Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης και διαπροσωπικές σχέσεις το 2021

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Kristina_

# 61 στις 16/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.452
'Aρεσαν+: 0%

(Να δεις, λοβερδο θα ψηφιζουν)

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από seychelles

Γιατί τα κανεις αυτά τώρα και μπλέκεις την τεχνολογία με τη θρησκεία 

Αρέσει στο μέλος seychelles

Alezandra

# 62 στις 16/11/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 829
Τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι ο καμβάς του καθενός που ζωγραφίζει ότι θέλει σε ασπρόμαυρο η σε χρώμα.Το βασίλειο που ο καθένας βάζει τον εαυτό του στον θρόνο και δέχεται η απορρίπτει τον λαό του.Οι περισσότεροι κρατουν μέσα αυτούς που τους επευφημούν και διαγράφουν όσους εναντιώνονται.Οι προσπάθεια εξάπλωσης του βασιλείου φέρνουν εκ των πραγμάτων και συγκρούσεις,όμως δεν αποκλείονται και οι συμμαχίες που θα στηρίξουν τον βασιλιά στις δύσκολες στιγμές.Καταλάβατε ?
Αρέσει στα μέλη Tamarena, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Redink

# 63 στις 16/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Heptamer

Οχυρωμενοι πισω απο μια οθονη, εχουμε παντα μονο τη μιση εικονα. Η εικονα που σχηματιζουμε απο τα γραπτα καποιου ειναι ατελης, γιατι τα γραπτα δεν ειναι φορεις προθεσεων / διαθεσεων και ενιοτε μπορουν να παρεξηγηθουν. Επομενως, καποιος που μας φαινεται αντιπαθης απο τη γραφη του, μπορει στο δια ζωσης να μας εκπληξει και το αντιστροφο - το εχω εισπραξει στο παρελθον. Δε μπορεις να σχηματισεις αποψη για ενα προφιλ αν δεν συχρωτιστεις έστω και κατ ελαχιστο μαζι του. Για αυτο και δεν ειμαι ποτε προκατειλημμενος απεναντι στους συνομιλητες μου - μεχρι εαν και εφοσον τους γνωρισω απο κοντα και δω κατα ποσο η διαδικτυακη  εικονα συμβαδιζει ή οχι με αυτη που περιφερουν εξω. Βεβαια, υπαρχουν και οι εξαιρεσεις οπου ενα αντιπαθητικο e-χνώτο επιβεβαιωνεται και στο δια ζωσης. 

Θεωρω βλακωδες να πλασαρω στο διαδικτυο εναν εαυτο ακρως αντιθετο απο τον πραγματικο. Αυτο το κανουν κυριως οι κομπλεξικοι χαρακτηρες (που "αδειαζουν" βαλβιδοειδώς αβιαστα, αβασανιστα, αβαδιστα την περισσεια χολη / ανεπαρκεια / ανασφαλεια / κακία τους για να αισθανθουν προσκαιρα υπερτεροι - κατι που στην πραγματικη ζωη δε θα το μπορουσαν) και οι καθε λογης σκοτεινοί τετοιοι.

Εαν αποφασιζεις να συμμετεχεις σε μια συζητηση - διαδικτυακη ή πραγματικη - πρεπει / οφειλεις να μπορεις και μονο να υποστηριξεις τον εαυτο σου και οχι μια κομπλεξικη εκδοχη του. Στο τελος, ουτως ή αλλως όλοι αποκαλυπτονται με τον ενα ή άλλο τροπο.

Πράγματι πίσω από την οθόνη έχουμε τη μισή εικόνα, αυτό άλλωστε έγραψα και εγώ, οστόσω κατά τη γνώμη μου ένα συστηματικά αντιπαθητικό e-χνώτο (διότι σε αυτό αναφέρθηκα) υποδηλώνει έναν τύπο δυσλειτουργίας που προσωπικά δε με προδιαθέτει να γνωρίσω το συγκεκριμένο άτομο.  Το να θεωρεί κανείς εξαίρεση το ενδεχόμενο ένα συστηματικά αντιπαθητικό e-χνώτο να επιβεβαιωθεί και στο δια ζώσης προσωπικά δεν μου φαντάζει ρεαλιστικό.  

Επίσης, δεν αναφέρθηκα σε περιπτώσεις όπου κάποιος πλασάρει έναν εαυτό ούτε έγραψα για άκρως αντίθετο εαυτό από τον πραγματικό (το ρήμα "πλασάρω" υποδηλώνει πρόθεση - αν και άτομο που δηλώνει μη προκατειλημμένο εδώ επέλεξες το χειρότερο σενάριο).  Αναφέρθηκα στην περίπτωση που κάποιος αντιδρά ανάλογα με τα προσλαμβάνοντα ερεθίσματα που στην εικονική πραγματικότητα είναι ελλειπή.  Επομένως θεωρώ ότι μιλάμε για κάτι διαφορετικό.  Ωστόσο, ακόμα και έτσι, αν εσύ θεωρείς ότι ερεθίσματα όπως η συστηματική ειρωνία /γκρίνια ή το ψέμα δεν είναι επαρκη για ν' αποφασίσεις ότι δεν θέλεις να γνωρίσεις κάποιον, επειδή γίνονται σε εικονικό περιβάλλον, εγω προσωπικά δεν είμαι διατεθημένη να πάρω το συγκεκριμένο ρίσκο.         

Κατα τ' άλλα θα συμφωνήσω ότι όλοι αποκαλύπτονται με τον ένα ή αλλο τρόπο.  Προσωπικά όμως όταν συναντώ στο διαδίκτυο ανθρώπους με συστηματικά αντιπαθητικό e-χνώτο δεν έχω καμία περιέργεια να τους γνωρίσω και είμαι ok με τις όποιες απώλειες.  Αν και τους θεωρώ σαφώς πιο τίμιους και λιγότερο επικίνδυνους από αυτούς που υποκρίνονται...Τώρα το ποιος υποκρίνεται κάτι που δεν είναι και ποιος όχι, ο χρόνος θα δείξει ή μπορεί και να μην το μάθουμε ποτέ.  Αυτά έχει το διαδίκτυο ως μέσο που ευνοεί το πλασματικό φαίνεσθαι...        

maraki_lar_1980

# 64 στις 16/11/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.474

Ηθελα να δω αν κι άλλα μέλη του εδώ σαιτ έχουν κάνει αξιόλογες γνωριμίες μέσω των social media,πως χρησιμοποιούν το διαδίκτυο,αν έχουν ωφεληθεί από τη χρήση του και αν η δική τους ζυγαριά γέρνει προς τα υπέρ ή τα κατά αυτού.

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Enikos

Οποτε ποιο ειναι το διλημμα η ο προβληματισμος σου, που να αιτιο-λογει την αναρτηση του θεματος σου?...

Συνηθως, καποιος ανεβαζει ενα θεμα, οταν εχει προσωπικους προβληματισμους και ζηταει τροπον τινα καποια βοηθεια...

Οταν εχει αποκρυσταλλωμενη θεση για κατι, προς τι η αναρτηση θεματος σε φορουμ...

Η κοινωνικοποιηση σε ηλικιες ανω των εικοσιπεντε, ειναι ζητουμενο?...

Δεν εχει αποσαφηνιστει ακομα στο καθε ατομο?...

Οπως και να το πιασεις δηλαδη...δεν μου βγαινει ο σκοπος αναρτησης μιας απιστευτα μεγαλης κοπιας...

Και ειναι πολυ βασικο για εμενα το να ξερω τον σκοπο δημοσιοποιησης διαφορων πραγματων...

Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

Enikos

# 65 στις 16/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Και για αυτο το απλοικο πραγμα, χρειαζοταν ολο αυτο το ογκοδεστατο πειστ πονημα?...

Καλα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από maraki_lar_1980

Ηθελα να δω αν κι άλλα μέλη του εδώ σαιτ έχουν κάνει αξιόλογες γνωριμίες μέσω των social media,πως χρησιμοποιούν το διαδίκτυο,αν έχουν ωφεληθεί από τη χρήση του και αν η δική τους ζυγαριά γέρνει προς τα υπέρ ή τα κατά αυτού.

Αρέσει στα μέλη NightWsh, vidar70 και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 66 στις 16/11/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 670

Θα τηρήσει όμως το συμβόλαιο με το λαό ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Kristina_

(Να δεις, λοβερδο θα ψηφιζουν)

Kristina_

# 67 στις 16/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.452

Δεν εχει καμια σημασια αφου!!! Αρκει που τον λενε αντρεα

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από seychelles

Θα τηρήσει όμως το συμβόλαιο με το λαό ? 

Αρέσει στο μέλος seychelles

alisida

# 68 στις 16/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.578

Μαράκι,τα πράγματα είναι απλά :

Για κάποιον καλοπροαίρετο,τα σοσιαλ είναι ευκαιρία να δημιουργήσουν φιλίες.

Από κάποιον που είναι εκ φύσεως στριμμένο άντερο, τα σοσιαλ θα χρησιμοποιηθούν αντίστοιχα για τη δημιουργία εντάσεων/άσκοπων αντιπαραθέσεων/ή ακόμα και μίσους.

Για τους ανασφαλείς/συμπλεγματικους/αδιαγνωστους κλπ, είναι η δυνατότητα ευκαιρία προσπάθεια απασχόληση και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο,για να προβάλλουν ένα πρόσωπο διαφορετικό από το πραγματικό τους,λιγάκι πιο σκληρό, περισσότερο μυστηριώδες απόμακρο υπεροπτικό και λίαν δυσκολοχωνευτο. 

Η δε δυνατότητα ανωνυμίας που  προσφέρεται σχεδόν σε όλα τα σοσιαλ, είναι ορισμένες φορές πρόκληση για τον καθένα και για όλες τις παραπάνω δραστηριότητες.

Προσωπικά έχω κάνει φιλίες από αυτές τις σελίδες που διατηρούνται ακόμα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από maraki_lar_1980

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 69 στις 16/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Οι συνυποδηλωσεις μας  είναι δίκοπο μαχαίρι.

Άλλωστε, καλο είναι που και που να ελέγχουμε /επιβεβαιώνουμε επί του  πραγματικού το (φιλτραρισμένο από μια οθονη) αισθητήριο μας και να προβαίνουμε σε εκ νέου βαθμονόμηση του αν απαιτείται.

Τις e-ιρωνίες κλπ ξέρω να τις αντιμετωπίζω. Σε κάποιους μπορεί να λειτουργούν αποτρεπτικά για το δια ζώσης - σε μένα είναι απλά αστερίσκοι που καταγράφω, αλλά που δεν είναι τελεσιδικο κριτήριο απόρριψης. Απορρίπτω τελεσίδικα ή και οχι μόνο όταν χνωτιστω με τον άλλο και συλλάβω - συνήθως εντός μικρού ικανού χρόνου - το "ύφασμα" του, δίχως οθονικους μεσάζοντες. Δεν απορρίπτω εξ αρχής πίσω από μια οθονη, κρατώ μια κάποια πισινή, διότι η ζωή επιφυλάσσει εκπλήξεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Redink

Πράγματι πίσω από την οθόνη έχουμε τη μισή εικόνα, αυτό άλλωστε έγραψα και εγώ, οστόσω κατά τη γνώμη μου ένα συστηματικά αντιπαθητικό e-χνώτο (διότι σε αυτό αναφέρθηκα) υποδηλώνει έναν τύπο δυσλειτουργίας που προσωπικά δε με προδιαθέτει να γνωρίσω το συγκεκριμένο άτομο.  Το να θεωρεί κανείς εξαίρεση το ενδεχόμενο ένα συστηματικά αντιπαθητικό e-χνώτο να επιβεβαιωθεί και στο δια ζώσης προσωπικά δεν μου φαντάζει ρεαλιστικό.  

Επίσης, δεν αναφέρθηκα σε περιπτώσεις όπου κάποιος πλασάρει έναν εαυτό ούτε έγραψα για άκρως αντίθετο εαυτό από τον πραγματικό (το ρήμα "πλασάρω" υποδηλώνει πρόθεση - αν και άτομο που δηλώνει μη προκατειλημμένο εδώ επέλεξες το χειρότερο σενάριο).  Αναφέρθηκα στην περίπτωση που κάποιος αντιδρά ανάλογα με τα προσλαμβάνοντα ερεθίσματα που στην εικονική πραγματικότητα είναι ελλειπή.  Επομένως θεωρώ ότι μιλάμε για κάτι διαφορετικό.  Ωστόσο, ακόμα και έτσι, αν εσύ θεωρείς ότι ερεθίσματα όπως η συστηματική ειρωνία /γκρίνια ή το ψέμα δεν είναι επαρκη για ν' αποφασίσεις ότι δεν θέλεις να γνωρίσεις κάποιον, επειδή γίνονται σε εικονικό περιβάλλον, εγω προσωπικά δεν είμαι διατεθημένη να πάρω το συγκεκριμένο ρίσκο.         

Κατα τ' άλλα θα συμφωνήσω ότι όλοι αποκαλύπτονται με τον ένα ή αλλο τρόπο.  Προσωπικά όμως όταν συναντώ στο διαδίκτυο ανθρώπους με συστηματικά αντιπαθητικό e-χνώτο δεν έχω καμία περιέργεια να τους γνωρίσω και είμαι ok με τις όποιες απώλειες.  Αν και τους θεωρώ σαφώς πιο τίμιους και λιγότερο επικίνδυνους από αυτούς που υποκρίνονται...Τώρα το ποιος υποκρίνεται κάτι που δεν είναι και ποιος όχι, ο χρόνος θα δείξει ή μπορεί και να μην το μάθουμε ποτέ.  Αυτά έχει το διαδίκτυο ως μέσο που ευνοεί το πλασματικό φαίνεσθαι...        

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Enikos

# 70 στις 16/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Οι διαγνωσμενοι δηλαδης, ειναι ασφαλης συναναστροφη?...

Μπεεε...

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Heptamer

# 71 στις 16/11/2021
author

Όσο ασφαλής είναι  και η συναναστροφή ανεμβολιαστων με εμβολιασμενους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Enikos

Μπεεε...

Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170

Redink

# 72 στις 16/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Heptamer

Οι συνυποδηλωσεις μας  είναι δίκοπο μαχαίρι.

Άλλωστε, καλο είναι που και που να ελέγχουμε /επιβεβαιώνουμε επί του  πραγματικού το (φιλτραρισμένο από μια οθονη) αισθητήριο μας και να προβαίνουμε σε εκ νέου βαθμονόμηση του αν απαιτείται.

Τις e-ιρωνίες κλπ ξέρω να τις αντιμετωπίζω. Σε κάποιους μπορεί να λειτουργούν αποτρεπτικά για το δια ζώσης - σε μένα είναι απλά αστερίσκοι που καταγράφω, αλλά που δεν είναι τελεσιδικο κριτήριο απόρριψης. Απορρίπτω τελεσίδικα ή και οχι μόνο όταν χνωτιστω με τον άλλο και συλλάβω - συνήθως εντός μικρού ικανού χρόνου - το "ύφασμα" του, δίχως οθονικους μεσάζοντες. Δεν απορρίπτω εξ αρχής πίσω από μια οθονη, κρατώ μια κάποια πισινή, διότι η ζωή επιφυλάσσει εκπλήξεις.

Δε διαφωνώ με κάτι από αυτά που αναφέρεις ως ένα διαφορετικό τρόπο θεώρησης του συγκεκριμένου θέματος.  Καθένας δικαιούται να έχει τα δικά του στάνταρ και προσωπικά όρια.  π.χ. Αξιολογούμε διαφορετικά το τι θεωρούμε "εξ αρχής" απόρριψη μιας συμπεριφοράς και επίσης εγώ δε θεωρώ ότι οι "οθονικοί μεσάζοντες" αποτελούν ελαφρυντικό για κατ΄εξακολούθηση e-ιρωνίες.  Απλά πρόκειται για διαφορετικές οπτικές του θέματος και φυσικά καθένας δικαιούται να έχει τη γνώμη του.    

Mathusalas

# 73 στις 16/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έλα βρε Μαράκι, αξιόλογες γνωριμίες μέσω αυτών των δικτυων; αστειεύεται ετσι; γίνονται αυτά τα πράγματα στην εποχή μας.

Heptamer

# 74 στις 16/11/2021
author

Είμαι λιγάκι πιο "λαρτζ" από σένα.

Σαφώς και οι προστασία της οθόνης ευνοει / υπηρετεί κάποιες ιδιαιτερότητες, παραξενιές ή περισσή δηκτικοτητα, που μπορεί ωστόσο να έχουν μια εξηγηση, την οποία εν γένει αγνοούμε. Ο "εχθρός" δε φαίνεται, ώστε να αποκωδικοποιήσουμε επαρκώς τις αιτίες. Θα πεις πως αυτό είναι άσχετο, αλλά θα σου αντιτεινω  πως ο καθένας προσερχεται σε μια δημοσια διαδικτυακή συζήτηση  φορώντας την (οθονικη) μάσκα του και  με τους δικούς του κώδικες, προσδοκίες, προθέσεις, τις οποίες δε γνωρίζεις και για τις οποίες δε μπορείς να κάνεις κάτι.

Μπορείς μόνο να φιλτράρεις και να πετάς.

Εννοείται πως θα υπηρετήσεις μόνο τα δικά σου στάνταρ και αξίες, θα κάνεις χρήση του δικού σου κόσκινου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Redink

Δε διαφωνώ με κάτι από αυτά που αναφέρεις ως ένα διαφορετικό τρόπο θεώρησης του συγκεκριμένου θέματος.  Καθένας δικαιούται να έχει τα δικά του στάνταρ και προσωπικά όρια.  π.χ. Αξιολογούμε διαφορετικά το τι θεωρούμε "εξ αρχής" απόρριψη μιας συμπεριφοράς και επίσης εγώ δε θεωρώ ότι οι "οθονικοί μεσάζοντες" αποτελούν ελαφρυντικό για κατ΄εξακολούθηση e-ιρωνίες.  Απλά πρόκειται για διαφορετικές οπτικές του θέματος και φυσικά καθένας δικαιούται να έχει τη γνώμη του.    

maraki_lar_1980

# 75 στις 16/11/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.474

Έλα ρε Ανδρικο τώρα...!! Δεν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά εδώ.Δε διαβασες τι έγραψε η Άλις??ε παραδειγματησου αναλόγως!! Έτσι κι αλλιώς η κάθε διαδικτυακή κοινότητα είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από Mathusalas
Έλα βρε Μαράκι, αξιόλογες γνωριμίες μέσω αυτών των δικτυων; αστειεύεται ετσι; γίνονται αυτά τα πράγματα στην εποχή μας.

Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

JIMTHEBLASTER1975

# 76 στις 16/11/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
Έχω την πικρή εμπειρία απόρριψης από το φβ μετά από περίπου 3,5 μηνών σοβαρών συζητήσεων με κοπέλα 1 ώρα μακριά,χωρίς να μου δωθεί η ευκαιρία να αναπτύξω την προσωπικότητα μου βλέποντας τη από κοντά.Τι να λέμε τωρα...

Heptamer

# 77 στις 16/11/2021
author

Μα καλά ...3,5 μήνες μπλα μπλα; Τι αναλύατε;

Χάθηκε να συνεχίζατε την ανάλυση δια ζώσης  μετά από καμμιά βδομάδα άντε δύο βδομάδες τσατ; Είναι ικανός χρόνος για να δημιουργηθεί η απαραίτητη οικειότητα. Κάτι θα έκανες λάθος η τη χάλασε πάνω σου ή μπορεί και να μην ήθελε κάτι περισσότερο. Το φυσιολογικό είναι μετά από ένα ικανό διάστημα τσατ να περνάμε στο δια ζώσης (για να δούμε και τι ψάρι πιάσαμε), γιατί το συνεχές μπλα μπλα είναι ψυχοφθόρο και ανουσιο.

Οι σοβαρές συζητήσεις γίνονται τετ α τετ, όχι μέσω πληκτρολογίου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από JIMTHEBLASTER1975
Έχω την πικρή εμπειρία απόρριψης από το φβ μετά από περίπου 3,5 μηνών σοβαρών συζητήσεων με κοπέλα 1 ώρα μακριά,χωρίς να μου δωθεί η ευκαιρία να αναπτύξω την προσωπικότητα μου βλέποντας τη από κοντά.Τι να λέμε τωρα...

Αρέσει στα μέλη alisida, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 78 στις 17/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.232

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Enikos

Μπεεε...

Αρέσει στα μέλη NightWsh, Enikos

JIMTHEBLASTER1975

# 79 στις 17/11/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129

Kαι όμως δεν έγιναν έτσι που τα λες. Ιδιάζουσα περίπτωση άκρως πικραμένη από τον πρώην άντρα της,βαλλόμενη και εκδιωγμενη από όλους(σύμφωνα με την ίδια) ήθελε υπομονή. Μιλήσαμε και στο τηλ φυσικά,και μου ζήταγε χρόνο(ήθελε λέει να γνωρίσει κάθε πτυχή μου μέσα από το τσατ και μετά να περάσουμε στη δια ζωσης γνωριμία).Της τον έδωσα. Τελικά κανονίσαμε να συναντηθούμε ,όλα έβαιναν ωραία και προς το ναι και δημιουργία σχέσης, και τελικά μου το ακύρωσε 5-6 ώρες πριν μέσω φβ!!Δεν ξέρω αν φοβήθηκε ή αν δεν μπορούσε να υποστηρίξει μια σχέση σε απόσταση μιας ώρας. Από τότε νευρίασα τόσο πολύ που δεν της ξαναμίλησα ούτε στο τηλ ούτε στο τσατ. Για να κάνω τέτοια υπομονή,είχα βρει πολλά κοινα ,ειδικά στο χώρο της μουσικής και της τέχνης που ασχολούμαι. Το μόνο ''διαδιχτυακο' λάθος που ίσως έκανα ,ήταν κάποια ποσταρισματα και φανφαρονισμοί από τα προσωπικά μου επιτεύγματα στο χώρο της μουσικής που βρίσκομαι. Τελικά  ''ερωτευτηκα'' ενα προφίλ και όχι ένα άνθρωπο αυτή είναι η πικρή αλήθεια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από Heptamer

Μα καλά ...3,5 μήνες μπλα μπλα; Τι αναλύατε;

Χάθηκε να συνεχίζατε την ανάλυση δια ζώσης  μετά από καμμιά βδομάδα άντε δύο βδομάδες τσατ; Είναι ικανός χρόνος για να δημιουργηθεί η απαραίτητη οικειότητα. Κάτι θα έκανες λάθος η τη χάλασε πάνω σου ή μπορεί και να μην ήθελε κάτι περισσότερο. Το φυσιολογικό είναι μετά από ένα ικανό διάστημα τσατ να περνάμε στο δια ζώσης (για να δούμε και τι ψάρι πιάσαμε), γιατί το συνεχές μπλα μπλα είναι ψυχοφθόρο και ανουσιο.

Οι σοβαρές συζητήσεις γίνονται τετ α τετ, όχι μέσω πληκτρολογίου.

Paralia48

# 80 στις 17/11/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.760
Έχω ακούσει από άντρα, πως οι γυναίκες γενικά είναι πολύ επιφυλακτικές στις διαδικτυακές γνωριμίες.
Από τις 50 που στέλνει μηνυμα, απαντά η μία. Και από τις 10 συνολικά που του απάντησαν (έστειλε 500 μηντ!!) δε δέχτηκε ούτε μία να τον συναντήσει, μετά από κανα μήνα τσετάρισμα. Λέτε να μην είχε αυτός τον τρόπο, ή έτυχε και σε σας παρόμοιο γεγονός;Υπάρχουν σελίδες γνωριμιών, που δέχονται τις γυναίκες τζάμπα.
Τι λέτε κορίτσια;
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε