Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σοσ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

mairysQ

# 1 στις 18/10/2021
author
Γυναίκα gay / 28 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13
'Aρεσαν+: 0%

Σοσ

Παιδια καλησπερα.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Εδω και 1 χρονο σε σχεση.Κανενα προβλημα με την σχεση μας.Χθες ομως μου εσκασε βομβα.Η μητερα του που δεν ζει,ειχε παρει δανειο για το σπιτι της αδελφης του(παντρεμενη με παιδια).Απο χρηματα του συγκεκριμενου δανειου η συγχωρεμενη χρησιμοποιεισαι και για μια ανακαινιση στο δικο της σπιτι.Αφου αρρωστησε σταματησαν να πληρωνουν με αποτελεσμα να μαζευτουν 120 χιλιαρικα.Το δανειο είναι στο ονομα του πατερα του συντροφου μου και εχει υποθηκη το σπιτι της αδελφης του συντροφου μου,το οποίο ειναι στο ονομα του(του πατερα).Το θεμα ποιο είναι?Οτι πανω που πηγαιναμε να φτιαξουμε την ζωη μας μου εσκασε οτι εχει χρεος 30-40 χιλ. μιας που ο πατερουλης του δεν μπορει να το πληρωσει(μεγαλος ανθρωπος με μια συνταξουλα).Ο συντροφος μου μενει σε διπλανο χωριο 15 λεπτα απόσταση.Του προτεινα να δωσει η αδελφη του το σπιτι να ξεχρεωσουν και να μεινει με την οικογενεια της στο σπίτι που ηταν να μείνουμε εμεις(Το  σπιτι αυτο βρίσκεται πανω απο το σπιτι που μενει ο πατερας του).Οι γονείς μου,για να μην μεινουμε ξεκρεμαστοι  μας παραχωρουν ενα διαμερισμα που έχουμε στο χωριο μου.Το θεμα είναι οτι η κυρια  δεν θέλει καθως το σπιτι του πατερα της που μπορουν να μείνουν(αυτο που ηταν να μεινω με τον συντροφο μου  δεν ειναι ''μοντερνο')'.Σκεφτειτε εδω σκεφτοταν να δωσει το σπιτι να ξεχρεωσουν και να νοικιασουν ενα με 400 που ειναι κοντα στο γουστο της.Τελικα η σκεψη αυτη ναυαγησε.Ο συντροφος μου αν και συμφωνει ζοριζεται γιατι δεν θελει να αφησει μονο του τον πατερα του(εν μερει τον καταλαβαινω αλλα προεχει η εξοφληση του δανειου).Επισης να αναφερω οτι περασαν το δανειο στον πτωχευτικο νομο και περιμενουν απαντηση απο την τραπεζα.Τι να κάνω?Εχω απελπιστει.Ελπιζω να μην σας μπερδεψα.

Enikos

# 2 στις 18/10/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Τι να κανεις?...Να μην ανακατευεσαι με ξενα βασανα...

Στο τελος θα σε φανε οι κοτες...

Γκαραντι...

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, vidar70 και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 3 στις 18/10/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.067

Δεν μας μπέρδεψες.

Εσείς μπερδευτήκατε με πολλά.

Κατανοώ τα προβλήματα που σκάσανε στο κεφάλι του συντρόφου σου, αλλά δυστυχώς γι αυτόν (και για τον καθένα) κάποιες φορές στη ζωή, που μας πέφτουν πολλά μαζεμένα, καλούμαστε να ιεραρχήσουμε τα θέματα.

Εδώ λοιπόν το πρόβλημα είναι σ εκείνον. Θα πρέπει να ιεραρχήσει εάν προκρίνει την κοινή σας ζωή ή το βόλεμα της αδελφής του, γιατί σ' εκείνη βασικά σκοντάφτει το θέμα.

Κορίτσι μου, εάν ο αγαπημένος σου βάζει πάντα σε προτεραιότητα την δική του οικογένεια, θα μπαίνει πάντα σε δεύτερη μοίρα η δική σας ζωή. Είσαι έτοιμη να το αποδεχτείς αυτό;

Εάν όχι, θέσε από την πλευρά σου ανοικτά το ζήτημα των προτεραιοτήτων και ζήτα του να μην αφήσει πίσω τα δικά σας σχέδια και όνειρα. Να θυμάσαι πως κάποιες φορές οι κρίσεις μας βοηθάνε να ξεσκαρτάρουμε τους ανθρώπους. 

Αρέσει στα μέλη archagellos, Broken_Guy

Paralia48

# 4 στις 18/10/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Το θετικό είναι πως δεν τον έχεις παντρευτεί, επομένως ακόμα δεν εμπλέκεσαι στα οικονομικά του. Επομένως ηρέμησε, μην το κάνεις τραγικό.
Η οικογένεια θα βρει μια λύση. Δεν είναι απαραίτητο να συγκατοικήσετε σε ένα χρόνο σχέση.

Θα έλεγα να το χειριστείς με ήρεμη τακτική, δηλαδή: Προς το παρόν μη λες τίποτα. Άστους να βρουν τι θα κάνουν. Εσένα δε σε αφορά άμεσα. Αν σου  λέει ο δικός σου διάφορα περί χρεών κλπ, μη χώνεσαι. Άστον να λέει και εσύ απλά βάζε στο μυαλό σου τις πληροφορίες.

Πρόσεχε, υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει παγίδα, δηλ να σου ζητά έμμεσα βοήθεια οικονομική. Γιαυτό δείξε ξεκάθαρα, πως είσαι έξω απ τα οικογενειακά του.

Πάντως Όσες περιπτώσεις ξέρω, που είχαν μεγάλα χρέη, τα ρύθμισαν με την τράπεζα, τώρα, τι να πω, δεν ξέρω τι παίζει εκεί.
Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

mairysQ

# 5 στις 18/10/2021
author

Δεν γινεται να μην ανακατευτω παιδια,μπορει να μην με επηρεαζει αμεσα γιατι δεν θα πληρωνω εγω αλλα απο την στιγμη που θα χρεωνεται ο συντροφος μου θα επηρεαστω με εμμεσο τροπο.Στην παγιδα που λες οκ,ελπιζω πως δεν παιζει κατι τετοιο γιατι μου το ξεκαθαρισε απο μονος του.Στην προκειμενη περιπτωση,περιμενουν την ρυθμιση απο την τραπεζα για καποιο κουρεμα.Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι δεν μπορω να κανω ονειρα για το μελλον μας καθως υπαρχει αυτο το βαριδιο.Επισης,το γεγονος οτι το χρεος  για το σπίτι του πατερα του ξαφνικα εχει γινει δικο του.Οκ να τους βοηθαμε τους γονείς ρε παιδια αλλα οταν καταστρεφομαστε για δικά τους λαθη τι κάνουμε?ποιο ειναι το σωστο?Του είπε χθες οτι μπορεί να μείνει στο σπίτι που μας παραχωρούν οι δικοί μου και έκλαιγε μια ωρα ο πατερας του.Αυτο που καταλαβαινω είναι οτι τον θέλει εκει.Δεν σκεφτεται οτι το γεγονος αυτο ειναι για το καλό του.ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ

Enikos

# 6 στις 18/10/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, τοτε αφου εχεις αποφασισει οτι ειναι και δικο σου προβλημα...

Εμας γιατι μας ρωτας?...

. . . . . . . . . . .

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από mairysQ

Δεν γινεται να μην ανακατευτω παιδια,μπορει να μην με επηρεαζει αμεσα γιατι δεν θα πληρωνω εγω αλλα απο την στιγμη που θα χρεωνεται ο συντροφος μου θα επηρεαστω με εμμεσο τροπο.Στην παγιδα που λες οκ,ελπιζω πως δεν παιζει κατι τετοιο γιατι μου το ξεκαθαρισε απο μονος του.Στην προκειμενη περιπτωση,περιμενουν την ρυθμιση απο την τραπεζα για καποιο κουρεμα.Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι δεν μπορω να κανω ονειρα για το μελλον μας καθως υπαρχει αυτο το βαριδιο.Επισης,το γεγονος οτι το χρεος  για το σπίτι του πατερα του ξαφνικα εχει γινει δικο του.Οκ να τους βοηθαμε τους γονείς ρε παιδια αλλα οταν καταστρεφομαστε για δικά τους λαθη τι κάνουμε?ποιο ειναι το σωστο?Του είπε χθες οτι μπορεί να μείνει στο σπίτι που μας παραχωρούν οι δικοί μου και έκλαιγε μια ωρα ο πατερας του.Αυτο που καταλαβαινω είναι οτι τον θέλει εκει.Δεν σκεφτεται οτι το γεγονος αυτο ειναι για το καλό του.ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 7 στις 18/10/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Είστε ένα μόλις χρόνο σε σχέση και έχετε γίνει εκείνος .

Έχετε επίσης προεξοφλήσει οτι εκείνος δε θα κρατήσει σωστά τις ισορροπίες .

Έχετε επίσης βάλει απέναντι την οικογένεια του συντρόφου σας . 

Τα έχετε μπερδέψει τα πράγματα , κατα τη γνώμη μου .

Δεν έχετε καμμία δουλειά με τα οικονομικά τους , ούτε επηρέαζεστε στο ελάχιστο .

Εκτος κι αν το θέλετε ...

Είστε εκεί για να προσφέρετε αγάπη και στήριξη , όχι για να λύνετε τα ξένα προβλήματα .

Υποθέτω οτι οποιοσδήποτε άντρας μαζί με τη φορτική οικογένεια , κληθεί να αντιμετωπίσει και την παρεμβατική σύντροφο , θα σας δει μάλλον σα δεύτερο πρόβλημα .

Παραμείνετε η γυναίκα του , δώστε του ψήφο εμπιστοσύνης , ειναι ΔΙΚΟ του το θέμα.

Και ειναι ενήλικος .

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Paralia48 και σε ακόμα 3 μέλη.

alexandriani1

# 8 στις 18/10/2021
author

θα σου επαναλάβω,

Το ότι εάν προκρίνει το ότι κλαίει ο πατέρας του ή ότι θέλει άνετο σπίτι η αδελφή του, εσύ πού βρίσκεσαι; Τριτοτέταρτη στις προτεραιότητες;

Ωστόσο, έχει δίκιο η Paralia πως με 1 χρόνο σχέση, και στα 27 σου θα πρόσθετα εγώ, δεν χρειάζεται να συγκατοικήσεις ήδη με τον φιλο σου. Δεν ξέρω βέβαια πόσο δεσμεύεστε από τα must μιας μικρής κοινωνίας (ανέφερες πως μένεις/μένετε σε χωριό).

Να σε ρωτήσω και κάτι όμως ακόμα: Τα όνειρα και τα σχέδια που λες, είναι μόνο δικά σου ή είναι κοινά; Δηλαδή έχετε συζητήσει και θέλει κι ο φίλος σου να προχωρήσετε σε συγκατοίκηση/αρραβώνα/γάμο/ξερωγω;

Και κάτι τελευταίο: Γιατί εδώ μέσα δηλώνεις παντρεμένη και gay?

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από mairysQ

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Mathusalas

# 9 στις 18/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν τον βλέπω για πολύ καιρό να είναι σύντροφός.

Mathusalas

# 10 στις 18/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε Ελένη μερικές φορές μου θυμίζεις την Αλεξάνδρα της τρίτης, παρόμοιες λύσεις δίνει. Εύγε κορίτσι μου. 

Eveline_28

# 11 στις 18/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο φίλος μου θέλει να προχωρησουμε ναι. Μου το είπε, το θέμα είναι ότι εγώ με αυτά που βλέπω δεν ξέρω τι να κανω. Δεν είναι θέμα χρημάτων δεν με ενοχλεί τόσο αυτό.Απο την μια βλέπω την άλλη μεριά τον πατέρα και την αδελφή να περιμενουν να τα υποστω όλα. Ο φίλος μου τους έχει φέρει αντιρρήσεις σε πολλα, δεν καταλαβαίνουν. Ξεροκέφαλο κεφαλι έχεις δει;για τέτοιο πραγμα μιλάμε. Από την άλλη, ο φίλος μου στεναχωριέται για τον πατερα του και δεν θέλει να τον αφήσει. Δεν ξέρω ίσως είναι θέμα προτεραιοτητων όπως είπες. Δεν θέλω όμως να τον βάλω να διαλέξει με έμμεσο τρόπο, η εμένα η αυτούς. Δεν το θεωρώ σωστό. Αλεξανδριανη το δηλωσα έτσι, δεν ισχύει

Kristina_

# 12 στις 18/10/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Αντε να προσπαθησω να τα ξεμπερδεψω (με φαντασια,,,πως αλλιως?): Το σπιτι ειναι του πατερα,,,εχει χρεος και υποθηκη,,,Ο πατερας, με τη συνταξουλα, δεν μπορει να αποπληρωσει το δανειο,,,στο σπιτι αυτο ομως μενει η κορη με την οικογενεια της,,, Σωστα???

Ο γιος δεν εμπλεκεται καπου,,,αμα θελει η κορη να μη χασει το σπιτι (που υποθετω οτι θα κληρονομησει εκεινη καποτε και οχι ο γιος) τοτε ας πληρωνει το δανειο!!! 

Αααα τωρα καταλαβα  τα λεφτα του δανειου χρησιμοποιηθηκαν για να ανακαινιστει το αλλο σπιτι (αυτο πανω απο του πεθερου) το οποιο προφανως θα κληρονομησει ο γιος??? Οκ ετσι εξηγειται η εμπλοκη του γιου

Να κατσουν λοιπον οι δυο «κληρονομοι» να μοιρασουν τις υποχρεωσεις τους και να αναλαβει ο καθενας το μεριδιο του,,,απλο??? Αυτη ειναι η απλουστερη λυση που εχω

Εναλλακτικα μπορει ο πατερας να μεταβιβασει ολη του την περιουσια στο ενα του παιδι (σε οποιο θελει) και να αναλαβει ολα τα χρεη εκεινος που θα παρει και την περιουσια

Αντε μια ακομη λυση,,,να μην κανει κανεις τιποτε!!! και οταν, καποτε, τους τα παρουν ολα,,,τι ειχαν τι εχασαν,,,δυο σπιτια σε χωριο, ψιλοανακαινισμενα πριν καμποσα χρονια, τι αξια να εχουν? Πιθανον να μην αξιζει τον κοπο να πληρωσουν τελικα το δανειο (που προφανως το πηραν προ 2010) και θα χουν μεινει και 15-20 χρονια χωρις να πληρωνουν ενοικιο

Εκτος και αν ο πατερας εχει να τους κληροδοτησει και αλλη περιουσια ,,,που εκει μπλεκει το πραγμα πολυ

Αλλα εσυ τι αγχεσαι καλε? Ενα χρονο τον ξερεις,,, αληθεια, εσυ δουλευεις?

Μια χαρα ονειρα για το μελλον σας μπορειτε να κανετε,,,με το δικο σας πορτοφολι ομως

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από mairysQ

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Helenaki4

# 13 στις 18/10/2021
author
Βρε Εβελινάκι , πάλι εδώ ?
Ατακτο κορίτσι , τον παπά παίζουμε?
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 14 στις 18/10/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Χαχαχαχ ελενακι μονο εσυ το ειδες 

Βαζει θεμα η μαιρη και απαντα η εβελιν ως η σαν? θεματοθετρια ,,,λογικο να μπερδευτει,,,πολλα τα θεματα και ολα,,,οικονομικα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Helenaki4
Βρε Εβελινάκι , πάλι εδώ ?
Ατακτο κορίτσι , τον παπά παίζουμε?

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

alexandriani1

# 15 στις 18/10/2021
author

Ωπα,

Η Μαιρούλα έγινε Εβελίνα; Καλά ρε κορίτσι, χρησιμοποιείς πολλαπλά προφίλ τουλάχιστον κράτα σημειώσεις να μην πέφτεις σε λούμπα. Ρεζιλίκια πράματα 

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 16 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Απ' ο,τι κατάλαβα,εσείς δεν έχετε καμία συμμετοχή στο δάνειο,έτσι δεν είναι?

Έχει υπογράψει ο σύντροφός σου ως εγγυητής ? 

Αν όχι ,ας κάνουν ο,τι θέλουν οι δικοί του.

Εσείς οι δύο σηκώστε τα μανίκια και ξεκινήστε τη ζωή σας.

Σπίτια δεν (θα) υπάρχουν για πολύ ακόμα (γενικώς

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mairysQ

Σοσ

Παιδια καλησπερα.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Εδω και 1 χρονο σε σχεση.Κανενα προβλημα με την σχεση μας.Χθες ομως μου εσκασε βομβα.Η μητερα του που δεν ζει,ειχε παρει δανειο για το σπιτι της αδελφης του(παντρεμενη με παιδια).Απο χρηματα του συγκεκριμενου δανειου η συγχωρεμενη χρησιμοποιεισαι και για μια ανακαινιση στο δικο της σπιτι.Αφου αρρωστησε σταματησαν να πληρωνουν με αποτελεσμα να μαζευτουν 120 χιλιαρικα.Το δανειο είναι στο ονομα του πατερα του συντροφου μου και εχει υποθηκη το σπιτι της αδελφης του συντροφου μου,το οποίο ειναι στο ονομα του(του πατερα).Το θεμα ποιο είναι?Οτι πανω που πηγαιναμε να φτιαξουμε την ζωη μας μου εσκασε οτι εχει χρεος 30-40 χιλ. μιας που ο πατερουλης του δεν μπορει να το πληρωσει(μεγαλος ανθρωπος με μια συνταξουλα).Ο συντροφος μου μενει σε διπλανο χωριο 15 λεπτα απόσταση.Του προτεινα να δωσει η αδελφη του το σπιτι να ξεχρεωσουν και να μεινει με την οικογενεια της στο σπίτι που ηταν να μείνουμε εμεις(Το  σπιτι αυτο βρίσκεται πανω απο το σπιτι που μενει ο πατερας του).Οι γονείς μου,για να μην μεινουμε ξεκρεμαστοι  μας παραχωρουν ενα διαμερισμα που έχουμε στο χωριο μου.Το θεμα είναι οτι η κυρια  δεν θέλει καθως το σπιτι του πατερα της που μπορουν να μείνουν(αυτο που ηταν να μεινω με τον συντροφο μου  δεν ειναι ''μοντερνο')'.Σκεφτειτε εδω σκεφτοταν να δωσει το σπιτι να ξεχρεωσουν και να νοικιασουν ενα με 400 που ειναι κοντα στο γουστο της.Τελικα η σκεψη αυτη ναυαγησε.Ο συντροφος μου αν και συμφωνει ζοριζεται γιατι δεν θελει να αφησει μονο του τον πατερα του(εν μερει τον καταλαβαινω αλλα προεχει η εξοφληση του δανειου).Επισης να αναφερω οτι περασαν το δανειο στον πτωχευτικο νομο και περιμενουν απαντηση απο την τραπεζα.Τι να κάνω?Εχω απελπιστει.Ελπιζω να μην σας μπερδεψα.

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

mairysQ

# 17 στις 20/10/2021
author

οχι ο συντροφος μου δεν φαινεται  ουτε επωφεληθηκε απο αυτο το δανειο πουθενα.Το θεμα ειναι οτι δεχτηκε να αναλαβει τα χρεη του πατερα καθως αυτος δεν μπορει να ανταπεξελθει.Αυτο με αγχωνει και με προβληματιζει.Το έχει κανει δικό του ππροβλημα.Και απο την στιγμη που το βλεπει ετσι,θα δουλευει για να πληρωνει αμαρτιες και χρέη αλλωνων.Ειλικρινα, δεν ξερω τι αποφαση να παρω.So confused

Enikos

# 18 στις 20/10/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εντ σο μπορινγκ, του...

Μπεεε...

Αρέσει στα μέλη Kristina_, alexandriani1

Broken_Guy

# 19 στις 20/10/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Βρε πιο confused είναι το αν τελικά σε λένε Εβελίνα ή Μαίρη παρά τα υπόλοιπα θεματοθέτρια, πίστεψε με (trust me και στην Αγγλικήν).

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από mairysQ

οχι ο συντροφος μου δεν φαινεται  ουτε επωφεληθηκε απο αυτο το δανειο πουθενα.Το θεμα ειναι οτι δεχτηκε να αναλαβει τα χρεη του πατερα καθως αυτος δεν μπορει να ανταπεξελθει.Αυτο με αγχωνει και με προβληματιζει.Το έχει κανει δικό του ππροβλημα.Και απο την στιγμη που το βλεπει ετσι,θα δουλευει για να πληρωνει αμαρτιες και χρέη αλλωνων.Ειλικρινα, δεν ξερω τι αποφαση να παρω.So confused

Αρέσει στα μέλη Kristina_, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 20 στις 20/10/2021
author

Αυτο ειναι το γεγονός 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από mairysQ

Το θεμα ειναι οτι δεχτηκε να αναλαβει τα χρεη του πατερα καθως αυτος δεν μπορει να ανταπεξελθει.

...και αυτό ειναι η ερμηνεία που έδωσες εσυ , καθαρά υποκειμενική .

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από mairysQ

Και απο την στιγμη που το βλεπει ετσι,θα δουλευει για να πληρωνει αμαρτιες και χρέη αλλωνων.

Άκου μια άλλη ερμηνεία : 

« Ο σύντροφος μου για να αναλάβει τα χρέη του πατέρα , θα πει πως ειναι ενας άνθρωπος υπεύθυνος και καλόκαρδος. Αυτό σημαίνει μεταξύ άλλων οτι αυτήν την υπευθυνότητα και την καλοσύνη , θα την προσφέρει και στη δικη μας οικογένεια μελλοντικά» . 

Ελπίζω αυτός ο υπεύθυνος και καλόκαρδος άνθρωπος , να εισπράττει και τα ανάλογα από τη σύντροφό του .

Ειλικρινά , αν στη ζωή μου είχα να κάνω με έναν σύντροφο ο οποίος θα αφηνε τον πατέρα του στην τύχη του , θα ξενερωνα και θα φοβόμουν για το κοινό μας μέλλον .

Έχει πλάκα που τσιγκουνεύεσαι ξένα χρήματα. Αν είσαι ανεξάρτητη οικονομικά ή αν δεν προσβλεπεις στο εισόδημα του συντρόφου , πραγματικά σε τι σε ενοχλεί ?

Αρέσει στα μέλη Kristina_, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε