Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελει να με αλλαξει

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Qwerty____55

# 21 στην 1/12/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 834
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητέ φιλε Θοδωρή ...

Η επιλογή , δεν ειναι δικο σου λαθος ,..αλλα δικο της !!!

Προσεξε...Οχι και δικο της ...αλλα σκετο δικο της ..

Θα σου πω και το γιατι .

Εσυ Θοδωρη μου ησουν ο ιδιος απο την αρχη της γνωριμίας σας ..και παραμενεις ο ίδιος ακομα και σήμερα 

Και μπραβο σου ..

Εκεινη τωρα , που απο την αρχη της γνωριμιας σας , γνωριζε οτι εισαι ησυχος ανθρωπος , λιγομιλητος , 

και γενικα χαμηλων τονων... Τι περιμενε αραγε απο εσενα ,??

Να αλλαξεις ριζικα τον χαρακτηρα σου ???

Να γινεις πιο κοινωνικος , ομιλητικος , να αφηνεις και μπουρμπουαρ στα γκαρσονια , να χαμογελας στα γκαρσονια , να φροντιζεις την κοπελια για να καθησει στο τραπεζι το ρεστωραν τραβωντας ιπποτικά την καρεκλα της ...και πολλα αλλα  ???

Οποτε λεβετη μου ...παρε την καλη καρδουλα σου , πσρε τον ομορφο χαρακτηρα σου και δωστα σε αλλη γυναικα  που θα τα εκτιμηση .!!!

Και άφησε την εν λογω κυρια να ψαχνει να βρει αντρα ...που να εχει ολα αυτά , οσα απαιτούσε απο εσενα να κανεις !!!

Μην φερθεις ανοητα και αφεθεις σε μια γυναικα να σε αλλαξει ...και να σου επιβαλλει τις δικες της  σντιληψεις , γραμμές , κλπ .κλπ. κλπ.

Μεινε συτο που πραγματικα εισαι ...και σε οποια αρεσεις !!!

Αν Θοδωρη μου δεν είσαι σε θεση να κυκλοφορησεις μια γυναικα που εχει τέτοιες αξιωσεις απο σενα .. Δεν πρόκειται κανενας να σου καταλογίσει ευθύνες .

Φίλησε την σταυρωτα ,!!!

Κουνησε της το μαντηλι !!!

Δειξε της οτι εισαι αντρας και δεν γουστάρεις να τρεχεις απο πισω της !!!

Δειξε της οτι ...το νινι ...μπορει να σερνει βαπορι ...Οχι ομως το δικο σου ,!!!

Πες της ...Γεια χαρα μωρό μου !!!

Και φυγε σαν κυριος !!!

Αδιαφορησε για τις φτηνες κυριες , που υπαρχουν γυρω μας ,..και υπαρχουν πολλές , σε πληροφορω ..

Στην αρχη μονο δειχνουν σπουδαιες ..αλλα μονο στην αρχη , μεχρι να αποκαλυφθουν ..

Φιλικα ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Thodoris314

Θελει να με αλλαξει

Καλησπερα σας..Ειμαι 31 χρονων και εδω και 4 μηνες εχω σχεση με μια κοπελα που ειναι 29..Ολα εγιναν πολυ γρηγορα απο την αρχη ενθουσιαστηκαμε και οι δυο ,νομιζαμε οτι βρηκαμε αυτο που ψαχνουμε και οι δυο,ημασταν ερωτευμενοι ,βολτες συνεχεια, αποδρασεις το σκ μεχρι που πανω που κλεισαμε τριμηνο αρχισε η κριτικη απο εκεινη για το τροπο που συμπεριφερομαι.. Απο την αρχη βεβαια υπηρχαν καποιες μπηχτες οπως γιατι δεν μιλαω στο κοσμο,γιατι δε λεω ευχαριστω στο σερβιτορο που με σερβιρει στο εστιατορια ,γιατι ειμαι τσαπατσουλης και αναβλητικος γενικα στη ζωη μου και τετοια...Οταν αυτη η κριτικη αρχισε να γινετε εντονοτερη ξενερωσα κι απομακρυνθηκα με αποτελεσμα να ειμαστε ενα βημα πριν το χωρισμο..εκει τα βαλαμε κατω ειπαμε οτι θελουμε ο ενας τον αλλον και επειδη δεν ηθελα να τη χασω της ειπα οτι θα προσπαθησω σιγα σιγα να αλλαξω καποια πραγματα που την ενοχλουν..Ετσι κι εγινε οντως προσπαθω σε καποια θεματα ομως εκεινη με τη πρωτη ευκαιρια δεν αφηνει τιποτα να πεσει κατω με κραζει για το παραμικρο οπως γιατι οταν βγαινουμε με τους φιλους της δεν μιλαω ,προχτες μου την ειπε επειδη δεν αφησα μπουρμπουαρ στο σερβιτορο παρεπιπτοντως παντα πληρωνω εγω και δεν εχει φιλοτιμηθει να πληρωσει κι αυτη μια φορα..ειναι μετρημενες στα δαχτυλα τους ενος χεριου οι φορες που εχει πληρωσει και να σημειωθει οτι εχουμε γυρισει ολα τα εστιατορια της αθηνας εκτος τις εκδρομες σε υδρα ,καρπενησια και παργα αυτους τους 4 μηνες...Την ενοχλει που ειμαι εσωστρεφης και ντροπαλος ενω το ηξερε απ την αρχη οτι ημουν ετσι...Μου λεει οτι ειμαι πολυ καλο παιδι πολυ φιλοτιμος ,δοτικος ,και καλοψυχος αλλα εχω 3 4 πραγματα που εκεινης δεν της ταιριαζουν ...Δεν ξερω τι ακριβως θελει και γιατι ειναι μαζι μου ουτε ξερω αν υπαρχει κατι μεσα της για μενα...Εγω ξερω οτι οταν εναν ανθρωπο τον αγαπας και θες να σαι μαζι του καποια πραγματα τα παραβλεπεις...δεν ειμαστε ολοι τελειοι ομως εκεινη δεν το βλεπει ετσι..Λεει οτι ειναι μπερδεμενη γιατι απ τη μια την εκνευριζουν καποια πραγματα σε μενα και αλλες φορες ζυγιζει τα καλα που εχω και δεν ξερει τι να κανει...

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Thodoris314

Enikos

# 22 στην 1/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865

Οι αστικες διηγησεις, περι διαφορων γεγονοτων στον διαβα των αιωνων και...

Οι μετερμηνειες τους αργοτερα, εχουν καψει πολυ κοσμακη...

Οπως αυτο το λαικο αποφθεγμα του νινιου και του βαποριου...

Τα πραγματικα γεγονοτα, εχουν ως ακολουθως...

Πριν ακομα ολοκληρωθει ο Ισθμος της Κορινθου, πριν γινει πλωτος δηλαδη, οι καραβοκυρηδες προκειμενου να κερδισουν χρονο και εξοδα εβαζαν τα πληρωματα των πλοιων να τα σερνουν στο εδαφος για να τα περασουν απεναντι...

Τα πληρωματα, μολις πηραν χαμπαρι οτι τους εφευγε η ουγια, να συρουν το καραβι απεναντι, κανανε κονξες και ειπαν...πριτσ!!!...

Τοτε, το δαιμονιο της φυλης και δη των καραβοκυραιων, εκαμε μια μεγκλα...

Εγκατεστησε πορνεια κατα μηκος του υπο κατασκευην Ισθμου, για να δελεασει τα πληρωματα να συρουν τα πλοια ιν θρου αυλακι...

Και τα εσερναν οι καημενοι, για να σουλουμουτουκουμιασουν ολιγον και να συνεχισουν το συρσιμο του καραβιου...

Δεν εχει θεαθει ποτε κανενα νινι να σερνει καραβι...γι αυτον τον λογο την σημερον ημεραν υπαρχουν τα ρυμουλκα κλειστης και ανοιχτης θαλασσης...

Για να αποκατασταθει η ταξις των διακρισεων και των ικανοτητων, μεταξυ των φυλων, ας κατανοησουμε οτι παντα τα "πληρωματα" σερνουν το καραβι...ποτε το νινι...

Μερσι...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, NightWsh και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 23 στην 1/12/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.753
ευχαριστόμεν,  διά την διευκρίνισιν  ...::.,,

Αρέσει στα μέλη Enikos, NightWsh

konstandinos73

# 24 στις 2/12/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 351
Ο τιτλος του θέματος "θελει να με αλλαξει" θα επρεπε να ειναι αλλος: "δε μπορώ να τη χωρισω". Και, επ αυτου, να ακουσεις τις αποψεις.
Αρέσει στα μέλη alisida, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

seychelles

# 25 στις 2/12/2021
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Βερμούδες
Απαντήσεις: 782

Βρε Θοδωρή, ο τρόπος που γράφεις δείχνει ότι καταλαβαίνεις καλά την κατάσταση και ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. Από εμάς τι θέλεις, να είμαστε στη γωνία σου? Κάντο, δε χρειάζεσαι κανέναν άλλο να συμφωνήσει.

Δική σου είναι η ζωή σου και είσαι όποιος είσαι, δεν κάνουν όλοι για όλους. Εφόσον δεν ακούγεσαι να θες να έχεις τις ίδιες ανησυχίες και του χρόνου, άστο να πάει στο καλό.

Παράθεση:

Θελει να με αλλαξει

Μου λεει οτι ειμαι πολυ καλο παιδι πολυ φιλοτιμος ,δοτικος ,και καλοψυχος αλλα εχω 3 4 πραγματα που εκεινης δεν της ταιριαζουν ...Δεν ξερω τι ακριβως θελει και γιατι ειναι μαζι μου ουτε ξερω αν υπαρχει κατι μεσα της για μενα...

Varonos1989

# 26 στις 2/12/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

πολυ καλο παιδι πολυ φιλοτιμος ,δοτικος ,και καλοψυχος αλλαξετα και μην εισαι τοσο πολυ αυτα που αναφερεις,2 τι σειμενη πληρωνω παντα εγω οταν  βγουμε οχι θα πληρωνετε και οι 2 ,τελος ι σχεσει σας σιγα σιγα θα αρχισει  να γινετε τοξικη εφοσον  δεν μπορει να σε δεχτει για αυτος που εισαι τοτε πολυ απλα σημαινει οτι θα εχετε σοβαρω προβλημα στο μελλον ,αποψει μου τελειωστε το τωρα που ειναι νωρις 

NightWsh

# 27 στις 2/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 289

Φιλική συμβουλή να ανοίγουμε αραιά και που τον 

Τριανταφυλλίδη έτσι για τα μάτια μας και μόνο

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, giorgos170

Enikos

# 28 στις 2/12/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.865

Μεγας εισαι Κυριε και για γελια τα εργα σου...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, NightWsh

girl_aloud

# 29 στις 2/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 225
Ο ανθρωπος δεν αλλαζει (εκτος αν θελει ο ιδιος). Κανεις δεν μπορει να σε κανει κατι που δεν εισαι. Ή να σε βαλει στο καλουπι που θελει. Αυτη ξεκαθαρα δεν σε σεβεται για αυτο που εισαι και οπως εισαι... σε εκμεταλλευεται οικονομικα (απο τη στιγμη που δουλευει, δεν ειναι δικαιο να τα πληρωνεις ολα εσυ! Ας αφηνει εκεινη τα πουρμπουαρ στους σερβιτορους αμα ειναι τοσο λαρτζ!) Λεει οτι δεν θελει να σε χασει, αλλα εννοει οτι δεν θελει να χασει τα στοιχεια εκεινα που τη συμφερουν. Κι αντι να της πεις εγω αυτος ειμαι κι αμα σ αρεσω, την αφηνεις να σε τσαλαπατα... και συνεχιζεις να την πληρωνεις... κυριολεκτικα και μεταφορικα! Βασικα η σχεση σας ειναι φουλ τοξικη κι οσο γρηγοροτερα το αντιληφθεις, τοσο λιγοτερο ζημιωμενος θα βγεις.
Αρέσει στο μέλος seychelles

NightWsh

# 30 στις 2/12/2021
author
Γυναίκα / 43 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Απαντήσεις: 289
Ενώ αλλοι αποκαλύπτονται εξ αρχής.Προσόν κι αυτό δεν λέω,κάνει εύκολη την απόρριψη.Next?
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, giorgos170

Mindthegap-

# 31 στις 2/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από magicbus

Πρέπει να μας αγαπάνε γι αυτό που είμαστε...

Και μετα...ξυπνησαμε...

Πρωτον...στους 4 μηνες γνωριμιας αγαπες και λουλουδια δεν υπαρχουν...

Δευτερον επειδη αυτη τη φραση την εχω διαβασει απειρες φορες εδω μεσα...ας αγαπησουμε πρωτα εμας και μετα ζηταμε (που δεν ζηταμε)... να μας δεχτουν οπως ειμαστε..

Το αντιθετο ειναι μια ουτοπια...

Και το βλεπω πολυ συχνα...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

sissy108

# 32 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 609
Εγώ δεν κατάλαβα όλη αυτή η φαγωμαρα γιατί γίνεται μεταξύ σας..επίσης δεν κατάλαβα γιατί σε παρατηρεί τόσο μα τόσο πολύ σε όλες τις κινήσεις σου ..και ως κοπέλα έχω να σου πω σίγουρα ότι η φίλη σου δεν είναι ερωτευμένη μαζί σου .άσε τι σου λέει..ισως βγαίνει έτσι για να περάσει την ώρα της την κερνάς κιόλας ...εκδρομές όπως ειπες..της προσφέρεις δηλαδή πράγματα..δεν είναι πολύ συνηθισμένο αυτό να ξέρεις ..κι αυτό είναι κίνητρο..!!όμως μια γυναίκα που είναι ερωτευμένη δεν είναι ποτέ τόσο επικριτική ούτε τόσο πολύ παρατηρητική με την συμπεριφορά του αγοριού της και μάλιστα ποτέ από τόσο νωρίς... στους 3 η 4 μήνες σχέσης..κι ούτε ήταν και ποτέ ερωτευμένη πιστεύω...αν ήταν ερωτευμένη στην αρχή δεν θα της έφευγε τόσο πολύ γρήγορα...πάντως εσύ καλό είναι να μην τσιμπάς σε αυτά που σου λέει... Εδώ σε άλλες κοπέλες τα αγόρια τους..τους κάνουν τα αισχη κι αυτές τους δικαιολογούν...τις γράφουν...τους μιλανε άσχημα ..τις απατουν ...τις θυμούνται οπότε ξεμείνουν...κι αυτές επειδή είναι ερωτευμένες κάθονται και τους δικαιολογούν...ακραίο εννοείται είναι κι αυτό αλλά συμβαίνει.. για διάβασε κι εδώ στο φόρουμ... ποστ ένα σωρό που γράφουν κοπέλες για τα αγόρια τους κλπ... να καταλάβεις τι σημαίνει ερωτευμένη κοπέλα ..κι εσύ εσύ τώρα καθεσαι και ακούς την λεπτομέρεια της λεπτομέρειας..τι είπες στον σερβιτόρο τον άσχετο..στους φιλους...αν άφησες τιπς...κλπ...εντάξει τώρα...ντροπή είναι ολο αυτό..Τέλος πάντων κρίμα ειναι..μικρη η ζωή το λέμε συνέχεια ουδείς αναντικατάστατος...και δες τι θα κάνεις..και ευχησου την επόμενη φορά είσαι πιο τυχερός...και μακάρι να είσαι στο ευχομαι..όλοι έχουμε δικαίωμα στον έρωτα...και μακάρι να τον ζήσεις αλλά σωστά αυτήν την φορά..δώσε μια ευκαιρία όμως στον εαυτό σου και μην χάνεις άλλο χρόνο με αυτή την κατάσταση ...Καλό βράδυ...
Αρέσει στο μέλος seychelles

Paralia48

# 33 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777
 Τον πρώτο καιρό της σχέσης, τα βλέπουμε όλα τέλεια.  Σε λίγο αρχίζουν και ξυνίζουν διάφορα.
Σ αυτήν ήρθε πολύ νωρίς το ξύνισμα, αλλά ίσως είναι και για καλό.

Ωραια, εσύ είσαι ο Θόδωρος. Αν κάτι θελήσεις για σένα να το αλλάξεις, είναι δική σου απόφαση.
Δε θελω να πω για το κορίτσι κάτι, ίσως πράγματι να σε αγαπά, αλλά να είναι απ τη φύση της τόσο τελειομανής, ας μην την πω γρινιάρα. Δεν της δίνω δίκιο, είμαι περισσότερο με το μέρος σου, γιατί η διαρκής γρίνια με εκνευρίζει και μένα και δεν οδηγεί πουθενά.

Υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν πως μπορούν να εχουν αποψη σε αυστηρά προσωπικά θέματα και γενικότερα να φερνουν αντιρρησεις παντού. Ξέρω γυναίκα, που πρήζει το σύζυγό της με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες, πχ τα κουλουράκια που αγόρασε έχουν περισσότερη πικρή σοκολάτα, απ όσο αντέχει η γεύση της!!   Και αυτό το βιολί γίνεται όλη μέρα.
Όπως επίσης ξέρω άντρα που κάνει κάτι αντίστοιχο στη γυναίκα του, όχι σε τέτοιες λεπτομέρειες, αλλά βασικότερα και προσωπικότερα θέματα, πχ ο τόνος της φωνής, η ηρεμία στην ομιλία κλπ.

Γνώμη μου: Αν σου είναι ενοχλητικό, μη συνεχίζεις μαζί της. Η γρίνια ειναι αρρωστια αθεράπευτη.
Εφόσον το θέσατε επί τάπητος, ρωτα την ευθέως, αν σ αγαπά όπως είσαι, με τις εσωστρέφειές σου, με τα όχι χαμόγελα, με τα όχι μπουρμπουάρ και γενικά δίχως να σε κρίνει. Αν ναι, ας συνεχίσετε δίχως γρίνιες. Αν όχι, ας πάρει καθένας το δρόμο του, όσο είναι νωρίς

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, seychelles και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 34 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.071

Είμαι ο μόνος που θεωρεί πως η "γκρίνια" της κοπέλας έχει να κάνει με απλές πλην κρίσιμες συμπεριφορικές / κοινωνικές  ανεπάρκειες / δεξιότητες του θεματοθετη - που χρήζουν επισήμανσης, αποδοχής και ρύθμισης - και δεν είναι γκρίνια ούτε αποτελει μια εγωιστική προσπάθεια να τον αλλάξει - φέρει στα μέτρα της;

Αλλά αποτελεί ίσως μια προσωπική δυσφορία για το κοινωνικό lag / gap του συντρόφου και όχι για προσπάθεια μεταλλαγής του επί το συμφερότερον;

Και πως αυτή η δυσφορία μεταφράζεται κοντόφθαλμα από την άλλη πλευρά (του θεματοθετη)  ως μοχθηρη προσπάθεια αλλοίωσης της, προκειμένου να λειτουργήσει ως βολικό  άλλοθι για την  άρνηση της;;

Μήπως βιαζόμαστε να αφορισουμε, να διαγνώσουμε εγωισμο; Μήπως να ακούμε καλύτερα τι μας λέει ο άλλος και όχι αυτό που μας βολεύει να ακούμε;

Mindthegap-

# 35 στις 3/12/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Heptamer

Μήπως βιαζόμαστε να αφορισουμε, να διαγνώσουμε εγωισμο; Μήπως να ακούμε καλύτερα τι μας λέει ο άλλος και όχι αυτό που μας βολεύει να ακούμε;

Μααα...

αν δεν ειχε ο ιδιος προβλημα με αυτα που την ενοχλουν και δεν τον ενοχλουσαν-πειραζαν και αυτον δεν θα καθοταν να μιρλιαζει οτι καποιος προσπαθει να τον αλλαξει...

Το ολο θεμα ειναι δικο του...οχι δικο της...

Thodoris314

# 36 στις 3/12/2021
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Απαντήσεις: 4
Οι ανθρωποι δεν αλλαζουν εν μια νυκτι..χρειαζεται χρονο και υπομονη..Εγω τις εχω εξηγησει οτι ναι θελω να βελτιωσω καποια πραγματα που την ενοχλουν και ειμαι προθυμος γιατι την θελω...Απο κει και επειτα δεν μπορει ομως αυτη να μην αφηνει τιποτα να πεσει κατω ,να σου τη λεει με το παραμικρο και αυτο να μη σου δημιουργει και σενα μεγαλυτερη δυσφορια και ανασφαλεια...Στην ουσια δηλαδη μονη της το σαμποταρει ολο αυτο...και ποιες ειναι οι προβληματικες συμπεριφορες εσυ που βγαζεις συμπερασματα κατευθειαν ?? Οτι δεν λεω ευχαριστω στο σερβιτορο που θα με σερβιρει??? Οτι δεν αφηνω tips στο γκαρσονι?? Που αφηνω ,και μιλαω αλλα δε γινετε απ τις 10 φορες που θα βγουμε εξω οι 7 να ναι μια χαρα και συ να μου τη λες για τις 3 που δεν συμπεριφερθηκα οπως ηθελες εσυ...

Redink

# 37 στις 4/12/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Thodoris314
Απο κει και επειτα δεν μπορει ομως αυτη να μην αφηνει τιποτα να πεσει κατω ,να σου τη λεει με το παραμικρο και αυτο να μη σου δημιουργει και σενα μεγαλυτερη δυσφορια και ανασφαλεια...Στην ουσια δηλαδη μονη της το σαμποταρει ολο αυτο...

Θεματοθετη περιγράφεις μια τοξική κατάσταση.  Άσχετα αν έχει δίκιο ή όχι, αυτή η κοπέλα όπως την περιγράφεις είναι τόσο επικριτική που δε σε εμπνέει να χτίσετε κάτι υγιές. Δεν ταιριάζετε   Επομένως είναι καλύτερα και για τους δύο σας να το λήξετε. Χρειάζεται και οι δύο να βρείτε άλλους συντρόφους, πιο συμβατούς προς εσάς, που δε θα σας τσιτωνουν έτσι ούτε θα σας φθείρουν την ψυχολογία. Το να παραμένεις και παράλληλα να την κατηγορείς είναι αδιέξοδη και ψυχοφθόρα κατάσταση.  Λήξτο.  

Alezandra

# 38 στις 7/12/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 833

Καλέ μου κύριε θα σας παρακαλούσα να αφήνετε πουρ μπουάρ γιατί κι εμείς πρέπει να πίνουμε κάτι όχι μόνο εσείς,καταλάβατε ?

Παράθεση:

Θελει να με αλλαξει

Καλησπερα σας..Ειμαι 31 χρονων και εδω και 4 μηνες εχω σχεση με μια κοπελα που ειναι 29..Ολα εγιναν πολυ γρηγορα απο την αρχη ενθουσιαστηκαμε και οι δυο ,νομιζαμε οτι βρηκαμε αυτο που ψαχνουμε και οι δυο,ημασταν ερωτευμενοι ,βολτες συνεχεια, αποδρασεις το σκ μεχρι που πανω που κλεισαμε τριμηνο αρχισε η κριτικη απο εκεινη για το τροπο που συμπεριφερομαι.. Απο την αρχη βεβαια υπηρχαν καποιες μπηχτες οπως γιατι δεν μιλαω στο κοσμο,γιατι δε λεω ευχαριστω στο σερβιτορο που με σερβιρει στο εστιατορια ,γιατι ειμαι τσαπατσουλης και αναβλητικος γενικα στη ζωη μου και τετοια...Οταν αυτη η κριτικη αρχισε να γινετε εντονοτερη ξενερωσα κι απομακρυνθηκα με αποτελεσμα να ειμαστε ενα βημα πριν το χωρισμο..εκει τα βαλαμε κατω ειπαμε οτι θελουμε ο ενας τον αλλον και επειδη δεν ηθελα να τη χασω της ειπα οτι θα προσπαθησω σιγα σιγα να αλλαξω καποια πραγματα που την ενοχλουν..Ετσι κι εγινε οντως προσπαθω σε καποια θεματα ομως εκεινη με τη πρωτη ευκαιρια δεν αφηνει τιποτα να πεσει κατω με κραζει για το παραμικρο οπως γιατι οταν βγαινουμε με τους φιλους της δεν μιλαω ,προχτες μου την ειπε επειδη δεν αφησα μπουρμπουαρ στο σερβιτορο παρεπιπτοντως παντα πληρωνω εγω και δεν εχει φιλοτιμηθει να πληρωσει κι αυτη μια φορα..ειναι μετρημενες στα δαχτυλα τους ενος χεριου οι φορες που εχει πληρωσει και να σημειωθει οτι εχουμε γυρισει ολα τα εστιατορια της αθηνας εκτος τις εκδρομες σε υδρα ,καρπενησια και παργα αυτους τους 4 μηνες...Την ενοχλει που ειμαι εσωστρεφης και ντροπαλος ενω το ηξερε απ την αρχη οτι ημουν ετσι...Μου λεει οτι ειμαι πολυ καλο παιδι πολυ φιλοτιμος ,δοτικος ,και καλοψυχος αλλα εχω 3 4 πραγματα που εκεινης δεν της ταιριαζουν ...Δεν ξερω τι ακριβως θελει και γιατι ειναι μαζι μου ουτε ξερω αν υπαρχει κατι μεσα της για μενα...Εγω ξερω οτι οταν εναν ανθρωπο τον αγαπας και θες να σαι μαζι του καποια πραγματα τα παραβλεπεις...δεν ειμαστε ολοι τελειοι ομως εκεινη δεν το βλεπει ετσι..Λεει οτι ειναι μπερδεμενη γιατι απ τη μια την εκνευριζουν καποια πραγματα σε μενα και αλλες φορες ζυγιζει τα καλα που εχω και δεν ξερει τι να κανει...

panagiotismp90

# 39 στις 9/12/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.837

Θοδωρη μου ο σκοπος καθε γυναικας ειναι να βρει εναν αντρα και να τον αλλαξει, δηλ να τον προσαρμοσει στα μετρα της και στις νορμες της, απο πρακτικα απλα θεματα μεχρι ουσιωδη. Οπως και να ησουν κατι θα σου εβρισκε που επιτασσει την αλλαγη προς τον σωστο δρομο κατα την κοπελα. Θελω να μου πεις στο κρεβατι τι γινεται για να σου πω αναλογως τι θα κανεις να ξεφυγεις απο την διελκυνστιδα που βρισκεσαι. Μην ξεχνας οτι ολη η δυναμικη με τις γυναικες παιζεται σε 2 αξονες, το χρημα και το σεξ.

Αρέσει στο μέλος Thodoris314

Thodoris314

# 40 στις 10/12/2021
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Απαντήσεις: 4
Στο σεξ οταν αρχισε να μου λεει τα παραπονα της εγω τα επαιρνα σαν να με κριτικαρει και απομακρυνθηκαμε καπως..ειχαμε 1 μηνα να το κανουμε..το ξανακαναμε παλι τη περασμενη βδομαδα πριν δηλαδη μου ανακοινωσει οτι θελει να μεινουμε λιγο χωρια...πριν απ τις εντασεις ειμασταν τσιτα τα γκαζια στο σεξ...Τωρα στο χρημα ,εχει περασει πολυ καλα...εξοδους καθε σκ ,φαγητα εξω, μια φορα το μηνα φευγαμε για διημερο ,δεν ακουγε ποτε οχι απο μενα ηταν στον αφρο που λεμε..
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε