Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως προσεγγίζω κάποιον;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Briar789

# 21 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αργολίδας / Σκοτεινή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 35
'Aρεσαν+: 0%

συνφωνω, μην μπλεκεις ερωτικα στην δουλεια εαν κατι στραβωσει θα φυγει ο ενας , αλλα και το μετεπειτα δυσκολο, εξαρταται βεβαια και την δουλεια, αν πιστευεις οτι εχεις ελπιδες δηλαδη εαν ξερεις ηδη οτι ειναι ελευθερο το εδαφος, προχωρας με τα δεδομενα του κουλουριου, του φμπ, της κουβεντας , ακόμα και την αμεσης ερωτησης για καφε μετα τη δουλεια, αλλά προσεχε ολα αυτα προυποθέτουν τα υπόλοιπα. αλλιως μενεις οπωε εισαι και κοιτας κατι αλλο. πρεπει να λογαριασεις την δουλεια η την σχεση. και συνηθως δεν αξιζει, τωρα τι να σου πω εχω δει και ατομα να δουλευουν στον ιδιο κλαδο πανττρεμενοι 20χρονια μαζι! οπως και να έχει πρέπει να σιγουρεψεις πρωτα τ εδαφος! 

TheRedKnight

# 22 στις 31/10/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από alexandriani1

Κσλ΄΄η μου ΑλεξανδροΔεσποιναetc

Τι καλημεροκαλησπέρες και χαμογελάκια και σαχλαμάρες.

Τον πιάνεις στην πόρτα, την ώρα που σχολάτε και τον ρωτάς ευθέως: "τι λες; είσαι να το κανελώσουμε το ρυζόγαλο;"ή αν θες κάτι πιο κλασσικό και δοκιμασμένο:- "Πάμε σπίτι μου να σου δείξω τη συλλογή με τα γραμματόσημα;"(Υ.Γ. Μην ακους τις βλακείες περί απαγορεύσεων στους χώρους εργασίας. Τα καλύτερα, πάνω στα γραφεία γίνονται. Αρκεί νάχεις απομακρύνει πρώτα το ταμπόν για τις σφραγίδες. ΄Ακου και κανέναν παλιό  )

+1

προσυπογράφω τα ανωτέρω με μερικές ακόμα παρατηρήσεις για να βοηθήσουμε την θεματοθέτρια :

• Αφήνουμε το μαστίγιο στο σπίτι και φοράμε κάτι χαρωπό
  • Δεν τον πιάνουμε από το γιακά διότι θεωρείται bullying και ghosting
  • Έχουμε εναλλακτική σε περίπτωση που δεν του αρέσει το ρυζόγαλο ή έχει δυσανεξία στη λακτόζη(ρωτάμε πρώτα) ή δεν του αρέσει το ρύζι (plus μαθαίνουμε και τις προτιμήσεις του)
  • Ρίχνουμε λίγη κανέλα, μην το παρακάνεις διότι μπορεί να τον πιάσει βήχας
  • Γραμματόσημα, playmobil, μικρό μου πόνυ, barbie δεν έχει σημασία, δες την έκφραση του στις αντιδράσεις τι του αρέσει, έχε και τσίπουρο, κάπου είχα διαβάσει ότι είναι για πάσαν νόσον
  • Τέλος, καλύτερα θα ήταν να τον έβαζες να κάτσει πρώτα ΠΡΙΝ από όλα αυτά...μην του πέσει βαρύ

Αυτά εν ολίγοις, ελπίζω να βοήθησα από την πλευρά μου και σας εύχομαι βίον ανθόσπαρτον, όταν και για όσο

P.S.Αυτό με τα γραφεία συμφωνούμε αλλά είπαμε να δώσουμε κατευθυντήρια τον κανόνα και όχι τις εξαιρέσεις

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

Alezandra

# 23 στις 2/11/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 855

Εμπνευστε ενδιαφέρον ξεκαθαρίζοντας ότι εσείς από την πλευρά σας είστε συναισθηματικά ελεύθερη και αφουγκραστειτε τις αντιδράσεις του.

Έχετε υπόψη ότι οι κεραίες όλων μας συναισθανονται τα προβληματικά άτομα και διαχωρίζουν το συναίσθημα από την περιέργεια.

Εάν έχετε απλή περιεργεια για εκείνον,καλύτερα να εκφράσετε μόνο την επιθυμία να τον γνωρίσετε καλύτερα.

Η κατάλληλη ώρα είναι εκείνη που έχετε ολοκληρώσει τις επαγγελματικές σας υποχρεώσεις και όχι η ώρα του πρωινού καφέ,καταλάβατε ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Alexandra233

Πως προσεγγίζω κάποιον;

Πως δείχνω το ενδιαφέρον μου σε κάποιον που μου αρέσει χωρίς να φανώ λυσσάρα με τον οποίο είμαστε στον ίδιο εργασιακό χώρο; γενικά είμαι πολύ ντροπαλή το μονο που του λέω όταν τον βλέπω είναι μια κάλημερα και ένα χαμόγελο.. Κομπλαρω πολύ γενικά όταν μου αρέσει κάποιος.. 

averel

# 24 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8

Κανόνας απαράβατος : Στην δουλειά δεν κάνουμε απολύτως τίποτα.  Διότι :

1) Αν είναι ειλικρινής η σχέση και το αίσθημα όλα καλά και ωραία μέχρι να αρχίσουν οι προστριβές και τότε οι λοιποί συνάδελφοι θα πάρουν το μέρος ή το δικό σου ή το δικό του και τελικά κάποιος από τους 2 θα πρέπει να φύγει.2) Αν όχι, τότε η "ανταλλαγή υγρών" έχει ως προοπτική την καριέρα και μόνο (το είδα)

Ioulia_25

# 25 στις 15/1/2022
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Τύλισος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 10
Να είσαι ο εαυτός σου και να μην κανείς πράγματα που δεν είσαι εσυ .Και να μην του την πέσεις στην ψυχρά να τον φλερτάρεις με ωραίο και γοητευτικό τρόπο .
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost