μαμα για εν δυναμει νυφουλα, το καλοβλεπει το τυρι...

Φως φαναρι...

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Helenaki4

# 6 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Όταν ακούω άντρα να βιάζεται να κουκουλωθεί , σκιάζομαι κοπελια .

Μυρίζει ελεγκτικός ανασφαλής γαμπρούλης που θέλει να δέσει γάιδαρο ν αρχίσει τα «που ήσουν , ποιον κοιταξες , πουθενά δε θα πας μόνη σου» . 
Οι μανούρες απ?,οτι λες ήδη άρχισαν . 

Προσοχή . Πολλή προσοχή .
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, JIMTHEBLASTER1975 και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 7 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.643
Εκκλησία πάει?η μόνο τις Κυριακές?

MiltosRNLI1930

# 8 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

YΠαρχει ακομα κτελ ?

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

Broken_Guy

# 9 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252
Καλησπέρα και πάλι θεματοθέτρια.
Πέρα από το πολύ βιαστικό της όλης υπόθεσης που πολύ ορθά επεσήμαναν οι προλαλήσαντες, προ μηνός μας ανέφερες ότι είχες σοβαρό θέμα στη δουλειά σου, δεν πληρωνόσουν αρκετά...αυτό το θέμα το έλυσες;

Ρωτάω γιατί πρώτον, στα 24 σου πιστεύω είναι πιο σοβαρό πρόβλημα από το αν θα παντρευτείς πχ. ή όχι και δεύτερον, καλά τα όνειρα και τα σχέδια και οι συγκατοικήσεις αλλά, κακά τα ψέματα, θέλουν και λεφτά από πίσω για να τα υποστηρίξεις αλλιώς, όσο γρήγορα ξεκινήσατε αυτή τη σχέση με τα μεγαλόπνοα σχέδια και όνειρα άλλο τόσο γρήγορα θα ξεκινήσουν οι γκρίνιες και οι καυγάδες και θα το διαλύσετε...αλλά αυτό είναι η άποψη μου μόνο φυσικά. Αυτό είχα μόνο να προσθέσω εγώ.
Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Redink

# 10 στις 27/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χαίρομαι όπως χαρά και ΟΧΙ χερομαι από το χέρι  Αν και μια χειραγώγηση διαφαίνεται στον ορίζοντα κατά τη γνώμη μου...

Θεματοθέτρια διάβασε ξανά και ξανά και αναλογίσου προσεκτικά αυτά που σου έγραψε η alisida στο #2.  Αλήθεια, πόσο χρονών είναι το "αγόρι";  
Αν σε υπολογίζει θα σεβαστεί τα συναισθήματα και τους ρυθμούς σου.  Αν πάλι σε βλέπει σαν άλλη μια εκκρεμότητα προς διευθέτηση τότε καλό είναι να το ανακαλύψεις τώρα παρά μετά το γάμο...   

Sourygia

# 11 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 96

οχι καταργηθηκε

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από MiltosRNLI1930

YΠαρχει ακομα κτελ ?

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, MiltosRNLI1930

NATASSA196

# 12 στις 27/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μιαν αληθεια θελω να μαθω.Στη "δινει" το παληκαρι,η απλα κολακευτηκες ..απο εκει θα ξεκινησεις!!!Καλες και οι προθεσεις των αλλων,αλλα ΕΣΥ και μονο,θα παρεις αποφασεις.Σιγουρα ομως πρεπει να σου κανει ΠΟΛΥ!!!

Liontarina98

# 13 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ελλάδα
Απαντήσεις: 5

Alisida

Σας ευχαριστώ που μου απαντήσατε η αλήθεια είναι πως τον θελω πολύ στην ζωη μου αλλά σαν άνθρωπος έχω διαφορετική σκέψη δεν μου αρέσει η βιασύνη. .. Είναι 25 χρονών το αγορι μου ειμαι 24 χρονών έχουμε αρκετό καιρό μπροστά μας να δούμε και πώς θα είναι η σχέση μας να βρισκόμαστε όσο μπορούμε αλλά από μεριά του αγοριού προσωπικά πιστεύω πως έχει ανασφάλεια γιατί σήμερα που μιλήσαμε στο τηλέφωνο μου είπε πως αν εγώ βαρέθω την απόσταση τι θα γίνει μετά και του είπα τότε θα μπορούσαμε να μείνουμε μαζί και μου είπε ουφ μου έφυγε ένα ανχος ανακούφιση ... Πιστεύω ότι έχει ανασφάλεια και φοβάται να μην τον εγκαταλείψω το πρόβλημα μου εμένα είναι ότι και ο πρώην μου το ίδιο πιεστικος ήταν και στο τέλος τον χώρισα και συνέχισα την ζωή μου . Και ο πρώην μου βιαζόταν για δεσμεύσεις. Είμαι ένας άνθρωπος που δεν μπορώ την πίεση αγαπώ το αγορι μου τον θελω στην ζωη μου και σαν φίλο και σαν άνθρωπο και σαν σύντροφο αλλά πάντα ήμουν συγκρατημένη με της αποφάσεις μου γιατί είναι η ζωή μου και θέλω να πράξω το σωστό. Και όσο γιαυτο που μου γράφετε ότι εκείνος λέει, εκείνος σχεδιάζει κλπ κλπ Εγώ προσωπικά έχω τοποθετεί απέναντι του ότι με τον καιρό όλα θα φτιάξουν ο ίδιος βέβαια μου ασκεί πίεση και είναι κάτι που όπως φενεται δεν το καταλαβαίνει και ο ίδιος

seychelles

# 14 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Δε σας κυνηγάει κανένας, αν αυτός βιάζεται να μείνετε μαζί δικό του θέμα. Ότι θέλεις κάνεις, μην πιέζεσαι. Αν δε θες κάτι, πάντα μπορείς να πεις και όχι, δε χάλασε και ο κόσμος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Liontarina98

Σχεση από απόσταση

Πριν λίγους μήνες γνώρισα στην δουλεια μου από το αφεντικό μου τον ανιψιό του . Ήταν πολύ ευγενικός, γλυκός,όμορφος μου κεντρισε κατευθείαν το ενδιαφέρον.  Αρχίσαμε να μιλάμε ο ίδιος έκανε πρώτος κίνηση μέσω Facebook και μου πρότεινε να βγούμε για φαγητό.  Μένει Κοζάνη και έπρεπε να πάρει το κτελ και να κάνει 3 ώρες διαδρομή για να έρθει σε εμένα και να βρεθούμε. Ήξερα την αποσταση , ήξερα ότι ήταν ένα πολύ καλό παιδί φενοταν πολύ ντροπαλός,  συνεσταλμένος  , και μετρημένος. Ήρθε βγήκαμε πήγαμε για φαγητό έφυγε ξαναήρθε έπειτα πήγα εγώ στην Κοζάνη και μου ζήτησε να ήμαστε μαζί να δημιουργήσουμε μια σχέση. Μου μίλησε για την αποσταση μου είπε για της σκέψεις του μου είπε πως θα είναι προσωρινό γιατί θα ήθελε να έρθει να μείνει εδώ που μένω εγώ και να συγκατοικησουμε. Μου μίλησε για τα όνειρα του τα σχέδια του για το μέλλον ξέρω ότι είναι μεγαλωμένος με αρχές διότι ο πατέρας του ειναι ιερέας και έχει άλλο τρόπο σκέψεις. Γνώρισα τους γονείς του με φιλοξένησαν σπίτι τους γνώρισα τα αδέρφια του και στην συνέχεια γνώρισε τους γονείς μου και συγκεκριμένα είπαμε στους γονείς μου πως εμείς το βλέπουμε σοβαρά για το μέλλον. Για εμένα ήταν πολύ βιαστικό αλλά το αγόρι μου ήθελα να τους το πούμε.  Το αγόρι μου πιστεύει πως έχω αμφιβολίες για εμάς και πολλές φορές μαλώνουμε γι'αυτό.  Η αλήθεια είναι πως είμαι συγκρατημένη δε θέλω να λέω μεγάλα λόγια και να πέσω από τα σύννεφα.  Έχω καταλάβει πόσο ώριμος είναι βλέπω τον τρόπο σκέψεις του θέλει να μεταφέρει την δουλειά του εδώ που μένω να νοικιάσουμε σπίτι και να μείνουμε μαζί εννοείται πως χερομαι που βλέπω ότι ενδιαφέρεται τόσο πολύ να αφήσει το μέρος του τους φίλους του και να έρθει σε εμένα χωρίς τους γονείς του κοντά χωρίς τα αδέρφια του πάρα μονάχα εμένα και την οικογένεια μου .  Χερομαι πραγματικά αλλά κάνω πίσω και πολλές φορές λέω ας το και στην συνέχεια βλέπουμε που θα βγει το αγόρι μου όμως στεναχωριέται που με βλέπει συγκρατημένη πιστεύει πως εγώ δεν κάνω κοινά σχέδια για τους δύο μας κάτι που δεν ισχύει κάνω όνειρα αλλά με μέτρο .

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

panagiotismp90

# 15 στις 27/9/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Λιονταρινα μου δεν ειναι αυτο που λες πιο πανω η ανασφαλεια, εγω πιστευω ειναι οτι επειδη ειναι της θρησκειας δεν μπορει να εχετε μια ελευθερη σχεση, πρεπει πιο γρηγορα να ναι ξεκαθαρα τα πραγματα για να μπορειτε να κανετε και κατι σεξουαλικα. Εγω δηλ με οσα παιδια ειναι πολυ κοντα στο θεο αυτο εχω παρατηρησει οτι θελουν να δεσμευτου γρηγορα γιατι η εκκλησια δεν τα επιτρεπει αυτα τα πραγματα. Να σε ρωτησω κατι αλλο, εσυ εισαι κοντα στην εκκλησια? νηστευεις τεταρτη και παρασκευη? πας καθε κυριακη? στο λεω γτ αν δεν εισαι μπορει να χεις προβλημα στην πορεια, εγω να φανταστεις ειχα μπλεξει με μια κοπελα απ το κατηχητικο και στην πορεια μαλωσαμε γι αυτο το λογο, γι αυτο στο λεω γτ την εχω παθει.

Αρέσει στα μέλη Liontarina98, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 16 στις 27/9/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Λιονταρινα μου , να το πω κομψά . Την εχεις κάτσει από κούπες .

Μήπως ο μπαμπάς σου ήταν λιγο ελεγκτικός και ξεσπούσε πάνω σας ?
Εχεις φτιάξει μια κοπι παστε κατάσταση με την προηγούμενη . 
Ειναι θέμα χρόνου (κι έλα παλι εδώ σε λιγο καιρό να μας το γράψεις) ο νεαρός ν αρχίσει τα χοντρά παρατράγουδα . 
Θα απολογείσαι και που αναπνέεις και δεν είμαι χαρτορίχτρα . 
ΜΗ ΔΕΣΜΕΥΤΕΙΣ .
Αρέσει στο μέλος TheRedKnight

Hellboy_

# 17 στις 28/9/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170
Για αρχη κοιταξτε αν μπορειτε να ερθετε πιο κοντα οσο αναφορα την αποσταση και τα υπολοιπα τα βλεπετε αργοτερα...ειναι πολυ νωρις ακομη και σε βλεπω να ξενερωνεις και να μενει με τα ονειρα ο brother!

Alezandra

# 18 στις 28/9/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 815

Εσείς καλή μου κοπέλα δεν κάνετε όνειρα αλλά κάνετε πράξεις προ ονείρων και οι πράξεις είναι που μένουν να ξέρετε.

Έχετε ήδη δεσμευτεί για τα επόμενα μονοψήφια χρόνια σε μια σχέση συμπαράστασης χωρίς την απαιτούμενη αγάπη.

Οι δρόμοι σας χωρίζουν μετά τον ερχομό του νέου μέλους της οικογένειας.

Μπορείτε να το αποφύγετε εάν φροντίσετε να προλάβετε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη.

Εκείνος θα την επιδιώξει για να σας κρατήσει αλλά εσείς θα έχετε ελπίζω λάβει τα μέτρα σας.

Ειδάλλως,οι προβλέψεις θα επαληθευτούν,καταλάβατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Liontarina98

Σχεση από απόσταση

Αρέσει στο μέλος Liontarina98

Enikos

# 19 στις 28/9/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742

έχει ανασφάλεια γιατί σήμερα που μιλήσαμε στο τηλέφωνο μου είπε πως αν εγώ βαρέθω την απόσταση τι θα γίνει μετά και του είπα τότε θα μπορούσαμε να μείνουμε μαζί και μου είπε ουφ μου έφυγε ένα ανχος ανακούφιση...

Τα πεθερικα, τι λενε?...

panagiotismp90

# 20 στις 28/9/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

λιονταρινα μου ετσι ειναι τα παιδια αυτα, τρεχουν να σπιτωσουν την κοπελα λογω της θρησκειας, δεν ειναι για περιπετειες και παιχνιδια και να γνωριστουμε να περναει ο καιρος.

Αρέσει στο μέλος Liontarina98
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε