Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απόσταση/ χωρισμός / κόλλημα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Steffi9

# 1 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σε όλους,

Έχει καιρό που διαβάζω θέματα στο φόρουμ όμως πρώτη φορά γράφω για κάτι που ταλανίζει εδώ και καιρό το μυαλό μου.Αρχικά να πω ότι δεν είμαι τρολ καθώς ίσως αυτά που θα γράψω να σας φανούν υπερβολικα και θα παρακαλούσα να μην με πάρετε από τα μούτρα.Μπαίνω στο ψητό.Καλοκαίρι του 2018 , πηγαίνω για δουλειά σεζόν, γνωρίζω τον Χ ερωτευόμαστε παράφορα. Ο Χ είναι από γειτονική χώρα και ήρθε για διακοπές σε εξοχικο σπίτι συγγενικού προσώπου όπου και έμεινε για πάρτυ μου μέχρι να τελειώσω με τη δουλειά. Όλους αυτούς τους μήνες είμαστε τέλεια , ερωτευμένοι όσο δε πάει και ομολογώ πως είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που νιώθω έτσι. Τελειώνει η σεζόν , γυρνάμε πίσω στα σπίτια μας. Ειμασταν φοιτητές και οι δύο. Κρατάμε επαφή και με το που τελειώνω εξεταστική Σεπτεμβρίου πηγαίνω στην πόλη του. Όλα καλά όλα ωραία όμως είχαμε αρκετούς καβγάδες σε λεπτομέρειες δεν θα μπω. Με αυτά και με εκείνα το βράδυ πριν φύγω μου λέει να χωρίσουμε. Μου ήρθε κεραμίδα. Κλάμα και εγώ και αυτός πριν τον αποχωρισμό. Έπρεπε να γυρίσω για μια παρουσίαση εργασίας όπως και έγινε. Δεν ήθελα να χωρίσουμε , προσπάθησα να κρατήσω επαφή, του είπα να το συζητήσουμε. Μιλήσαμε , όμως δεν βγήκε άκρη από το τηλέφωνο , το αφήσαμε στο μπορεί να ξαναβρεθούμε. Περνάνε οι μήνες έχουμε μια ψιλοεπικοινωνια μια στο τόσο κανένα μήνυμα. Μέχρι που έστειλα και δεν πήρα απαντηση.Εγώ να σημειώσω ότι το περνούσα πολύ δύσκολα , μου πήρε καιρό να ανακαμψω, δεν μπορούσα να το χωνέψω τον ήθελα πολύ. Περνάνε τα χρόνια, με τον καιρό στεγνώνουν τα δάκρυα, γνωρίζω αλλους, κάνω σχέση, χωρίζω . Και φτάνει το καλοκαίρι του 2021 και μου στέλνει μήνυμα, λέγοντας μου ότι θα έρθει στο εξοχικό εκείνο και ότι θέλει να με δει. Εγώ σοκ , το παίζω δύσκολη , θα δούμε , αν βολεύει του λέω , ενώ μέσα μου ήθελα πολύ. Και πήγα. Όμως τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν και πολύ όμορφα... Εγώ να περιμένω εξηγήσεις για όλον αυτόν τον καιρό που εξαφανιστηκε,αλλά να μην θέλω να πιέσω την κατάσταση . Έγινε μια μικρή συζήτηση αλλά δεν είπα όλα όσα ήθελα να πω, κρατήθηκα , έβαλα τον εγωισμό μπροστά. Ήταν ψυχρός , περίμενα άλλη συμπεριφορά, περίμενα ίσως κάποιες εξηγήσεις για να γίνω και εγώ πιο θερμή. Μου είπε πως μου πρότεινε γιατί έχει συνδέσει αυτό το μέρος με εμένα και ότι δεν μπορούσε να μην μου πει. Κάτσαμε μια εβδομάδα. Στην οποία υπήρχαν καλές στιγμές όμως κατά κύριο λόγο άσχημες. Υπήρχε έλλειψη επικοινωνίας. Φταίω κ εγώ που δεν ήμουν ξεκάθαρη με τα συναισθήματα μου, όμως κι αυτός δεν εκφραζόταν παρά μόνο ελάχιστες φορές.Έρχεται η μέρα να φύγουμε. Του λέω τι ώρα θες να φύγουμε ; Μου λέει ας πάμε για μπάνιο και ας φύγουμε μετά το απόγευμα. Του λέω όχι πάμε τώρα , είχα ξενερώσει. Τα μαζεύουμε φεύγουμε. Ήθελα να του μιλήσω και πήγα να το κάνω την ώρα του αποχωρισμού όπου και μου είπε "δεν έχω χρόνο τώρα". Του λέω οκ αντίο λοιπόν και φεύγω.Από εκεί και πέρα, του έστειλα να δω αν έφτασε καλά, μου απάντησε. Μετά με έτρωγε, ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου, μετάνιωσα που δεν το έκανα από κοντά . Του έστειλα ένα μήνυμα που του τα είπα. Ουδέτερο , χωρίς κατηγορίες προς το πρόσωπο του και χωρίς να ζητάω κάτι. Ήταν απλώς μια έκφραση συναισθημάτων. Το μήνυμα διαβάστηκε μετά από κανένα μήνα. Απάντηση δεν πήρα ποτέ. Ξέρω ότι όλοι αξίζουμε εξηγήσεις. Το ότι κάποιος δεν μπαίνει καν στο κόπο να σου εξηγήσει είναι red flag. Όμως θέλω ακόμα μια εξήγηση. Το σκέφτομαι ακόμα. Επικοινωνούσαμε πολύ μέχρι πριν εξαφάνιση του. Είναι τρελό το ξέρω, αλλά θέλω να πάω να τον βρω . Θέλω απαντήσεις . Ξέρω ότι κατά πάσα πιθανότητα θα φάω τα μούτρα μου αλλά δεν με νοιάζει.  δεν ήθελα όμως να τελειώσουμε έτσι, ψυχρά. Ξέρω ότι δεν οδηγεί καπου. Όμως μόνο αν πάρω απαντήσεις θα μου είναι πιο εύκολο να προχωρήσω παρακάτω. Ξέρω επίσης πως χρειάζεται δουλειά η αυτοεκτίμηση μου, γιατί δεν θα έπρεπε να τον σκέφτομαι ακόμα μετά από αυτά. Θα ξεκινήσω ψυχοθεραπεία σύντομα. Ευχαριστώ που φτάσατε ως εδώ. Περιμένω συμβουλές,γνώμες και σχόλια με ενσυναίσθηση  

Kristina_

# 2 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.088

Πως τις εννοεις τις εξηγησεις? Λες ειχατε αρκετους καυγαδες απο την αρχη,,,τι αλλη εξηγηση θες?

Βρε κοριτσι, καπνε 3 χρονια,,,αστο να παει

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Steffi9

Καλησπέρα σε όλους,

Έχει καιρό που διαβάζω θέματα στο φόρουμ όμως πρώτη φορά γράφω για κάτι που ταλανίζει εδώ και καιρό το μυαλό μου.Αρχικά να πω ότι δεν είμαι τρολ καθώς ίσως αυτά που θα γράψω να σας φανούν υπερβολικα και θα παρακαλούσα να μην με πάρετε από τα μούτρα.Μπαίνω στο ψητό.Καλοκαίρι του 2018 , πηγαίνω για δουλειά σεζόν, γνωρίζω τον Χ ερωτευόμαστε παράφορα. Ο Χ είναι από γειτονική χώρα και ήρθε για διακοπές σε εξοχικο σπίτι συγγενικού προσώπου όπου και έμεινε για πάρτυ μου μέχρι να τελειώσω με τη δουλειά. Όλους αυτούς τους μήνες είμαστε τέλεια , ερωτευμένοι όσο δε πάει και ομολογώ πως είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που νιώθω έτσι. Τελειώνει η σεζόν , γυρνάμε πίσω στα σπίτια μας. Ειμασταν φοιτητές και οι δύο. Κρατάμε επαφή και με το που τελειώνω εξεταστική Σεπτεμβρίου πηγαίνω στην πόλη του. Όλα καλά όλα ωραία όμως είχαμε αρκετούς καβγάδες σε λεπτομέρειες δεν θα μπω. Με αυτά και με εκείνα το βράδυ πριν φύγω μου λέει να χωρίσουμε. Μου ήρθε κεραμίδα. Κλάμα και εγώ και αυτός πριν τον αποχωρισμό. Έπρεπε να γυρίσω για μια παρουσίαση εργασίας όπως και έγινε. Δεν ήθελα να χωρίσουμε , προσπάθησα να κρατήσω επαφή, του είπα να το συζητήσουμε. Μιλήσαμε , όμως δεν βγήκε άκρη από το τηλέφωνο , το αφήσαμε στο μπορεί να ξαναβρεθούμε. Περνάνε οι μήνες έχουμε μια ψιλοεπικοινωνια μια στο τόσο κανένα μήνυμα. Μέχρι που έστειλα και δεν πήρα απαντηση.Εγώ να σημειώσω ότι το περνούσα πολύ δύσκολα , μου πήρε καιρό να ανακαμψω, δεν μπορούσα να το χωνέψω τον ήθελα πολύ. Περνάνε τα χρόνια, με τον καιρό στεγνώνουν τα δάκρυα, γνωρίζω αλλους, κάνω σχέση, χωρίζω . Και φτάνει το καλοκαίρι του 2021 και μου στέλνει μήνυμα, λέγοντας μου ότι θα έρθει στο εξοχικό εκείνο και ότι θέλει να με δει. Εγώ σοκ , το παίζω δύσκολη , θα δούμε , αν βολεύει του λέω , ενώ μέσα μου ήθελα πολύ. Και πήγα. Όμως τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν και πολύ όμορφα... Εγώ να περιμένω εξηγήσεις για όλον αυτόν τον καιρό που εξαφανιστηκε,αλλά να μην θέλω να πιέσω την κατάσταση . Έγινε μια μικρή συζήτηση αλλά δεν είπα όλα όσα ήθελα να πω, κρατήθηκα , έβαλα τον εγωισμό μπροστά. Ήταν ψυχρός , περίμενα άλλη συμπεριφορά, περίμενα ίσως κάποιες εξηγήσεις για να γίνω και εγώ πιο θερμή. Μου είπε πως μου πρότεινε γιατί έχει συνδέσει αυτό το μέρος με εμένα και ότι δεν μπορούσε να μην μου πει. Κάτσαμε μια εβδομάδα. Στην οποία υπήρχαν καλές στιγμές όμως κατά κύριο λόγο άσχημες. Υπήρχε έλλειψη επικοινωνίας. Φταίω κ εγώ που δεν ήμουν ξεκάθαρη με τα συναισθήματα μου, όμως κι αυτός δεν εκφραζόταν παρά μόνο ελάχιστες φορές.Έρχεται η μέρα να φύγουμε. Του λέω τι ώρα θες να φύγουμε ; Μου λέει ας πάμε για μπάνιο και ας φύγουμε μετά το απόγευμα. Του λέω όχι πάμε τώρα , είχα ξενερώσει. Τα μαζεύουμε φεύγουμε. Ήθελα να του μιλήσω και πήγα να το κάνω την ώρα του αποχωρισμού όπου και μου είπε "δεν έχω χρόνο τώρα". Του λέω οκ αντίο λοιπόν και φεύγω.Από εκεί και πέρα, του έστειλα να δω αν έφτασε καλά, μου απάντησε. Μετά με έτρωγε, ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου, μετάνιωσα που δεν το έκανα από κοντά . Του έστειλα ένα μήνυμα που του τα είπα. Ουδέτερο , χωρίς κατηγορίες προς το πρόσωπο του και χωρίς να ζητάω κάτι. Ήταν απλώς μια έκφραση συναισθημάτων. Το μήνυμα διαβάστηκε μετά από κανένα μήνα. Απάντηση δεν πήρα ποτέ. Ξέρω ότι όλοι αξίζουμε εξηγήσεις. Το ότι κάποιος δεν μπαίνει καν στο κόπο να σου εξηγήσει είναι red flag. Όμως θέλω ακόμα μια εξήγηση. Το σκέφτομαι ακόμα. Επικοινωνούσαμε πολύ μέχρι πριν εξαφάνιση του. Είναι τρελό το ξέρω, αλλά θέλω να πάω να τον βρω . Θέλω απαντήσεις . Ξέρω ότι κατά πάσα πιθανότητα θα φάω τα μούτρα μου αλλά δεν με νοιάζει.  δεν ήθελα όμως να τελειώσουμε έτσι, ψυχρά. Ξέρω ότι δεν οδηγεί καπου. Όμως μόνο αν πάρω απαντήσεις θα μου είναι πιο εύκολο να προχωρήσω παρακάτω. Ξέρω επίσης πως χρειάζεται δουλειά η αυτοεκτίμηση μου, γιατί δεν θα έπρεπε να τον σκέφτομαι ακόμα μετά από αυτά. Θα ξεκινήσω ψυχοθεραπεία σύντομα. Ευχαριστώ που φτάσατε ως εδώ. Περιμένω συμβουλές,γνώμες και σχόλια με ενσυναίσθηση  

Αρέσει στο μέλος NightWsh

Paralia48

# 3 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.672
Προσπαθώ να εντοπίσω το σημείο που χρειάζεται εξηγησεις, είναι μάλλον το χρονικό διάστημα των 3 χρόνων και πού εξαφανίστηκε, σωστά Και τώρα βέβαια, μετά  το τελευταίο μηνυμα, στο οποίο λες ότι ζητας εξηγησεις για το παραπάνω και τα συναισθηματά σου. Δηλαδή το μεγάλο κενό είναι εκείνη η τριετία. Βέβαια αυτός το Σεπτέμβρη του 2018 θέλησε να χωρίσετε, για να μην έχει την υποχρέωση να απολογείται, προφανώς δεν ήθελε. Έτσι σταμάτησε και μηνυματα.

Έχω μια απορία για να κλείσει το παζλ: Όταν ξαναβρεθήκατε στο εξοχικό του το 2021 για μια εβδομάδα, τότε που ήσασταν στην ψύχρα, ξαναβρεθήκατε και ερωτικά ή ήταν τόση η ψύχρα που δεν...;
Η 2η απορία μου, λιγότερο σημαντική: Ο Χ με τι ασχολείται στη χώρα του;

Θα μπω στη θέση του, να σου δώσω τις εξηγησεις, αν θες, γιατί απ τον ίδιο δε θα πάρεις την εξήγηση που θες.  Πάντως μη ρίχνεις ευθύνες στον εαυτό σου πως έκανες κάτι λάθος, δεν τα είπες τότε, δεν έχεις αυτοεκτίμηση κλπ. Ήταν απλά τα συναισθήματα δυσανάλογα, εσύ ένοιωσες κάτι δυνατό για πρώτη φορά και κείνος όχι. Συμβαίνουν αυτά δυστυχώς. Εσύ δε φταις σε τίποτα. Προσωπικά πιστεύω, ούτε θεραπεία χρειάζεσαι, μια χαρά σε βλέπω (μεσω του κομπιούτερ χιχι), ούτε ψυχολόγος είμαι βεβαια, αλλά βλέπω εργάζεσαι, σπουδαζεις, ταξιδεύεις, όλα μια χαρά!

Απάντησε και θα γίνω Χ να σου πω, μη στενοχωριέσαι

better_in_time

# 4 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 103
Απαντήσεις: 1.465
Παρομοια ιστορια με την δικη μου .δεν μπορω ν ειμαι αντικειμενικη .αυτο που θα πω ειναι οτι ομορφες μερεα ερχονται με αντρεα δοτικους .

better_in_time

# 5 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 103
Απαντήσεις: 1.465
Με αντρες*

Angel29770

# 6 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Αριδαία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 10
Τι να τον κάνεις αυτόν βρε κοπέλα μου;;; Μετά από 3 χρόνια θυμήθηκε να απαντήσει συναντιεστε και στην ουσία σε γράφει ξανά. Τι περιμένεις να γίνει;; Το πιο πιθανόν θα σου στείλει το 2024 να ξαναπάτε στο εξοχικό...αν αντέχεις συνέχισε να τον πολιορκείς...αν όχι σήκω στολίσου φτιαξου και βουρ στον επόμενο
Αρέσει στα μέλη sissy108, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

seychelles

# 7 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 75 / Διαζευγμένος
Βερμούδες
Απαντήσεις: 608

Το να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο και να περιμένεις να σπάσει ο τοίχος δε δουλεύει.

Το '18 τα πηγαίνατε καλά, το έληξε για δικούς του λόγους και δοκιμάσατε επανασύνδεση το '21, αυτή δε πήγε καλά, υπήρχε πάγωμα. Ε μη ξαναδοκιμάσεις μαζί του 3η φορά. Οι ωραίες αναμνήσεις του '18 είναι μάλλον που σε γυρνάνε πίσω αλλά πιο καλά κάτι καλό για το '22, αντί για μια παγωμαρα που θυμίζει λίγο και το '18.

Απλά και συ αν θες κάτι, γενικά λέγε το, ειδικά τώρα έτσι που τα λες δε ξέρω και πόση διαφορά θα έκανε αν ήσουν πιο ανοιχτή.

Απαντήσεις αν δε θέλει αυτός να σου δώσει δε θα πάρεις, άσχημο είναι αλλά τι να κάνουμε συμβαίνει.

Αρέσει στα μέλη sissy108, Kristina_ και σε ακόμα 3 μέλη.

Melenebri_apla

# 8 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 11
Απλα κ ομορφα ... ηταν καλοκαιρι κ ηθελε να περνατε καλα... τετοιες ιστοριες καλο ειναι να τα ζεις ετσι οπως ερχονται χωρις εξηγησεις... κ δεχεσαι κ σεβεσαι απλα την οποια αποσταση υπαρχει... ..
Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida

Redink

# 9 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 511
Γράφεις ότι δεν είσαι ικανοποιημένη με τον τρόπο που έληξε αυτό που είχατε και θέλεις καλύτερο κλείσιμο (closure το αποκαλούν οι Αγγλοσάξονες). Κατά τη γνώμη μου και να πήγαινες να τον βρεις δεν πρόκειται να λάβεις απαντήσεις που θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα γιατί α) δεν υπάρχει καλή επικοινωνία μεταξύ σας και β) εσύ δεν θέλεις το χωρισμό και ο,τι και να σου πει ο άλλος αυτό δεν αλλάζει. Το κλείσιμο στην πραγματικότητα είναι κάτι που έρχεται εκ των έσω. Μόνο εσύ μπορείς να το χαρίσεις στον εαυτό σου αποδεχόμενη ότι, ναι, έτσι ήταν γραφτό να γίνουν τα πράγματα και λόγω των χαρακτήρων σας δεν μπορούσαν ούτε πρόκειται να γίνουν αλλιώς. Αν μπορούσαν να είχαν γίνει αλλιώς ως προς την τελική σας συζήτηση, δε θα είχαν γίνει έτσι και μάλιστα δύο φορές. Το να το αποδεχτείς είναι στο χέρι σου. Λένε ότι ο ορισμός της παράνοιας είναι να επαναλαμβάνεις το ίδιο πράγμα περιμένοντας διαφορετικό αποτέλεσμα. Είναι αυτό που είναι, συνεβει έτσι γιατί εσύ και αυτός οδηγείτε σε αυτό το αποτέλεσμα και δεν υπάρχουν λάθη. Αυτό είναι. Δεν έχει άλλο. Είναι καθαρά δική σου υπόθεση αν θα το αποδεχτείς. Υ.Γ. Είτε είσαι τρολ είτε όχι θεώρησα ότι ήταν χρήσιμο να υπάρχει απαντημενο στο φόρουμ το συγκεκριμένο σενάριο.
Αρέσει στα μέλη Steffi9, 26-29-31 και σε ακόμα 7 μέλη.

Broken_Guy

# 10 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 231
Θεματοθέτρια, αν όντως έχεις διαβάσει και άλλα θέματα εδώ όπως λες, παρόμοια με το δικό σου κιόλας υπάρχουν ουκ ολίγα, θα πρεπε να ξέρεις τότε πως είναι αρκετοί άνθρωποι που δεν δίνουν ποτέ εξηγήσεις για τις πράξεις τους ή τη συμπεριφορά τους οπότε άδικα χάνεις το χρόνο σου με αυτή την ιστορία.
Και σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως και απαντήσεις να πάρεις όπως ζητάς, το πιο πιθανό είναι απλά να σου δημιουργήσουν περισσότερες ερωτήσεις και θα συνεχίζετε ο φαύλος κύκλος μέχρι να το πάρεις απόφαση πως δεν αξίζει να ασχολείσαι. Αυτά τα λίγα.
Αρέσει στα μέλη Steffi9, TheRedKnight και σε ακόμα 3 μέλη.

Steffi9

# 11 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αργος
Paralia48 , στο τελευταίο μήνυμα δε ζήτησα εξηγήσεις, απλώς επικοινώνησα ξεκάθαρα τα συναισθήματα μου, όμως περίμενα έστω μια απάντηση,από σεβασμό και μόνο.Βρεθήκαμε ερωτικά αλλά ελάχιστα, καθώς μετά αδιαθετησα, έπαιξε σίγουρα κι αυτό το ρόλο του. Είχαμε πολύ χημεία και σε αυτό το κομμάτι και θα βοηθούσε να αναθερμανθεί η σχέση. Ο Χ σπουδαζει ακόμα (μηχανικός).

Steffi9

# 12 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αργος
Kristina_ , εννοώ να υπάρξει κάποιο συμπέρασμα. Ότι χωρίζουμε για αυτό και για αυτό.Ή έστω να υπάρξει μια συζήτηση πριν από αυτό.Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο να το αφήσω να πάει , αλλά με τρώει μέσα μου...

seychelles

# 13 στις 21/11/2021
author
Βερμούδες

Και στις δύο "στέγνωσαν τα δάκρυα" πάντως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από better_in_time
Παρομοια ιστορια με την δικη μου .δεν μπορω ν ειμαι αντικειμενικη .αυτο που θα πω ειναι οτι ομορφες μερεα ερχονται με αντρεα δοτικους .

Αρέσει στο μέλος Redink

Steffi9

# 14 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αργος
Επίσης εγώ θέλω να πάω έτσι , για να του μείνει. Θα πάω με τους φίλους μου και στη τελική θα κάνουμε απλα εκδρομή. Ξέρω πως μπορεί και να με διώξει, μπορεί να είναι και με άλλη, μπορει να μην τον βρω. Όμως για κάποιο λόγο εδώ και καιρό νιώθω την ανάγκη να πάω από κοντά να μου πει τι έγινε και να με κοιτάει στα μάτια. Μαζοχισμός ; Ναι. Αλλά θα αγαλιασει η ψυχούλα μου, αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
Αρέσει στο μέλος Maik1973

Enikos

# 15 στις 21/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.213

Οταν καποιοι αθρωποι αγαπιουνται, εστω και κατα δηλωσιν τους, οταν χωριζουν δεν το ριχνουν στα γκομενικα κανα δεκαρι χρονια και μετα τρωνε το αστροπελεκι των εξηγησεων...

Δειχνει σαν... "δουλεια δεν ειχε ο δγιαλος, εκανε σκι στην Αραχωβα"...

Αρέσει στο μέλος Melenebri_apla

alisida

# 16 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.125

(Απόσταση ,χωρισμός,)

...

Κόλλημα 

...αυτό !!!
Αρέσει στα μέλη Melenebri_apla, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 17 στις 21/11/2021
author
Βερμούδες

Τίποτα δε θα αγαλιασει γιατί ουσιαστικές απαντήσεις αν ήθελε να δώσει θα είχε ήδη δώσει. Για να τα πούμε και στη γλώσσα σου , μη του δίνεις rental space στο κεφάλι σου, δεν αξίζει και for the love of God, a short term trade gone wrong is not a long term investment to hang on to.

Πολύ σημασία του δίνεις, stiff upper lip, από σίδερο που λένε και στα μάλλον μέρη σου

Άστο καλύτερα, ούτως η άλλως επανασυνδέσεις τελικα καταλήγουν να φέρνουν πολλά μπαγκαζια απ' τα παλιά και καταλήγουν περίπλοκες, μη μπλέκεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Steffi9
Επίσης εγώ θέλω να πάω έτσι , για να του μείνει. Θα πάω με τους φίλους μου και στη τελική θα κάνουμε απλα εκδρομή. Ξέρω πως μπορεί και να με διώξει, μπορεί να είναι και με άλλη, μπορει να μην τον βρω. Όμως για κάποιο λόγο εδώ και καιρό νιώθω την ανάγκη να πάω από κοντά να μου πει τι έγινε και να με κοιτάει στα μάτια. Μαζοχισμός ; Ναι. Αλλά θα αγαλιασει η ψυχούλα μου, αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Steffi9

# 18 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αργος
Enikos, προφανώς και για να δίνω τόση σημασία σε αυτόν σημαίνει ότι δεν έχω ξανανιώσει έτσι. Δε συμβαίνει με οποιονδήποτε χωρίζω αυτό. Είχα κι άλλες σχέσεις που είτε τους χώρισα είτε με χώρισαν, και απλώς πέρασαν. Στον συγκεκριμένο άνθρωπο είδα κάτι.

Paralia48

# 19 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.672
Επειδή σου χρωστώ μια απάντηση, θα σου πω, περίπου όσα λένε οι άλλοι. Θα μπορούσε λοιπόν ο Χ να πει>< Στέφι, περάσαμε καλά το καλοκαίρι του 18, αλλά θέλω να ξεκόψω από σένα, να μη σ' 'εχω εννοια στις σπουδές μου και στην προσωπική ζωή μου. Δεν είσαι ο τύπος μου, δε θέλω να κολλήσεις μαζί μου, δε θέλω να έχω πολλά παρε δώσε με σένα, να με ρωτάς να απαντώ κλπ κλπ. Θέλω την ησυχία μου, δε νοιώθω κάτι περισσότερο>
Σε 3 χρόνια, είπε <α, θα ξαναπάμε στο εξοχικό, κάτσε να δω, αν μπορεί η Στέφι, τότε είχαμε περάσει μαζί καλά. Μπορεί και να κάτσει η φάση και να ξαναπεράσουμε. Έτσι κι αλλοιώς πλέον έχουμε τελειώσει ερωτικά, έχω ξεκαθαρίσει πως δεν τη θέλω, επομένως ό,τι γίνει θα είναι εντελώς ελεύθερο και δίχως σχέση, τίποτα παραπάνω>.

Αυτά λέει ο Χ
Το να πας, ειλικρινά πιστεύω πως  δε θα σε ωφελήσει. Μη σε κάνει και χειρότερα φοβάμαι. Αλλά αν καίγεσαι να το κάνεις, κάνε το. Απλά θα φας τα μούτρα σου, μπορεί να σε προσβάλει, να σου μιλήσει άσχημα, να σε πληγώσει και τότε θα νοιώσεις αηδία γιαυτόν, επομένως θα τον ξεχάσεις πιο εύκολα. Μόνο απ αυτή την άποψη το λέω.

Αρέσει στα μέλη Redink, Steffi9 και σε ακόμα 1 μέλος.

Melenebri_apla

# 20 στις 21/11/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 11

Εφοσον ειδες κατι σε αυτον τον ανθρωπο

Η σχεση σας θα ειναι αυτη... θα ερχεται θα φευγει οποτε του καπνισει κ εσυ μια Πηνελοπη να τον περιμενεις... εαν το αντεχεις αυτο κ σε κανει ευτυχισμενη μια τετοια κατασταση τοτε απολαυσε το.
Αρέσει στα μέλη Redink, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε