Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξεκαθαρίζει αν με θέλει η όχι

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Mindthegap-

# 21 στις 26/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Hellboy_

τελικα οντως δεν ξερουν τι θελουν!

Ενω εσεις...ας πουμε ξερετε;;;

Με αλλη εκανε σχεση...αλλη ειχε στο μυαλο του...

Ασε που ...το επιχειρημα ..."Ειμαι με αλλη και εσενα εχω στο μυαλο μου" ...ειναι επιχειρημα  ταξεως προνηπιου...και δεν προσφερει στρωσιμο κοκκινου χαλιου απο αυτην που το ακουει..

Εκτος αν ειναι...οτι να ναι...

Αρέσει στα μέλη alisida, NightWsh και σε ακόμα 2 μέλη.

Maik1973

# 22 στις 27/11/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 16
Εκείνη δε με αφήνει ήσυχο .εγώ συνεχίζω τη ζωή μου .εκείνη όμως με ψάχνει όταν φεύγω.αρα δε φταίω εγώ.εγω τη θέλω ναι οκ αλλά δεν μπορώ να περιμένω στην γωνία κανω τη ζωή μου.αλλα συνεχώς με φωνάζει δίπλα της.εχω κάνει 5 σχέσεις στα 2 χρόνια αλλά το μυαλό μου όντως είναι σε εκείνη.αυτη θέλω αυτή γούστσρω πολύ αλλά...όταν γυρνάω πίσω να προσπαθήσω πάλι τα ίδια τσακωμούς και φεύγω.και αφού δεν με θέλει γιατί με ψάχνει συνεχώς και δε με αφήνει ήσυχο ?δεν μπορω να βάλω μια φίλη πάνω στη μηχανή μόλις με δει η το μάθει γίνετε χαμός ενώ δε έχουμε σχέση γιατί την πείρσζει? το θέμα μου μάλλον δεν το καταλαβατε δεν εινε τα 2 χρόνια εινε ενώ δε έχουμε σχέση με ψάχνει συνεχώς αλλά μέχρι εκεί .μόλις παω να το σοβαρεψω μου λέει τη πιέζω . ποιος πιέζει ποιον ? Ναι είπαμε το μυαλό μου εινε σε εκείνη συνεχώς αλλά συνεχίζω τη ζωή μου αλλά με γυρνα συνεχεια πίσω
Αρέσει στο μέλος seychelles

seychelles

# 23 στις 27/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 782

Ε, μη γυρνάς, αυτή σε ψάχνει, εσύ γυρνάς όμως. Δε σε παίρνει από το σπίτι σου με γερανό, οικειοθελώς πας, άλλαξε το και μην πας. Πες της ότι η κατάσταση έχει δείξει ότι δεν πάει καλά, είναι άσχημο και για τους δύο αυτό, προτιμάς να είσαι χωρίς την παρέα της και that's it, παιδιά, σκυλιά, γατιά μαζί δεν έχετε.

Εσύ γιατί γυρνάς? Δεν έχεις ξενερώσει με όλο αυτό?, πλέον σίγουρα ξέρεις κάθε φορά που πας το πως καταλήγει, οπότε δεν έχει και νόημα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Maik1973
Εκείνη δε με αφήνει ήσυχο .εγώ συνεχίζω τη ζωή μου .εκείνη όμως με ψάχνει όταν φεύγω.αρα δε φταίω εγώ.εγω τη θέλω ναι οκ αλλά δεν μπορώ να περιμένω στην γωνία κανω τη ζωή μου.αλλα συνεχώς με φωνάζει δίπλα της.εχω κάνει 5 σχέσεις στα 2 χρόνια αλλά το μυαλό μου όντως είναι σε εκείνη.αυτη θέλω αυτή γούστσρω πολύ αλλά...όταν γυρνάω πίσω να προσπαθήσω πάλι τα ίδια τσακωμούς και φεύγω.και αφού δεν με θέλει γιατί με ψάχνει συνεχώς και δε με αφήνει ήσυχο ?δεν μπορω να βάλω μια φίλη πάνω στη μηχανή μόλις με δει η το μάθει γίνετε χαμός ενώ δε έχουμε σχέση γιατί την πείρσζει? το θέμα μου μάλλον δεν το καταλαβατε δεν εινε τα 2 χρόνια εινε ενώ δε έχουμε σχέση με ψάχνει συνεχώς αλλά μέχρι εκεί .μόλις παω να το σοβαρεψω μου λέει τη πιέζω . ποιος πιέζει ποιον ? Ναι είπαμε το μυαλό μου εινε σε εκείνη συνεχώς αλλά συνεχίζω τη ζωή μου αλλά με γυρνα συνεχεια πίσω

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, fotaras76 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 24 στις 27/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865

"Με γυρνα συνεχεια πισω"...

Αφαιρεσε την οπισθεν ...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 25 στις 27/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.558

Καλε εισαι οντως 48???  Και αν ναι, τοτε μεχρι τα 46 τι εκανες???

Ξερω, δεν ειναι σωστο να απαντω με ερωτηση, αλλα η απαντηση σου θα βοηθησει για να ,,,αποφανθει σωστα η εδρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Maik1973

Αρέσει στα μέλη NightWsh, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 26 στις 27/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.693

Η έδρα αποφάνθηκε Κριστίνα 

Μας δουλεύει ο Μαϊκ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Maik1973

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Kristina_

Καλε εισαι οντως 48???  Και αν ναι, τοτε μεχρι τα 46 τι εκανες???

Ξερω, δεν ειναι σωστο να απαντω με ερωτηση, αλλα η απαντηση σου θα βοηθησει για να ,,,αποφανθει σωστα η εδρα

Αρέσει στα μέλη Kristina_, NightWsh και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 27 στις 27/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες

Σε διάβασα και δεύτερη φορά, την κατάσταση την έχεις αποδεχτεί, ξέρεις και τι πρέπει να κάνεις. Κάτι το κάνει δύσκολο όμως, νοιωθεις να μη μπορείς να μη γυρίσεις και ίσως για αυτό μετακυλυεις την ευθύνη στην κοπέλα.

Να σε ρωτήσω, αν δεν πας, τι θα γίνει? θα νοιωθεις πολύ μόνος? Με τι θα γεμίσεις τη μέρα σου άμα δεν πας ?

Επίσης λες επαιζε και μια άλλη πριν δύο χρόνια με ίδια αφετηρία, άρα από το ίδιο αρχικό σημείο και κάτι ειδικό πρέπει να βρίσκεις στη συγκεκριμένη που σε ωθεί να ξαναγυρνάς. 
 Τι είναι αυτό? Νοιωθεις κάποια επιβεβαίωση με το να είσαι με τη συγκεκριμένη? Είναι το σεξ πολύ καλύτερο από όλες τις υπόλοιπες? Έχετε παρόμοια ενδιαφέροντα/κουμπώνει καλά ο ελεύθερος χρόνος? Είναι θεμα status? 

Κάτι την κάνει ξεχωριστή για εσένα, τι είναι αυτό ?

Εδώ βοηθήσαμε μέχρι και τη jenny-fare να ξεκολλήσει από το μπυροβιο, θα τα λύσουμε όλα, μη ανησυχεί.

Εδώ βοηθήσαμε μέχρι και τη jenny-fare να ξεκολλήσει από το μπυροβιο, θα τα λύσουμε όλα, μη ανησυχεί.

tzoulia59

# 28 στις 27/11/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.524

δεν εχεις αναφερει την ηλικια της κοπελας και αν εχει παιδια ...

δεν θελω να κανω τον σοφο γκουρου ,,γιατι καθολου δεν μ αρεσει  ο ρολος ..

αλλα το εχω ξαναπει ,,οταν η γυναικα γουσταρει ,,

δεν την κρατας μ αλυσιδες ,,οπως οι αντρες ειναι παρορμητικοι με το σεξ 

ακριβως και χειροτερα ειναι οι γυναικες με το συναισθημα 

οποτε ειτε σε ψαχνει ειτε δεν σε ψαχνει ,,δεν ενδιαφερεται ,

και ,θα σου πω γιατι σε ψαχνει ,,γιατι η γυναικα φιλε μου εχει ενα θεματακι με το μοναδικο ,,

θελει να την ξεχωρισεις  να την κανεις να νιωσει μοναδικη ,και να την επιβεβαιωσεις ,,

οταν εσυ εισαι ενας τυπος που πισωγυριζεις  να της αποδειξεις οτι την γουσταρεις και μετα πας και κανεις 5 σχεσεις τις οποιες τις πετας πανω στην μηχανη .και τις πας βολτες ,

,,οι πραξεις σου της  δειχνουν αλλο ,,

αλλα αλλο να θελει για αλλη μια φορα να ικανοποιησει τον εγωισμο της κι αλλο να σε γουσταρει ,,

κι οσο κι αν καποιες γυναικες πραγματικα ειναι ξεχωριστες κι αξιζουν 

αν και αυτο θελει πολλη  συζητηση ,υποκειμενικο ειναι κι αυτο ..

,το να βρει μια κοπελα καποιον να την αγαπαει πραγματικα και να την νιαζεται ,,ειναι σαν να πεταξεις μια πετρα στον ωκεανο και   να ψαχνεις να την βρεις ,,

διαγει μοναξιες και εσυ της βγαζεις μια συναισθηματικη ασφαλεια ,,αυτος ειναι ο λογος που σε ψαχνει ,,ε και? ,,,

οι μισοι γαμοι απ αυτους που βλεπεις εχουν γινει απο γυναικες γιατι ο αντρας  τους εβγαζε ασφαλεια .χωρις να τον γουσταρουν πραγματικα ,,,

η γνωμη μου ειναι να συνεχισεις την ζωη σου και να βρεις την γυναικα που πραγματικα θα σε θελει

κι οχι την συγκεκριμενη που επειδη δεν της καθισε  κατι αλλο ,,,σε επιλεγει σαν μια σανιδα σωτηριας .

αστην να σε ψαχνει ,,απαντησε της οτι το θεμα δεν παει 

κι εσυ συνεχισε την ζωη σου ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Maik1973

Αρέσει στα μέλη alisida, TheRedKnight και σε ακόμα 3 μέλη.

seychelles

# 29 στις 27/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Btw 5 σχέσεις σε 2 χρόνια, άμα δεν είχες κενά, πες 9 μήνες η κάθε μία, πιο πολύ dating το λες αυτό, όχι τόσο σχέσεις. Αυτές γιατί δε δούλεψαν, τις χαλαγε το attachment που έχεις στη λεγαμενη, η ήταν άλλοι λόγοι? Αμα είχες 5 κοπέλες να σου αρέσουν και έμεινε σε dating και με τις 5, τι έλειπε ?
Αρέσει στα μέλη alisida, girl_aloud

NightWsh

# 30 στις 27/11/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 289

5 σχέσεις στα 2 χρόνια; Καμία δεν κάθεται ;Μήπως να δεις τι φταίει;Κάτι φταει!

Εδώ δεν θα ευχηθώ να τις εκατοστήσεις 

Και εμείς οι λοιποί ούτε μύγα δεν βρίσκουμε!

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, girl_aloud και σε ακόμα 2 μέλη.

Maik1973

# 31 στις 27/11/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Μέχρι τα 46 έκανα τη ζωή μου .και όταν αποφάσισα να σοβαρευτούμε να κάνω μια σχέση με μέλλον έπεσα πάνω της .δεν είπα ότι γυρνάω πίσω με το ζόρι .θέλω και γυρνάω .γιΑτι τι θέλω σαν τρελός τι γούστσρω αυτή τη γυναίκα πολύ .πολλές φορές κάνω έρωτα με άλλη κσι σκέφτομαι εκείνη .μου έχει συμβεί πολλές φορές .και δε φταίω εγώ που γυρναώ με άλλες εκείνη με σπρώχνει.με τη συμπεριφορά της .
Αρέσει στο μέλος seychelles

seychelles

# 32 στις 27/11/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες

Τι σου αρέσει τόσο όμως, είναι ομορφιά,  πως μιλάει, εξυπνάδα, πως σου φέρεται, θυμίζει τη μητέρα, τι κάνει  στο σεξ, κοινωνικοοικονομικό status, τα ενδιαφέροντα της κλπ τι είναι αυτό που την κάνει ξεχωριστή για σένα?

Άμα χαλιεσαι με άλλες, μην πας, κάνε focus στο να ξεκολλήσεις, ένα-ένα. Δεν ελέγχεις τι κάνει αυτή, θα κάνει ότι κάνει, τη δική σου συμπεριφορά μόνο απέναντι της κουμαντάρεις, και έτσι που το πάει αυτή καλύτερα να ξεκοψεις.

Ήδη έχεις χάσει δύο χρόνια, δε φτάνουν ? Πόσα να χάσεις πια.

Γιατί το ξεκόλλημα το δοκιμάζεις μόνο με άλλες γυναίκες, πρόβλημα που σου έκανε μια δε θα στο λύσουν 5. Κανένα κολύμπι/τρέξιμο, να δεις φίλους, μουσική, καμμία ζωγραφική κλπ έχεις δοκιμάσει να βάλεις στο χρόνο σου ? μη δίνεις το 100% του χώρου στο κεφάλι σε αισθηματικά, δε χρειάζεται τόσο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Maik1973
Μέχρι τα 46 έκανα τη ζωή μου .και όταν αποφάσισα να σοβαρευτούμε να κάνω μια σχέση με μέλλον έπεσα πάνω της .δεν είπα ότι γυρνάω πίσω με το ζόρι .θέλω και γυρνάω .γιΑτι τι θέλω σαν τρελός τι γούστσρω αυτή τη γυναίκα πολύ .πολλές φορές κάνω έρωτα με άλλη κσι σκέφτομαι εκείνη .μου έχει συμβεί πολλές φορές .και δε φταίω εγώ που γυρναώ με άλλες εκείνη με σπρώχνει.με τη συμπεριφορά της .

Αρέσει στο μέλος TheRedKnight

Kristina_

# 33 στις 27/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Καλα και τωρα τη ζωη σου κανεις ,,,και θα σου λεγα να συνεχισεις,,,καλα κανεις ,,,δεν ειμαστε ολοι για ολα αφου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Maik1973

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, TheRedKnight και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 34 στις 28/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865

https://www.youtube.com/watch?v=mc1LMxB4koI&ab_channel=Tolisking

Οθπσ! Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, TheRedKnight

vidar70

# 35 στις 28/11/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 520

τι καθεται και ρωταει η γυναικα??

Αμολουσε αετο μεχρι τα 48 τι σε νοιαζει εσενα? Δωσε λυση στο προηβλημα του και ασε τους πανηγυρισμους

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από alisida

Η έδρα αποφάνθηκε Κριστίνα 

Μας δουλεύει ο Μαϊκ.

trocadero

# 36 στις 28/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 136

μόνο 5 σχέσεις σε 2 χρόνια;

Ίσως να περιμένει το 10άρι να είναι σίγουρη ότι το μυαλό σου είναι σε εκείνη και να σου δοθεί.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Maik1973

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, seychelles

Maik1973

# 37 στις 28/11/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Βρε παιδιά τα πράγματα είναι απλά εγώ έχω κολλημα μαζί της .είμαι ερωτευμένος πολύ μαζί της .και ότι πάω με άλλες το κάνω μήπως την κάνω και πιστέψει ότι δεν μασάω .κσι ότι δεν ειμε ούτε δεδομένος ούτε απελπισμένος.και το ότι γυρναώ δε γυρνάω αμέσως με το που χτυπάει παλαμάκια .της βγάζω τη πίστη και το κάνω επίτηδες ενώ στη πραγματικότητα θέλω σαν τρελός να γυρίσω κοντά της .η τύπισσα με έχει τρελάνει είναι η πιο όμορφη γυναίκα που έχω δει στη ζωή.μου μέχρι τώρα. εχθές με πηρε τηλ να πάω σπίτι της και δε πηγα κσι έχει τρελαθεί στα μηνύματα και στις κλήσεις αυτή τη φορά θα το τραβήξω πολύ και ας μη το θελω. μέσα μου. θέλω να δω που θα το τραβήξει .και ξέρετε γιατί γυρναώ ? γιατί στα 2 χρόνια τώρα εγώ έκανα 5 σχέσεις αυτή κάμοια.νομιζω ότι έχει αισθήματα αλλά με φοβάται.μη τη πληγωσω. εγώ αυτό συμπερανα .θα δείξει

TheRedKnight

# 38 στις 28/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 655

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Maik1973

τεχνικές παρακολούθησης για να αποφύγεις το θέμα και να μην πέφτεις πάνω της ενόσω έχεις άλλα θέματα στην μηχανή κόβοντας βόλτες...

https://www.youtube.com/watch?v=q9_0ZZitc_A

Αρέσει στα μέλη seychelles, Maik1973

Kristina_

# 39 στις 28/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Ελα βρε βικ,,,αν μεχρι τα 46 του εκανε τα ιδια οκ αλλα αν  μεχρι τα 46 του ηταν νορμαλ και τωρα εχει αυτο το προβλημα να μου του γραψω ενα ηλεκτροεγκεφαλογραφημα, μια αξονικη, ενα MRI, εστω μια γενικη αιματος???. 0ως θα δωσω λυση ετσι στο ποδι???

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από vidar70

τι καθεται και ρωταει η γυναικα??

Αμολουσε αετο μεχρι τα 48 τι σε νοιαζει εσενα? Δωσε λυση στο προηβλημα του και ασε τους πανηγυρισμους 

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 40 στις 28/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.693

Οϊμέ, τι με βρήκε στον πρωινό καφέ ..

Πρωινη συμβουλή λοιπόν (συνοδευόμενη από φρέντο και κρουασανακι):

Άλλαξε τροπάριο και αντί να κάνεις συνέχεια σ-χεσεις για να την εκνευριζεις,σταματα να το παίζεις δύσκολος και κάνε μαζί της μια σχέση(με η) για μερικούς μήνες,

να την απομυθοποιήσεις και να προχωρήσεις παρακάτω.

Μεγάλωσες πια ,ουφ ..

Η θεία Αλισιδα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Maik1973
Βρε παιδιά τα πράγματα είναι απλά εγώ έχω κολλημα μαζί της .είμαι ερωτευμένος πολύ μαζί της .και ότι πάω με άλλες το κάνω μήπως την κάνω και πιστέψει ότι δεν μασάω .κσι ότι δεν ειμε ούτε δεδομένος ούτε απελπισμένος.και το ότι γυρναώ δε γυρνάω αμέσως με το που χτυπάει παλαμάκια .της βγάζω τη πίστη και το κάνω επίτηδες ενώ στη πραγματικότητα θέλω σαν τρελός να γυρίσω κοντά της .η τύπισσα με έχει τρελάνει είναι η πιο όμορφη γυναίκα που έχω δει στη ζωή.μου μέχρι τώρα. εχθές με πηρε τηλ να πάω σπίτι της και δε πηγα κσι έχει τρελαθεί στα μηνύματα και στις κλήσεις αυτή τη φορά θα το τραβήξω πολύ και ας μη το θελω. μέσα μου. θέλω να δω που θα το τραβήξει .και ξέρετε γιατί γυρναώ ? γιατί στα 2 χρόνια τώρα εγώ έκανα 5 σχέσεις αυτή κάμοια.νομιζω ότι έχει αισθήματα αλλά με φοβάται.μη τη πληγωσω. εγώ αυτό συμπερανα .θα δείξει

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, girl_aloud και σε ακόμα 4 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε