Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ευχαριστώ

Σελίδα : 1

corei3

# 1 στις 19/11/2021
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%

Ευχαριστώ

Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας.

Το sxeseis.gr έχει ένα θησαυρό που είναι οι ενεργοί χρήστες με τις εμπειρίες καιτις εμπεριστατωμένες σας απόψεις.Να είστε πάντα καλά, ξέρετε εσείς 
Αρέσει στο μέλος Redink

MiltosRNLI1930

# 2 στις 19/11/2021
author
Ανδρας / 60 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.863

Eιχα αγορασει στο Newcastle Upon Tyne 2 τζακετ της Barbour .Πριν ενα μηνα αποφασισα να τους κανω ενα service γιατι εχω ψωνιο με τα ρουχα .Λεω εγω τωρα θα κοιταξω στο ιντερνετ αυτοι οι κεντρικοι που τα φερνουν θα εχουν και κερι .Η μεγαλη τραγικη πλακα ειναι οτι βρηκα κερι Barbour στα Γιαννενα .Ναι σωστα το διαβασες Μονο στα Γιαννενα , γιαυτο κατσε εκει που εισαι και πηγαινε καμια βολτα στο Tynemouth να δεις τα βαπορια που μπαινουν στο ποταμι .

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos

TheRedKnight

# 3 στις 20/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 580

Και εγώ είχα αγοράσει κάποτε έναν ανιχνευτή μετάλλων, με είχε πεί ένας μπάρμπας για κάτι λίρες που είχαν κρύψει στο βουνό αντάρτες στον πόλεμο...fascinating λέω, τι θα μπορούσα να κάμω με όλα αυτά, αμάξια, γκόμενες, σπίτια και λεφτά, μύκονος και σαντορίνη, πιγκουίνοι, χαμός στην κόλαση, τρέλα και απόλαυση!

Ξεκινάω τη φάση, προετοιμασία, μήνες, άφησα μούσι και μαλλί, πήρα και περούκα γυαλιστερή, έκανα προπόνηση να αντέξω τις κακουχίες στο βουνό, οδηγός μου και ίνδαλμα μου ο Rocky Balboa, το the eye of the tiger στο ριπίτ, Rising up, back on the street, Did my time, took my chances, Went the distance, now I'm back on my feet, Just a man and his will to survive , o ένας κολλητός, ξυλοκόπος, είχε έρθει από το χωριό και με βοηθούσε με τα ξύλα, ό άλλος με τα λάστιχα, παράτησε την δουλειά του στο βουλκανιζατέρ για εμένα, μου έφερε και κάτι λάστιχα από τρακτέρ, τελικά τα κάναμε ζαρντινιέρες με ελιές καλαμών, μεσογειακή διατροφή λέμε, ο τρίτος έκανε μαθήματα μαγειρικής για να με μάθει να μαγειρεύω υγιεινά και εγώ...δεν μου χρειάστηκε ποτέ τελικά και τώρα πάμε όλοι στο σουβλατζίδικο που δουλεύει, αλλά αυτοί είναι φίλοι!

Η πολυπόθητη ημέρα φτάνει επιτέλους, φορτώνω το σούβ, σκηνή, σλίπινγκ μπάγκ, λάμπες με πετρέλαιο, τραπεζάκι, καρέκλες, βάρκα για ράφτινγκ, χιονοπέδιλα, το τζέτ σκι γιατί ποτέ δεν ξέρεις όπως γράφουν πολλοί εδώ, μπιτόνια με νερό, είχα φτιάξει μπάρες με αχλάδι, σταφίδες και σαλέπι να πάρω μαζί ,παστίτσιο, κουνέλι καπνιστό, ο λάρυ αράζει δίπλα στο κάθισμα συνοδηγού, του βάζω την ζώνη και με κοιτάει πλάγια, πάμε τον λέω, κουνάει το αριστερό αυτί εκείνος, ημίαιμο ελληνικό ποιμενικό, δεν γινόταν να τον αφήσω πίσω, δεν μπορεί να κοιμηθεί χωρίς να ακούει το ροχαλητό μου...Βαρδής και , Φεύγω, κι αφήνω πίσω μου συντρίμμια,αρρωστημένους και αγρίμια, φεύγω, φεύγω,φεύγω, τώρα φεύγω.

Εθνική οδός, νύχτα, δεξιά λωρίδα και στην διαπασών και ριπίτ το ψεύτικα είδωλα του 12ου πίθηκου, Μέρες κρύες, Το συναισθημα παγώνει, όλοι ζούνε μαζί, Μα νιώθουνε τόσο μόνοι...ο λάρυ κλαίει, νιώθει το μπίτ, νιώθει το πάθος στους στίχους, νιώθει την ένταση, με το που του δίνω ένα μπισκότο με συνδέει με κά'ι'ρο και γυρνάει πλευρό, παλιόφουστα τόνε λέω ποιός στα έμαθε αυτά και αλλάζω τραγούδι...

Τελικά φτάνουμε στον προορισμό, βρίσκω ένα ξέφωτο και παρκάρω, ξεφορτώνω και αράζω, στήνω την σκηνή, τραπεζάκι, καρέκλες, φτιάχνω φραπέ και ξάφνου ανακαλύπτω ότι δεν έχω παγάκια, φτού! λέω μα πως το ξέχασα αυτό, το πιο σημαντικό απ' όλα, ο λάρυ με βγάζει από το οδυνηρό σπιράλ στεναχώριας με ένα νεύμα, κοιτώ τα συννεφάκια, θα βρέξει? τον ρωτάω, θυμάμαι παλιά μούτσος στα καράβια που δεν είχαμε πάγο και τον πίνω βαπορίσιο τελικά, στο βάθος τα riffs από Audioslave, And be yourself is all that you can do, To be yourself is all that you can do...

Κοιτώντας γύρω, τα βουνά, τα δέντρα, το ποτάμι, την βάρκα μου, αναπολώ, το μυαλό μου ξεγλιστρά σαν νεράκι από ρηχό ρυάκι...πατάω το κουμπί μπροστά, τάηνι τζάκαλ, ταξιδεύω, Να αντιστέκεσαι, στα πόδια σου να στέκεσαι,τα όμορφα να σκέφτεσαι κι όλα καλά θα πάνε.Θα’ ρθουν κι οι μέρες που ονειρεύεσαι,και όλα τ’ άσχημα αστείες αναμνήσεις θα ‘ναι.

Στο τέλος της ημέρας είμαι τόσο κουρασμένος που δεν μπορώ ούτε να ανοίξω το τάπερ με το παστίτσιο, ο λάρυ γρυλίζει γιατί του μύρισε το κουνέλι ή γουργουρίζει το στομάχι του, ένα από τα δύο σίγουρα, αυτό το σκυλί ώρες ώρες δεν ξέρει τι θέλει, άραγε ξέρει κανείς ? κάποτε, πότε η ποτέ ? ο ήλιος πέφτει το φεγγάρι ανατέλλει και εγώ νυστάζω, τα άστρα ξαφνικά φωτίζουν, τα δέντρα λαμπυρίζουν, σ'αυτή την νύχτα αράζω, άραγε ήξερε ο Πορτοκάλογλου όταν έλεγε δεν είναι η δόξα, δεν είναι τα λεφτά, είναι το ταξίδι...? 

Ο θησαυρός είναι μπροστά μας, δίπλα μας, γύρω μας, είμαστε εμείς οι ίδιοι, από εκεί ξεκινάει η γραμμή, θυμίζει μετρό αλλά θέλει και μέτρο, μουσικό μέτρο, στην διαδρομή που θα επιλέξουμε , την μελωδία που θέλουμε να συνθέσουμε, αυτό που μας εκφράζει, αυτό που μας ικανοποιεί, με αυτό που νιώθουμε ευτυχισμένοι, γεμάτοι, πλήρης, το τραγούδι της ψυχής μας, καλό ταξίδι σε όλους μας! Σε ένα και για ένα ταξίδι που δεν σταματάει ποτέ...

P.S.(δίδονται δωρεάν οι πιγκουίνοι που ξέμειναν, για πληροφορίες παρακαλώ inbox )
https://www.youtube.com/watch?v=z79pgPn357g

Αρέσει στα μέλη armonia27, Iraklis_pouaro και σε ακόμα 2 μέλη.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε