Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτευμενος με τον κολλητο μου

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

HelpMePlease

# 1 στις 19/10/2021
author
Ανδρας gay / 25 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σας παιδια !Ειμαι αντρας 23ων ετων. Καταρχας ειμαι γκει αλλα δεν το προδιδει η εμφανιση και ο χαρακτηρας μου καθολου ουτε το εχω ανακοινωσει ποτε σε κανεναν.Γενικα δεν τα λες και καλα τα πραγματα .Ειμαι γενικα κοινωνικος εχω αρκετες παρεες ,αλλα με ενα παιδι εδω και 6 χονια ειμαστε παρα πολυ κοντα .Ο ιδιος ειναι 21 ετων και δεν εχει κανει καμια σεξουαλικη σχεση μεχρι τωρα .Οταν λεω πως ειμαστε κοντα εννοω πως βρισκομαστε καθε μερα και κυριως τα πρωτα χρονια ,λογω αποστασης καθως σπουδαζω μακρια , μπορει να μιλουσαμε και 6ωρες την ημερα . Τον τελευταιο καιρο(1 χρονο) αν και ειμαστε ακομα σαν αδερφια εχει απομακρυνθει λιγο . Εγω ολα αυτα τα χρονια λοιπον ειμαι ερωτευμενος μαζι του αλλα δεν εχω το θαρρος να του το πω καθως ξερω πως απλα δεν θα ξαναβρεθουμε ποτε.Ειναι θρησκευομενος και ξερω πως και ο ιδιος να ειναι ερωτευμενος δεν θα αφηνε ποτε τον εαυτο του να το παραδεχτει.Απλα προσπαθηστε να μπειτε στην θεση μου, 6 χρονια ερωτευμενος με ενα ατομο που ειναι διπλα μου αλλα να μην μπορω να του το πω και να μην αφηνω τον εαυτο μου να προχωρησει...Αισθανομαι απλα φυλακισμενος και δεν ξερω τι να κανω . Οτι αποριες η συμβουλες εχετε καλοδεχουμενες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Enikos

# 2 στις 19/10/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Ο ενας ενηλικας, ο αλλος αντρας, η αλλη αστροψυχολογα, ο Μπουκουρας καλλιτεχνικος ιμπρεσαριος...

Ποσο πια εδω μεσα . . . . . . . . .

Αρέσει στα μέλη vidar70, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Alezandra

# 3 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815
Να είστε σίγουρος ότι ο ερωτισμός και ο βήχας δεν κρύβονται.Ο φίλος σας συναισθανεται όσα σκέπτεστε και αναλόγως πράττει η θα πράξει.Η απομάκρυνση θα είναι οριστική μόλις αποφασίσετε να μιλήσετε ειλικρινά μαζί του.Είναι όμως ο μόνος αναπόφευκτος τρόπος για να ξεκαθαρισετε στο μυαλο σας τα όσα σας συμβαίνουν και να μπορέσετε επιτέλους να φέρεστε φυσιολογικά και χωρίς φόβο στις επόμενες ερωτικές σας προσεγγίσεις.Το όλο κλίμα θα είναι με το μέρος σας εφόσον μπορέσετε να το αποδεχτείτε πρώτα εσείς.Παραμείνετε ενεργός στις κοινωνικές σας συναναστροφές και περιοριστε με κάθε τρόπο την επιθυμία για απομόνωση που σας ζώνει τους τελευταίους μήνες.Δημιουργείστε στη ζωή σας το σκηνικό που σας ταιριάζει,αυτό δηλαδή του δυναμικού και συγκροτημένου ανθρώπου.Εύχομαι καλή τύχη στη ζωή σας.
Αρέσει στα μέλη Athens1971, HelpMePlease και σε ακόμα 1 μέλος.

algo-serio

# 4 στις 19/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μάλλον το πράμα κολλάει στο θρησκευόμενος δύσκολη περίπτωση ερωτος !!! αν μπορεί να γινει κάτι εκεί καλώς αλλως δεν βλέπω  φως..

alexandriani1

# 5 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.089

Φιλε χελπ,

Προφανώς κι ο κολλητός σου έχει πιάσει το κλίμα. Ο λόγος της απομάκρυνσής του μπορεί να σημαίνει ότι ο ίδιος πήρε κάποιες αποφάσεις, γιατί ενδέχεται να είχε τους ίδιους μ' εσένα προβληματισμούς, με το επιπρόσθετο της απειρίας του αλλά και της σύνδεσής του με τη θρησκεία, όπως λες. Όλα αυτά είναι σίγουρα εμπόδια στο να απελευθερωθεί κάποιος άνθρωπος σε σχέση με την σεξουαλικότητά του, ανεξαρτήτως προσδιορισμού της.

Ίσως μια ανοικτή συζήτηση μαζί του να σε βοηθούσε να ξεδιαλύνεις και να ξεδιαλύνετε το τοπίο.

Αν ζητάς τη γνώμη μου, θα σου έλεγα γενικά να πάψεις να νοιώθεις ενοχές για τον σεξουαλικό σου προσανατολισμό. Είσαι 23, μην αφήσεις τη ζωή σου να κυλήσει κρυμμένη σε υπόγεια και σε σκοτεινούς διαδρόμους. Ζήσε στο φως, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Δεν ζούμε στον 18ο αιώνα. Όσοι δεν αποδέχονται τις όποιες επιλογές μας, είναι πρόβλημα δικό τους όχι δικό μας, να το θυμάσαι αυτό.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από HelpMePlease

Γεια σας παιδια !Ειμαι αντρας 23ων ετων. Καταρχας ειμαι γκει αλλα δεν το προδιδει η εμφανιση και ο χαρακτηρας μου καθολου ουτε το εχω ανακοινωσει ποτε σε κανεναν.Γενικα δεν τα λες και καλα τα πραγματα .Ειμαι γενικα κοινωνικος εχω αρκετες παρεες ,αλλα με ενα παιδι εδω και 6 χονια ειμαστε παρα πολυ κοντα .Ο ιδιος ειναι 21 ετων και δεν εχει κανει καμια σεξουαλικη σχεση μεχρι τωρα .Οταν λεω πως ειμαστε κοντα εννοω πως βρισκομαστε καθε μερα και κυριως τα πρωτα χρονια ,λογω αποστασης καθως σπουδαζω μακρια , μπορει να μιλουσαμε και 6ωρες την ημερα . Τον τελευταιο καιρο(1 χρονο) αν και ειμαστε ακομα σαν αδερφια εχει απομακρυνθει λιγο . Εγω ολα αυτα τα χρονια λοιπον ειμαι ερωτευμενος μαζι του αλλα δεν εχω το θαρρος να του το πω καθως ξερω πως απλα δεν θα ξαναβρεθουμε ποτε.Ειναι θρησκευομενος και ξερω πως και ο ιδιος να ειναι ερωτευμενος δεν θα αφηνε ποτε τον εαυτο του να το παραδεχτει.Απλα προσπαθηστε να μπειτε στην θεση μου, 6 χρονια ερωτευμενος με ενα ατομο που ειναι διπλα μου αλλα να μην μπορω να του το πω και να μην αφηνω τον εαυτο μου να προχωρησει...Αισθανομαι απλα φυλακισμενος και δεν ξερω τι να κανω . Οτι αποριες η συμβουλες εχετε καλοδεχουμενες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, HelpMePlease και σε ακόμα 1 μέλος.

NightWsh

# 6 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 288
... παληκάρια.. μαλλιά κουβάρια γίναμε εδώ μέσα.Να το λύσουμε και τούτο!

Paralia48

# 7 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735
Να πω και γω τη γνώμη μου, ίσως όχι πολύ αγαπητή, αλλά θα την πω. Η σκοπιά μου είναι αυτή της αγορομάνας παιδιών στην ηλικία σου. Επσιης να διευκρινήσω πως δε θα είχα κανένα πρόβλημα, αν κάποιος γιος μου ήταν ομοφυλόφυλος, αρκεί να  ήταν συνειδητή επιλογή του.

Πιστεύω πως κάπου υπάρχει μια <<ανισορροπία>> στη σχέση σας, Λες πως είστε κολλητοί φίλοι, είστε σαν αδερφια και όλη τη μέρα ήσασταν μαζί. Υπάρχει λοιπόν μια σχεση εμπιστοσύνης. Εκείνος ξέρει πως είσαι ομοφυλόφυλος, γιατί λες πως κανείς δεν το ξέρει.. Επομένως δεν είστε τόσο κολλητοί. Επίσης έχει ειπωθεί πολλές φορές εδώ και συμφωνώ, πως φίλοι άντρας και γυναίκα δε γίνονται, στην περίπτωσή σας, άντρας με άντρα, δεδομένου πως υπάρχει έρωτας.

Επίσης είπες πως το παληκάρι δεν είχε ως τώρα σχέση. Εσύ είχες; Γιατί βλέπω (ίσως κάνω λάθος) πως αν ο ένας είναι έμπειρος και ο άλλος όχι, θα μπορούσε να τον χειραγωγήσει και να τον οδηγήσει στις ερωτικές προτιμήσεις. Μήπως θα ήταν προτιμότερο να του επιτρέψεις να νοιώσει κάποιον έρωτα, ίσως με γυναίκα. Εκτός αν βλέπεις ολοφάνερα πως είναι και κείνος ερωτευμένος μαζί σου.

Δεν ξέρω, τι θα ήταν πιο καλό για σένα, αλλά και για το άλλο παιδί. Ίσως όπως λέει η Αλεξάνδρα, ένοιωσε κάτι αυτός, γιαυτό απομακρύνθηκε.

Πιστεύω πως αν του το πεις, θα φύγει για πάντα. Αλλά και να κρατάς έναν έρωτα 6 χρόνια, είναι κι αυτό μαρτύριο.

Μήπως να κοιτούσες να γνωρίσεις κάποιο άλλο παληκάρι;
Ή να έστω να περάσει λίγος καιρός και να καταλάβεις, αν εκείνος σε θέλει.

Kristina_

# 8 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Θα διαφωνησω με οσους παραπανω μιλανε για «επιλογες»!!! την αποψη οτι η ομοφυλοφιλια ειναι «επιλογη» συνειδητη η οχι εεε δεν την λες και συγχρονη 

Αλλα θα συμφωνησω οτι καλο ειναι να ζησεις τη ζωη σου αποδεχομενος τη φυση σου και ολη να την κρυβεις,,, και ανεξαρτητα σεξουαλικου προσανατολισμου, θα σου ελεγα να εισαι ξεκαθαρος με τους ανθρωπους,,,δλδ τον ερωτευτηκες? Πες του το και ας φυγει!!!
Οχι να σκεφτεσαι οτι ειναι κολλητος κλπ τι κολλητος χρονων ειναι αυτος αν ουτε καν γνωριζει κατι  τοσο βασικο για σενα,,,δλδ εξι ωρες τη μερα καθε μερα τι συζητατε???. Απορω 
Αρέσει στο μέλος HelpMePlease

la-mer

# 9 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Enikos

Ο ενας ενηλικας, ο αλλος αντρας, η αλλη αστροψυχολογα, ο Μπουκουρας καλλιτεχνικος ιμπρεσαριος...

Ποσο πια εδω μεσα . . . . . . . . .

Αρέσει στα μέλη vidar70, Enikos

Mathusalas

# 10 στις 19/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κανεις κατι ερωτησεις και εσυ...εισαι περιεργη

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από NightWsh

giorgos170

# 11 στις 19/10/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563
είμαστε όλλοι εδώ & σήμερα.,;  μετρηθήκαμε .,?

τί  είναι  αφτά  στα  πόδια  σου ..,:.?

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, vidar70 και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 12 στις 19/10/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.267

Φιλε

μην σου κανει εντυπωση που ειναι 21 και δεν ξερει τι χρωμα και σχημα εχει .Τωρα πρωτευουσα θεση εχει το κινητο Αν δεν εχεις 8 κινητα και παντελονια με 72.5 πλευρικες τσεπες εισαι πολυ πισω και δεν σε θελει καμια .

Μην χαθεις τωρα !
Αρέσει στο μέλος Enikos

giorgos170

# 13 στις 19/10/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563

πού τά ξέρεις όλαφτά.,?

τα λέει  στο  βιογραφικό  σο ..,.:.,,??

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Enikos

Καργα θεα ουσια...

Αλλα  σουρωτηρι  το  κρανος...

Δεν  την συγκρατει...,

Φισhνετ  για μπαρμπουνι γινηκε...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Enikos

algo-serio

# 14 στις 19/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να το λύσω εγω με τον νεο τρόπο  προσέγγισης;;   θα έχει αποτέλεσμα   !!!

Αυτές ειναι λύσες !!!

Σχόλιο # 6 από NightWsh

Mindthegap-

# 15 στις 19/10/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από NightWsh
... παληκάρια.. μαλλιά κουβάρια γίναμε εδώ μέσα.

Ειστε πολλα ε..;;;

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, vidar70

Mathusalas

# 16 στις 19/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Η αλήθεια κερδίζει και ελευθερώνει. Να του πεις πως τον βλέπεις . Είναι άδικο για σενα και για εκείνον. Αν δεν τον κερδίσεις σαν σύντροφό ισως τον έχεις φίλο. Αν τίποτα από τα 2 τότε θα σου γίνει μάθημα για την επόμενη φορά. Το να κρύβεσαι και να κάνεις μια άλλη ζωή από αυτή που θες είναι παράτολμο. Το χειρότερο είναι ότι σε φθείρει. Στο λέω εκ πείρας.

vidar70

# 17 στις 20/10/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 337

Και

δεν σου φαινοταν ρε παιδι

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Mathusalas
Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Η αλήθεια κερδίζει και ελευθερώνει. Να του πεις πως τον βλέπεις . Είναι άδικο για σενα και για εκείνον. Αν δεν τον κερδίσεις σαν σύντροφό ισως τον έχεις φίλο. Αν τίποτα από τα 2 τότε θα σου γίνει μάθημα για την επόμενη φορά. Το να κρύβεσαι και να κάνεις μια άλλη ζωή από αυτή που θες είναι παράτολμο. Το χειρότερο είναι ότι σε φθείρει. Στο λέω εκ πείρας.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos

Mathusalas

# 18 στις 20/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Vidar το ειχα καλα κρυμμενο , γιαυτο δεν φαινοταν... θες να μου κανεις εξομολογηση την πραγματικη ηλικια σου για αρχη...ετσι για να απελευθερωθεις βρε αδερφε μου

Mathusalas

# 19 στις 20/10/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα σφυριξεις στο αυτακι του αγοριου απεναντι? Μα ποση θυσια πια?

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από algo-serio

Να το λύσω εγω με τον νεο τρόπο  προσέγγισης;;   θα έχει αποτέλεσμα   !!!

Αυτές ειναι λύσες !!!

Σχόλιο # 6 από NightWsh

vidar70

# 20 στις 20/10/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 337

Τι

σχεση εχει η ηλικια μου με τα γουστα σου?

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Mathusalas

Vidar το ειχα καλα κρυμμενο , γιαυτο δεν φαινοταν... θες να μου κανεις εξομολογηση την πραγματικη ηλικια σου για αρχη...ετσι για να απελευθερωθεις βρε αδερφε μου

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε