Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι εντυπωσιάζει τις γυναίκες σήμερα

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Iraklis_pouaro

# 21 στις 9/11/2021
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 115
'Aρεσαν+: 0%
ΞαναπαντρέψουΥ.Γ το 7656 είναι ο αριθμός κυκλοφορίας του κάμπριο?
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, TheRedKnight και σε ακόμα 2 μέλη.

betman7656

# 22 στις 10/11/2021
author
Ανδρας / 40 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
Μελέτησα τις απαντήσεις σας και έχω να δηλώσω τα εξής... Πρώτον ότι ψάχνω σύντροφο όχι τρόπαια... Έχω περάσει από κει... Πρέπει να μου αρέσει όμως και εμφανισιακά... Για να μην παρεξηγηθώ δεν ψάχνω μοντέλο... Μπορεί κάποια να αρέσει σε όλους και μένα να μην μ αρέσει ή το αντίθετο... Το πρώτο πράγμα που κοιτάζω στη γυναίκα είναι το πρόσωπο... Αυτό είναι το κριτήριο μου για την εμφάνιση... Δεύτερον το κάμπριο το έχω χρόνια από τότε που ήμουν παντρεμένος και δεν το πήρα για να ρίξω γκομενα... Το πήρα γιατί έχω συνηθίσει την ελευθερία που σου δίνει η μηχανή με την οποία κινούμαι σχεδόν όλη μέρα χειμώνα καλοκαίρι... Το αμάξι το χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο εκτός πόλης... Και τρίτον όσο και αν σας φαίνεται απίστευτο μιλάνε μες στο μαγαζί μου στο κινητό και λένε είμαι στο περίπτερο

Redink

# 23 στις 10/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από betman7656
Και τρίτον όσο και αν σας φαίνεται απίστευτο μιλάνε μες στο μαγαζί μου στο κινητό και λένε είμαι στο περίπτερο

Ε, και; Το μαγαζί σου είναι απλά ο τρόπος που βγάζεις τα προς το ζειν, δεν είσαι εσύ.   Διακρίνω μια προσήλωση στο μέγεθος    Μινι μάρκετ ή περίπτερο πρακτικά δεν κάνει ιδιαίτερη διαφορά σε αυτό που σε απασχολεί.  Μήπως να έψαχνες κάνα νέο χόμπυ για να γνωρίσεις ανθρώπους εκτός της δουλειάς σου;     

Iraklis_pouaro

# 24 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Μπορείς κάλλιστα να βρεις ένα όνομα για το μαγαζί /περίπτερο /στέκι ,που θα είναι τόοοοσο ξεχωριστό ,ώστε ο άλλος να μπορεί να λέει π.χ είμαι στις Seychelles , ή στο Big Ben ή στου Ωραίου , σκέψη θέλει .Υ.Γ. Με την μηχανή φοράς κράνος οκ μια χαρά, με το κάμπριο δεν σου παίρνει τα μαλλιά ο αέρας?
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Qwerty____55 και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 25 στις 10/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Ε και? Με την οπισθεν τεζα παει μονιμως?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Iraklis_pouaro

.Υ.Γ. Με την μηχανή φοράς κράνος οκ μια χαρά, με το κάμπριο δεν σου παίρνει τα μαλλιά ο αέρας?

Αρέσει στα μέλη Iraklis_pouaro, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 26 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565

διακρίνω μια απέχθεια για την ευγενή τάξη των περιπτεριούχων ή είναι ιδέα μου;

Παράθεση:
Μελέτησα τις απαντήσεις σας και έχω να δηλώσω τα εξής... Πρώτον ότι ψάχνω σύντροφο όχι τρόπαια... Έχω περάσει από κει... Πρέπει να μου αρέσει όμως και εμφανισιακά... Για να μην παρεξηγηθώ δεν ψάχνω μοντέλο... Μπορεί κάποια να αρέσει σε όλους και μένα να μην μ αρέσει ή το αντίθετο... Το πρώτο πράγμα που κοιτάζω στη γυναίκα είναι το πρόσωπο... Αυτό είναι το κριτήριο μου για την εμφάνιση... Δεύτερον το κάμπριο το έχω χρόνια από τότε που ήμουν παντρεμένος και δεν το πήρα για να ρίξω γκομενα... Το πήρα γιατί έχω συνηθίσει την ελευθερία που σου δίνει η μηχανή με την οποία κινούμαι σχεδόν όλη μέρα χειμώνα καλοκαίρι... Το αμάξι το χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο εκτός πόλης... Και τρίτον όσο και αν σας φαίνεται απίστευτο μιλάνε μες στο μαγαζί μου στο κινητό και λένε είμαι στο περίπτερο

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

betman7656

# 27 στις 10/11/2021
author
Ανδρας / 40 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
Κυρία Πουαρο το μαγαζί έχει όνομα εδώ και 19 χρόνια και είναι brand name πια για την πόλη αφού όπου και να το πεις το ξέρουν γιατί είναι πολύ κεντρικά
Αρέσει στο μέλος Iraklis_pouaro

Kristina_

# 28 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Καλε πες μας και μας το ονομα,,,μπορει να περασουμε καμια μερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από betman7656
Κυρία Πουαρο το μαγαζί έχει όνομα εδώ και 19 χρόνια και είναι brand name πια για την πόλη αφού όπου και να το πεις το ξέρουν γιατί είναι πολύ κεντρικά

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Qwerty____55

# 29 στις 10/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 610

Αγαπητέ betman.

Θα σου κανω μερικες ερωτησεις .

Α. Εχεις επικοινωνία με τα παιδια 

σου ?

Β. Εχεις καλη επικοινωνια με την πρωην σου ?

Γ. Ποσα παιδια εχεις ,  πληρωνεις την διατροφη στην πρωην σου , οπως ακριβώς οριζει ο νομος ?

Δ. Εχεις παρει διαζυγιο , η οχι 

ακομα ?

Ε.  Στο bar , που εχεις κλεισει , υπαρχουν οφειλες προς το δημοσιο , την ασφαληση σου κλπ .?

Ζ. Το mini market , που εχεις , το δουλειεις μονος , η εχεις και συνεργατη ?

Η. Το εισοδημα που εχεις αυτη την στιγμη , καλυπτει τις αναγκες σου , ωστε να μπορείς να ανοιξεις σπιτικο και να ζησεις και μια γυναικα , και αργοτερα και τα παιδια σας ?

Θ. Εχεις υποχρεώσεις σε δανεια , που ισως εχεις παρει ?

Ι . Η κοπελια που αναζητας να κανεις μια σοβαρη σχεση , θα ειναι απο τον κλειστο κυκλο της περιοχης σου ?

Αυτα αγαπητε μου , ειναι η αρχη , οπου με ειληκρινεια πρεπει να απαντησεις , ωστε να μην εχεις απορίες , ερωτηματικα κλπ.

Φιλικά ...Q ...

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

alexandriani1

# 30 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.067

Καλέ ναι! εγώ τουλάχιστον βρίσκομαι συχνά πυκνά στην Κρήτη

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Kristina_

Καλε πες μας και μας το ονομα,,,μπορει να περασουμε καμια μερα

Αρέσει στα μέλη la-mer, Kristina_

Kristina_

# 31 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Αντε να μας πει να παμε μαζι επισκεψη

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από alexandriani1

Καλέ ναι! εγώ τουλάχιστον βρίσκομαι συχνά πυκνά στην Κρήτη

Αρέσει στα μέλη la-mer, alexandriani1

TheRedKnight

# 32 στις 10/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Iraklis_pouaro
Μπορείς κάλλιστα να βρεις ένα όνομα για το μαγαζί /περίπτερο /στέκι ,που θα είναι τόοοοσο ξεχωριστό ,ώστε ο άλλος να μπορεί να λέει π.χ είμαι στις Seychelles , ή στο Big Ben ή στου Ωραίου , σκέψη θέλει .

πρόταση παρακάτω για όνομα, έτοιμο λογότυπο, πινακίδα και διαφημιστική καμπάνια στα Μ.Μ.Ε

https://www.youtube.com/watch?v=Kpy7kYzeqWY

αν βάλει και ψήσιμο καλαμάκια σουβλάκια έξω προβλέπω για καινούργιο κάμπριο σε χρόνο ντέ τέ

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Iraklis_pouaro

TheRedKnight

# 33 στις 10/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Kristina_

Αγαπητό μέλος,

Η AIR-Σχέσεις σας ενημερώνει για τα νέα δρομολόγια που ξεκινάνε λίαν συντόμως ελέω Χριστουγέννων:

Αθήνα-Ροβανιέμι με στάση για σουβλάκι καλαμάκι, εφημερίδα και κόλα κόκα

Δώρο gift bag  τσικουδιά μίνι μπουκαλάκι σε σχήμα καμπριολέ και cd δώρο :

https://www.youtube.com/watch?v=FfoHEweB1wo

Qwerty____55

# 34 στις 10/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 610

Αγαπητέ betman ...

Εχω την διαίσθηση οτι δεν προκειται να απαντησεις , στις ερωτήσεις που σου εκανα .

Ισως να πίστεψες οτι οι ερωτήσεις μου , εμπεριεχουν , ειρωνία , η , χιουμορ  , καθε αλλο .

Απο αυτην την στιγμη θα προβλεψω , γιατι δεν εντυπωσιαζονται οι γυναίκες , με εσενα .

Λοιπον οταν ψαχνεις γυναικα απο τον κοντινό , κλειστο , δικο σου κυκλο /περιοχη..  και εκεινη  γνωριζει οτι εχεις ,...αν εχεις , ,,  τοσες οικονομικες εκκρεμότητες , και οφειλές , οπως επισης οτι δεν εισαι ενταξυ ως προς την , διατροφη  προς τα παιδιά σου ,..καλη σχεση με αυτα ...και ακομα χειρότερα αν δεν εχεις χωρισει ακομα ... Τοτε ειναι μαθηματικα αποδεδειγμένο , οτι δεν θα υπαρξει γυναικα να ασχοληθεί μαζι σου .

Επισης , η ελευθερια που νοιωθεις , οταν οδηγεις το , καμπριο , δεν  πηγαινει με το να ψαχνεις γυναικα , για σοβαρη σχεση !!!

Ελευθερια , λοιπόν με το καπριο ,,, ελευθερια και με την ...μηχανη που εχεις .

Την ομορφια που ψαχνεις να βρεις ,  στο πρόσωπο της γυναικας , δεν θα την σχολιάσω , γιατι δικαιωματικα , θα πρέπει να σχολιασω και την ομορφια του δικου σου προσωπου , δλδ, Θα σου ζητουσα να ξυρισεις το μουσι ..και να σε στειλω , στον καθρέφτη σου , για να δεις , τι βλεπουν οι γυναίκες .!!!

Ευχαριστώ 

Φιλικα ... Q...

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Iraklis_pouaro

# 35 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Τότε δεν υπάρχει λόγος να γκρινιάζεις για το μαγαζί σου ,που είναι και δουλειά σου ,εφόσον είναι ευρέως γνωστό και με brand name.Υ.Γ . Μπορείς να με αποκαλείς με το μικρό μου,Ηρακλίνα.
Αρέσει στο μέλος TheRedKnight

alisida

# 36 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Πες το βρε κοπέλα μου,γιατί,εμένα (που σε έλεγα έτσι) ,με κορόιδευαν 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Iraklis_pouaro

.Υ.Γ . Μπορείς να με αποκαλείς με το μικρό μου,Ηρακλίνα.

Αρέσει στα μέλη Iraklis_pouaro, Broken_Guy

apolitiii

# 37 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 851

Δεν ειναι επιφανειακές, όσο νομίζεις οι γυναίκες, γι' αυτό δεν μπορεις να τις προσελκύσεις με το καπριο και τα 160 m2 μαγαζί...

Τα θέλω των γυναικών είναι υποκειμενικά και ανάλογα με την ηλικία τους..

Οι γυναίκες κοιτουν :

1.την εξωτερική εμφάνιση, δηλ.το στυλ, το πρόσωπο, την φυσική κατάσταση(δεν μιλάμε 

για φέτες κοιλιακούς) αλλά ένας άντρας που προσεχει τον εαυτό του, δείχνει οτι έχει αυτοπειθαρχία και 

αυτοέλεγχο...

2. Την συμπεριφορά, να έχει χιούμορ και να είναι ευφυής, να μην είναι τσιγγούνης, να μην είναι βαρετός...

να ειναι ειλικρινής, και πιστός...να είναι γενναιόδωρος σε αισθήματα...

Θέλουν να εχουν εναν άντρα να μπορούν να συζητούν τους προβληματισμούς τους, τότε αισθάνονται 

ασφαλείς...δεν θέλουν τον άντρα πασά, θέλουν να μοιράζονται μαζί του ακόμα και τις δουλειές του 

σπιτιού...καλο σεξ...και όλα τα σχετικά...

Πολλά εγραψα ...σιτεμενη γυναίκα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από betman7656

Τι εντυπωσιάζει τις γυναίκες σήμερα

Γεια σας παιδιά!!! Σε δυο μήνες κλείνω τα 40... Έχω συναναστραφει με αρκετές γυναίκες στο παρελθον... Νεαρός είχα πολλή πέραση στις κοπέλες, μετά είχα νυχτερινό μαγαζί και πάλι το ίδιο... Μετά παντρεύτηκα και για 11 χρόνια που ήμουν παντρεμένος είχα αρκετές ευκαιρίες να απατησω τη γυναίκα μου αλλά δεν έκανα ποτέ κάτι... Δύο χρόνια τώρα που είμαι χωρισμένος δυσκολεύομαι πολύ να βρω κοπέλα... Όσο ήμουν παντρεμένος έχασα κατά κάποιον τρόπο φίλους, γνωστούς και παρέες επειδή ήθελα να αφοσιωθώ στην οικογένεια... Έχω προσεγγίσει με διάφορους τρόπους πολλές γυναίκες αυτά τα 2 τελευταία χρόνια και έχω διαπιστώσει ότι σήμερα πρέπει να είσαι κάτι για να αρέσεις... Δηλαδή ή να έχεις λεφτά που να τα κάνεις επίδειξη, ή να έχεις ένα επάγγελμα που τραβάει, ή να είσαι δύο μέτρα με κοιλιακούς φέτες... Εμένα το επάγγελμα μου είναι λίγο υποτιμημένο παρότι βγάζω καλό εισόδημα... Έχω εδώ και 19 χρόνια ένα επιτυχημένο μίνι μάρκετ στο κέντρο της πόλης μου αλλά στα μάτια των γυναικών είμαι ένας ταπεινός κυριουλης περιπτεράς παρότι το μαγαζί μου είναι 160τμ. Όταν ήμουν νεαρός τραβούσε η εμφάνιση και η αλητεία που πούλαγα, μετά στο μαγαζί της νύχτας τραβούσε ότι ήμουν ιδιοκτήτης και μπάρμαν εκεί, μετά τις ιντριγκαρε ότι ήμουν παντρεμένος... Τώρα δεν έχω κάτι για να τραβήξω τα βλέμματα... Τελικά οι γυναίκες στην πλειοψηφια τους είναι επιφανειακες άραγε;;; Έχω χάσει τη ροή της εποχής μετά από 11 χρόνια γάμου;;; Έχω μπερδευτεί!!! 

Αρέσει στα μέλη alisida, Lolita68

Iraklis_pouaro

# 38 στις 10/11/2021
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Alisida , σε πείραζαν!Εκτός ότι γέλασα πολύ μου άρεσε επίσης πολύ.
Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 39 στις 11/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Ναι...πες το βρε Ηρακλινα, να μαθαινουν και οι αδαεις...

Οτι μια και το αποδεχεσαι εσυ, παυει το ονομα Ηρακλεια απο την Ελληνικη γλωσσα...

Αποκαθισταται η γλωσσολογικη τακσις...

Εσενα θεμε...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Iraklis_pouaro και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 40 στις 11/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.067

Aβέκ πλεζίρ

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Kristina_