Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχέση απο απόσταση-Χρειάζομαι γνώμες!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

apolitiii

# 21 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 855
'Aρεσαν+: 0%

Αχαριστία είναι αυτό... πώς δεν έχεις συναντήσει, μάλλον δεν έτυχε, συζήτησε μαζί του και αν δεν είναι 

ερωτευμένος μαζι σου και σε θελει σαν υπάλληλο αμισθί...διωχτον να πάει απο εκεί που ήρθε...κοστολογησε 

την δουλειά που του έκανες ζήτα του τα χρήματα και διωχτον... μην χάνεις άδικα τον χρόνο σου...

παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Xamomili9
Αγαπητέ Αρχαγγελε, (Τέλειο νικνειμ) Όταν λέμε δίνω πολλα σαφώς δεν είναι το ίδιο με το δίνω πολλα από κοντά. Αλλά όπως είπα τον βοηθάω σε ένα πρότζεκτ δηλαδή, αφιερώνω πολλες ώρες, δημιουργώ υλικό, ότι δηλαδή θα κάνω το πρωί στη δουλειά μου στο γραφείο, μου ζητάει να τον βοηθάω και να του προσφέρω γνώσεις, υλικό, και χρόνο λόγο της δουλειάς μου. Σαν να δουλευω δευτερη δουλειά και να μην πληρώνομαι. Και αυτό δεν είναι πιξελ του υπολογιστή, είτε μακριά μένει ο τυπος είτε κοντα. Και δεν έχω συναντήσει ποτέ ξανά συντροφο, να μου ζητάει να κάνω πραγματα αλλά να μην σκέφτεται ποτέ να ανταποδώσει, έστω να πει ευχαριστώ. Τώρα όσο τα συζητάμε εδώ, τόσο πιο πολυ ξεκάθαρα το βλέπω. Και χαίρομαι.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos

Enikos

# 22 στις 31/10/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.776

Και γω...τα μαλα...

Ιδιως εν τη απουσια του "θυτη"...

Οπου ο καθε "βασανισμενος", θεωρει την καταθεση του ως...μαρτυρια της αγιοσυνης του...

Και δεν το δουλευω καθολου!!!...

Θελω να ειμαι ετσι, με τους δηλωσιες "πονεμενους" ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Kristina_

Συγνωμη αν γινομαι σκληρη, αλλα εκνευριζομαι με τα «θυματα» 

Αρέσει στα μέλη la-mer, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 23 στις 31/10/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 647

Καταδικάζουμε ερήμην, τελεσίδικα και χωρίς δικαίωμα έφεσης. Η Μιχαλονάκου το χε παρακάνει με το ντιου προσες και πάτωσε η τηλεθέαση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Enikos

Και γω...τα μαλα...

Ιδιως εν τη απουσια του "θυτη"...

Οπου ο καθε "βασανισμενος", θεωρει την καταθεση του ως...μαρτυρια της αγιοσυνης του...

Και δεν το δουλευω καθολου!!!...

Θελω να ειμαι ετσι, με τους δηλωσιες "πονεμενους" ...

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 24 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Απετυχε ομως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από seychelles

Για να μην εκνευριστεις το διάλεξε το νικνεημ

Αρέσει στα μέλη seychelles, Enikos

alisida

# 25 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Εμπνευσμένη από τη Ματίνα Μανταρινάκη (σειρά :Κωνσταντίνου και Ελένης) που έλεγε για τον εαυτό της ότι είναι ένα ταπεινό χαμομηλακι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Kristina_

Εγω αλλη απορια εχω: γιατι διαλεξες αυτο το νικνειμ??? 

(Στα υπολοιπα με καλυψαν οσοι τοποθετηθηκαν ηδη)

Αρέσει στα μέλη konstandinos73, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 26 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888
Το οτι σας ειπε στα ισα οτι δεν ειναι ερωτευμενος κι εσεις αναρωτιεστε τι να κανετε ??Πως το λενε;;;
Αρέσει στα μέλη la-mer, girl_aloud και σε ακόμα 5 μέλη.

alexandriani1

# 27 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.087

σε ενα κειμενο οπου το πιο κατανοητο ελληνικο ειναι το...προτζεκτ?...

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos

seychelles

# 28 στις 31/10/2021
author
Βερμούδες

internship, από ότι φαίνεται 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Helenaki4
Το οτι σας ειπε στα ισα οτι δεν ειναι ερωτευμενος κι εσεις αναρωτιεστε τι να κανετε ??Πως το λενε;;;

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, TheRedKnight

Enikos

# 29 στις 31/10/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.776

Πασα μου καμεις τωρα, αλλα δεν θα τσιμπησω...

Ειναι κολλητα μου το περιπολικο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Helenaki4

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

girl_aloud

# 30 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 180
Με καλυψαν οι προλαλησαντες. Εισαι το τελειο θυμα. Εκμεταλλευεται τις γνωσεις σου για να τον βοηθας στη δουλεια του, εκμεταλλευεται τη μαλθακοτητα του χαρακτηρα σου που δεν ξεκοψες οταν σου ειπε οτι δεν ειναι ερωτευμενος (αντιθετως, συνεχιζεις και δινεις και ζητας κι απο αυτον να δωσει... οταν σου εχει πει και δειξει ξεκαθαρα οτι δεν θελει να δωσει τιποτα, μονο να παρει) κι αν τυχει να ερθει στο μερος που εισαι, θα σε εκμεταλλευτει και σεξουαλικα αφου ξερει οτι καλυτερη καβαντζα δεν θα βρει. Κι αντι να του πεις οτι τον χρονο που του αφιερωνεις αφιλοκερδως για να τον βοηθησεις, ξεκινας να τον χρεωνεις (απο χθες!) ή σταματας οποιαδηποτε επικοινωνια μαζι του, συνεχιζεις και γινεσαι χαλι να σε πατησει... αν θελεις να συνεχισεις να παραμυθιαζεσαι, ειναι δικο σου θεμα.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Tamarena και σε ακόμα 1 μέλος.

Xamomili9

# 31 στις 31/10/2021
author
Γυναίκα / 72 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 5
Καλησπέρα στο Φόρουμ ?Λοιπόν η αλήθεια είναι ότι πραγματικά δεν πηγε το μυαλό μου στην Ματινα Μανταρινακη ??? απλά μου αρέσει σαν λουλουδι το χαμομηλι. Πολυ γελασα όμως με τα σχόλια. Πήρα όλες τις πολυτιμες συμβουλές σας, όπως έγραψα ένιωθα να είχα πεπλο μπροστά στα μάτια μου. Φυσικά και ξέρω μέσα μου την αλήθεια, ξέρω τι συμβαίνει απλά στην πράξη δυσκολευομαι και ήθελα ανθρώπους να μου πουν με σκληρό τρόπο τι συμβαίνει, μπας και παρω εμπρός. Εν τέλει έκανα συζήτηση, εξήγησα πως νιώθω και πως βλεπω τα πραγματα. Εκείνος ειπε οτι νιωθει εκμεταλλευτης και ζήτησε συγγνώμη, και μετά εννοείται για να νιώσει καλύτερα είπε ότι φταίω εγώ που το δέχομαι.. Και ότι θέλει χρόνο γιατί νιώθει στεναχωρημενος και θυμωμένος. Και επικεντρώθηκε στο πως ένιωσε αυτος. Και μετά ρώταγε τι σημαίνει το ανταποδίδω. Ε και εγώ το σταμάτησα εκεί. Και δεν θέλω καμια άλλη επαφη. Και ειλικρινά δεν μπορώ να κάνω μάθημα σε έναν άντρα 40 χρονων. Αυτά για το update. Ευχαριστώ πολυ όλους για τα σχόλια, το εκτιμώ. Να είστε καλά ??
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

sissy108

# 32 στην 1/11/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 546
Δεν πειράζει που την πάτησες λιγάκι..θα έλεγα ότι το κατάλαβες σχετικά νωρίς και πλέον εσύ αποφασίζεις...άλλες τις κοροϊδεύουν μια ζωή και δεν παίρνουν χαμπάρι..να κοιτάς και τα χειρότερα..όπως και να εχει βάλε λίγα όρια και δες πως θα αντιδράσει..εκεί θα τον κρίνεις..εγώ τον κόβω λιγάκι πονηρό επίσης..έτσι όπως διάβασα το τελευταίο ποστ σου..όταν τον στριμώχνεις πάει να σε μπερδέψει με ερωτήσεις του στυλ τι σημαίνει ανταποδίδω κλπ ...να σε κάνει να ψαχνεσαι λίγο για να ξεφεύγει..!Πιάνει κι αυτή η τακτική να ξέρεις πολλές φορές..!Και επίσης να ξέρεις πάντα ότι όλοι βρίσκουν και τα κάνουν μόνο εκεί που μπορούν!Να είσαι γενικά πιο προσεκτική!
Αρέσει στα μέλη tzoulia59, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

sissy108

# 33 στην 1/11/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 546
Σου έριξε και το φταίξιμο στο τέλος..κλασικές και εικονογραφημένες τακτικές!Συνέχεια κάπως έτσι γίνεται και καταφέρνουν με αυτό τον τρόπο να κρατούν το θύμα τους..όπως σου είπα να προσέχεις περισσότερο!
Αρέσει στα μέλη tzoulia59, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 34 στην 1/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252

Προσωπικά χαίρομαι που αποδέχτηκες ώριμα την κάθε άποψη στο θέμα σου, σου άρεσε δεν σου άρεσε, και δεν διέγραψες και εσύ το θέμα σαν κάτι πρωινούς επισκέπτες, που μάλλον περίμεναν χάιδεμα στα αυτάκια.

Δύο επισημάνσεις μόνο, αν θέλεις φυσικά να λάβεις υπόψιν. Πρώτον, από την αντίδραση του φαίνεται πως είχες να κάνεις με έναν 40χρονο μπέμπη, δεν πέρασε το δικό του και πείσμωσε. Λέει πολλά αυτό για τον χαρακτήρα του και τις σχέσεις του.Και δεύτερον, όχι "δεν μπορείς" αλλά "δεν έχεις καμία υποχρέωση" θα το έλεγα εγώ καλύτερα, να κάνεις μαθήματα σε έναν 40χρονο.Μαθήματα θα κάνεις στα παιδάκια σου αύριο μεθαύριο, όχι σε μαντράχαλους, που θα έπρεπε να ξέρουν σε τέτοιες ηλικίες που τους παν τα τέσσερα και πως να συμπεριφερθούν στις σχέσεις τους.Αυτά τα λίγα και καλό βράδυ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Xamomili9

Και ειλικρινά δεν μπορώ να κάνω μάθημα σε έναν άντρα 40 χρονων. Αυτά για το update. Ευχαριστώ πολυ όλους για τα σχόλια, το εκτιμώ. Να είστε καλά ??

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Xamomili9 και σε ακόμα 1 μέλος.

vidar70

# 35 στην 1/11/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 335

Ποσο

πισω ειστε στις σχεσεις οι σημερινες κοπελες οταν 30 χρονων αναρωτιεσαι αν υπαρχει σχεση εσυ εδω και αυτος στο εξωτερικο. Ποσα χανετε απο τις πραγματικες σχεσεις!!!

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Xamomili9 και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 36 στην 1/11/2021
author
Βερμούδες

Αυτό είναι το μόνο δίκιο του 

Παράθεση:
Εκείνος ειπε οτι νιωθει εκμεταλλευτης και ζήτησε συγγνώμη, και μετά εννοείται για να νιώσει καλύτερα είπε ότι φταίω εγώ που το δέχομαι.

Πρόβλημά του, ας πιει χαμομήλι να ηρεμήσει

Παράθεση:
θέλει χρόνο γιατί νιώθει στεναχωρημενος και θυμωμένος.

Στείλε του το λεξικό του Μπάμπινιώτη για αποχαιρετιστήριο

Παράθεση:
μετά ρώταγε τι σημαίνει το ανταποδίδω. 

Ωραία, πάρε ένα ζευγάρι airpods δώρο στον εαυτό σου να ακούς μουσική άμα σε παίρνει και σου λέει κατάλαβε, το σκέφτηκε, του έμαθες εσύ τι σημαίνει ανταποδίδω κλπ.

Παράθεση:
Ε και εγώ το σταμάτησα εκεί. Και δεν θέλω καμια άλλη επαφη. Και ειλικρινά δεν μπορώ να κάνω μάθημα σε έναν άντρα 40 χρονων. Αυτά για το update. Ευχαριστώ πολυ όλους για τα σχόλια, το εκτιμώ. Να είστε καλά ??

Αρέσει στο μέλος Xamomili9

seychelles

# 37 στην 1/11/2021
author
Βερμούδες

Ή, σαν εναλλακτική, να μη την τρομάζει το guilt tripping, γιατί μεγάλη κοπέλα είναι, θα το αναγνωρίσει, και να προχωρήσει χωρίς φόβους τη ζωή της.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sissy108
Σου έριξε και το φταίξιμο στο τέλος..κλασικές και εικονογραφημένες τακτικές!Συνέχεια κάπως έτσι γίνεται και καταφέρνουν με αυτό τον τρόπο να κρατούν το θύμα τους..όπως σου είπα να προσέχεις περισσότερο!

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, Broken_Guy

Xamomili9

# 38 στην 1/11/2021
author
Γυναίκα / 72 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 5
Εντάξει το ας πιει χαμομήλι ήταν θεϊκό χαχαχαχαχα!! Τρίτο update σας έχω, και πραγματικά δεν το περίμενα ποτέ να έχω κουράγιο από όλα σας τα σχόλια!! Σήμερα μάλλον το σκέφτηκε πολυ χθες το βράδυ και αποφάσισε να δώσει ερμηνεία πρωτου ανδρικού ρόλου με κατεβατά μηνυμάτων. Είπε ότι εγώ τον έκανα να με εμπιστευτεί και να μου ζητήσει βοήθεια, και ότι πραγματικά υποφέρει όταν το κάνει, και για αυτό δεν συνηθίζει να ζητάει βοήθεια. Και χθες το ότι είπα πως απλά θέλω να μου πεις ένα ευχαριστώ ή να δω μια εκτίμηση τον έκανε να νιώσει προδομένος, ότι ένιωσε σαν να του εριξα μαχαιριά. Και δεν ξέρει πραγματι αν είναι αυτός ο εκμετάλλευσης και ο αχάριστος ή αν εγώ είμαι το προβλημα.. Και ότι είδα μόνο μονόπλευρα και δεν έδωσα βάση σε ότι νιώθει αυτός γιατί λέει η ανδρική γνώμη μέσα στην σχεση δεν μετράει, και δεν ότι ο άνδρας γενικά δεν έχει αξία ως υπαρξη... Το περιμενα ότι θα ρίξει το φταίξιμο σε εμένα για να νιώσει καλύτερα. Τι να πω.. Ποτέ ξανά τέτοια πραγματα από απόσταση.

Helenaki4

# 39 στις 2/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Αυτοκατρακυλα... νομίζω φάνηκε καθαρά με ποιον εχεις να κανεις .

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Xamomili9
Εντάξει το ας πιει χαμομήλι ήταν θεϊκό χαχαχαχαχα!! Τρίτο update σας έχω, και πραγματικά δεν το περίμενα ποτέ να έχω κουράγιο από όλα σας τα σχόλια!! Σήμερα μάλλον το σκέφτηκε πολυ χθες το βράδυ και αποφάσισε να δώσει ερμηνεία πρωτου ανδρικού ρόλου με κατεβατά μηνυμάτων. Είπε ότι εγώ τον έκανα να με εμπιστευτεί και να μου ζητήσει βοήθεια, και ότι πραγματικά υποφέρει όταν το κάνει, και για αυτό δεν συνηθίζει να ζητάει βοήθεια. Και χθες το ότι είπα πως απλά θέλω να μου πεις ένα ευχαριστώ ή να δω μια εκτίμηση τον έκανε να νιώσει προδομένος, ότι ένιωσε σαν να του εριξα μαχαιριά. Και δεν ξέρει πραγματι αν είναι αυτός ο εκμετάλλευσης και ο αχάριστος ή αν εγώ είμαι το προβλημα.. Και ότι είδα μόνο μονόπλευρα και δεν έδωσα βάση σε ότι νιώθει αυτός γιατί λέει η ανδρική γνώμη μέσα στην σχεση δεν μετράει, και δεν ότι ο άνδρας γενικά δεν έχει αξία ως υπαρξη... Το περιμενα ότι θα ρίξει το φταίξιμο σε εμένα για να νιώσει καλύτερα. Τι να πω.. Ποτέ ξανά τέτοια πραγματα από απόσταση.

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, Broken_Guy

Alezandra

# 40 στις 2/11/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 815

Ο άνθρωπος αυτός καλή μου κυρία,στην πραγματικότητα είναι συνάδελφός σας δηλαδή σας συνδέει στενά το επαγγελματικό περιβάλλον και δεν είναι άσχετος όπως υποστηρίζετε.Στην προσπάθειά σας να του δείξετε το ενδιαφέρον σας,μπλεξατε κάπως τη διδασκαλία με τη συντροφικότητα.Οι σχέσεις περιλαμβάνουν και άλλα πράγματα και αυτά είναι τα διά ζώσης και αυθορμήτως περιπλεκομενα που διόλου σας εμπνέουν ως προς το να αναρωτηθείτε εάν αυτό που ζείτε είναι σχέση η όχι.Παραμείνετε συναδελφικά δοτική εάν ο χρόνος σας σας το επιτρέπει και ξεκλειδώστε την καρδιά σας και το μυαλό σας για να μπορέσετε να αναγνωρίσετε τον πραγματικό σύντροφο που ήδη βρίσκεται κάπου στο στενό φιλικό σας περιβάλλον.Καταλάβατε ?

Αρέσει στο μέλος Xamomili9
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε