Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεσμευση και αρραβώνας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Anastasia19966

# 1 στις 24/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Δεσκάτη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Δεσμευση και αρραβώνας

Γεια σας.  Είμαι καινούργια σε αυτό το site και τα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το ποσό περιεργα νιώθω στη σχεση μου και πόσους προβληματισμούς έχω ... Έχω μια όμορφη σχέση εδώ και αρκετό καιρό με έναν άνθρωπο στην ηλικία μου .  Γνώρισα την οικογένεια του γνώρισε την οικογένεια μου και όλα πήγαν καλά.  Πήγα για λίγες ημέρες σπίτι του έμεινα εκεί έρχεται και ο ίδιος σπίτι μου και υπάρχει μια οικειότητα . Όμως πριν λίγες ημέρες χωρίς να το πολυσκεφτω αποφάσισα να του κάνω έκπληξη και να πάω από το σπίτι του .. Εννοείται πως χάρηκε πάρα πολύ που με είδε είχε να με δει αρκετές μέρες λόγω δουλειάς υποχρεώσεων μένουμε σε διαφορετικές πόλεις  αλλά οι γονείς του μόλις με είδαν κατέβασαν τα μούτρα στο πάτωμα και ήταν πολύ ψυχροί απέναντι μου.  Με το ζόρι με χαιρέτησαν και γύρισαν  και μου είπαν πως ήρθες χωρίς να ειδοποιήσεις φαγητό δεν υπάρχει , γυρίζω και τους λέω για εσάς ήρθα να σας δω Όχι για το φαγητό. Το αγόρι μου δεν μίλησε καθόλου η μητέρα του συνεχώς γκρίνιαζε για το τι θα μαγειρέψει ο πατέρας του δεν μιλουσε καθόλου και ένιωσα πολύ μόνη λες και ήμουν ξένη... Σε λίγο καιρό αρραβωνιαζομαστε με το αγόρι μου ο ίδιος ήθελε να επισημοποιηθεί η σχέση μας εγώ δεν ήθελα να δεσμευτουμε τόσο γρήγορα γιατί οι γονείς του είναι παλαιών αρχών και άνθρωποι της εκκλησίας. Είμαι ένας άνθρωπος που δεν μου αρέσει η πίεση και έχω πιεστεί αρκετά στο να πω το Ναι για ένα τόσο μεγάλο βήμα.  Εγώ ζήτησα από το αγόρι μου να νοικιάσουμε ένα σπίτι να μείνουμε μαζί να συγκατοικησουμε αλλά δουλεύω μόνο εγώ το αγόρι μου δουλεύει αραιά και που και βγάζει λίγα χρήματα.  Του έχω πει αμέτρητες φορές να σταματήσουμε να αφήσουμε τον αρραβώνα χρήματα δεν υπάρχουν πως θα αρραβωνιαστουμε πως θα ζήσουμε μετά.  Ο προβληματισμός μου ξεκινάει πρώτα από εκεί από το ότι δεν έχει σταθερή δουλειά και θέλει να αρραβωνιαστουμε του το έχω πει τόσες φορές κάθισα και του εξήγησα ότι υπάρχουν οικονομικά προβλήματα και δεν μπορούμε να προχωρήσουμε και λέει έχει ο Θεός θα μείνουμε σπίτι μου η σπίτι σου και θα δουλεύουμε και οι δύο.  Εγώ δεν θέλω να ζήσω με τη οικογένεια του είδα πως μου φέρθηκαν όταν πήγα χωρίς να με περιμένουν κατεβασμένα μούτρα και μέσα στη ξυνιλα... Τι θα αλλάξει μετα? Θα είμαι επίσημα με τον γιο τους και θα με δουν με άλλο μάτι? Η θα μου κάνουν τι ζωή δύσκολη με κάθε ευκαιρία? Νιώθω ότι μιλάω σε τοίχο η ανάγκες μου δεν ακούγονται... Το αγόρι μου δεν βλέπει εμπόδια και εγώ βλέπω τόσα πολλά... κάθομαι τα βάζω κάτω και αντί να βρούμε λύσεις σηκώνεται και φεύγει... πήγαμε σε κοσμηματοπωλείο να μου μετρήσουν νούμερο για το δαχτυλίδι ήμουν πολύ στενάχωριμενη που ούτε όρεξη δεν είχα  με το ζόρι πήγα. Εκείνη την στιγμή η κυρία από το κοσμηματοπωλείο γύρισε και είπε το δαχτυλίδι που έχουμε στην άκρη θα θέλατε να το πάρετε και λέει ο δικός μου Όχι όχι μην το δει είναι γρουσουζιά απλά να της μετρήσουμε το δάχτυλο εκείνη την ώρα κατάλαβα πως έχω μπλέξει άσχημα... έβαλε στην άκρη το δαχτυλίδι των αρραβώνων ενώ του λέω ότι δεν θέλω να προχωρήσουμε σε αρραβωνα ... Δεν ακούει κάτι σαν να μην με υπολογίζει.. Δεν θέλω να χωρίσω είναι πολύ καλός άνθρωπος ξέρω ότι με νοιάζεται ότι με αγαπάει όμως η βιασύνη του να κάνει τα πράγματα όπως τα θέλει ο ίδιος με προβληματίζει.  Και το καλύτερο το άφησα για το τέλος οι γονείς του δεν ξέρουν τίποτα ότι εμείς σκεφτόμαστε τον αρραβώνα θα το μάθουν τελευταία στιγμή λέει το αγόρι μου στο τραπέζι των Χριστουγέννων που θα φαμε όλοι μαζί οι οικογένειες δηλαδή... Όλα πάνε πολύ λάθος και δεν ξέρω τι να σκεφτώ και πως να πράξω από εδώ και πέρα έχω ανχωθει και είμαι μόνιμος στενάχωριμενη...

Paralia48

# 2 στις 24/11/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777
Ξέρεις το <<στρίβειν δια του αρραβώνος>>; Ίσως χρειαστεί να το κανεις χρήση.

Ο αρραβώνας δεν είναι τίποτα. Αν δεις πως δεν τον θέλεις, μην προχωρήσεις σε γάμο. Και αν βαριέσαι τις γιορτές και τα δαχτυλίδια κλπ, κάντε τα όλα σε κλειστό κύκλο, έτσι κι αλλοιώς λόγω κοβιντ επιβάλλεται
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, alisida

alisida

# 3 στις 24/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.682

Περιληψη

Η Αναστασία πιέζεται από το (άνεργο) αγόρι της,να επισημοποιήσουν τη σχέση τους,όμως εκείνη βαριέται ακόμα και να προβάρει το δακτυλίδι.Τι να κάνει ?
Αρέσει στα μέλη half_elf, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 4 στις 24/11/2021
author
Καζακστάν

Μια ιδέα δίνω,μπορείς να πεις στο αγόρι σου να περιμένετε να τελειώσει η πανδημία για να κάνετε ανοιχτό αρραβώνα.

Ετσι θα γλυτώσεις για πάντα .

(Συμβουλή : απέφευγε τις εκπλήξεις ξαφνικές επισκέψεις , ειδικά σε έναν άνθρωπο που δεν ζει μόνος του) 

Η θεία Αλισιδα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anastasia19966

Δεσμευση και αρραβώνας

Γεια σας.  Είμαι καινούργια σε αυτό το site και τα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το ποσό περιεργα νιώθω στη σχεση μου και πόσους προβληματισμούς έχω ... Έχω μια όμορφη σχέση εδώ και αρκετό καιρό με έναν άνθρωπο στην ηλικία μου .  Γνώρισα την οικογένεια του γνώρισε την οικογένεια μου και όλα πήγαν καλά.  Πήγα για λίγες ημέρες σπίτι του έμεινα εκεί έρχεται και ο ίδιος σπίτι μου και υπάρχει μια οικειότητα . Όμως πριν λίγες ημέρες χωρίς να το πολυσκεφτω αποφάσισα να του κάνω έκπληξη και να πάω από το σπίτι του .. Εννοείται πως χάρηκε πάρα πολύ που με είδε είχε να με δει αρκετές μέρες λόγω δουλειάς υποχρεώσεων μένουμε σε διαφορετικές πόλεις  αλλά οι γονείς του μόλις με είδαν κατέβασαν τα μούτρα στο πάτωμα και ήταν πολύ ψυχροί απέναντι μου.  Με το ζόρι με χαιρέτησαν και γύρισαν  και μου είπαν πως ήρθες χωρίς να ειδοποιήσεις φαγητό δεν υπάρχει , γυρίζω και τους λέω για εσάς ήρθα να σας δω Όχι για το φαγητό. Το αγόρι μου δεν μίλησε καθόλου η μητέρα του συνεχώς γκρίνιαζε για το τι θα μαγειρέψει ο πατέρας του δεν μιλουσε καθόλου και ένιωσα πολύ μόνη λες και ήμουν ξένη... Σε λίγο καιρό αρραβωνιαζομαστε με το αγόρι μου ο ίδιος ήθελε να επισημοποιηθεί η σχέση μας εγώ δεν ήθελα να δεσμευτουμε τόσο γρήγορα γιατί οι γονείς του είναι παλαιών αρχών και άνθρωποι της εκκλησίας. Είμαι ένας άνθρωπος που δεν μου αρέσει η πίεση και έχω πιεστεί αρκετά στο να πω το Ναι για ένα τόσο μεγάλο βήμα.  Εγώ ζήτησα από το αγόρι μου να νοικιάσουμε ένα σπίτι να μείνουμε μαζί να συγκατοικησουμε αλλά δουλεύω μόνο εγώ το αγόρι μου δουλεύει αραιά και που και βγάζει λίγα χρήματα.  Του έχω πει αμέτρητες φορές να σταματήσουμε να αφήσουμε τον αρραβώνα χρήματα δεν υπάρχουν πως θα αρραβωνιαστουμε πως θα ζήσουμε μετά.  Ο προβληματισμός μου ξεκινάει πρώτα από εκεί από το ότι δεν έχει σταθερή δουλειά και θέλει να αρραβωνιαστουμε του το έχω πει τόσες φορές κάθισα και του εξήγησα ότι υπάρχουν οικονομικά προβλήματα και δεν μπορούμε να προχωρήσουμε και λέει έχει ο Θεός θα μείνουμε σπίτι μου η σπίτι σου και θα δουλεύουμε και οι δύο.  Εγώ δεν θέλω να ζήσω με τη οικογένεια του είδα πως μου φέρθηκαν όταν πήγα χωρίς να με περιμένουν κατεβασμένα μούτρα και μέσα στη ξυνιλα... Τι θα αλλάξει μετα? Θα είμαι επίσημα με τον γιο τους και θα με δουν με άλλο μάτι? Η θα μου κάνουν τι ζωή δύσκολη με κάθε ευκαιρία? Νιώθω ότι μιλάω σε τοίχο η ανάγκες μου δεν ακούγονται... Το αγόρι μου δεν βλέπει εμπόδια και εγώ βλέπω τόσα πολλά... κάθομαι τα βάζω κάτω και αντί να βρούμε λύσεις σηκώνεται και φεύγει... πήγαμε σε κοσμηματοπωλείο να μου μετρήσουν νούμερο για το δαχτυλίδι ήμουν πολύ στενάχωριμενη που ούτε όρεξη δεν είχα  με το ζόρι πήγα. Εκείνη την στιγμή η κυρία από το κοσμηματοπωλείο γύρισε και είπε το δαχτυλίδι που έχουμε στην άκρη θα θέλατε να το πάρετε και λέει ο δικός μου Όχι όχι μην το δει είναι γρουσουζιά απλά να της μετρήσουμε το δάχτυλο εκείνη την ώρα κατάλαβα πως έχω μπλέξει άσχημα... έβαλε στην άκρη το δαχτυλίδι των αρραβώνων ενώ του λέω ότι δεν θέλω να προχωρήσουμε σε αρραβωνα ... Δεν ακούει κάτι σαν να μην με υπολογίζει.. Δεν θέλω να χωρίσω είναι πολύ καλός άνθρωπος ξέρω ότι με νοιάζεται ότι με αγαπάει όμως η βιασύνη του να κάνει τα πράγματα όπως τα θέλει ο ίδιος με προβληματίζει.  Και το καλύτερο το άφησα για το τέλος οι γονείς του δεν ξέρουν τίποτα ότι εμείς σκεφτόμαστε τον αρραβώνα θα το μάθουν τελευταία στιγμή λέει το αγόρι μου στο τραπέζι των Χριστουγέννων που θα φαμε όλοι μαζί οι οικογένειες δηλαδή... Όλα πάνε πολύ λάθος και δεν ξέρω τι να σκεφτώ και πως να πράξω από εδώ και πέρα έχω ανχωθει και είμαι μόνιμος στενάχωριμενη...

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, alexandriani1

JIMTHEBLASTER1975

# 5 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 135
Ούτε κατά διάνοια μην προχωρήσεις σε αραβωνα θα χτυπας το κεφάλι σου στον τοίχο.Ολα αυτά που περιγράφεις συνηγορούν στην απολύτη καταστροφή.Και μάλιστα θα έρθει πολύ σύντομα.Αυτο το είναι της εκκλησίας το ξανακουσα πριν λίγο καιρό σε μια άλλη θεματοθετρια ελπίζω να μην είσαι η ίδια με άλλο προφίλ...
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 6 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 768

Γιατί κάνεις κινήσεις πιεσμένη?, δε χρειάζεται 

Παράθεση:

Δεσμευση και αρραβώνας

πιεστεί αρκετά στο να πω το Ναι για ένα τόσο μεγάλο βήμα.

Τότε μη ζήσεις με την οικογένειά του, δεν είναι υποχρεωτικό.

Παράθεση:

Δεσμευση και αρραβώνας

Εγώ δεν θέλω να ζήσω με τη οικογένεια του είδα

Πες του ότι τρέχει με λάθος ταχύτητα για σένα και δε θέλεις τώρα, άρχισε να λες όχι όταν δε θέλεις κάτι. Έτσι που σε τρέχουν, σε shotgun wedding σε βλέπω να καταληγεις από την ανάποδη.

Δε χρωστάς τίποτα σε κανένα, ούτε είναι ευγένεια να κάνεις τόσο μεγάλες υποχωρήσεις στο τι θες εσύ επειδή το θέλει ο φίλος σου. Συζητήστε τι θέλει ο καθένας και δείτε αν βγαίνει άκρη, αν βγαίνει καλώς, αν δε βγαίνει τότε μη πιέζεσαι.

Παράθεση:

Δεσμευση και αρραβώνας

Δεν θέλω να χωρίσω είναι πολύ καλός άνθρωπος ξέρω ότι με νοιάζεται ότι με αγαπάει όμως η βιασύνη του να κάνει τα πράγματα όπως τα θέλει ο ίδιος με προβληματίζει.  Και το καλύτερο το άφησα για το τέλος οι γονείς του δεν ξέρουν τίποτα ότι εμείς σκεφτόμαστε τον αρραβώνα θα το μάθουν τελευταία στιγμή λέει το αγόρι μου στο τραπέζι των Χριστουγέννων που θα φαμε όλοι μαζί οι οικογένειες δηλαδή... Όλα πάνε πολύ λάθος και δεν ξέρω τι να σκεφτώ και πως να πράξω από εδώ και πέρα έχω ανχωθει και είμαι μόνιμος στενάχωριμενη...

Αρέσει στα μέλη trocadero, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Hellboy_

# 7 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 173
Καλησπέρα!Δεν θελω να σε σταναχωρησω αλλά δεν το βλέπω να πηγαίνει ιδανικα και καλύτερα να το δώσεις αυτό στον φιλο σου να το καταλάβει γιατί μετά μπορεί να μην υπάρχει επιστροφη... χωρίς σταθερή δουλειά χωρίς σπίτι και γενικοτερα με όλη την κατάσταση να μην ευνοει μόνο προβλήματα θα έχετε! Οι γονείς σου τι λένε για εκείνον για τους δικούς του καλα δεν ρωτάω?
Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Redink

# 8 στις 24/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κατά τη γνώμη μου δεν ταιριάζετε και επίσης το αγόρι σου είναι πολύ ανώριμο για να προχωρήσει σε αρραβώνα. Το ότι οι γονείς του στραβωσαν δεν μου φαίνεται παράλογο αν το σπίτι είναι δικό τους και όχι δικό του, μένουν όλοι μαζί και εσύ πήγες εκεί απρόσκλητη. Αυτό κατά τη γνώμη μου ήταν αγένεια από μέρους σου και ούτε και σένα θα σου άρεσε αν ήσουν στη θέση τους. Αν έμενε μόνος του οκ, αλλά στην περίπτωση που περιέγραψες μένουν όλοι μαζί και εσύ αδιαφορησες για το αν θα ενοχλήσεις τους γονείς του, οπότε το να τους κατηγορείς και από πάνω με κάνει να σκέφτομαι "είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα" Το αγόρι σου πάλι φαίνεται να έχει σοβαρό πρόβλημα στο πώς διαχειρίζεται τις διαφωνίες με τους δικούς του ανθρώπους. Συγκεκριμένα, τους γράφει όλους κανονικά και κάνει του κεφαλιού του. Το κάνει σε σένα συνεχίζοντας τις ετοιμασίες του αρραβώνα παρ'ολες τις επιφυλάξεις που του εξέφρασες. Και επίσης ετοιμάζεται να το κάνει και στους γονείς του ανακοινώνοντας τους έναν αρραβώνα από το πουθενά ενώ δεν έχει καταφέρει ακόμα να σταθεί στα πόδια και εξακολουθεί να εξαρτάται από αυτούς. Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου σοβαρά αυτό το μοτίβο δυσλειτουργικης συμπεριφοράς που επιδεικνύει και να μην προχωρήσεις σε αρραβώνα. Εκτός αν είσαι οκ με το ενδεχόμενο να είσαι με έναν άνθρωπο που θα σε γράφει και θα κάνει τα δικά του όταν διαφωνείτε...

TheRedKnight

# 9 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

ΠεριληψηΗ Αναστασία πιέζεται από το (άνεργο) αγόρι της,να επισημοποιήσουν τη σχέση τους,όμως εκείνη βαριέται ακόμα και να προβάρει το δακτυλίδι.Τι να κάνει ?

Εκπομπή στις οικογενειακές ιστορίες, ΖΧΨ κύκλος είναι μια λύση...

Αρέσει στα μέλη alisida, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 10 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.797

Τι εχουμε εδω?...χμχμχμ...

Μια κοπελα που δεν θελει να αρραβωνιαστει, αλλα τι να καμει που ενδομυχα θελει, αλλα συμβαινουν τα εξης γνωστα...

Ενα...Θεουσοι συμπεθεροι...δεισιδαιμονικο αγορι...

Δυο...Κοπελα που με βαρεα καρδια παει να της παρουνε μετρα για τον σφιχτη...

Τρια...Κοπελα που μολις της πουν γεια τα σογια, του δεισιδαιμονικου, ξεκιναει τα πεσιματα...χμ σορι, τις επισκεψεις λες και τους ηξερε και απο χτες τους θρησκευομενους και αισθανθηκε του σπιτιου...

Τεσσερα...Τι εννοειται στην πολη σας, "δεν θελω"?...Μπορει και να θελω, υπο προυποθεσεις?...

Πεντε...Το να πατε να συζησετε με τον δεισιδαιμονικο, τι θα αλλαξει στο ολο περιστατικο? Θα τον ψησεις να γινει αθρωπος νορμαλ και να δουλευει?...Θα τον φερεις στα τεμπα σου δηλαδης?...Καλα, ενταξει...

Εξι...Κανονισε στο τραπεζι των Χριστουγεννων να γινετε ολο γαλοπουλες και γεμισεις...

Τελειωνω με την διαπιστωση οτι δεν εισαι και κανα τοσο υποτακτικο ατομο, που "τι να καμεις?"...Η συγκυρια τοφερε!!!"...

Ιδωμεν...

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 4 μέλη.

Hellboy_

# 11 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 173

Ελα ηρεμησε λιγο η κοπελα πηγε να κανει μια εκπληξη στον φιλο της γιατι ειχε καιρο να τον δει ..και απο την στιγμη που μενουν μαζι καποιες μερες επρεπε καπου να το περιμενουν οι γονεις του και να μην δειξουν την αγενεια τους οσο και αν ενοχληθηκαν!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Redink
 Το ότι οι γονείς του στραβωσαν δεν μου φαίνεται παράλογο αν το σπίτι είναι δικό τους και όχι δικό του, μένουν όλοι μαζί και εσύ πήγες εκεί απρόσκλητη. Αυτό κατά τη γνώμη μου ήταν αγένεια από μέρους σου και ούτε και σένα θα σου άρεσε αν ήσουν στη θέση τους. Αν έμενε μόνος του οκ, αλλά στην περίπτωση που περιέγραψες μένουν όλοι μαζί και εσύ αδιαφορησες για το αν θα ενοχλήσεις τους γονείς του, οπότε το να τους κατηγορείς και από πάνω με κάνει να σκέφτομαι "είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα"  

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, TheRedKnight

Broken_Guy

# 12 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252
Εκείνον σίγουρα τον πιέζουν οι δικοί του για τον αρραβώνα (σιγά μην δεν ξέρουν τίποτα, μην είσαι αφελής θεματοθέτρια)...
Εσένα σε πιέζει το αγόρι σου να προχωρήσετε...τεστάρετε μήπως ποιος θα κάνει πρώτος το μπαμ; Πάρτε το πιο χαλαρά κοπελιά αλλιώς σας βλέπω χωρισμένους μέχρι το επόμενο Πάσχα.
Αρέσει στα μέλη alisida, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 13 στις 24/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.551

Εγω και οι αποριες μου παλι:

• Λες οτι σχετιζεστε καμποσο καιρο, δλδ ΠΟΣΟ? Ειστε και 25χρονων αφου
  • Μεγαλη αγενεια να πας στο σπιτι των γονιων του χωρις να ειδοποιησεις πριν (λες οτι δεν γνωριζουν καν για τον επικειμενο αρραβωνα)
  • Αγενεια ειναι να πας σε οποιοδηποτε σπιτι απροειδοποιητα,,,ακομη και μονος να εμενε,,,εκτος και αν ηθελες να τον ελεγξεις 
  • Δε θες να τον αρραβωνιαστεις αλλα πας στο κοσμηματοπωλειο,,,μετα εκνευριζεσαι επειδη ειχε διαλεξει δαχτυλιδι,,,τι περιμενες απορω??? Μα αφου η ιδια πηγες για να δουν τι νουμερο δαχτυλιδι φορας! Τι δεν καταλαβαινω??? 
  • Εγω ξερω οτι αν δεν θελει καποιος κατι, τοτε ΔΕΝ ΘΕΛΕι και ΔΕΝ το κανει
  • Οκ να μαθουν οι γονεις του ξαφνικα βραδυ χριστουγεννων οτι αρραβωνιαζεστε, αλλωστε δικη σας υποθεση ειναι ποτε θα αρραβωνιαστηκε ,,, αλλα να μαθουν και οτι θα μετακομισεις στο σπιτι τους??? (Θα συμφωνησω με τον ενικο,,,θα γινει ,,,της γαλοπουλας)
  • Αρραβωνιαζονται ακομη οι ανθρωποι στην εποχη του συμφωνου συμβιωσης???
  • Παλι με τις αποριες θα μεινω???

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

NightWsh

# 14 στις 24/11/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 288

Αγοράκι τεμπέλικο που θέλει να βολεύτει και ακούει την μανούλα + κοριτσάκι που δεν αντέχει την εικόνα του χαλκά και τα βάρη του νοικοκυριού =ξεχαστε το. Συνδυασμός καταδικασμενος

Αρέσει στα μέλη Qwerty____55, girl_aloud και σε ακόμα 1 μέλος.

Redink

# 15 στις 24/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Hellboy_

Ελα ηρεμησε λιγο η κοπελα πηγε να κανει μια εκπληξη στον φιλο της γιατι ειχε καιρο να τον δει ..και απο την στιγμη που μενουν μαζι καποιες μερες επρεπε καπου να το περιμενουν οι γονεις του και να μην δειξουν την αγενεια τους οσο και αν ενοχληθηκαν!

Καθένας εδώ μέσα έχει το δικαίωμα της γνώμης του.  Το ότι "έπρεπε κάπου να το περιμένουν οι γονείς του" ότι θα εμφανιζόταν απρόσκλητη, κατά τη γνώμη μου για την πλειοψηφία των γονιών (αν όχι για όλους) δεν ισχύει.  Δεν ξέρω τι σου έμαθαν εσένα οι γονείς σου, οι δικοί μου πάντως μου έμαθαν από πολύ νωρίς να μην πηγαίνω απρόσκλητη σε ξένα σπίτια και ιδίως μεγάλων ανθρώπων.  Αν κρίνω από τον τρόπο που μου απήυθηνες το λόγο, οι γνώσεις σου για τους κανόνες καλής συμπεριφοράς είναι ελλιπείς.    

alexandriani1

# 16 στις 24/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.361

Eτοιμάζεσαι να αρραβωνιαστείς τα Χριστούγεννα, και χθες έκανες εγγραφή σε σάιτ γνωριμιών και ζητάς επικοινωνία με άνδρες. Συγχρόνως δεν είσαι σίγουρη ότι θες τον αρραβώνα με την "όμορφη σχέση¨ όπως την χαρακτηρίζεις στην αρχή του ποστ σου.

Μήπως εσύ είσαι σε σύγχυση και δεν ξέρεις τι θέλεις τελικά; 
Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos και σε ακόμα 5 μέλη.

Anastasia19966

# 17 στις 24/11/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Δεσκάτη
Απαντήσεις: 2

Οι γονείς του

Οι γονείς του αγοριού μου μου είχαν πει ότι η πόρτα του σπιτιού τους για μένα θα είναι πάντα ανοιχτή οπότε θέλω να πηγαίνω χωρίς να τους ειδοποιήσω γι'αυτό και πήγα δεν υπέθεσα ότι έλεγαν λόγια απλά για να τα πουν ... οπότε η συμπεριφορά τους με στεναχώρησε πάρα πολύ δεν περίμενα να μην μου μιλάνε καθόλου 1 ολόκληρη μερα κουβέντα δεν είπαν λες και κάτι τους είπα. Βέβαια σκέφτομαι ότι νηστεύουν και για Χριστούγεννα ίσως γι'αυτό και έκαναν έτσι όπως ανέφερα είναι της εκκλησίας νηστεύουν 40 μέρες ίσως υπέθεσαν ότι θα βάλω σε πειρασμούς τον γιο τους και εκνευριστικάν γι'αυτό το λόγο... Το αγόρι μου είναι εξίσου της εκκλησίας και μου είπε ότι ήταν λάθος που ήρθαμε εις σαρκικήν επαφην... Όχι δεν λέω ψέματα ακριβώς αυτο είπε ότι έκανε αμαρτία με έκανε να νιώσω απαίσια ... Δεν μπορείς να λες στην σχέση σου είναι αμαρτία ήρθαμε εις επαφην ... Δεν το ανέφερα στο κείμενο μου γιατί κάποιος μπορεί να το θεωρήσει τρελό , παραλογο κλπ κλπ εγώ να δείτε πως ξενέρωσα και ένιωσα άβολα που μου είπε αυτό το πράγμα... Γι'αυτό υποθέτω ότι ίσως αυτός ήταν ο λόγος που οι γονείς του ήταν μέσα στα νεύρα ο λόγος της νηστείας... Αλλά και ο δικός μου κάναμε ότι κάναμε μετά θυμήθηκε ότι είναι αμαρτία τι να πω η γυναίκα μπορείτε ότι θέλετε να μου πείτε...

alisida

# 18 στις 24/11/2021
author
Καζακστάν

Δηλαδή κάνατε ο,τι κάνατε κι εκείνος ενημέρωσε τους γονείς του για τα δρώμενα 

Και θέλετε να μείνετε στο πατρικό του μαζί τους ,να δίνετε αναφορά ?

Αν σου αρέσει αυτό,εμάς τι μας ρωτάς 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Anastasia19966

... Αλλά και ο δικός μου κάναμε ότι κάναμε μετά θυμήθηκε ότι είναι αμαρτία τι να πω η γυναίκα μπορείτε ότι θέλετε να μου πείτε...

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, seychelles

MiltosRNLI1930

# 19 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Mια

ευκολη και ακρως αποτελεσματικη λυση ειναι να ερθεις σε επαφη με τον πνευματικο της οικογενειας να του κανεις δωρο ενα κομπολοι  με μαυρες χαντρες ισως μπορεσει μεσω αγιασμου η ευχελαιου να μεταπεισει τους γονεις να σε δεχτουν με γεματες τις κατσαρολες .

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer και σε ακόμα 3 μέλη.

TheRedKnight

# 20 στις 24/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Anastasia19966

Οι γονείς του Οι γονείς του αγοριού μου μου είχαν πει ότι η πόρτα του σπιτιού τους για μένα θα είναι πάντα ανοιχτή οπότε θέλω να πηγαίνω χωρίς να τους ειδοποιήσω γι'αυτό και πήγα δεν υπέθεσα ότι έλεγαν λόγια απλά για να τα πουν ... οπότε η συμπεριφορά τους με στεναχώρησε πάρα πολύ δεν περίμενα να μην μου μιλάνε καθόλου 1 ολόκληρη μερα κουβέντα δεν είπαν λες και κάτι τους είπα. Βέβαια σκέφτομαι ότι νηστεύουν και για Χριστούγεννα ίσως γι'αυτό και έκαναν έτσι όπως ανέφερα είναι της εκκλησίας νηστεύουν 40 μέρες ίσως υπέθεσαν ότι θα βάλω σε πειρασμούς τον γιο τους και εκνευριστικάν γι'αυτό το λόγο... Το αγόρι μου είναι εξίσου της εκκλησίας και μου είπε ότι ήταν λάθος που ήρθαμε εις σαρκικήν επαφην... Όχι δεν λέω ψέματα ακριβώς αυτο είπε ότι έκανε αμαρτία με έκανε να νιώσω απαίσια ... Δεν μπορείς να λες στην σχέση σου είναι αμαρτία ήρθαμε εις επαφην ... Δεν το ανέφερα στο κείμενο μου γιατί κάποιος μπορεί να το θεωρήσει τρελό , παραλογο κλπ κλπ εγώ να δείτε πως ξενέρωσα και ένιωσα άβολα που μου είπε αυτό το πράγμα... Γι'αυτό υποθέτω ότι ίσως αυτός ήταν ο λόγος που οι γονείς του ήταν μέσα στα νεύρα ο λόγος της νηστείας... Αλλά και ο δικός μου κάναμε ότι κάναμε μετά θυμήθηκε ότι είναι αμαρτία τι να πω η γυναίκα μπορείτε ότι θέλετε να μου πείτε...

δεν τους πήγες και συ κανά νηστίσιμο σταφιδόψωμο θεματοθέτρια? δεν πάνε με άδεια χέρια σε ξένα σπίτια, κανά μπισκότο με αγαύη, κροκέτες με στέβια? κάτι? εκπτώσεις έχουμε, μπλάκ φράηντεη?  τέσπα...

10 πάτερ ημών, 5 χριστός ανέστη, λιβάνισμα παντού, ασβέστωμα τους τοίχους έξω και είσαι κομπλέ, μπές και στο τσέρτς όν λάην αν δεν μας πιστεύεις, δίνουν και χαρτί για άφεση αμαρτιών με ταχυδρομικό περιστέρι, θα είσαι καλυμμένη για την επόμενη σαρκικήν φοράν

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε