Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχέση από απόσταση?

Σελίδα : 1

Isabela1

# 1 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 22 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Σχέση από απόσταση?

Γεια σας! Θα ήθελα  την γνωμη σας.Ειμαι Κυπρια φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη.εδώ και 2 χρόνια έχω σχέση με έναν Ελλαδίτης άντρα 35 χρόνων .Η σχέση δεν είναι τέλεια αλλά υπάρχει αγάπη.Εγώ σε λιγουσ Μήνες τελειώνω τις σπουδές μου και πρέπει να γυρίσω Κυπρο γιατί έχω αρκετές ευκαιρίες και γνωριμιεσ για επαγγελματική αποκατάσταση με καλά λεφτά κάτι που θα εξασφαλίσει το μέλλον μου κανοντασ Την δουλειά που αγαπώ .Αυτός έχει ποσοστά σε νυχτερινό μαγαζί και δεν είναι αρνητικός να με ακολουθήσει αλλά του είναι πολύ δύσκολο να αφήσει την ζωή που έχτισε εδώ.Τι να κάνω ?Δεν θέλω να χωρίσω 

Kristina_

# 2 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.088

Εισαι πραγματι 21?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Isabela1

Σχέση από απόσταση?

Γεια σας! Θα ήθελα  την γνωμη σας.Ειμαι Κυπρια φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη.εδώ και 2 χρόνια έχω σχέση με έναν Ελλαδίτης άντρα 35 χρόνων .Η σχέση δεν είναι τέλεια αλλά υπάρχει αγάπη.Εγώ σε λιγουσ Μήνες τελειώνω τις σπουδές μου και πρέπει να γυρίσω Κυπρο γιατί έχω αρκετές ευκαιρίες και γνωριμιεσ για επαγγελματική αποκατάσταση με καλά λεφτά κάτι που θα εξασφαλίσει το μέλλον μου κανοντασ Την δουλειά που αγαπώ .Αυτός έχει ποσοστά σε νυχτερινό μαγαζί και δεν είναι αρνητικός να με ακολουθήσει αλλά του είναι πολύ δύσκολο να αφήσει την ζωή που έχτισε εδώ.Τι να κάνω ?Δεν θέλω να χωρίσω 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 3 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.125

Περιληψη

Παρακαλείστε οποιος γνωρίζει το φορολογικό καθεστώς των σκυλαδικων στην Κύπρο,

να ενημερώσει το παλικάρι της δεσποινίδος Ιζαμπέλα, 

σχετικά με  το πώς μπορεί να μεταφέρει την επιχείρηση του εκεί,για να βρίσκεται κοντά στην αγαπημένη του 

Αρέσει στα μέλη Heptamer, TheRedKnight και σε ακόμα 5 μέλη.

Redink

# 4 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 511
Αν αυτός δεν είναι αρνητικός να σε ακολουθήσει και εσύ δε θέλεις να χωρίσεις, ας σε ακολουθήσει. Πού είναι το πρόβλημα; Γράφεις όμως ότι η σχέση δεν είναι τέλεια...Για να πάρεις σωστές γνώμες πρέπει να γράψεις και τα προβλήματα της σχέσης.
Αρέσει στα μέλη seychelles, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 5 στις 29/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.213

Ρωτα και για το..."φοιτητρια"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Kristina_

Εισαι πραγματι 21?

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, seychelles και σε ακόμα 3 μέλη.

la-mer

# 6 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Μαρώνεια
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.297

Να γυρίσεις και να αφήσεις τον μάγκα τον συμπατριώτη μου στα αυγά του.

θα βρει άλλα κοριτσάκια να κάνει πολλές ατελείς σχέσεις.

Κοίτα το μέλλον σου, δικαιούσαι (όπως όλοι μας) τα καλύτερα. Μην γίνεσαι τροχοπέδη του εαυτού σου...φτιάξε τις σταθερές σου.

από μια μάνα εικοσάχρονης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Isabela1

Σχέση από απόσταση?

Αρέσει στα μέλη Inlove74, TheRedKnight και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 7 στις 29/11/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.494

Αγαπητη 

ASTRA ZENEKA ...5 δοσεις μαζεμενες ...για να στρωσει η κατασταση 

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 8 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.125

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από archagellos

Αγαπητη 

ASTRA ZENEKA ...5 δοσεις μαζεμενες ...για να στρωσει η κατασταση 

Keep Walking 

Kristina_

# 9 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.088

Ενταξει καλε,,,το «φοιτητρια» δεν παιζει και πολυ μεγαλο ρολο,,, το τι σπουδαζει ισως παιζει,,,αν και 21 και να τελειωνει ηδη,,,παραξενο το λες ,,,φοιτητρια, νυχτερινη ζωη φουλ και να τελειωνει και σε σκαρτα 3 χρονια??? 

Ανεξαρτητα απο ολα αυτα ,,, κοπελια ειναι πολυυυ μεγαλος για σενα και θα το καταλαβεις καποια στιγμη,,,αλλα δε μπορω να πω περισσοτερα διοτι απο τις οποιες συναναστροφες μου εχω αποκομισει την εντυπωση οτι η κοινωνια της κυπρου ειναι καπως διαφορετικη απο αυτες που γνωριζω,,,πιο συντηρητικοπαρωχημενη την πω? Ναι ετσι θα την πω

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

Αρέσει στα μέλη Redink, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

magicbus

# 10 στις 29/11/2021
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 40

Κύπρια φοιτήτρια 21 χρ... (μάλλον)

Έλληνας άντρας 35 χρ...( αδιάφορο)
Άνθρωπος της νύχτας... (σοβαρό)
Ατελής σχέση... (πολύ σοβαρό)
Ελάχιστες πιθανότητες επιτυχίας... (το μόνο σίγουρο)
Αρέσει στα μέλη alisida, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 11 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 572

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Περιληψη

Παρακαλείστε οποιος γνωρίζει το φορολογικό καθεστώς των σκυλαδικων στην Κύπρο,

να ενημερώσει το παλικάρι της δεσποινίδος Ιζαμπέλα, 

σχετικά με  το πώς μπορεί να μεταφέρει την επιχείρηση του εκεί,για να βρίσκεται κοντά στην αγαπημένη του 

alexandriani1

# 12 στις 29/11/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

alexandriani1

# 13 στις 29/11/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από la-mer

Να γυρίσεις και να αφήσεις τον μάγκα τον συμπατριώτη μου στα αυγά του.

θα βρει άλλα κοριτσάκια να κάνει πολλές ατελείς σχέσεις.

Κοίτα το μέλλον σου, δικαιούσαι (όπως όλοι μας) τα καλύτερα. Μην γίνεσαι τροχοπέδη του εαυτού σου...φτιάξε τις σταθερές σου.

από μια μάνα εικοσάχρονης...

Paralia48

# 14 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.672
Νομίζβ η Ρεντνικ στο ποστ 4 τα είπε μια χαρά. Πού είναι το πρόβλημα; Εσύ τελειώνεις, πας εκεί που σε περιμένει δουλειά που σ αρεσει και έρχεται κι αυτός, αν θέλει. Αν έρθει, θα τα κανονίσει αυτός με τη δουλειά του, όχι εσύ. Εσύ δεν έχεις ποσοστά, επομένως δε σου πέφτει λόγος.
Δηλ σορυ, δεν καταλαβαίνω, τι αναρωτιέσαι να κάνεις; Νομίζω πιο στρωμένη περίπτωση για σένα δεν υπάρχει.
Αρέσει στα μέλη alisida, Inlove74 και σε ακόμα 1 μέλος.

Inlove74

# 15 στις 29/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Απαντήσεις: 10
Βρε κοπελιά...φυσικά και μπορεί να υπάρχει σχέση από απόσταση...στο κειμενακι όμως που έγραψες πέφτεις συνεχώς σε αντιφασειςΓράφεις...η σχέση δεν είναι τέλεια αλλά υπάρχει αγάπη...Επίσης ...δεν είναι αρνητικός να με ακολουθήσει, αλλά του είναι πολύ δύσκολο να αφήσει την ζωή που έχτισε εδώ...Ξεκαθάρισε όσο μπορείς μέσα σου κάποια πράγματα μέσα σου...πήγαινε στην Κύπρο για την δουλειά σου...άλλωστε σε 2 ώρες είσαι Θεσ/κη...και βλέπεις πως προχωράει...δεν χρειάζεται να χωρίσεις...Φιλικα
Αρέσει στο μέλος Paralia48

Redink

# 16 στις 29/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 511

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από magicbus

Έλληνας άντρας 35 χρ...( αδιάφορο)

To 35 χρονών σε σχέση με το 21 δεν είναι αδιάφορο.  Είναι σοβαρό.  Ο τύπος έχει ήδη ζήσει μια χαρά τη ζωούλα του και μπορεί αν θέλει να "σοβαρευτεί".  Αυτή όμως έχει ένα σωρό πράγματα που δεν έχει ζήσει και δεν έχει δοκιμάσει ακόμα, που αυτός τα έχει ήδη κάνει.  Όταν αυτός θα θέλει ν' αράξει, αυτή κατα πάσα πιθανότητα θα έχει ακόμα όρεξη να κάνει πράγματα.  Είναι σε τελείως διαφορετική φάση ζωής και αυτό είναι σοβαρό. 

Θεματοθέτρια δεν ξέρω τι θα κάνεις αλλά, κατά τη γνώμη μου, αν παρατήσεις τα όνειρα σου για μια σχέση στη φάση που είσαι, θα το μετανιώσεις.      

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Broken_Guy

Qwerty____55

# 17 στις 29/11/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 439

Αγαπητή Issabela ... 

Επειδή σε δυο μηνες τελειωνεις τις σπουδές σου...θα σε παρακαλεσω να διαβασεις , τι ακριβώς εγραψες ,για να σου πω αν το πτυχιο που θα πάρεις  , αξιζει να το παρεις .!!!

Το διαβασες ???

Ωραία ...

Ψωνισες αντρα που εχει ποσοστά σε νυχτερινό μαγαζί ...

Ξερεις την παροιμία που λέει ...

Οποιος νυχτες περπατει...μα τι πατει , μα τι πατει ...κλπ.

Θέλεις να σου πω εγω τι ακριβώς πατει ,,???

Οποτε ξεχνα την Κύπρο ..!!!

Ξεχνα τις ευκαιρίες , τις γνωριμίες για επαγγελματική αποκατάσταση με τα πολλα λεφτα !!!

Ξεχνα το μελλον σου !!!

Ξεχνα ακομα και την δουλειά που αγαπας !!!

Βρες ενα ωραιο κάδρο να κορνιζαρεις το πτυχίο σου , οταν με το καλο το παρεις !!!

Και μείνε στην Θεσσαλονίκη , κοντα στον αγαπημενο σου .!!!

Να κάθεσαι στο σπιτι μονη , να φτιάχνεις ομελετες !!!

Καπου τα βράδυα να πηγαίνεις στο νυχτερινό κέντρο να βλεπεις τον αγαπημενο σου , να κανει τα γλυκα ματακια , σε κατι κοριτσάκια σαν και του λόγου σου , ..!!!

Και οταν ξεμείνεις από λεφτα , να λες στους γονεις σου , να σου στείλουν και αλλα !!!

Το διαβασες κοπελα μου ???

Οχι αυτο το δικο σου...

Το δικό μου λεω  το διαβασες ,??

Ευχαριστώ ...Q...

( Γεια σας! Θα ήθελα την γνωμη σας.Ειμαι Κυπρια φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη.εδώ και 2 χρόνια έχω σχέση με έναν Ελλαδίτης άντρα 35 χρόνων .

Η σχέση δεν είναι τέλεια αλλά υπάρχει αγάπη.

Εγώ σε λιγουσ Μήνες τελειώνω τις σπουδές μου και πρέπει να γυρίσω Κυπρο γιατί έχω αρκετές ευκαιρίες και γνωριμιεσ για επαγγελματική αποκατάσταση με καλά λεφτά κάτι που θα εξασφαλίσει το μέλλον μου κανοντασ Την δουλειά που αγαπώ

.Αυτός έχει ποσοστά σε νυχτερινό μαγαζί και δεν είναι αρνητικός να με ακολουθήσει αλλά του είναι πολύ δύσκολο να αφήσει την ζωή που έχτισε εδώ.Τι να κανω ??

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Isabela1

Σχέση από απόσταση?

Αρέσει στο μέλος girl_aloud

Briar789

# 18 στις 4/12/2021
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αργολίδας / Σκοτεινή
Απαντήσεις: 31

Αγαπητη μου Αδερφηηη σου ευχομαι καθε επιτυχια επαγγελαμτικά ειδικά στην πατριδα Κυπρο με τα αδερφια μας εκει , φυσικά και να πας στην πατριδα Κυπρο και φυσικά και να θεσετε ενα πλανο σχεσης , αφου δεν εχετε αλλα προβληματα με καλη επικοινωνια και τηλεφωνα μπορειτε αρχικα να θεσετε ενα πλανο , πας εσυ βρισκεις εργασία και μολις αυτος τακτοποιησει τα οικονομικα του έρχεται να μεινετε μαζί, δυστυχώς εδω δεν θα βρεις ακρη , καλα τα λες, αυτος πρεπει να σε ακολουθησει ακομα και σε 1 και 2 χρόνια δωστου εναν χρονο προσαρμογής και αναλογως πρατεις , αν δεις οτι δεν θελει οτι κοιτας το μελλον σου. μικρη εισαι και η Κυπρος μεγαααλη ¨))) ευχομαι τα καλυτερα κοριτσι μου και συντομα να μας πεις τι εκανες!!!

Spyka34

# 19 στις 6/1/2022
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Γαλλία
Απαντήσεις: 1

Geia σου Ιζαμπελα,

Αν υπάρχει αγάπη όλα γίνονται !!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε