Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελικα το κερατο το παιρνεις αποφαση !!!?

Σελίδα : 1

Melenebri_apla

# 1 στις 21/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Κ πλεον ισχυει το ιδιο κ απο τις δυο πλευρες ...

Το παιρνεις αποφαση?Συμβαινει αρκει να μην το μαθεις?Για ποιο λογο να γινει αυτο?

Kristina_

# 2 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.544
'Aρεσαν+: 0%

ΝΑι, ναι, συμβαινει!!! ΜΑ σε τοσο γενικες ερωτησεις, τετοιες απαντησεις θα παρεις φιλεναδα,

Αμα θες απερισσοτερα, βελτιωσε τις ερωτησεις σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Melenebri_apla

Το παιρνεις αποφαση?Συμβαινει αρκει να μην το μαθεις?Για ποιο λογο να γινει αυτο?

Αρέσει στα μέλη alisida, Broken_Guy

better_in_time

# 3 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 104
Απαντήσεις: 1.467
Το κερατο γιατι σε φοβιζει;

seychelles

# 4 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 760

Το λήγεις, οτιδήποτε άλλο είναι έλλειψη σεβασμού στον εαυτό σου.

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη ManouKA, Enikos

Redink

# 5 στις 21/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν πιστεύω ότι το κάνουν όλοι, αν αυτό ρωτάς. Αλλά ναι συμβαίνει. Το τι παίρνει κανείς απόφαση πιστεύω ότι εξαρτάται από τα προσωπικά του όρια σε συνδυασμό με τις συνθήκες. Κάποιοι άνθρωποι δεν αντέχουν το ξεβολεμα ενώ επίσης τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση. Δηλώνεις ελεύθερη. Δε βρίσκω απολύτως κανένα λόγο να το πάρεις απόφαση. Θα συμφωνήσω με την Kristina_ ότι καλό είναι να γίνεις πιο συγκεκριμένη στο τι ακριβώς ρωτάς.

Melenebri_apla

# 6 στις 21/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν με φοβιζει!

1 Το θεωρω μη σεβασμο προς τον εαυτο μας ...2 γιατι το 2021 οι ανθρωποι δεν μπορουν να μιλησουν για τα προβληματα που υπαρχουν στη σχεση τους...Γενικες ειναι οι ερωτησεις μου δεν ειναι κατι προσωπικο.

alisida

# 7 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.675

Ποιο ακριβώς συμβαίνει αρκεί να μην το μάθεις ? Το κέρατο ή το να το πάρεις απόφαση...

Και αν δεν το μάθεις πώς θα το πάρεις απόφαση .

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι ρωτάς, οπότε θα απαντήσω γενικά .

Ναι ,συμβαίνει 

Ναι,κάποιοι το μαθαίνουν και κάποιοι όχι 

Ναι,όλοι παίρνουν κάποια απόφαση όταν το μάθουν.

Τόσο η απόφαση να δώσεις τέλος ,όσο και η απόφαση να το συζητήσεις και να συνεχίσεις τη σχέση,έχουν τις δυσκολίες τους.

Η φαινομενικά "εύκολη" λύση του να κάνεις πως δε συνέβη κάτι, ελλοχεύει τους μεγαλύτερους κινδύνους.

Το κέρατο λοιπόν,γάργαρα δε γίνεται 

Παράθεση:

Συμβαινει αρκει να μην το μαθεις?Για ποιο λογο να γινει αυτο?

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 8 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.755

Θα ερθει σε λιγο να στο εξηγησει ο ευφραδης φιλοσοφος του κερατου, Μπρουνο ο Ενδεκατος του Πικερμιου ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από better_in_time
Το κερατο γιατι σε φοβιζει;

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 9 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Δεν νομίζω απαραίτητα πως "δεν μιλάνε για τα προβλήματα της σχέσης τους" πάντα. Κάποιες φορές μιλάνε, απλά δεν βρίσκουν κοινή λύση. Ή υπερισχύει ο εγωισμός, η ξεροκεφαλιά της εκάστοτε πλευράς (π.χ. Όχι εγώ έχω δίκιο εδώ και εσύ άδικο) και βρίσκεται φαινομενικά μια λύση.

Όσο για τα υπόλοιπα, κατά τη δική μου άποψη  τουλάχιστον, έχει να κάνει με τις ηθικές αξίες ή φραγμούς που έχει ο καθένας. Ναι, κάποιοι το θεωρούν φυσιολογικό ότι θα συμβεί αργά ή γρήγορα σε μια σχέση και άλλοι καταδικαστέα πράξη, είναι αυτό που είναι, δεν νομίζω να χωράει περισσότερης ανάλυσης.

Παράθεση:
2 γιατι το 2021 οι ανθρωποι δεν μπορουν να μιλησουν για τα προβληματα που υπαρχουν στη σχεση τους...

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida

Enikos

# 10 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Κοπελια, δεν ξερω τους μηχανισμους του κερατου...

Ξερω οτι υπαρχουν συνανθρωποι μας, που δεν τους παει κατω με τιποτα...ιδιως οταν τους επιστραφει και τους γκρεμισει απο τον θρονο της αφασιας που καθονταν και χαιρονταν για την "μαγκια" τους...η οποια "μαγκια" τους, υπαρχει μονο μεσα σε σκελεες και βρακια...

Και μονιμως ψαχνουν για ομοιοπαθεις, κατι σαν να παρηγορηθουν, να μην αισθανονται μονοι τους σε αυτο το πεδιο της σπαλιορας...

Και το ριχνουνε στα κοριτσιστικα γκιφς...

Αρέσει στο μέλος seychelles

alexandriani1

# 11 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.350

Κοίτα τώρα...

Η αλήθεια είναι πως κανείς δεν πέθανε επειδή έβγαλε δυο αόρατα κερατάκια στο μέτωπο.

Πέρα από την πλάκα, το θέμα είναι πολύπλοκο και οι αντιδράσεις έχουν πολλούς παράγοντες. Ένας απ' όλους είναι πχ ο ηλικιακός.Για να μιλήσω προσωπικά, όταν ήμουν πολύ νέα θα το θεωρούσα αιτία πολέμου όχι απλώς χωρισμού και λήξης μιας σχέσης.Ωριμάζοντας (λέμε τώρα, μην το πάρετε κατά γράμμα), δεν το θεωρώ το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε μια σχέση. Υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να λειτουργήσει έως και θεραπευτικά γι' αυτήν. 

Enikos

# 12 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ναι...ετσι εγινε καλα ο Ενδεκατος του Πικερμιου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από alexandriani1

Κοίτα τώρα...

Η αλήθεια είναι πως κανείς δεν πέθανε επειδή έβγαλε δυο αόρατα κερατάκια στο μέτωπο.

Πέρα από την πλάκα, το θέμα είναι πολύπλοκο και οι αντιδράσεις έχουν πολλούς παράγοντες. Ένας απ' όλους είναι πχ ο ηλικιακός.Για να μιλήσω προσωπικά, όταν ήμουν πολύ νέα θα το θεωρούσα αιτία πολέμου όχι απλώς χωρισμού και λήξης μιας σχέσης.Ωριμάζοντας (λέμε τώρα, μην το πάρετε κατά γράμμα), δεν το θεωρώ το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε μια σχέση. Υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να λειτουργήσει έως και θεραπευτικά γι' αυτήν. 

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, alexandriani1

sissy108

# 13 στις 22/11/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 603
Όχι δεν το παίρνεις απόφαση..οι σύγχρονες γυναίκες δεν το πολυδεχονται...για αυτό και τα τόσα διαζύγια..πιο παλιά το δεχόντουσαν πιο εύκολα διότι υπήρχε οικονομική εξάρτηση κοινωνική απομονωση κλπ..τώρα πια η κοινωνία είναι πιο απενεχοποιημενη σε όλο αυτό..και χωρίζουν πιο εύκολα...τα περισσότερα διαζύγια που ξέρω προσωπικά ειναι λόγω τρίτων προσώπων...
Αρέσει στα μέλη Tamarena, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

sissy108

# 14 στις 22/11/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 603
Και εδώ θέλω να πω ότι αυτό ίσως σχετίζεται και με τις δολοφονίες που έγιναν το τελευταίο διάστημα με θύματα τις γυναίκες...υπάρχουν δυστυχώς άντρες ακόμη που πίστευουν ότι μπορούν να κερατωνουν αδιαλείπτως τις γυναίκες τους η τις κοπέλες τους και να τις υποβιβάζουν σε όλα τα επίπεδα... χωρίς εννοείται πότε να τους ενοχλεί η εκάστοτε σύζυγος ...η οποία πάντα στο τέλος της ημέρας θα τους έχει και βασιλιάδες..αυτά είναι οικογενειακά κατάλοιπα της προηγουμενης γενιάς...πιστεύω ότι τώρα επειδή δεν ισχύει πια αυτό...και τους διώχνουν και πρόχωρανε κι αυτές τις ζωές τους...όλοι αυτοί δεν μπορούν με τίποτα να το δεχτούν και να το διαχειριστούν..έχουν και κάποια ψυχιατρική διαταραχή εννοειται...η οποία πυροδοτείται βέβαια από τις εξελιξεις.. και φτάνουν δυστυχώς στα εγκλήματα..επομένως κορίτσια προσοχή..τα έχουμε δει όλα το τελευταίο διάστημα.
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Enikos

Alezandra

# 15 στις 23/11/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 833

Μια απόφαση είναι καλή μου κυρία να πιάσετε τον ταύρο από τα κέρατα και να μην τα αφήσετε να φυτρώνουν πάνω σας.

Καταλάβατε ?

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος seychelles

Enikos

# 16 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Γκαζια που εβγαιναν απο υπογειες πηγες ανεπνεε η Πυθια...

Με υψηλη εκρηκτικοτητα...

Μη νομιζεις οτι ηθελε να λεει αυτα τα γιεμουντε παρτσακλα...

Αρέσει στο μέλος giorgos170

giorgos170

# 17 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.753
αγωνιώδες    &    τρομοκρατικό    κλίμα ...:...,:.,,

Ουπς!Το κείμενο σας είναι πολύ ...::,!&^%$#@!!!$$,,
Αρέσει στο μέλος Enikos

Melenebri_apla

# 18 στις 23/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αλεζανδρα ... σιγα μην ασχολουμαστε με τετοιους "ταυρους"... χαμενος χρονος...

Melenebri_apla

# 19 στις 23/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιωργο ... συγνωμη, δεν ηταν σκοπος μου αυτος ...Αλλα, ναι ,ειναι τρομακτικο οταν τα ακους απο νεα παιδια "οτι η σχεση μου με κερατωνει εδω κ ενα χρονο "...νεα παιδια που υποτιθεται οτι εχουν ελαχιστο σεβασμο για τον εαυτο τους κ ακομα πιο ελαχιστο για τη σχεση τους...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε