Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι εντυπωσιάζει τις γυναίκες σήμερα

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

betman7656

# 1 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 40 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σας παιδιά!!! Σε δυο μήνες κλείνω τα 40... Έχω συναναστραφει με αρκετές γυναίκες στο παρελθον... Νεαρός είχα πολλή πέραση στις κοπέλες, μετά είχα νυχτερινό μαγαζί και πάλι το ίδιο... Μετά παντρεύτηκα και για 11 χρόνια που ήμουν παντρεμένος είχα αρκετές ευκαιρίες να απατησω τη γυναίκα μου αλλά δεν έκανα ποτέ κάτι... Δύο χρόνια τώρα που είμαι χωρισμένος δυσκολεύομαι πολύ να βρω κοπέλα... Όσο ήμουν παντρεμένος έχασα κατά κάποιον τρόπο φίλους, γνωστούς και παρέες επειδή ήθελα να αφοσιωθώ στην οικογένεια... Έχω προσεγγίσει με διάφορους τρόπους πολλές γυναίκες αυτά τα 2 τελευταία χρόνια και έχω διαπιστώσει ότι σήμερα πρέπει να είσαι κάτι για να αρέσεις... Δηλαδή ή να έχεις λεφτά που να τα κάνεις επίδειξη, ή να έχεις ένα επάγγελμα που τραβάει, ή να είσαι δύο μέτρα με κοιλιακούς φέτες... Εμένα το επάγγελμα μου είναι λίγο υποτιμημένο παρότι βγάζω καλό εισόδημα... Έχω εδώ και 19 χρόνια ένα επιτυχημένο μίνι μάρκετ στο κέντρο της πόλης μου αλλά στα μάτια των γυναικών είμαι ένας ταπεινός κυριουλης περιπτεράς παρότι το μαγαζί μου είναι 160τμ. Όταν ήμουν νεαρός τραβούσε η εμφάνιση και η αλητεία που πούλαγα, μετά στο μαγαζί της νύχτας τραβούσε ότι ήμουν ιδιοκτήτης και μπάρμαν εκεί, μετά τις ιντριγκαρε ότι ήμουν παντρεμένος... Τώρα δεν έχω κάτι για να τραβήξω τα βλέμματα... Τελικά οι γυναίκες στην πλειοψηφια τους είναι επιφανειακες άραγε;;; Έχω χάσει τη ροή της εποχής μετά από 11 χρόνια γάμου;;; Έχω μπερδευτεί!!! 

alexandriani1

# 2 στις 9/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.067

Εχει να κάνει

ασφαλώς με το είδος των γυναικών στο οποίο απευθύνεστε. Υπάρχουν πολλές "φυλές"  και στα δύο φύλα. Ωστόσο, κρίνοντας από τις αναφορές σας, φοβάμαι πως το περιβάλλον στο οποίο συνηθίζατε και συνηθίζετε να κινείστε έχει δυστυχώς το είδος γυναικών που αναφέρετε. 

Αρέσει στα μέλη Melahrini, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

alexandriani1

# 3 στις 9/11/2021
author

συμπληρωματικά

Ακόμα και η χρήση του ρήματος "εντυπωσιάζει" στον τίτλο του ποστ, καταλαβαίνετε νομίζω ότι έχει άμεση αναφορά σε εκείνο το είδος γυναικών που ασχολείται με το εξώφυλλο, το περιτύλιγμα και αυτό που λέμε μόστρα. 

Αρέσει στα μέλη Melahrini, TheRedKnight και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 4 στις 9/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466
Διευκρινίστε παρακαλώ εάν αναζητείτε σύντροφο ή αν απλά θέλετε να εντυπωσιάσετε,γτι προβλέπω (λογο)μαχ(ι)ες σε λίγο
Αρέσει στα μέλη Melahrini, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

Heptamer

# 5 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Θέλει το πρώτο, τη θοηθεία του δεύτερου.

Εξ ου και η φωτό στο καμπριο-γκομενοtrap.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida
Διευκρινίστε παρακαλώ εάν αναζητείτε σύντροφο ή αν απλά θέλετε να εντυπωσιάσετε,γτι προβλέπω (λογο)μαχ(ι)ες σε λίγο

Αρέσει στα μέλη Melahrini, TheRedKnight και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 6 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Τα προικια σου μας απαριθμεις φιλε...

Ακομα και στην φωτο σου, καμπριο, μουρη, ανετιλα, ο σταυρος της μανας κλπ...

Καλα ειναι αυτα, για τις κοπελες που δουλευουν δυο βαρδειες γερμανικα νουμερα σε σ/μ...

Τι...ουτε αυτες δεν εντυπωσιαζονται?...

Αρέσει στα μέλη Melahrini, TheRedKnight και σε ακόμα 3 μέλη.

Mathusalas

# 7 στις 9/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Βρε ανθρωπε η λυση στο θεμα σου ειναι μπροστα σου, το ειπες ηδη. Ειχες επιτυχια με τις γυναικες οσο ησουν παντρεμενος. Ε λοιπον κανε ενα εικονικο γαμο να στη πεσουν ολες. Γιαυτο σε καποιες αραβικες χωρες υπαρχουν τα χαρεμια, ζηλευουν να σε εχουν αλλες. Σιγουρη η επιτυχια

Kristina_

# 8 στις 9/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Μηπως απλα μετα απο τοσα χρονια, μεγαλωνοντας, αλλαξες γουστα και πλεον ενδιαφερεσαι για γυναικες που δεν ειναι εκεινες που συνηθιζες να εντυπωσιαζεις στο παρελθον σου δλδ τωρα στοχευεις σε γυναικες που «εντυπωσιαζονται» απο αλλα «προσοντα»? Αν ναι, τοτε η αλλαξε γουστα (δλδ γυρνα στα παλια/γνωστα) η «αλλαξε» τα χαρακτηριστικα/προσοντα σου,,,οτι σου ειναι πιο βολικο

Ωστοσο πρεπει να διορθωσεις λιγακι και τον τροπο που το βλεπεις,,,παντα επρεπε να εισαι καποιος για να αρεσεις και οχι αυτο δε δειχνει επιπολαιοτητα,,,καθε αλλο 

Δλδ τι? Να μας αρεσει καποιος επειδη απλα υπαρχει? Επειδη βρεθηκε στο δρομο μας? Επειδη απλα ειναι ανδρας, ακομη και αν δεν ειναι του γουστου μας ουτε καν εμφανισιακα??? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από betman7656

Γεια σας παιδιά!!! Σε δυο μήνες κλείνω τα 40... Έχω συναναστραφει με αρκετές γυναίκες στο παρελθον... Νεαρός είχα πολλή πέραση στις κοπέλες, μετά είχα νυχτερινό μαγαζί και πάλι το ίδιο... Μετά παντρεύτηκα και για 11 χρόνια που ήμουν παντρεμένος είχα αρκετές ευκαιρίες να απατησω τη γυναίκα μου αλλά δεν έκανα ποτέ κάτι... Δύο χρόνια τώρα που είμαι χωρισμένος δυσκολεύομαι πολύ να βρω κοπέλα... Όσο ήμουν παντρεμένος έχασα κατά κάποιον τρόπο φίλους, γνωστούς και παρέες επειδή ήθελα να αφοσιωθώ στην οικογένεια... Έχω προσεγγίσει με διάφορους τρόπους πολλές γυναίκες αυτά τα 2 τελευταία χρόνια και έχω διαπιστώσει ότι σήμερα πρέπει να είσαι κάτι για να αρέσεις... Δηλαδή ή να έχεις λεφτά που να τα κάνεις επίδειξη, ή να έχεις ένα επάγγελμα που τραβάει, ή να είσαι δύο μέτρα με κοιλιακούς φέτες... Εμένα το επάγγελμα μου είναι λίγο υποτιμημένο παρότι βγάζω καλό εισόδημα... Έχω εδώ και 19 χρόνια ένα επιτυχημένο μίνι μάρκετ στο κέντρο της πόλης μου αλλά στα μάτια των γυναικών είμαι ένας ταπεινός κυριουλης περιπτεράς παρότι το μαγαζί μου είναι 160τμ. Όταν ήμουν νεαρός τραβούσε η εμφάνιση και η αλητεία που πούλαγα, μετά στο μαγαζί της νύχτας τραβούσε ότι ήμουν ιδιοκτήτης και μπάρμαν εκεί, μετά τις ιντριγκαρε ότι ήμουν παντρεμένος... Τώρα δεν έχω κάτι για να τραβήξω τα βλέμματα... Τελικά οι γυναίκες στην πλειοψηφια τους είναι επιφανειακες άραγε;;; Έχω χάσει τη ροή της εποχής μετά από 11 χρόνια γάμου;;; Έχω μπερδευτεί!!! 

Αρέσει στα μέλη betman7656, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 9 στις 9/11/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Heptamer

Θέλει το πρώτο, τη θοηθεία του δεύτερου.

Εξ ου και η φωτό στο καμπριο-γκομενοtrap.

alexandriani1

# 10 στις 9/11/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Τα προικια σου μας απαριθμεις φιλε...

Ακομα και στην φωτο σου, καμπριο, μουρη, ανετιλα, ο σταυρος της μανας κλπ...

Καλα ειναι αυτα, για τις κοπελες που δουλευουν δυο βαρδειες γερμανικα νουμερα σε σ/μ...

Τι...ουτε αυτες δεν εντυπωσιαζονται?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

NightWsh

# 11 στις 9/11/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 288
Μια ΙΟΝ αμυγδάλου..και στραβωθηκα.

Broken_Guy

# 12 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Ε μα συγνώμη κύριε στοιχηματζή αλλά όταν λες "πως να τραβήξω τα βλέμματα" είναι σαν να λες θέλω να τραβήξω τις "επιφανειακές", μη μας φταίνε πάντα και οι άλλοι είπαμε.
Και τα υπόλοιπα βασικά που είπες ότι είχες κάποτε και τραβούσαν, πάλι η ίδια κατηγορία ανθρώπων τα προσέχει κατά κύριο λόγο.
Και βασικά, απ τα γραφόμενα σου φαίνεται σαν να ψάχνεις αυτό που λένε "γυναίκα-τρόπαιο", ίσως να την κοτσάρεις δίπλα σου στο κάμπριο, όχι κάτι σταθερό και πιο ουσιώδες (αν θέλεις ξεκαθάρισε το λίγο αυτό).
Και βασικά τελοσπάντων, δεν ξέρω και πολλά από φλέρτ, κάποιες επισημάνσεις έκανα μόνο. Άκου τους υπόλοιπους συμφορουμίτες/ισες καλύτερα.
Αρέσει στα μέλη Mabalenna, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

girl_aloud

# 13 στις 9/11/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 178
Κοιτα, αν ο κυκλος σου αποτελειται απο γυναικουλες και γυναικακια, λογικο ειναι να ψαχνουν χορηγους και να "εντυπωσιαζονται" απο παντρεμενους... αλλα μηπως κι εσυ δεν κοιτας την επιφανεια; γιατι να μην την κοιταξουν κι αυτες, απο τη στιγμη που εστιαζεις κι εσυ μονο εκει;
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 14 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Το "κατι" καμει την ζημια...

Πως τοχεις μεταφρασει και καταλαβες δηλαδη, οτι αυτο θενε και οι επιλοιποι...

Αμα ειναι, να βγαλω και εγω οξω το ντατσουν φορτωμενο αλοκασιες, να καμω δουλιτσα μου...

Με ενοας?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Kristina_

Μηπως απλα μετα απο τοσα χρονια, μεγαλωνοντας, αλλαξες γουστα και πλεον ενδιαφερεσαι για γυναικες που δεν ειναι εκεινες που συνηθιζες να εντυπωσιαζεις στο παρελθον σου δλδ τωρα στοχευεις σε γυναικες που «εντυπωσιαζονται» απο αλλα «προσοντα»? Αν ναι, τοτε η αλλαξε γουστα (δλδ γυρνα στα παλια/γνωστα) η «αλλαξε» τα χαρακτηριστικα/προσοντα σου,,,οτι σου ειναι πιο βολικο

Ωστοσο πρεπει να διορθωσεις λιγακι και τον τροπο που το βλεπεις,,,παντα επρεπε να εισαι καποιος για να αρεσεις και οχι αυτο δε δειχνει επιπολαιοτητα,,,καθε αλλο 

Δλδ τι? Να μας αρεσει καποιος επειδη απλα υπαρχει? Επειδη βρεθηκε στο δρομο μας? Επειδη απλα ειναι ανδρας, ακομη και αν δεν ειναι του γουστου μας ουτε καν εμφανισιακα??? 

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

TheRedKnight

# 15 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Το "κατι" καμει την ζημια...

πές τα γέροντα να μαθαίνουμε οι νέοι 

https://www.youtube.com/watch?v=5iTsMlykyf8

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 16 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Κακώς! Κάκιστα! Ντροπή!

Σε όλα μπορείς να είσαι "σπασμένος" - στο φλερτ ουδεπόποτε!

Και δη ως 30ρης.

Πίσω στα θρανία τάχιστα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Broken_Guy

Και βασικά τελοσπάντων, δεν ξέρω και πολλά από φλέρτ, 

Αρέσει στα μέλη seychelles, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 17 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252

Τέτοια ώρα τέτοια λόγια φίλτατε Hep. Πιο εύκολα θα έβρισκα κάμπριο τώρα απ το να γυρίσω στα θρανία

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Heptamer

Κακώς! Κάκιστα! Ντροπή!

Σε όλα μπορείς να είσαι "σπασμένος" - στο φλερτ ουδεπόποτε!

Και δη ως 30ρης.

Πίσω στα θρανία τάχιστα!

Αρέσει στο μέλος seychelles

algo-serio

# 18 στις 9/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Όταν ήμουν νεαρός τραβούσε η εμφάνιση και η αλητεία που πούλαγα, μετά στο μαγαζί της νύχτας τραβούσε ότι ήμουν ιδιοκτήτης και μπάρμαν εκεί, μετά τις ιντριγκαρε ότι ήμουν παντρεμένος... Τώρα δεν έχω κάτι για να τραβήξω τα βλέμματα..

Φίλε μου αν σωζεται η κάμπριο κάνε μια μετάλλαξη  να  τραβήξεις τα βλέμματα  .  καί ας μην έχεις μια ...πούλα λίγο αλητεία και φίκια για μεταξωτές κορδέλες αφού όλοι αυτο κάνουν σήμερα  τί κάθεσε και στενοχωριεσαι θα γυρίσει ο τροχός  

NightWsh

# 19 στις 9/11/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 288
Μήπως τελικά έπρεπε να ανεβάσεις εκείνες τις φωτό της υψηλής ανάλυσης όταν ήσουν ακόμα νέο φρούτο όπως δηλωνες;Δεν είδαμε και τα βιντεάκια..

Hellboy_

# 20 στις 9/11/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170

160 μετρα μαγαζι και σε θεωρουν ταπεινο περιπτερα ???που ζεις στο ντουμπαι?

παντως κοιτα με 160 μετρα μαγαζι αν θελεις μπορουμε να γνωριστουμε μεταξυ μας!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από betman7656

Αρέσει στα μέλη Mabalenna, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε