Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξεκαθαρίζει αν με θέλει η όχι

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Maik1973

# 1 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

Είμαι 49 ετών και πρόβλημα με τις γυναίκες δεν είχα ποτέ .εδώ και 2 χρόνια θέλω πολύ μια γυναίκα.της είχα εκδήλωση το ενδιαφέρον μου τα αισθηματα μου και τις προθέσεις μου . βρισκόμασταν σχεδόν κάθε μέρα .αλλά δε είχε προχωρήσει το θέμα .μου έλεγε να μη βιαζόμαστε και να το αφήσουμε να έρθει μόνο του .εγώ βαρέθηκα στο περίμενε και γνώρισα μια άλλη κοπέλα έκανα σχέση αλλά είτανε προβλήματικη και κράτησε μόνο 3 μήνες .διότι εγώ στο μυαλό μου είχα τη αλλη . φέτος το καλοκαίρι και ενώ είτανε διακοπές της έστειλα μήνυμα ότι μόλις έρθει θέλω να βρεθούμε να μιλήσουμε.με το που  γύρισε είμαστε σχεδόν κάθε μέρα μαζί αλλά πάλι δε έχει προχωρήσει το θέμα .όταν της σνοιγω κουβέντα για το ότι πρέπει να αποφασίσει αν με θελει η όχι μου αποφεύγει να μου απαντήσει και μου λέει ότι την πιέζω και την καταπιεζω .και ότι το κάνω αυτό για να δω τις αντιδρασεις της για να ψάξω να βρω άλλη . τσακώνομαστε συνέχεια γ αυτό το θέμα .αλλά συνεχίζει να μη ξεκαθαρίζει τι θέλει .και συνέχεια μιυ χτυπά ότι με τη.πρωτη ευκαιρία είχα κάνει σχέση με άλλη κοπέλα κ.λ.π .εγώ απαντώ ότι εκείνη είχα όμως στο μυαλό μου.η απάντηση της είναι όχι οπότε σου καπνίσει εσένα .και να μη κοιτάω μόνο τα θέλω μου .και να μη την πίεζω . είμαστε μέρα παρά μέρα ώρες μαζί.και μπορεί να είμαστε έξω μαζί και μόλις χωρίσουμε μιλάμε και 1 με 2 ώρες στα μυνήματα πριν κοιμηθεί.εχω σηκώσει τα χέρια ψηλά κσι είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που το παθαίνω αυτο .τη θέλω πολύ ...αλλά με νευριάζει η στάση της και με κουράζει.δε ξέρω τι να κάνω .να την αφήσω ήσυχη και να πάω παρακάτω η να συνεχίσω να τη διεκδίκω? 

Heptamer

# 2 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.071

Πρόβλημα με τις γυναίκες εσύ μπορεί να μην είχες, αλλά σίγουρα είχαν / έχουν αυτές με σένα...

Αν δεν ξέρεις στα 49 σου τι να (μην)  κάνεις, τι να σου πούμε κι εμείς...
Αρέσει στα μέλη archagellos, Angel29770 και σε ακόμα 4 μέλη.

alisida

# 3 στις 26/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.693

Αν η κυρία που συμπεριφέρεται  έτσι είναι άνω των 16 ...

Σίγουρα έχει θεματαρα...

Συγνώμη φίλε μας για αυτό που θα πω,αλλά σύντομα (αν όχι ακόμα),θα έχεις κι εσύ πρόβλημα συγχισης μυαλού.

Δεν μπορώ να σου πω τι θα κάνεις,όμως κρίνω πως η σύντομη σχέση σου,δεν ευδοκιμησε οχι γιατί είχες το μυαλό σου στην πρώτη γυναίκα,αλλά γιατί απλούστατα δεν ταιριαξατε.

Υπομονή κι επιμονή για να βρεις την πριγκίπισσα σου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maik1973

Είμαι 49 ετών και πρόβλημα με τις γυναίκες δεν είχα ποτέ .εδώ και 2 χρόνια θέλω πολύ μια γυναίκα.της είχα εκδήλωση το ενδιαφέρον μου τα αισθηματα μου και τις προθέσεις μου . βρισκόμασταν σχεδόν κάθε μέρα .αλλά δε είχε προχωρήσει το θέμα .μου έλεγε να μη βιαζόμαστε και να το αφήσουμε να έρθει μόνο του .εγώ βαρέθηκα στο περίμενε και γνώρισα μια άλλη κοπέλα έκανα σχέση αλλά είτανε προβλήματικη και κράτησε μόνο 3 μήνες .διότι εγώ στο μυαλό μου είχα τη αλλη . φέτος το καλοκαίρι και ενώ είτανε διακοπές της έστειλα μήνυμα ότι μόλις έρθει θέλω να βρεθούμε να μιλήσουμε.με το που  γύρισε είμαστε σχεδόν κάθε μέρα μαζί αλλά πάλι δε έχει προχωρήσει το θέμα .όταν της σνοιγω κουβέντα για το ότι πρέπει να αποφασίσει αν με θελει η όχι μου αποφεύγει να μου απαντήσει και μου λέει ότι την πιέζω και την καταπιεζω .και ότι το κάνω αυτό για να δω τις αντιδρασεις της για να ψάξω να βρω άλλη . τσακώνομαστε συνέχεια γ αυτό το θέμα .αλλά συνεχίζει να μη ξεκαθαρίζει τι θέλει .και συνέχεια μιυ χτυπά ότι με τη.πρωτη ευκαιρία είχα κάνει σχέση με άλλη κοπέλα κ.λ.π .εγώ απαντώ ότι εκείνη είχα όμως στο μυαλό μου.η απάντηση της είναι όχι οπότε σου καπνίσει εσένα .και να μη κοιτάω μόνο τα θέλω μου .και να μη την πίεζω . είμαστε μέρα παρά μέρα ώρες μαζί.και μπορεί να είμαστε έξω μαζί και μόλις χωρίσουμε μιλάμε και 1 με 2 ώρες στα μυνήματα πριν κοιμηθεί.εχω σηκώσει τα χέρια ψηλά κσι είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που το παθαίνω αυτο .τη θέλω πολύ ...αλλά με νευριάζει η στάση της και με κουράζει.δε ξέρω τι να κάνω .να την αφήσω ήσυχη και να πάω παρακάτω η να συνεχίσω να τη διεκδίκω? 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, archagellos και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

TheRedKnight

# 4 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 655

Θα έλεγα διόρθωσε την πρώτη γραμμή εκεί που λέει 49 ετών, κάντο 19 ή 29, Μπλάκ φράϊντει σήμερα έχει παντού εκπτώσεις?

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Qwerty____55 και σε ακόμα 4 μέλη.

seychelles

# 5 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 782

Το πρώτο, αφηστε ο ένας τον άλλο ήσυχους, τι σου αρέσει σε όλο αυτό, δεν ακούγεται να τα περνάς όμορφα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maik1973

να την αφήσω ήσυχη και να πάω παρακάτω η να συνεχίσω να τη διεκδίκω? 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.

Hellboy_

# 6 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 173

χαχαχαχααχαχα  αληθεια τωρα τις ειπες τετοιο πραγμα και δεν λειτουργησε σαν επιχειρημα?

τελικα οντως δεν ξερουν τι θελουν!

Ταυτιστηκα πολυ με την ιστορια σου να ξερεις!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maik1973

.και συνέχεια μιυ χτυπά ότι με τη.πρωτη ευκαιρία είχα κάνει σχέση με άλλη κοπέλα κ.λ.π .εγώ απαντώ ότι εκείνη είχα όμως στο μυαλό μου

Αρέσει στο μέλος Enikos

TheRedKnight

# 7 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 655

Παίδες μην ζορίζεστε...όλα γίνονται για κάποιο λόγο όπως γράφουν τα απόκρυφα, εδώ στον Όσιο Σχεσιανό, έχουμε ανοικτές θέσεις δεξιού ψάλτη και παιδιού για τα καλάθια με τα αντίδωρα για τους ταυτισμένος συμπάσχοντες ανωτέρω...άμεση πρόσληψη και επίδομα αγαμίας!

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Qwerty____55 και σε ακόμα 2 μέλη.

NightWsh

# 8 στις 26/11/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 289

Θα πρότεινα να προσπάθησετε άλλα δύο χρόνια και στην τετραετία να κάνετε ένα debate και ν αποφασίσουμε για τα επόμενα δύο χρόνια Δεν βαρεθηκες ακόμα;

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, TheRedKnight και σε ακόμα 3 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 9 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

H Μανταμ που σου εχει κανει τη ζωη δυσκολη ανηκει στην κατηγορια των γυναικων που ποτε δεν ηξεραν τι θελουν.Τα ιδια ακριβως  μεχρι σημερα εχει κανει με ολους που την πλησιασαν και αν ψαξεις στο ιστορικο της μενει παντα μονη .Προσπαθει με αυτο τον τροπο να υπερνικησει το τραυμα που της αφησαν τα ασχημα παιδικα της χρονια .

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Maik1973 και σε ακόμα 4 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 10 στις 26/11/2021
author

Αν τελικα

σε καιει τοσο πολυ η αρνηση της τοσο επιθυμητης Μανταμ κανονισε να ερθεις στο Le Roi στους κηπους Χαλανδριου οπου θα ξεχασθεις θαυμαζοντας ματοσυκλετες με καλαθι ,Λαμπρετες του 1960 και θα συναντησεις και ολα τα Μελη του φοβερου και μοναδικου Forum που θα σε παρηγορησουν και θα λυσουν τον προβληματισμο σου πινοντας μπυρα Kaizer ,την μοναδικη εν Ελλαδι .

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Maik1973 και σε ακόμα 5 μέλη.

Enikos

# 11 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865

Εγω εχω καμει φανταρος σε μοιρα κατευθυνομενων βληματων...

Ημουνα στο σεξιον με τα ρανταρ εμπλοκης του fir ανατολικου αιγαιου...

Καθε πουχε λιακαδα, βγαζανε οι ΧΚΒ, τα καπακια απο τους πυραβλους να θερμανθει η κεφαλη...τους λιαζανε δηλαδη...

Τους βλεπαμε εμεις απο πανου και λεγαμε..."πω ρε φιλε αμα σκασει αυτο!!! Τα σουλουμουτουκουμιασε ολα!!!"...

Αρέσει στα μέλη archagellos, Qwerty____55 και σε ακόμα 4 μέλη.

Redink

# 12 στις 26/11/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maik1973

εδώ και 2 χρόνια θέλω πολύ μια γυναίκα.της είχα εκδήλωση το ενδιαφέρον μου τα αισθηματα μου και τις προθέσεις μου . βρισκόμασταν σχεδόν κάθε μέρα .αλλά δε είχε προχωρήσει το θέμα 

Δε σε θέλει και στο έχει ξεκαθαρίσει με τις πράξεις της.  Αφού δύο χρόνια δε θέλησε να τα βρείτε αυτό είναι η απάντησή σου.  Εκτός αν θες να συνεχίσεις αυτό το βιολί αλλά δύο...Βίτσια είναι αυτά.  Ποιοι είμαστε εμείς να σε κρίνουμε;

Για μελλοντική χρήση: Όταν λόγια και πράξεις συστηματικά δεν συμφωνούν, ισχύει το κακό σενάριο.

Broken_Guy

# 13 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252

Βγάζει μάτι φίλτατε Μάικ πως η κυρία σ έχει για να σκοτώνει την ώρα της ( ή μπορεί να την ικανοποιείς και στον κρεβατικό τομέα), πάντως σοβαρά δεν πρόκειται να σε δει. Τόσο μακροχρόνια τσαλίμια ούτε 18χρονες δεν κάνουν. Αν είναι κοντά στην ηλικία σου και σου λέει μετά από 2 χρόνια ότι την πιέζεις...ε τι να πω...μάλλον περιμένει να βγείτε στη σύνταξη να τα φάτε μαζί στα λουτρά της όμορφης Αιδηψού και ύστερα να σε δει σοβαρά. Υπομονή καμιά 15αρια χρόνια ακόμα.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, seychelles και σε ακόμα 6 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 14 στις 26/11/2021
author

Διαβαζοντας

in detail το παρον και ακολουθως τις πυροκεφαλες των πυραυλων του αγαπητου συναδελφου Ενικου ( οχι στο Φορουμ αλλα στα βαπορια ) κατεληξα στο συμπερασμα οτι ο μαστορηςτου παροντος Θεματος δεν εχει ακομη θερμανει την κεφαλη, οποτε δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να εκφερουμε γνωμες .

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 15 στις 26/11/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.524

θυμηθηκα μια περιπτωση στα νιατα μου στα 54 ,

,γνωρισα καποιον ο οποιος με φλερταρε πιεστικα ..

ενω ηταν ενδιαφερον σαν ατομο δεν μου αρεσε εμφανισιακα ,,μιλουσαμε στο τηλ ,και προτιμουσα να τον ακουω παρα να τον βλεπω ..

επειδη με πιεζε να με βλεπει ..απο ευγενεια και ενοχη καποιες φορες δεχομουν να βρεθουμε ,,

και καθε φορα που μου ελεγε ποτε θα παμε παρακατω ,,ελεγα αστο θα δουμε ,,

εμενα ομως δεν μ απασχολουσε   τιποτε αλλο απο το οτι δεν με ελκυε ερωτικα ,και κολακευομουν μονο απο το ενδιαφερον ,,

ημουν και νοητικα αλλου αλλα ,δεν ειχε να κανει μ αυτο ..

επειδη ενιωθα ασχημα να τον αδειασω ,,χρησιμοποιουσα δικιολογιες να αποφευγω το παραπερα ..

αποτελεσμα?

,στο τελος , μαλωσαμε ..

σε καλυψα ?

δεν ενδιαφερεται ,,

κι αυτα που λεει ειναι προφασεις εν αμαρτιες ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maik1973

Αρέσει στα μέλη archagellos, Paralia48 και σε ακόμα 4 μέλη.

giorgos170

# 16 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.753

σουλουμουτουκουμιασμένα   τά  'χει.,,   τί   ακόμα   δέ   φαίνεται ...:...,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Enikos

Εγω εχω καμει φανταρος σε μοιρα κατευθυνομενων βληματων...Ημουνα στο σεξιον με τα ρανταρ εμπλοκης του fir ανατολικου αιγαιου...Καθε πουχε λιακαδα, βγαζανε οι ΧΚΒ, τα καπακια απο τους πυραβλους να θερμανθει η κεφαλη...τους λιαζανε δηλαδη...

Τους βλεπαμε εμεις απο πανου και λεγαμε...
"πω ρε φιλε αμα σκασει αυτο!!!
Τα σουλουμουτουκουμιασε ολα!!!"...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Enikos

Qwerty____55

# 17 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 834

Αγαπητε Μαικ καλησπέρα ..

Θελω και εγω να σου πω την γνωμη μου ..ομως δυσκολεύομαι λιγο ..

Δυσκολευομαι γιατι ψαχνω λιγο το επιπεδο ...που θα μπορουσαμε να επικοινωνησουμε ωστε να καταλαβεις αυτα που θελω να σου 

πω ...

Ειδικός δεν ειμαι ... Απλά σκεφτομαι .

Μεχρι να βρω την λυση , θα πω οτι ο Hept σου εδωσε μια σωστη αλλά και σοβαρη γνωμη ...την οποία δεν ξερω  αν την καταλαβες ..

Επισης ο Enikos , σου ειπε το ιδιο πραγμα με τον Hept.  με χιουμοριστικο τροπο , αλλα και παλι δεν νομιζω οτι το καταλαβες ..

Η Night ομως ηταν σαφης , απλη και ξεκαθαρη  ... Ενταξυ , ολοι γνωρίζουμε οτι εχει ενα δικο της , μοναδικο black humour ,..!!!

Προτεινω σε πρωτη φαση , να επικοινωνησεις , με τον Hellboy , ..οπου  απο οτι λεει , εχει ταυτιστεί , με το δικο σου προβλημα .

Θα συζητησετε ..και μετα θα συμφωνησετε , και μαζι θα κινήσετε...,. Για που ???

Εεε... Τι να σου πω τωρα ..

Συμβουλευτητε και κανεναν ποιον ειδικο απο εμας !!!

Συγνωμη αν δεν σε βοήθησα ..

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maik1973

Αρέσει στα μέλη Heptamer, Enikos

fotaras76

# 18 στις 26/11/2021
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Ν. Ροδόπης / Αίγειρος
Απαντήσεις: 4

2 χρόνια

είναι πάρα πολύ μεγάλο διάστημα για να περιμένεις. Αν ενδιαφερόταν πραγματικά θα είχε προχωρήσει τόσο καιρό. Πήγαινε παρακάτω, αφιέρωσε την ενέργεια και τον χρόνο σου αλλού.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 19 στις 26/11/2021
author

Εδω

ο ανθρωπος περιμενει δυο χρονια !Εαν ομως υπαρχει προβλημα ας συσταθει μια ομαδα εμπειρων Μελων τυπου ΕΜΑΚ και να συναντηθουμε στο  Le Roi να τελειωνει η αναμονη και να δουμε και το χωρο πριν ερθουν οι Μανταμιτσες του Φορουμ .Οχι τιποτε αλλο ,αλλα να ειναι ασφαλεις μην μας κρυωσουν στο παρκο του Χαλανδριου !

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 20 στις 26/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maik1973

να την αφήσω ήσυχη και να πάω παρακάτω η να συνεχίσω να τη διεκδίκω? 

Ψηφιζω δαγκωτο...το πρωτο...!!

Αρέσει στα μέλη seychelles, Broken_Guy
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε