Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης και διαπροσωπικές σχέσεις το 2021

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Heptamer

# 81 στις 17/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036
'Aρεσαν+: 0%

Δύσκολες εποχές για βατραχο-πριγκηπες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από Paralia48
Έχω ακούσει από άντρα, πως οι γυναίκες γενικά είναι πολύ επιφυλακτικές στις διαδικτυακές γνωριμίες.
Από τις 50 που στέλνει μηνυμα, απαντά η μία. Και από τις 10 συνολικά που του απάντησαν (έστειλε 500 μηντ!!) δε δέχτηκε ούτε μία να τον συναντήσει, μετά από κανα μήνα τσετάρισμα. Λέτε να μην είχε αυτός τον τρόπο, ή έτυχε και σε σας παρόμοιο γεγονός;Υπάρχουν σελίδες γνωριμιών, που δέχονται τις γυναίκες τζάμπα.
Τι λέτε κορίτσια;

Heptamer

# 82 στις 17/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Π@π@ριές έλεγε!

Παρελκυστικη  τακτικη και τίποτε άλλο.

Από το τσατ γνωρίζεις μόνο ότι θέλει ο άλλος να γνωρίσεις. Όχι ότι θες εσύ.

Το ΟΚ για δημιουργία σχέσης δεν περνάει / επιβεβαιώνεται μέσα από ένα ανώνυμο τσατ. 

Τα φτιάξατε (sic) και καλά μέσω τσατ αλλά η φάση χάλασε στις ...υπογραφές του συμβολαιου.

Με τέτοιο εκατέρωθεν σκεπτικό, η ήττα ήταν προδιαγεγραμμένη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από JIMTHEBLASTER1975

Kαι όμως δεν έγιναν έτσι που τα λες. Ιδιάζουσα περίπτωση άκρως πικραμένη από τον πρώην άντρα της,βαλλόμενη και εκδιωγμενη από όλους(σύμφωνα με την ίδια) ήθελε υπομονή. Μιλήσαμε και στο τηλ φυσικά,και μου ζήταγε χρόνο(ήθελε λέει να γνωρίσει κάθε πτυχή μου μέσα από το τσατ και μετά να περάσουμε στη δια ζωσης γνωριμία).Της τον έδωσα. Τελικά κανονίσαμε να συναντηθούμε ,όλα έβαιναν ωραία και προς το ναι και δημιουργία σχέσης, και τελικά μου το ακύρωσε 5-6 ώρες πριν μέσω φβ!!Δεν ξέρω αν φοβήθηκε ή αν δεν μπορούσε να υποστηρίξει μια σχέση σε απόσταση μιας ώρας. Από τότε νευρίασα τόσο πολύ που δεν της ξαναμίλησα ούτε στο τηλ ούτε στο τσατ. Για να κάνω τέτοια υπομονή,είχα βρει πολλά κοινα ,ειδικά στο χώρο της μουσικής και της τέχνης που ασχολούμαι. Το μόνο ''διαδιχτυακο' λάθος που ίσως έκανα ,ήταν κάποια ποσταρισματα και φανφαρονισμοί από τα προσωπικά μου επιτεύγματα στο χώρο της μουσικής που βρίσκομαι. Τελικά  ''ερωτευτηκα'' ενα προφίλ και όχι ένα άνθρωπο αυτή είναι η πικρή αλήθεια...

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

JIMTHEBLASTER1975

# 83 στις 17/11/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129

Τελικα ναι Π@@@ες ελεγε.Μου ελεγαν οι φιλοι μου που τους ενημερωνα για την υποθεση,φυγε μακρια οσο ειναι καιρος και δεν τους ακουσα...Αυτο που ειπα για το ναι εννοω οτι ημουν σιγουρος οτι θα τα βρουμε απο κοντα.Ουδεποτε συναψαμε σχεση απο το πληκτρολογιο.Επαναλαμβανω ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορουσε να υποστηριξει τη σχεση,γιατι ειχε και 2 ανηλικα παιδια χωρις βοηθεια απο σόγια ή πρωην.Απλα δεν επρεπε να με ταλαιπωρησει τοσο.Κατι τετοια γινονται και βγαινουν τα απωθημενα και οι τασεις εκδικησης που μπορει να εχεις δει σε αλλα ποστ μου ή σε θεματα που εθεσα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από Heptamer

Π@π@ριές έλεγε!

Παρελκυστικη  τακτικη και τίποτε άλλο.

Από το τσατ γνωρίζεις μόνο ότι θέλει ο άλλος να γνωρίσεις. Όχι ότι θες εσύ.

Το ΟΚ για δημιουργία σχέσης δεν περνάει / επιβεβαιώνεται μέσα από ένα ανώνυμο τσατ. 

Τα φτιάξατε (sic) και καλά μέσω τσατ αλλά η φάση χάλασε στις ...υπογραφές του συμβολαιου.

Με τέτοιο εκατέρωθεν σκεπτικό, η ήττα ήταν προδιαγεγραμμένη.

odo_90

# 84 στις 11/12/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από Paralia48
Έχω ακούσει από άντρα, πως οι γυναίκες γενικά είναι πολύ επιφυλακτικές στις διαδικτυακές γνωριμίες.
Από τις 50 που στέλνει μηνυμα, απαντά η μία. Και από τις 10 συνολικά που του απάντησαν (έστειλε 500 μηντ!!) δε δέχτηκε ούτε μία να τον συναντήσει, μετά από κανα μήνα τσετάρισμα. Λέτε να μην είχε αυτός τον τρόπο, ή έτυχε και σε σας παρόμοιο γεγονός;Υπάρχουν σελίδες γνωριμιών, που δέχονται τις γυναίκες τζάμπα.
Τι λέτε κορίτσια;

Μπορεί να μην βρέθηκαν μαζί του γιατί πολλές γυναίκες στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιούν τις σελίδες γνωριμιών για τον σκοπό που προορίζονται,αλλά για να κάνουν την πλάκα τους και να τονώσουν τον εγωισμό τους.

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε