Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση Ερωτικη

Σελίδα : 1

VC1989

# 1 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 33 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Σχεση Ερωτικη

Λίγα λόγια για μένα

Καλησπέρα σε όλους?Λέγομαι Βασίλης? Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω και θα μου πείτε τις γνώμες σας! Λοιπόν στην αρχή την γνώρισα και την ερωτεύτηκα παρά πολύ κι τώρα ακόμα έχω τα συναισθήματα μαζί της επίσης κι αυτή με ερωτεύτηκε παρά πολύ αλλά στο τέλος τι μου είπε?. "Βασίλη ρώτησα για να ξέρω...(της είπα ότι δεν ξέρω τι θα γίνει μεταξύ μας)* γιατί για μένα το ερωτικό κομμάτι έχει τελειώσει μεταξύ μας.. αλλά φυσικά όπως έχω πει πολλές φορές είσαι ένα κομμάτι της ζωής μου και σε νοιάζομαι ως άνθρωπο - παραπάνω από ότι νοιάζομαι έναν απλό άνθρωπο της ζωής μου. Σου έχω μια συμπάθεια κι σου έχω μια αδυναμία αλλά δεν είναι ερωτική. Ούτε και απόλυτα φιλικά μπορώ να σε δω. Σε κάτι τέτοιες καταστάσεις είναι δύσκολο να προσδιορίσεις το είδος της σχέσης. Δεν είναι ούτε έρωτας, ούτε η φιλία κι ούτε αγάπη?Δεν ξέρει τι είναι...Αν υπάρξει" Μου φάνηκαν, ήταν λίγο μπέρδεμα?Έτσι δεν είναι? Κι τ πρέπει να κάνω?

Enikos

# 2 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.213

Τι να κανεις?...Να μαθεις Ελληνικα, για να καταλαβεις τι σου λεει η κοπελα...

Απλο...

...(η οχι και τοσο?)...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 3 στις 30/11/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.125

Ευκολακι ο προσδιορισμός :

Σε γουστάρει,αλλά όχι για κάτι σοβαρό και σου προτείνει έμμεσα να κάνετε παρεούλα μέχρι να βρείτε τους επόμενους 

Η θεία Αλισιδα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από VC1989

Σου έχω μια συμπάθεια κι σου έχω μια αδυναμία αλλά δεν είναι ερωτική. Ούτε και απόλυτα φιλικά μπορώ να σε δω. Σε κάτι τέτοιες καταστάσεις είναι δύσκολο να προσδιορίσεις το είδος της σχέσης. 
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, seychelles και σε ακόμα 5 μέλη.

Redink

# 4 στις 30/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 511

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από VC1989

Σχεση Ερωτικη

Λίγα λόγια για μένα

Καλησπέρα σε όλους?Λέγομαι Βασίλης? Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω και θα μου πείτε τις γνώμες σας! Λοιπόν στην αρχή την γνώρισα και την ερωτεύτηκα παρά πολύ κι τώρα ακόμα έχω τα συναισθήματα μαζί της επίσης κι αυτή με ερωτεύτηκε παρά πολύ αλλά στο τέλος τι μου είπε?. "Βασίλη ρώτησα για να ξέρω...(της είπα ότι δεν ξέρω τι θα γίνει μεταξύ μας)* γιατί για μένα το ερωτικό κομμάτι έχει τελειώσει μεταξύ μας.. αλλά φυσικά όπως έχω πει πολλές φορές είσαι ένα κομμάτι της ζωής μου και σε νοιάζομαι ως άνθρωπο - παραπάνω από ότι νοιάζομαι έναν απλό άνθρωπο της ζωής μου. Σου έχω μια συμπάθεια κι σου έχω μια αδυναμία αλλά δεν είναι ερωτική. Ούτε και απόλυτα φιλικά μπορώ να σε δω. Σε κάτι τέτοιες καταστάσεις είναι δύσκολο να προσδιορίσεις το είδος της σχέσης. Δεν είναι ούτε έρωτας, ούτε η φιλία κι ούτε αγάπη?Δεν ξέρει τι είναι...Αν υπάρξει" Μου φάνηκαν, ήταν λίγο μπέρδεμα?Έτσι δεν είναι? Κι τ πρέπει να κάνω?

Θεματοθέτη έτσι όπως τα έγραψες εσύ είναι μπερδεμένα.  Δεν βγαίνει νόημα τι ακριβώς έγινε από το κείμενό σου.  Είχατε σχέση; Πόσο καιρό; Χωρίσατε; Αν ναι, γιατί; Ποιος χώρισε ποιον;  Ποιος ρώτησε τι; Τι ακριβώς σε ρώτησε και της είπες "δεν ξέρω τι θα γίνει μεταξύ μας;  Το "για μένα το ερωτικό κομμάτι έχει τελειώσει μεταξύ μας" το είπες εσύ ή αυτή;;;  Τι είδους συναισθήματα έχεις ακόμα γι' αυτήν; Ερωτικά; Φιλικά; Ιδανικά τι θα ήθελες από την κοπέλα αυτή τέλος πάντων; 

Άντε να κάνω και μια απόπειρα να σου απαντήσω: Αν εσύ έχεις ακόμα ερωτικά συναισθήματα γι' αυτήν ενώ αυτή σου είπε ότι γι' αυτήν έχει τελείωσει το ερωτικό κομμάτι, τότε τα πράγματα δεν είναι καθόλου μπερδεμένα, απλά δεν είναι όπως τα θες.  Αυτά που σου είπε τα λένε σε τελειωμένες καταστάσεις.  Σε μια τέτοια περίπτωση το υγιές, αν εσύ έχεις ακόμα ερωτικά συναισθήματα, είναι 1) να διακόψεις κάθε επικοινωνία μαζί της επ' αόριστον ή τουλάχιστον μέχρι να σου τελείωσει και σένα οριστικά το ερωτικό κομμάτι και 2) να προχωρήσεις στην επόμενη.  

Broken_Guy

# 5 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 231

Ότι σου είπε και η θεία alisida από πάνω Βασίλη.

Θα προσθέσω επίσης πως αν κάτσει κανένα κρεβάτι στο ενδιάμεσο είναι το λεγόμενο "φίλοι με προτερήματα" (ή friends with benefits εις την εγγλέζικη), αλλιώς απλά έχει καλή/ευχάριστη επικοινωνία μαζί σου και σ έχει για να σκοτώνει την ώρα της με δύο λόγια. Αυτά τα λίγα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από VC1989

Σχεση Ερωτικη

Λίγα λόγια για μένα

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, archagellos

magicbus

# 6 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 40

Σνόμπαρε τη λίγο να κόψεις αντιδράσεις...

Αν δεν τσιμπήσει... Κόψε ρόδα...
Μυρωμένα...

Inlove74

# 7 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Απαντήσεις: 10
Αγαπητέ VC1989Με συγχωρείς που θα σε απογοητεύσω...αλλά αν δεν έχεις συγκάτοικο...ειναι ότι πρέπει...μέχρι εκεί όμως!!
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, NightWsh

Redink

# 8 στις 30/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα

Εγώ πάντως έμεινα με ένα σωρό απορίες...

Θεματοθέτη τελικά λέγεσαι ή δε λέγεσαι Βασίλης ?

Επίσης, σου είπε ή δε σου είπε ?

Το λατινικό ερωτηματικό (?) το χρησιμοποιείς και για πλάκα ενίοτε, μας δουλεύεις ή παίζει καινούρια μόδα ιντερνετικής γραφής που δεν την έχουμε πληροφορηθεί ;;;  

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Heptamer

# 9 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.776

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Redink

Το λατινικό ερωτηματικό (?) το χρησιμοποιείς και για πλάκα ενίοτε, μας δουλεύεις ή παίζει καινούρια μόδα ιντερνετικής γραφής που δεν την έχουμε πληροφορηθεί ;;;  

Καμμιά μόδα.

Έβαλε κάποια φατσούλα - πιθανόν από αυτές του πληκτρολογίου του κινητού - που το σύστημα δεν τις δέχεται, καμμιά φορά έχει πρόβλημα και με τις δικές του - και δεν τις αποκωδικοποιει σωστά, οπότε βάζει ερωτηματικό. 

Δίχως δυνατότητα επεξεργασίας από τον θεματοθετη, νίκησε το σύστημα.

Αρέσει στα μέλη TheRedKnight, Redink

NightWsh

# 10 στις 30/11/2021
author
Γυναίκα / 43 /
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 197
Και το γκουγκλ τρανσλειτορ σήκωσε τα χέρια ψηλά..Να πω ότι κατάλαβα;
Αρέσει στα μέλη Enikos, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Redink

# 11 στις 30/11/2021
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Heptamer

Καμμιά μόδα.

Έβαλε κάποια φατσούλα - πιθανόν από αυτές του πληκτρολογίου του κινητού - που το σύστημα δεν τις δέχεται, καμμιά φορά έχει πρόβλημα και με τις δικές του - και δεν τις αποκωδικοποιει σωστά, οπότε βάζει ερωτηματικό. 

Δίχως δυνατότητα επεξεργασίας από τον θεματοθετη, νίκησε το σύστημα.

Mea culpa τότε! Ευχαριστώ   

Θεματοθέτη γράψε άκυρο για το #8.  

Sourygia

# 12 στις 30/11/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Απαντήσεις: 92

Φίλε vc πάμε για άλλα τι δεν καταλαβαίνεις; 

Αρέσει στο μέλος giorgos170

TheRedKnight

# 13 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε διάσταση
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 580

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από VC1989

Σχεση Ερωτικη

Λίγα λόγια για μένα

Βασίλη καλησπέρα και σε εσένα,

όπως βλέπεις οι σπουδαστές μαζεύτηκαν και ενέκυψαν απορίες , αν έχεις την καλοσύνη να μας αναλύσεις, το τόσα γράφεται to-sa και είναι σφάγανα ή φάσγανα ??? 

Σε ευχαριστούμε πολύ και αναμένουμε εναγωνίως...

https://www.youtube.com/watch?v=t0h_6tqHIv8

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 14 στις 30/11/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.776

Αμεσως εσυ να τρεξεις στο θειο Γκουγκλη.

Τς τς τς τς...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από NightWsh
Και το γκουγκλ τρανσλειτορ σήκωσε τα χέρια ψηλά..Να πω ότι κατάλαβα;

Αρέσει στο μέλος NightWsh

MiltosRNLI1930

# 15 στην 1/12/2021
author
Ανδρας / 60 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.874

Βασιλη

Αυτα ειναι κολπα ζορικα που κανουν στις Ινδιες .Ξερω οτι δεν θα απαντησεις μ αυτη την υποδοχη που σου επιφυλαχτηκε ,αλλα πριν ερωτευτεις μεχρι τα μπουνια επρεπε να ξερεις σε τι νερα ταξιδευεις .

Αρέσει στα μέλη Enikos, TheRedKnight και σε ακόμα 2 μέλη.

vidar70

# 16 στην 1/12/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Αργεντινή
Απαντήσεις: 129

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Enikos

Τι να κανεις?...Να μαθεις Ελληνικα, για να καταλαβεις τι σου λεει η κοπελα...

Απλο...

...(η οχι και τοσο?)...

Αρέσει στο μέλος Enikos

alexandriani1

# 17 στην 1/12/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 572

Ρε θεματοθέτη και άλλα διάφορα παιδιά

Σας παρακαλώ, μπαίνετε στον κόπο να ξαναδιαβάζετε τι γράφετε πριν πατήσετε ΑΠΟΣΤΟΛΗ. Για την ακρίβεια, σηκωθείτε από την καρέκλα, κάντε μια βόλτα στο δωμάτιο ή μέχρι το μπαλκόνι και μετά ξαναγυρίστε στην οθόνη και διαβάστε σαν απλός αναγνώστης όσα γράψατε πριν. Εάν είστε σίγουροι ότι βγαίνει νόημα, τότε να πατάτε την ...τιμημένη την αποστολή.

Εναλλακτικά:ΜΗΝ ΠΙΝΕΤΕ!!! τουλάχιστον όχι τόσο 
Αρέσει στα μέλη seychelles, magicbus και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 18 στην 1/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 26.213

Κανενα τακτ πια εδω μεσα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από alexandriani1

Ρε θεματοθέτη και άλλα διάφορα παιδιά

Σας παρακαλώ, μπαίνετε στον κόπο να ξαναδιαβάζετε τι γράφετε πριν πατήσετε ΑΠΟΣΤΟΛΗ. Για την ακρίβεια, σηκωθείτε από την καρέκλα, κάντε μια βόλτα στο δωμάτιο ή μέχρι το μπαλκόνι και μετά ξαναγυρίστε στην οθόνη και διαβάστε σαν απλός αναγνώστης όσα γράψατε πριν. Εάν είστε σίγουροι ότι βγαίνει νόημα, τότε να πατάτε την ...τιμημένη την αποστολή.

Εναλλακτικά:ΜΗΝ ΠΙΝΕΤΕ!!! τουλάχιστον όχι τόσο 

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

sissy108

# 19 στις 2/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 480
Ούτε κι εγώ κατάλαβα πολύ καλά...γενικά όμως κατάλαβα ότι δεν θέλει να συνεχίσει και σου είπε διάφορες δικαιολογίες που τις ερχόντουσαν εκείνη την ώρα για αυτό είναι ασυνάρτητες καπως..αυτές οι δικαιολογίες είναι κάπως συνηθισμένες να το πω...αν ασχοληθεις περαιτέρω θα χάσεις τον καιρό σου θα ταλαιπωρηθείς...γενικά όταν οι σχέσεις φτάνουν σε τέτοιο σημείο εξηγήσεων...οποιαδηποτε επιπλέον προσπάθεια είναι χαμένος κόπος χρόνος και φαιά ουσια...και δεν νομίζω να έχεις καλή έκβαση στο τέλος...ενώ αν βρεις κάτι άλλο και θα περασεις πιο καλά σαφως εννοείται ...και θα ανανεωθείς.. γιατί πάντα το καινούριο φέρνει και μια ανανέωση...και η διάθεσή σου θα είναι πιο ανεβασμένη...εσύ βέβαια θα αποφασίσεις...καλό βράδυ...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost