Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Ioulia_25

# 1 στις 23/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Τύλισος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμός

Είμαι ένα χρόνο με ένα παιδί κατάλαβα έστω και αργά ότι ποτέ δεν τον ήθελα απλά ένιωθα ασφάλεια σε αυτόν κάτι που προηγουμένως δεν είχα .Θέλω να τον χωρίσω και ποτέ δεν το δέχεται κάνει φασαρίες όταν το λέω με απειλεί πολλές φορές γενικά δεν με σέβεται ούτε εμένα ούτε την επιλογή μου .Πωα μπορώ να τον κάνω να το καταλάβει ;

Angel29770

# 2 στις 23/11/2021
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Αριδαία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 10
Περνα απ' το αστυνομικό τμήμα την επόμενη φορά που θα σε απειλήσει να του του εξηγήσουν οι μπάτσοι ότι δεν καταλαβαίνει..
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 3 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.797
Πως σε απειλει...οτι θα σε δεσει στις ραγες στο Μοναστηρακι να σε κοψει ο συρμος?...

Μαλλον δεν ξερεις να λες την φρασουλα..."δεν σε θελω"...(η την ξερεις τσατρα πατρα και δεν την εννοεις)...

Και να τωρα!...

Προβλιεμ...

Αρέσει στα μέλη iason09, archagellos και σε ακόμα 5 μέλη.

Broken_Guy

# 4 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252

Άμα όπως είπες σε απειλεί κιόλας, με όλα αυτά που έχουν γίνει τελευταία, πας στην αστυνομία για καταγγελία και σε ένα δικηγόρο στη συνέχεια για περιοριστικά μέτρα. Κάπως έτσι θα το πιάσει το νόημα το παλικάρι.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, archagellos και σε ακόμα 3 μέλη.

seychelles

# 5 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 768

Το να κάνει σα μπέμπης πρόβλημα του.

Αλλά λες σε απειλεί, με τι σε απειλεί? Αυτά δεν είναι αστεία. Κρατά σημειώσεις με τις ημέρες/ώρες και τις εκάστοτε απειλές, μπορεί να σου χρειαστεί στο μέλλον.

Πιστεύεις ότι είσαι σε κίνδυνο? Έχεις δικό σου ασφαλή χώρο να μείνεις ? Μη μένεις εκτεθειμένη στον κάθε παλαβό.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, archagellos

Alezandra

# 6 στις 23/11/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 833

Καλό μου κορίτσι,το λάδι διαχωρίζεται από το νερό μόνο όταν σταματήσετε να κουνάτε το μπουκάλι.

Η συνεχιζόμενη αλληλεπίδραση θα φέρνει πάντα ανακάτεμα αλλά όχι ένωση.

Καταλάβατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ioulia_25

Χωρισμός

Είμαι ένα χρόνο με ένα παιδί κατάλαβα έστω και αργά ότι ποτέ δεν τον ήθελα απλά ένιωθα ασφάλεια σε αυτόν κάτι που προηγουμένως δεν είχα .Θέλω να τον χωρίσω και ποτέ δεν το δέχεται κάνει φασαρίες όταν το λέω με απειλεί πολλές φορές γενικά δεν με σέβεται ούτε εμένα ούτε την επιλογή μου .Πωα μπορώ να τον κάνω να το καταλάβει ;

Αρέσει στα μέλη iason09, girl_aloud και σε ακόμα 4 μέλη.

NightWsh

# 7 στις 23/11/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 288
Νομίζω ότι εσύ δεν θέλεις να απελευθερώσεις τον εαυτό σου από αυτήν την σχέση.Ισως η ασφάλεια κυριαρχεί ακόμα στο μυαλό σου.Αν δεν σου κάνει σηκώνεσαι και φεύγεις και αστον με τις απειλές του.Το επίδομα θα σου κόψει; Απόφαση χρειάζεται
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

seychelles

# 8 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες

Αν δέχεται απειλές βίας ( το οποίο δεν το έχει αποσαφηνίσει ακόμα ) πρώτα ας πάει κάπου να είναι ασφαλής. Μέτρα και άλλες κινήσεις στο νομικο σύστημα είναι πιθανό επόμενο βήμα, αφού πρώτα έχει την ασφαλεια της δεδομένη.

Τα μέτρα δεν βγαίνουν ακαριαία, ούτε είναι εγγυημένο ότι ο άλλος θα τα τηρήσει. Η αστυνομία απουσία απόφασης μπορεί να μη λειτουργήσει αποτελεσματικά. Σε δικηγόρο, όμως ναι, να μιλήσει άμεσα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Broken_Guy

Άμα όπως είπες σε απειλεί κιόλας, με όλα αυτά που έχουν γίνει τελευταία, πας στην αστυνομία για καταγγελία και σε ένα δικηγόρο στη συνέχεια για περιοριστικά μέτρα. Κάπως έτσι θα το πιάσει το νόημα το παλικάρι.

Αρέσει στα μέλη alisida, Qwerty____55 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 9 στις 23/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.682

Απορία : 

Ποση ασφάλεια νοιώθεις δίπλα σε κάποιον που σε απειλεί ?

Όταν καταλάβεις την αντίφαση και αποφασίσεις να τερματίσεις τη σχέση,υπάρχουν πολλοί τρόποι.

Εξαφανίζεσαι ,τον μπλοκάρεις από παντού,στέλνεις τα απειλητικά μηνύματα στη Δίωξη Ηλεκτρονικού εγκλήματος, κάνεις μια καταγγελία στο ΑΤ της περιοχής σου...

Και για τα δυσκολότερα υπάρχει η λύση του εξωδίκου ή ακόμα και των ασφαλιστικών μέτρων.

Να θυμάσαι ότι η ασφάλεια σου είναι πάνω από όλα και μην προεξωφλεις ότι θα διστάσει να σου κάνει κακο.

Εύχομαι να κινηθείς γρήγορα και με κάθε νομικο μέσο για να μη βρεθούμε στη δυσάρεστη θέση να σε δούμε στις ειδήσεις 

Καλά ξεμπερδεματα εύχομαι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ioulia_25

Χωρισμός

Αρέσει στα μέλη Paralia48, girl_aloud και σε ακόμα 5 μέλη.

Qwerty____55

# 10 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 818

Αγαπητη Ιουλια ...

Λυπαμαι που θα αρχισω με αρνητικό σχολιο ... αλλα θα το κανω , μπας και καταλαβεις ορισμένα πραγματα , και δωσεις τις λυσεις στο πρόβλημα σου ...μονη σου , διχως να περιμενεις , την δικη μας συμβουλη .

Στο προφιλ σου , δηλώνεις , ανοιχτα και ξαστερα , οτι βρεθηκες σε αυτο το site , αναζητωντας ατομα , για ερωτικη επαφή ...

Σωστο ??? Οκ.

Επισης οτι σου αρεσει πολύ να κανεις ...sex .

Σωστο ???   Οκ .

Επισης οτι αυτο το αγορι,  που ειχες σχεση , εδω και ενα χρονο ...δεν τον ηθελες , δεν τον γουσταρες κιόλας ..

Σωστο ,???  Οκ .

Οποτε ... Ούτε η αστυνομία θα σε σωσει , ουτε κανενας ...  παρα μονο το μυαλο της Ιουλιας , .. δηλαδή ..το δικο σου μυαλο .

Διοτι ακομα και ο νεαρος αυτος , εστω και εκ θαύματος , σε αφησει ησυχη , και απομακρυνθεί απο μοντα σου... Ειναι απολυτως βέβαιο ότι , και με την επομενη σχεση , που θα σκεφτεις να δημιουργησεις ...τα ιδια ισως και μεγαλυτερα προβλήματα θα εχεις ...

Οι συμβουλες που θα παρεις απο εδω ,. θα σε φερουν σε σημειο τετοιο , που θα τρεχεις , από δικηγορο , σε δικηγορο ...και απο αστυνομικο τμημα , σε αστυνομικό τμήμα .

Οι συμβουλες που σου εδωσαν εδω οι αγαπητοι φιλοι , ειναι σωστες ...

Ομως δεν θα μπορεσεις να διαχειρηστεις ... δικηγόρους , αστυνομικά τμηματα , ασφαλιστικά μέτρα κλπ.

Είσαι πολυ μικρη ακομα , για να διαχειρηστεις , τετοιες υποθεσεις .

Βρες , καποιον τροπο να απομακρυνθεις , απο αυτο το αγορι ...

Και στο μελλον , προσεχε τις παρεες σου και γενικα , τις επιλογες σου .

Θα σου ευχηθω , γρηγορα να το τακτοποιησεις , αλλα και να ηρεμησεις.

Συμβουλές απο καποιον .. γιδοβοσκο .

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ioulia_25

Χωρισμός

Αρέσει στο μέλος NightWsh

vidar70

# 11 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 509

Ετσι ειναι κοπελια

Οταν σκεφτεσαι μονο την παρτη σου, ηρθε η ωρα να την παθεις και εσυ. Αυτα περι απειλων κλπ τα ακουω βερεσε, απλα δεν μπορεις να του πεις τελος.

Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

MiltosRNLI1930

# 12 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Παρτου ενα φακο με πλακε μπαταρια να ησυχασει !

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 13 στις 23/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.361

Και να θυμάσαι

΄Αλλη φορά αμα το ζητούμενό σου είναι η ασφάλεια, να κάνεις ένα ασφαλιστικό συμβόλαιο στη νασιονάλε νεντερλαντεν #οι_φιλοι_μας_λενε_εν_εν. Οι σχέσεις δεν έχουν τέτοιο χαρακτήρα. Δεν είναι αποκούμπι για το μέλλον και για τα γεράματα, μπηλίβ μη.

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

alexandriani1

# 14 στις 23/11/2021
author

Αυτό με τις ράγες στο Μοναστηράκι πολύ μΕ άρεσε. Μου δίνεις ιδέες παραγωγικές

(Υ.Γ. Αν είναι Κάτω Πατήσια πειράζει πολύ; Μου πέφτει πιο κοντά.)

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Enikos
Πως σε απειλει...οτι θα σε δεσει στις ραγες στο Μοναστηρακι να σε κοψει ο συρμος?...

Μαλλον δεν ξερεις να λες την φρασουλα..."δεν σε θελω"...(η την ξερεις τσατρα πατρα και δεν την εννοεις)...

Και να τωρα!...

Προβλιεμ...

Αρέσει στα μέλη vidar70, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 15 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες

Για συναισθηματική ασφάλεια ναι, όμως εδώ η κοπέλα ανέφερε απειλές, χωρίς διευκρίνιση τι απειλές, οπότε αρκετοί αναφερθήκαμε σε πιθανό θέμα με σωματική ασφάλεια. Αυτή πρέπει να είναι αυτονόητη

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alexandriani1

Και να θυμάσαι

΄Αλλη φορά αμα το ζητούμενό σου είναι η ασφάλεια, να κάνεις ένα ασφαλιστικό συμβόλαιο στη νασιονάλε νεντερλαντεν #οι_φιλοι_μας_λενε_εν_εν. Οι σχέσεις δεν έχουν τέτοιο χαρακτήρα. Δεν είναι αποκούμπι για το μέλλον και για τα γεράματα, μπηλίβ μη.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Broken_Guy και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 16 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.797

Ασε το παραγωγικο σου ενστικτο ελευθερο...

Ραγες ναναι κι ας ειναι και στο Κακοσαλεσι...

Εγω εβαλα Μοναστηρακι, για πιο κοζι φαση...κοσμος, καμερες, ουρλιαχτα στα Πακιστανικα, χειροκροτηματα κι ετσι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από alexandriani1

Αυτό με τις ράγες στο Μοναστηράκι πολύ μΕ άρεσε. Μου δίνεις ιδέες παραγωγικές

(Υ.Γ. Αν είναι Κάτω Πατήσια πειράζει πολύ; Μου πέφτει πιο κοντά.)

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

archagellos

# 17 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.551

Αγαπητη ,

ζορικα τα θεματα ...

Μαλλον ο τυπος τα εχει παρει στο κρανιο..διοτι υπαρχει και μια σοβαρη περιπτωση να του ειχες αραδιασει και τιποτα μεγαλα λογια αυτο το διαστημα ...Οποτε την επιθετικοτητα που βγαζει ειναι λογικα απο την κατανοησει οτι ...τον δουλευες .

Τωρα οτι δεν σεβεται τις επιλογες σου ...μη το ξαναπεις ..διοτι και εκεινος επιλογη σου ηταν εδω και ενα χρονο ...

Και  τωρα που  εσυ καταλαβες κατι διαφορετικο για εσενα δεν φταιει εκεινος που προφανως να ειχε επενδυση και 2 πραγματα επανω σε αυτη την σχεση .

Καλο θα ειναι να βαλεις καποιον αλλον να του μιλησει ...καποιον δικο σου ...καποιον μεγαλυτερο .

Και οσο γινεται να αφησεις τον ανθρωπο ελευθερο να βρει καμια κοπελα που να ξερει γιατι θελει να ειναι μαζι του και οχι γιατι απλα περναει τον χρονο της ...η νιωθει ασφαλεια .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 18 στις 23/11/2021
author

Εννοείται βρε Σεϋχ μου 

Παράθεση: 
Σχόλιο # 15 από seychelles

Για συναισθηματική ασφάλεια ναι, όμως εδώ η κοπέλα ανέφερε απειλές, χωρίς διευκρίνιση τι απειλές, οπότε αρκετοί αναφερθήκαμε σε πιθανό θέμα με σωματική ασφάλεια. Αυτή πρέπει να είναι αυτονόητη

Αρέσει στο μέλος seychelles

alexandriani1

# 19 στις 23/11/2021
author

Πού είσαι εσύ καλέ; Σε χάσαμε τελευταία

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από archagellos

Αγαπητη ,

ζορικα τα θεματα ...

Μαλλον ο τυπος τα εχει παρει στο κρανιο..διοτι υπαρχει και μια σοβαρη περιπτωση να του ειχες αραδιασει και τιποτα μεγαλα λογια αυτο το διαστημα ...Οποτε την επιθετικοτητα που βγαζει ειναι λογικα απο την κατανοησει οτι ...τον δουλευες .

Τωρα οτι δεν σεβεται τις επιλογες σου ...μη το ξαναπεις ..διοτι και εκεινος επιλογη σου ηταν εδω και ενα χρονο ...

Και  τωρα που  εσυ καταλαβες κατι διαφορετικο για εσενα δεν φταιει εκεινος που προφανως να ειχε επενδυση και 2 πραγματα επανω σε αυτη την σχεση .

Καλο θα ειναι να βαλεις καποιον αλλον να του μιλησει ...καποιον δικο σου ...καποιον μεγαλυτερο .

Και οσο γινεται να αφησεις τον ανθρωπο ελευθερο να βρει καμια κοπελα που να ξερει γιατι θελει να ειναι μαζι του και οχι γιατι απλα περναει τον χρονο της ...η νιωθει ασφαλεια .

Keep Walking

Qwerty____55

# 20 στις 23/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 818

Αγαπητε archa...

Μην βασανιζεις το μυαλο σου .

Το παλικαρι ...εχωσε το δάχτυλο του ,  , στο μελι ...και τωρα ...πως να στερηθει αυτην , την γλυκα ???

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από archagellos

Αγαπητη ,

ζορικα τα θεματα ...

Keep Walking

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε